nmm SabiiiP fllllW Rustige openbare zitting van de Alkmaarse raad K AP PIE Alkmaars Sportoverzicht „De stormen" loeiden in beslot-n zitting De beer Venneker. fractieleider van de KVP. die met kennisgeving af wezig was heeft In de Donderdag gehou den raadszitting niet veel gemi*. Eake le kleine spiegelgevechten, een paar maal zacht gemor Jegens B en W en verder een mr Wytoaa. die de voorz itterlijke hamer kwistig hanteerde met „aldus gesloten". Van de drie uur zittinystijd nam een „besloten zitting nog drie kwartier, en vaa de vermoedelijke storm die er loeide drong niets door de twee dikke deuren». In de vacature vaa de heer van Stee nis. P.v-tLA.. die tijdens de begroiings dagen overleed, werd voorzien door in Stallatie van de heer A. Eriks. De no tulen werden critiekloos goedgekeurd, evenals het merendeel der ingekomen ftukken. De beer de Zeeuw (KVP) vroeg spoed bij de behandeling van de subsi die aanvrage va» het bestuur van de speeltuinvereniging „Rembrandt", het geen de voorzitter toezegde. Tevens volgde de mededeling da.- het gehele speelterrein vraagstuk op een volgende zitting ter tafel zal komen. De heer To ren vlied (cpn) kreeg de toezegging dat de •.-oekenarag van een vacaotietoclage voor het gemeentepersoneel zal ge schieden zo snel de rijksvoorschriften dit toelaat. Een mogelijk trefpunt, namelijk de bc noeming van commissieleden in <de vaca tures van wijlen de heer van Steenis en ontstaan door het bedanken van dhr. v. d. Borden (ch) werd na ruggespraak tussen de fracties vlot omzeild. De heer Eriks nam alle functies over van de heer van Steenis, 'terwijl de heren Hoy tink (ar). Koot (pvda) en mr v. Dijk (kvp). de overige vacatures vervulden- De he-»r Knuistingh Neven (cpn) merk te naar aanleiding van deze gang van zaken op dat de verkiezingen jnist heb ben bewezen daf; de cpn in Alkmaar vooruitgaat en landelijk stand heeft ge houden. Hij achtte het billijk, indien ook de cp- opnieuw deel uit zou gaan maken van he; fractie'even. De cpn stelde deswege eigen candidafen. Bij punt 4 dreigde een stormpje op te steken. De benoeming van een on derwijzcres aan de Vondelschool was voor de heer Knuis'.ingh Neven aanlei ding ';e vragen waarom mej. Hamstra Onderwijzeres te Langedijk. derde op de voordracht stond, terwijl zij vorig jaar tweede had gestaan. Spreker wilde over deze aangelegenheid 'n openbare discussie, doch kwam in conflict me; de voorzitter. Deze wees er op. dat de ge ge ven s vertrouwelijk waren. De heer Knuistingh Neven zeide dat een dergelijke openbare behandeling noodzakelijk werd omdat de communis ;en ui; de commissies worden geweerd. De voorzitter bestreed dat dit een commissieaange'egermeid was geweest Hierop werd de Openbare zitting geslo ten en verdiepte de raad zich gedurende drie kwartier zon'/r toehoorders in het raagstuk. Na afloop volgde stemming die mej. Brandstna, n~. 1 op de voor dracht 17 stemmen opleverde, tegen mej. Ham&ra 7. Pirat 5. een schoolkwestie ging onder de hamer door, evenals punt 6. doch hier was een kleine interruptie van de zijde van de heren Wisse (pvda) ea Holsmuller (vvd) De beide sprekers vonden het onjuist ca; bij een onder handse inschrijving voor een verwar mingsinsallatie aaa de z.g. ..Oostenrijk se School" de laagste inschrijver zonder opgaaf van redenen was gepasseerd. Zij achtten di; tegen de usance en onbillijk Na enige discussie met de voorzitter beloofde de laagte de zaak nogmaals te zullen bespreken, doch verzocht, ten einde geen tijd te verliezen, het raads stuk aan te nemen, hetgeen geschiedde. Punt 8 ontlokte eveneens enige discus sïe over de noodzakelijkheid van een rolwand in een nieuw in te richten gyin nastieklokaa! in de S~ Josephsch\oL Na enkele opfaelde/hgen v. wethouder Bak Jcer werd besloten de zaak aan B en W over te laten. Hierna slaagde de bur gemeestcr er In de punten 9 to"; en iqet 20 met hamerslag in sreltreinvaar; aan genomen te krijgen. Hc'; waren alle on derwijsstibsidiezaken. een brandweeraan gelegenheid en enkele andere routine stukken. Punt 21 was voor de heer Hoy tink (ar) aao'eiding te vragen wanneer hij de aanbiedicg van de geineentereke- ning en van de rekeningen der bed.ij ven over 1946 en 1947 tegemoe; zou kunnen zien, daar in het onderhavige punt de aanvaarding van de rekeningen over 1945 aao d» orde werd gesteld. De wethouder van financiën kon ia de ze beloften van spoed doen. Daarna wend de garantie voor de viering van de Nationale Fees.dag met hamerslag beklonken, evenals de 5 pro cent uitkerirg aao het gemeenteper so- nee over het twede kwartaal 1950, uaaraa de voorzi.ter de zitting sloot. EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" Ballonwedstrijd van Oranjecomité In verband met de gevaarlijkheid van ballonnen, die me; waterstof gevuld zijn. heeft bet Oranjecomité ia overleg met de burgemeester van Alkmaar be sloten de ballonnenwedsaijd uit het programma voor a.s- Maandag te doen vervallen. Naar aanleiding van deze mededeling wordt het publiek gewaarschuwd voor met zeer branc&aar gas gev ulde ballon nen, die tegenwoordig veelal bij wijze van reclame worden verScrekt. Vooral la besloten ruimte kunnen deze ballon tien g-ote schade, zowel in materieel als persoonlijk opzicht, aanrichten. Gehoord de commandant van de brandweer is de burgemeester dan ook voornemens te bevorderen, dat de alge mene politieverordening word; aange vuld met een bepaling, waarbij het ver boden wordt ballonnen gevuld met wa terstof of lichtgas vaa een bepaalde spanning te verstrekken of te verkopen althans aan personen beneden 18 jaar. Komende Zondag valt naar alle waar schijnlijkheid de beslissing voor de voor laatste plaats in de tweede klasse A. terwijl RKAFC nu eindelijk, ia een be slissingswedstrijd tegen Purir.ercnd ze kerheid zal krijgen omtrent het a'. of riet kampioen worden. Alcmaria De Alkma«iise withemjen gaan op bezoek bij UW. Het is voor de veilig heid van de Alkmaarders noodzakelijk dat deze wedstrijd word: gewonnen. Een overwinning be.ekcnt, dat Zaandijk of Vriendenschaar maar éen puntje hoeven te verliezen om de veiligheid van Alc rnaria te verzekeren-. Het is vrijwel met zekerheid te zeggen, dat Zaandijk tegen de kampiocnscandïdaat DWV. die elk puntje kan gebruiken, geen overwinning zal behalen. De Alkmaarders hebben hun lot dus in éigen haad ea we spreken de hoop oft, da; Alcmaria er in zal slagen de twee punten mee te nemen. De opstelling van de uïthemden Is als volgt: Afink; Maascn en Baden huizen: Wit Helderman en Wassink; Pluymers, Dï; -se!, v. d. Lek, Evers'eyn en SchmidL Alkmaarse Boys Alkmaarse Boys speelt de laatste cOm petitie wedstrijd thuis tegen KW en we hopen, dat het elftal beter op dreef is dan de vorige week zodat de Alkmaar ders als beslui"; vaa de competitie voor een klinkende zege zorgea. Het Boys elftal is a's volgt saraenge steld: Kramer; Metselaar en Krul: Bart de Ley en A. Indri: J. Ind.i, Snijders. Bakker, de Grand en Knip. RKAFC Eindelijk volgt dan de beslissing. Zullen de Alkmaarders kampioen wor den of zullen zij de eer aan Purnjerend laten? Het antwoord zal Zondag vol gen, als de beslissingswedstrijd op het GVO terrein Krommenie is geëindigd j We hopen vanzelfsprekend op een Alk u.aarse overwinning, maar de ui'slag an een beslissingswedstrijd laat zich niet voorspellen, zodat we er het zwij gen toe doen. Wc wensen RKAFC sterkte en suc ces! De opstelling van het elftal: Popma; Hoeben en Stam: Verwer. N- Tijm en Kleybroek; P. Tijm, J. Tijm, C. Tijm, de Nljs en Heinis Afscheid zuster Lanting Dinsdagmiddag 2 Mei, zal Zuster Lan ti«g ,als nachthalverpleegster in het Centraal Ziekenhuis, afscheid nemen, Zuster Lanting kwam in 1928 in he; toenmalige stadsziekenhuis als leerlinge en werd in 1932 nachthalverpleegster. In deze jaren vervulde zij tevens de funcrie van secretaresse van de bond an ziekenverpleging, afd. Alkmaar. Zuster Lanting verlaat baar functie om in het ouderlijk buis haar 84jarige .ader te verplegen. De scheidende hoofdzuster heeft, zicty in de afgelopen 22 jaar als een prettige en vakkundige kracht doen kennen. Het zal bij haar afscheidsreceptie zeke? niet aan belangstelling van parienten of oud patiënten Ontbreken. Commissie inzake huishou delijke- en gezinsvoo' lichting De Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting vestig: de aandacht op de advertentie in di; blad. waarbij dit sei zoen nog de gelegenheid wordt gebo den to': het volgen van een- kookcursus en een cursus over kinderverzorging. Behalve over het doelmatig koken, een voudige voedings- en receptenleer. zal ook worden gesproken over inkomsten bestedkig. daar de uitgaven voor voe ding een voorname post op gezinsuit gaven vormen. De cursus over kin der verzorging omvat naast de verzorging van het kind ook het vervaardigen van eenvoudig speelgoed. De Commissie wil de huisvrouwen en vooral ook de jong gehuwde vrouwen en de verloofde jonge vrouwen, opwek ken een dezer cursussen te volgen. De kosten zijn wedertfm zeer laag gehouden 20. Kappie had dus de boor in zijn hand genomen, en terwijl hij bezorgd met de meester over de toestand van de maat sprak, prikte hij met de punt van de boor tusen de kier van de deksel, in het gedeelte maat, dat daar te zien was. Een gil snerpte in het inwendige van de kist, het dek sel werd met een ruk omhoog ge duwd, en de meester zwiepte er af. Even later kwam het angstige ge zicht van de maat, dat rood van be nauwdheid zag, te voorschijn. „Zo, ben je daar, klont?" zei Kappie. „Die prik, die ik je gaf, had eigenlijk nog wat dieper moeten gaan! Schaam je je niet! Om je als een klein kind te verstoppen!" „Ik wil niet duiken jammerde de maat. „Ik wil rust heb ben, ik ben ziek. Ik hou op met va ren! Allemaal ellende en narigheid! Ik wil niet in dat natte water!" „Kom mee!" riep Kappie. „Geen praatjes meer! Vooruit!" De strijd om het dut kerspak was zo afgelopen, dat Signor Rivaldi tenslotte met de duikersheim op zijn hoofd stond, waar hij woe dende gezichten achter trok, en dat Professoi Quibus het duikerpak op een zeer vreemde manier had aange trokken. in de verte kwamen Kappie en de tegenstribbelende maat aan. HE1LOO Emmabloemcollecte De jaarlijkse Ernmabloemcollecte bracht dit jaar f 379,62 op- Een woord van dank aan de gevers (sters) die di; be drag mogelijk maakten en aan de col lectanten voor hun hulp. is zeker vac af deze plaats, zeker geoorloofd. „De jeugd exposeert" De tentoonstelling: „De jeugd expo seert!" behoor; weer to; he; verleden- Deze expositie van goede vrije tijdsbe steding is door de jeugd in alle opzich ten geslaagd. De tentoonstelling werd bezocht door 3391 personen. Sluiting gemeentebureaux De gemeentelijke diens een en bureaux zullen op Maandag 1 Mei a.s., ter ge legenheid van de viering van de ver jaardag van H.M- de Koningin, geslo ten zijn. Op Vrijdag 5 Mei a.s. (herdenking be vrijdingsdag) zullen de diensten en bu reaux na 12.3-- gesloten zijn. Dienstuitvoering Post- en Telegraaf op 1 Mei 1950 Ter gelegenheid van de viering van 'de verjaardag van H M." de Koningin Op 1 Mei a.s. zal het kantoor die dag voor de Postdienst zijn geopend van i 8.30 tot 10 uur. Op genoemde dag vindt geen behan l deling plaats van postwissels (met uit zondering van telegrafische), postbewij zen, kwitanties, belastingbetalingen en pasmuntaangclegenheden. Voor de postcheque en girodiens; is he; kantoor gedurende bovenvermelde tijdsduur geopend voor het aannemen van stortingen met spoedbehandelicg of spoedberich';, het uitbetalen van che ques, Op welke adviezen ten gr-okanto re spoedbeharideling is toegepast of waarvoor telegrafische machtiging tot he; doen uitbetalen is verleend, alsmede voor het doen van uitbetalingen op reis postchequeboekjes. Er zal slechts één briefpostbestelling worden uitgevoerd- Kwfrantie invorde ring. pakketpostbestelling en bestelling van aangeteknde snikken zulen niet plaats vinden. Aan de busrechthouders zal van 8— 10 uur gelegenheid worden gegeven lot het afhalen van correspondentie. Na 5.15 uur des morgens heeft die dag geen postverzending meer plaats. Voor de Telegraafdienst; zal het kan toor geopend zijn va© 710 en van 13-14 uur. Het postagentschap telegraafstation Houftil alsmede de Telegraaf en Tele footistations Kennemerstraatwcg, Om val en Voormeer zullen gesloten zijn. Dierenbescherming Sinds een week zwerft te Heiloo een jong hondje- Kentekenen: zwart, kortlia g, witte vodjes, teef, witte borst. Wordt ";hat« verpleegd bij mevr. Koopmans. Schuinelaan 2j. Te Alkmaar zwerft een jong smous hondje, kentekenen: plm. 9 maanden, oud. bruin. teef. Indiea de eigenaars zich oiet melden zijn deze dieren ter beschikking voor liefhebbers. Adres: C- Verwer. Inspecteur Dieren bescherming Baanstraa;, Alkmaar. Oudjes gaan op 14 Jun' naar Loosdrecht Het comité wat de jaarlijkse auto tocht voor ouden van dagen organiseer de heeft besloten die di; jaar te laten plaats vinden *p Woensdag 14 Juni. Via 't Kopje (Bloemendaal) ..Kraan tje Lek" (Overveen) gaat men naar Loosdrecht' waar de deelnemers (sters) gaan varen over de prachtige plassen. Het opgeven is vastgesteld op Maan dag 22 en Dinsdag 23 Mei, hierover volgen nog nadere meddeelingen via pers en raambiljetten. ZATERDAG 29 APRIL 1950 Hilversum I. 402 m KRO 7.00 en 8.00 Nieuws en gr-pl.; 9.00 Voor de vrOuw; 9.35 KRO Strijkorkest; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Promenadecon eert; 11.00 Radioziekenbezoek; 11.45 Orgelspel; 12-00 Piano assortiment; 12.33 Amusementsorkest. 13.00 Nieuws: 13.20 Metropole orkest; 14.03 Hawaiian k]ac ken; 14.20 Engelse les; 14.40 Omroep orkest; 15.20 De schoonheid van he: Gregoriaans: 15-50 Marsmuziek: 16.05 Reportage Cupfinal: 16.40 Operette fragmenten: 1^.10 De Wigwam; 1S. 15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Scp ie'; Johnny Ombach; 19.00 Nieuws! 19.35 -Russische werken; 20-00 Nieuwst 20.14 Lichtbaken: 20.43 Programma v. d. mannen; 21.00 Negen heit de klok; 21-55 Weekend serenade: 22.35 West Indisch commentaar; 3.00 Nws. 23.15 Kamermuziek. Hilversum n, 298 m VARA 7.00 en 8.00 Nws- en gram.; 9 PO Tscbai- kowsky-cyclus; VPRO ÏO.OO Toespraak en Morgenwijding; VARA 10.20 Radio feuilleton 10.35 Radiolympus; 11.05 Or gelspcl; 11.40 Vioolrecital; 12-00 Accor deola; 1233 Dansmuziek; 13.00 Nieuws 13.15 Promenade orkest; 14.00 He'; N« derlanase lied; 14.20 Amateurs zetten hun beste beentje, voor; 14-50 Betuwse uitzending; 15.10 Radio Phi'.harmonisch o.ke.<;: 16.00 Van de wieg tot het graf 16.15 The Ramblers; 16.45 SpOripraatje '7.00 Topsongs van Aoril; 17.30 Jeugd uï'zending; 18-00 Nieuws; 1830 Strijd krachten: 19.00 Artistieke staal kaai';; VPRO: 19.30 Lezen in de Bijbel; VA RA 20.00 Nieuws; 20.15 Vindobona- schraramel'n; 20.-*5 Onder moeders' pa rapluie; 22.00 Banjoliers; 22-25 Onder de pannen, hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Chez Marcel ZONDAG "0 APRIL 1950 Hilversum I. 402 m. KRO 8-00 Nieuws; 8.15 Nederlandse liederen; 8.30 Hoogmis: NCRV; 9.30 Nws. 9.45 Strijkorkest; 10-00 Doopsgezinde kerk dienst; 11.33 Gewijde muziek; KRO 12.15 Apo'ogie; 12.40 Orkest zonder 133.00 Nieuws; 13.20 OmroeporkeS".; 14.30 Zanorecital: 15-00 Katholiek over leg: 15.25 Bel Canto; 16.15 Sport: 16.30 Lof; IKOR 17.00 Ned- Herv. kerkdiens; 18.15 Kerkzangdienst; NCRV 19.00 Gr p!.: 19.15 Kent gij de bijbel? 19-30 Nws KRO 1952 In Bocckhuys; 20.12 Kroon juwelen; 21.00 He; meisje in de taxi. hoorspel; 21.45 Septet Joh.my Ombach 22D0 Cabaret Chid de Boer. 22.30 KruisHarkpuz. Ie; 23.03 Nws.; 23.15 Kamermuziek. Hilversum II, 298 m VARA 8.00 I'ws-: 8.15 Zingende torens en koperac coorden; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Gram; 9.0? Vacan'detips: 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10-00 Gersbwtn programma: 10.25 Met of zonde- omslag; 10.50 Concert orkest Peter Yorke: 11.15 Triangel ca baret; AVRO: 12.00 Mannenkoor; 12.40 Ui: Pierre Pala's brievenbus: 13 uur Nieuws: 13.20 Musette orkest; 14-05 Boekenhalfuur; J4.30 BeetKoven-cydus; 16.00 Dansorkest: 16.30 Sportrevue; V ARA 17.00 Orgelensemble; 17.30 Ome Keesje; IS-00 Spert. 18.15 Nws.: 18 30 Strijdkrachten; DCOR 19.00 Jeugduitzcn ding; AVRO; 19.30 Orkest Hugo de Groot; 20.00 Nws.: 20.05 Volksliederen 20.25 Hoorspel; '1-40 Ensemble Roth; 21.30 Kleinkunst programma; 22 00 De Speeldoos: 2230 Waltztime 23.00 Nws. 23.15 Franse klanken. Het noodlot van De naam oefenda direct invloed uit .,0, U komt zeker eens kijken hoe de passagiers het hier hebben? Nou ze zijn best tevreden!" Gerard wees op de schalen met ui terst kleine stukjes vlees ea op de kommen met eea zo op het oog niet thuis te brengen substantie. „Moet men zich daarmede voeden?" De waard haalde de schouders op: ..Dat Is met m'neer Fijt afgesproken' antwoordde hij. In de gelagkamer viel een stilte. Men had het korte gesprek gehoord met grijs haar en een mager gezicht stond op. Dezelfde taal sprekend als het meisje, dat Gerard de vorige dag ontmoet had. vroeg htj: „Bent u van de rederij? Dan wil ik er graag even de aandacht op vestigen, dat wij van dit eten niet vet worden en met ons drieën ln een bed slapen, ondanks het feit dat ons een goed verblijf en be hoorlijk eten is beloofd. We hebben aj iemand van ons naar het kantoor gezonden!" Nu haalde de waard bakzeil. Als m'neer Van Wael wil 7.al ik nog wat eten opdienen. Maar 't komt op de re kening. Én misschien kan ik nog voor een paar slaapplaatsen zorgen. Gerard had geen lust hierop in te gaan. Hij knikte. De benauwde lucht benam hem bijna de adem. Juist op dit ogenblik werd de deur opnieuw -geopend: het meisje dat hij de vorl- gedag had ontmoet kwam naar bin nen. Toen zij Gerard herkende bloos de zij eu stapte verlegen een paar passen achteruit Hij stak haar on middellijk de hand toe: „Ik beu een beetje voor uw landslieden aan het zorgen. Ik denk wel dat ze het beter zullen krijgen!" „Erg aardig van Maarhoe wist U dit?" Hij scheen de vraag niet te horen. „Hoe is het met het kind?", infor meerde hij. „Veel beter, dank Gelukkig heeft het niet de mazelen, maar de waterpokken. En de koorts is gezakt Toen ik terugkwam was de dokter er en die stelde ons gerust Stel u voor dat het kind werkelijk eens ernsrig ziek was geworden. Dat zou dagen op onthoud gegeven hebben. Over acht dagen vaart de „Meermin" al uit. Weet u soms of het een behoorlijk schip is?" „Ik was er bij tegeuwoordlg, toen het van stapel liep". Vol verbazing keek zij hem aan. „Ik heet Gerard van Wael", lichtte hij haar lachend in. ,,Ik studeer wel iswaar maar het was toch mijn va der die het liet bouwen. Het behoort nu aan mijn oom of liever...." Zij bloosde nog erger en zei verle gen: „Dat wist ik niet". „Dat kon u ook niet weten. Maar nu moet u mij eerst eens wat van uzelf vertellen. Uw naam weet ik al: Sabine Murner. Hij zag de verbazing op haar ge zicht. een verbazing, die nog groter werd toen hij doorging en zei: ,.U komt uit Zwitserland. Ik heb de hr. Blanchi namelijk gesproken. Een landsman van U?" „Neen. ik weet zeer weinig van hem. In Keulen hebben we hem ont moet. toen wij daar logeerden. Wij hoorden dat hij ook met de „Meermin' naar Amerika vertrekken zou. Daar om reizen we samen. Hij is een to neelspeler. Maar waarom kijkt u me zo aan. Ik moet nu weer weg „Neen, dat kunt u me niet aandoen dat zou met heel erg spijten!" „In de eerste plaats geloof ik dat niet en in de tweede plaats is er niets aan te doen. Ik kom eveu na mens mijn vader naar de mensen hier kijken. HU voelt zich nog niet zo erg goed. De reis heeft hem heel erg vermoeid." „Het spijt me dat te horen. Hoe oud is uw vader?" „Vijf en zestigMaar de laatste jaren heeft hij erg veel meegemaakt. „En uw moeder?" mijn moeder is dood...." „Neemt u me niet kwalijk" zei hij enigszins bedremmeld. En onmiddel lijk liet hij er op volgen: „Mag ik u niet wat van Amsterdam laten zien?" „Neen. daarvoor heb ik geen tijd" „Ik accepteer geen vrelgeriug" zei Gerard. „waarom zou dat niet kun nen? Ik wacht hier op u". Ze keek verlegen naar de vloer: ..Komt u me dan liever over een uur bij de „Rode Leeuw' 'halen", ant woordde ze toen zonder op te kijken. Met welgevallige blikken nam Caro line de Boer de keurig gedekte thee tafel in ogenschouw Tafeldekken was haar lust en leven. Zij gaf daaraan verre de voorkeur boven een gesprek met eeu van haar vele vriendinnen, waarbij de laatste schandaaltjes uit de gehele kennissenkring de revue passeerden. Pas gesneden tulpen uit de tuin stonden in de vazen, schaaltjes met heerlijk gebak, goudgele boter, krni- mlg wit brood, met de zonnestralen weerkaatsende zilver en het fonke lend kri3tal, ja het zag er keurig uit. „Als oom Just dat eens wist" mom pelde zij. „Hoog bezbek! Een emi grante op weg uaar Amerika. En dat bij ons op theevisiteZij leg de speciaal de nadruk op het woordje In de hoop dat Gerard, die haar woorden wel moest horen, hierop zou reageren. Maar hij vertrok geen spier „Ik heb u al tien keer gezegd, dat het meisje mij een bezoek brengt. En het is toch niet te veel gevergd., dat u voor een gast van mij de tafel dekt.?" Caroline ging met een zucht in de leunstoel hij het raam zitten. Char- lotle schoof haar een voetenbankje toe. „Jij bent de verstandigste van de gehele familie", wendde Caroline zich opnieuw tot Gerard, „weldra zal je de doctorstitel behalen. En toch die jeugd die jeugdWandelen met een aardig meisje is zo verlei delijk, zelfs als haar vader zijn land moet verlaten omdat hij al zijn geld heeft verloren." Nu reageerde Gerard wel. ..Als i jullie mijn gast niet willen ontvangen trek ik mijn uitnodiging liever in*" zei hij op geprikkelde toon. Meteen bond Caroline in. „Neen, Gerard zo moet je dat niet opvatten. Dat zou een grove onbeleefdheid zijn. Maar waarom komt haar vader niet mee?" „De reis heeft veel van zijn krach ten gevergd. Zij waren drie weken onderweg van Zwitserland. Boven dien geloof ik dat hij er de voorkeur aan geeft rust te honden in plaats van beleefdheidsvisites af te leggen" „Zo denk je dat?" antwoordde Ca roline wrevelig. „Hij heeft zijn vermogen verloren, zijn vrouw is gestorven, dat zijn sla gen die iemand niet gauw te boven komt. Ik kan me best voorstellen dat hij liever niemand ontmoeten wil." „Waardoor heeft hij eigenlijk zijn geld verloren?" informeerde Caro line. Gerard haalde zijn schouders op. „Ik heb er niet naar gevraagd." „Ja, naar dergelijke dingen iufor- meer je niet, doctor" meende zijn „En u vraagt er het eerste naar." antwoordde Gerard. „Ik ben met een uurtje terugVerder ben ik u erg dankbaar voor de wijze waarop u haar wilt ontvangen." Nauwelijks had Gerard de kamer deur achter zich dicht getrokken of do belde oudere dames wisselden een veelzeggende blik. „Gelukkig vaart de „Meermin" volgende week uit." zei Charlotte toen. Overigens verliep het bezoek be ter dan Gerard na het gesprek met zijn tantes had verwacht. Zij konden allerbeminnelijkst zijn, de beide da mes. Hun Frans was weliswaar aller miserabelst, maar men begreep -el kaar tenminste. Sabine Murner droeg een ge bloemd japonnetje, met pofmouwen en om haar hals een fluwelen hand je. Een lok van haar blonde haar be dekte een deel van het voorhoofd en Caroline en Charlotte namen haar scherp op, toen zij aan de theetafel gingen zitten. „Dit Is Gcrard's tehuis" zei Char lotte. „u bent eigenlijk zijn gast." Sabine scheen niet in het minst onder de indruk van de omgeving. Haar bruine ogen met de lange wlrn pers schitterden en zij gaf onbevan gen an woord op de vele vragen van de tantes. Nogmaalse drukten deze hun spijl uit over het feit, dat de heer Mur- ijer niet meegekomen was en toen hadden zij het gesprek in de richting gestuurd, waarin zij dat wilden heb ben. „Is uw vader ziek?" opende Ca rollne het offensief en er klonk op recht medelijden in haar stem. „Neen, niet bepaald ziek." antwoord de het meisje, „maar de lange re;s heeft hem zeer aangegrepen. Daarom heeft hij zich laten verontschuldigen Hij rust de geheli dag." „Is uw vader koopman?" vroeg Charlotte ..en waarom wil hij juist naar Amerika? Overigens reist u met enige families uit uw land. niet?" „Mijn vader had een katoeuspinn°- rij," vertelde Sabine en het kostte haar bepaald moeite om te voorko men dat Charlotte voortdurend haar bord met lekkere hapjes overlaadde Daarmede is behoorlijk geld te ver dienen" meende Caroline.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3