KAPPIE EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" Ernstige bezwaren tegen het besluit van Stichting Avondzon Is het terrein achter de N H. kerk niet groot genoeg? Op algemene begraafplaats zal j aula worden gebouwd - I Meifeest in Veerburg Uit het jaarverslag van de Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht «•ilim RAAD ANNA PAULOWNA HET STOND ZO NUCHTER op de agenda. De stichting „Avondzon" heef; besloten om het Tehuis voor Ouden van Dagen te bouwen op een ter rein achter de N.H. Kerk, mits in de onmiddellijke omgeving voldoer.de tuin xal zijn voor de "teelt van groenten en bloemen. Aan de gemeente-architect Is opgedragen een begroting van kosten te maken voo: het plan, hetwelk door hem reeds is ontworpen. In eerste instantie was heï (natuurlijk) de heer Glim (CPN), die er het nodige over had op te merken en o.m. ten antwoord kreeg, dat niet de gemeente-architect, doch de architect Hoep het plan ontwierp. Toen echer wethouder Kloosterman vroeg of de raad er iets van zou willen zeggen kwam uit de fraCcies van de PvdA en de KVP een Stroom van critiek los. ZO WAS er de heer Berbee (KVP) die maar al te graag inging op de vraag en opmerkte, dat vier leden van de Stichting een andere plaats op het oog hadden. Ze waren meer voor de om geving van de Molenvaart. Slechts de burgemeester was voorstander van het terrein achter de kerk. „Dat klopt, ant woordde mr. Mijulieft, „omdat de an dere leden landbouwgronden als bouw terrein wilden bestemmen en men dan bovendien in gaat tegen he; uitbreklings plan". Dat kon de heer Blaaubroek (PvdA) «iet inzien. Informaties hadden hem ge lerd. da-; er wel degelijk landbouw gronden voor een dergelijk bouw mocli. ten worden gebruikt en de raad heeft de bevoegheid het uitbreidingsplan te wijzigen. Voorzitter antwoordde, dat dit allemaal ingaat tegen de ordening vla he; uitbreidingsplan in hoofdza ken en da-: Ged. Staten geen toestem ming zullen geven. De heer Blaaubroek stelde daarna de zaak scherp. Hij was tegen deze pkats omdat het terrein 'Ge klein is, waardoor uitbreiding onmogelijk ge maakt word:. Hij had gedacht een ter rein \-an minstens een halve hectare en liet daarom 'n ernstige waarschuwing ho ren. Er moet iets {^>eds komen. Deze waarschuwing werd naderhand door de heer Me per (KVP) nog eens onde.-- ff:reept terwijl mr. Mtjnlieff aan de discussies een eind maakte door op té merken, dat het sttcfuingsbetuur een be «lui; nam—de raad oordele straks! Spoorput Tevoren was al het nodige gezegd over de spoorput, waarover bericht is ontvangen, da» her; rijk 85 procent zal bijdragen in de kosten van arbeidsloon De heer Blaaubroek was over het werk maar matig tevreden, omda; z.i.' bet wateroppervlak te groot word;. Meerdere raadsleden deelden d:e me ning. waarna voorzitter toezegde, dat de zaak nog eens door B- en W. zal worden bezien. De heer Saven (CPN) wilde meer arbeiders ingeschakeld zien omdat er nog genoeg in de overbrug ging lopen. De mogelijkheid za! wor den onderzocht. Aan de heer R. van Ingen werd ont slag verleend als plv. wijkhoofd en als lid van de commissie to; wering van schoolverzuim. Van bet college va» wijkhoofden was oog -geen aanbeveling ontvangen, in de commissie tot we ring van schoolverzuim werd de heer Joh. Wfcte benoemd. Het voorstel om aan de afd Anna Paulowna van kin derherstellingsoorden en gezondheids kolonies en aan de stichting Katholie ke kinderuitzending GO Cl per verpleeg 'dag per kind subsidie te verlenen, vond algemeen bijval. Et zu'len in 1950 to taal vijf kinderen worden uitgezonden. De woning Schorweg 35, bewoond door de heer O. Jansma, werd voor f 2800.- verkocht; aan de heer W. Cor Melissen, terwijl de wandelsportvere niging „Door weer ea wind" ;15.- éubsidie per Jaar zal krijgen. De eigen dernmen van de heer P. Geense aan d- Benedenbuurt werden aangekocht voor een bedrag van 3500,- Daar door zal he; mogelijk zijn de Raadhuis ffcraat me; de Benedenbuurt te verbin den. waarvoor nu de tuin nodig is, la ter ook het huls van de heer Geense. Benedenbuurt wordt Smidsweg Konden we hierbovea nog over Be nedenbuuf; schrijven—thans heet de Beneden weg Smidswcg. Voorzitter "ver telde, dat bij verscheidene bewoners antipachie bestaat egen de naam Be nedenbuurt Sinds jaar en dag is er aan de Benedenbuur; een grote smede rij gevestigd en daarom was de voor keur ui .-gegaan naar de naam Smids- weg. De heer Glim vond de wens van de bewoners nogal „burgerlijk". Hij kon er zich overigens wel mee vereni gen en lioopte. dat de Smi-dsweg een maal de naam Saridsstraa; waardig zal worden! Met he': oog op het vernielen van de riolering door zware wagens werd besloten het pad langs de huizen aan da AmsteldSjk te sluiten voor verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee pielen. Nieuw schoolhoofd Tot hoofd van School II werd per 1 September benoemd de heer K. Beun der ':e Schagen. Deze benoeming kwam voort ui; het feit, dat nö. 1 van de voordrachtde ki een vorige vergade ring benoemde heer A. Donkerbe dankt had. De heer Beurder stond als no. 2 op de voordracht. De heer N. A. Disselkoen had eer vol ontslag gevraagd als onderwijzer aan school I, wegens becoearing te Wes;zaan. Voorzitter deelde mede. dat een opvolger nog niet benoemd kon. worden, omdat het aantal sollicitaties :e gering was In verband me: deze beurs) te verbouwen to; woning en ma zijn ontslag pas kuinen krijgen na het verstrijken van de termijn van 3 maan een. De raad nam he;' (formele) besluit om de nieuwe openbare school té bou wen aan de Raadhuisstraat en de heer Blaaubroek kreeg de verzekering, dat er bij he; nieuwe gebouw ëen ruime speelplaats zal komen. De Naco-garage B. en W. stelden voor om een gedeel te van de voormalige Naco-garage (aan de kant van de Vlas en Koren beurs) verbouwen J;ot woning en ma ge zijn en het daarna tc verhuren aan resp. de wijkverpleging en het Wicte Kruis tegen een nader te bepalen huur prijs. Voorzitter zei. dat het hiervoor bijzonder geschikt was Het oude ma gazijn van het Wi:te Kruis is te vock Mg en bovendien heef men nu een een fraai punr. De kosten van de verbou wing worden fgeraamd op ten hoogste 10.000 gulden,, waarvan het rijk een bijdrage betaalt van 1890.- De chauffeur-werkman van de vuil nisophaaldienst zal ln he'; andere ge deelte van de Naco-garage gaan wo nen. Zijn tegenwoordige woning kooit dus vrij en voorgSteld werd dezé wo ning en garage te verhuren aan gemeen teopzichtér Kossen, nadat verschillen de onderhoudswerken, waaronder hje'; maken van een W.C., zijn uitgévóerjl. De totale kosten vah di; onderhoud worden, geraamd op 600,50, terwijl- de huurprijs werd vaS.gesteld op, 4, gi.il' den. 50 .voor de woning en 1.50 voor' de garage- j Na enkele administratieve printen, kreeg de heer Glim de gelegenheid hét woningbeleid aan te snijden, waarop' de heer Hboimeyer als voorzitter van (je. wocingcommissie antwoordde. (Veel hebben we er niet van begrepen—red) Tijdens de rondvraag wees de hebr Blaaubroek op het gebeurde in Haren karspel en verzocht B. en W. dézge-' lijke gevallen zo te regelen.- da; in ieder geval, de minst schuldige nfé. j de dupe wordt Op he; verzoek vin om f l.r per verpleegdag vopr reke ning der gemeente te nemen van pa tiënten. die langer dan 6 weken war-' den verpleegd krachtens aanvullende verzekering werd gunstig beschikt'. Daardoor word; het mogelijk, óldus de' voorzitter, dat he; aanvullend fonds kan blijven draaien. Het gemeentepar- soneel krijgt ook over he; tweede kwar taal 1950 de bekende 5 procent looris, verboging. Tijdens de rondvraag was het de heer Blaaubroek, die wees op de bun kers bij de opri; van de Kooibrtig-.- Deze vormen een ernstig gevaar, doch voorzitter vertelde, dat Defensie wei-', gert ze óp te rui-fen. Wel kreeg de heer Hooimeyer de verzekering, dat er een duidelijke richtingaanwijzer ge- plaats; zal worden. Mensen, die naar Brzezand moeten, komen dan dikwijls via Ewijcksluis! De heer Schra hield een pleidooi voor straatverlich ting ia de J- C. de Leeuwweg, terwijl de heren Berbee, Kloosterman- en Ouds hoorn ook orgj andere wensen hadden Er zal naar de kosten geinformeerd worden. Daarna vólgde sluiting. Zij pog vermeld, dat wethouder fan ker wegens een operatie en de heer heer G. H. Geerligs wegens verblijf buitenslands afv izig waren. RAAD SCHAGEN Tijdens de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering heef; burgemeester Wognum nogmaals de grote vzrdiens ten van de op 21 April overleden wet houder Blaauboer geschetst en hem in een rede herdacht- Namens de raads leden sloöi de heer Gorter zich bij deze woorden aan. Daarna werd de geloofs brief van de opvolger van wijlen de heer Blaaubóer, de hfler Niestadt. on derzocht en besloten tot '«-oelaing. Voorzitter deelde mee. dat he; de be doeling is, over 14 dagen weer bijeen te komen, waarbij dan een wethouder gekozen zal moeten worden. Na enkele ingekomen Snikken werd voor een bedrag van f 2500.- van de heer D. Swakn.an te Santpoort aiange kocht een woning met erf aan de Dor pen. In verband met he; uitbreidicgs- plan Nijverheidsstraat kan men dit per ceel zeer goed gebruiken en het bedrag van f 2500.- werd algemeen billik ge acht. DE AULA KOMT Zonder opmerkingen werd besloten op de Algemene Begraafplaats een au la te bouwen en een keerplaats aan te leggen. Daarmee gaat een lang gekocs terde wens in vervulling: he'; huidige Deel van Schagen heeft programma 3 en 4 De drukke kabel—werkzaamheden van de PTT blijven niet zonder gevol ger Een gedeelte van dc bij he-; distri butienet aangesloten luisteraars, zijn met ingang van Dinsdag nïe; alleen voorzien van Hilversum I en II maar nu ook van h>; derde en ie.-de pro gramma (buitenland) Men hoopt bin ner afzienbare tjjd nog geheel Schagen hiervan te voorzien ECONOMISCHE BETREKKLNGEN MET BOLIVIA De heer Ir. P. H. Zijderveld, Con sul der Nederlanden te La Paz. za] voor belanghebbenden bij aangelegen beden in Bolivia, te spreken zijn op Vrijdag 12 Mei 1950 van 10—12 uur v.m. ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord holland. Beursgebouw, Damrak 62a te Amsterdam C. Het verdient aanbeveling, dat gega digden van hun voornemen blijken aan he: Secretariaat van voornoemde Kamer vóór 10 Mei a-s. lijkenhuisje verkeert in Jechte staat en het is onmogelijk de auto's op de be graafplaats te keren. De totale kosten worden graamd op een bedrag vtei 28.000.. terwijl er een opbrengst aan huur verwacht mag worden Van 600.- per jaar. De aula zal plaats bieden aan 30 personen (ti er za!"'te vens een sectiekamer in worden onder gebracht. Na afhandeling van een admiriistra bef puntje werd de vergac\ring geslo ten. JACHT OP DE COHMIXISTEX TE 81XGAP0HK De politie te Singapore lieefij ne gen in China geboren leiders derjcom munisten op Malakka gearresteerd, onder wie zich naar men aaniïeemt de man bevindt, die verantwoordelijk is voor de mislukte aanval mei; oen handgranaat op de gouverneur Franklin Girason. Bij een inval in een geheime ver blijfplaats der communisten heeft de politie een aantal documenten buit gemaakt, waaruit plannen bleken voor ondernemende acties op igrote schaal in de komende twee wjekeu, zoals stakingen, brandstichting ejn botage. Men liad de rubhérindtistrie van Singapore willen ontwricht^, al dus de politie. TWEE LEDEX VAX DE „VOLKSPO- IiïTIE KRIJG EX GE VAXGEXIS- STBAF Twee leden van de Oost-Duitse volkspolitie zijn door 'n Amerikaans gerechtshof te Berlijn tot 1 jaslr ge vangenisstraf veroordeeld. Zij waren Vrijdag reeds schuldig bevondep aan het dragen van de uniform ener pa ramilitaire organisatie en hei bezit van .wapenen, hetgeen in strijd is met de wetten van de geallleerle controleraad. De twee mannen, de 21-jarlge luit. Nocht én de 22-jarige Roloff, waren met zes anderen vorige maand in een vrachtauto in de Amerikaanse sector van Berlijn verdwaald. z(j droe geu revolvers en machinegeweren. Het Amerikaanse hof had Vrijdag vastgesteld, dat de volkspolitie" para-militaire organisatie is. „De wetten, die door deze mannen ge schonden zijn. vormen de kern van de geallieerde bezetting in "Duits land", zo verklaard^ de rechter. Nocht had in het Hof verklaard, dat de volkspolitie Sn feite een nieu we Duitse wehrmacht was. die was uitgerust met vliegtuigmaclrines. ar tillerie en zware tanks van Duits en iusschisch fabrikaat. Wederom vond de Meivfèring plaats in Veerburg en weer waren daar tal rijke aanwezigen die di; feest van de ar beid op deze avond meemaakte en zeer vóldaan huistoe keerden. Namens de afd. Anna Paulowna cn Wieringerwaard van de PvdA, van de ANLB van Mercurius. de Ambtenaren bond. de Vara, de Vrouwenbond NVV en de zacgver. De stem des volks, heet te de voorzitter van Mercurius, de heer Ly Schra de aanwezigen welkom, in het bijzonder wel de heer J. Emmens, lid van de Tweede Kamer en de toneelver. .Kunst na Arbeid. Ouder leiding van haar dirigent, de heer N. Disselkoen zong „De stem des volks" een drie;al liederen nX Die win ter is verganghen, Oes winters als hét regent en het oud Engels ied „Abide with me" naar een arrangement van de -dirigent. Zender meer kunnen wij bewonderen hetgeen de heer Disselkoen met dit al lcgs groter geworden koor heef; be reikt. echter waren wij het met de heer Schra eens toen hij zeide, da-; het koor nog wel enige heren leden kan. gebrui ken. De heer Emmens beklom het toneel tot het uitspreken van zijn Meirede waarin-hij de gedachte van de 1 Mei dag uiteenzet;*.. De eerste Mei bracht ieder jaar een rode schare in Europa, welke getuige nis aflegde van haar socialistische over tuiging. De leuzen waren eenvoudig, de belangrijkste waren, de wettelijk gere gelde arbeidsdag en algemeen kiesrecht Deze wénsen zijn gekomen en vervuld. In 1918 kwhm de 8 urige werkdag, en het alg. kiesrecht voor mannen, kor; daarop ook voor vrouwen. Lange tijd weidde spreker uit over de ge va reu van verkeerde voorlichting welke van bepaalde andere politike richtingen dreigen, stónd nog enige rijd stil bij het onlangs via de radio gehouden debat tussen de heren Ritmeester -en Vos en besloot tenslott met de oprechte hoop dat wanneer men op 1 Mei 1950 weer bijeen is, men overtuigd zal moeten zijn zijn plicht voor Nederland en Neder landse volk "re hebben gedaan. Kunst na Arbeid bracht het toneel spel in drie bedrijven van L v d Lugt „Het lied van de zee" op een uitermate tot voldoening stemmende wijze voor 'het voetlich-; en men heeft kunnen mcr ken. dat deze thans onder regie van Mevr. Gvd Horst—Stammes Scaande vereniging op de goede weg is, om op waardige wijze het Poldecse toneel te vertegenwoordigen. De leden hebben al len goede kwaliteiten, de een wellicht iets meer dan de ander doch bij 'iets meer ervaring kan men tot voortreffelijk ke prestaties geraken. De Stem des Volks zong nog een drie tai liederen, waarvan vooral Morgen rood en Ster der hope opvielen Tot -beslui-; van het feest bleef inen nog geruime tijd onder een dansje met muziek o.l.v. de heer C Prins gezellig bijeen. Oorlog in China Volgens een Maandag te San Fran- clsco opgevangen bericht van de communistische radio in China zijn thans de legers van Mao Tse Toeng slaags geraakt met guerillatroepen in de provincie Sinklang. De radio meldt dat meer dan 5000 bandieten gedood, gewond, of gèvan- gen genomen werden. Zfj voegt er aan toe dat de guerillabewegiug aan gevoerd wordt door Douglas Macker nan, voormalig vice-consul der Ver. Staten in de provincie Sinkiang. die daar na de sluiting van het, consulaat is gebleven. CO JAAR GETROTWD Te St. Kruis (gem. Aardenburg) herdacht het echtpaar P. F. Sneu- waert-Buyck de dag, waarop het 00 jaar geleden in de echt werd verbon den. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Zij zijn resp. 88 en 85 jaar oud Het heugelijke feit zal pas over enkele dagen gevierd wor den. Goed jaar voor land- en tuinbouw Het jaarverslag van de Coöp. Raif feisenbank te Utrecht zal in kringen yan land, en tuinbouw met belang stelling worden gelezen. Het verslag wijst er op, dat het wel en wee van het Coöp. landbouwcre- dietwezen nauw verbonden is met de economische toestand van ons land, waarin over het achter ons liggende jaar een verdere verbetering is» te constateren. Het tekort op de lopen de betalingsbalans,^ de meest voor de hand liggende waardemeter van onze economische positie, vertoonde in '49 een aanmerkelijke -daling. Deze ver betering is het gevolg van de toege nomen industriële en agrarische pro ductie en export. De groei van de industriële productie houdt nog aan, zij het dan, dat zij in langzamer tem po geschiedt dan in de jaren, die di reet op de oorlog zijn gevolgd. De inspanning, die gericht is op de ver groting van de agrarische productie is, mede door de zeer gunstige weers omstandigheden in 1948 en 1949,' met. veel sucpes bekroond. Zij zal niet ver flaüwen, doch het resultaat is ieder jaar onzeker; het is afhankelijk van de wasdom, die ons gegeven wordt Echter, wij zijn geenszins zover, dat het algehele herstel, van de. Nederland se economie, resulterende in een slui tende betalingsbalans omstreeks het. midden van 1952, het tijdstip, waarop de Marshallhulp eindigt, als een on- bereikbaar doel voor ons ligt. Grote resultaten hebben de pogingen, die in die richting der industriële ontwik keling worden ondernomen, nogniet, kunnen boeken. Dé vergroting van de productie onzer nijverheid komt bijna geheel van de bestaande'indus trieën. Het Centraal Planbureau heeft be rekend, dat gedurende de Marshall hulp de agrarische productie met 50 zal moeten worden verhoogd om een exportvergroting van 74% moge lijk te maken. Het is zeer de vraag of het gestelde doel zal kunnen wor den verwezenlijkt, temeer, daar het essentiële van het landbouwprogram inhoudt, dat de productieverhoging dient te worden verkregen zonder dat in toenemende mate buitenlandse voe dermiddelen worden ingevoerd. Voor boeren en tuinders is.de hui dige politiek beter verstaanbaar en aanvaardbaar dan die der crisisjaren en zij is tot dusverre ook voordeliger Men kan slechts hopen, dat de afzet mogelijkheden over de grenzen zo ruim en profijtelijk, blijven, dat het tegenwoordig beleid kan worden .vol gehouden. Het bedrag, waarmee irihet afge lopen jaar dc aan de boerenleeriban ken toevertrouwde gelden zijn toege nomen. la niet van een zodanige om vang, dat geconcludeerd mag worden, dat in het land en tuinbouwbedrë' aanzienlijke bedragen zijn bespaard geworden. De inkomsten zijn goed ge weest, doch ook de uitgaven waren hoog. Naast de gewone bedrijfsuitga- ven zijn ook aanzienlijke bedragen nodig geweest voor nieuwe aanschaf fingen, die voor zover zij uit de lo pende inkomsten zijn betaald, de be sparingen zullen hebben gedrukt. De omstandigheid, dat daarnaast de ere diet en voorschotlening door de boe renleenbanken en de Centrale Bank tezamen met ruim f 50 millioen is toegenomen, is er mede een bewijs van. dat de verhoging der agrarische productie gepaard gaat met een stij gende behoefte aan credieten en voor schotten van land- én tuinbouw en de agrarische handels- en industriële be- d rijven." Ook iri 1949 hebben de coöp. ver enigingen. werkzaam op het' terrein vari land- en tuinbouw een beroep gedaan op de coöp. ïandbouwcrediet- instellingen. Bijzondere nadruk wordt door de Centrale Bank bij deze cre- dietverlening gelegd op de noodzaak van een bedrijfspolitieb. die voldoen de afschrijving en reservering moge lijk maakt. De hoge belastingen zijn een zware rem op de vorming van reserves. De spaargelden stegen in 1949 van f 985 millioen (inclusief f 17 millioen rente) op f 1030 millioen (inclusief 19 millioen rente)terwijl de credict- saldi een lichte vermindering onder gingen, n.L van f 311,8 millioen (in clusief 2 millioen rente) tot f 293.1 milloen (incl. 2 millioen rente). Een verheugend verschijnsel wordt het geacht, dat in '49 de vrije spaar gelden aanzienlijk stegen, terwijl de overige sterk daalden, wat blijkt uit het volgende overzicht: Spaargelden 1948 Ï949 vrije rekening iS2'918 geblokkeerde rek. 16 16 optie-rek. 259 beleggingsrek. 2 02 83 Credit-saldi rek. crt. 1948'1949 vrije rekening 186 191 geblokkeerde rek. 14 4 optie-rek. 41 beleggingsrek. 8 7 (alles in millioenen guldens). Als tegenwerkende factoren kunnen o.a. vermeld worden: de gestegen kosten van levensonderhoudde hoge bedrijfsuitgaven en de hoge kosten van investeringen. Ook bleef- nog steeds, hoewel in belangrijk mindere mate dan in '48. de fiscus zwar? of fers vragen. Marktoverzicht PURMERE.sD. 2 Mei 1950. De handel in de vette koeien zette he~l aardig ci. en voorai de prima slachtb.ees;en werden goed gezocht De prijzen..waren dsn ook iets vaster. De handel in gelde koeien was stug. he; aanbod was'-veel groter dan de vraag: alleen de goede gebruiksbeesten die het eerst g»zoch'; we.den, bleven vrij goed prijshouden, Ook met de verse melkkoeien (Waar van het aanbod groter was dan óp de grote voorjaars.naikt), ging het heel kalm aan. Bij de pinken was maar wel nig vraag, evenals bij de slachtstieren Nuchtere kalveren, waarom ne;, aan bod nog tamelijk groot was gingen heel goed. De wolveemarkt was iets beter be ze; me-; schapen en de handel was bz ter. daar de schapen met vlees voo." de dood voor hogere prijzen werdengeno men. Ook naar de schapen met lamme ren was meer vraag. Lammeren' wer den goed gevraagd, vooral de lamme tjes met vlees waren voor de dood heal duur. Bakken en 'geiten waren s;ug, maar me; de vette varken?, was hét vlugger, dè itcet voor de beste was f 1.58 dat later voor énkele to;.tf 1.60 werd gebrachc. Ook voor de vette zeu ger was meer vraag. Prijzen rond de f 1.40 per kg. Ondanks een flink aan bod van biggen was daar gang ook wel iets beier, al kon men niet'zeggen dat de prijzen ne juist hoger waren. Fokzeugen wrden beter gezocht. Gp de paardemark-; was het heel stil...Op de pïuimveemarkt, die nog Steeds gesloten is, worden nog steeds enkel konijntjes aanceboden. PURMERENT. 2 Mei 1950. Aange voord 1233 rur.deren waaronder: 194 Vette koeien f 2.20—f 2.80 per kg han del goed: 195 Melk en kalfkoeien f 625—f 1050 (kalm); 778 Geldekoeien f 425f 750 (s.ug): 44 Pinken f 225- f 450 (stug): 1040 Nuchtere kalveren fok f 50—f 120 (vlug) en slacht f 35— f 85 (goed): 22 Stieren f 600—f 1750 (kalm); 253 Schapen weide, ƒ65—f 90 (goed) en fok f 95—f 140 (gped); 172 Lammeren f 36—f 54 (vlug); 6-4;Pokken en geiten f 10—f 50 (slug): .186 Ve:te varkens f 1.50—f 1.60 per kg (goed); 977 Schrammen en biggen resp.> f 40— f 65 en f 25-i 40 (iets beter) 14 Fok zeugen f 250—f 375 (iets beter: 29 Paarden f 650—f 800 (stug) Tó;aal3968 stuks. Pïuimveemarkt. 575 Konijnen f 1— f 8.50; 8000 kipeieren f 11-f 12 en 10,000 Eendeieren f 7f 7,25 per 100 'stuks 24. De maat zonk dieper en dieper, en tenslotte kwam hij op de bodem van de zee terecht. Hij zag de grilli ge vormen van de wieren en de ko ralen, en hij voelde zich steeds min der op zijn gemak. Vreemde vissen zwommen om hem heen, die hem met hun bolle ogen verbaasd aanstaarden „Ga weg!" riep de maat. „Engerts! Griezels!" „Wat moet ik nu ook weer doen?" vroeg de maat zichzelf af. ..O ja, dat wrak! Zie ik daar niéts! Ja. daar zie ik iets! Dat zal het wel zijn! Wat een eliende.. ze zullen me toch niet vergeten op te halen? Ik zal wel verdrinken! Help!" De maat liep, hui lend achter de duikershelm. naar 't wrak toe, en sloeg er de haak om heen. „Zo zal het wel goed zijn!" dacht hij. „Het kan me ook eigenlijk niets schelen„Wat duur) het een eindeloos langdurige tijd'" zei Signor Rivaidi tegen Kappie. „Zal die zee- vaartuigzeilwrak daar niet op die zee bodem ligrusten?" „Ja", zei Kappie. „Het duurt me ook te lang! Wat zou die klont daar beneden uitvoeren'.? Als hij maar geen stomme dingen f We zulien nog even.wachten, ander» moeten we hem maar weer optrek- ken!"

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2