Gk C llttnaader ■N.-HOLLANDSE 'PERS 1945 Viering van de 1e Mei in het buitenland verliep kalm De 5 de Mei t-HtfkSiS ssf onunnBschSjn Traditie hersteld in Nieuwediep - marineparade in oude glorie West'Duitsland millioen België verder van de oplossing dan ooit tevoren de Telex tikt... telt thans twee werklozen Koningsdrama j^ftARGArrr. NUMV.EF WOENSDAG 3 ME! I9X Uitgave Stichting JDe Vrfle Exploitatie N.V, Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f 1.25 per maand f 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 et p. mm, familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Veiantw. ledacteuri J. v. Zoonen I Bureau. Ridderstraat hoek Oudegracht I Tel. K 2200*3971 Lichte tanks in Johannesburg, 20.000 politiemannen paraat in Berlijn Op het Rode Plein te Moskon heeft maarschalk Stalin, geflankeerd door leiders van de communistische partij en de opperbevelhebbers van de strijd krachten, de lMei-viering bijgewoond zo meldt radio Moskou. Parijs in Parijs werd de dag a'.s nationale feestdag gevierd. Scholen, theaters en restaurants waren ge sloten. Duizenden kooplieden boden de tradionele lelietjes-van-Dalen te koop aan. Zij zijn erg duur dit jaar. als gevolg van het late voorjaar. Van stakingen bleek niet veel in Parijs. In tegenstelling tot de verwachting reden de vroege ondergrondse trei nen nagenoeg normaal. Ook de taxi's reden en veel personeel van de rei nigingsdienst was aan het werk. Berlijn In de Russische sector van Berlijn verzamelden zich veel arbei ders en leden van de „vrije Duitse jeugd" voor een mars van zes uur. In West-Berlljn waren militairen en politie, ter sterkte van 20.000 man. op alle eventualiteiten voorbereid West-Berlijnse politiemannen stonden schouder aan schouder aan de sec torgrens. Zuid-Afrika Te Johannesburg wer den lichte tanks en pantserwagens In gereedheid gebracht ter haudhavlng van het afgekondigde demonstratie verbod. De „vrijheidsbeweging", die een millioen arbeiders zegt te verte genwoordigen. had een algemene sta king afgekondigd als protest tegen het wetsontwerp van de regering voor rassenscheiding. Znid-Oost-Azlë te Singapore wa ren alle openbare vergaderingen en optochten verboden. "Ver. Staten ln de Ver. Staten was het weer, en niet de politiek het voor naamste onderwerp van gesprek. Ken laag sneeuw strekte zich uit van Wyoming tot Montana. In de noor delijke staten «ia dp temperatuur on der he^'vrjespuAt. L JX, jlfr**- Felle binnenbrand in Amsterdam Gitermiddag omstreeks kwart v. twaalf is op de tweede verdieping van het gebouw Plancius aan de planta ge Kerklaan te Amsterdam, door nog onbekende oorzaak brand ontstaan, ln dit gebouw zijn de garage, der werkplaatsen en het kantoor van de taximaatschappij Atax gevestigd. De voorzijde van de tweede etage wordt bewoond door de garagechef. In een er achter gelegen grote lokaliteit stond emballagemateriaal waarin au to's voor de RAI-tentoonstelling ver pakt waren geweest, opgeslagen, als mede een auto eü onderdelen, kort na half twaalf was er nog iemand geweest, doch had niets bemerkt. Het personeel was aan het koffie drinken. toen burcn een sterke rook ontwikkeling op het dak bemerkten en alarm sloegen. Met drie stralen, één over de lad der naar het dak, drie stralen van het bedrijf zelf e - enige schuimblus- sers wist de brandweer, die met rook en zuurstofmaskers moest werken, ln korte tijd het vuur te localiseren. We] waren de vlammen door twee grote luchtroosters heen naar de ge heel houten vliering overgeslagen, doch er bestond geen gevaar meer voor uitbreiding. Het nablussen, me de door de uiterst sterke rookontwik keling, duurde nog enige tijd. De speciale brandploeg van de Am sterdamse centrale recherche die juist gisteren haar dienst begon stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. Vast staat, dat het vuur heeft gewoed in de kratten en vandaar op de vliering is overge slagen. De schade is nog niet opge maakt DE BLOEIENDE BETUWE. De appelbomen in de Betuwe staan ln volle bloei. Vele perenbomen heb ben door de regen van de afgelopeD dagen een korte bloeitijd gehad. Hier en daar kon men nog mooie percelen aantreffen. De Meikersen staan er op verschil lende plaatsen fraai bij, hoewel het sterk ontwikkelde blad bij diverse bo men de kijklustigen veel schoons ont neemt. Belgrado Maarschalk Tito nam te Belgrado een 5 uur lange legerpara- de af, waarin tanks van 36 ton mee reden. die in Joegoslavië zijn gefa briceerd. Duizenden mensen, die de parade gadesloegen, juichten bij het zien van de leuze „wij zullen onze onaf hankelijkheid verdedigen", die op de tanks was geschilderd. Tsjecho-Slowakije president Gott- wald van Slowakije heeft bij een pa rade van duizenden arbeiders en jon geren op het Denceslasplein te Praag verklaard, dat de kerkkwestie in Slo wakije wettelijk was opgelost, waar door het Vaticaan „deze buiten landse mogendheid in dienst van de Amerikaanse imperialisten" niet langer mogelijk zou zijn met behulp va.i de „kerkelijke hiërarchie" het moreel van het Tsjechoslowaakse werkende volk te ondermijnen. Donderend applaus weerklonk, toen Gottwald lof bracht aan „onze aller machtigste bondgenoot en vriend, be vrjjder en beschermer, de onoverwin nelijke Sowjet-Unie". De stichting vaii „een Oostduitse democratie" noemde Gottwald „esn keerpunt ln de geschiedenis". Verloofd paar te water: man verdronk Zaterdagavond omstreeks 21.36 u. zijn twee personen J. C., oud 45 jaar, woonachtig te Maurik en mej. M. M. uit Bmirmalsen in de Linge te water geraakt. Een schipper die met zijn vaartuig op de Linge lag, hoor de hulpgeroep en giug met zijn roei boot naar de plaats van het ongeval. Hij wist nog juist het meisje te red den. Deze kon met veel moeite ver tellen. dat er nog iemand in het wa ter lag. Na een uur dreggen heeft men het lijk van C., de verloofde van Mej. M M. kunnen vinden. Op Vrijdag 5 Mei ver schijnt onze krant niet. Adverteerders worden dringend verzocht adver tenties voor onze krant van Zaterdag zo vroeg mogelijk in te zenden. NOG VRIJ GUUR. Matige tot krach'rige wind tussen W. en N.W. Vrij veel bewolking met op klaringen in de namiddag. Weinig ver andering in de "Temperatuur. De Kon. Marino te Den Helder heeft gisteren een traditie hersteld, voor de oorlog telkenjare op konin ginnedag een grote parade van alle aanwezige marine-onderdelen gehou. den. Dit jaar kreeg deze mars de eerste na de bevrijding bijzondere luister doordat de commandant zee macht Nederland, Schont-hij-Nacht I. W. Reynierse deze parade van rond 1200 man, bestaande uit de ma- tinlerskapel met tamboers en pijpers, een bataljon adelborsten en twee ba taljons *jt>füciereu. onderofficieren en manschappen, afnam. Een Inspectie door de commandant diens adjudant, de chef-staf kapitein ter Zee B. C. Maheu, de commandan ten van de thuisliggende schepen cn buremeester van Den Helder, mr. G. D. Reehorst, ging aan de plechtig heid vooraf. Voor het defilè, dat on der commando stond van kapitein ter zee, L. H. Quant, commandant van de mijnendienst Nederland, werd het Wilthelmus gespeeld waarbij de voor geschreven eerbewijzen worden ge bracht. Van de overjge marine-on derdelen stonden ruim 1500 officie ren, onderofficieren en manschappen, onder wie enige ridders der militai re Willemsorde, langs de marsroute opgesteld. Des morgens om negen uur was reeds de vlaggenparade voor het commandementsgeboriw gehou den, waarbij eveneens de mariniers- kapel aanwezig was. Voorts klonken om die tijd 33 saluutschoten vanaf Hr. Ms. wachtschip Willemsoord, te één uur volgden de eveneens voorge schreven 35 schoten. De in de haven liggende wachtsche pen en de schepen van de mijnen dienst waren feestelijk gepavoiseerd. Deense koeien verkozen de vrijheid Zaterdagmiddag trok een stoet van 72 Deense koeien en 23 Franse paarden van het Hdllandse spoorsta tion in Den Haag naar het openbaar slachthuis. Onderweg echter kwam een der koeien tot het inzicht, dat de vrijheid te verkiezen was boven de vleespotten der Hagenaars. Zij ging er dus van door. Een hoofdagent van politie met de allures van een cow boy trok er achter aan. Hij slaagde er in deze Deense koe te doen buigen voor de sterke arm der wet. Een an dere agent was minder gelukkig. Toen de stoet op het abattoir was aangekomen en een andere koe de be nen nam, werd bi;' in een poging om haar tegen te houden, onderste Do ven geworpen. D* agent moest in een ziekenhuis verhouden worden. Een groep Duitse economen, ver bonden aan Research Instituten in verschillende Duitse steden, geven in een door hen gepubliceerd rapport als hun mening te kennen, dat West- Duitsland op zijn vroegst in 1955 de werkloosheid ln dat land - er zijn nu bijna 2 millioen werklozen - kan doen verdwijnen. Teneinde dit te bereiken, zo zeggen zij, moeten de geallieerde beperkingen op de staalproductie, de scheeps bouw en de nitraatproductie eerst worden opgeheven, Volgens hen zijn in de periode tot 1955, naast de Marshallhulp 1.5 mill. dollars aan buitenlandse hulp of in vesteringen nodig, om Westduitsland economische levensvatbaarheid te ge ven en de werkloosheid aldaar te doen verdwijnen. Zij merken verder op, dat Westduitsland ook moet trachten markten te vinden ln Oost-Europa en Jongeman bij gevecht doodgeschoten Jlet ging Zondagavond rumoerig toe in zaal Hochstenbach te Tudde- ren. Een groep personen uit het na burige Broeksittard geraakte slaags niet de marechaussee. Deze kon eerst na versterkt te zijn de danslokaliteit ontruimen. Doch daarmee was het gevecht nog niet ten einde. Ook huiten de zaal werd het handgemeen voortgezet. Toen het tenslotte enige lieden te bont werd en dezen op de vlucht sloegen, schoot de marechaussee op de weg lopers, na tot tweemaal toe halt ge sommeerd te hebben. Ongelukkigerwijze werd hierbij de 24-jarige ongehuwde Jetten getrof fen, waarna hij zwaar gewond naar het ziekenhuis te Sittard werd over gebracht, waar hij bij aankomst aan de verwondingen bleek te zijn over leden. Door de merechaussee wordt een uitgebreid onderzoek in gesteld. Het Belgische katholieke blad Le Metropole schreef gistermorgen, dat nu tot ontbinding der Kamer is be slist, iedere dubbelzinnigheid voor taan is uitgesloten „Het kiezerscorps zal op 4 Juli moeten uitmaken of België een koninkrijk zal blijven of dat het een ander grondwettelijk sta tuut zal kiezen en zich in een avon tuur zal storten, waarvan de dynas tie haar gedurende 120 jaar heeft weerhouden." Het neutrale blad La Lanterne schrijft er aan te twijfelen of de re sultaten der verkiezingen van 4 Juni zullen beantwoorden aan die der volksraadpleging. Tijdens de volks raadpleging werd 57 pCt der stem men op de koning uitgebracht, ter wijl bij de verkiezingen van Juni '43 de katholieke volkspartij slechts 42 pCt der stemmen op zich wist te ver enigen. La Lanterne is dan ook van oordeel dat de koningskwestie ver der dan ooit van 'n oplossing verwij derd is. DE SOCIALISTISCHE ACTIECOM- CITE'S IN BELGIS EN DE TERUG KEER TAN KONING LEOPOLD De secr.-gen. van de Belgische soc. partij, Victor Larock, schreef in een hoofdartikel in Le Peuple, dat het Strop voor mosselvissers De stormen van afgelopen dagen brachten veel schade toe aan het op de mosselpercelen op de Grevelingen uitstaande mosselzaad. Dit mossel zaad was de „oogst" der kwekers van een geheel seizoen vissen nabij Hellevoetsluls en Scharendijke. Door de storm is nu een groot ge deelte van dit zaad verloren gegaan. De schade bedraagt duizenden gul dens. ■voornamelijk de socialistische actie- eomlte's zijn geweest, die na de volks raadpleging de weg aan koning Leo- 3>oId hebben versperd. Deze actieco- mite'8, aldus Larock, hebben hun kracht getoond opdat zij er geen ge bruik van behoeven te maken. Zo lang de arbeidersklasse waakzaam en vastberaden blijft zal de reactie ln België niet alles op het spel dur ven zetten. Het is niet zozeer de al gemene staking die zij vreest als W3l de gecoördineerde directe acties, waartoe de arbeidende klasse haar toevlucht zou kunnen nemen. Echtscheiding om een tandenborstel Een echtgenoot te Tam pa in Flo- rida heeft een eis tot echtscheiding ingediend, omdat zijn vrouw met zijn tandenborstel haar sclioeuen had op geborsteld, zonder hem dit te zeggen Toen hij daarna zijn tandelborstel op de normale manier gebruikte liep hij een ernstige mondinfectie op, waardobr hij vier snijtanden ver loor, zo verklaarde hij voor de rech ter. PARACHUTEROM IN HET TEEN GETONDEN Tijdens het graven van turf aan de Kamerlingwijk (Oostzijde) te Zwartemeer werd in het veen een bom ontdekt. Door de gemeentepoli tie te Emmen werd de hulpverle ningsdienst te Den Haag gewaar schuwd, die het wapen naar Den Haag vervoerde om onschadelijk ge maakt te Worden. Het bleek een geladen parachute- bom te zijn met een lengte van 80 cm. en een gewicht van 40 kilo. De Parijse gemeenteraad heeft beMainwaring Broadmead, Pierson J. sloten tot de bouw van een stadion met 100.000 plaatsen op een stuk ge meentegrond van 86000 m2 oppervlak te. Bulten het hoofdkwartier van het onder communistische leiding staan de Franse verbond van vrouwen te Parijs, is Zondagavond een plastic- bom ontploft. Er is geen melding ge maakt van slachtoffers. Volgens radio-Sofia zijn in Bulga rije brood en tarwe niet langer op de bon als gevolg van het welslagen van het eerste kwartaal van het econo mische plan voor 1950. Meer dan 25 buitenlandse jeugd leiders, o.a. uit Nederland, woonden Zondag de opening van de Int. jeugd bijeenkomst bij, die te Wolfsburg na bij Brunswijk wordt gehouden cn waarop zal wordengesproken over het program voor Int. jeugduitwisse ling. Te Oran is een tramstaking, die 21 dagen geduurd heeft, geëindigd. Het Britse ministerie van buiten landse zaken meldt, dat de Britse ambassadeur te Damascus Philip Dixou als ambaspadeur te Praag zal opvolgen. Dickson was naar Londen teruggeroepen, daar hij benoemd is tot permanent onderstaatssecretaris op het Foreign Office. De Colstream Gnards, zo genoemd naar het regiment, dat in 1660 uit het Schotse plaatsje Coldstream on der leiding van kolonel Monck, die mede koning Karei de Tweede weer op do troon hielp, Londen binnentrok hebben hun 300-jarig bestaan her dacht met een parade waarin drie generaties meehielpen. Volgens radio Moskou bevinden zich thans bijna IS millioen commu nisten buiten de Sowjet-Unie, dat is belangrijk meer dan voor de oorlog. Op het jaarlijks congres van de vrije democratische (ligerale) par tij te Dnsseldorp is de plaatsver vangende premier en minister van het plan-Marshall, Franz Bluecher, gekozen tot voorzitter der partij ter vervangin gvan prof. Theodor Heuss, die als president der bondsrepubliek geen functies meer in de partij zal vervullen. De as van prins Hubertus van Pruisen, kleinzoon van de laatste Duitse keizer, die onlangs in Zuid- Afrika overleed, is in het familiegraf van de Hohenzollern te Hechuingeu (Zuid-West-Duitsland) bijgezet. De staking van liftpersoneel cn andere bedienden in woongebouwen te New York is geëindigd. Overeen gekomen is, dat hun geschil mot de huiseigenaren aan een commissie van onderzoek zaï worden voorgelegd Bij de staking waren 12000 man be trokken. De Britse admiraliteit heeft beslo ten alle nasporingen naar de traw ler Milford Viscount, die sedert twee weken verdwenen is met 13 perso nen aan boord en waarvan men en kele dagen geleden zwakke radio- seinen meende te horen, opgegeven. de Sowjet-Unie. Teneinde de consump tie boven het gevaarniveau te hou den, heeft Westduitsland, behoefte aan invoer to' een jaarlijks bedrag van 3.5 a 4 milliard dollars. Verle den Jaar werd slechts voor een be drag van 1.1 milliard dollars uitge voerd Twee doden: auto door trein gegrepen Op de onbewaakte overweg bij de spoorwachterswoning van de heer Hendriks in Leuvenheim, aan de particuliere weg van „Huize den Bosch", is de melkventer J. Reme- llnk met zijn auto, waarin zich ook een 17-jarige loge uit Den Haag be vond, door trein 308 van Zwolle naar Roosendaal gisteren om ongeveer 11.45 uur gegrepen. De auto werd 400 meter meegesleurd en moest met grote moeite onder het voorstel van de locomotief vandaan gehaald worden. Dr. J. C. van Koudoever kon bij beide slachtoffers sfechts de dood constateren. Op het moment, dat het ongeluk gebeurde, stond er een werk trein voor, die juist het vertreksig naal gaf. De beide inzittenden heb ben zich vermoedelijk op deze trein geconcentreerd, zodat zij trein 08 te laat hebben bemerkt. De versla genheid in de omgeving is zeer groot Koning Abdoellah wil vrede met Israël Volgens bericht in de Daily Ex press van de Jordaan-Israelische grens hebben agenten van koning Ab doellah van Jordanië pn premier Ab Goerion van Israël een ontwerpover eenkomst over de grenzen tussen bei de landen opgesteld. Koning Abdoel lah zou de eerste Arabische leider zijn, die een einde aan de „heilige oorlog" zou maken. Binnenkort, al- dns het blad. zal koning Abdoellah bet besluit daartoe bekend maken, nu hij ziet, dat geen Arabische leider hem daarvan zou kunnen weerhou den. Koning Abdoellah zal op de hulp van Irak - kunnen rekenen, ttrt be stnurd wordt door een familielid, Ab doel Illah. Zijn uiteindelijke doel zou zijn Jordanië, Syrië en Irak tot een machtige staat te verenigen. Volgens de Jeruzalemse correspon dent van de News Cronicle zal aan het begin van deze week een bespre king „op hoog niveau" plaats heb ben v§n vertegenwoordigers^ van Is raël en Jordanië ter voorbereiding van een vredesverdrag. Volgens hst blad is de bespreking op Dinsdag ge steld. GEVECHT TUSSEN ONBEKENDE VLIEGTUIGEN BOTEN ITALIË Boven het Italiaanse plaatsje Ruf fre, 80 kilometer van de grens van Oostenrijk, opende een niet geïdenti ficeerd vliegtuig het vuur op twee andere vliegtuigen, waardoor het ach tervolgd werd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Aan de hand van de kogels wordt getracht de iden titeit van de vliegtuigen vast te stel len, die in noordelijke richting ver dwenen. VERBETERING TAN DE VISSTAND In de polders Oostzaan- Westzaan en Krommenie is door de inspectie der visserijen een hoeveelheid van 200 pond montee (jonge aal) uitgezet. Als men nagaat dat er ongeveer 1500 in een pond gaan begrijpt men dat dit een respectabele hoeveelheid is. De jonge visjes, die ongeveer 8 a 10 cm. lang waren, werden uit Frank rijk aangevoerd door de Ned. Heide Maatschappij. Het zal nog vier jaar duren eer deze aaltjes de vereiste maat hebben voor visserman en hen gelaar. MOLEN DE ZOEKER TE ZAANDIJK ERNSTIG BESCHADIGD. De oliemolen „De Zoeker" te Zaan dijk is ernstig beschadigd, doordat een roede (wiek) afknapte. De molen wevd onlangs door de gemeente Zaan dijk aangekocht. Het ongeval is ver moedelijk te wijten aan de ouder dom vande wiek. Vorig jaar heeft zich hetzelfde on geval voorgedaan met de molen „Het Prinsenhof" te Westzaan. VREEMDE VISSEN OP AMELAND. Vreemdsoortige vissen van grote afmetingen zijn aangespoeld aan de Wadkant van Ameland. Op de glooi ing van de zeedijk ligt een vis ter lengte van 3.50 meter, met een door snede van ongeveer 68 cm. Toen men de vis opende vond men er een jong in van een halve meter lengte. De zeelieden willen het dier rangschik ken onder de bruinvissen, ook wel dui keiaars genoemd. Alle diensten der spoorwegen van Si re zijn tengevolge van een staking verlamd. De staking begon Zaterdag met een wilde staking onder de ma chinisten en stokers naar aanleiding van een geschil over promotie. Zon dag breidde de staking zich uit naar Dublin en Cork. INDIEN Shakespeare nog had ge leefd, zou h ij in de verwikke lingen rond de Belgische koning Leo- pold ongetwijfeld stof hebben gevon den om een nieuw koningsdrama te dichten. Men moet eigenlijk medelij den hebben met deze man, die veel leed in zijn leven heeft ondervonden. De politiek vraagt echter niet naar persoonlijk leed en de strijd om ko ning Leopold gaat verder zonder zich om de persoon van de koning te be kommeren. De strijd is nu in een nieuwe phase gekomen, nadat het er vorige week enkele dagen naar heeft uitgezien, dat de partijen tot over eenstemming zouden geraken. Het heeft niet zo mogen zijn. De socialisten hebben naar onze mening een kapitale fout begaan. Het lag in hun macht de koningskwestie te doen beëindigen. Als ze een ietsje water in de wijn hadden gedaan en niet de volslagen nutteloze eis had den gesteld, dat de koning na de troonsoverdracht als een balling het land moest verlaten, zou er in Bel gië ontspanning zijn ingetreden. Het gevoel voor maat en verhoudingen, waarvan de heer Spaak zo menigmaal blijk heeft gegeven, deze in hoge ma te te bezitten, heeft hem te onzaliger ure in de steek gelaten. En zo krijgen we dan in België Ka merontbinding. Het referendum is niet duidelijk genoeg samen te stellen als is dat het uiteindelijk resultaat van de verkiezingen, maar om zich uit te spreken over de Koning. Schie ten ze er iets mee op? Wordt de ko- nn?skwestie opgelost indien, wat men selijkerwijze .mag worden veronder steld, de Katholieken in het Parle ment de volstrekte meerderheid be halen? j Dan kunnen ze tenminste de Ko ning volgens de parlementaire weg op de troon terugroepen. En dan? Zal er dan in België rust heersen? Ver andert er Iets aan het feit. dr* de Koning der Belgen ook ingeval van een Katholeke overwinning niet meer de Koning der Belgen, maar de Ko ning van de Katholieke Belgen zal blijken te zijn? We geloven, dat Leo- nold genoeg begrip zal hebben om in deze positie niet lang aan te blijven. En dan zal prins Boudewljn binnen afzienbare tijd op de troon plaats ne men. We zouden d<»ze geschiedenis het drama der grove föuten kunnen noe men. Want maar zelden is er in de laatste tijd op staatkundig gebied een vertoning ten beste gegeven, waarbij de Kroon betrokken was en waar zulke fouten zijn gemaakt, door alle betrokken partijen. Door fle Koning, door de CVP en door de Belgische Werkliedenpartij. Hebben wij er iets mee te maken? Kan het ons niet koud laten, wat er in België geschiedt? Oppervlakkig zou men zeggen, dat wij er rustig om kunnen slapen. Wat we dan ook wel zullen doen. Maar in verband met de Benelux is het voor ons toch wel van heel groot belang, welke regering er in Belgë aan het bewind komt. Een stevige zwaai naar rechts bij onze Zuiderburen zou de problemen onge twijfeld doen toenemen. Want de praktijk leert altijd, dat een regering met conservatievere inslag minder geneigd is, problemen in internatio naal verband te" zien. v. Z. Trygve Lie. de secretaris-gen. van de Ver. Naties, die een bezoek aan Eurona brengt, zal in de eerste helft van Me! een bezoek aan Den Haag brengen om besprekingen te voeren met de rechters van het Internatio nale gerechtshof.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1