...En malkander met kooien vuur om de ooren goyde" ïUuuu^i uit de Klante prate over huizebouw Brandblussen op het water O Nel houdt Paasbespiegelingen Tweede Paasdag een kalme voetbaldag In de afdeling belangrijk programma H Verhalen van Dirk Burger (IV) AARDBEVINGEN komen in Ne derland practisch nooit voor. Da», om is het merkwaardig, dat Dirk Burger van Schoort in zijn chronyk er wel van spreekt. Maar dat ze ook „schaars" waren, blijkt uit het feit, dat hij er nog geen volle bladzijde voor nodig heeft. Hij noemt de jaar tallen 1342, 1580, 1602 en 1632 en schade werd er dan ook blijkbaar maar weinig aangericht. Anders is het met grote branden, die de dorpen en steden van tijd tot tijd teisterden. Teisterden, ja. Want het laat zich denken, dat de vlam men gretig prooi vonden in de hou ten huizen. We zullen een greep doen uit de lange lijst. In 1166 verbrandden de Westfriezen „vernemende dat Graaf Floris de III elders veel te doen hadde" de gehele stad Alkmaar. Slechts de kerk bleef staan. Schagen onderging 2 jaar later eenzelfde lot toen de Heer van Egmond in de win ter uit represaille met veel krijgs volk naar dit dorp trok. De Schagers lieten het er échter niet bij zitten, achterhaalden met helpers de Heer van Femond en sloegen hem en vele anderen dood. In 1169 echter moesten Winkel en Nleroü er aan geloven. Veelal waren het mensenhanden, die ramnen veroorzaakten. Od 5 April 1621 verbrandde b.v. de zeero ver Tt«Hel Entns' in Egmond aan Zee 136 huizen, maar ook zwaar noodweer eiste slachtoffers. Zo b.v. oo 21 Aug. 1637. toen er kort voor middernacht een noodweer losbrak, dat zes uur duurde en grote verwoestingen aan richtte in geheel Westfriesland. In Wieringerwaard b.v. werd een gezin In de slaap verrast: „Man, Wyf en Kinderen, de versengde Lichamen wierden uit de puin en asse gesogt en in de K«-k begraven, het waren <le eerste d< 'e Lyken, die in de Wie ringerwaarts Kerk begraven wierde" In 1655 werd het dorp de Rijp door een ramp getroffen, toen een hennipmolen door de vang liep. in brand vloog en daardoor alle huizen aanstak. Drie jaar later overkwam de Rijp eenzelfde ramp. waardoor op nieuw 70 tot 80 huizen door het vuur verteerd werden. De eerste keer wa ren het er niet minder dan 430 met 100 pakhuizen! Interessant is ook, wat Dirk Bur ger weet te verhalen over brandende .schepen is1666 op 't Vlie. Dat was op 19 en 20 Augustus. De laatste zeeslag tegen de Engel sen was op 4 Augustus geëindigd: de Nederlanders hadden 2, de Engelsen t schepen verloren. Er waren echter verscheidene Nederlandse bevelheb bers gesneuveld en de Nederlanders gingen In de Wielingen voor anker. Zij werden door de Engelsen achter volgd. Een Nederlands kapitein, die zich bij" de Engelsen had aangesloten,, kwam op 19 Augustus met z.g. bran- Gelukkiq jochie Sinds drie jaren is San José. de hoofdstad van de Midden Amerikaan ae republiek Costa Rica. opgenomen Iq het luchtnet van het West In discb bedrijf van de KLM, dat zich uitstrekt van Mianü in de Verenigde Saten tot Paramaribo in Suriname. Op zekere dag was de vrouw van een KLM er in die stad naar de markt geweest enwerd aangesproken door een jongetje op blote voeten en met een minimum aan klereu, die vroeg of hij haar boodschappen mocht dragen. Toen de dame wei gerde. zei zijn vriendje: „Die dame Is niet van hier. ze is vast een Ame rikaanse!" De dame schudde van neen. „Een Francaise dan", kwam 't vlotte antwoord. Ook niet. En toen de kereltjes de dame onderzoekend aankeken, uit welk land ze dan wel kon komen, zei zij, dat ze uit Neder land kwam. „En in het Nederlands kan jc me toch niets vragen." voeg de zii er lachend aan toe. Dat was te veel gezegd: „Ais ik drie woorden Nederlands achter el kaar zeg. krijg ik dan een colon?" vroeg het jongetje uitdagend. De dame knikte toestemmend. Na dat het ventjè zijn tong in een be Daa'dc knoop had gelegd, presteerde hij het om achter elkaar te zeggen: „Knninklike Lugvaar aMatsjaoDie". In nlaats van één colon kreeg hii er zelfs twee. En met een „Viva Hol- landa" stormde hij met zijn vriendje het bankbiljet hoog boven zijn hoofd zwaaiend, de markt af. ders de Vliestroom op en stak twee Nederlandse oorlogsschepen in brand. Een honderdtal koopvaardijschepen, klaar om bij de eerste gunstige wind uit te varen, onderging hetzelfde lot. Enkele schippers, op Vlieland woon achtig, hadden hun huisraad uit vrees voor een Engelse landing op de sche pen gebracht en raakten op deze ma nier toch alles kwijt. De Engelsen landden op 20 Augustus op Terschel ling, waar zij het dorp geheel ver brandden. Burger vertelt dan nog, dat daarna de Engelse schepen weer zee kozen, doch dat één van de.oor. logsschepen bij Den Helder aan de grond raakte. De 160 opvarenden wer den gevangen genomen, het schip verbrand. Vlak na de oorlog werden we nog al eens opgeschrikt door het ontplof fen van munitiemagazijnen. D^t ge beurde in vroéger dagen ook. Zo ont plofte in 1701 de krultmolen bij Pur merend, waarbij drie mensen werden gedood. Twee jaar later kreeg Hoorn ook zo'n bezoeking. Ook hier doden, terwijl er in de stad niet één huis on beschadigd bleef. En huiselijke ruzies? Ook al niets nieuws onder de zon! We lezen b.v., dat in het dorp Graft wel 43 huizen zijn verbrand'met het weeshuis. Oor zaal:: een dronken man, die 's avonds thuis kwam en met zijn vrouw „aan krakeelen raakte, en malkander met kooien vuur om de ooren goyde. Een Kintje van elf maanden van haar, verteerde door het vuur dat in de wieg lag." Tot slot het grafschrift in Wierin gerwaard. herinnering aan de eerste doden in deze polder: Jan Gerritsz. liet het lyf. En Maritje Gerrits het leven, Door 't vuur dat ons God Van boven heeft gegeven Met hun 4 Kinderen Treurt om haar dood niet meer, Zy leven dbor de dood In vreugt by God den Heer. warenhuizen heerst grote drukte in verband met het oogsten van de eerste glasgroente. De prachtige hagel witte b'oemkool, gekweekt onder glas, is van de beste kwaliteit. Orson Welles in een nieuwe fi'm Onder de regie van Gregory Ratoff werd in Italië met Amerikaanse artiscen een film gemaakt Over het leven vaa de beroemde lSe eeuwse charlatan en hypnotiseur Cagliostró, die o.a. Ibe'.rok ken was bij het halssnoer-schandaal v. Maric Antoinette. De pmnenopnamen werden gemaakt in het daartoe door de Italiaanse regering afgestane Quiri nale. De rol van de bijna legendarische Cagliostro wordt vervuld door zijn evenknie van het witte doek. Orson Welles, de man die op het ogenblik di het mldde'punt van de beïangs'e? ling staat door ziin creatie van Harry Linie in Carol Reeds The third man. Y JEi JIJ er ok van hoord, dal er hier in de -buurt plantic benne* om een hele boeljiuize te bouwen. Janus" gooide de barèbier een stekelbeersie uit. En has had geluk, hai vong een snoek. Janus gong er op in. Ja, er wordt over praat. Maar deer om is ut zo veer nag niet. Maar nei wat ze rooia er van verteld hewwe wulle verskoïene gemeentes de ban de In mekaar blaart en den een zóod huize bouwe buiten de gewone toe- woizing om. Nó, ut zou een mooie op luchting weze. Want ut is erg zo as sommige menSe er bai zitte. - Tien. twaalf mense in een verlegen kloin huiske, ut is osgeluk te gek om los te loupïen „Das er oigeiji skuld." zoi Kees bot. „As een boer :stalling heb voor vier koeie koupt ie er ok gien tien. Want den is ie er mee verlegen." Deer werd ifie die Janus toch zo verlegen kwaad, nei mense, we doch- te, dat ze me kaar in ut heer kroige zouwe. Want volgens Janus was er nag al een beetje vei3kil tussen een boer die koeie "koupt en een gezin dat kindere kroigt. En deer heb ie groot geloik in. Ut is niet persies ut zelfde. Maar ja. Kées stond ok op zoin standpunt, dat nt werd heet iil- luk. Maar Klaas kwam er.tussen en Dirk en de barrebier en Tinus. dat toe suecendeerde ut een' beetje en wai hadde allegaar wat, om over te prakkezeren, Maar we kwamme weer op die huize terug en deer wouwe we ut den over hewwe. Maar zo'n kloin uitstappie is ok zo kwaad niet en wie weet kroige we er nag weer niet eer beetje bonje mee. want je hewwe teugenwoordig mense met zokke ver legen grote tone en ut beroerdste deervan is, dat ze eeh hoiip ruimte nodig hewwe. Ze staan the&t altoid op de tone van een aar en ze voete d'r oigen altoid od er toontjes trapt. Afoin, Janus gong op ut lest veer- der met ut huizepraatje. Er benne in ut land verskoiene planne en as ze nou niet te duur benne. den magge de gemeentes huize bouwe van de menister. Zo-maar vrai. En den loit ut Roik er wat op toe en de gemeen te ken huize verhure. Ook op de Hortus Bolborum in Limmen staat alles weer in volle glorie. Demonstraties van de RAF met twee nieuwe vlotten, die speciaal zijn ge construeerd voor het blussen van branden op vliegboten en schepen, werden vandaag in Portsmouth bijge woond door deskundigen van Austra lië. Nieuw Zeeland. Italië. Egypte en Siam. De vlotten kunnen meer dan 23 000 liter schuim per minuut spui ten en hebben een speciale uitrusting waardoor zij volkomen stil blijven liggen bij het brandende vaartuig. Zij zijn uiterst handig te manoeuvre ren door hun speciale type propellers waarvan de snelheid gemakkelijk re gelhaar is. terwijl afdrijving veroor zaakt door de kracht van het schuim souiten wordt voorkomen door de te genreactie van twee spuitende stra len in de boeg van de vlotten. De vlotten, die met hun Dieselmotoren een snelheid van meer Han 12 knopen kunnen ontwiv-Veiop. znn reeds door verschillende landen besteld. Maar omdat ut zo goedkoup moge- luk moet, worre die huize ok zo kloir mogeluk opzet en blokke an mekaar En den kom je al weer m de klem te zitten met grote gezinne. Een paar jcoskes gaat nag wel. maar ja je -fee» ne je toch meist niet de weelde ver- oorlove van een stik óf zes, want den gvïg benne ze weer veuls te kloin. En -er' "v®? -- benne ok al planne om ze nag klin-: ner te maken, want ja des te kloiner, ccs te goèdkouper. Das voordelig voor de gemeente en ut is ok vooi*- delig voor de mense. Want ja. zes gulden in de week, dat is nag iang gien appelepap. Zó vertelde Janus ut ons En deer zien jullie uit, dat we in dc skeenvinkel ok nag'-wel gnap prate kenne. „Dus ut benne nou wei met derekt huize nei jouw zin. Janus." zoi Klaas. „Want ut benne zowat huize voor heel kloine gezinne. En as ze nou nag kloinev make, den benne ut zo wat huize voor Ouwe van dage. En den zo duur, no, ik weet niet weer ut heen moet. Want as ut den huize voor ouwe van dage worre moete. den mag die uitkering ok wel puur de hodgtè in gaan. Want aars zelle die mense over ut algemeen niet rond komme. Maar ien ding ben ik bloid om. Die gemeentes prate tenminste een keer met mekaar en das wel derus heel nodig. Al komme er den derekt gien 'huize té voorskoin, meskien ken er nag wel wat aars uit vortkomme. Want ut zou nou toch hillégaar niet gek weze as ze een keer met mekaar prate gonge over de huisvesting van do ouwe van dage." En deer begon me die Kees in de hande te klappen. Niet zo zuinig. „Das ut eerste verstandige woord, dat il: yeneivend hoor," zoid ie. „We hewwe hillégaar gien gebrek aan die kloine beroerde kezerpehuis- kes. Die staan nag wel in de stad as er een hele boel benne. Maar as je er hier vier zien "en deer acht en efkes veerder tien. den ken ik er niks an doen, maar ik vind ut een ontsiering voor ut platteland en nou hei je ze nag zo wat nodig, maar hoe zei ut over een jaar of voif weze? Kenne we den allegaar zes gulden huur in de week betale? Ik ben er hard bang voor. Maar den zit je opskeept met huiskes die lilluk benne en die te kloin benne. En deerom zou ik as ik in een gemeentebestuur zat, heel wal aars wulle. Er moet ruimte komme. Maar gaan jij nou erus nei Janus, want ik mag den of en toe rare brokke spaje, •ik heb hillégaar gien hekel an je, hoeveul ouwe van dage er niet in huize weupe, weer wel acht of tien mense in konne. Ik zou zo zegge, bouw voor voif of zeuven of tien ge meentes tesamen een pracht tehuis voor ouwe van dage. Den groig je wat, weer je groosk op weze kenne. Maar maak er wat foins van. Want vcor ouwe mense moet je wat over hewwe. „Deer zelle aars ok nag heel wat hake en ouge komme." zoi Dirk be1- dachtzaam en Janus knikte Dirk toe. ,.Ut is do. oplossing wel buur. Maar of we ooit zo veer kommeWant, o de mense benne nag zo kloin...." Lier. kijkje in een eendenkooi, oord van vrede en rust. pnieuw is het Pasen. Opnieuw be.cven we het feest van de Opstan ding. ae herleving. Er zijn er velen onaor ons, die dit feest niet meer in ae kerk meemaken. Om u de waar heid te zeggen, heb ik zelf ooit een hele poos tot de groep van vrouwen behoord, die van oordeel waren, dat de kerk; de Godsdienst óns mets meer lo zeggen hadden. Dat moest je wel. als je niet voor vreselijk ouder wets door wilde gaan. Dan vierde je geen Pasen of Pinksteren meer in de kerkKerstmis, dat ging nog. Dan was er een kerstboom te zien en er waren veel kindertjes, die met ver rukte ogen naar de lichtjes keken, daar kon je je nog wel tussen wa gen. Maar de andere kerkelijke hoog tijdagen lieten je toch vrijwel koud. Er waren er heel veel, die meenden, dat ze het Paas_ en het Pinksterfeest beter in de vrije natuur konden door brengen. Ik héb het zelf ook jaren lang ge daan. En ik heb er jaren lang bevre diging gevonden. Wat hebben we wel heerlijke dagen gehad in de kampen. En toch was ik niet volkomen bevre digd. Zo min als ik volkomen bevrc digd was als ik naar de kerk ging en er een preek beluisterde, die. me niet boeide. En nu zaten we zo midden in een dilema, waarmee yeel mensen van de tegenwoordige tiid worstelen. Niet het zogenaamd rechtzinnig deel van ons volk. Voor ften liegen dezo oroblemen veel gemakkelijker. Ze gaan naar de kerk. ze geloven en ko men naar ik mag en wil aannemen, volkomen bevredigd terug. Het is heerlük, als je geest zo eenvoudig ingesteld is. dat je al deze lëerstellin gen kunt aanvaarden, zonder dat je er door in beroering wordt gebracht. En het mag voor niemand een reden zi'«n. om daarom met een zeker, soort minachting op deze mensen néér te zien. Maar daar staal tegenover, dat nie mand van al de mensen die in de kerk volkomen bevrediging vinden, zich ook het recht kunnen aanmati gen dat ze beter zouden zijn dan de anderen, die niet zonder meer' kurt nen. geloven, maar die juist daardoor het •zo veel moeilijker hebben, omdat ze met de problemen moeten wor stelen. inplaats vaiv.zc Ie- kunnen aan vaarden. Zo héb ik 'ook genjiijnc tijd geleefd, zonder dat de kerk'me iets zéi. Eh met mij velen in Westfriesland.: Maar wat was mt het wonderlijkste? Als er familie van die mensen, d'e nooit naar de kerk gingen overleed! dan i werd de dominee gehaald. Als er iets ernstigs in een gezin was, nis er! •een heel droeve tijding moest ^wórden gebracht, als men steun en troost no dig had. dan grepen al die ménsen. che zoge:iaarud geen geloof beweer den te hebben terug op de kerk. Ik beweer niet. dat ze plotseling gelovig waren geworden. Daarvoor was de kloof te diep. Maar wel durf ik uit volle overtuiging te zeggen, dat deze mensen in wezen nimmer ongelovig zijn geweest. Dat ze zich alleen van de kerk hebben afgewend, omdat de kerk zich te lange jaren van de verkeerde kant heeft laten zien. De kerk was niets anders dan een toeverlaat voor een bepaalde klas se geworden. Een steunpilaar voor de bezitters, die zich van de kerk hadden meester gemaakt, zich van haar en haar bedienaars bedienden. Dat ver stond de ontwakende massa niet. Of moeten we zeggen, dat de ontwaken de massa dat maar al te goed ver slond en zich juist daarom wars be toonde van kerk en godsdienst, ter wijl in hot diepste innerlijk van die massa nog steeds :1e behoefte leefde aan een houvast. Zoals elke massa ir elk land naar een houvast zoeKt en ze ook vindt al is het dan soms tok in een walge lijke persoonsverheerlijking van aard so wezens. Gelooft u me, vaarde vriendinnen, 11c ben niet gelovig geworden in de zin, dat ik met de regelmaat van een klok naar de kerk ga en daar mijn plichten waarneem Ik beschouw dat niet als een der eerste voorwaarden om een goed christen te zijn. Maar toch ben ik van .rening, dat wij er verkeerd aan heobeo gedaan te döt-i: alscf we v>rk»:ök heidenen waren, terwijl we net nie4 zijn. En ik ge.oof dat we ons in de toekoms ook niet als zodanig laten betitelen. Het is niet nodig, ert w? «en naam aannem", die wo niet verdie..en en die als ™<r soort scheldnaam wirdt misbruik4 Vindt u eigenlijk ook niet, dat dit een rare brief zorot? Een brief, die met een beetje vrouwelijk gekrab bel weinig meer te maken heeft. Neemt u het me voor deze keer maar eens niet kwalijk. Het is immers mor gen Pasen. Het feest van de opstan ding. En als u er behoefte aan hebt dat feest te beschouwen als een ver jonging en een vernieuwing van de natuur, gaat uw gang. Nel zal u er niet lelijk om aan kijken. Ik hoop het .zelf ook gade te slaan. Maar toch wil ik het feest van de opstan ding niet alleen natuurlijk, lichame- geestelijk aandeel aan hebben. Fn geeselijk nandeél aan hebben F,n eerst als ik en geestelijk.en liehnme. lijk de opstanding heb meegemaakt, ga ik me overgeven aan nog meer lekkér maal met gerechten, die u ter lichamelijke Paasgeneugten. a1* een gelegenheid van elke christelijke feestdag ook in de meest hei<t°nse kranten kunt vinden. NEL Onze voetbalverwachfinp Landskampioenschap Limburgia— Maurits en Hveen—Ensch Boys FIGARO. ET IS DE TWEEDE PAASDAG over alle fronten een kalme oetüal-Zondag. Er wordt slcclils weinig gespeeld in KNVB noch in afdeling, alleen zijn cr dc wedstrijden om KNVB-beker en Gouden Kruis, waarvan de laatste alleen door de derde en vierde klassers. De kampioenscompetitie wordt voortgezet met IleerenveenEnsck. Boys en Limburgia—Maurits. Vooral de strijd üi Limburg tussen de twéé buurclubs zal buitengewoon interessant worden. Aan een voorspelling behoeven wij ons heus niet te wagen. De mannen van Lenstra zullen het wel klaren in het Friese Haagje, al zijn de Oostelij ke kampioenen voor de Friezen altijd deksels moeilijk te kloppen, dat werd de twee voorgaande jaren bewezen. Schagen krijgt een uitwedstrijd naar Terrasvogels. Indertijd hebben dc geel zwarten in de thuiswedstrijd togen de Santpoorters veel pech gehad (doel man Slikker!) en de strijd werd ge staakt. Zij hadden een mooie kans te winnen, maar het team. dat toen speelde, is niet meer het teanv van nu. En daaróm zou het ons niets ver wonderen. wanneer de volgende ne derlaag Zondag werd geleden. Wil men winnen, dan zal er toch ongetwij feld heel hard moeten worden aange pakt. dat is zeker. In 4B krijgt Pur merend do thuis wedstrijd tegen St. George en die zal moeten worden gewonnen, anders is de kans meteen verkeken. RKAFC zal de uitslag met spanning afwachten! En dan de beker. Er staan enige zeer zeker interessante wedstrijden op het programma. Laten wij een kleine greep doen. DTS krijgt een bijzonder zware uitwedstrijd naar OSV, de kranige Oostzaanse tweede klasse-kampioen Hier komen twee sterke verdedigingen tegenover el kaar, -maar de voorhoede van OSV zal toch wel de doorslag geven? Gras hoppers mag op visite bij QSC en dat kan een aardige strijd worden. Als de Hoogwouders het op hun heupen hebben, kon er best nog wel een ge lijk spelletje uitkomen! Alcmaria trekt heel naar Zeist, naar CDN en dat zal de withemdon geen onover komelijke bezwaren opleveren. IIRF kan Wel winnen van SEC, ook een club uit de Gooise contreien. AFC— Vitesso zal vóór de Castricummcrs 'n te zware opgave zyn, maar of ZAP zomaar van IW zal verliezen, nemen wij niet aan. Tenslotte spelen de Pol- dersen op eigen terrein en dat bete kent altijd een kltyn voordeel. Ran- ders krijgt niets minder dan UW op bezoek; met alle respect voor de Nest- bewoners, maar dat kunnen zij on mogelijk redden. Die opgave" is te zwaar. TexelAlkinaarse Boys is een boeiende strijd, waarin wij de Boys nog niet direct de beste kansen ge ven. Integendeel, het kon wel eens een Texelse victory worden. Met span ning wachten wü of, welke streék- ploegén zich tegen de storm van ster ke Zaanse en Amsterdamse ploegeii zullen weten te handhaven. AFDELING NOORDHOLLAND In de eerste klasse van de afdeling wordt een normaal programma afge werkt. SRC—Kaag vogels is ons hier wel de belangrijkste ontmoeting. De groenhemden en de roodhemden heb ben de laatste jaren elkaar vele ma len ontmoet, eerst in de 2e. daarna in de le klasse. De rivaliteit was steeds bijzonder groot. De ontmoe tingen droegen een fel karakter (waar mee we niet ruw bedoelen) en waren steeds open en spannend. Nooit was er een uitslag te voorspellen. En we geloven, dat we ook nu weer dat niet kunnen doen, ondanks dat SRC in de kop en Kaagvogels in de staart van de ranglijst zit. In Kolhorn konden de Schagers niet winnen, ook nu zal het, i tegen een in degradatie-gebaat verkerend Kaagvogels weer niet ge makkelijk gaan. Ook Koedijk krijgt het erg zwaar. We schreven 't reeds do Koedijkers zijn niet meer in die bijzondere vorm van het begin van het seizoen en daarom zien zij waar schijnlijk de uitwedstrijd tegen Alk maar met angst en beven tegemoet. De Kaasstadbewoners kaapten Zon dag SRC bijna een puntje af en zij zijn in staat dit tegen Koedijk nog eens over te doen. LSWF orestors is van groot belang voor de strijd om de onderste plaats. Een geliik spel ligt wel in de lijn. In res. IC zijn de wedstrijden van belang voor de striid om de twee on derste plaatsen. Randers 2 speelt te gen Alcmariaf4 niet bij voorbaat een verloren partij en kan met hard aan pakken misschien een puntje redden Alkm. Boys 3 staat niet lekker, maar DTS 2 helemaal niel en de wedstrijd tussen die twee in Oudkarpsel wordt dan ook spannend. De Boys hebben wel de beste kansen. Alw. Forward 2 —Succes 2 wordt een harde dobber voor dc Wieringers,die nu eindelijk eens verplicht zijn om te winnen Maar gemakkelijk zal het niet gaan integendeel. In de 2e klasse niet veel bijzon - In 2A kan Zaanse Boys nog wat vor der van Kwadijk weglopen door van Groot-Schermer 'te winnen! In 2B concentreert zich alle aandacht. oi> do strijd om de onderste plaats. Zwaag- d ijk mag hier tegen HEO optonmn en we geven de Zwaagdijkers werke lijk een serieuze kans. Wit_Rood zal het v/el van een volslagen off-dar van RKEDO moeten hebben, ander? redden ze het in de Goorne niet. In 2C gaat Con Zelo een zekere neder laag tegemoet tegen SVW. WGW kan v/at f.^an uitlopen door Petton te versiaan. JVC wint wel vnn Dlrks. hoin.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4