llunaadei' N.-HOLLANDSE 'PERS 1945 Minister Mansholt optimistisch over de agrarische exportmogelijkheden Amerikaanse mijnwerkersbond is onschuldig bevonden de Telex tikt.. JAARGANG No. 1835 ZATERDAG 4 MAART 1950. ültor# Stlehttn, j» Tim AXkmmarém^ Exploitatie N.T. Spreke* Paple*. Alk naar Abonnementen f 0.30 per week f 1JB per maand f 3.83 per kwart by TooruJtbet Advertentiei 14 et p. mm, familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Veiantw. iedacteur* J. t. Zoonen Bureau» Ridderstraat hoek Oudegracht TeL K 22003971 Italiaanse boeren slaan toe Opgewekt door koeriers, ilie vao dorp tot dorp reden niet de leuze „naar het land", ls bijna de gehele bevolking van de Zuid-Italiaanse pro vincie Calabrio met haar schame e landbouwwerktuigen opgetrokken naar de nog ougecultifeerde Latifun dia, op welks verdeling de landloze boeren en werkloze boerenarbeiders reed slang wachten. Mannen, vrouwen en kinderen gre pen houwelen en ploegijzers en zwer men over naar schatting 100.000 a- cres woeste grond. Het gure weer van de laatste da gen en de nijpende honger heeft da nood bij de boeren zo doen stijgen, dat zij opnieuw en in groter getale dan ooit te voren tot opstand geko men zijn. Oplichter gepakt Wegens oplichting is in Den Haag een 26-jarige transportarbeider aan gehouden. De man ga t zich uit voor een pas gedemobiliseerd soldaat, die in grote financiële moeilijkheden ver keerde. Door een beroep te doen kerkelijke instellingen wist hij kele tientjes los te krijgen. Bovendien ontlastte hij een oom van honderd gulden aan vacantiebonnen. Koning Leopold niet voor de radio? Het Belgische blad La Derniere Heure schrijft: „Volgens Donderdagmorgen in poli tieke kringen verkregen inlichtingen waren de ministers op de veigadering van de Kabinetsraad van Woensdag avond van oordeel 'at het niet wen selijk is een op e^i gramofoonplaat opgenomen boodschap van Leopold Hl door dé Belgische Omroep te la ten uitzenden. „La Peuple" sehrijfr met betrek king hiertoe, dat de secretaris van de Koning, Pirenne uit Cap d'Anii- bas was teruggekeerd „met de op dracht de regering te verzoeken de microfoon van de omroep ter beschik king te stellen van de Koning.*' Het blad voegt er aan toe, dat het mogelijk is, dat Leopold III toch zijn boodschap tot het land zal richten en dat hij zich hiertoe tot he; Belgi sche volk zal wenden door tussen komst van de Voorzitters van. Kamer en Senaat. Tunnel- en brugplannen besproken Een deputatie vau de Kamer van Koophandel voor Noordholland, waar bij zich ook enkele vertegenwoordi gers van het Kantoor van de Kamer te Alkmaar bevonden, heeft een on derhoud mogen hebben met de ml uister van Waterstaat, waarbij nog maals op het grote economische be lang werd gewezen van een onder grondse oeververbinding te Velsen en een spoedige verbetering van de Frle se brug te Alkmaar. Dé deputatie verkreeg de indruk, dat beide vraagstukken de volle be langstelling hebben van het Departe ment van Waterstaat en dat van die zijde de oplossing daarvan zoveel mo gelijk zal worden bevorderd. HEILOO R.K. SCHOOL WORDT UITGEBREID Zoa's wij reeds bij de aanvang van de werkzaamheden schreven, zijn de plannen tot uitbreiding van de R.K.- scholen werkelijkheid geworden. Zo beef: de Jongensschool er 3 lokalen bij gekregen in de meisjesschool 5. Ze werden ontworpen door archi':ect Bruin uit Wassenaar en gebouwd resp. door de aannemers Kaandorp en Ek- kers, beiden te HeiJoo. De uitbreiding voorziet in een gewei dige behoefte. Lange tijd werd gebruik gemaald: van de z.g. noodschool aan de Westerweg. welke in een erbarmelijke toestand verkeerde. He: was dan ook een feestelijke gebeurtenis deze in ge bruikname. vele officiële personen woon den deze plechtigheid bij. Gesproken werd door pasmoor Muyen die tevens de inzegening verrichtte, bur gemeester Kalff en wetnouder Schuyt, de inspecteur van hé: Lager onderwijs de heer VerooCy en het hoofd van de jongensschool, de heer Tamis, die harte lijk dank zegde aan allen, die mcege wrkt hadden aan de bouw van- deze zo noodzakelijke uitbreiding. De semipermanente lokalen zien er degelijk uit, zijn rijkelijk vao ramen voorzien en in lich':e tinten geverfd, zodat het een en ander er zeer aantrek kelijk uit ziet. Onze agrarische export en in het bijzonder de tuinbouwuitvoer, is van de grootste betekenis voor onze staat huiskunde. Het hele Nederlandse volk moet dankbaar zijn voor de grote inspanning van de Nederlandse tuinbouw, daar dit bedrijf een belangrijke bijdrage levert aan de Neder landse uitvoer naar het buitenland. Toch moet ook onder ogen worden ge zien de voorziening in eigen behoeften van ons volk Onze groenteuitvoer is toegenomen van 300.000 ton in '38 tot 385000 ton in het vorige jaar. De bijdrage van de tuinbouw is bijna 10 pCt van onze totale export en van zeer grote betekenis is aldus de bijdrage der tuinbouw aan Nederlands betaling, aldus verklaarde minister Mansholt op de vergadering van het Koninklijk Nedsrlpnds Landbouwcomite Sprekend over de ontwikkeling van de tuinbouw, gaf de minister enkele cijfers wat dc tuinbouwoppervlak'e betreft is een belangrijke uitbreiding te constateren. In 1928 bedroeg dit oppervlak 75000 ha. Thans bedraagt bet 135000 ha. Bovendien is de pro ductie per ha. gestegen en over het geheel genomen is de opbrengst ge stegen van f120.000 tot f500.000 in 1949. Toch heeft liet prijspeil niet ge leden, maar heeft de prijsstijging ge volgd. Inzake do internationale verhoudin gen in sociaai-ecouomisch opzicht ge waagde minister Mansholt van de toe standen in de lenden rondom ons. met name in E geland en Duitsland en zou verwachten een minimale op namecapaciteit van onze groenten in Duitsland, maar ondanks d" armoe de is er een grote vraag Overal wordt de behoefte aan betere produc ten groter en de kwaliteitsproducten zullen meer in trek komen. Geboden is daarom kwaliteirsprodpucfèu te brengen. - In West-Europa is men mi zo ver, da men tot een liberalisatie van on geveer 60 pCt van <le handel zon kun non komen. Toch zijn er tekenen die er op wijzen, dat men in West Euro pa ondanks de Toordelen, die zij zou bieden, nie' erg willig is tot deze li beralisatie over te gaan. Zo heeft men bijvoorbeeld in Frankrijk weer enkele tolmuren opgericht, die niet goed samengaan met het streven naar vrije handel. Het ia voor onie tuinbouw van gro te waarde, dat ook dé binnenlandse afzet ls toegenomen. Er bestaat geen aanleiding te vrezen, dat het con sumptie niveau van groete en fruit zal afnemen. Onze exportmogelijkhe den zijn gunstig en de export naar Duitsland ziet er veelbelovend uit. De laatste besprekingen die in Frankfort zijn gevoerd, zijn zeer gun 9t Ig te noemen voor export naar on ze oosterburen. Een wederzijdse han delsmarge van ruim éën milliard Is toegestaan. De eerste markt voor de tuiubouw ie Nederland. De industrialisatie zal zorg dragen, dat het aantal afnemers op peil blijft, Werkloosheid zou hier een nadelige invloed uitoefenen. Tenslotte sprak de minister over de wisselvalligheid in het tuinbouw bedrijf. In de afgelopen jaren is mtn overgegaan tot fondsvorming en mi nimumprijzen met al zijn bezwaren vandien. De wisselvalligheid wordt hiermede niet opgevangen. Immer» de onbeheerste productie blijft be staan De regering steunt de fondsen met ruim 2.5 millioen gulden, doch zij is geenszins van plan te blijven steunen als de teelt onbeheerst blijft. Naast de fondsvorming dient de teelt controle gehandhaafd en slechts dan zal de overheid blijven medewerken aan een behoorlijke en stabiele prijs ontwikkeling en een redelijke be staanszekerheid voor de tuinbou wers. Vechtpartij in de rechtzaal Tijdens de behandeling van de zaak tegen drie 'jongelieden, die verdacht werden van diefstal, heeft zich gis termorgen op de Arrondissemen rechtbank te Haarlem een vechtpar tij voorgedaan, vaarbij een getuige door eèn der verdachten werd ver wond De 29-jarige A.A., die terecht stond, verkeerde in de veronderstelling, dat de betreffende getuige val6e ver klaringen tegen hem aflegde. Onver hoeds vloog hij uit de verdachteu- bank en begon de getuige met zijn vuisten te bewerken. De parketwarh ten grepen onmiddellijk in, maar kon den niet voorkomen, dat de getuige een bloedende wonde aan het gelaat opliep. Onverbeterlijke drukker gearresteerd teerde de Amstcrdame zedenpolitie een inwouev van Geldermalsen ter zake van het uitgeven van pornogra fische lectuur. De gehele oplaag is toen in beslag genomen. De man werd voor de officier van justitie ge leid maar, nadat hij beloofd had zich niet meer met dit soort uitgaven be zig te houden, vrijgelaten. Gisternacht was de zedenpolitie echter genoodzaakt opnieuw 8000 blaadjes die hij liet drubkeu. op de pe.3 te confiskeren. Gistermiddag is de man gearresteerd. Margarine-oorlog in Delit In navolging van andere plaats m is ook in Delft de margarine-oorlog ontbrand. Een aantal Delftse kruide niers en zuivelhandelaren had geza menlijk een kraam op de weekmarkt geplaatst en verkocht margarine voor 25 cent per pakje en vet voor 65 cent per pond. De besprekingen tussen Canada, En geland en de VS over de uitwisseling van geheimen met betrekking tot 't atoomonderzoek zijn voor onbepaal de tijd opgeschort, na de veroordeling de Britse atoomgeleerde, wegens het meedelen van atoomgeheimen aan de Sowjet-Unie, aldus wordt utt gewoon lijk betrouwbare bron te Londen ver nomen. Gabriel Gonzalez, de president van Chili, vertrekt 11 April met zijn echt genote en de minister van buitenland In een Chinese wijk te Montreal heeft in een hotel een zware brand gewoed. Vier personen zijn om het leven gekomen, 14 worden vermist. Het doorzoeken van de puinhopen wordt bemoeilijkt doordat alles met een ijslaag is bedekt. De drie ton wegende olifant Coca' van de dierentuin te Atlanta (Geor gië), die aan een ongeneeslijke ziek te leed, is met een dosis vergif, waar mee 500 mensen gedood zouden kun nen worden, uit zijn lijden verlost. Coca weigerde het vergif uit een cap sule te drinken, maar nam het rustig in, toen het in een fles gedaan was. De twee jonge Maleler6, Rosü Biu Dobi en Morsjidi Bin Sidek, die in De cember gouverneur Duncan Stewavt en Serawak vermoordden, zijn door ophanging terechtgesteld. De Atlantische conferentie, waar van 18 scheepvaartlijnen op de Trans Atlantische routes deel uitmaken, heeft besloten nauw samen te wer ken met de commissie voor toerisme van de OEES, ter bevordering van het reizen over de Transatlantische Oceaan. Buiten het seizoen zal aan leiders van reisgezelschappen, be staande uit ten minste 20 personeu, vrije overtocht worden verleend. Te Lake Succes is meegedeeld, dat de verenigde naties fabrieken iu de gehele wereld zal uitnodiging in te schrijven voor de leverantie van Saar en Frankrijk zijn het l)c Verenigde .Mijnwerkersbond ls niet schuldig hevonden aan beledi ging >an het Hot'. De federale rech ter motiveerde ziju uitspraak ais volgt. De leider van de boud, lewls, heeft herhaaldelijk eeu beroep op de stakende 872000 mijnwerkers gedaan, om hun thans reeds 25 dagen oude staking te beëindigen, doch de mijn werkers bleven bij Inm lenze geen contract, geen werk" Ook aan de verenigde mijnwerkers vakverbond kan niet worden gew?- ten, dat de staking voortduurt, daar haar functionarissen vergeefs hebben gepoogd de staking te doen eindigen. Ei* heeft zich dus geen geval van be lediging van het bof voorgedaan. Er bestaan aanwijzingen dat de A- merikaan8e regering thans wellicht spoedig tot voedering van de mijnen zal overgaan, tenzij op korte termijn overeenstemming tussen werkgevers en werknemers wordt bereikt over contractuele tewerkstelling van de laatstgenoemden. West Duitse consulaten in tien landen De West Duitse regering heeft met de goedkeuring van de westelijke ge allieerden besloten in tien landen con sulaten te vestigen. Volgens Duitse perb8erichten is men voornemens nieuwe consulaten te vestigen onder meer in Belgie, Canada, Denemarken Italië, Luxemburg, Nederland en ook Noorwegen. Enkele maanden geleden heeft de Hoge Commisie de vetiging van consulaten-generaal te Londen, Washington en Parijs toegestaan. 11 Soldaten zijn om het leven geko men. doordat een Birmese legerpa trouille, in het gebied van Tavoy bij de Siamese grens op zoek naar com munisten, op een door opstandelin gen gelegde landmijn reed. eens 1h een der gistermorgen tussen Frank rijk en het autonome Saargebled t«* Parijs getekende overeenkomsten ziet Frankrijk af van zijn aanspraken op de eigendom van dc kolenmijnen van fhet Saargebled. j j Het Saargebied heeft de Franse re jgering het recht overgedragen om de kolenmijnen te exploiteren. In ru'l hiervoor heeft de Franse regering toegezegd steun te zullen geven aan de aanspraken van het ÏSaargebied op de eigendom van de mijnen bij de e- ventuele bespreking van een vredes verdrag met Duitsland. —o IN DE KERK OVERLEDEN Gisteravond werd de heer Meer- tens te Maastricht In de basiliek van de Sterre der Zee plotseling onwel. Hij overleed enkele minuten daarna tengevolge van hartverlamming. AMERIKA IS VOORBEREID In een geheime zitting van een Ame rikaanse Senaatscommissie is de se natoren meegedeeld, dat de plannen om in geval van nood het gehele .c- ven in de Ver. Staten op voet van oor log te stellen, zijn uitgewerkt. Tot deze plannen behoren ook voorzienin gen voor de burgerverdediging teg^n aanvallen met atoombommen. EUROPESE STRAATNAMEN IN MALANG VERDWENEN Door de stadsgemeente warden in iMalang alle Nederlandse straatna men veranderd in Indonesische. De Wilhelminastraat werd Djalan dr. Tjipto, en de Julianastraat Dja lan R. A. Kartini. Er is geen Euro pese straatnaam overgebleven. Britse duikers zoeken naar goudschip Duikers van de Britse marine zijn op weg naar het eiland Muil, ter hoogte van de Schotse Westkust om te zoeken naar een Spaans galjoen, dat daar 400 jaar geleden met 30 mil iioen gouden dukaten aan boord ge zonken zou zijn. Het schip maakte destijds deei uit van de Spaanse ar mada. Velen hebben reeds naar het goud gezocht. Voor de eerste maal doet thans de Britse marine mee. Zij beschouwt het werk als een goede oefening. Kotikof over vervoer bij Berlijn In antwoord op de beschuldiging der westelijke commandanten van Berlijn dat de Russen het vervoer tussen Oost- en West Duitsland be lemmerden, beeft de Sovjet comm.in dam van Berlijn, generaal Kotikof, verklaard, dat de Sovjet autoriteiten zich strikt houden aan de regeling; die destijds door de Parijse confereu tie is opgesteld en dat het de weste lijke geallieerden, de zakenlieden en de vervoerbedrijven iu West Duits land zijn, die zich niet aan deze re geling houden. Het stadsbestuur vau West Berlijn, aldus generaal Kotikof. heeft het smokkelen van goedkope goederen uit Oost Duitsland naar het westen bevorderd, de westelijke geallieer den hebben geen maatregelen geno men om te verhinderen, dat personen zonder vergunning met militaire trei tien reizen en zij hebben tenslotte door het verbod op de staalleveran- tie bet accoord van Parijs openlijk geslacht Fokveedag dit jaar in Hoorn Op de te Hoorn gehouden jaarver gadering heef de provinciale bond van ruudveefokver. in Noordholland besloten de Jaarlijkse fokveedag op 20 Septembe- te Hoorn te houden. Er ontspon zich een lange discussie óver het besiuursvoorstel om het destijds gevormde fonds voor oorlogsschade, groot ruim f24.000, aan de boud over te dragen. Van verschillende kanten kwam oppositie tegen dit voorstel en tenslotte werd besio'en uat een commissie zal worden samengesteld die het fonds naar recht en billijk heid zal verdelen onder de afdelin gen waarvan de leden door oorlogs schade zijn getroffen. Het voorstel over te gaan tot reorganisatie vau het bemiddelingsbureau werd na am pele besprekingen geaccepteerd. De heer C. N. Laan te Berkhout werd herkozen tot voorz. 's Middags werd de jaarvergadering van het dis trict Noordholland van het NRS ge houden. Het voorstel van bet hoofd bestuur om bij de keuringen de waar dering volgens een puntenstclsel af te schaffen en te vervangen door een letlermpport, werd niet aangenomen BURENRUZIE Een 29-jarige Hagenaar heelt uij de politie een aanklacht ingediend we gens mishandeling en beschadiging van rijwiel en pullover. Een jarenlan ge ruzie met zijn benedenburen had zich een dezer dagen ontladen in n vechtpartij, waarbij hij een portiek- trap werd afgesleurd Guy le Roy de la Tournelle is ter vervanging van Couve de Murvillo, die tot Frans ambassadeur in Cairo is benoemd, aangesteld tot directenr- generaal van de afdeling politieke za ken van het ministerie van buiten landse zaken alles wat voor de inrichting van haar nieuwe hoofdkwartier te New York nodig is. Het gebouw telt 39 verdis- pingen. Volgens de Franse bladen heeft de politie een complot ontdekt ter ont voering van de 14-jarige zoon van ex-keizer Bao Dai, hoofd van de staat Vietnam, Prins Bao Long gaat te Maslacy bij de Spaanse grens op school. In her 19000 zielen tellende Engel se plaatsje Northwich (Cheshire) al waar 11 Februari het lijk vau een 13 jarig meisje op straat werd gevon den, eist de politie van alle mannen tussen 15 en 28 een alibi. De doods oorzaak is vermoedelijk hevige angst. Volgens de Peuple is Omer Becu, varz. van de Belgisch transportarbsi dersbond (ABVV; benoemd tot alge meen secretaris van de internationa le transportarbeidersbond ter vervan ging van Oldenbroeck, die overg3- gaau is naar het algemeen secreta riaat van het nieuwe internationaal verbond van de vrije vakhonden. O- mer Becu zal als vrz. van de trana- portarheidershond vervangen worden door Roger Dekeyzer, de algemene secretaris. De plaatsvervangers van de mi nisters van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de VS zullen op 26 April weer bij eenkomen om hun besprekingen over eèn vredesverdrag voor Oostenrijk voort te zetten, aldus is door het En gelse ministerie van buitenlandse za ken meegedeeld. Dr. Herbert Skinner is benoemd tót hoofd van de afdeling theoreti sche natuurkunde aan het instituut voor onderzoek te Harwell. Hij volgt als zodanig dr. Fuchs op, die tot 14 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. De politie heeft te Barletta (Zuid Italië) zes bandieten gearresteerd, die twee jaar mg de streek onveilig hebben gemaakt. Het Spaanse SS Monte Orduna is bij het binnenslepen in de haven van Vlissingen op de Havendijk gelopen Een voetbalelftal gevormd uit be woners van het Bredase woonwagen kamp zal vandaag op het sportpark terrein een wedstrijd spelen tegen 'n elftal van de Bredase politie Volgens het Amerikaanse bureau voor arbeidsstatistiek begonnen Ui Januari in de VS ongeveer 235 nieu we stakingen, waarbij 280.000 arbei ders betrokken waren. In December waren deze getallen 150 en 40.000. Uit lijkbeschouwing is gebleken, dat de panter uit de dierentuin te O- klahama, die enige dagen in de stad heeft rondgezworven, niet vergiftigd is door het slaapmiddel, dat men op vlees gesmeerd had om het dier weer in zUn kooi terug te kunnen brengen maar door het springen van een long tengevolge vau oververmoeidheid en een zenuwinzinking gestorven is. Volgens te Hongkong ontvangen berichten Inerst in de omgeving van Sjanghai ernstige hongersnood on der millioen mensen. Boeren zonden daar hun vrouweB en kinderen verko pen om aan eten te komen. De Oostenrijkse nationale raad beeft de parlementaire onschendbaar heid opgeheven, van dr. Stuber, af gevaardigde vr.n de Unie der onaf- bankelijken. en vrz. van de Weense afdeling van die partij. Hij had onlangs verklaard, dat de Oostenrijk se parlementsleden, die in de con centratiekampen zijn opgesloten ge weest een „pest. zijn die moet wor den uitgeroeid". Per 15 Maart a.s. zal de golf leng te van de Vlaamse radio-omroep ge wijzigd worden van 321.9 m. in 323 9 m. van 9 April af zal de zendtijd van de nat. zenders worden verlengd. Brussel Frans en Brusel Vlaams zul len namelijk op Zon - feestdagen uit zenden van 6.M tot middernacht. In de week wordt uitgezonden van 4.30 tot 10 uur en van 12 tot middernacht. Voor dm Zondag OPTIMISME PSALM 8 4-10 Wat een jubeltoon! Wat een roem! Qe dichter kan niet zwijgen van de zaligheid van het menselijk bestaan. Hll roept het uit en alles kleurt zich helde.- licht. Die optimist! Gelukkig voor zich, die zo roemen mag en op de oude vraag .,Wat is de mens?", zulk antwoord geven kao. En weldadig ls het, 2ulk een stem te bo ren te midden van zoveel ellende, zulk ?en licht te zien bij zoveel duisternis. Dat wij ans best doen zijn loflied te beamen en met hem de lichtpunten Op zoeken! Blijmoedigheid fa soms opper vlakkig. maar zwaarmoedigheid is soms onrechtvaardig. Uit de 'aaqste rangen der scheppptog voortgekomen, is de mens endervorpen aan duizend noden des lichaams, aar duizend onvervulde behoeften: maar krachtens zijn geeste lijk karakter, door rede en verstand, door kennis en kunst, door godsdienst en zedelijkheid klimt hij op tot een vol maakter staat, waarbij bij leert vele zijner ellenden te boven te komen en anderen zich te getroosten of dienst baar te maken aao zijn hoger leven. Voor hem de rijke nafuirr om haar t- bewonderen en zijn gedachten ten hemel te verheffen. Om haar te onder zoeken. te gebruiken, naar te dwingen tot zijn nut. Voor hem het graan, op dat hij akkers aanlegge en ze bebouw® en steden sticht? en maatschappijen. Voor hem de wonderen der werenschap, opdat hll meest r zij van de wereld, voor hem de gave der kunst, oodat hij zijn leve si?re. Voor hem de arbeid, opdat die hem onafhankelijk make en wijs en kundig. Voor hem het oenot der Liefdp. opdat die de zuiverste vreug dc in zlh hart doe nederdalen. Broos 'S zijn lichaam, maar zijn oog reikt diep ir de hemelen en verzaadt zich aan de wonderen om hem heen- Diep in het hart draagt hij het verheven be wustzijn met zich om van 7tjn meerder heid. Meer dan zijn armoede, zlir leed en zijn smart, meer dan zijn tegenspoed en zijn ongeval is hij, wanneer hij al-es nederig en geduldig draag! en zijn •ijkdom zoekt In het onvergankelijke. Meer dan zijn kwalen is hij door zijn k-nst. zijn ze'fbeheerslng. zim geloof. De menselijke natuur dwingt mede- iden maar ook bewondering af. ver- *hting maar ook eerbied De hartstocht wo-dt zeker meer bedwongen dan ge- »rd en de zfcceli|kheid heeft even goed zich gebogen onder de meester hand des mensen 3ls zij die bestuurd heeft: de liefde voor zijn medemensen vgrzacht zijn gemoed. Soms is hij grOot zijn vernedering en ge'ukk'.g in zijn eller.de. Zo de schrijver van het boek Job Jezus had gezien voor Pilatus. hl) had meewarig uitgcoepen Wat is de mens! en de psalmdichter zou mis schien zijn hocqgestemde lofzang op ck lippen bestorven zijn. maar hier luist toonde zich de mens meester van j^ch z»lven. met heerlijkheid gekroond en een weiniq minde.- dan God zelf. Wat is de mens? O! dat wij niet twijfelen en wanhopen aao de mens! Da' Wij geloven aan de mens! Dat wij ogenblikken en dagen mogen kennen, waarop wij met de psalmdichter kun nen roemen, trots de raadseelen des levens die onze hoogmoed en onze ij- deheid pijn doen. Dat er dogen mogen komen, waarop wij van harte antwooC fp ?s Gods kind

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1