Tweede Kamerlid Zegering Hadders sprak voor de VVD Slootdemping aan Stationsweg nog niet voleindigd In het leider van de verkiezingspro pagande heeft voor de afd Schagen van <h VVD Dinsdagavond gesproken de heer Zegering Hadders uit Emmen. lid van de Tweede Kamer De belangstel- log was niet groot (ongeveer 40 p rso nen) en de spreker zei dan ook in het begin van zijn me; grote aandacht ge volgde rede. d3t er zelden een verkie zing zal zijn geweest met zo weinig drukte. Er is onder de kiezers duidelijke Bprak van politieke matheid. .De VVD zit deze verkiezingen als een soort barometer en xnen is nieuws gierig. of de groei van de partij zal doorzetten. Men moet naar ongeveer 12 procent omda; het vast staat, dat Zoveel procent van de kiezers zich bij de beginsclpartiij, die de WD is thuis voelt. De VVD beschouwd vrijheid an ders -dan de KVP en de PvdA dat doen en hij saafde deze uitspraak met enke le voorbeelden. Het feit. dat men in krin gen der socialisten steeds als er spra ke is van nationalisstie vpn bepaalde bedrijven wijst op de PTT en dc Ned. Spoorwegen noemde de heer Zegering Hadders geen voorbeeld. Het is immers zo. dat de PTT en de NS hun prijzen mochten verhogen, .terwijl het bedrijfsle ven da: niet mocht doen. En als er dan nog tekorten zijn dan worden die door dc schatkist betaald VVD EN LANDBOUW Nadat de heer Zegering Hadders zich verweerd tegen de veel gehoorde aan tijging. dat de WD conservatief is met de opmerking, dat de vrijzinnigen steeds de eersten zijn geweest, die wantoes'an den aanpakten eii zich nooit tegen sOci die maatregelen hebben verzet kwam hij op het terrein van de -landbouw. Neder laad. zo zei hij. kan nimmer op tegen de gemechaniseerde bedrijven in aixlen als V.S... Canada en Aus/-alië. Daar om wil de VVD. dat 'dc regering een zelfstandige landbouwpolitiek voert met een beschermende taak. Zoveel moge lijk moeten de zaken echter aan de landbouwers zelf worden overgelaten. Het probleem van de kleine boerenbe drijven noemde de beer Zegering een kunstmatig verwerkt probleem, terwijl Zijn standpunt was, dat men hiervoor d* verantwoordelijkheid moet dragen. Beter is het de duizenden kleine boe ren niet steun of subsidie te helpen dan hen af te nemen wat zij met ri(Nn han den opbouwden. Slechts door onteige- Aardappelen in Amerika De vereniging v. oud leerlingen van de Rijkslandbouwwinterschool had een bij eenkomst uitgeschreven waar een film zou worden vertoond over aardappel- oogs; in Amerika en wat er mee in ver band staat De heer Rezelinan. oud voorzitter han tee.-de deze keer de voorzittershamer nog weer eens, omdat van de bestuurs leden niemand aanwezig was. Nadat de heer Geerlings, die in de staat Ma ine vertoefd heeft, enkele bi- zonderheden had verteld werden enkele films gedraaid, toege'icht door de heer Waiboer. die een duidelijk beeld gaven van aardappeloogst en verbouw op zeer grote bedrijven. In de pauze sprak de heer Van Ingen vertegenwoordiger van de Kalimaat schappij over de noodzakelijkheid van kalibemestiag bij de verbouw van aard appelen. Al met al voor de aardappelverbou wers een zeer interessante middag, die grote belangstel'lng verdiend had. De heer Rezelman sloot drze middag met dank aan de heren Geerlings en Waiboer en de maatschappij die de films afgestaan. Schagen-nieuws Schagen I—Terrasvogels I. aanvang 2 uur. Jb. Molenaar. J Kater en Ab de Wit: H N de Graaf. T Schoorl en R van Ha ren; J Peetoom. G Schouten, S Grootes Ki Domper en P Stam. Res- N Tromp, J Lutjeharms en D. Kohnhorsfc. Holl. Mij. vergadert De afdeling Schagen van de Holland Maatschappij voor Landbouw zal Maandagavond a.s. in .De Bcrs" een algemene ledenvergadering houden, waarop de a.s. excursie word: bespro ken en 'de heren K Bi-rgsma en ir Groen dijk zullen spreken over bemesting en wat .-voorziening van grasland, eventu tel 'toegelicht met lichtbeelden. Nieuws koffiebon Het Bedrijfschap voor Granen. Za den en Peulvruchten te 's Graven- hagc heeft bon 444 Algemeen aange wezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 21 April 1950 worden ge bruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie b(j de detaillist tot en met 6 Mei 1950. Het rantsoen moet wederom dienen voor zes weken, zodat de eerstvol gende bonaanwijzing op 1 Juni 1950 zal plaat* hebben ning immers kan men pas tot rationele bedrijfsvoering komen Hetzefde geldt trouwens voor de mid denstand. De VVD is vóór behoorlij ke winstmarges, maar tegen woekerwin sten, tegen ongebreidelde concurrentie en tegen de vroeger bestaande afbeta lingssystemen. Wat de coöperaties be treft: het volk zal zelf kiezen, de coö peratie is zeker niet de ondergang van de particuliere bedrijven. INDONESIË Uitvoerig ging de spreker in op de gebeurtenissen in Indonesië. Openlijk gaf hij toe, dat de VVD in de Tweede Kamer iets gedaan heeft, wat in lijn rechte tegenstelling is met wat voor de verkiezingen in 1948 beloofd was. Spr. meende, dat de hele zaak Nederland ui* de handen geglipt is. Door te han delen als gedaan is kon er nog iets, an ders zeker niets van terechtkomen. „Nee" in de kamer: dat betekende een slagveld, een bloedbad op grote schaal oirdat er geen kansen waren voor het leger. De verantwoording voor duizen den mensenlevens kon*men niet dragen Overigens, Udus de preker,, gaat Het nu allerbedroevends. Alles wat voor speld is kwam tot au toe uit Een lichtpunt noemde de heer Zege ring Hadders het, dat economische za ken wat meer vrijheid geeft. De VVD- fractie zal in de toekomst tegen alle be lastingverhogingen stemmen, omdat men meent, 'dat speciaal de middengroep het te zwaar heeft. Bij de zorg voor de laagst gesalarieerden is deze midden groep wel eens vergeten daarom zal zo snel mogelijk de belastingdruk moe. ten afnemen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Daarna sloot de voorzitter van dc afd. Schagen. de heer A. Koning, deze bijeenkomst. Theafer Royal Fiësfa Esther Williams nu eens niet als zwemkampioene, doch als schone Mexi caat.se, die, om haar broer te redden als stierenvecht&er de arena betreedt. Die broer wil n.1. heelemaal geen geen stierenvechter worden, doch musicus en loopt, als hij een beroemd dingen': be merkt, die hem op bezoek komt. mid den in een gevecht uit de arena weg Zijn zuster red; hem door direct voor hem in te vallen. Later redt de broe der musicus op zijn beurt zijn zuster, door de Saer te doden, die haar dreigt te vermorzelen Een bekoorlijke film in technicolor, die ongetwijfeld bijzon der in de smaak zal vallen. Het is weer een zilveren jubileum film van de Me tro Goldwyn-Mayer. Aanbesteding Dinsdag vond de aanbesteding plaats van de uitbreiding van de R.K. sch. alhier, onder leiding van de archi tect, de heer Jos. L. Overtoom. De uitslag was: Fa. Breed en de Ruiter, Anna Paulownapolder f 32050 G. Kuijpers, Hoogwoud 28000 Th. Veul, 't Zand27700 S. A. Knüwer, Schagen 27415 J. Bot, Medemblik 27000 Fa. de Haan en Reek, Alk maar 27000 P. Buis, Oudorp 26700 Th. Vertelman, Wervershoof 26360 Cebr. Vriendjes. Den Helder 26150 W. A. Vertelman. Werversh. 26000 C. v. Essen, Den Helder25981 Fa. Kops, Heiloo 25900 G. Groot, Den Helder25850 Fa. Veuger en de Leeuw, St Maartensbrug 24383 Walboom, Den Helder23797 D Langedijk, Heiloo23750 N V. Kuin, Opmeer 23480 B. P. Zeeman. Schagcrbrug 23770 D. Bookel. Schagen 23255 Fa. Gebr. Tuin. 't Zand22880 Me'lfcursussen Hierbij wordt uw aandacht geves tigd op de mogelijkheid tot het vol gen van melkcursusscn voor het be halen van een melkdiploma. Deze cursussen beginnen in Mei en eindigen in Augustus met een onder breking tijdens de hooitijd. De voor waarden zijn de volgende: le. Men moet op 1 Mei 1950 de leef tijd van 16 jaar hebben bereikt en 2e in staat zijn geregeld te melken tij dens de duur van de cursus. De kos ten bedragen in de regel niet me^r dan f 5.voor de gehele cursusduuv Men geve zich op bij de directeur van de zuivelfabriek of bij een der stalcontroleurs van het Melkcontrole burea.J „Amsterdam" of bij een (f"r bestuursleden van de plaatselijke afde llngen der standsorganisaties, terwijl verdere inlichtingen verstrekt kun nen worden door het Rijkszuivelcon- sulentschap te Hoorn De ervaring leert dat het melken belangrijk be ter geschiedt cn het de kwaliteit van de melk ten goede kom. indien men. ook op dit terrein behoorlijk is on derlegd. en begrijpt hoe en waarom men het op de wijze, zoals op deze cursussen wordt geleerd, moet doen. De diploma's zijn tevens noodzakelij ke bewijsstukken indien men wil emigreren. SINT MAARTEN Succes voor „De Peperbus" De Peperbus had succes met de op veering van de revue „Boem die zit". Voor een stampvolle zaal hebben de spelers van hun kunnen blijk gegeven en het applaus na elk 'cafreel was we! het beste bewijs dat het publiek hun prestaties waardeerde. He: zeer gevari eerde programma werd vlot afgwerkt. afgewisseld met muziek. De decors en de verlichting evenals de costuums over ';roffen de verwachtingen. Het was in een woord een bést ge slaagde avond, dit was dan ook een ver goediag.voor be; vele werk dat is ge daan om het geheel te doen slagen. De mededeling dat men hoopte een vol gend seizoen weer ':e kunnen optreden werd met applaus begroet. Een gezel lig bal besloot deze avond. Ruilverkavelinq Dinsdag had in café Schrijver de stemmingsvergadering plaats over de ruilverkaveling in de polder Valk koog. De vergadering stond onder lei ding van de heer M. Harmsen, lid vau Ged. Staten, verder waren aan wezig vertegenwoordigers van de Cultuurtechnische dienst en van het Kadaster en van de Grond Mij. Dé voorzitter memoreerde de toestand in de tuinbouw en wees op de noodzaak om te komen tot een economische werkwijze om zodoende de concur rentie met andere landen het hoofd te kunnen bieden. Spreker zette uit een welke mogelijkheden er door ver kaveling worden verkregen. Door. Ir. Maandag werd nogmaals een toelich ting gegeven op de situatietekening. Spr. zette duidelijk uiteen hoe of de verkaveling tot sand kan komen en dat de uitvoering geheel in handen van een plaatselijke commissie be rust. De kosten van de verkaveling zijn begroot op f 400 h f 450 per ha- zonder egalisatie en drainage. iHer- voor zal men f 20 f 25 per h.a. ge durende 30 jaar moeten betalen aan ruilvcrkavclingsrcntc. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd door een 8-tal personen gebruik gemaakt, welke allen door de voor zitter of ir. Maandag werden beant woord, waarna men tot stemming overging. De uitslag was"120 stem men voor en 90 stemmen tegen zodat tot verkaveling is besloten. Voorzit ter dankte do aanwezigen en hoopte dat dit beslui moge bijdragen tot meer welvaar. Witte Kruis biieen Het Witte Kruis hield haar algè- mene ledenvergadering in café Schrij ver. De heer P. de Geus heette de aanwezigen van harte welkom en ver zocht lezing der notulen welke on veranderd werden vastgesteld. De se cretaris deelde hierna mede dat de magazijnvoorraad dit iaar weer is "ingevuld. Door de zuster ziin bezoeken afgelegd in onze gemeente tw. 1295 voor wijkverpleging. 165 voor de t.b.c.-bestrijding en 120 voor zuigelingenzorg. Door de afd. werden van 77 gezinnen 129 stuks verplegings artikelen in bruikleen gegeven. Voor zitter deelde nog mede dat zr. Lan- jouw met Juli haar ontslag heeft aan gevraagd. Spr. zei verder dat er op 26 April een bespreking over gezins verzorging zal plaats hebben. De penningmeester bracht verslag uit van de financiële positie der afde ling; er was een batig saldo van f 496.18. De rekening van de 11> c.-be- strijding had een nadelig saldo van f 18.60. De heer P. Breed deed mede deling dat de heer P. de Geus h - te kennen gegeven zich in verband met zijn ouderdom niet meer her kiesbaar te stellen. Spreker dankte de heer De Geus voor het vele werk dat door hem voor het Witte Kruis js gedaan. De heer A. Brak stelde zich ook niet herkiesbaar wegens zijn aanstaand vertrek naar Schagen. De voorzitter richtte woorden v. dank tot de heer Brak. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren P. J. Korver. Jn. de Pree. C. Wit Cz. en A. v. Oudenaarden. Als afgevaar digden werden gekozen de heren Kol ver en Breed. De heer P. de Geus nam afscheid als voorzitter en wens te de afdeling en haar leden veel goeds toe, waarna sluiting- MOERBEEK Laatste Nutsavond Zondagavond werd in zaal van der Mo!en d« laa.sïe Nutsavond gehouden Het bestuur had voor deze avond de accordeonclub „Excelsior uit Aa/.s- woud uitgenodigd. Dit ijverige clubje me; haar eminente directeur Wasse naar heeft de Moerbekcrs enige aange name uren bezorgd. Voor de pauze be viel ons he. meest bet 6e nummer „In een kloostertuin". De solo. gespeeld door de heer Hogestegen me. beide zoons, werd met een hartelijk applaus beloond. Na de pauze vielen op de ouvertiire ..Adar" eh de fragmenten uit „D® Vo- gclkoopman". Door het langdurig ap plaus van de aanwezigen aan he. einde van dit concert, gaf het ensemble een .oegift „Colonel Boogey". Voorzitter Mooy bracht dank aan medewerkers en directeur. Na afloop was er een g^zcl lig bal. ANNA PAULOWNA Vrouwenbond NVV was bijeen In verband met het feit, dat de spreker op de bijeenkomst van de Vrouwenbond van het NW, de heer J. Muntjewerf, wat later zou arrive ren, oordeelde de voorzittster, mevr. LJsselstein het raadzaam eerst enige agendapunten af te handelen. Er was een schrijven betreffende de op 29 Juni a.s. te houden landdag in Vier houten en waarin een voor deze dag uitstekend programma werd voor speld. Hierdoor aangelokt gaven vele ieden zich reeds op. De andere mede deling betrof de gebruikelijke kinder uitwisseling waaraan ook dit jaar de afd. Anna Paulowna daadwerkelijk zal meehelpen. Mevr. IJsselstein vervolgde met mede te delen, "dat twee afgevaardig den van het bestuur de afdeling op de algemene vergadering te Utrecht zullen vertegenwoordigen. Op 25 April vindt in de Grote Kerk een vergadering plaats waarbij de op richting van „Gezinshulp" zal wor den overwogen. Het bestuur had voor deze vergadering een uitnodiging ont vangen en twee leden zullen deze bij eenkomst bezoeken. De opwekking om deel te nemen aan de cursus matras sen maken en vermaken had de op gave van 3 leden tot gevolg. Na de pauze kon de heer Muntje- werf een en ander vertellen over de wijze van bloemen rangschikken en hij toonde daarbij tevens aan op wel ke manier de fouten gemaakt wor den. De heer Muntjewerf deelde aan elk der aanwezigen 3 plantjes uit, welke zullen moeten worden opge kweekt en t.z.t. tentoon zullen wor den gesteld tijdens de a.s. te houden bazar. Op de bijeenkomst welke op 11 Mei zal plaats vinden en waarbij de heer J. Bergen zal spreken over Amerika zullen 4 .dames bij het ver sieren van de zaal tonen wat zij heb ben geleerd. P.J.G. hoorde iets over melk Op de jJ. gehouden bijeenkomst van de Plattelandsjongeren was het de heer Ph. Bos, die een en ander vertelde over de zuivelbereiding. In dit onderwerp behandelde de spreker de verzorging en de bereiding van melk tot boter cn kaas en andere bijproducten. De gehele weg van de melk vanaf de boerderij tot aan de consument werd op aardige wijze door de heer Bos belicht. De bewerking in de fabriek kon de heer Bos uit eigen ervaring vertel len. De aflevering aan het binnenland en aan de export werd eveneens dooi de spreker volkomen duidelijk cn logisch weergegeven. De talrijke aan wezlgen. welke aandachtig luisterden konden dan ook na beëindiging van deze inleiding vele vragen stellen, welke alle steeds naar genoegen wer den beantwoord. Daarna was het on derwerp van het gesprek de korte lings gehouden bonte avond, welke wel een succes bleek te zijn geweest. Do Pa as-surprise werd na loting ge wonnen door de dames M. Otten en G. Donaberger. Met nog enige bespre kingen over een eventueel iedere zo mer te organiseren reiSje naar Texel waarvoor een weekend in Juni zou kunnen worden aangewend, kon voor zit ter Rezelman tot sluiting overgaan. 't ZAND Nieuwe touringcar De heer Johannes, alhier, heeft zich een nieuwe touringcar aangeschaft, wel ke 45 personen kan bevatien. Het is een prachtige wagen, uitgerust me'; ra dio en microfoon en comfortable fau teuils. Het geheel is met bruin leder en groen en bruin pluche opgewerkt en 2 harmonica schuifdaken zorgen voor de ventilatie. Er is een koffer ruimte voor plm. 30 koffers onder de vloer- He; ge h :el ziet er keurig uit en is een primeur voor deze gehele omgeving. Wij wen sen de ondernemer met deze aanwins". veel succes. Landb. Paarden Verz. Mij. vergaderde Donderdag hield dé „Eerste Friesche Onderlinge I*andb. Paarden Verz. Mij alhier, haar algemene jaarlijkse le denvergadering over het boekjaar 1 Nov. 1948 tot 1 Nov. 1949. Uit het ver slag van de accountant bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 114.336,60 w.o. premie f 81.891,51 en opbrengst paarden f 30.864.90. De uitgaven be droegen f 111.456.01. zodat er een voor delig saldo was van f 2.880,59, het welk bij de reserve werd gevoegd, waardoor deze per 1 November 1949 f 39.921.57 bedroeg. Het verzekerde kapitaal was op die datum pl.m. f 3.500.000.—. Het aftredende bestuurslid en voor zitter de heer W. H. Hoekstra te Oran jevvoud werd met algemene stemmen herkozen. Tot lid van de financiële commissie werd aangewezen de heer J. de Bos Galamadammen o.d. Kou dum. Als leden van de arbitragecom missie werden herbenoemd de heren .R v. h. Meer te 't Meer bij Heeren- veen, Fr. Akkerman te Oranjewoud en G. W. Cnossen te Hommerts. De premie bedroeg het afgelopen boekjaar I 2^0 per f 10— verz. waar de per jaar. Er traden dit boekjaar 128 nieuwe leden tot de Mij. toe. Raad Heerhupowaard De raad der gemeente HeerhugO' waard kwam Maandagavond te 8 uur in openbare vergadering onder voor zitterschap van burgemeester Sutman Meijer bijeen. Voor het dekken van de uitgaven van enkele nu met kas geld gefinancierde kapitaalsobjecten, werd het gewenst geoordeeld een vaste lening aan te gaan tot een be drag van f 225.000,— af te lossen in 40 jaren, rentende 3—3V2c'o. met de N.V. F. Berger cn Co. te Amsterdam. Financiering onderwijs Nu de gemeenterekening 1947 nog niet door Ged. tSaten is vastgesteld wordt de extra uitkering van de 5- jaarlijkse afrekening der onderwijs kosten nog niet in 1950 verstrekt, zo dat het bestuur van de chr. nat. sch. niet in staat is om daaruit het bij raadsbesluit v. 30 Nov. '48 verstrekte bedrag aan kasgeld ad. f 1000vóór 1 Juli a.s. terug te batalcn. Besloten werd daarom de aflossingstermijn te verlengen tot 1 Juli 1951. Het bestuur van de ri. jongens school kreeg op zijn verzoek mede werking voor het verbeteren van de bestaande toiletten, alsmede kreeg de school in de parochie H. Hart mee werking voor de verbetering van de verlichting in de school. Het bestuur van de r.k. school in de parochie van de H. Familie ver kreeg vergoeding van de over 1949 ten behoeve van het vakonderwijs uitgekeerde beloningen voor het be drag ad. f 250. Vuilnisophaaldienst en sloot- demping. Bij* de rondvraag informeerde de heer Bruin naar dc vuilnisophaal dienst. In de comitévergadering, na afloop van de openbare vergadering, werd dit punt nader onder de loupe genomen. De heer Schouten wees er op dat de slootdemping aan de Stationsweg nog niet voleindigd is. Hierop ant woordde voorzitter dat nog p\.m. m3 grond moest worden aangevoerd, waarmede een bedrag van f 7500.— gemoeid zou zijn, welk bedrag te hoog geoordeeld werd. Er zouden nu po gingen in het werk gesteld worden om via het plaatselijke polderbestuur op een goedkopere wijze klaar te ko men. Ook de heer Leegwater be- Dr. Piers naar Koedlilc De praktijkwaarnemer van de mo menteel in Indonesië vertoevende dr. Noorlandcr, dr. Piers is dezer dagen vertrokken naar Koedijk alwaar hij een praktijk heeft gekregen. In z>>" plaats wordt nu de praktiik waarge nomen door dr. Brinkhorst. Uitbre'd'na Reeds jaren bood de rijwielhandel P Joon zijn goederen te koop aan in een zeer kleine, bijna Onopvallende etalage. Hieraan is nu een eind ge komen. daar het gehele voorste ge deelte van het woonhuis is verbo"- tot etalage. Hierdoor heeft de heer Joon een prima ruime cn opvallende etalagekast gekregen, wat de zaak zeer zeker ten goede zal komen. M dienstandttentoonsle'lipq Hewel lang alles nog niet in kan nen en kruiken is. staat het plan nu reeds vast om dit jaar een groots op gezette middcnstandstentoonstelling te houden, waaraan zal worden deelge nomen door plaatselijke industrieën en firma's. Indien nadere gegevens hieromtrent bekend zijn hopen wij hierop terug te komen. Gevonden en verloren Gevonden: een bruin kind ei-want je. een herenpolshorloge, een timmer mansduimstok, een paar gymnastiek schoenen. wit wollen kinderwantje en een notitieboekje. Verloren: een blauw met rood in gewerkte damesportemonnaie, een sponzen zadeldek, een roodgebloemd schort en een paar gym. schoenen. Inlichtingen omtrent bovenstaande zaken aan het groepsbureau der Rijks politie, alhier. „Excelsiorbreidt z:ch uit Dc. coöperatieve zuivelfabriek Ex celsior" alhier ondergaat momenteel een algehele revisie. De grote toena me der omzet maakt het noodza1 dat ook de fabriek zich aanpast aan de tegenwoordige tijden. Als men na gaat dat de omzet in het boekjaar 1949 ongeveer 3.000.000 kg melk ho ger lag dan in het jaar 1948, dan is het zeer begrijpelijk dat er ook iets gebeuren moet om dit alles te ver werken. Daar is dan achter de fabrie' een groot kaaspakhuis in aanbouw, terwijl er een nieuwe garage wordt bijgezet. Een der grote ketels in de stokerij is verdwenen en reeds ge durende een jaar stookt men de ke tels met olie. waardoor men in staat is een hogere productiviteit op te wekken Op de plaats der weggehaal de ketel komt een grotere met meer capaciteit cn moderner inrichting. Tegenover de fabriek is een dubb"' arbeiderswoning in aanbouw. Een cn ander zal een voldoende beeld geven van de bloei der zuivelfabriek te Heerhugowaard. klaagde zich over de treurige toe stand van deze weg. Op een vraag van de heer Strooper met betrekking tot eventuele dem ping van sloten aan het Kruis, zeide voorzitter dat deze plannen nog niet in bespreking konden komen. Nog enkele punten, echter meer v. huishoudelijke aard, kwamen ter spra ke, waarna de vergadering gesloten werd Raad Langedijk komt bijeen In de Donderdagavond te houden raadsvergadering van de gem. Lan gedijk komen o:a. de volgende belang rijke voorstellen aan de orde, n.1. tot toetreding als lid van de vereniging „koningin Wilhelminafonds", (kan kerbestrijding) tegen een contributie van eenYt ct. per inwoner per 1 Januari. Verder om de woningen Dorpsstraat 120 eh 183, beiden le Zuidscharwoude, beiden reeds onbe woond. resp. eigendom van K. Stam en J. Meijer, onbewoonbaar te ver klaren. Een zeer belangrijk voorstel, dat onze ingezetenen en vooral de woning zoekenden zal interesseren is het plan tot bouw van woningen in het uit breidingsplan. Slulsi erpnclitiug Oudfcnrspel Een ander voorstel is om de gem. sluis te Oudkavspel wederom te ver pachten aan de heer II. C. Backhuis voor dc tijd van 1 Mei 1950 tot' en met 30 April 1952 voor de som van f100 per jzar. Speeltuin Znidschanvoude B en W stellen voor aan de spe^l- tuinver. te Zuidscharwoude ineens 'n bijdrage te verlenen van f1000 voor de inrichting van een speeltuin in de Koog aldaar en te beginnen met 1950 een jaarlijkse subsidie te verlenen ln het exploitatietekort tot een maxi mum van f100. Aan de R.K Meisjesschool te Nrd scharwoude wil men f500 toekennen voor de aanschaf van de nieuwe taal methode „Nederlands Taalboek" eu f359 aan de O.L .school te Noord- scharwoude en Broek op Langendijk voor de aansehaf*'ug van nieuwe leermiddelen n.1. de nieuwe methode voor aardrijkskunde. ZES IV EK EN VOOR ONGELUKKIG SCHOT MET BUKS Een 21-jarige jongeman uit Lisse hoorde zich door het gerechtshof te Amsterdam veroordeleu tot een ge vangenisstraf van zes weken. Op 5 Jnli van het vorig jaar had veroor deelde met een hem niet toebehoren de buks te Heemslede op een spreeuw gemikt, maar een schipper in diens liukerlong getroffen. I>K KON INGING AANVAARDDE KKKLTHMAATSCH.il' VAN EEN EN GELSE VERENIGING H.M. de koningin Juliana is gister morgen het erelidmaatschap aan- geiKMlen van de Engelse vereniging Houorary Freedom on the, "Worship- ful Oom pan y of Gardeners. Een groep van 20 personen van deze vereniging is nu op tournee door Nederland. Zes leden in ceremo nieel gewaad werden door de konin gin op het terras van het paleis te Soestdijk ontvangen. HAVENSTAKING t'K MARS KILLE GEëlNDIGD De bij de C'GT aangesloten haven arbeiders te Marseille hebben gister ochtend na een staking van 40 dagen besloten het werk te hervatten. OBDAM 25 iaar in dienst Dc heer D. N. Hollander te Obdam herdacht Dinsdag j.1. onder zeer gro te belangstelling de dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad op het kantoor van notaris P. H Hilbrand te Obdam. waar thans sedert 7 jaren notaris W. Appel is gevestigd. De heer Hollander is afkomstig uit Vlijmen, alwaar hij. voor hij zich te Obdam vestigde 5 jaren op een no tariskantoor werkzaam was. In de loop der jaren heeft de heer Hollander zich vele vriendenge maakt door z'n grote behulpzaamheid en gedegen kennis, uiteraard niet al leen te Obdam. doch in wijde omge ving. orlcte» °URMEREML. 18 April De aan voer bedroeg hedenmorgen p.M. 1200 runderen. De handel in melkvee was zeer stug.' de prijzen bleven vrij vast. Er was een groot aanbod van gelde - koeien, die zeer s'tug van dc hand gin gen. De handel in vette koeien was zeer stil. De vraagprijzen waren hoog In nuchtere kalveren voor dc slacht werd drukke handel gedreven; fokka ve ren waren druk gevraagd en prijshou det.d- De har del in wol vee was Stug. Vette schapen waren lag.r in prijs Van stelletjes was er groot aanbod. Handel zeer s':ug. Hetzelfde geldt voor d- hand -1 in vette varkens, de prijzen daalden van f 1.60 tot 1.52 per kg. Ook de biggen werdep weer moeilijk omgezet.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2