5>e C Jkmaaufcr Belgische liberalen stellen eendracht in het land vóór alles N.-HOLLANDSE PERS 1945 Proteststakinqen en botsingen in geheel Italië „Frans-Duitse Unie in belang van Europa's veiligheid" Praag scherper dart ooit De juiste weg? it JAARGANG No. 1850 DONDERDAG 3} MAART 1950 CHiafi Stichting „Ut Vrijt AUoKaurdej" Exploitatie Jf.Y. Sprekend Papter, Aihmagy Abonnementen f 0.30 per week f L23 per maand f 3.63 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct p. mm, familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Veiantw. ledacteui. J. v. Zoonea BureauRidderstraat hoek Oudegracht TeL K 22003971 Spaak doet in open brief een beroep op de koning €a»(oii Kyskens is nog steeds niet geslaagd ia do vorming van een nieu we Belgische regering. l)e Informateur deelde mede, dat hij zijn onder handelingen pas kon voortzetten, wanneer hij volkomen op de hoogte zou zijn van de houding der liberalen. En hoewel Eysken verklaarde, dat u katli.-liheraal ihlnet nog zeer goed mogelijk zou zijn, deed de liberale tractie van het parlement toch stof opwaaien door te verklaren, dat zij hun goedkeuring zullen weigeren aan een oplossing van de koningskwes tie, die geen verzoening van de verschillende landsdelen betekent. In '11 communiqué doen de liberalen een beroep op de verantwoordelijke staats lieden om een oplossing na te streven, die de eendracht in het land zal herstellen. Inmiddels heeft ond-premier Spaak In een open brief eeu be roep gedaan op koning Leopold om zijn zoon Boude wij» torng tc zenden naar België, zodat alle Belgen zich rond hem konden verenigen. Houding der katholieken Het Besluur van liet Alg. Chr. Vak verbond gaf een communiqué uit, waarin het zijn vreugde uitspreekt over het feit, dat „niet alleeu de le den van de christelijke vakbeweging maar ook talrijke andere arbeiders geweigerd hebben zich bij de stakin gen, uitgelokt met de steun van de Belgische socialistische partij en het algemeen Belgisch Vakverbond, aan te sluiten en a n het werk ziju ge bleven. Onwankelbaar verzet Oproep tot katholieken Algemene staking Spaak raadde d koning aau zich tevreden te stellen, met de morele overwinning, die de volksraadpleging hem heeft verschrft. Evenwel zijn er tekenen, die wijzen op een gematig de.* houding van de socialisten. Spaak heeft van de voorzitter van de socia listische partij een vrijbrief gekregen om met Eyskens over een oplossing van de koningskwestie in het belang van hof land te handelen. Hieruit kun blijken, dit de socialisten mo- g -lijk genoegen zullen nemen met 'n «terugkeer van de koning voor een b«perkte tijd, waarin koning Leopold ten behoeve van zijn zoon zou aftre den. Spaak zelf was reeds lang een voorstander van een dergelijke „uit gestalde troousafstand". Communiqué ABW Na afloop vuil oe vergadering van h bestuur van het socialistische al g meen Belgische vakverbond is 'n communiqué uitgegeven, waarin het verbond zijn „onwankelbaar verzet tegen de terugkeer van Leopold Hl op de troon" tot uitdrukking brengt: „De terugkfer va., de Koning, aldus he. communiqué, i;; des te meer on mogelijk omdat d< levende kvachteS van het vollt zich togen hem hebbek vrbonden".. Het ABVV zegt de actie goed te keureu, die zijn ie 'en door het ontke tenen van de proteststakingen voeren en sluit zich hierbij aan. Het ABVV stelt voorts „met voldoening" vast, dat „tal van katholieke arbeiders zich bij de stakingsbeweging hebben aangesloten". Het bestuur van het °ft d1 ve'autmoordelijk beid ou beleid van de stakingsbewe ging op zich te nemen en verzoekt de arbeiders in alarmtoestand te blij \Oi, teneinde gehoor te kunnen geven «au «ie oproep van de vakbonden. Het bestuur va het ABW wijst de veïautwqoidelijke politieke kringen er tenslotte op, da zij de huidige sta kingen „als een waarschuwing en 'n voibodc vau een krachtiger actie moeten beschouwen. D.ie doden bij een auto-ongeluk Gisternacht is op de rijksweg 'i Jlerlogenbosch-Tilburg onder do ge- ineento llclvoirt, een personenauto met flinke vaart tegen een boom reden. De drie inzittenden, waren op slag dood Omtrent de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De verkeersgroep de. rijkspolitie te 's Hertogenbosch stelt e en onderzoek in. Te ongeveer half twee kwam de later verongelukte auto uit de rfchtiug Til burg gereden, d'o misleid door de dichte mist in een flauwe bocht de weg niet onverminderde snelheid doorreed en tengevolge daarvan te gen een boom botste. De gevolgen wa reu vreselijk. Do auto werd totaal vernield. De stoffelijke overschotten, der omgekomenen zijn naar een der Bosse' zieke,nh ilzen overgebracht. Het ene Ochtp.\ar laat twee jeugdi ge kinderen, achter. VAN kLKFFENN BIJ AUIESON Be Nederlandse ambassadeur ie Washington, mr. van Kleffens, heeft Muandug een t iiderhond van 40 ininu ten gehad met de iiierikaniise millis ter van buitenlandse zaken Dean A eheson. De bespreking bad plaats op verzoek van de Nederlandse amhnv sadeur. fnytiH oF xannnschijn Meest zwaar bewolkt en nevelig »:«*t hier en daar enige motregen. Zwakke tot ma-ige Z. wind. Voor- indijk des nachts zachter. Jlet bestuur wenst het vau harte geluk en zegt hun de sympathie en de steun van de gehele katholiek? vakbeweging toe. „Door hun houding hebben zij be wezen niet beren te zijn zich door onverantwoordelijke politieke leiders te laten misbruiken". Het bestunr van het algemeen chr Vakverbond doet een beroep op de arbeiders in deze houding te volhar den eu alleen d-v wachtwoorden van t A.C.V. te volgen. Algemene staking Het socialistiselie Algemene Bel- gische vakverbond heeft, gister mor gen bevestigd, dat Vrijdag voor ge heel Wallonië de algemene staking is afgekondigd om te protesteren tegen een terugkeer van koning J/eopold. Op die dag zal overal in het Waal se land het werk i de fabrieken, d* mijnen eu de bureaux gedurende 21 uu.* worden neergelegd eu zullen ui de grote steden demonstralies tegen de koning worden georganiseerd, tij dens welke socialistische leiders het woord zullen voeren. Het uitvoerend comité van bet ABVV van het Ar rondissement Brussel heeft tijdens een gisteren gehouden vergadering besloten voor Vrijdag de algemene staking af te kondigen voor Brussel Deze staking, welke 24 uur zal duren zal gelden voor alle particuliere on dernemingen. de openbare diensten eu de tramwegen. Is communistisch vakverbond tot grootscheepse actie overgegaan Het onder communistische leiding staande Italiaanse vakverbond had gisteren een algemene staking van 12 uur door het gehele land uitgeroepen uit protest tegen de nieuwe regerings maatregelen. Het verbond, dat zegt 5.200.000 ar beiders te vertegenwoordigen, ver klaarde een rapport te hebben ont vangen over de dood van £én of twee arbeiders in een gevecht te Chieti. Uit geheel I»ali<5 stroomden giste ren berichten binnen over botsingen tussen arbeiders en politie. Plaatse lijke vakverenigingen begonnen lu verschillende plaatsen reeds op eigen gezag met proteststakingen en -de monstraties. De drie niet-communlstische vak verbonden, die ongeveer 1,600.000 ar beiders omvatten, hebben zich van de staking gedistantieerd. Tot de arbeider? bij de spoorwegen gas- eleetriciteits- en watervoorzie ning en bij de geneeskundige diensten was de stakingsoproep niet gericht. Het personeel van alle andere o- penbare diensten, waaronder tram. en buspersoneel en onderwijzers, en en» ploye's van kranten, kantoren en win kels vallen onder de stakingsorder. Uit gezaghebbende bron te Rome werd vernomen, dat de politie de laatste tijd de komst heeft gadege slagen van kominformagenten, die de laatste 2 maanden in Frankrijk bij de organisat' - van de stakingen 2<uden hebben geholpen. Volgens deze bron zou de regering van mening zijn, dat de communisten de komende pi ar maanden nog niet gereed zijn voor een grootscheeps offensief, intussen werd de minister van binnenlandse zakèn, hard aan de versterking van de politie tot de 70.000 man, die zij volgens liet vre desverdrag mag hebben. Door de straten van alle grote 1- taliaanse steden reden gistermorgen vroeg gemotoriseerde en gewapende patrouilles van de politie. In vele steden waar de arbeiders gehoor gaven aan de oproep tot een algemene staking voor liet gehele land de eerste sinds bijna twee jaar heerste een onheilspellende stilte in plaats vin het gewone ru moer van trams en bussen. Drie zware explosies daverden in Rome toen de staking inzette. Gewa pende polltie-patvouilles verschenen terstond op het toneel van de eerste ontploffing, waar zij constateerden, PIMÜft BERNHARD OPENT HOE- RAND FAIR Prins Bomhard lmft meegedeeld dat hij op 5 Mei in Philadelphia de Holland Fair. do grote Nederlandse export-tentoonstelling, zat openen. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de warenhuizen vau bet Gimbel- concern eu vormt een onderdeel vau de Nederlandse exportbevordering. - - De paus heeft Don Juan. de Spaan se kroonpretendent, in audiëntie ont- va'ngen. Don Juan was vergezeld van zijn echtgenote gravin van Barce- lona en zijn vleugeladjudant graaf d? Sottomayor. is te Johannesburg overleden du oud- In de ouderdom van bijna 93 jaar boerengeneraal P. J. Llebenberg, het laatste lid vau de volksraad van de Zuid-Afrikaanse republiek, dat nog in leven tras. dat een eigengemaakte bom het plaat selijk partijbureau vau de Christ.- Democraten vernield had. Enkele minuten later vernielde 'n tweede ontploffing eij bureau van de communistische partij in bet cen trum van Rome. Een uur daarna oxpoldeerde een bom van het eerste type voor eau winkel aau de oever van de' Tïber. Deze richtte geen schade aan. Vol-' gens de communistische pers zijn de daders van de aanslagen „gemakke lijk als fascisten te identificeren.' Een blad van de christen-democra tische partij, dat in de mening ver keerde, dat de communisten de haüd hadden in de vernieling van het par tijbureau der christen-democraten moest de koppen in de ochtendeditie haastiglijk veranderen toen eukele minuten later vernomen werd, dat 'r communistisch bureau verwoest was. De onmiddellijke aanleiding tot de stakiug was het neerschieten van betogende boeren in het dorpje Leu tella taan de Adriatische kust ten oostcu van ltomc) door de politie. Dit gebeurde Dinsdagavond. Do boeren hielden eeu betoging met 400 andere werkloze landarbeiders voor het ge meentehuis. Gewapeud met pikhou welen. schoppen eu koevoeten dron- geu zij op tegeu de plaatselijke, uit zes man bestaande, politie. Een -der agenten vuurde drie schoten af, waar mede hij twee personen doodde en au deren zon hebbeu verwond. Voorlopig Ned. elftal als in New Castle Do samenstelling van het voorlo pig Ned. elftal, dat Woensdag 29 Mrt a.s. in het Feijenoord stadion te Rot terdam als voorbereiding voor de cdstrijd België—Nederland tegen de Engelse tweede divisieclub Breiit- ford speelt, is als volgt: DOEI.: Kraak uit Stormvogels ACHTER: Polbarst uit Ajax en van der Sluis liit. BW MIDDEN: van der Hoeven uit Ajax, Terlouw uit Sparta en S toffe te» uit Ajax. VOOR: Schrampf uit SW, Lakeuberg uit Blauw Wit, Roosenburg uit Sueek, Rijvers uit NAC en Cla- van uit ADO. RESERVES: Saiis uit BW. Huy- hregts uit BW, van der Hart uit Ajax, Steenbergen uit Feijenoord •;ii Drager uit Ajax. Uiis dus hetzelfde elftal, dat in New Castle tegen Engeland B speel de. Jongeman viel uit trein Dinsdagmiddag omstreek*) half zes is bij Zevenhuizen, tussen den Haag es Gouda, de achttienjarige J. C. van der Stappeu uit Oudewater uit een rijdende trein gevallen en gedood. Verstappen was leerling van do vakschool voor schoenmakers in den Haag en reisde dagelijks heen en weer. Dinsdag was hij op het sta tion Staatsspoor in den Haag Die? vier andere jougelui in het postrij- tuig (achterste rijtuig) van eea elee trische trein naar Utrecht gestapt. Het schijnt dat hij, toen hij onder weg even naar het toilet wilde gaan door een verkeerde deur is gestapt en daardoor uit de trein is gevallen. De andere vier jongelui deden op het station van Gouda aangifte van de vermissing van bun reisgenoot. Overval had gevolgen Inzake de overval op eeu taxichauf .feur te Havelte, vernemen wij nog dat de chauffeur bebloed en wel bij een boerderij in de buurt aanklopte, waar alleen vrouwen in huis waren. Toen zij op ziju geklop een luikje in de deur openden en de man zagen, schrokken zij zo, dat een der vrouwen flauw viel en de anderen de deur niet durfden opendoen. De man strompel de weer naar de straat, waar het heui lukte een auto uit.Groningen aan te-'houden. Unieconferentie begint komende Zaterdag Zaterdagmiddag zal de Unie-con ferentie te Djakarta worden geopend In het ministerie van buitenlandse za ken. Hierbij zullen de leden vau eht corps diplomatiquc aanwezig zijn. Na de opening zal de conferentie in be sloten vergadering worden voortge zet tot vaststelling van de agenda en benoeming van de commissies. In de avoud zullen de ledeu vau de con ferentie worden ontvangen door pre sident Sutaruo. Premier Hatta zal als voorzitter en minister vau Maar- sereen als vice-voorz. der conferentie optreden. Overwogen wordt een deel van de besprekingen in een der berg- oorden bij Djakarta te voeren. De Ne derlandse ministers hopen 2 April te kunnen terugkeren. Adenauer herhaalt een wens De Westduitse Kanselier, dr. Adenauer, heeft op ecu persconferentie een Unie tussen Duitsland en Frankrijk voorgesteld ter versterking van Eu ropa tegen een mogelijke SovvjetrnssIselie aanval. Hij achtte het „niet waarschijnlijk, dat Amerika voor de bevrijding van Europa zou vechten indien dit eenmaal door de Sowjct-Vnle zou zijn bezet" De verleiding voor Rusland om oorlog te maken Is daarom groter dan men algemeen veronderstelt en ik hen dan ook van oordeel, een oorlog, die Europa In de handen der Sowjet-Fnle zon plaatsen, voor de SowJet-Unie de moeite waard zon zijn". „Tijd van handelen is gekomen" Als eerste stap voor eeu Unie tus sen Frankrijk en Duirsland stelde A- denauer een economische unie voor. „De tijd tot handelen Is gekomen", zo zeide hij. Er diende een gemeenschappelijk „e- eouomische parlement" ingesteld te worden, waarin gekozen leden van de parlementen van beide landen zitting zouden hebbeu. Do twee regeringen zouden dan een lichaam kunnen vor men voor de uitvoering der economi sche besluiten. De bevoegdheden van beide lichamen zouden geleidelijk uit gebreid kunnen worden „om dc lan den stap voor stap nader lot elkaar «e brengen". De kortelings door Frankrijk en hot Saargebicd gesloten overeenkomsten gaven een. voorbeeld voor de wijzen, waarop twee landen verenigd kouden worden. „Het zou zonder twijfel oen grote stap foorwaarts zijn, indien Fransen en Duitsers om één tafel in één huis kouden plaats nemen om gemeenscha ppeljjke v e ra n t woordelij K beid te delen. De Franse verlangens naai* veiligheid zouden bevredigd en de groei van het Duitse nationalisme verhinderd kunnen worden". De Frans-Duitse Unie diende aan gevuld te worden door deelneming vau de lauden van de Benelux, Scan dinavië en Italië. „Indien Engeland zich werkelijk beschouwt als een Eu ropese mogendheid zon het eeu plaats in hot kader van de Ver. Staten van Europa kuunen innemen, overeen komstig zijn positie en kracht". De Amerikaanse bewapening had een zodanig peil bereikt, dat er geen onmiddellijk gevaar voor de VS b' stond om veroverd te worden. De vrede zou alleen verzekerd kpn nen zijn door de onmogelijkheid om Europa te veroveren. Ruim öu pCt van de acht millioe: Britse arbeiders, die leden zijn van vakverbonden, welke ziju aangesloten bij de TUC wenst loonsverhoging, hetgeen in strijd is met de politiek der socialistische regering, die de ,o- nen op het huidige peil weust te hand haven. De leiders vau de TUC ko men bijeen om d-- hierdoor ontstane situatie te bespreken. Twee torpedojagers uit VS naar ons land Door het. Amerikaanse ministerie au laiidvcrdediging Is Dinsdag be kend gemaakt dat twee Amerikaanse torpedobootjagers, ln het kader van het programma voor bet verlenen an Amerikaanse militaire holp aan de Statcn-ondertekenaren van het Noord-Atlantisch verdrag, aau Ne derland znlien worden overgedragen. Ernstig gevaar voor kettingrokers? Prof. Klis Berven te Stockholm, di j de 65-jarige leeftijd heeft bereikt en nu met pensioen gaat, heeft op zijn afscheidscollege verklaard, dat het roken van 30 tot 40 cigaretten per dag hef ontstaan van kanker in de mondholte bevorderen kan. Thans komen per jaar ongeveer 60 gevallen van kanakerachtige gezwel len in de mond voor, die door de roentgenafdeling van het instituut, waaraan prof. Berven 36 jaren lang heeft gewerkt, behandeld worden. Volgens prof. Berven geeft bestra ling, al dan niet gecombineerd met een chirurgisch ingrijpen van kleine- of grotere onvang, betere resul taten, dat een uitsluitend operatieve behandeling. Trygve Lie doet beroep op V.S. en Rusland De secrearis-gcueraal der Verenig Naties, de Noor Trygve Lie, heeft gisteravond eeu beroep op de Ver. Staten eu op de Sowjet-Unie gedaan, om overeenstemming te bereiken o- Ter „een twintig jarenprograinma, dat leu doel heeft de wereldvrede te verzekeren". Trygve Lie deed dit beröëp in een toespraak tot een algemene vergade ring van een .Amerikaanse Joodse or ganisatie. Hij drong erop aan Jat Oost en West zonder uitstel van de organisatie der Ver. Naties gebruik zouden maken voor het openen van ouderhandelingen „in de geest vnn een ..geven en nemen". „Wij zijn vastbesloten krachtige maatregelen te nemen om elke in menging in onze binnenlandse aauge legcnhodcn onmogelijk Ut maken,, zo heeft Slroky, plaatsvervangend pre mier en minister van buitenlandse za ken, voor de commissie tan buiten landse zaken der Tsjec.hoslowaakse nationale vergadering verklaard. De minister legde de nadruk op de .voortdurende en onvermijdelijke ver scherpiug van de strijd tussen de nieuwe en de kapitalistische wereld die zich in Tsjeebo Slowakije niet al leen openbaart in hei verzet van de overgebleven Bourgeois-elementeu maar ook In de spionnage en de sa botage onder leiding van het buiten land". „Het is niet anders dan natuurlijk", zo verklaarde Siroky ia dit verband, .dat wij ons tegen dergelijke weste lijke invloeden verdedigen". ,De oogmerken van onze buiten landse politiek", zo ging de minister verder, is dezelfde als die van ons olk: de oorlogszuchtige plannen van de imperialisten verijdelen door onze vriendschap en ons bondgenoot schap met de USSR te verstevigen". Ontploffing in een Belgische mijn TWEE. MIJNWERKERS GEDOOl) Dinsdagmiddag heeft zich in de kolenmijnen nabij Bergen een ontplof fing voorgedaan. Tot nu toe zijn de lijken van twee mijnwerkers naar bo ven gebracht. Vermoed wordt dat zich op het ogenblik van de ontplof fing nog drie andere mijnwerkers in de galerij bevonden. De ontploffing ls waarschijnlijk te wijten aan de aanwezigheid van mijngas in een mijnschacht. Dr. Lindstrom wil nu ook echtscheiding Dr. Peter Lindstrom, de echtge noot van de Zweedse filmster Ingrid Bergman, heeft medegedeeld, dat hij nog deze week een eis tot echtschei ding zal indienen. De namens dr. Lindstrom optreden de advocaat zeide dat ziju cliënt de rechtbank zal verzoeken hem te be lasten met de voogdij over zijn 12 ia lig dochtertje Pia. Voorts wenst dr. Lindstrom eeu „billijke verdeling" van het bezit van hem en zijn vrouw Ingrid Bergman heeft reeds een eis tot echtscheiding tegen haar echtge noot ingediend. Zij hoeft eveneens verzocht met de voogdij over haar 12 jarig dochtertje te worden balast en zij heeft ook een voorstel tot hoedel- scheiding gedaan. Dr. Peter Lindstrom zal voor de rechtbank doen aanvoeren d-'. Ingrid Bergman „niet de geschikte persoon is, om met de voogdij over hun doch tertje te worden belast". JN DE GEMEENTE ZALTBOMMEL heeft men enige tijd geleden een nieuwigheid ingevoerd. En tegenover nieuwigheden staan we in de regel niet afwijzend, zodat we er met be langstelling kennis van hebben geno men. Het komt in het kort hierop neer: In deze Gelderse gemeente heeft men een jeugd-gemeenteraad ingesteld. En deze raad heeft tot taak nogmaals te vergaderen, te discus siëren over zaken, die reeds in de raad ter sprake zijn geweest. Daar naast kan ze ook onderwerpen be handelen, waarvan ze meent, dat ze nuttig zouden kunnen zijn voor de gemeente. Alleen zal ze geen beslui ten kunnen nemen, daar de jeugdraad niet als officieel lichaam wordt er kend cn geen verordenende bevoegd heid heeft Een van de motieven, die hebben geleid tot de instelling van de jeugd raad is dat de jeugd tot dusverre te weinig interesse heeft voor de vraag stukken die in de raad worden be handeld en men hoopt op deze ma nier er in te zullen slagen die be langstelling levendig te krijgen. Het doel op zich zelf is niet zo gek. Het is inderdaad noodzakelijk, dat het jongere geslacht belangstelling krijgt voor de verschillende problemen. Maar toch vragen we ons af, of men op de juiste weg is, als men deze belangstelling wil kweken, door de jeugd een nabootsing te laten maken van de werkelijke gemeenteraad. We zouden niet graag willen, dat men overal in de lande dit voorbeeld ging volgen. Want hoewel we de mo gelijkheid niet uitgesloten achten.dat de belangstelling van verschillende elementen zou worden gewekt, we vrezen, dat de wijze van behandeling in de jeugdraad te dikwijls oorzaak zou zijn van een ongezonde belang stelling. Het hangt er maar precies van af, op welke wijze een dergelijke jeugdraad waarin personen van 16— 25 jaar zitting hebben geleid wordt. In Zaltbommel geschiedt dat door de burgemeester en een der wethouders. We kennen deze personen in het ge heel niet. Maar we zouden gezien de personen die we in onze omgeving wel kennen, er zeer nadrukkelijk aan '.villen twijfelen, of ze wel geschikt zijn om leiding te geven aan een verzameling jongeren. Want dat is nog geheel iets anders dan het bestu ren van een gemeente. Er is echter meer, dat ons niet een weinig wan trouwen doet staan tegenover derge lijk soort instellingen. In Zaltbommel heeft men een politiek getrouwe af spiegeling van de raad gevolgd. Maar we zouden ons ook kunnen indenken, dat in verschillende gemeenten, waar een sterke groep het niet eens is met de besluiten van de gemeenteraad, 'n schaduwgemeenteraad in het leven zou roepen, die eveneens elke keer als de werkelijke raad vergaderd heeft, een bijeenkomst houdt, waarin alles eens dunnetjes wordt overge daan. Dan is men op de verkeerde weg. Dat wordt gevaarlijk voor de demo cratie. En dat kan ook reeds de jeugd raad worden. Hoe licht zal de zitten de raad niet door opmerkingen in de jeugdraad worden beinvloed? Een jeugdraad schijnt ons geen gek idee Maar laat ze zich dan verre houden van alle onderwerpen die tn de wer kelijke raad worden behandeld. Heeft de jeugd werkelijk kritiek op de ho>> ding van sommige gemeentebestu>> ders. laat ze voor de dag kom Laat ze dat doen in de politieke ganisaties of in eigen kring. niet in een afspiegeling van de kelijke gemeenteraad.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1