Speldeprikken en kleine steekspelen in Schagens raad lA w° IN DE DINSDAGAVOND gehouden raadsvergadering heeft burge. meester Wognum in een korte toespraak de overleden oud-secre taris van Schagen, de heer A. C. Roggeveen, herdacht. De heer Wognum herinnerde er aan. hoe wijlen de heer Roggeveen zes en veertig jaar ach tereen de gemeente op voortreffelijke wijze heeft gediend en dat hij daar naast een voorname plaats in het verenigingsleven Innam. Zijn heengaan betekent speciaal ook voor de harddravcrijvereniging, voor de Paasten- toonstelUngscommissie en voor de g.v. JLvcurgus" een groot verlies. Be sloten werd aan de nagelaten betrekkingen een adres van rouwbeklag te zenden. Het voorstel tot benoeming van de I heer Jaspers als plaatsvervangend vertegenwoordiger der gemeente in't bestuur van de Vleeskeuringsdienst ontlokte de heer Dekker (KVP) de vraag of het nog altijd zo is. dat de keuze alleen beperkt is tot B en W. Voorzitter beaamde dit, waarna de heer Bongenaar (KVP) voorstelde om het voorstel terug te nemen. In een 's middags gehouden vergadering van de besturen der aangesloten gemeen te was immers besloten om de keuze uit te breiden tot alle raadsleden? Voorzitter meende, dat men daar nog geen rekening mee kon houden, om dat de kwestie nog in een beginsta dium verkeert. „Enkele weken nog!", interrumpeerde de heer Bongenaar, die echter vervolgens te horen kreeg, dat er nog geen enkele termijn ge noemd kan worden. Nadat zowel voor zitter als de heer Jaspers verzekerd bedden, dat zij hun ma\iaat bij ver andering graag ter beschikking zul len stellen werd zonder stemming de heer Jaspers aangewezen. Wel in een tamelijk ver gevorderd stadium verkeren, aldus voorzitter, de bouwplannen bij de haven, waarover we in ons overzicht van gister reeds Spraken. Waarschijnlijk zal men nog dit jaar beginnen. Ver lichtinq De raad ging vanzelfsprekend ac- cooid met het voorstel om in de Me- nisv.eg voorlopig drie en later nog drie lichtpunten aan te brengen. In dit verband wees -de heer Dekker op de bijzonder slechte verlichting van havmi en haventerrein, terwijl hij voorts meende, dat er ook bij het badhuis nog wel iets te verbeteren valt. Wat dat laatste betreft moest voorzitter constateren, dat de heer Dekker minder goed ingelicht was bij het badhuis is de verlichting ver beterd. De toestand bij de haven is al geruime tijd in studie, doch de kosten zijn zo hoog. dat B en W al twee keer van hun stoelen gevallen zijn. Niettemin kreeg de heer Dekker de vdi-zekering, dat de zaak en hoogstwaarschijnlijk nog voor de ko mende winter in orde zal komen. Naar aanleiding van het verzoek van de Bond van Ned. Overheidsper soneel inzake extra verlof voor per soneel met een z.g. slijtende betrek king kwam de heer Veuger (Arb.) tn 't geweer. Hadden B en W in hun antwoord verklaard, dat niemand be halve de wijkverpleegster voor extra verlof in aanmerking kwam en dat zij (de wijkverpleegster) een week extra heeft de heer Veuger had *t anders gehoord. De instructie van 1921 spreekt wel van drie weken, maar de zuster krijgt er maar twee. Voorzitter vond dat vreemd en als het inderdaad juist is wat de heer Veuger naar voren bracht dom van de wijkveroleegster. Met de instruc tie in de hand kan zij haar aanspra ken doen gelden. De heer Van der Berg (CPN) wees er op. dat B en W weer bang waren Voor de minister to-m zij bij bet ver zoek van de B.v.N.O. om 10% in plaats van 5% loonsverhoging te ge ven adviseerden het voor kennisge ving aan te nemen. Heeft niet het Centraal Bnreau voor de Statistiek becijferd, dat de kosten van levens onderhoud 7.6% gestegen zijn? Voor zitter merkte op, dat hij en de heer Van der Berg het op dit punt nooit eens zullen worden. Het gemeentebe stuur heeft niets met het C.B.S. te maken, wel met de minister. De voor stellen om m overeenstemming met de rijksregeling de 5% loonsverho ging r-i- zender opmer kingen aangenomen. S*manqeldt»n Het voorstel tot verlaging van de staangelden roer marktkooplieden gaf eveneens aanleiding tot discussies Do heer Gorter (Sch. Bel.) was te genstander er'komen steeds meer stalletjes, zo merkte hij op. en ze la ten een grote rommel achter. Boven dien is i 1500.niet niets en men moet op de kleintjes passen. Hij kreeg steun van de heer Bongenaar, flie opmerkte, dat men door de vele stalletjes enz. hot vee -niet meer kwijt kan. De heer Venger. de heer Dek ker en de heer Visser huldigden een ander standpunt. Zy meenden, dat de middenstand liefst nóg meer markt kooplieden zien komen, omdat dat. 't bezoek aan Schugen stimuleert. En voorzitter sloot zich hierbij aan, zeg gend. dot er geen klachten over ruim tegebrek zijn gehoord en dat de hoge steangclden het gevaar van wegblij ven groot maken. Met de stemmen van de heren Gorter en Bongenaar tegen werd het voorstel aangenomen. Evc-n later zouden de stemmen sta ken. Dat was bij het voorstel van B cn W om een garagehouder voor een bedrag van f20.toestemming te geven een water- en luchtpomp naast zijn benzinepomp te plaatsen. De heer Veuger vond twee tientjes voor twee trotloirtegels rijkelijk veel, maar voorzitter (en ook wethouder Jas pers) zagen een dergelijke installatie louter als reclame, waarvoor de be trokkene wel twintig gulden over had. De heren Veuger. Zijlstra en De Weger (Arb.), de heer Van der Berg en de heer Dekker stemden tegen en aangezien wethouder Blaauboer we gens ongesteldheid afwezig was werd het 5 tegen 5. Volgende vergadering weer stemming! Gvmeenfevlaq Het voorstel tot het voeren van een gemeentevlag stuitte op tegenstand van de heer Zijlstra, die de kosten nog al hoog vond en bovendien van mening was, dat een dergelijke vlag moet voortkomen uit medeleven van de zijde der bevolking. Dan heeft een vlag pas betekenis! Voorzitter zei, dat de kleuren geel en rood de kleu ren van het Huis Brederode zijn en dat niets de heer Zij is tra belet om 'n initiatief te nemen. Een dergelijke vlag is iets eigens, waarvan men de betekenis niet moet onderschatten. De heren De Weger en Dekker wa ren ook niet enthousiast over het voorstel, dat echter tenslotte toch zonder stemming werd aangenomen. Vf>rz(*kerina wefhnuders „Teuge", zei de heer Veuger en „tegen" klonken verschillende andere stemmen, toen het voorstel tot verze kering van de wethouders aan de or de kwam. De heer Bongenaar mocht motiveren en hij deed dat door te zeggen, dat dan ook de woningcom missie en de raadsleden verzekerd moeten worden. Een lid van de wo. nii.gcommissie b.v. kan toch ook door •een zólder vallen (om over iets an ders .maar niet te smeken Red.) als hij een huis moet bezichtigen? Voorzitter zei, dat het voorstel voortgevloeid is uit een gebeurtenis in een Drentse gemeente. Ben W van die gemeente verongelukten tijdens een dienstreis en aan de nagelaten betrekkingen van één van de wet houders moest tegemoetgekomen wor den. Dat legt een zware druk voor jaren op de gemeentefinancien. De heer Wognum wees er verder op, dat er een groot verschil is tussen raads leden en wethouders omdat de laat- sten een veel groter risico lopen. Ve to gemeenten hebben liet gedaan, 'elc len op deze mv.-.ie- een vrij groot verbies. De heer Vesp-r echter vord het voorstel niet volledig. Voor raadsle den en woningcommissie geldt pre cies hetzelfde en bovendien: de I 10.- per dag bij tijdelijke ongeschiktheid zal nooit worden uitgekeerd omdat de betrokkenen van een verzekering rriet beter mogen worden. Voorzitter meende, dat er uitzonderingen op de lege! bestaan en de heer Veuger stel de voor het voorstel terug te nemen cn het nog eens in z'n geheel te be kijken. Het einde van de discussie kwam snel: „Het is teruggenomen", antwoordde voorzitter. Enkele punten (w.o. de kwestie der verloven A en de vergunningen) gin gen vlot onder de hamer docr en medegedeeld werd nog. dat de brand weer voorzieningen in de buurt van bet station nu keurig in orde zijn. Het venijn zat in de staart, i.c. in de vragen van de heer Van der Berg ever de OverbrunoinQ De heer Van der Berg bleek n.1. geenszins bevredigd met het antwoord van B en W en merkte op. dat in Behagen f 3.— per week minder werd uitgekeerd dan in andere gemeenten. Daarnaast zijn er verschillende on juistheden en ook is de 5% vrijwel overal meteen uitbetaald. Hij stelde vcor om een verzoek tot de minister te richten met 't verzoek hetzelfde te mogen uitkeren als in andere gemeen ten. Voorzitter zei. dat men volgens de regeling tewerk is gegaan en dat men de betrokkenen liever een mee valler dan een tegenvaller bezorgt. Wat he verzoek aan de minis'Xc be treft deze zal zonder twiifel ver wijzen naar de regeling. Wethouder Jaspers zei, dat de regeling van de 5Ti voor Noordholland wel spoedig in orde zal komen. Wat de loonnor. men aangaat meende de heer Jaspers, «lat de heer Van der Berg van een verkeerde circulaire uitgegaan is. Waarop de heer Van der Berg tracht te aan te tonen, dat het tegendeel het geval was en hij kwam op de prop pen met een circulaire, waarin ver klaard werd, dat alle voorgaande cir culaires (w.o. ook die welke in Scha. gen wes aangehouden) vervf'len was. Dit ontkenden echter zowel de heer Jaspers als de secretaris, de heer Holtrop. en nan ee de discussies een loop, die moeilijk r.ctr te v jlgcn v rs. De heer De Weger ble.-k het tn grote lijnen met de heer Van der Berg eens. dat Schagen in ieder se- vai de 5% had moeten betalen. Vijf en twintig gulden in de week im mers is niets en hij drong er op aan de zaak zo snel mogelijk in orde te brengen: zelfs als laat de regeling voor Noordholland nog op zich wach ten. Waarop voorzitter repliceerde met de vraag, wat er dan gebeuren .meet wanneer de 5% later terugge vorderd moet worden en de heer Veu ger zijn fractiegenoot De Weger bij viel met de opmerking, dat B cn W de zaak heel klein haddej* gezien. Als mensen met een inkomen van f 4000 per jaar wèl de 5% krijgen, waarom dan iemand met 25 gulden in de week niet? Zo vloeide de woordenstroom nog even voort, maar lot een duidelijke uitspraak kon het niet komen. De le ning van f 201.000.voor de wonin gen noemde voorzitter een flinke meevaller. Het is immers niet zo ge makkelijk een dergelijk bedrag te le nen tegen de door de minister vast gestelde normen. Waarna sluiting volgde en deze bijeenkomst, geken merkt door speldeprikken en kleine steekspelen, tot het verleden behoor de. Hoe HNK biljartte De uitslagen van de Die sdagavond gespeelde voorwedst rijden voor het clubkampioenschap luiden a's volgt: Ie klasse cadrè 12.25 Peetoom 245 245 20 Roggeveen 185 166 20 8.40 Sprenkeling 135 135 21 6.42 Stammes 125 71 21 3.38 Stammes 125 125 31 4.03 Peetoom 245 226 31 7.29 2e klasse libre Bakker 110 110 25 4.40 Jongebloed 90 65 25 2 60 van Eekeren 100 1Ö0 28 3 57 Selhorst 95 57 28 2.03 3e ldasse libre Wybenga 75 75 15 5.00 Prins 85 43 15 2.86 Pool 85 85 28 3.03 Gorter 75 66 31 2.12 Brik 75 75 31 2.41 Prins 85 68 31 2.19 Balk 75 75 33 2.27 v. d. Ben 65 46 33 1.39 4e klasse libre Otfen 55 55 24 2.29 de Graaf 45 44 24 1.83? n de Graaf 45 45 32 Vermeulen 45 42 32 Uil de Graaf 45 45 36 Vermeulen 45 36 -36 l-05j Schager Oikestver. naar Den Helder De Schager O.-kestver. verzorgt de begeleiding van het oratorium „Der Tot Jesu" van Graun, dat op Donder dagavond 6 April in de Nieuwe Kerk in Den Helder wordt uitgevoerd door het Toonkunstkoor onder leiding van de dirigent He.-man Zaal Solisten zijn: Maartje Kliffen: Scheffer en L. Combe. Thealer Royal Die dwaze mr. Jones Red Skelton beleeft als mr Jones. verkoper van 'borstels de meest dwaze avonturen, die men zich maar denken kan. Hij raakt verliefd (natuurlijk...) en komt midden in een misdaad i.c. een moord terecht. Wilde achtervolgingen en aan het slot, een gelukkige vereni ging. Red Skelton ontpopt zie' hier als 'n humorist van de beste stempel en weet het publiek bijna anderhalf uur aan een stuk te doen lachen. Een crea he a la Bob Hope en een fihn. die er in zijn gervre in alle opzichten mag zijn. Voetballers gaan oefenen Het vooflopig Ncordhollands elftal speelt op Woensdag 12 April a.s. des avonds Om 8 uur te Schagen een licht wedstrijd tegen een combinatie van 3e ei'. 4 klassers KNVB Het officieuze Noordhollands elftal si als volgt samengesteld; Wit: Doel: van Nuland (SRC) Achter: de Moei (SRC) en Brak (Dirkshorn) Midden: Koomen (Aanv. Foresters) Schoonhoven (Alkmaar) en Klinken berg (WFQ VoOr: Ramler (WGW), Kunnen (Sij bekarspel), Heijstek (Uitgeest) v. Wees (WGW). Holst (Wiron) Het KNVB-elfral ziet er als volgt uit: Blauw: Doel; Berkhout (RKEDO) Achter Schoor! (Aanv. Schagen) en Rijrders (Koedijk) Midden: Kater (Schagen), Tromp (D TS) en van Haren (Schagen) Schouten (Schagen). Kliffen (DTS); van Oosten (ZAP) Buning (BKC en Demper (Schagen) Reserves voor beide elftallen: Doel Driehuis (Geel Zwart) Achter: Horstman (Sporters) Midden: Kooij (ODIZ) Voor: Bos (Sporters) en Berkvens (SRC) OUDE NIEDORP Weer Floralia We hefcfoen fci Oude Niedorp nog al het een en ander meegemaakt wat be treft de caféhouders er het spreekt vanzelf, dat een en ander zijn terugslag heeft op het verenigingsleven in de plaats. De van ouds bekende floralia tentoonstellingen konden er tenminste enkele jaren niet door p'aats vinden. Daar zal nu weer verandering in ko B. in een behoorlijk bezochte bijeen komst in cafe Ooteruan werd Maandag avond besloten, wederom een tentoon stelling te houden in de maand Decem ber. Het bestuur is thans als volgt sa meugesteld: F. Leek, voorzitter; H- Schrooder, secretaris: S. van der Ha -gen, penningmeester, mevrouw van der Hagen, mevrouw Koning en de heree N- J. Wolthuis en P. Heynis. leden. Er zullen nieuwe leden worden gge- wonnen en een circulaire zal worden rondbezorgd. waarin men zich kan op geven als lid en tevens plantjes kan bestdien. Over de vorm van de tentoonstel- hng en de diverse attracties werd in den brede gediscussieerd en het be stuur zal aan een ia ter te houden ver gaderinq voorstellen doen. De bloemencommissie werd a's volgt samengesteld: De dames var der Ha gen, Slijboom en Blanken. De andere commissies zullen birmenkor* door het beshuur worden aangewezen. De tentoonstelling zal wederom vier afde'inqen omvatten en wel bloemen, buiwlijh land- en tu'nbouw en fruit. Met de. wens, dat de tentoonstelling i» oude glorie zal mogen herleven, sloot voorzitter Leek de vergadering P—vSHORN- Dr. v. d. S,:rhel voor VVO. Zaterdag heeft in zaal Super dr. v a. Stichel voor de WO een film ver toond genaamd ..Een lied van de Aarde". Deze film kan worden be schouwd als een vervolg op de. in t vorig seizoen gehouden lezingen door wijlen de heer Koruiert. over het ont slaan en de ontwikkeling der aarde Op duideliike wijze werd het leven en bet werken van de insecten weer gegeven en het toonde ons het ver. band tussen planten- en dierenwereld in de natuur weerspiegeld aan de mens. Hoe bijzonder mooi alles in de natuur is geregeld en hoe het be staan der mensheid hiermede ten nauwste is verbonden, werd ons in een kleurenfilm getoond. Als toegift kregen we een door dr. v. d. Stichel zelf opgenomen kleurenfilm van de (feesten, ter gelegenheid van de kro_ r.tng van koninein Jullana. in Den Haag en Amsterdam. Zeer terecht dankte voorzitter Kistemaker. de heer v. d. Stichel voor de leerzame avond Vrouwenbond NVV oonr>r'cb* Dezer dagen had in café Rijs een bijeenkomst plaats van -enige vrou wen van leden van de Landarbeiders hond afd. Dirjcshorn om te komen tot •de onrichting van een vrouwenbond \an het NVV. Als spreekster trad op mevr. I.Tselstein uit Anna-Paulowna. Nadat spreekster op prettige wijze doel en werkzaamheden van eenvroti •wenkend had uiteengezet werd bes'o ten een afdeling op te richten. 16 da mes gaven zich als lid op. De be_ stmirsftmcties werden als volgt ver deeld: mevr. P. A. Ootjers. voorz.. mevr. C. v. d. Sluis. secr„ mevr. D. Klok. penn.. en mevr. G. P. Postuma 2de secr. Nadat nog enkele vragen door mevr. LTselstein waren beant woord werd deze geanimeerde bijeen komst door de voorzitster gesloten. Aoollo Rreazand Vliegende Tijaers Een piloot van een passagierslijo wordt door een vriend overgehaald toe te treden tot een corps vliegende tijgers, een coo: de Jappen gevreesd vliegtuig. Hij doet zich in het begin voor als een lafaard, gaat met het meisje van zijn vriend op stap. maar weet aan het einde van de film zijn vriend te redden van de dood en s'ort zich zelf met zijn brandend vliegtuig op een Japanse munitietrein. Een onge twijfel spannende en zeker boeiende oor logsfilm van het gOcde genre, waarmee dc- directie een goede greep heeft ge daan. WIERINGERWAARD Roodbroeken-nieuws MAANDAG 2E PAASDAG Gouden Kruiswedstrijd Wieringerw- 2 Texel 3, aanvang 2.30 uur. Dijkstra: Wit en Borst; de Block en Stbs en Verblaauw; de Vries. Stien stra. Breed, Siepel en Winkel. Reserve: Blaauboer en Wind. Gouden Kruiswedstrijd Wieringerwaard 3Flevo 2, aanvang 2 uur: Douma: Voorthuizen en Dijkstra: Lin ting. Snip en Smit; van Venen, Wind, Kossen, Meinema en Eggink Res.: Siepel en Keesman. Petten a—Wieringerwaard a. aanv 10 uur; vertrek auto 9 uur: Ettema: Buis en Schenk; Bakker, H. Limpers cn Bijpos!; Vel. Borst, Biemold C. Bakker en Jn Bakker Res.: W- Hilbolling en van Dompse laar. Op Goede Vrijdag geen krant Ia verband met Goede Vrijdag (7 Apgl) zal onze krant niet verschijnen. Zaterdag komen wij met een extra Paasaummer uit. waarin ook al het nieuws van Donder dag. De Redactie en Directie. ANNA PAULOWNA Band verwelkomde 24 gerepatrieerden Het was geen vonder, dat zaal Kossen dezer dagen tot aan de nok was ge vuld want niet minder dan 24 terug gekeerde Polderse militairen werden deze avond in het zonnetje gezet. Het waren J. Duijnhovcn. C. Zwart, C. Okkerse, P. Koelewijn, P. v. d Berg, J. Nieuwenhuizen; J. Bijpos!; A. Buning W. Zwiers; M. v. d Berg; P. Waag; S Verbruggen; P. Stam; L. Versluis; G van Dijke; P. Huiberts; P. v. d. Voort; S. Smit; C. v. d- Berg, J. Re- yeunortei, G. van Teulingen. R. de Vries. K. Schuiling en P. Dekkers, die door de heer Wuis, de voorzitter van de afdeling Anna Paulowna van de Band Nederland-Indonesië werden ver we'komd. Na de gebruikelijke 1 min. stilte werd door de Bandmeisjes het welkomstlied gezongen. Het toneelstuk je en de zang. welke werd begeleid door mej. Eriks hadden de aandacht van de gehele zaal. en het moet wor der vermeld, dat het geheel de moeite van het zien en horen volkomen waard waren. Het woord was daarna aan wethou der Kloosterman, die namens het ge- meen*ebestuur aan ieder der militairen een oorkonde uitreikte. De heer Hooi meyer als afgevaardigde van de Niwin roeuidc de samenwerking tussen de Ni win en de Band. Spreker maakte de uitslag van de. door de Niwin uitgeschreven fotowed strijd bekend, waarbij Week. dat dhr. Schuiling de prijs, welke uit twee mooie boekwerken testond, ontving. Na een gezellige verloting, waarvoor vele prïj zen beschikbaar waren ken voorzitter Wuis tenslotte onder dankzegging aan alle medewerkenden sluiten. Jan Vogel's orkest in de Polder Wie kent niet het bekende radio or kest van Jan Vogel, dat gewoonlijk ter gelegenl eid van 25. 30, 40. 50 en zelfs 60 jarige huwelijksfeesten haar opgewekte klanken in de Nederlandse huiskamers laat klinken. Maandag, 2e Paasdag kunt U ditzelfde Orkest be luisteren In zaal de Boer. Voor vele muziekliefhebbers en danslustigen een goede gelegenheid eens te gaan luisteren en dansen- WINKEL ULO won gemakkelijk van aemeente Het gemeente-elftal, dat Zaterdag middag een voetbalwedstrijd speelde tegen een u.Lo.-elftal, moest met de kous op de kop het terrein verlaten. Het verloor namelijk met 60, on danks het enthousiasme waarmee het zich in de strijd stortte. Al heel gauw begonnen de puntjes te regenen, zo dat de rust met 30 in ging. Na de rus ging het, ondanks de wind in de rug. niet veel beter want dc stand liep op tot 60. Niettemin is de wed- srijd uitstekend geslaagd, want het talrijk opgekomen publiek heeft ge zorgd, dat de Keetman-Schoorl-sti :h_ tii.g ruim f 60— rijker geworden is er. dat is een mooi resultaat. BARSINGERHORN Laatste Nutsavond Zaterdagavond werd de laatste ge zellige bijeenkomt van het Burgemut „Gezellig Samenzijn" gehouden in dit seizoen. Om 7.45 uur opende de voor zitter de bijeenkomst, waarin hij de aanwezigen hartelijk welkom heette. Hierna werd begonnen met het afwr ken van het programma, hetwelk 20 nummers bevatte. Gezien de omstandig heden, werden ^ie nummers vlot ge speeld. In de pauze werd weer een ver loting ghouden, welke ondanks de slechte opkomst goed is geslaagd. Tegen half twaalf sloot de voorzit ter de bijeenkomst met een woord van dank aan allen, die hadden meege werkt tot het slagen van dc avond. ST. MAARTENSVLOTBRUG Toneeluitvoering Eerste Paasdag geeft de toneelver eniging „Hierna Beter" een uitvoe ring in zaal Homan. Opgevoerd zal worden het blijspel „Om wille van de Smeer". Dit is een nieuw stuk met een zeer vlotte inhoud. Aangezien de regie wordt gevoerd door meester Geense uit Petten, vertrouwen wij, dat de bezoekers van deze uitvoering een zeer gezellige avond zullen heb ben. Er is bal na onder leiding van Joknny van Donselaar. OUÜESLUIS Woninginrichting ten plattelande De leden van de Bond van Platte landsvrouwen afd. 't Zand kwamen te Oudcsluis bijeen. De voorzitster mevr» N. Jimmink-Bakker opende de bijeen komst en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder dhr. A. Olivicr, adj.- secr. van de Hollandse Mij van Land 4jouw, die zou sp-ckcn over het onder werp Woninginrichting. Nadat voorztster enige huishoudelijke zaken had besproken, o.a- logies voor afd Ten Boer en en te houden kopie cursus en knipcursus, kreeg de heer Olivicr het woord. Deze vertelde op geestige wijze iets over de woningbouw ten plattelande, wat hier en daar nog wel eens wat te wensen overlaat. Spr. meende dat hier een taak ligt voor de plattelands vxniw. Verder zei spr. veel glas in uw woning, liefst aan alle kanten. Vang zoveel mogelijk zonlicht in uw huis. De woonkeuken 3chtte spr. alleen practisch \oor gezinnen, waar van - de man vuil werk verricht. Voor dc inrichting raadde spr. aan om geert namaak voor geld tc kopen of dingen die men niet nodig heeft, doch prac- tische, s'erke, eerlijke meubelen. Na de pauze was er gelegenheid voor vragen stellen, waarvan den ook ge ♦bruik werd gemaakt. Spr. beantwoord de alles vlot. waarbij hij tenslotte nog op het gebied van dc TBC belandde. Voorzitter dankte dc heer Olivicr hartelijk voor zijn goede er. leerzame lezing en sloot deze avond. kerkdiensten VOOR DONDERDAG 6 APRIL (hedenavond) NED. HERV. GEMEENTEN Schagen, Huize Avondrust. 19 uur, ds. Smits, Paaswijdingsdienst. Oude Niedorp. 19 30 uur, ds. Appel, (H. Avondmaal). VOOR GOF.DI-: VRIJDAG (7 April) NED. HERV. GEMEENTEN Schagen. 19 uur. ds. Smits (H.A.). Anna Paulowna uur ds Meyer (H. Avondmaal). Barsingerhorn. 19 30 uur. ds. Immink (H. Avondmaalè. Burgerbrug, 19 30 uur. ds. Blok (H.A.) Caliantsoog, 19 30 uur. ds. Salm (H A.) Julianadorp, 19.30 uur. ds. Sepmeyer Koedijk. 17 uur, ds. Bekius (Bev. lid maten en H. Avondmaal) M'ddenmeer. 19.30 uur; dhr Koch. Nieuwe Niedorp. 19.30 uur. ds. Appel (H. Avondmaal). N oord-Scharwoude. 19.30 uur. ds. Schmidt (H. Avondmaal) Sïoütdorp, 20 uur. ds Vink. (H.A.). Valkkoog.1920 uur. ds. Pool (H.A.) Warmenhuizen. 19.30 uur, ds. Post H. Avondmaal). Wieringerwerf, 19 30 uur, ds. Wiegers (H. Avondmaal) NED. HERV.EVANGELISATIES Schagen. 19 30 uur, ds. Mulder van Amsterdam. Schagerbrug. 19.30 uur. dhr v. Zetten GEREFORMEERDE KERKEN Schagen, 19 uur. ds. Wiersinga. Anna Paulowna. 19.30 uur, ds Rutgcrs Dirkshorn, 19.30 uur. ds. v. d. Sluis Heerhugowaard. 20 uur, ds. Hamming van Den Helder Kot hora. 19.30 uur. Leesdienst. Middenin eer, 19.30 uur. ds. v. d. Wie len. Nooidscharwoude. 19 uur. ds. Hart kamp van Den Helder Sinotdorp. 19 uur. ds. Mej'ering W.eringerverf. 1930 uur. ds. Post. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Barsingerhorn, 19 uur, ds. Oosterbaan (Avondmaal) Nieuwe Niedorp. 19.30 uur. da Fran- ken-Liefrinck (Avondmaal). «•iling irkteic ALKMAARSE EXPORTVEIUNG Andijvie, 47— 43; spinazie 18—46; raapstelen 12—12,50: wortelen 8.30— 15.90; rabarber 23—39; rode kool 8.30 —•23.80; sp.-uitkool 37; gele kool 35.80 prei 1510; uien I 40—52; II 27—33; bieten 5.80-9-50; witlof I 22 -30; IT 12—19; bloemkool I 58. II 40; radijr 412.50: selderie 6—11; sla 1921; stoofperen: Winterjan 23—3ü per 100 kilogram, PURMERENDER MARKT Aangevoerd 951 runderen waaronder, 201 vette koeien 2-2.90 per kg; han del begin stug en duur; 204 melk en kalfkocien 550-1025 (kalm); 462 ge! dekoeicn 490—720 (stugger); 27 pinken 425—630 (kalm) 41 graskalveren 210 —375; kalm; 1241 nuchtere kalveren: fok 50—105 (vlug) en slacht 1 30—75 (stugger): 16 stie-en 6501900 (goed( 590 schapen: weide 66.50-100 (goed) en fok 80-150; (goed) 72 bokken en geiten f 10-60; (stug) 142 vette var ker.s f 1.60r-l,66 per kg (af'oop min der): 823 schrammen en biggen, resp. f 45—60 en f 25—45; (heel stug) 10 fok-.vugcn f 235-345 (stug) 43 paar den f 625-875 (stug) Totaal 3S72 sL i vee Pluimveemarkt: 750 konijnen 1—8 50 per stuk: 12000 kipeieren 10—11 cent. 8000 Eendeieren 7,75 cent. Hes per stuk.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2