„Het kleine Begin" won de Polderse toneelwedstrijd Schoolvoetbal Z«-:crdag zijn de tradidonele school voetbalwedstrijden weer begonnen op *t terrein aan de Loet, begunstigd door fraai voorjaarsweer Het was weer een genot deze voetballertjes aan het werk te zien, altijd even hard werken en even «portief. Veel verrassingen waren er niet- In de eer&e wedstrijd kwamen Bar amgerhorn en Breezand tegen elkaar uit. Ofschoon Breezand wel beter speel de, won Barsingerhorn en wel na straf schoppen 4—1. De OosipalderSchool en de CNS Schagen waren aan elkaar gewaagd. In de laatste minuu; scoor den de Poldersen het enig doelpunt. Dirkshorn bood dapper weerstand aan een iets beter Tultjenhorn. doch moeSc toch met 1—0 de vlag strijken. De Scha gerbruggers hadden meer verdiend dan «en 1—0 nederlaag. Nieuwe Niedorp— St- Maartensbrug verviel, aangezien de Sint Bruggers op hc; laatste moment geen elftal voor elkaar konden krijgen. Wieringerwaard was gedeciderd beter dan Winkel en won dan ook normaal met 30. In deze wedstrijd raakte de roodbroek W. v. d. Ham aan zijn been geblcssseerd. Met een stevig verband is hij ntlSr huis gebrach':. Burgerbrug—Sin* Maarten werd ook met strafschoppen beslist. St. Maarten bleek hierin de beste: 4—2. De beide '„eams van OLS Schagen wonnen. Het eerste zeer duidelijk met 4—0 van Lut jwinkel en het tweede krap aan met 1—0 van Aartswoud. Alle clubs, op RK Schagen na. hebben nu gespeeld en zij worden nu ondergebracht in de win naars, resp. verliezersronde. RK Scha gen, houder van de wisselbeker, word': automatisch in de winnaarsronde ge plaatst. Zaterdag worden de wedstrijden voortgezet. Geen succes voor de Schager Tennisclub Voor de competitie werd J.l- Zon dag gespeeld Schagen I tegen Einden hout I. welke wedstrijd door Schaggen werd veraren met 2—6. De gedetailleerde ukslagen waren: Dames enkelspel: Mevrouw Room slaat mej. Rademaker 6—1. 6-8, 6-4 Mej. Igesz verliest van mej. van Haas tert 06, 26 Hcreneokelspel: Terlep verliest van Philippo 3—6, 8—6 46; van Barneveld verliest van W. v. Haaster: 1—6, 2—6 Gemengd dubbelspel Mevr. Room en Teriep verl. van mej. van Haastert en W. van Haastert 1—8 2—6; mej. Igesz en v. Barneveld verl. van Mevr. Schipper en Philippo 3—6, 5—6. Herendubbel Teriep en van Barneveld verl. van Phi llppo en van Haastert 46, 2—6 Damesdubbel ds Room eo Igesz slaan ds Schipper en Rademaker 6—5, 5—6 en 6—0 Voor de Zaterdagmiddag jeugdcompe •atle speelde een Schager jeugdteam te gen Inside uit Alkmaar en verloor met 5—1. De Alkmaarders waren beter ge traind. Alleen Nelly Keesman bleek van gelijke sterkte en wist haar prachtig ge speelde pardj tegen Anneke de Haas in 5 sets te winnen. Schagen II speelde uit te Amsterdam tegen Mozaiek I en verloor met 71. Vooral de heren van Mozaiek waren veel sterker. Hier was het zowaar de voor de toekomst veel belovende Nelly Keesman, die als invalster medespeelde welke voor het enige puntje zorgde. Hoe HNK biljartte De uitslagen van de 1.1. gespeeld? voorwedstrijden voor het clubkampioen schap luiden als volgt: le klasse cadre Roggeveen 186 185 20 9.25 Stammes 125 113 20 5.65 Speen kei ing 135 135 17 7.94 Roggeveen 185 141 17 8.29 2e klasse libre Oosterkamp 115 115 13 8.84 Bakker 110 49 113 3.76 Jongebloed 90 90 26 346 Oosterkamp 115 93 26 2.57 Bakker 110 110 21 523 Selhorst 95 81 21 3.85 3e klasse libre Pool 85 85 24 3.554 Wijbenga 75 66 64 2.75 Wij ben ga 75 75 25 3.00 V. d. Ben 65 54 25 2.16 Balk 75 75 34 2.20 Wijbenga 75 52 34 1.52 Prins 85 85 35 2.42 v. d. B?o 65 57 35 1.62 4e klasse libre Langedijk 60 60 27 2.22 Huysmaa 45 44 27 1.62 Langedijk 60 60 28 2.14 0;'ea 55 49 28 1.75 Huysuutn 45 45 34 1.32 Th- Hieirtrtra 35 30 34 0.88 Hiemstra 35 35 31 1.12 Huysman 45 24 31 0.77 Opvoering van „Tante Roosje'' vormde waardig slot Er is heel wa'; gepraat op de slot avond van de Polderse toneelwedstrijd en het was dan ook al vrij laat toen het officiële gedeelte achter de rug was Alle sprekers waren het er over eens dat 't doel hetwelk de Polde.-se gemeen schap onder voorzitterschap van mr Jonker me; het uitschrijven van deze wedstrijd had beoogd, volkomen was bereikt. Dit was ook de mening van burgemeester Mijnieff. die in de loop der avond de prijzen uitreikte en mede deelde, dat dergelijke evenementen in de toekomst immer weer konden rekenen op de algehele steun van het gemeente bestuur. Door de dames E. BlokOostdijk. T. A. Pos':—Kalf, P. Rezelman en A Ran en de heren J. P. G. A. Berur, J- Win nubst, J. N. Veenis en A. Blok opge voerd, kwam „Tante Roosje", een blij spel in drie bedrijven door Jaap van der Poll uitstekerd tot haar recht en kreeg ci spel leven en fleur door het voortref felijke spel van mej P. Rezelman. die .als Tante Rosalie de figuur was. waar het gehele gegeven om draaide. De foutjes, die gemaakt werden, waren niet zo storend, da; ze afbreuk deden aan de goede indruk. De beide jongden van het gezelschap mej. Ran en dhr. Winnubst verdienen speciale lof voor de wijze waarop zij hun spel van ver liefden speelden. Geen wonder dan ook, dat na afloop van het laatste bedrijf een daverend applaus losbarstte, dat werd onderbroken door de heer Breur, die met 'n bouque; bloemen de regis seur, dokter Veenis, dank bracht voor zijn werk als regisseur. Dokter Veenis op zijn beurt bracht d3nk aan zijn mede spelenden. Hierna kon worden Overgeg gaan to; het bekend maken en uitrei ken van de prijzen. De jury beslaande uit de heren R. P. Goetsch. J. H. Snel en A. Wicdijk bleek ais volgt de prijzen te hebben vastge steld. De eerste verenigingsprljs ver wierf „He; Kleine Begin" met haar op voering van „De Fuik' met 133.3 pun *:en. „Ons Toneel" met het stuk „En de bossen zingen hun lied' verwierf 128.9 punten en daarmede de tweede prijs. „Kunst na Arbeid" behaalde met he; stuk „Vliegersvrouwen' 106 punten en kreeg de derde prijs. Hiermede wa ren de medailles nog niet alle uitge dceld, wan'; „Het kleine begin" behaalde de ereprijs voor de beste toneelaankle ding Ons Toneel kreeg 2 ereprijzen zowel voor keuze van het stuk als voor uitspraak, tenslotte kwam de heer Keppel vat» he; Kleine begin nogmaals op het toneel voor he; in ontvangst ne men van de ereprijs voor het beste kap Slager gaf snoep Zaterdag was de heer R. Rezelman in zekere ma';e jubilaris. Het bleek n.1. dat hij op die dag 20 jaar geleden zijn. winkel had geopend aan de Molenvaart Voor hemzelf en voor zijn klanten is deze heuglijke dag niet onopgemerkt voorbijgegaan, wan; de dames die er kwamen kregen een snoepje, terwijl de heren een sig:.ret -ontvingen. Een aardig idee van slager Rezelman. Aantrekkelijke strijd op ZAP-terrein Ofschoon het voor de gasten van groter belang was dan voor de gastheren deze wedstrijd te winnen, hebben zowel ZAP als Andijk hun uiterste best ge daan om *;e maken wat er van te maken was. Spanning is er in deze strijd zeke.- wel geweest, al bleken de doelpunten te duur. Vooral gedurende de eerste helft hadden de Andijkers de meeste kansen. Broer en Prikkel, waren zeer actief en hun voorzetton waren zeker niet van gevaar ontbloot. Sporadisch waren de ZAP aanvallen, die Hilverda meestal niet veel werk gaven en boven dien waren Visser en Broer, de beide ste\ ige Andijkcr achterspelcrs. de aan vallen mccstontijds de baas. De gasten waren technisch wat beter dan de gastheren, die veelal de juiste maat niet wisten ';e vinden en voortdu rend iets langzamer waren dan hun tegenstanders. Zo verstreek de eerste helft, waarin de Andijkers he; beste ge deelte van de strijd hadden. Anders werd dit echter in de tweede, periode, waarin de gasten gedurende geruime tija op hun eigen helf; werden tcrugge drongen. Hier werden de kundigheden yan Hilverda op de proef gesteld, wij denken hierbij aan de schuiver, die P- Stam zuiver in de hoek werd gericht, dcch even zuiver door Hilverda werd gestopt. Andermaal schoo; Stikkelman keihard Vegen de lat en had Rozenbroek een uitstekende kans. toen hij door de Andijker verdediging was heengedron gen. Het overwicht van de gastheren werd echter niet in doelpunVen uitge drukt. Nu waren de doorbraken van de gasten sporadisch, doch dc wchiige aan vallen, die tot voor het AP doel leidden waren juist gevaarlijk genoeg. Ook hier bij wis; v. d. Berg zijn doel schoon te houden en met spanning kwam het ein de van deze strijd, welke vOor de gas ten funes; werd. werk. De heer Goetsch gaf daarna nog een uiteenzeUing van de gedragingen van verschillende spelers en zijn advie', zen die hij daarbij gaf, waren zeer zeker van waarde. De voorzitter van de regelingscommis sie, de heer de Wilde wilde daarna de belangloze medewerking van de jury leden niet onbetuigd laten en offreer de aan ieder der drie. heren een ge schenk, de echtgenotes ontvingen Oen bloemstuk, waarbij de heer Snel zich 'n hoffelijk bewonderaar toonde van Tante Roosje en de voor zijn vrouw (die voor enige tijd afwezig was bestemde cozen afstand aan mej. Rezelman- Na al deze sprekers besloot mr. Jonker deze avond met dank te brengen aan de medespc lenden. ZIJPE Aan de vooravond van de bevrijdingsdag Zoals ieder jaar wordt er ook thans weer op 4 Mei een z.g. stille omgang georganiseerd, d.w.z. dat alle belang stellenden des avonds om half 8 bij de boerderij van de heer Zomerdijk aan de Westzijde van de Grootesloot te Burger brug bij elkaar komen, en vandaar gaan naar het monument te Zijpersluis. Het initiatiefcoinité verzoek; ons allen op •;e wekken aan deze tocht deel te nemén waaraan we gaarn voldoen. En laat dan een ieder wa; groen en bloemen meebrengen, die bij het monument neer gelegd kunnen worden. Dezelfde avond wordt om half 9 een kerkdienst gehouden te St. Maaitens brug, waarover we. wanneer we nadere gegevens hebben, verdere mededelingen zullen doen. Voorlopig gelieve een ieder goede nota ;e nemen van dit bericht, en op Donderdag 4 Mei des avonds half 8 aanwezig te zijn bij de boerderij van Zomerdijk. Ouden van Dagen zagen goed toneel De toneelvereniging „Hierna beter" van St. Maartensvlotbrug heef; vótjr de oudenvan dagen van he; Tehuis Hui tenzorg opgevoerd het stuk „Om wijle van de smeer". Voor wat betreft de* inhoud van het s'aik he; volgende. Jacob Brox, woont bij de familie Blomman steijn in. De oude Brokx (een suikPr oom wordt slechts geduld omdat men verwacht spoedig in he; bezit van de erfenis te komen Borkat begrijpt dit zeer goed en verkeert hierdoor dikwijls in een geprikkelde stemming. Wanneer het ten slotte op de verde ling van de erfenis aan komt, blijkt, dat het voor de familie Blonimenstcijn een lelijke misrekening is geworden. De dochter Addy, die de oom steeds een goed har; heeft toegedragen en haar verloofde, zomede Kea CapÜjn, 'n zuster van een gewezen huishoudster v. Brokx, komen er goed af. Het gehele stuk is vol van humor. Bij de oudjes vield dit natuurlijk zeer in de smaak. Voor wat be";reft de niedespelenden menen wij de volgende personen te mne ten noemen. In de eerste plaats de heer M, Tolsma, die de moeilijke rol van Jacob Brox op voortreffelijke wijze wist t? vervullen. Vervolgens mw A. Dekker Wi'dok in de rol van Kea Captijn en tenslotte mej. M. Boontjes als Addy Biommensteijn. Na afloop bedankte de heer G. van- der S'.uijs, voorzitter van de Sociale Diens*;, het gezelschap voor de gezelige avond, die aan de verpleeg den was gebracht. KOLHORN OVK hield goede avond Gf he. nu kwam zoas dhr. J. Schenk zei. die de uitvoering van OVK Zater dagavond in café Hesdingen opende, doordat OVK Kolhorn iets in de steek had gelaten door nu pas aan het einde van het seizoen een ukvoering te geven wij weten het niet, wel weten wij dal he; publiek OKV in de steek lie'r. Het bezoek had gezien de -reputatie van O KV beslist groter moeten zijn. Over 't programma da'; ook in Winkel word uitgevoerd en ;oen uitvoerig is bespro ken, behoeven wij niets te zeggen. De verschillende nunwners. muziek, zang sketches, het goochelen van K. Leguit daarin bijgegs.aan door J. Bijlsma, kre gen een gul applaus. Na 2flo0p was er een gezellig bal terwijl ook de traditio r.e'.e verloting niet ontbrak. MUMMIE VAKOMNGIX (ÏEYOX- DES De mummie van koningin Takbout van de 26sle dynastie die ongeveer 2500 jaar geleden regeerde, is bij opgravingen in de oude stad Athribia in de buurt van Benka gevonden. De lijkkist was bedekt met een gouden masker. Aan het hoofdeinde bevond zich een diadeem, waaraan een gou den band was bevestigd. Op de borst trof men een collier van amuletten aan en op het hart lag een fltukle perkament met hieroglypliien, bevat OUDE NIEDORP Najaarsstormen De toneelvereniging „Molière" heeft voor een behoorlijk bezette zaa'. een uit voering gegeven van het- wel zeer be kende toneelstuk „Najaarsstormen" van Christien .van BommeKouw en Henk Bakker Het is n-e; nodig de inhoud van liet stuk ';e vermelden. Daarvoor is het te bekend. Het is een toneelstuk met af en toe een duchtige inslag. Een van de stukken die van de spelers en speelsters aller hoogste eisen Vooral als die spelers ras echte Westfriezen zijn en grote moeite hebben zich te verplaatsen in het geheel andere en deftige milieu, waarin het stuk handelt. Een zware opgaaf. En voor Molière een ;e zware opgaaf. Wanneer we dit zeggen beteken'; het niet, dat deze uit voering een mislukking is geworden. Geenszins. Het publiek heeft me; grote aandacht het spel gevolgd en de stilte deed weldadig aan. Maar nimmer be reikte het spel een hoogte, waardoor men echt ontroerd werd. Da'; dit niet het geval was, was zeker niet de schuld van de dames, die hier ongetwijfeld vol doende waren. Mej. A. Klaver heeft als Bob -goed spe! gespeeld. Af en toe zelfs heel goed. Maar om dit stok te doen sprankelen van leven moet he; tegen spel van Terlaet en van Nieverden van eenzelfde hoogte zijn. Van Nieverden de heer van der Hagen had soms voor treffelijke momenten om dan plo'rseling te zakken. Beslist onvoldoende was naar onze smaak echter Terlaet, de heer B- Pander, die mede de situatie moe; beheersen. Zijn spel miste de kracht. Hij was niet de echtgenote, die he; kindvrouwtje als pop behandelde. Hij bleef de eenvoudige arbeider en was irlet de rijkaard. Mede daardoor werd het Bob wel heel moeilijk gemaakt en konden de hoogtepunten niet tot hun recht komen. Ook anderen hadden moeite zich in het milieu aan ';e passen. Het spel werd daardoor te krampachtig, nie los ge noeg. We geloven dat Molière de fou; heef; gemaakt, die zo veel dilettanten verenigingen maken: Te weinig rekening houden met de krachten, waarover men beschikt en daardoor te hoog gegrepen. Laat men niet ';e zware stukken ne men. Aan een stuk als dit is ontzaglijk veel arbeid besteed. Het was te merken aan de uirbeelding die verschillende .spe Iers gaven, aan de rolkennis, die voor treffelijk was. Haperingen kwamen bij kans niet voor. Als deze hoevee.heid werk echter verricht word; aan een stuk .dat de vereniging beter ligt, dan zal het succes groter zijn. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog lange tijd bijeen. I SCHAGERBRUG VESDO wordt gehuldigd In een zeer enerverende en spannen dc wedstrijd wis; j.l. Zondag de pas on langs opgerichte VESDO tegen SRC 3 het kampioenschap te behalen. Ze heb ben er voor moeten vechten, want ze kregen he'; nie; cadeau Maar ongeslagen kampioen te worden, ook al is het de 4e klas van de Noordhollandse, is zeer zeker een felicitatie waard, althans de burgerij denk; er wel zo over. Er heeft zich reeds een comité gevormd ui'; de verschillende verenigingen hier te plaat se, die VESDO en zijn bestuur op Za terdag 13 Mei in Zaal Kuiper een ge zellige avond zal aanbieden. Een avond niet jolijt en verrassingen. Een avond met vrij entree, waar bovendien nog... nee, da'; verklappen we niet. Komt U maar een kijken. Het wordt gewoon een knal avond! WINKEL PaasbijeenWomst plattelandsvrouwen In de afgelopen week hield de Ned. Bord van Plattelandsvrouwen haar Paasfcijeenkomst in zaal Laan. Door omstandigheden kon deze dit jaar pas na het Paasfeest zijn. De zaal zag er als gewoonlijk weer echt gezellig uit. Speciale Paasversiering en mooie vcor jaarsbloemen De voorzitster heette allen welkom, waarna in vlo; tempo het pro gramnia werd afgewerkt. Het zangkoor or.der leiding van mevr. Baken opende met het bondslied en vervolgde met „Ode aan WeS; Friesland" en Paas lied. Daarna droeg mevr. Tijsen zeer verdienstelijk een gedicht voor. Mevr- Baken las enkele verzen ~-oza. Voor a'. Ui; het leven en Aanvaarding door Mien Labberton werd heel mooi gevon den. Het zangkoor liet zich nogmaals horen en zong Lentewijding. Wonde bloem en Lentj in Westfriesland.' In de pauze werden versnaperingen jKindgedeeld. Hierna werden lichtbeelden vertoond van de Passiespelen ;e Ober Ammergau. Enkele dames zongen hier bij toepasselijke liederen. Mevr. Suir zorgde voor een heel goede explicatie. Deze avond is buitengewoon goed ge slaagd en de voorzitster sprak zeker na mens allen, toen zij in haair sluitings woord dank bracht aan alle dames, die aan dit welslagen hadden meegewerkt. D.T.S.-Q.S.C. 0-3 Wormerveerder zege was geen moment in gevaar Voor een record aantal bezoekers trapte QSC. af en al dadelijk werd aan beide zijden een snel tempo inge zet. Het eerste gevaar kwam van DTS. zijdo toen Bobeldijlc voorzette Rootjes een bard schot loste maar de keeper van QSC. niet thuis gaf en de bal wegstompte. Vlak hierop zette de rechtsbuiten van QSC. keurig voor Reine stopte de bal en werkte keurig weg. Nadat Bobeldijk bij een gevaarlijke situatie» voor het QSC.-doel naast heeft geschoten, was liet de linksbui ten van QSC. die een hard schot loste dat Boogerd tot corner stompte. De hoekschop wordt goed genomen, maar even goed weggewerkt. Hoe de voorhoedes het ook proberen de ver dedigingeu houden stand. Na 19 mi nuten veroorzaakt Kalverdijk een pe nalty. Deze wordt door Phersig on houdbaar ingeschoten 0-1. Twee mi nuten later scoorde Thellink in bui tenspelpositie het tweede doelpunt. Dit was de overigens keurig leidende Goduswaard ontgaan. Deze tegenslag was voor DTS. blijkbaar te zwaar. QSC. speelde meer zelfverzekerd ver KOORDSCHAJl MOLDE Overdracht Monument wijlen P. Pranger Op de algemene begraafplaats te Noordscharwoude vond Vrijdagmid dag de overdracht plaats van een eenvoudig, maar kunstzinnig monu ment ter nagedachtenis van wijlen de heer Pranger, in leven Muziekdi- rigent. Behalve mevr. Pranger en haar familie, waren afgevaardigden aanwezig van de zes verenigingen, waarvan hij zo vele jaren de leiding had. Ook burgemeester Schelhaas eu mevr. Schelhaas waren hierbij tegon woordig. De aanbieding van dit monu ment moet gezien worden als een blijk van waardering voor het vele, dat wijlen de heer P. Pranger voor het muziekleven in Westfriesland ge daan heeft. Dat dit monument is aan geboden is mogelijk geworden door het eendrachtig besluit der zes ver enigingen. Het monument werd ont huld door burg. Schelhaas, die enige waarderend© woorden sprak aan t graf van Langedijks eerste Erebur ger, die zoveel gedaan heeft voor het culturele leven aan de Langedijk en wijde omgeving. Namens alle vereni gingen droeg spr. het monument over aan mevr. Pranger. De heer Stubc- nitsky uit Alkmaar dankte namens mevr. Pranger en familie. Spr. zeide, dat de familie hierdoor diep getrof fen was en er zeker in de geest van everleden dirigent gehandeld was. Na de onthulling werd een ogen blik van stilte in acht genomen. Het monument Het monument is gemaakt van bruin poememarmer en stelt een "harp voor. De uitvoering is eenvoudig maar zeer kunstzinnig. In vergulde letters Btaat op de steen te lezen: Aan onze beminde Dirigent P. Pranger, 18861949. Het monument is geleverd door de fa. Haker te Alkmaar in eenvoudige maar sierlijke uitvoering, in overleg met mevr. Pranger en de genoemde verenigingen. DIRKSHORN Tuinbouwers slaan handen ineen Deze dagen werd in zaa! Schoenmaker de definitieve oprichtingvergadering V3n de z.g. werk vereniging gehouden. Voor zitter A. v. d. Sluis opende met een woord van welkom, waarna de secrèta ris. de heer D. de Wi; het woord ver kreeg, om de doelstelling van de ver eniging uiteen te zetten aan de hand van de opgestelde reglementen. De vereniging stel; voor onderlinge hulp te verlenen ingeval van ziekte en oe ongeval, waarbij wordt vastgesteld dat geen boerenwerk zal worden ver richt, terwijl het baggeren eveneens is uitgesloten. Eventuele nieuwe leden kunnen met de jaarvergadering in Jan. van elk jaar worden voorgedragen. Ze moeten goed gezond zijn en mogen niet ouder zijn dan 40 jaar. De hupverlening zal 13 weken duren, waarbij de leden zich verplichten bij toerbeurt een dag te helpen, zulks to; een maximum van 13 weken. Hierna vo'gt uitsluiting van de patlen; doch deze kan in de jaarver gadering opnieuw worden voorgedragen Na een geval van overlijden wordt even eens hulp verricht. Indien een lid «it zijn 'oedrijf gaait, dient hij binnen 8 dg kennis te geven aan het bestuur. Het irschakelen van hulp gaat volgens een vaste route, zodat een ieder weet wie na hem aan de beurt komt, wat van groot belang is bij eventuele verhinde ring. Alle aanwezigen konden het met deze regeling eens zijn en er werd tot aanneming besloten. De bestuursverkie zing ging in sneltreinvaart', wan; het voorlopigge bestuur beslaande ui; de heren v. d. Sluis, voorzitter. D. de Wit secretaris en C. Langedijk. penning meester werd bij acclamatie definitief herkozen. De eerstvolgende kascontrole werd opgedragen aan de heren J. Leven dig en H. Rijs. die deze taak op zich namen. Bij de rondvraag deed de heer K. Doekes een beroep op al'e leden zo veel mogelijk mee te werken om de taak van he'; bestuur te verlichten. Na dat nog enige vragen waren behandeld volgde sluiting van deze Uitermate be langrijke vergadering. der en DTS. werd onzekerder. Enige mooie kansen werden door de mid- voor van QSC. en door de rechtsbin nen verknoeid. Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust pakte DTS. direct weer beter aan maar het bleek al dadelijk dat ze tegen de verdediging van Q SC. niet opgewassen waren. Al spoe dig ging er weer initiatief van QSC. uit. Het plaatsen was beter, en de thuisclub speelde niet in de beste vorm. Vele aanvallen van QSC. strandden evenals voor de rust op buitenspel. Hoe DTS. ook zwoegde het lukte nu eenmaal niet. Het was Theeliuk die bij een aanval er 0-3 van maakte en hiermede de zege vol komen veilig stelde. DTS. stelde alles in het werk om een tegenpunt te sco ren, maar hoe men het ook proheer de, de verdediging van QSC. gaf niet thuis Naar mate de strijd vorderde zak te het spelpeil. De vermoeidheid deed zich bij beide ploegen gelden en de wedstrijd ging als een nachtkaars uit. Nauwelijks had het eindsignaal ge klonken of de supporters van QSC. overstroomden het veld om htm ploeg te huldigen. Een korte speech van de voorzitter van de kampioensploeg, het aanbieden van bloemen, het in ontvangst nemen van felicitaties ook van DTS. zijde, was het verdiende succes van een ploeg, die ons het beste spei in de competitie heeft vei toond. Herdenking bij het monument Ook dit jaar zullen bij liet monu ment aan (le Provinciale weg te Nnl. scharwonde de gevallenen uit de ooi log herdacht worden. Hoewel deze herdenking ieder jaar traditioneel pin als vindt, draagt dr;o herdenking o.l. wel een bijzonder ka rakter nn het 10 jaar geleden is, dat wis land doorde Duitsers overvallen word. Dc mensen zijn zo gauw geneigd le vergeten, vooral na de tegenstellin gen tussen de verschillende bevol kingsgroepen zo verscherpt zijn. Hierom alleen is het al gewenst, dat wij op deze herdtokhigsiag één zijn. Onze doden hebben lii"r reeb» op. De organisatie berust wede re. I het Centraal Oraujecomilé, dat het programma als volgt samenstelde Des avonds om zes uur wordt vin alle openbare en particuliere gebou wen de vlag halfstok gehesen. Van kwart voor acht tot even voor acht uur des avonds worden alle kerkklokken geluid. Om precies acht uur begint de "b*r denkiug van de gevallenen, waarbij dit jaar volgens rooster, het Fanfa recorps Kunst na Arbeid uit Zuid- scharwoude. ge-durende ongeveer »5 minuten gewijde muziek ten gehore zal brengen. Nadat doorde burgemeester een -p somming is gegeven van alle groepen van gevallenen, welke herdacht wor den volgt 2 minuten stilte. Hierna bestaat gelegenheid kran sen en bloemen bij liet monument neer te leggen, terwijl vervolgeus 'n défilé wordt gehouden langs het mo nument in de richting van de Prov. weg naar Koedijk. Voor familieleden van de gevalle nen wordt aan de noordzijde van het monument een - afzonderlijke plaats ruimte gereserveerd. Alle verenigingen worden uitgeno digd met een deputatie, zo mogelijk met vaandels of vlaggen, vertegen woordigd te zijn. Toespraken worden niet gehouden. De kerkgenootschappen worden ver zocht de herdenkingsdiensten tijdig te houden, opdat ieder uiterlijk kwart voor acht bij het monument aanwe zig kan zijn. HEAMIKMVIKE In Bolsward legt men zich de laat ste jaren toe op het handhaven en we den invoeren van oude boerentradities Zo werd o.a. de holletongerdei in ere hersteld en zijn de laatste jaren de jaarmarkten en de wekelijkse markt dagen geen herleven Than3 wil men opnieuw trachten een oude boerentra- ditie, zij het dan in hernieuwde vorm, te doen herleven. Vroeger werd er nJ. na het beëindigen van de hooi tijd een z.g. lieamiel (hooimaal) ge houden. Deze traditie, o.a. beschre ien door de Friese volksschrijver Wa ling Dijkstra, wil men thans in de feestweek van 39 Juli trachten -e doen lierlev.Mi door het organiseren van een grote boerenmaaltijd in de openlucht, waarhij de aanzittenden verzocht zal worden zoveel mogelijk in Fries costuum te verschijnen. gezinsgebeuren LANGEDIJK Burgerlijke stand over de «eek van 17 tot en met 22 April 1950. Geboren: Cornella Maria d.v. Pe trus Johannes Brink en van Cornelia Maria Neuteboom. Hendrik zoon van Jah Wagenaar en van Elisnbeth Tim merman. Pieter zoon van Frederik Bakler en van Geertje Jonker. Overleden: IJtje Bakker, oud 82 jaar, zb. wonende alhier, echtgenote van Arie de Jager. Huwelijksaangiften: Hendrik Calen- kamp 23 jaar assistent-accountant. wonende te Sint Pancras en Ali Wit 22 jaar z .b. wonende alhier. Huwelijken: gene.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2