BON ONS RAADSELHOEKiE Het IS NIETS als je jullie wrt wat zegt maar dan krijg ik regelma tig brieven die me aan mijn woord herinneren. Vorige week schreef ilc over mijn rijwielavonturen en dat ik die maar niet zou vertellen omdat ze zo dom waren en prompt komen er ai weer enkele clubleden, die me vragen om die avonturen toch vooral te vertellen. Ons vervolgverhaal De zeven Kabouters van Sneeuwwitje Ü^RUIN EN UNK WUNK maakten er enkele mooie dagen van ln El- fenstad. Toen ze de burgemeester en de raadsleueu en de politieagenten eenmaal hadden gesproken, waren ze ook daarmee gauw de beste maatjes en ze moesten tal van besprekingen voeren met de elfjes en de ouders daarvan voor de terugtocht en de aanstaande bruiloft. Want er was al gauw besloten, dat de elfjes met Bruin en Unk Wunk terug zouden gaan. Dan zou er later een groot ge zelschap uit Elfenstad komen om de bruiloft te vieren. En terwijl Bruin en Unk Wunk 't dus heel gezellig hadden, waren de kabouters in het bos in een boze bui. Ze waren met de schoonmaak klaar gekomen, ze hadden nieuwe voorraad gezocht van etenswaren en om jullie de waarheid te zeggen, waren ze een beetje ondeugend geweest en hadden aardappelen uit de kuil van een boer gehaald. Wel hadden ze een briefje neergelegd, dat ze er in de zomer honing voor terug zouden brengen, maar ze hadden toch beter even naar de boer kunnen gaan om te vragen. Al is het dan ook waar, dat de boer derij enkele uren van de aardappel kuil aflag. En nu zaten ze met zijn zevenen voor het huis en mopperden. Want ze waren de hele dag op zoek ge weest naar Bruin de Beer en naar Unk Wunk. maar ze hadden ze niet kunnen vinden. Ze waren zelfs in 't hol van Bruin geweest en ze hadden gezien, dat het er nog een vreselijke bende was. zodat Bruin hen voor de mal had gehouden, toen hij beweerde dat ze geen tijd hadden om de kabou ters te helpen, en hun eigen hol moesten schoonmaken. Dat was nu wel niet zo erg. maar hoe moesten de kabouters zonder de hulp van Bruin en Unk Wunk ooit de weg vinden naar Elfenstad? En het werd toch tijd, dat zc daar heen gingen. .Ik wilde, dat Bruin blaren op z hielen kreeg van het lopen", bromde Knorrepot. En Hummeltje vond dat nog lang niet erg genoeg. Hij wenste dat Bruin versleten zolen zou krij gen. Want ze dachten natuurlijk, dat Bruin en Unk Wunk de hele dag door het bos rondzwierven om hun büik vol te eten en kwaje streken uit te halen. Zonderhaar wenste dat Unk Wunk voor straf al zijn stekels zou verliezen. Wijsneus beloofde, dat hij Bruin ongezouten de huid vol zou schelden als hij hem weer zag en Krombeen, Langhaard en Welgemoed vertelden, dat ze het nog veel erger zouden maken. Wat ze wel zouden doen, zeiden ze er niet bij. Het was volop voorjaar. De bomen werden gróen, de eerste bloemen verschenen ln het bos, vergeten was alle ellende van de winter. En terwijl de kabouters voor hun woning zaten te schelden op Unk Wunk en Bcuin, waren deze reeds lang onderweg naar het grote bos. De elfjes op de rug van Bruin en Unk Wunk er achter rennende. Dat was een hele toer voor het stekelvar ken, maar hij hield kranig vol. Toen Krombeen, Welgemoed en Langhaard juist de hevigste dreigementen uit ten, kwam het gezelschap in de om geving van het kabouterhuis. Toen liet Bruin de elfjes van zijn rug zakken. We moeten nog een grap hebben fluisterde hij. Laten we eerst voorzichtig gaan zien of de kabou ters thuis zijn". Voorzichtig slopen ze allemaal na der en daar zagen ze voor het hn- de kabouters zitten met ontevreden gezichten. De elfjes hadden moeite om er niet heen te snellen, maar Bruin nam ze allen mee. Ze maak ten een omweg en toen k—amen ze allemaal achter h«t kabor mis je te staan. Daar konden ze hgr.- hoe Bruin en Unk Wunk bedreigd werden. Wat hadden die twee schel men een pret. Ze beduiden de elfjes, dat ze niets mochten zeggen en op hun plaats moesten blijven en toen slopen ze zelf naar de kabouters toe. „Hoewuf", baste Bruin juist op het ogenblik, dat Welgemoed zeide, dat hij de beer en het stekelvarken le vend zou koken als hij ze nog eens ontmoette. De kabouters rolden van schrik door elkaar en Unk Wunk kwispelde met zijn staart van pleizier Bruin zete een vreselijk veronge lijkt gezicht. „Nu hebben we ons nog wel zo voor Jullie uitgesloofd, mop perde hij en nu wil jullie ons koken. Het is wat moois. Maar jullie gaat je gang maar hoor. Voordat jullie het echter doet. heb ik nog nieuws voor jullie uit Elfenstad". Nauwelijks had Bruin dat gezegd, of de kabouters vielen hem om de hals en smeekten hem te zeggen hoe het in Elfenstad ging en wanneer de elfjes kwamen. En toen zette Bruin een vreselijk armoedig gezicht, ter wijl Unk Wunk de tranen over zijn wangen liet biggelen. Het leken wel twee volleerde comedianten. „Ze willen niets meer van jullie weten", zei Bruin met een grafstem. „We hebben het zeker wel verkeerd aangepakt. We hebben ze verteld, dat jullie er zo vreselijk vies en onver zorgd uitzagen en dat jullie de soin- newebben in jullie baarden hadden en toen hebben de elfjes jullie uit gescholden voor lel"Ve oude vieze mirakels en gezegd, dat we wel we«" vlug konden verdwijnen, want dat er teven prachtige prinsen gekomen wa ren uit een vreemd land, die hen als vrouw mee zouden voeren...,". Verder kon Bruin niet komen. Ze ven kabouters begonnen zo woedend te brullen en maakten ziek ?ereaA om zich op de beer te storten, waar door een hevig gevecht zou zijn ont staan, dat Unk Wunk zich geroepen voelde om tussen beide te komen. „Wacht even", schreeuwde hij met schelle stem. „Jullie kunt even goed nog wel wat uit elfenstad krijgefi. We hebben het meteen meegenomen: Ze ven oude elfenvrouwtjes Waarschijnlijk waren Bruin en Unk Wunk vermoord geworden, maar de elfjes konden het geplaag niet lan ger aanhoren en juist toen de Kabou ters naar stokken en bijlen grepen, renden ze achter de woning vandaan en vielen de kabouters om de hals. Wat was me dat een vreugde. Jeugd-advertenties X Maart je Kooij Stolpe F 50 vraagt een correspondentievrien dinnetje. X Jozien Dey. Meerweg 27,% Bergen heeft 75 sigarenbandjes (verschil lenden); vraagt daarvoor 15 Nie- meyer of goalspunten. X Tini Brak Stolpe F 58 heeft 48 D.E.-punten: vraagl 50 Piggelmee-punten. X Ab Wittink Meeuwstraat 1 te Wleringerwerf heeft 20 buitenlandse postzegels: vraag 15 bonnen Goal. X Jan Schoneveld Torenstraat 10 Middenmeer heeft 18 punten Van der Plaats; vraagt 18 punten Douwe Egbcrts. X Coba Groenveld - St. Maarten* brug - heefi 14 D.E.-punten en 40 Van Nelle pnt; vraagt Keg's punten. X WiUy de Greef Stoomweg I. Anna Paulowna heeft 20 Kwatta-soldaatjes en 1 Union-punt en vraagt hiervoor 10 Keg's punten. X Riet Zeeman Schagerwiel J 31 Schagen vraagt een correspondentievrien din. X Maart je Peper Noord Zijper- w eg 32 c heeft 4 Douwe Egberts punten en 1 plaatje Hooim.; vraagt 5 Keg's punten of 2 Ster punt X Cor Koojj Balgweg nr. 11, An na Paulowna heeft 64 Douwe Egberts koffie en thee-punten en vraagt daarvoor 24 Flipjes. X Cor Kooij Balgweg 11. Anna Paulowna heeft 6 Douwe Egberts-punten en vraagt daarvoor 6 Flipijes. X Jan Raven Loet E 139, Schagen heeft 6 Indianenplaten van Meu- risse, 3 Smit's bonnen van Goud- boon-koffie, 1 Kwatta-soldaatje; Vraagt 18 punten van Douwe Eg berts. X LUny de JongOudelanderweg E 40. Middenmeer heeft zilverpapier, gekleurd en gewoon en vraagt Van NcHe kof fie- en thee-punten. X Ankle Spaans Loet E 189, te Schagen heeft 20 Flipjes; vraagt 20 Kwatta soldaatjes. VOOR EEN GRATIS ADVERTENTIE IN DE KINDERKOERIER Naam: Adres heeft vraagt Hebt jullie wat aan te bieden Hebt jullie iets te vragen Maak dan gebruik van deze bon. De oplossingen van Pasen Ik Iaat hieronder eerst de oplossin gen volgen van de raadsels die in <dt' Kinderkoerier van Pasen hebben ge staan. Het cijferraadsel, dat eerst ver keerd in de krant heeft gestaan, maar dat er vorige week goed in stond heeft nog veel goede oplossin gen gekregen. 4—19—20—15 vast 131014 wees 11—12—15—3—24 meter 26—22—21—15 niet 17— 26— 7—18 pinda 5— 9—23—16 idee 8—25 te De gehele zin is: Wie vindt de meeste Paaseieren? De wens olie ik jullie deed was niet zo moeilijk hè? Hieronder volgen de woorden: Poot, rood, emmer, teer, teen, iets, groot, paard, Amsterdam. Assen, slecht, fijn, egel, even, spek, troo3t En de wens was: Prettig Paasfeest En de vier woorden die je door een letter te veranderen kon maken van lopen, hebben een massa leden van de club gevonden. Het waren: dopen, hopen, kopen en lopen. De prijzen werden ditmaal gewon nen door: Tini Brak Stolpe F 58 Schager- brug. Joke v. d. Berg Dorpen D 32 Schagen Ada Doorn Oude Niedorp Lyny de Jong Oudelanderweg C 40 Middenmeer Gerie en Lieske Vetman Winkel De uitslag van de tekenwedstrijd komt volgende week in de krant. De tekenwedstrijd Tekeningen kun jullie nog inzenden voor de tekenwedstrijd tot aanstaan de Woensdag. Wie na die dag inzendt, komt niet meer in aanmerking voor de prijs. De tekeningen moeten be trekking hebben op Pasen. Dus eieren hazen, voorjaar. Neemt je kans nog waar. OOM ROB postbus 3, Schagen Nieuwe opgaven Voor deze keer een pruisraadsel. 1 X 2 X X X 3 X X X X X 4 X X X X X X X 5 X X X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 6 X X X X X 9 X X X 10 X 1. Het Romeinse cijfer voor 1000. VAM DITEM VAM DAT.. Oom Rob aniwoordl Jetty Zwart Schagen Bedankt voor de postzegels Jetty. Dat waren er een massa. Grietje van der Ham Anna Pau lowna Welkom in de club Grietje. Wat een dag hadden jullie in Alkmaar. Je rapport is prima hoor. Gelukkig dat je nu gezond bent hè? Klimroosje Scliagerbrug Gefeliciteerd met je rapport en met de verjaardag van opa hoor. Zal je hein feliciteren van Oom Rob? Welkom in de club natuurlijk. Willy de Greef A. Paulowna Wat vond ik dat grappig Willy. dat Jo tegen jou tante moest zeggen. 'Wat kun jullie daar een pret om heb ben. Cor Kooy A. Paulowna Een pracht rapport Cor. Ik had vHn jouw trouwens niet anders ver wacht. Ik snap niet dat je niet 'met de tekenwedstrijd meedeed. Johanna Mereboer A. Paulowna Dat van Willy heb ik al gehoord Jo. Wat had ik daar een pret om. Ik kan me niet voorstellen dat je rapport niet goed was. Je redt 't wel hoor! Klazien Bakker Petteu Ik laat een deel van je naam weg Klazien. Welkom in de club hoor. Hoe kan Jullie nu in Petten geen rap port hebben? Geeske Booiusnia N. Niedorp Ik heb geen eieren gezocht Geeske 't Weer was me te slecht. Rijk, Truus en Riet Heemsbergen N. Niedorp Wat was dat een grappig briefje van jullie over die kip die eieren verfde. Jan Lont Winkel Dat zal een heerlijke dag zijn ge weest met de rupstractor Jan! Jan Pronk Alkmaar: Natuurlijk ben je welkom, Jan. en zoals je ziet, ik schrijf je ook al' Manny Tiessen Schagerhrug: Zal jij opa ook feliciteren van Oom Rob, Hanjjie Wat een gezellige fami lie hebben jullie. Groet ook de kleine Marry van me.. Wim Bouma Haringhuizen:: Ik vond je rapport helemaal niet zo slecht, Wim, als je even je best doet, ben ik tevreden hoor! Jamde van der Vefde W'ieringerl- werf: Je hebt al een prachtig spaarpotje hoor Jannie. Eiei-en zoeken is moei lijk. maar toch zijn ze bij jullie wel. Anuic Borst Middenmeer Dat zwembad van jullie zal iets fijns worden, Annie. Maar kan je al «wemmen? Twee on" ekenden?? Jullie hebt vergeten je naam onder de brief te zenden. Jullie bent 9 en 11 jaar en moeder is de hele winter ziek geweest, maar wordt nu wat beter. Wie zijn jullie? Grietje Rijs Petten: Een schuilnaam moet je zelf beden ken. Grietje. iWe kon het verst sprin gen? Maart je Kooy Stolpen: Gebruik de bon van de volgende week maar voor je punten. Maartjc! Een mooi rapport, hoor! Giis.ie de Geus Wleringerwerf: Welkom. Gijsje Ik ben alt'jd blij. als ik weer een nieuweling zf». Coba Groenveld Barsingerhorn: Ik kon jouw raadsels niet oplossen Je wordt op je wenken bendied, Co ba. Weet je anders niets meer? Bartlia Hartman aBrsingerhorn: lik kon jouw raadsels niet oplossen. Bartlia. Wat was de oplossing? Reine Ruiter Winkel: De postzegels kan je iu een brief sturen. Reina en je kunt ze ook eens in Schagen brengen bij de drukkerij, oIs je daar komt. Rie Eriks Burgerbrug: Sommige gedichten zijn zelf genuiakt Rie, anderen weer niet. Jouw gedicht is mooi ,maar er zullen velen zijn die 't niet begriioen. Maar wij begrijpen elkaar wel, hè? Jozien Dey Bergen: Wat een geluk, dat we Kraak had den. hè, Jozien, Ik hield mijn hart vast! Dirkje Bouwman Winkel: Waar ben 4e met de Paasvacantie geweest. Dirkje? Tini Brak Schagerbrug: Als je weer eens een advertentie hebt, de bon gebruiken, hoor. Tini.. Naai- films ga ik nooit Mettie Oldenburger Schageu: Een nieuweling. Dat was te merken, Mettie. Schrijf me eens 'n leuk brief- je Riet Zeeman Schagen: Wat grappig, dat je eerst de zeven kabouters moest lezen, voor je Scha gen in ging! Heitny en Jaap Stuurman Lutje winkel: Daar had Ik mè toch vorige week jullie brief niet tussen de postzegels gevonden. Jaap, jo, ik zou toch nog maar op de Harmonie gaan. Auke van der Velde Wleringerwerf JU hebt vader zeker ook we! flink geholpen, Auke.. Je hebt nu al wel genoeg om een prachtig lam te ko pen, Jo! Maartjc Peper Wieringerwaard: Ik denk. dat Neli van Dop bedoelde dat zij van haar broertjes en zusjes het eerst geschreven had. Je rapport is niet slecht Er zijn alleen een paar slechte vakken bij. Dat moet anders. Ans van der Werf Dirkshorn: Wat fijn. dat je twee broertjes hebt. Ans! Gelukkig dat je weer voor uitgegaan bent. Jan Et'rma Wieringerwaard. Die tekening kan ik niet afdrukken, Jan. Helemaal gelijk had moeder toch niet. Want als de duikers rijp zijn. zijn er uog wel enkele jonge vogels. O.a. de karekiet Ab Wittink Wleringerwerf: Heb je postduiven of gewone dui ven. Ab? In het vervolg de öon ge bruiken. hoor! Janny den Das Petten: Dat zou ik nu toch zo graag eens will Janny: Strandjutten. Leer je soms Esperanto ook? Michaèi Burm Anna Paulowna: Blij dat je in het verhaal van Oom Rob genoten hebt. We kregen straf werk. hoort En ik kan me begrijpen, dat jij van moeder een standje kreeg. Daar was reden voor! Jan Schoneveld Middenmeer: Als jo weer eens wilt adverteren. Jan .zal je dan de bon gebruiken. Dat vind ik prachtig, jo. dat jullie zelf meehelpen aan het zwembad. Doe mijnheer van Vegtcn de groeten maar. Oerrit Waiboer Slootdorp: Dat met die letters heb je wel ge lezen. hè. Gerrit Was mijn schuld. Komt alles in die grote tuin van jouw er al uit? Bij mij prachtig. Geri en Lleskc Vetman Winkel: Dat was weer een fijn briefje, Geri. Groet Lieske van me. Toen ik op school was. las meester zulke prach tige verhalen voor! Pieter C. Donker Schagen: Graag mag Je meedoen, hoor, Piet Woon je op een boerderij? Wat een prachtig postpapier. Trinie Nobel Nieuwe Niedorp: Tekening was ruimschoots op tijd, Trinie. Een stben je helemaal niet. Een beetje verstrooid! Reina van Zandwijk Wierlnger waard: Had je tandpijn Reina? Je gedicht je bewaar ik hoor. Djoke Bectsma Wleringerwerf: Wat heb ik me met jou vergist. Djoke. Ik was in de veronderstelling dnt Djoke 'n jongensnaam was. Maar nu weet ik het beter. Wat een nare Paas, hè? En wat een domme Oom Rob! Tinle Molenaar Schagen Dat was kort maar krachtig. Tinie. Maar niet gezellig. eHt is in de club juist wel gezellig. 2. Een ander woord voor horizon. 3. Een ander woord voor papa. 4. Zo veel gram is er in een Hecto gram. 5. Iets willen hebben, wat een ander heeft 6. Een ander woord voor opgeruim de. lustige 7. Krijg je als je met de politie in aanraking komt. 8. Onderdeel van een fiets 9. Het iskoud geweest met Pasen 10. De laatste letter van het woord dat je bij 9 ingevuld hebt En als je nu de middelste letters van boven naar beneden leest dan krijg je de hoofdstad van een van onze provincies. Inzendingen aan Oom Rob, postbus, 3. Schagen De tweede opgave Toen ik deze week op de drukkerij kwam om eens te kijken hoe ver het was met onze krant .want je begrijpt, dat ik daar even nieuwsgierig naar ben als jullie, trof ik daar een hand- zetter aan. die op een trapje Ireel ver slagen zat te kijken. <Toen ik hem vroeg, wat er aan de hand was. zei hij dat hij enkele letters door elkaar had laten vallen en dal hij er nu niet uit kon komen. Of ik hem niet helpen kon .want anders kwam er deze week geen krant. Nou. jullie begrijpt, toen moest ik wel. En hij gaf me de volgende let ters: RR8IKIKENODEE Ik heb er een tijd op zitten kijken on ik kon er maar niet uitkomen. Maar eindelijk had ik het plotseling te pakken. Als je dc eei-ste letter maar goed hebt, is het wel zo ge makkelijk. dat ik niet begreep, dat die handzetter er niet uit kon komen. Dat ik heb hem uitgelachen. Niet zo .zuinig ook. En weet je wat hij toen zei: Ik wed. dat jouw clubleden het ook niet kunnen. En als er wel een is. die het kan dan krijgt hij van mii een pakje tal-ak. Toen heb ik hom nog veel ei eer uitgelachen Maar probeer jullie het nu eens ei: laai Oom Rob niet in zijn Leo-'i staan. Dat pakje tabak krtjg julH fïtel maar ik heb er wel moo'.e prezen voor. Inzenden aait OOM ROB. postbus 3. Scbageii Goed oDletten Het is me de laatste tijd herhaalde Ujk overkomen .dat ik aan de post strafport moest betalen, omdat jullie te kort postzegels op de brieven plakt Dat doe ik niet meer. Er waren gister op het postkantoor drie brieven endaar liad ik 56 ce- strafport voor moeten betalen, heb ze niet meegenom. want daar heb ik nu eens geen lust in. 'k hoop. dat de afzenders ze van de post terug zullen krijgen. Denkt er dus om: Vol diK-ude frankeren. OOM ROB Janny Meeldijk Evvijcksluis: Welkom, Janny Je rapport was goed, hoor. Rekenen en taal nog even ophalen dan is het zelfs best! Gerda de Wit Anna Paulowna: Welkom. Gerda. Als je eéh schuil naam wilt hebben, moet je er zelf een uitzoeken. Was de boom niet be schadigd toen die jongen ar met zijn hoofd tegen stootte? Cees en Gert de Vries N. Niedorp: Wat kan jij ook al tekenen. Cees! Prachtig, jo. En wat kreeg ik van jouw een gezellige brief. Gert. Daar heb ik weer zo echt van genoten. Je rapport is best. jo! Klaverblad Benit Winkel: Was vader's schrijfmachine soms stuk? Net goed. Het is veel beter als jullie met de hand schrijft. En dan iets langzamer en netter! Alida M. Hoep Anna Paulowna: Welkom. Ali. Is Marietje Schermer horn een vriendinnetje van je? Die SDeelde ook schuildertje. Marietje Schermerhorn 't Zand: V/at zal dat een plof gegeven heb ben Rie. toen je in het vat terug rol de. Maar is goed afgekomen. Kees Kleimeer Heerhugowaard: Jij moet me toch eens schrijven, Kees ,of je soms in de Berkmeer woont in de watermolen van Pauw. Het is daar prachtig eenzaam. Rie Eriks Burgerbrug: En nog een brief van Rie. Je rap port was O.K., Rie. Maar doe dat met geschiedenis niet meer! Kees Kruit Schagerbrug: Ben jij een nieuweling, Kees? Ik heb je naam geloof ik nog niet eer der ontmoet. Henk 't Hart Burgerbrug: Diezelfde vraag van Kees Kuit zou ik jou willen stellen. Henk. Voor jul lie allebei geldt: Als jullie met de club wilt meedoen, een beetje meer schrijven. Want Oom Rob is brand nieuwsgierig. Greetje Joon Schagen: Dat was een goed rapport. Gré. Nog een beetje beter rekenen, maar dat rekenen is ook zo lastig. Groet Tine ke. Dag allem/al! OOM ROB. Toen Oom Pob een jochie was Ik begrijp jullie weL Jullie hebt natuurlijk enorm pleizier als Oom. Rob een ongelukje of een avontuur tje heeft, waarbij hij het er niet zo heel best afschiet. Dan heb jullio reusachtig leedvermaak. Maar enfin, laten we dan maar zo rekenen: Jullie ook een blijde dag. En ik vind het helemaal niet erg als je wat pleizier hebt om een of ander klein onge lukje. Als het maar geen ernstig on geluk wordt, zoals een van onze club leden overkwam, die met een zusje op de fiets reed en kwam te vallen. Het zusje moest naar het ziekenhuis. Of een ander die me schreef, dat op zijn school een jongen zijn been had gebroken. Dan wordt het lelijk en natuurlijk lachen we niet om derge lijke dingen. Maar die kleine dingetjes, nou ik wil jullie eerlijk vertellen, dat ik zelf ook meermalen gelachen heb. alf ik b.v. zag, dat er iemand met de fiets tegen een paal reed. omdat hij naar de vogeltjes zat te kijken. En dat moet Je niet doen. D?»r v ik jullie trouwens al eens iets van verteld meen ik. dat ik in Alkmaar met mijn bol tegen een boom ben gereden. Dat was weer het toppunt van verstrooidheid. Maar nu wil Ik jullie dan eens vertellen van de 1 sta keer dat Oom Rob ln de sloot reed. Lach er niet om. want als ik er nog aan denk. word ik woedend. Ik kon behoorlijk fietsen'. En om dat ik behoorlijk fietsen kon, had Ik van vader en moeder een nieuwe fiets gekregen. Een pracht fiet3. F.n natuurlijk was ik er bizonder trots on. Ik had mezelf beloofd, dat ik daar nou eens heel erg voorzichtig mee moest zijn. Hij fonkelde en schitterde en hij reed heerlijk, kort om. het was een fiets, je kon ze niet beter wensen. Mijn vrienden waren natuurlijk ont zettend jaloers. Heb jullie wel eens gehoord van die uitdrukking, dat iemand van grootsigheid naast zijn schoenen gaat lopen? Nou zo was Üet bii mij Wat was ik vreselijk" trots op die nte«'we fiets. Er kwam geen smetje op. Dan zat ik er met de doek aan te poetsen. Niet zo zuinig. Op een Zond af zou ik met twee «•••'enden, mijn vader en een oo>- fietsen gaan. Het was een heerlijke fèbeurtenis Want mijn fiets was -ie mooiste van alle fietsen. Nntuulriik kon ik niet nalaten, dat teeen mijn vrienden op te merken. 7# lachten me uit en trokken malle gezichten. Hun fiets mocht dan oud zlio. ze re den er net even prettig op En het voordeel was. zoals ze te gen me zeiden, dat ze nergens om behoefden te denken. Ze konden raak doen. Enfin, oom en vader reden voorop en wij achter. De vrienden 'deden zo gek mogelijk en lk voelde dat ze het op mij en miin nieuwe fiets gemunt hadden. En dat was nu net iets, waar ik niets voor voelde. Dus zette ik de gang er in en zorgde dat we voor vader en oom kwamen te rijden. Dan zouden Jaap en Piet het wel laten om flauwe kul uit te halen. Nou. dat was ook zo. Onder het wa kend oog der ouderen hielden ze z>ch merkwaardig rustig en ik had weer gelegenheid om mijn fiets te bewon deren. Jullie hebt zeker wel gehoor^ van Hans kijk in de lucht, die altijd ln de lucht keek en daardoor allerlei ongelukken kreeg? Nou. ik keek die Zondag niet in de lucht, ik keek naar mijn fiets. En dat was nou iets dat ik net niet had moeten doen. Ik had naar de weg moeten kijken. Ik heb nooit kunnen begrijpen, hoe het eigenlijk is gebeurd, maar plot seling raakte ik van de weg af en ik reed in het gras. Krampachtig begon ik aan mijn stuur te sjorren, maar jullie zult ook weten, dat het dan precies mis is. Dan wil dat stuur altijd de verkeerde kant uit. Zo was het ook met mij Ik kon het stuur niet recht krijgen en ik daalde in een vrij snel tempo de wallekant af. Tegelijkertijd schoot er een gedach te door mijn hoofd: Mijn mooie splin ternieuwe fiets Die mocht niet in de sloot komen. Hoe ik het klaar kreeg, ik weet 't niet, maar met een geweldige sprong raakte ik over de fiets. De fiets zelf bleef op de wal liggen en kwam niet in de sloot. Maar ik zelf stond p midden in de sloot. Grote verontwaardiging bij mijn vader en oom, die me uitscholden voor een sufferd en grote vreugde bij mijn vrienden. Hoe ik me zelf voelde zal ik maar niet vertellen. En hoe voe1 jullie je nu wel? Heb jullie die domme Oom Rob lekker uitgelachen om zijn ongelukkige fiets tocht? In gedachten zie ik jullie ai zitten proesten. Ik geloof niet, dat er een is. die medelijden met me heeft en die zegt: Die arme Oom Rob. Jul lie zeggen natuurlijk allemaal: Die domme Oom Rob. En daarom wilde ik jullie het ver haal eerst niet vertellen. Maar toen dacht ik. laat ze maar een beetje plei zier hebben om me. Beter dat ze om me lachen, dan dat ze om me huilen. Als jullie me toch schrijft deze week. dan meet jullie me maar eens schrijven, of jullie me uitgelachen hebl

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3