H.O.V. speelde ongelijk Limmen riep nieuwe burgervader een hartelijk welkom toe Bedrijfsvoetbalkampioenen kregen ïun prijzen Werken van Smelana, Glazounof en Beethoven In het Galden Vlies werd voor de samenwerkende culturele verenigin gen een concert gegeven door de Haarlemse Orkest Vereniging onder lei ding van Toon Verhey. Solist op deze avond was de jeugdige violist Diek de Reus, die het vioolconcert van de Russische componist Glazounof ten gehore bracht. Een verblijdend groot aantal mensen woonde dit concert ben. Een teken, dat de noodkreet, door burgemeester Wytema in zijn nieuwjaarsrede geslaakt, dat de concerten te weinig publiek trekken, weerklank gevonden heeft.' Laten wjj het hopen. Begonnen werd met de ouverture „De verkochte bruid" van Smetana. Deze Tsjechische componist heeft in Nederland vooral reputatie verkre gen door zijn werk „De Moldau". Ook „De verkochte bruid" wordt wel een enkele maal gespeeld. De overige werken van Smetana zijn aan de ver getelheid prijsgegeven. De ouverture nu, die deze avond gespeeld werd, is een boeiend stuk werk, met sprankelende melodieën en een speelse vormgeving. Het werd geestdriftig, doch niet altijd even vlekkeloos uitgevoerd door de leden van de H.O.V. In het bijzonder de strijkers mankeerden hiér en daar wel iets aan zuiverheid. Het vioolconcert van Glazounof.dat hierna uitgevoerd werd, is een tame lijk kort werk, dat karakteristiek ge noemd mag worden voor de compo nist. Het wordt gekenmerkt door een typisch-Russische mentaliteit met zijn ernstige, melancholieke melodieën en zijn donker palet Modem kan men t werk niet noemen, 't is een zwaar Jeugdconcert van Alkmaar uit Woensdagmiddag vond in de Aula van het Murmellhis Gymnasium een concert plaats, dat werd verzorgd door Erna StelhvegSpoo.-enberg, sopraan en het „Gezelschap voor Oude Muziek" o.l.v. Hans Philips. Dit concert was 'n onderdeel van da serie jeugdconcerten, die in het hele land door de Nederland se Radio Une worden verzorgd. Het was de tweede maal, dat er een derge lijk concert in Alkmaar plaats had, Want ook twee Jaar geleden W3S er één dat evenals dit voor de middelbare schooljeugd werd gehouwen. Er werd een tweetal cantates uitge voerd .waarvan de eerste, „Non sa che sia dolore" van Joh. Seb. Bach, werd uitgezonden. Voor de uitvoering vertelde Hans Philips één en ander over deze cantate waarin e?n afscheid wordt behandeld. Ook werden er enige gedeelten apart gespeeld om het g«heel te verduidelijken Hierna gingen zangers en musici over tot de uitvoering van het geheel. Na een inleiding, gespeeld door strijk Instrumenten, fluit en clavecimbe!, kwam de eigenli|ke cantate, die uitstekend werd vertolkt. De cantate bestond uit Inleiding, recitatief, aria, recitatief en tot slot nogmaals een aria. De tweede cantate van G- F. Han del. „Partenza", werd slechts uitgevoerd door sopraan, clavecimbel en viola da gamba. Omdat dit stuk niet werd ui'.ge zonden had de inleider, Hans Philips iets meer tijd om de beide instrumenten die deze cantate begeleiden, te bespre ken. Op een duidelijk manier werd» vlacecirabel en viola da gamba bespro ken. Hierna werd dï cantate, die evenals de eerste een afscheid behandelde, op een uitstekende maaier uitgevoerd. De delen waren recitatief, aria. recitatief, aria. Een hatelijk applaus dankte de uit voerenden, waarna em leraar uit naam der leerlingen, de zangeres bloemen aapbood. „Vila Nova" cohcerleerde Gisteravond speelde het Alkmaarse Accordeon orkest „Vita Nova" in de grote zaal van het Wapen van Heems kerk. Deze vereniging mag zich op een flink ledental beroemen, al bestaat zij nog geen jaar. Na de pauze bracht dï Alkmaarse Toneelvereniging „Ontwaakt" de klucht In twee bedrijven „Cel 13 is vrij" van de auteur Jac. Braua. Na hït openingswoord van de voor gitter, de heer Zwart, die allen harte lijk welkom heeKe. zette het orkest in met de bekende mars „Alte Kameraden' Buitengewoon goed bracht „Vita No va" voor de eivolle zaal de diverse ou vertures en marsen. Vooral „In een kloostertuin" en „Sraus-klanken" vielen op. Een aardige afwisseling vormden ongetwijfeld een potpourri van popu laire melodica en hit optreden van Jan Rot. die een accordeonsolo ten gehore bracht. De dolle klucht, welke „C^itwaakt" bood, viel bij dï aanwezigen in goede aarde. Twee avonturiers geven zich in een hotel voor een beroemde zwemkam pioen en zijn secretaresse uit. mor* de pseudo-kampioen. tegen wil en dank trainen en Droogrek, zijn trainer, is niet makkelijk. Als de echte kampioen op komt dagen, wordt deze gearresteerd. Wegens belediging vertrekt de valse on drwatcr. Zijn koffertje rolt echter open en diverse gestolen voorwerpen komen te voorschip. Brommen in cel 13...! De heer R. Kesselaar vertolkte op ten sublieme wijze de rol van Hïintje de valse Onderwater en de heer Teeu wen wist een goede trainer te brengen. De danslustigen konden zich nog ge xellig vermaken op de muziek van de ABC-band. romantisch muziekstuk, dat de vaar digheid van zijn maker verraadt De vertolking, die Dick de Reus van de solopartij gaf, kunnen wij vol uit meesterlijk noemen. Een prach tige voldragen toon, die zélfs in de zaal van hef Gulden Vlies draaglijk was. een volkomen technisch mees terschap, en een jeugdig élan, maak ten de vertolking van dit stuk tot 'n openbaring. De begeleiding werd goed verzorgd. Besloten werd met een uitvoering van de derde symphonie van Beet hoven. Veel te zeggen van dit werk, dat onder de bijnaam Eroïca alge meen bekend geworden is, mag wel overbodig zijn. De uitvoering, die van het werk gegeven werd, was zeer ongelijk. Na een fraaie inzet, zakte het spel wat af. om aan het eind weer op te bloeien. Daartussen wa ren wonderschone fragmenten, afge wisseld met ernstige inzinkingen. Het publiek huldigde staande so list, spelers en dirigent. Geslaagden Bij het in Haarlem gehouden exa men door de H.U.V.V. Coupe Danc- kaerts slaagden voor costumière de dames G. de Rijk en B. de Vos, allen uit Alkmaar; A. v. Westen, Castri- ciun, G. v. d. Heijden, Oudorp, C. Nieuwenhuizen, Kogerpolder, IJ. Win gerling en B. Dissel (met lof) Koe dijk, A. Oudhuis, Heerhugowaard, J. Komen. Ursem en A. Diepen uit de Beemster. Deze dames hebben allen hun op leiding genoten bij de modevakschool N. Nelis, Oudegracht 176, Alkmaar. ALKMAAR Gehuwd: Gerard Veldman en Ag- nes Th. Bakkum. Cornelis W. Root jes en Gerbrandina Dekker. Overleden: Klaas Kroon, oud 89 jr, weduwnr. v. M. Bregman. Wisselbeker verhuisd Behaalde het Nicdorper Amusemcnts Orkest het vorige jaar op hït concours tc Haarlem het hoogste aantal punten en daarmede de wisselbeker, dit jaar ein digde het NAO als zeer eervolle 2de. Het uit 45 man bestaande Amusements orkest van de Ned. Sïintoestellen Fabr. te Hilversum eindigde met kleine voor sprong als eerste- Amicitia uit Utrecht werd derde. De deelnemende orkesten ondervon den in het Krelagehuis veel hinder van het talrijke publiïk: 11 a 1200 man. Ondanks dringende verzoeken van de organisatoren om stilte bleef hït zeer rumoerig in de zaal. Voor de deelne mers was het dan ook allïs behalve een pretje om te spelen. Het staat dan ook te bezien of het NAO een volgend jaar weer van de partij is. Grote belangstelling Het heeft de heer S- H. J. Bosma, die Woensdag in zijn functie van bur geciezster van Limmen geïnstalleerd werd, niet aan belangstelling ontbro ken. Het kleine, maar gezellige zaal tje in 't raadhuis -van Limmen was tot de laatste man toe gevuld met belangstellenden, waaronder vele bur gemeesters uit omliggende gemeenten, raadsleden van Limuren, familieleden van de nieuwbenoemde burgemeester en vele ander genodigden. Het was de loco-burgemeester van Limmen, wethouder Commandeur, die deze buitengewene raadsvergadering opende. De heer Commandeur zeide. dat het koninklijk besluit, waardoor de heer Bosma benoemd werd „als een don cerslag bij heldere hemel" gekomen was. „Wij hadden andere illusies" zo zeide de heer Commandeur „maar die zijn niet verwezenlijkt. De Kroon heeft zijn besluit genomen-' De heer Commandeur gewaagde ver der van de moeilijke toestand op wo- ninggebied, die te Limmen heerst en op het feit. dat de bevolkingsaanwar groot is en de perspectieven gering. Spr. acht te het een gelukkige omstandigheid, dat de nieuwbenoemde burgemeester ta zijn vorige standplaats. Oude Niedorp actief deelgenomen heeft aan het ver enigingsleven en sprak de hoop uit, dat burgemeester Bosma de gemeente op onpartijdige wijze zou mogen leiden. De heer Bosma, voor wie de Lim men se schooljeugd voor de aanvang v. de vergadering het Wilhelmus had ge zongen, zegde oprecht dank aan de heer Commandeur soor zijn vriendelijke woorden. „Het bouwen van woningen is een eerste vereiste", zei de heer Bosma en het is verheugend, dat mijn voorganger hiermede reeds een begin gemaakt heeft Spr. zeide voorts de bloembollencultuur te zullen steunen. Aan het eind van zijn toespraak vroeg de heer Bosma de medewerking van zijn plaatsgenoten ..Alle pogingen om iets tot stand te brengen zullen stranden, als de bevolking mij het vertrouwen onthoudt. Ik zal trachten niet alleen een burgemeeser. doch ook een burger vader te zijn", aldus de heer Bosma. De heer Admiraal, gemeenteontvanger van Limmen, sprak de burgemeester na mens de gemeenteambtenaren toe en hoopte op een prettige verstandhouding Wethouder Leyen feliciteerde de heer Bosma hartelijk. Namens de raad sprak de heer Pepping. HEERHUGOWAARD NOORD Oogstdankdag L.T.B. Woensdag j.1. hield de LTB, afdeling Heerhugowaard Noord haar jaarlijkse oogstdankdag- De dag werd geopend met een gezongen H. Mis. Na een ge zamenlijk ontbijt in de grote zaal van de heer Groenland, werd overgegaan tot de jaarvergadering Voorzitter Oude man opende met een hartelijk welkomst woord. Bij de ingekomen stukken werden di verse brieven behandeld, o.m. een schrij ven van de Stichting voor de landbouw waarin het bestuur der afdeling werd verzocht 1 LTB'er aan te wijzen, welke zitting zal nemen in de commissie, die zich en doel stelt de sociale verzekering administratief te vereenvoudigen. Het is de tegenwoordige tuinder onmogelijk deze hopeloos ingewikkelde voorschrif ten na te leven. Zoals uit een schrijven van het hoof' bestuur bleek is in de tegenwoordige tijd een coöperatieve aankoop van ma terialen en coop. afzet der producten noodzakelijk. Een verzoek van de voet balvereniging Hugo Boys om een bij drage hi de beplanting van het sport terrein werd ingewilligd. Voor dit doel werd f 75 gevoteerd. Uit het jaarverslag van de secretaris tekenden wij aai. dat over het alge meen 1949 een gunstig jaar was. In het afgelopen jaar zijn 14 bestuursver gaderingen en 5 ledenvergadertaegn ge houden. Het ledenaantal is is stabiel gebleven. Over 1949 4laren de oncvangsten van deze afdeling totaal f 2155.60; terwijl de uitgaven f 1932.95 bedroegen. Het voordelig saldo van dit jaar bedraagt derhalve f 222.75. De financiële com missie over het jaar 1949 bracht bij monde van de heer G. de Wit rapport uit. Alles was in orde bevonden. In deze commissie werden voor 1950 benoemd de heren A. Overtoom Adrz. en Jn. Beers. De aftredende bestuursleden, Jn Veldman en Jac. de Wit, werden beiden met een overweldigende meerderheid herkozen Hierna volgde een uiterst interessante en leerzame lezing van de heer van Ommen aangaande de sociale verzeke ring. enz. Aan het einde van zijn betoog had spreker een hartelijk applaus van de talrijke aanwezigen in ontvangst te nemen. De door de leden gestelde vra gen werden tot aller tevredenheid be antwoord. Aan het einde van deze vergadering gaf de heer Overtoom tuinbouwonder- wijzer alhier, 'n mooie uiteenzetting van de kapitaalsinvestering door het bouwen van koolschuren enz. Hierna volgde sluiting. Pastoor van Leeuwen en ds Teriet voegden hun gelukwensen bij de vorige De burgemeester van Alkmaar, mr dr H. J. Wytema sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van de kring van burge meesters rondom Alkmaar, en legde de nadruk op het nauwe contact, dat tus sen Limmen en Alkmaar bestaat. Voor burgemeester Breebaart van Zijpe betekende dez benoeming een af scheid; de oud-burgemeester, de heer van Nieuwenhuizen. sprak de hoop uit dat de heer Bosma een prettige werk kring in deze plaats moge vinden. De commandant van de Alkmaarse Vrijwil lige Brandweer legde de nadruk op het nauwe contact op brandweergebled. Namens de Rijkspolitie sprak de opper wachtmeester Waterdrinker. Na afloop van de plechtigheid bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Hugo-Boys programma Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: SVWHugo Boys. aanvang 2.30 uur, scheidsrechter Allmendinger, vertrek 1.45 uur. Hugo Boys 2BKC IV, aanvang 2.30 uur. scheidsrechter J. Smit. terrein- dienst Jn. Bos en Jo Hoek. Koedijk HlHugo Boys III, scheia'sr. Gieske, geleider B. G-oot, vertrek 1.25 uur per Naco en uit Alkmaar om 2.10 uur met lijn V. Berdos jun.Hugo Boys jun., aanvang 12 uur, terreindienst R. v. Schagen. SRC cHugo Boys b, aanvang LI5 uur. scheidsrechter Brinkman, geleider Jn. Deken, vertrek 12.45 u .per Nacr Diegenen, die nog mede willen helpen met het beplanten van het Hugo Boys terrein worden Vrijdag en Za'erdag op het Hugo Boys-terrein verwacht. Helpt allen! De moordenaar en het meisie Zoals heeds eerder aangekondigd wordt op Zondag 19 en Maandag 20 Febr. a.s. door de bekende toneelver eniging „Pius XI" bovengenoemd to neelstuk op de planken gebracht. En kele tientallen jaren geleden werd Italië opgeschrikt door 't bericht van een afschuwelijke moord. Een jonge man had 'n meisje van een familie waar hij en zijn vader bij inwoonde op beestachtige wijze vermoord, om datLaten wij niet op 't stuk vooruitlopen. Gaat het zien. Frans- Drost heeft, met medewerking van Kasper Dierckx, dit historische gege ven verwerkt in een prachtig toneel spel. en „Pius XI" kennende twijfe- m wij er niet aan of deze opvoering zal een succes worden. Wij kunnen het onze lezers dan ook van harte aanbevelen. Voor nadere izondorheden verwijzen wij u naar de advert 'e in r" '-'ad. Flikkerlicht aan de Hasselaarsweg De Ned Spoorwegen hebben het her haald verzoek tot plaatstag 'an een flikkerlichtinstallatie bij de onbewaakte overweg aan de Hasselaarsweg te Heer hugowaard met het oog op het gereed komen van de nieuwe brug „De Lange Balk" wederom in onderzoek genomen Consumantencrediet Het ccmsumentencrediet verkeert thans in zijn afwikkelingsfasc In totaal we:d in de gemeente Heerhugowaard f 64150 uitgekeerd Van dit bedrag moest door belanghebbenden f 10000 worden terug betaald, waarva momenteel nog slechts f 154 open staat veiling «arkten NOORDSCHARVVOÜDE 40.000 kg uien 46.7047.10; grove 44.5044.60; 58000 kg rode kool 6.70— 18.80: 81000 kg gele kool 22.10—25 40; 84000 kg witte kool 17.60—25.50. BROEK OP LANGEDIJK 28000 kg rode kool 6.60—16.60; 44000 kg gele kool 19.90—26.10; 25000 kg witte kool 18.7024.20; 700 kg witlof 50—51; 8000 kg peen II 21.60—22.20; III 18.20—19.30; 13000 kg uien 46.60— 47.40; grove 40.20—41.30. W ARMENHUIZEN 4000 kg peen H 21.50-23 30. I6S00 kg gele kool 23.7027.50: 110000 kg rode kool 6.4018; 14800 kg witte k. 22 80-24-80. ALKM. EXPORTVEILING Witlof I 40 -56: II 28-38; rode kool 6-12.70; savoye kool 19 40—25.90: gr. kool 1528.50; sprui'koo! I 4863; II 20—44; boerekool 15—63.50; rabarb.v \11—74; rode bieten 6—9; winterpeen 6.5014.30; waspeen 36—42; uien 1 37—48; II 23—34. prei 17-56; soep 15—17. Appels: Bismarck 2734; Peren W interjan 14—18. NIEUWE NIEDORP Baas boven baas In de onderltape wedstrijden van de Niedorper Visclub welke voor 15 Mrt. de grootste snoek vangt, komt de span ning er goed in. Had voorz. Caro de leiding met een saoeir van 17 pond en een lengte van 1 m 3 cm. wat toch al een mooi dier was. de heer Nicolai deed een nog weer betere vangst. Met een snoek van 1 m 8,5 cm en een ge wicht van 20 pond staat hij aan de kop. Er is nog een maand tijd om dit 'e verbetenen. Gisterenavond organiseerde de Alk maarse Bedrijfsvoetbal Vereniging een feestavond voor haar leden. Opge voerd werd het blijspel in drie bedrij ven „Ha.-tei. op Hol". Deze avond stond in het teken van de huldiging der kampioenen van de „ABV". De heer G. P. Hartland opende met een hartelijk welkomstwoord. De Reiniging heeft ta de achter ons liggende competitie het Algemeen Kam pioenschap behaald van afdeling B. De Gemeente Lichtbedrijven kwamen mei het Kampioenschap van afdeling A uit de strijd en K.-om wist kampioen van afdeling C te worden. Verder was nog de SOVA met het Kampioenschap van de Winnaarsronde en het Kampioenschap van de verliezers ronde viel de melkboeren ten deel Elke vereniging was door een der le den vertegenwoordigd en allen werden op een hartelijke .wijze toegesproken, terwijl tevens de prijzen, als wisselbe ker en kransen werden uitgereikt, waar bij tevens veel geluk werd toegewenst bij de komende wedstrijden. Daarna was het de beurt aan de to neelvereniging ons te tonen wat zij waard zijn. Het gehele stuk speelt zich af ten huize van de uitgever Bellevoort, die enige tijd van een welverdiende vacan tie geniet. Hij wordt opgebeld door zijn jeugdvriend Stuivenberg, die hem vertelt te zullen komen met zijn neef. De bezoeken houden nog niet op. Een actrice, Anky Toorlaer, komt ook ten tonele. Dit is ook een zeer intieme ken nis uit het veelbewogen leven van onze uitgever. Zij neemt een zeer slome jon geman als gezelschap mee en stelt hem voor als haar zoon. Dan komt er nog een schrijfster, mevr. van Eekeren met haar dochter op bezoek. Het dienstmeisje van de Bellevoorts heeft een vrije middag. Zij wordt ech ter overgehaald te blijven, in verband met het vele bezoek. Molly, de dochter van de schrijfster wordt door haar moe der als haar dienstmeisje voorgesteld. De neef van Stuivenberg wordt voor de nieuwe huisknecht aangezien en de huisknecht g3at voor de neef door. Kortom, het is een spel waar vele ver wikkelingen in verwerkt zijn. Als Belle voort aan het einde van het derde be drijf zegt: „Laat het doek maar zakken" BERGEN. Kamermuziekavond Röntgen-kwartet Onder auspiciën van het Kunstenaars centrum Bergen gaf bet Ron'.genquartet bestaande uit Joachim Roatgen. le viool Piet Nijlacd. 2e viool. Wim de Zoete, altviool en Cornelis Pruyt, violoncel, voor een eivolle dancing van de Rus tende Jager in Bergen een kamermuziek avond, waar allen ten volle van genoten hebben. Aan het einde werd het quar- tet staande dank gebracht, door een en thousiast applaus. Het programma werd begonnen met „Chacony" van H. Pur- cell. Hierbij kwamen direct al de artis tieke kwaliteiten van het quartet naar voren- Met het kwartet F dirr Opus 59 no. 1 van Lud.vig van Beethoven werd het programma vervolgd. Heerlijk klonk hierin het Adagio. Na de pauze werd het kwartet en Fa van Maurice Ravel gebracht, dat meesterlijk werd gespeeld. De eerste violist viel bijzonder op door zijn prachtige streek. Het kwartet is zeld zaam goed op elkaar ingespeeld. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat het kunstenaarscentrum, dit prachtige quar tet naar Bergen heeft laten komen. Het was een avond var. hoog kunstgeno', waarmee wij de organisatcren van har te gelukwensen. is dï zaak toch voor elkaar. Tien men sen van al'e leeftijden vinden elkaar en het einde is een vijfvoudig happy end. Er werd buitengewoon goed gespééld Vooral de heer K. Sluys als Bobby, de slome „zoon" viel buitengewoon op. Mevr. W. Halm wist een goede actrice weer te geven en de radeloze Belle- voort werd goed vertolkt door de heer W. Middelbeek. De regie was zeer zeker ta goede han den bij de heer M. Verhagen. Na af loop dankte de heer Hartland allen, die tot het succes van de avond hadden meegewerkt. Spr. dankte ook het Ned. Rode Kruis voor haar zeer actief werk bij de gespeelde wedstrijden, waar jam mer genoeg, nog wel eens wat voor viel. De penningmeester, de heer Schats, verzorgde nog de verloting, waar vele> fraaie prijzen aan verbanden waren. 0'~: Een gezellig bal besloot deze zeef geslaagde avond. De band van Tonny Willemsen hield de danslustigen n'ófj' tot diep in de nacht bezig. lOAi HEIIOO DOVES-nieuws Daar de belangen van de afdeling Gymnastiek en de afd. Athletick niet altijd parallel lopen is bij de op 14 Febr. gehouden ledenvergadering besloten, dat deze afdelingen in het vervolg als twee afzonderlijke verenigingen zullen optreden. Overeengekomen is dat beide vereni gingen de naam DOVES zullen blijven dragen, zodat dit ra het vervolg word', gymnastiekvereniging DOVES en Ath letiekverenigtag „DOVES". Daar bo vengenoemde beslissing met aller goed vinden is genomen, waarborgt dit ook voor de toekomst een goede verstand houding. J. L. GROOT. voorzitter G. V. DOVES. D. KOELFMEIJ. voorzitter A. V. DOVES. Concert van de V.V.V. Onder auspiciën van de VW con certeerde Maandagavond in „De Rus tende Jager" het R.K. gemengd koor „Nieuw Leven" o-l.v. Piet Groot. De opkomst was niet in overeen stemming met het gebodene. Wij hoorden o.a. het zeer goed ge zongen Sanctus van Nico Hoogerwerf de werkjes 't Oreupelken cn Kort jakje, waar het koor op het concours lauweren mee oogstte, benevens het prachtige Alleluia en tot besluit 't Preghiera uit Cavalleria Rusticana van Mascagni. Hierin kwam to uiting het prachtige stemmenmateriaal van dit grote koor en de fraaie solozang van mej. G. Zonneveld. Naast een 7- cal Nederlandse volksliedjes zong 1 meisjeskoor het bekende „Rosen aus dem Suden" van Strauss en „Mil Musik durch 's Leben" van Georg Grubcu. De dirigent begeleidde op de plano. Minder gelukkig was het bekende „De schoonste Feestdag" van Caih. v. Rennes. Als geheel echter 'n goed concert. Reeds plannen voor de Zomer Het instituut heeft reeds plannen voor het a.s. zomerseizoen. Het vastge stelde schema is zeer uitgebreid en biedt veel afwisseling. Wij willen en- kelè van deze plannen hier noemen. Wandelingen; Er zijn tochtjes in de naaste omgeving geprojecteerd o.a. naar de bloeiende bollenvelden te Limmen en langs polderwegen, voorts een wan deling op zoek naar Paddestoelen, al len onder deskundige leiding. Fietstochten. In het schema zien wij Lichtbeelden-avond De lichtbeeldenavond van het In stituut, j.1. Maandagavond, mocht zich ln een grote belangstelling verheu gen („De oude Herberg" was tjok vol!) De heer Donia sprak over „Texel, eldorado der vogelvrienden". Op prettige en leerzame wijze wist de heer Donia zijn toehoorders het een en ander te vertellen over de di verse soorten vogels die vooral op dit eiland voorkomen. Aan de hand van een keur van fraaie plaatjes wist hij veel te ver tellen van weinig voorkomende vo gelsoorten die beschermd worden of bepaalde vogels die verdelgd moeten worden omdat zij de vogelstand in gevaar brengen. Met verschillende voorbeelden uit de practijk (de inlei der is op Texel 2 jaar woonachtig geweest als controleur van het vogel wezen) wist hij zijn lezing zeer aan trekkelijk te maken. Wij hopen dan ook dat een volgend seizoen de spr-, weer met 't een of ander onderwerp op het Instituut-programma prijkt. Het was bovenal voor de aanwe zige jeugd een leerzame avond. Jeugd ging bomen planten Het was een goed idee om Woens dagmorgen de jongens en meisjes van de scholen (5e en 6e klas) in te scha kelen bij het planten van een 50-tal bomen. Leerlingen van de O.L.S. na men aan de Kerklaan 24 populieren voor hun rekening. Daarna maakten zij een vreugdedansje om de nieuwe aan winst. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder J. Rus. Hij wees op onze welvarende gemeente en op het natuur schoon wat juist ons dorp zo aantrek kelijk maakt. Hij vroeg aan zijn jong gehoor de natuur te ontzien. Onze gemeente architect, de heer To.-ken woonde dit gebeuren bij. Elders in het dorp. aan de Butterlaan had de Jeugd van de Christelijke en R.K. scho len zich verzameld om 22 Hollandse eiken te planten. Hier was het burgemeester Kalff, die enkele woorden sprak. Hij zei, dat even goed het gemeentepersonee! dc bomen hadden kunnen planten, maar dat het juist de bedoeling was geweest de jeugd in te schakelen om hun daardoor liefde bij te brengen tot de natuur. tochtjes per velo naar de bloeiende Beems'.er en kustgebied met narhtwan deling. Excursies. Men wil excursies gaan maken naar de Heemskerker duinen en verder een bezoek brengen aan he'. Mu seum in Alkmaar en benevens de Grote Kerk. Weekends. Het ligt ln de bedoe ling om naar Texel te gaan met een weekend. Bezocht zouden dan worden (onder zeer deskundige leiding) ver schillende vog elgebieden enz. Een toch', langs dc natuurvrienden- huizen staa eveneens op het program ma („Ons Honk", Hilversum) „Krik- kenhaar" Almelo en „De Hondsrug". Zuid Laren (bij Groningen). Autotochten. Men wil autotochten organiseren naar de bloeiende Betuwe en bezoek aan de tentoonstelling ..Mijl paal 1950' te Arnhem en de bloeiende bollenstreek om Lisse waar een grote tentoonstelling dit voorjaar wordt ge houden. 3-daagse trip Of het bovenstaande nog niet vol doende is. heeft het actieve bestuur nog een 3-daagse autotocht naar Zuid Lim burg in petto. Heen via Den Bosch, te rug via Venlo—Anrhetn. Naast de omgeving van Valkenburg en grensgebied (VaalsEupe.n en Sle naken) gaat men tour en naar en door de Belgische Ardennen. Natuurlijk is het nog niet zeker of alles doorgaat. De ledenvergadering van j.1. Maandag (door pl.ni. 40 leden bezocht) heeft er kennis van genomen en nu krijgt ieder lid één dezer dagen een circulaiae waarop alle grote en kleine tochten voorkomen en eveneens de kosten (begroot) ervan. Gevraagd wordt aan hen of zij niet één of meer programmapunten mee zul len gaan- Aan dc hand van de uitslag van deze z g. enquette wordt het defi nitieve programma opgesteld. Op deze zelfde vergadering werd een commissi samengesteld, die het z.g. natuurvrien denwerk gaat organiseren. Het zal be staan uit mevr. Viergever—v. d. Berg en de heren G. C. Donia. J. Dekker, T. W. Mooljman en Th. Stroet-

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2