Qe C N.-HOLLANDSE 'PERS 1945 Vijf mannen overvielen Haagse speelclub Hel n.euwa Na fouillering van spelers met flinkbedrag verdwenen Drijvende fenfoonsielling Landbouw - veiligheids besluit per 1 Mei a s in werking licht éSSÜft de Telex ti t Holland vlieq'and Uit de gelove 5c JAARGANG NUMMEF 7 VI ERDAG 22 APBP 9)0 Vitg»v» Stichting J)e Vrfl® AlkmurdcT Exploitatie N.V. Sprekend Papier. *^-1^ Abonnementen f 0.30 per week f 1.25 per maand 3.(55 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct p. mm, familieberichten 16 cent Bij contract aanzienlijke korting Verantw. i.dacteur. J. Zoonea I Bureaui Ridderstraat hoek Oudegracht I TeL 1 22003971 Vijf gemaskerde mannen zijn omstreeks bet middernachtelijk uur de Haag se jockyclub aan de Laan van Meer dervoort binnengedrongen. Gewa pend met een tommy gun, drie revolvers eu een lang mes zijn de onbekon den de kuxneuse zalen ingegaan en hebben zleh meester gemankt van naar schatting drie tot >ler duizend gulden. Juwelen werden niet mee genomen. Onder de bezoekers van de cl abt d'c roulette speelden, heerste geweldige verwarring. Een dame viel flauw. Zowel de kas als de spelers werden beroofd» Iedere aanwezig werd gefouilleerd. Sa het doorsnijden van de telefoon leiding zijn de revers, die de deuren achter zich op slot deden, met hun bolt verdwenen. De in de speelzaal opgesloten be zoekers wisten een deur open te krij gen. Iemand snelde naar de telefoon doch de draad was doorgesneden. Een der bezoekers is naar beneden gegaan en Is per motorrijwiel naar he. hoofdbureau van politie gereden. De recherche rukte onmiddellijk uit He» onderzoek naar vingerafdrukken en de verhoren der onthutste bezoe kers begonnen onverwijld. Hoewel de 5 mannen allen gemaskerd waren is men er in geslaagd vrij nauwkeurige persoonsbeschrijvingen te verzame len. Hoe liet gebenrde Omstreeks half twaalf belden 2 der overvallers, die toen nog niet gemaskerd waren, bij de club aan en vroegen toegang. Een jonge vrouw die opendeed weigerde, doch werd met een revolver bedreigd. Een der leden van de club begaf zich naar de deur, doch hij moest onmiddellijk de handen in de lucht steken. Daarna drongen de andere rovers gemas kerd binnen. De eerste twee slacht offers moesten voor hen uit de zwaar beloperde trap naar de eerste ver dieping opgaan. Een der gemasker- den kleef beneden Een bleef bij de twee overvallen leden en drie ande ren drongen de speelzaal binnen. „Handen omhoog" luidde het kort bevel en de aanwezigen, de luchtge- koelde tommygun en de revolvers •lende, voldeden aan dit bevel. S'tufc voor stok moesten zij nadien de speelzaal verlaten en werden naar de conversatlczaal gedreven. Een der rovers greep de speelkas. Nadien werden alle aanwezigen op geld ge fouilleerd en beroofd. De heren na men rustig de tijd voor hun werk. Zij zijn naar schatting-12 tot 15 mi nuten bezig geweest. Daarna ver dwenen zij op de reeds beschreven wijze. Het Ib niet bekend of zijn de speelclub aan de voorzijde of aan de achterzijde verlaten hebben. De verhoren duren voort. Een nader onderzoek heeft uitge wezen. dat de rovers het pand aan de voorzijde verlaten hebben. Het merk waardige is. dat op dat ogenblik in* de straat geen auto te bekennen was Het is nog niet uitgezocht hoe de boeven ontkomen zijn. In alle consternatie heeft een der spelers kans gezien een aanzienlijk bedrag aan geld in zijn broeksband Ie schuiven. Met veel misbaar klaagde hij, dat hij liet aan zijn hart had en geen opwinding kon verdragen. Toen een deel van liet verstopte geld door zijn broekspijp naar beneden viel, heeft hij door zenuwachtig gesticu leer de aandacht afgeleid en kans ge zien de bankbiljetten onder de tafel te schoppen, waar hij ze na het ver- trek der roTers terugvond. De andere bezoeksters en bezoe kers werden van al hun papiergeld beroofd. Kleingeld, gouden hcllo- RQ8, trouwringen, armbanden en an dere sieraden werden niet afgepakt. Wei werden allo aanwezigen nauw keurig gefouilleerd. Een dame, die baar beurs trachtte weg te moffelen werd ruw bejegend. Zij moest dade lijk haar handen In de lucht steken. Ook anderen werden herhaaldelijk be dreigd. De boeven hadden, aldus een der dames, beschaafde stemmen. Zij spra ken goed Nederlands. Hun maskers waren geïmproviseerd. Zo droeg een hunner een dames- Russische nota over Tnëst De diplomatieke vertegenwoordi gers te Moskou van Engeland, Frank rijk en de Ver. Staten zijn Donderdag avond op het Russische minister e Van buitenlandse zaken ontboden, al waar de eerste plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, An- drei Gromyko, hun ecu nota van ne gen bladzijden over Triëst. overhan digde Hierin wordt gezegd, dat de drie westelijke landen hun verplich tingen op grond van het het vredes verdrag met Italië niet zijn nageko men en van Triëst een militaire ba sis maken. De Sowjet-regering acht de toestand ontoelaatbaar en staat op de benoeming van een gouverneur voor Triëst, op liquidatie van de ma rinebasis aldaar en op de evacuatie van de Brits-Amerikaanse strijdkrach ten. shawltje voor de ogen, waarin een paar gaten waren geknipt. De over vallers waren in regenjassen gekleed Het Is niet onmogelijk, dat een of en kelen hunner reeds eerder de club als bezoeker hebben betreden. Op die manier zou dan de weg verkend ge worden zijn. De overvallen jockeyclub wordt ge exploiteert! door een vereniging, die zich toelegt op het roulettespel. De leden zijn niet alleen uit Den Haag, doch ook uit andere plaatsen afkom-, stig. De speelzaal bood tijdens de ver horen een chaotische aanblik. Tussen stapels omgeworpen fiches, la gen do notitieblocs der rechercheurs, die uitvoerige verhoren afnamen. Tot laat in de nacht heeft men hst onderzoek voortgezet. Een der dames, die een nor na de over tal nog beefde als een riet, ver telde, dat zij graag defectieven»mans en irangsterwrhalen leest, maar er nooit over gedroomd heeft, dat *'j nog eens slachtoffer Tan een overval zon worden. „Nooit lees ik die din gen meer", zei ze. „Stel je voor, dH gebenrde op een paar minuten lopen afstand van het hoofdbureau van po- litie." Hond zoogt jonge konijntjes De hond van do heer J. Kui pers te Obdam moest zijn 4 jongen missen. Dezelfde tijd bracht de dood van moeder ko nen 7 weesjes echter geen nood. De families werden bij elkaar gevoegd en zo verzorgt thans de hond wonderwel 7 jonge konijntjes, al worden de ze dan ook met de fles bijge- voed. Tegen het einde van dit voorjaar zullen drie aken uit Parus wegvaren, beladen met de mooiste scheppingen van de Franse luxe industrieën, op het gebied van mode, meubelkunst en juwelen ende beroemdste producten van de Franse wijnbergen en lang zaam voortglijden over rivieren en kanalen. Het wordt nl een drijvende tentoon stelling, georganiseerd door de Fran se vereniging voor propaganda voor handel en industrie, die door B-'- Holland en over de Rijn tot Bazel zal varen. Alle grote steden, die zij langs ko men, zullen één of meerdere dagen deze charmante ambassadeure van de Franse smaak ontvangen. De beman ning zal bij voorkur bestaan uit bin nenschippers, die door de oorlog ge leden hebben of oud-strijders van beide oorlogen zijn; en de stuurlui zullen zeer ervaren mannen zijn, want, men moet niet gering denken over het afleggen van zo'n traject van enkele duizenden kilometers door rivieren enkanalen, ontelbare sluizen en verschillend vaarwater; dit ver eist grote stuurmanskunst. De schepen zullen ook Amsterdam en Rotterdam aandoen. Gistere» is het Koninklijk Besluit afgekondigd, waarin bepalingen be treffende de veiligheid in de land bouw, met in begrip van veehouderij tuinbouw, bosbouw en veenderijen zjjn vastgelegd. De toegenomen mechanisatie en de toepassing van electriciteit in de landbouw hebben een groot aantal ongevallen tot gevolg gehad. Sinds 1922 Is de landarbeider ver plicht verzekerd tegen bedrijfsonge vallen. De statistiek der ongevala- uitkeringen ingevolge de land- en tulnbouwongevallenwet 1922 heeft 'n duidelijk Inzicht gegeven in de te kortkomingen welke ten aanzien van de veiligheid in de landbouwbedrij ven bestaan. Een sterk sprekend voorbeeld hiervan levert do arbeid aan dorsmachines, waarbij nog jaar lijks dodelijke ongevallen voorkomen die bij goed toegepaste beveiligingen niet zouden zijn gebeurd. Onder pe- veilingen verstaat men constructie ve uitbreidingen aan machines cu werktuigen, die er op gericht *Un ongevallen te voorkomen. Bij de herziening van de veilig heidswet in 1934 werd ook aan deze kwestie aaudacht gewijd. De bepa ling werd opgenomen, dat bij algeme ne maatregel van bestuur voorschrif ten kunnen worden gegeven tot het voorkomen van schade aan de ge zondheid tengevolge van de arbeid en tot het beschikbaar stellen van Uranium in Algiers Onlangs werden de eerste uranium lagen in Algiers ontdekt, nl in het plaatsje Hammam Boud Hadjar, g' - gen in het departement Oran. De eer ste analyses door het bureau vr atoomenergie verricht, tonen aan, dat het uranium-percentage belangrijk is. De eigenaars hebben reeds een ver zoek voor explotatie ingediend. schaftgelegenheden en nachtverbllj- sen, daar waar die nodig zijn. Deze voorschriften zijn thans uit gewerkt in het landbouwveiligheids- besluit. De uitvoering van het besluit, dat op 1 Mei 1950 in werking treedt, be rust bij de minister van sociale za ken. De dienst der arbeidsinspectie Is met de handhaving belast, waar voor bepaalde bevoegdheden zijn toe gekend. De arbeidsinspectie oefent Teeds sinds 1895 het velligheidstoezicht uit in fabrieken en werkplaatsen. Zij heeft hierdoor ruime ervaring op dit gebied verkregen. Zware brand grote schade in Dordrecht Gisteren woedde een uitslaande brand in een der gebouwen van de „Maatschappij tot vervaardiging van gasmeters" te Dordrecht. De brand is ontstaan In het gebouw, waar de stofzuigerafdrl.ng dezer fabriek was ondergebracht. Dit gebouw is door «'e brand verwoest. Het greep vrij snel om zich heen. Omstreeks half negen was de brand zo gued als geblust. Het is op dit o- genblik nog niet bekend, wat er al lemaal is verbrand aan gebouwen en materialen. Aangenomen schijnt te kunnen worden, dat er een betrekke lijk groot gedeelte der fabriek is af gebrand. Twee rechercheurs van politie cn een fabrieksbaas die op het fabrieks terrein een onderzoek instelden wer den, bij het openen van een deur door een steekvlam getroffen. Zij kregen brandwonden aan gezicht ei» handen. Na in het ziekenhuis behan deld te zijn konden zij naar huis gaan De schade is. zeer groot. Tour de France op een oude fiets Gekleed volgens de mode van 1830 en met een hoge hoed op, keerde Othon Plautz, fietsenmaker in Straats burg, vol triomf, doch wel wat ver moeid door het 6lechte weer, in de Elzasser hoofdstad terug. Hij heeft namelijk de cirkel van de Tour de France netjes rond gereden, die hij op 14 September 11 op zijn draisine model 1817 was begonnen. Zoals men weet, is dit vehikel de voorvader van de fiets, maar zijn frame is van hout, hij heeft geen ket ting en geen pedalen en wordt door de voeten voortbewogen. Deze „reus van de weg" heeft ze ker de hulde verdiend die men hem op 2yn terugkeer bewees; op zo'n ongemakkelijk vervoermiddel als de draisine door weer en wind in herfst en winter 5000 km af te leggen, mag zeker een buitengewone prestatie ge noemd worden en het is niet waar schijnlijk dat dit record ooit geslagen zal worden. Overigens- heeft Plautz menig kilogrammetje verloren tijdens zijn tocht. Ook kostte dit „fietstoch- Je" hem wekelijks twee paar schoe nen. Hand in cirkelzaag Donderdagmiddag is op het ter rein van het openbaar slachthuis te Den Haag een ernstig ongeluk ge beurd. Een 35-jarlge los werkman, die werkte aan de aanleg van een smalspoor, struikelde op een gege ven moment bij het vervoeren van een houten dwarsligger. In zijn val zocht bij steun bij een in werking zijnde cir kelzaag met het gevolg, dat zijn rech terband werd afgezaagd. Aanvaring op 't IJ Gisteren in de vooravond Is in de Y-haven te Amsterdam het 747 ton metende Zwitserse binnenschip Silva Plana aangevaren door een Neder landse kustvaarder, het motorschip Y-stroom, de Siva Plana, di8 geladen \va8 met tabak en Btammen, werd lu de scheepswand bij het derde ruim geheel opengescheurd. Het schip Heef echter drijvende, doordat de sehotten tussen de ruimen gesloten waren. Op het ogenblik, dat de Ystroom dwars op de Silva Plana inliep, lag de parlevinker Pax llbertas van de gebr. Dijk, langszij. Het kleine scheep je raakte bekneld en werd geheel vernield .Het is vrijwel onmiddellijk na de aanvaring gezonken, In de laatste tien jaar is de ver lichting met fluorescentiebuizen in de Verenigde Staten enorm populair ge worden. In 1938 toen voor het eerst dergelijke buizen in de handel ge bracht werden, werden er slechts 200.000 verkocht Verleden jaar zijn er naar het Amerikaanse ministerie van handel mededeelt 85.000.000 ver kocht voor de verlichting van huizen, kantoren, winkels, fabrieken en open bare vervoermiddelen. Fluorescentiebuizen zijn electrische Ontladingsbuizen waarin de stralings energie wordt omgezet in zichtbaar licht door middel van een daartoe aan de binnenzijde van de buizen aangebrache laag van speciale samen stelling. Toen de buizen pas in de handel werden gebracht, werden zij bijna uitsluitend gebruikt voor etala geverlichting. Zij werden spoedig op vrij grote schaal in fabrieken ge bruikt, omdat zij bij eenzelfde stroom verbruik ongeveer tweemaal zoveel licht geven als gloeilampen. Boven dien treedt bij het gebruik van deze lampen minder verblinding op en gc ven zij minder warmte. In de laatste paar jaar is het ge bruik van fluorescentiebuizen voor de verlichting van keukens, badka mers, wasserijen en fabrieken enorm toegenomen. Om aan de grotere vraag naar dit soort 'verlichting te voldoen woden allerlei speciale middelen en soorten vervaardigd en er zyn nu bui zen verkrijgbaar, die rood, groen of geel licht geven. In een machinefabriek in Oldenzaal is een ongehuwde arbeider tegen 'n steunbalk gelopen, waardoor een gl«-t stuk van vierduizend kg. kantelde en boven op de man viel. De man was op slag dood oIn Dordrecht stak een 5-jarig jongetje plotseling de rij weg over en werd overreden door 'n militaire vrachtauto. Het knaapje is overleden. oIn Udenhout is een boerderij afgebrand. Vier kalveren kwamen in de vlammen om, en al het huisraad en landbouwwerktuigen De man, vrouw en 13 kindedon zijn bij bekenden ondergebracht o50 ex-militairen uit Indonesië zijn naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd. o— Vandaag viert het echtpaar ltem- mevs—van Drunen in Hilversum het diamanten huwelijksfeest. o— Met ingang van 1 Mei gaan enkele bus diensten van de spoorwegen de tarie ven omhoog. Met ingang van 14 Moi gaat de zomerdienstregeling in o In Liepzig is een 22-jarige jongeman tot burgemeester gekozen. Hij is (ie jongste burgemees er, die een grote Duitse stad oo*t gehad heeft o— Op een brug bij Coblenz is een goederen trein ontspoord. Drie leden van het treinpersoneel kwamen om het leven De machinist werd ernstig gewond oIn het kantoor van de commu nistische partij in de Franse stad Bayonncn heeft zich een ontplof fing voorgedaan. Ket gebouw ver nield, een vrouw ernstig, gewond. In Freiburg zijn bij bet slopen van een beschadigd huis zeven arbeiders door een instortende muur om het le ven g komen. oAan boord van een Noors schip ln de haven van Tam boel ontstond door ontploffing brand Het schip ging verloren, twee malro zen werden gewond. 1o— Onder aus piciën van de Unesco zullen deze io nier een aantal Nederlandse jonge ren naar Oogstkampeu ln Engeland gaan. Do minimumleeftijd voor deel neming is zowel voor jongens als de meisjes gesteld op 17 jaar. oDe zer dagen ve Heien aan de Neder lands-Belgische grens een tweetal Ne derlanders het vaderland. Zij maken een voetreis naar Rome. Zij hopen de eeuwige stad na ongeveer twee cn cn halve maand te bereiken. Voor een der be:de reisgeno en is de tocht niet nieuw, want reeds in Januari van dit jaar maakte hy zijn eerste voetreis naar Rome, waar hij van de paus een handtekening kreeg. Hij liftte toondertijd terug. Ernstige fraude te Oosterhout Een Tan de personeelsleden van de machinefabriek Oosterbont in de gemeente van dezelfde naam, wordt ervan verdacht, zich aan een ernsti ge fraude schnldlg gemaakt te heb ben. Het is de "ertegenwoordiger van een machinefabriek te Brussel, die zijn firma .voor een bedrag van rond 15000 gulden zou hebben benadeeld. Hij is voortvluchtig. Britse expeditie naar de Zuidpool Een dezer dagen zijn deskundigen van de -Britse Admiraliteit per schip naar de Zuidpoolzeeën vertrokken, waar zij de stromingen van de oce aan zullen bestuderen. Ook zullen de chemische en biologische kenmerken van het water wordenonderzocht en op verschillende diepten temperatuur metingen worden gedaan. Aangezien op het zuidelijk halfrond de weers gesteldheid grotendeels afhankelijk is van de samenkomst van warme en koude stromingen ln de Zuidelijke poolzeeën, verwacht men dat het re sultaat van deze onderzoekingen van grote waarde zal zijn voor de meteo rologische wetenschap. Daarnaast zullen de waarnemingen ook veel nieuws over het leven vnn walvissen en ander zeegedierte aan het licht brengen. Dat de bevolking van Nederland 'n grote belangstelling voor de lucht vaart aan de dag legt. blijkt wel uit het feit, dat in het afgelopen jaar 1 millioen personen, in dit land met zijn 10 mOioen inwoners, een bezoek brachten aan de Amsterdamse lucht haven Schiphol. Dat deze belangstelling zich ook op andere wijze uit, merkt de Propagan dadienst van de KLM dagelijks aan de grote stapels brieven, die uit alle delen van het land binnenkomen. Hieronder zijn er vele van onderwij zers enleerlingen van scholen, die al Ier lei vragen inhouden over de bur gerluchtvaart enmeor in het bijzonder over de KLM. Op het verzoek van de leerkrachten van diverse onderwijsinstellingen in Nederland tot medewerking van de KLM bij het instellen van een z.g. belangstellingscentrum" heeft de luchtvaartmaatschappij nu n losbladi ge map samengesteld, waarin op dui delijke wijze, met behulp van teke ningen, o.m. wordt verteld over de onderdelen en inrichting van 't vlieg tuig, de beweging en besturing, de ewrking van de zuiger- en de straal motor. de geschiedenis van de KIM. enz. Met behulp van de vele in di'. mapje verzamelde gegevens en teke ningen zullen de onderwijzers hun leerlingen beter wegwijs kunnen ma ken in dewereld van de burgerlucht vaart. De KLM, zal voorlopig de hoofden van pl.m. 8000 scholen voor gewoon- uitgebreid- en voortgezet onderwijs in de gelegenheid stellen een map Luchtvaart in dp school" aan te vra gen. Uranium in Enge'and? Een Engelse geoloog heeft volgens berichten in Groot-Britt. een uitge strekte uraniumlaag, de grootste in de wereld, ontdekt. Do laag zon zich tussen Ba tl» en Brl9tol over een leng te van 18 km. en een breedte van 3 km. uitstrekken en ongeveer 120.000 ton uraanerts bevatten, waaruit 40. 000 ton metaal zou kunnen worden getrokken. VERJAARDAG „EEUWIGE STAD" De Eeuwige Stad", Rome, viert haar 2.703ste verjaardag, burgemees ter Rebecchini zeide in een manifest tot de 1.649.684 inwoners, dat men zich. niet schuldig diende te maken aan een steriele trots", doch dat men behoorde te putten uit de glorieuse geschiedenis der vooronders". Natuurbescherming in Limburg De Stichting „Het Limburgse Land schap" is er in geslaagd in het Ge- rendal, ten Z.O. van Valkenburg, één van de rijkste orchideeëngroeipiaat- sen van ons land aan te kopen. Door de Stichting werden 24 „land schapsconsuls aangesteld, verspreid over de gehele provincie, die tot taak hebben, om over alles wat er in hun district op het gebied van het natuur en landschapsschoon plaats vindt, mededeling te doen aan het Dagel. Bestuur van do Stichting. De iand- schapaconsuls zullen in hun district door- correspondenten terzijde worden gestaan. Voor deze inlichtingen dienst wordt vooral, gedacht aan rap porten -/ver bedreigingen van het natuur- en landschapsschoon; wen ken voor behoud van terreinen; het geven van inlichtingen over mogelij ke verbetering van het landschap en tenslotte aan controle op de naleving van de voor het natuurschoon gel dende bepalingen. Voor de Zondag Romeinen 14 tl Al wat uit het geloof niet is, dat is zonde. Wat een stelling! Wie zal tegenover dit woord kunnen bestaan? Buig het hoofd, dat het vonnis over u gestreken wordt, dat de laatste schyn van eigengerechtigheid worde uitgeblust. Zeg niet: ik ben geen be drieger, geen logenaar, geen onmatige Niet wat gij niet zijt, maar wat gij wel zijt, is de vraag. Al wat uit het geloof is. dat eerst is goed. Al wat uit het geloof niet is, dat is zonde. Wat al zonde plegen wy dag aan dag. Van het ogenblik at dat wij de* morgens onze ogen openen, tot op het ogenblik dat wij ze sluiten, moede van weder een dag te hebben door leefd. doorlopen wij een reeks van be 2ighedcn en gewoonten, bij wier na koming wij ons nauwelijks reken schap geven van wat wij doen. Werk tuigelijk volgen wij de sleur, waar aan andere mensen of wij zelf ons hebben gewend en laten ons leiden als in de droom. Honderden nietighe den ontmoeten ons. trekken een ogen blik onze aandacht, eisen ons op tot handelen en zijn straks vergeten. En dat alles, van de grootste en gewich tigste levenskeuze af tot de kleinste beuzeling toe, wordt hier door de Apostel als met geweld getrokken binnen de kring van roeping en plicht Alle dingen zijn of goed of slecht; otv verschillige zaken zijn er niet. Neen. zo er ook maar iets onnadenkends en onverschillig verricht is, zo er ook maar een beuzeling beuze'achtig be handeld is. zo er iets buiten onze overtuiging, ons geweten en ons ge loof is omseeaan, dan hebben wij gezondigd. A) wat uit het geloof niet is, dat is zonde. De geleerde, die het zedelijk le ven tot ziin studie maakt, moge het vraagstuk beantwoorden of er in ons leven werkelijk onverschillige zaken run. die noch goed noch kwaad ziin. Wij ondertussen willen het woord van Paulus ter harte nemen, ons ge weten raadnjegen en trachten zoveel mogelijk uit overtuiging en met ge weten te handelen. Niet uit het geloof is het kwaad, dat wij doen. want het kwaad, dat wij doen, verrichten wij meest tegen be ter weten in. Wie gelooft er aan het kwaad* Niemand zeker. A! wat kwaad is strijdt tegen onze natuur, tegen Gods wil en is bestemd om overwon nen te worden en te verdwijnen. Niet uit het geloof is ook zoveel, wat gij uzelven misschien als deugd toekent. Uw verdraagzaamheid, uw Christendom, uw vrijzinnigheid, uw gebed, uw goed doen zelfs, ziin zij uit het geloof? Er jg een verdraagzaam heid des geloofs. een Christendom van het geheugen en het verstand, een vrijzinnigheid der lichtzinnigheid, een bidden voor de vorm. ec-n goed doen met tegenzin of loonzucht en zonder dat geloof, dat bergen verzet. Heeft dit een en ander waarde? Zeker niet: Maar het heeft niet alleen geen waar de. het verkeert ook in zonde. Het heeft de schijn van deugd, maar in werkelijkheid verraadt het gebrek aan ernst, aan liefde, aan geweten. *t Kan zjjn, dat er in uw leven din gen voorkomen, waarvan gij de zede lijke strekking niet inziet: maar maakt bet u tot een gewoonte. Mveel mogelijk bij alles te handelen uit overtuiging en geloof.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1