KiiriiE Ons vervolgverhaal De zeven Kabouters van Sneeuwwitje De elfjes vielen de kabouters met vernieuwde mod om de hals en ze zoenden dat het er van klapte. De arme Zonderbaar begon er zo waar weer van te blozen. Zijn wangen wer den eerst rood. toen zijn voorhoofd en ten slotte glom zijn glimmende schedel. Een ekster, die In een boom zat, had er reuze plezier om en riep: „Kijk die Zonderbaar. Zijn hoofd be gint te koken." Nou. je begrijpt, toen werd het er niet beter op. "Want als je een kleur krijgt, is dat al reuze vervelend, maar als je er dan op attent gemaakt wordt, is het een ellende. Gelukkig deden de elfjes net of ze niets hoor den. „Ik heb zo'n honger," zei Knorre- pots elfje met een bedeesd stemmetje. En Bruin de beer was helemaal niet bedeesd. Hij brulde van de honger zei hij. Kou. daar was raad op. Het hele gezelschap ging naar binnen. De elfjes sloegen de handen in elkaar, toen ze zagen, hoe geweldig netjes de hele boel er uitzag en zelfs Bruin de beer en Unk Wunk waren dood ver baasd. Unk Wunk liet niets blijken en hij vlijde zich neer in de stoel, die voor het elfje van Langhaard bestemn was. En Brum de beer zei met een heel brutaal gezicht: Dat ziet er aar dig uit. maar het is toch lang niet zo schoon als bij mij in het hol." Zo'n brutale beer. Want hij had Juist niet* aan zijn hol gedaan. En dat zeiden de kabouters hem op woe dende toon. Ze hadden wel gezien wat een smeerpijp Bruin was en ze scholden hem nu uit voor al wat le lijk was. De elfjes lachten zich een ongeluk en ze lieten zich in hun stoeltjes neerploffen en toen gebeurde er wer kclijk «en ongelukje. Want het elfje van Lang!*»*ia viel boven op het stekelvarken Ze schreeuwde van de pijn en Unk Wunk schreeuwde van schrik. Grote I»emeL wat was dat een consternatie. Lar gbaard kvam aanrennen en troostte "h-i elfje zo veel mogelijk. Ze keek hem eens aan en ontdekte toen eerrt, dat -de prachtige witte baard van Langhaard weg was. „Hoe kan dat nu I-angbaard?" vroeg ze. „Ik vond je veel knapper met een baard*" Daar «ft me die Langhaard in een lastig parket. Want "hij had immers gezegd, dat ze hun vrijheid zouden kwijt raken als de elfjes terug kwa men en daar waren de anderen zo boos om geworden, dat ze zijn baard hadden afgeknipt eu nu was hij als de dood. dat de kabouters zouden ver klappen, dat htj zich zo oneerbiedig over hen had uitgelaten. Hij bloosde nog erger daa Zeodeihaar. Maar de kabouters zouden nimmer misbruik maken "au Langbaards verlegenheid. Ze begrepen heel goed. dat Langhaard dal toen maar had gezegd om hen een beetje te plagen en dus spraken te er niet over. Maar Hommeltje vond toch. dat Langhaard nu even -gestraft moest worden. „We hebben die baard van Lang haard er afgtknipt, omdat hij zo vies was," zei hij. „Het was niet om aan te zien." De elfjes rilden toen Hummeltje dat zei. En wad werd me die Lang-"- baard woest „Dat jok Je Hummeltje", brulde hij „Jullie hebt mijn -baard er afgeknipt omdatEn toen hield Langhaard op. „Nou", bromde Knorrepot, „waar om hebben we je baard afgeknipt? Vertel dat nou eens?" „We Ivebben -die baard er afgeknipt omdat Langhaard ons plaagde", zei Welgemoed met een glimlach. Hij zat arm in arm met zijn elfje en hij vond dat het zo wel eens toe kon. „Maar wat zou jullie er van denken, als we nu eerst eens wat -gingen eten? We hebben wel wat verdiend". Nou. het werd een feestmaaL De kabouters hadden een boel bij elkaar gesjouwd en nu maakten ze er een feestdag van. Ze aten allemaal met grote sm?ak en ze waren al aardig op weg om dik te worden, toén er op de deur geklopt werd Toen Knorrepot met een knorrig gexxht op stond en de deur opende, zagen ze een heel leger hazen staan. Ln die haren droegen allemaal ha zelnoten ir hun poten. „We t-adnea geboord, dat de elfjes waren terug gekomen, begon het oude haas een sit'lijke toespraak en om dat we ae* dit huis en de kabouters de prettigste herinneringen hebben, gevoelden we ons verplicht om voor een verrassing te zorgen. We hebben nog wat van onze voorraad van vo rig jaar overgehouden en we zouden het prettig vinden, als u dit als des sert wilde gebruiken" De elfjes keken verbaasd naar de kabouters. Wat moest dat nu beteke nen? Zij wisten er natuurlijk niets van. dat de kabouters deze winter zo veel dieren het leven hadden gered. Enfin, dat was spoedig genoeg ver teld. De elfjes keken nog veel ver liefder naar die snoezen van kabou ters en het oude haas kreeg warem pel ook van alle elfjes een kus op zijn hazensnuit. Hij was zo trots, dat hij van de stoep afrolde, tot grote schik van de hazen, die allemaal ja loers werden op hun koning. Terwijl de elfjes en de kabouters buiten de hazelnoten stonden te pel len en ze met smaak verorberden, kwamen plotseling van alle kanten de vogels aan vliegen en daar werd hen een serenade gebracht, nee maar. dat was om er stil van te worden. De «lfjes begrepen nu pas goed, hoe best het hadden getroffen met de ka- VAK DIT EH VAN DAT... Oom Rob aniwoordi B. Mergsma Kolhorn:: Je zat zeker slecht in je papier. B. Wat is B. eigenlijk! Bertus of Brecht of Baron? Tini Zuidema Winkel: Welkom, hoor. Tini. Waar heb je •toch dat prachtige postpapier van daan? Lyny de Jong Middenmeer: Zo je naam goed. Lyny? Een brief kaart en een brief tegelijk! Hartelijk gefeliciteerd met je verjaai-dag en ook de rest van de familie. Vlinder Oude Niedorp Je had een mooi rapport en een mooie dag er bij Vlinder. Wat kreeg Je veel. Ik zou haast zeggen: te veel! Ankie Tamsma Wieringerwerf Nog wel gefelicteerd hoor Ankie. Waarom schreef je me niet eerder dat je jarig was. Tekening was op tijd. Antoon Hurkmans Oudesluis Nu weet ik wat een Köninginne- stook is Anton. Bedankt hoor! Het zal echt leuk zijn. Groet vader en moeder van me. Gerda van Dop Ondeslnis Kou hoorde ik ook van jouw nog wat een Koninginnestook was Gerda. Ik ben blij dat ik weer eens wat van je kreeg. AdriaanvanDop Oudesluis Dat was een fijne brief Adriaan en een pracht opstel. Lees echter eens wat ik schreef onder: Clubvrienden zonden in. Je opstel was prachtig, maar voor ons te lang. Annie de Graaf Anna Paulowna "Fijn dat je zusje weer beter is An nie. Wat heb jullie een prettige dag gehad aan de Waddenzee. Jeliaiuie Mereboor Ewgckduis Hartelijk bedankt voor de postze gels hoor Johanna! Ik heb ze in goe de orde ontvangen. 'Maap Floor Nieuwe Niedorp Wat ben jij heerlijk uit geweest naar Amsterdam Maap. Heb je de zeeleeuwen in Artis nog gezien? Geri Yetman Winkel Ik heb je raadsels gekregen Geri en misschien kan ik er wel wat van. gebruiken. Ik zal eens zien. Groet. Lieske. Tinle Molenaar Sckagen Toch ben ik blij dat ik je aan het schrijven heb gekregen Tinie. Ben jij nog nooit zo dom geweest als Gom Rob? Ik hoop dat het je ook eens overkomt. Lljny de Jong Middenmeer Ik geloof Lyny, dat ik eens verge ten heb een antwoord te geven óp een vraag van je. Ik kan raadsels ge bruiken hoor. Anton Hurkmans Oudeshiis Dat was maar weer een aardig ge dichtje dat je me stuurde Anton. Hoe kom je er aan. Marijke Pauw Alkmaar Dat was maar weer een prima rap .port Marijke. Alleen dat rekenen hè? Ik geloof dat ik eens rekenraadsels moet opgeven. Gceske Booms ma Nieuwe Niedorp Ik heb de vorige keer je bon niet ontvangen Geeske. Nu is de zaak O.K. hooi-. Dat van die spreeuw, dat was leuk hè? Joop Koopman Nieuwe Niedorp Maar Joop. hoe kon je au gras gaan snijden met de broodzaag. Je zou je vingers afzagen! Tineke Peetoom Oudesluis Dat rapport was prima Tineke. Fe liciteer oma nog van me en groet Corrie en "Jan. Mirhaël Burm Anna FauUuaa Ik hoop dat jij nog eens net wordt als Kraak Michaël. Krijg ik dan een vrijkaart voor een wedstrijd? Tini Brak Schagerhrng. Gelukkig dat die lammetjes uit het water gehaaid werden Tini. Flink dat jullie *»ok wilden helpen Evtnluiije de Waard St. Maar- I .iilrtig Boaankt voor de postzegels hoor Everdieu. Fen prachtig rapport had je tshor' B Bars-.ngerborn tVarmenhuizen Ik fcc.art me niet met rullen. Dot moet ju'ïie onderling doen op de ad vertenties. Gerru K ossen Si. Maartensbrug Waar woont je opa Gerrit. Wordt hij zeventig jaar of is hij 70 jaar. schipper? Je moet voor die poppe- geraden? kast voorstelling een advertentie heb ben opgegeven. Een volgende keer om denken hoor! Het café ken ik wel! Wim Riesebos Alkmaar Ik had al pp je gewacht Wim. Je ONS RAADSEIHOEKIE Oplossingen van 15 April Ik laat hieronder de oplossingen velgen van 15 April. De woorden die je moest invullen waren: leeuw, peluw, nieuw, meeuw, schuw, stier, toren, liter en kater. Het -gehele woord was leeuwerik. Dat was dus van het zigzagraadsel. Voor het andere «noest je invullen: M. ar. ren, ijzer, kamer en ekster. En als je dan van boven naar beneden las. kreeg je Marijke. Dat was het driehoekraadsel. En de derde opgave bestond uit de woorden mol en aar. Het gehele woord was moicnaar. De prezen weiden deze koer ge wonnen door: Jan Lont 't Zand. Winkel. Hannie TiessrnStolpen. Annie Post Middenmeer. Annie Braaf Anna Paulowna. De tekenwedstrijd Van de tekenwedstrijd heb ik bui tengewoon veel pleizier gehad. Er waren heel wat inzendingen en de meeste van die inzendingen stonden op een heel hoog peil. Alleen waren er sommige bij. die niet voldeden aan de voorwaarden. Ik heb immers dui delijk geschreven, dat de onderwer pen betrekking moesten hebben op Pasen. En dat hadden sommige teke ningen niet. Al waren ze dus nog zo mooi. ze konden niet meedingen naar de prijzen. En dat is me een werk geweest om de mooiste uit te zoeken. Ik heb er ten slotte twee deskundi gen bij gehaald en die "hebben beslo ten. dat de prijzen zouden worden toegekend aan: Jochi-m Ypma Dirkshorn Arie Ewaag Grauw Kif Eriks Burgerbrug Ankie Tamsma Wieringerwerf Trlnie Nobel Nieuwe Niedorp F rits van der Hoven Alkmaar Biet Zeeman 8chagen. Ik wens alle prijswinnaars van harte geluk. De prijzen worden in de tot-P van de week toegezonden. OOM ROB. Nieuwe opgaven Vogelraadsel: k h r x g x x 1. x X x X X 2 X X X X 3. x X x t X 4. X X s X X 5. k X X x X 6. x b X s 7. x X x x 6. X a x i K bouters. Want ze moditen dan alle maal wel niet zo heel mooi zijn, ze hadden wel harten van goud. Knorre pot net zo goed als Langhaard en Zondc-rhaar even goed als Hummel tje of Wijsneus of Welgemoed of Krombeen. Ze stonden allemaal stil te luisteren en zelfs Bruin de Beer was een beetje onder de indruk. Ten slotte was Siet lied uit en toen stapte Knorrepot naar voren en hij hieTd een echte knorrige toespraak. Het was helemaal niet de moeite waard, bromde hij en hij hield niet van ai die kouwe drukte, maar aan het eind bleek toch dat hij het wel degelijk op prijs Stelde. ,lk nodig jullie allemaal uit om op de bruiloft te komen over enkele we ken. Dan zullen we te zamen feest vieren en als jullie dan een lied wilt zingen, zullen we dat prachtig vinden. Dat is niet gemakkelijk hè? Enfin, laat maar eens zien wat jullie kent. En niet te gauw zëfcgen: Dat ken ik toch niet. Zoeken. 1. is een vogel die een ei legt in het nest van een ander. 2. is een vogel die veel vis eet. 3. is een kleine zanger, die in het riet huist. 4. is een vogel die een slechte naam heeft. 5. is een vogel, die in Mei geen ei legt 6. is een vogel die wel in vreemde landen, maai hier niet voorkom!. 7. is een vogel, die best kan vliegen, maar ook zwemmen. 8. lijkt erg vee! op nummer zeven. Om het jullie niet al te moeilijk t maken, heb ik al enkele letters in gevuld. En als je nu alles goed hebt ■en je leest de letters op de eerste rij van boven naar beneden, dan lees je de naam van een vogeL die een prachtig nest bouwt in het riet. Weet jullie dat? Misschien heb jullie op school wel wat aardrijkskunde geleerd. Tk vroe ger natuurlijk ook. Maar als je al zo'n oude oom wondt, dan vergeet je een massa dingen en toen ik laatst in gezelschap was. stelde men mij de vraag, waar de sinaasappelen van daan kwamen. En laat ik het nu tor' helemaal vergeten zijn. Ik zat een hele poos te denken en eindelijk meende ik het gevonden te hebben Ik zei: „Uit Noorwegen". En daar werd ik toch zo vreselijk om uitgelachen, dat ik liep maar weg Maar kunnen jullie me nu uit de droom helpen? Waar komen de sinaasappelen van daan? En de citroenen? En de bananen? En de hazelnoten? Antwoorden inzenden voor Woens dag 10 Mei aan OOM ROB. postbus 3. Schagen. wordt een kunstschilder en een dichter. Mijn compliment hoor! Parel Bergen Ik ben bljj dat je de tekening nog hebt ingestuurd. Wat heb je er een werk van gemaakt! Trijntje van Ingea Wieringerwerf •Een keurig rapport Trijntje. Jam mer dat de kievietseieren bebroed waren. Gefeliciteerd met Aukie's ver jaardag. Marjan Stompedissel Middenmeer He kan me voorstellen dat het stil was toen jullie uit logeren waren. Waar wonen oma en opa? Freddy Korver Wieringerwerf Al wist je dan ook niet reef nieuws toch vond ik het een fijne brief Fred. Wat wordt jij een duivenboer jo. Groeten aan Elly en ook aan je ou ders hoor! Lues den Myl Petten Jullie hebt een hele reis gehad met Pasen Loes. En wat was het vreselijk slecht weer hè? Wat kom jullie van ver! Neli van Dop Oudesluis Een prachtig rapport Neli. De ben wel in Oudesluis geweest en ik heb jullie huis gezien. Mooi werk dan tuinen. Ik houd er toch zo veel van. Oom Rob heeft nog geen .jsikkie" hoor-Annie en ook nog geen wandel stok. Wat moet ik lachen dat jij te gen een hek fietste. D'oke Bcctsma Wieringerwerf "Wat heb jij een fijn verjaardags feertje gehad Djoke. Wil je in het vervolg je naam onder de brief zet ten? Gerrit Waiboer Slootdorp Helemaal niet erg dat je wat later was hoor Gerrit. Feliciteer je tante van Oom Rob als re gaat trouwen. Niet vergeten boor! (keetje ea Tineke Jomi Sc hagen Wat heb jullie een fijne dag gehad Zondag. En zulk heerlijk weer. Kun jullie al zo ver fietsen? Kinderen de Boer Schagen Ik denk dat de tekening ten min ste van jullie was. Er stond echter geen naam op de tekening, maar op de enveloppe las ik vaders naam. Had Ypma Welkom in de dub Jochum. De ben nieuwsgierig naar je liefhebberijen. Madeliefje Nieuwe Niedorp Nog wel gefeliciteerd met je ver jaardag. al is het dan wat laat. En ook je broertjes verjaardag. Wat zal dal een fijne ouderavond worden! tfil Breraer Oudesluis Een nieuweling? Ik geloof *t haast Aan het korte briefje te zien zeker. Jan W. Leeuw Wieringerwaard Niet gek dat rapport van jouw Mooi is het aan de Bosrand van de "Wieringermeer hè! Lijnie de Jong Middenmeer Hartelijk gefeliciteerd Lijny- Oi je prijs op tijd kwam? Ik vrees van niet Annie Braaf Anna Paulowna Wat een lollig avontuur had jullie in Alkmaar Annie. Ik genoot er van. Je tekening was goed. maar het was geen Paastekening hè? Jan Bulsman Schagen Wat leuk Jan dat jullie met circus Oempapa in Wieringerwaard speelden Dat komt wel van de advertentie. Joke van den Bremen Bergen Aan je telegrammetje te zien weel een nieuweling. En geen gezelllgerd. Schrijf me eens Joke. Arie Zwaag Grauw Zag jij die roofvogel eieren kapen. Arie? Dat trof je jo. Tekening was prachtig! Blij dat Je op de Kinder- koerier zit te yachton. Frits Bart Winkel. Die Kraak dat is een prachtkerel Frits. Bijna zo goed als jouu- rapport. Want dat was ook een pracht. Jan Schoen Schagerwaard. Bedankt voor de postzegels Jan. Hoe kom je er bij. dat Oom Rob vroe ger Ondeugend is geweert. Jannie den Das Petten Je moet me eens schrijven waar je dat niespoeder kan kopen Jannic. Wat heb ik daarom gelachen! Is het soms peper? Toontje Huygens Beemster Welkom Toon! Waar vond je het prettiger? In Beemster of Wieringer meer? En wat betekenden die foto's? Is dat je vader? Neli van Dop Oudesluis Dat was een aardig opstel dat je maakte Neli. Maar dat jullie Abolicn zo plaagden, nou. dat was niet zo mooi! Ja bij de dames Koi-ver hebben ze prachtige beesten. Rietje Boer Middenmeer Di merk dat jij dus muziekles krijgt Rie. Was jij het soms die op de feest avond van de U.L.O. zo fijn speelde? Lyny de Jong Middenmeer Eén advertentie tegelijk Lyn.v. De andere bewaar ik tot volgende week Dag allemaal! OOM ROB HET CADEAU „Le Dróle", het beroemde kanon van Napoleon, dat in 181S in de slag bij Leipzig door Prins August van Pruisen werd veroverd, werd onlangs door de Duitsers aan de Franse auto riteiten teruggegeven. Toen Oom Pol» een fochie was Nou. het is me wat moois met jul lie. Het is precies zo afgekomen als ik gedacht had. Maandagmorgen kreeg ik de eerste brieven al, waarin jullie me vroegen of ik nog eens zo'n verhaal wilde doen van een ongeluk met het fietsen. Dat was natuurlijk alleen, omdat jullie zo'n pleizier hebben gehad, om dat ik zo dom was. Ik heb jullie goed door. Het is een mooi stelletje club leden dat ik om me heen verzameld heb. En dat noemt zich allemaal ne ven en nichten van Oom Rob! Hè toe oom Rob, vertel nog eens iets over die grappige dingen. Wat was dat leuk dat u in de sloot reed. Nou. ik vind het helemaal niet mooi'. Maar enfin, ik wist het eigenlijk van te voren. Want om je de waar heid te zeggen, ben ik zelf niet veel beter. Deze week kreeg ik een brief van een vriendinnetje, die me schreef dat ze met schuilhoekje spelen in 'c vat gevallen was. Het was goed af gekomen. Alleen had ze wat builen op het hoofd. En als ze nu dit stukje van Oom Rob leest, dan moet ze het maar niet kwalijk nemen, maar toen ik haar brief las, ben ik toch zo in een lach geschoten, het was niet mooi meer. Maar ik stelde me haar voor. terwijl ze met het hoofd in het vat stond. Zo zie jullie, dat Oom Rob geen cent beter is dan jullie. Maar waarom zou ik jullie nu eens niet verteilen over de avonturen, die wij met schuüzoeken. of zo als dat clublid schreef, opschuilertje hadden. Het is maar niet wat een spannend werk! Ten minste, dat was het in. de tijd, dat ik nog jong was en ik ge loof. dat er wel niet veel veranderd is. Eén moest er dan zoeken. Die stond op honk en dan moest hij tot honderd tellen en in die tijd hadden wjj gelegenheid om ons op te schui len. Als de zoeker tot honderd geteld had riep hij of zij heel luid: Ik kom en dan kon het spul beginnen. Het was een pracM s**»1 let je. En weet je wat ik het spannendst von-" als je de laatste was. die gevonfe:- moert worden. Dan had je a! de an deren horen afkloppen ea zelf zat je nog in een heerlijke veilige schuil plaats verborgen. Het was alleen zo jammer, dat die fijne schuilplaatsen in de regel op een erf waren, waar je niet mocht komen. Want oudere mensen kunnen zich in de regel niet voorstellen, dat ze zelf ook jong zijn geweert en als er dan een meisje of een jong -n op het erf komt en zich opschuilt achter de bessebomen of in een oud varkenshok of in een bolle boom, dan denken ze. dat er heel wat ergs gebeurt en dan krijg je in de regel een schreeuw, dat je moet op schieten. En degene, die moet zoeken, lacht je uit als aan komt sukkelen. Maar ik heb het nog veel erger gehad. Natuurlijk zul jullie wel zeggen. Oom Rob heeft het weer erger ge had. Dat zou geen wonder wezen. Nou, als jullie dat zegt, dan vertel ik nooit geen verhaal meer. Want dat is toch te begrijpen, dat ik veel be leefd heb. Anders kon ik immers niet elke week een verhaal vertellen- Ik had op een boerenerf een pracht schuilplaats gevonden. Er stonden honderden stokken tegen elkaar, ia een ronde en er binnen ln kon ik komen. Het waren stokken, die da boer bij koolzaad zette. En als ik dan midden in die stokken was gekropen, dan verzette ik er heel voorzichtig enkele en ik was zo goed als onzicht baar en onvindbaar. Als ik dan dacht dat het lang genoeg geduurd had en de zoeker ver genoeg vaa honk was, kwam ik te voorschijn en rende om aan te Moppen. De boer had me al meermalen ge zien. maar er nog nooit tets van y zegd. En ik hield die plaats zorgvul dig geheim voor mijn vrienden. Nu had die boer een hond. die menskwaad was. We waren doods bang van hem en als hij las liep. waagden we ons niet op het erf. In de regel stond hij echter vast. Dat onderzocht ik natuurlijk eerst voor ix me op het erf waagde. En zo waren we op een keer weer aan liet schuiizoeken. De hond stond vast cn ik waagde me weer in mijn hecilijite schuilplaats. Ik had de stok ken voor de opening gezet en alleen als je er vlak bij was, kon je me ontdekken. Ik hoorde de jongens na een poosje roepen, dat ik uit moest komen, maar ik had er nog niet veel zin ia en ik bleet rustig zitten. Toen was Let plotseling of mijn hart stil stond. Ik hoorde die nijdige hond, dat kwaadaardige kreng op het erf blaf fen. Ik keek door de latten en jawel hoor. daar kwam het loeder snuffe len! op de stapel latten af. Ik hield me doodstil, maar fiat gaf natuurlijk niets, want hij rook me en even later stond hij met zijn neus tegen de lat ten ?an. Hij was met zijn valse bek misschien vijftien centimeter van tne af. En daar begon hij te blaffen en te glommen, neen vrienden, het angst zweet brak me uit Hij probeerde de latten op zij te schuiven met zijn kop. maar ik hield ze stevig vast. En ongelukkig voor hein raakte zijn neus nog tussen twee latten, zodat hij jankena achteruit deinsde. Maareven later was hij er weer. Nog veel woe dender dan te voren. En ik nog reed benauwder. Ik begon te schreeuwen als een be zetene en de hond begon steeds lui der te blaffen. Natuurlijk hadden de meisjes en jongens die meededen in de gaten, dat er wat aan de hand was. maar ze durfden niet op het erf te komen en ik kon niet zo luid schreeu wen dat ze me konden verstaan, want de hond blafte nog veel luider. Gelukig kwam eindelijk de boer op dat spectakel at Hij had een vork in de hand en naderde zo voorzichtig de stapel stokken. Toen beval hij de hond om zich stil te houden. Maar wat keek de boer vreemd ot> toen hij mijn -geluid hoorde. Hij moest bp ;n vork leunen van het lacben. „Ik dacht dat er een bunsing tus sen de latten was", schaterde hij, „en daar vind ik me een kwajongen. Nou ken: er maar uit Als ik dat geweten 'had. was ik voorlopig nog niet geko men.*" Toen ik uit de stapel te voorschijn kwam. stonden al mijn vrienden te juichen en de zoeker bolde naar honk om me aan te kloppen. Ik heb die schuilplaats nooit meer gebruikt. Er. nu maar weer. tot volgende keer OOM ROB Adverteerders, leest dit goed Van nu af neem ik alleen notitie van advertenties, die ingeleverd worden op de bon die jullie wekelijks in de Kinderkoerier kunt vinden. Schrijf zo net mogelijk en stuur nooit geen voorwerpen die je wilt ruilen aan Oom Koh. Dat moet jullie onder elkaar maar uilmaken. Afgesproken? En dan nog wat Advertenties die na Woensdag binnenkomen komen pas volgende week in de krant Jikke Kroes Barsingerborn A 92 heeft 25 Kwatta-soldaatjes; vraagt 20 postzegels. Rietje Boer Alkm.weg D 48 te Middenmeer heeft 50 Kwatta-soldaatjes; vraagt 50 punten Douwe Egberts-koffie. Marian Kriller Oude Niedorp 88 heeft 26 Kwatta-soldaatjes. 18 si garenbandjes cn 12 postzegels, cn vraagt D.E.-punten. Lverdina de Waard St. Maar- tensvlotbrug D 109 A heeft 20 sigarenbandjes te ruil en vraagt hierv oor 3 plaatjes van Pig- gelmee met de waarde van 1® Pt Geeske Boomsma Langereis A 28. Nieuwe Niedorp heeft 7 Kwatta-soldaatjes en 15 Indianenplaatjes en vraagt hier voor 25 D-K-punten. J. Schoen Schagerwaard C 48 vraagt zilverpapier. Marijke Pauw Kwakelpad 7 te Alkmaar heeft 30 sigarenbandjes en vraagt hiervoor Douwe Egberts-punten. F. Bart Dorpsstraat 35. Winkel heeft 45 Kwatta-soldaatjes; vraagt 30 Douwe Egberts-punten. Piet Zeeman Wieringerwaard heeft 37 verschillende sigaren bandjes en vraagt 20 D.E.-punten. H. Hoeve Dirkshorn B 37 heeft 9 Goal-punten en vraagt Piggelinee-punten 20. Leny de Jong Oudelanderweg C' 41. Middenmeer heeft 4':, Van der Plaats voor 10 Flipjes öf 12 D.E. en nummer 41 Oost-Injevaarders voor 30 punten Van Nelle. B. Barsingerborn Oost wal 68 te Warmenhnizen heeft 25 Kwatta-soldaatjes; vraagt Douwe Egberts-punten. Ö/~\1VT VOOR N GRATIS ADVERTENTIE L\ DE KINDERKOERIER ril lil (zonder deze bon wordt geen advertentie meer aangenomen)

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3