„C. Blaauboer-school" naam als een symbool van Wesifriese kracht Zal de hondenbelasting worden verhoogd Sportieve tassen Fa. HoltZ, Schagen Plattelandsvrouwen hadden eem zeer voorspoedig jaar K AP PIE Nijverheidsschool is officieel geopend DE NIJVERHEIDSSCHOOL voor Schagen en Omstreken zal ter her innering aan de overleden voorzitter van het stichtingsbestuur en onver moeibaar IJveraar bij de totstandkoming van de school, de heer C. Blaau- boer -- de naam C. Blaauboer-school dragen. Dit deelde Woensdagmiddag tijdens de officiële opening van de school de heer H. de Raat, wnd. voor zitter van het Stichtingsbestuur, aan de veie genodigden mede. Een be sluit, dat met instemming werd begroet op deze dag van vreugde, die ge mengd was met droefenis omdat de heer Blaauboer niet meer aanwezig kon zün. De heer W. Polderman, Inspec van het Nijverheidsonderwijs, ver richtte namens de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, de officiële opening. In zijn toespraak memoreerde de heer Polderman hoe op 22 Jan. 1947 in Den Haag de eerste besprekingen plaats vonden en hoe reeds op 1 November 1949 het onder wijs kon beginnen, hoewel de toe stand in het gebouw toen nog alles behalve ideaal was. Nadat de heer Polderman opgemerkt had, dat de di recteur, de heer H. P. van der Werve thans met voldoening op de resulta ten van zijn werk kan terugzien en posthume hulde had gebracht aan de heer C. Blaauboer sprak hij over het doel van de school. ..Veie oudesr", zo zeiöe hij, „geven er de voorkeur aan hun kinderen een administratieve op leiding te geven, maar men moet wel beseffen, dat de industrie thans meer kansen biedt op eervol werk". Dank bracht de heer Polderman tenslotte aan stichtingsbestuur, architect en aannemers, de wens uitsprekend, dat de nieuwe school mag groeien en bloeien tot heil van de manlijke jeugd in Schagen en omstreken. Burgemeester Wognum was dankbaar voor deze blijde dag: dat er hier geen school was als deze werd steeds als een gemis gevoeld en omdat steeds meer de nadruk wordt gelegd op industrialisatie en mecha nisatie zal deze nieuwe school er toe kunnen bijdragen, dat de bevolking van het platteland daarvoor meer in teresse gaat tonen. Ondanks een aan zienlijke financiële last heeft het ge meentebestuur van Schagen zeer gaar ne medewerking verleend en de heer Wognum bracht dank aan allen, die meehielpen, dat alles zo vlot van sta pel is gelopen. Dank bracht de bur gemeester ook voor het feit. dat het stichtingsbestuur zo welwillend was om in te gaan op zijn initiatief deze school de C. Blaauboer-school te noe men: een naam met een symbool van Westfriese kracht. Zeer vele sprekers hebben daarna nog het woord gevoerd. De heer S. Seitsma verzekerde namens de Stich ting opleiding smeden, constructie- en inachinereparatiebedrijven, dat deze stichting graag de uitgestoken hand aanneemt om nauw samen te werken. De heer Not. Veenenbosch sprak na mens de Bond van Nijverheidsscholen in Nederland, de heer M. C. Tuinman namens de Ver. tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland. Deze laatste organisatie, die reeds 50 jaar lang tekenonderwijs geeft, be groet samenwerking met vreugde en de heer Tuinman kon mededelen, dat zijn organisatie de avondcursussen zal opheffen. De heer G. Meurs van het Ned. Verbond van directies en leer krachten bij het Nijverheidsonderwijs wees op de verheugend grote belang stelling voor dit onderwijs, resulte rend in de stichting van vele nieuwe scholen. De heer J. Teune sprak na mens de Ambachtsschool in Den Hel der, waar inen wat jaloers is omdat de daar al 42 jaar bestaande school te kampen heeft met gebrek aan ruimte. De heer Teune zei voorts, dat de verbeterde vakkennis er toe zal moeten leiden, dat het „publiek" ook grote waardering krijgt voor de vakman. Namens dc gemeenten uit de om geving werd het woord gevoerd door de heer P. Blaauboer. burgemeester van Barsiugerohrn. Deze gemeenten zijn zeer verheugd met de stichting van de school in Schagen, omdat be zoek aan de school in Alkmaar niet alleen veel kosten met zich mee bracht, doch ook dat de leerlingen kostbare tijd door een te lange reis verloren. Voor de Nijverheidsschool te Hoorn sprak de heer J. D. Groet, namens de hoofden van lagere scho len de heer J. L. H. J. "Westenberg, hoofd der school te Schagen. Nadat tenslotte de heer O. Koopmans na mens het districtsbestuur van BOVAG felicitaties had overgebracht sprak. De heer H. P. van der Werve, di- Clubkampioenschap HNK Nadat ongeveer 3 maanden voor- wCds rijden zijn gehouden om uit te ma ken, welke spelers zuilen worden ge plaats:, zal dan Maandag 15 en Dins 16 Mei a^s. in „De Posthoorn" de eind strijd worden gestreden van het club kampioenschap van HNK. Maandag worde om zeven uur begonnen en Dins dag om 2 uur, zodat de kampioen Dinsdagavond bekend zal zijn. De vol gende acht spelers zullen met elkaar de strijd aanbinden, C Sprenke'.ing J. Stam mes, W v Eekeren, M Ooscerkamp, K Balk. K v d Ben, H de Graaf en G._ Otten. Evenals vorig jaar zal het wel niet aan belangstelling ontbreken. recteur van de nieuwe school, vond het heel moeilijk om iets te zeggen, omdat hij meer van werken dan van praten houdt. Opmerkend, dat de sa menwerking met het bestuur een be ter verloop had dan gehoopt kon wor den toonde hij zich vooral dankbaar voor de medewerking van het perso neel, dat ettelijke vrije uren heeft opgeofferd om alles in orde te ma ken. De heer Van der Werve bood een ontwerp aan van de metalen let ters. welke binnenkort door het per soneel boven de ingang van de school zullen worden aangebracht. Aanvan kelijk waren de moeilijkheden zeer groot en al konden de leerlingen daar doqr niet steeds het onderwijs krijgen wat zy moeten hebben door het meebouwen aan hun schol hebben zy iets geleerd, dat zij anders niet ge leerd hadden. „Als alles zo blijft als het geweest is", zo besloot de direc teur. „dan zal het, met Gods hulp, waarachtig wel gaan!" De drie turven hoge (liever lage!) Pietje Huiberls sprak daarna nog op keurige wijze namens de ruim 100 leerlingen en de heer A. Kossen bracht de felicitaties over van de B. van Smedenpatroons. Beproevingen voorbij. In zijn antwoord op de toespraken zei de heer De Raat, dat het bestuur er niets voor had gevoeld de schoql te openen vóór alle beproevingen voor bij waren. Dank bracht de heer de Raat aan allen, die op enige wijze medehielpen aan het werk, dat verzet moest worden en hij zei daarbij, dat burgemeester Wognum met zyn dank woord tot het bestuur overdreven had de burgemeester is zelf een van de stuwende krachten geweest! Het feit, dat de avondcursussen van de vaktekenschool zullen verdwijnen en er dus voor deze materie een definitie ve oplossing is. noemde de heer de Raat het mooiste cadeau, dat het be stuur kon krygen op deze dag. Hij bracht daarbij hulde, voor wat „West friesland" voor het vakonderwijs deed en doet Zeer speciale dank was er tenslotte ook voor de heer A. Koning de onvermoeibare secertaris van het stichtingsbestuur. Met een beroep op directeur en leraren die immers in hun macht hebben de school te ma ken besloot de heer de Raat zijn toespraak. Er was gelegenheid de school te be zichtigen. Tijdens de pauze zorgden leerlingen van de Landbouwhuishoud school voor thee, terwijl de door de leerlingen van de bakkerscursus gefa briceerde koek heerlijk smaakte! RAA CALLANTSOOG Deze avond staakten de stemmen Woensdagavond kwam de raad van de gemeente Callantsoog in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving was de heer van Diepen afwezig. Na be: openingswoord van burgemeester Correl je werden de notulen goedgekeurd. De heer Mooy had in de vergadering van 26 Januari vragen gesteld omtrent de stopplaats van de autobussen bij Stolper vlotbrug, waarover hij ontevreden was. B. en W. hadden zich ïn verbinding ge steld met de NACO en konden nu mee delen, da'; deze stopplaats aangewezen is door Waterstaat en absoluut niet ver- p'aatst kan worden. Daarna ging een hele reeks voorstellen van B en W on der de hamer door. Een verzoek van F. W. Schreude.- uit Den Haag om uitgifte in erfpacht van twee terreinen voor de bouw van zomerwoningen, werd ingewil ligd, evenals een verzoek van P. Vos Jzn uit Callantsoog om hem een stuk r. in hu. tg^'-en rr?s voor het plaatsen van een zomerwoning- Ver volgens keurde de raad goed om he: ge meentelijk sportterrein In gebruik te ge ven aan J. Bakkr Hz. voor het weiden van geiten en het parkeerterrein aan ce Zeeweg voor de tijd van één jaar op nieuw voor gebruik af te staan aan J. Bakker Jz. Van de N.V. Mij ..Het Zwa tienwater" :e Haarlem zal een stuk grond worden aangekocht waarvan een gedeelte als erf wordt gevoegd aan de burgemees'erswoning. terwijl het resteren de deel (een Strook, ter lengte van on ge veer 100 m langs de Zeeweg) in de toekomst beplant wordt. De raad had ook geen bezwaar tegen het aangaan Nelis Vogel en Geudeker naar Schagen Iedere hengelspordiefhebber heeft wel eens gehoord van Nelis Vogel en Kick Geudeker; de lste is een van die Am ster dammers, die letterlijk alles van de hen gelsport afweten, de tweede de man die niet alleen zelf een enthousiast en goed hengelaar is, maar bovendien alsjourna lis; de visavonairen op papier weet te zeiten. Nelis Vogel en Geudeker zijn on afscheidelijke vismaats, mensen, die in alle p:oviocies hun aas hebben uitgewor pen. Samen hebben ze in talloze plaaisen van ons land lezingen gehouden en Maandag 15 Mei komen ze ('s avonds om 8 uur) in De Posthoorn op uitnodi ging van de HSV „De Baars". Ze zullen dan uiteraard de nadruk leggen op de moderne vismethoden en het zal interessant zijn te horen, wa; er kende deskundigen als dit tweetal daar over weet te vertellen. Beiden staan be kend als zeer gezellige en onderhouden de causeurs en we vermoeden, dat er wel geen gebrek aan belangstelling zal zijn voor deze unieke avond! Schoolvoetbal Woensdag en Donderdag werden de schcolvoe'tbalwedstrijden voortgezet met RKS SchagenOLS Kolhorn en ULO Schagen—Ambachsschool II. Beide wedstrijden leverden duidelijke resultaten op. RKS Schagen verslog de jongens van meester Schenk met 40, terwijl de ULO helemaal geen moeite bad m?; een te licht Ambachtsschool elf tal en met 81 zegevierde. van een tweetal geldleningen met de N V Bank voor Nederlandse gemeenten voor de bouw van een burgemeesterswo ning. Het gemeentepersoneel zal de bekende 5 procent ontvangen en. de ziekenfonds patiënten, die langer dan 42 dagen in de 3e klasse afdeling van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar worden ver pleegd en een aanvullende verzekering hebben gesloten, krijgen van de gemeen te f per verpleegdag als bijdrage. Dit laatste echter met dien verstande, dat deze kosten door de gem. zullen 'vé'ór-i' den verhaald op hem, die naar het oor deel van B en W tot terugbetaling _tn staat zijn. Van de Bond van Nederlands Overheidspersoneel was een tweetal vpr zoeken binnengekomen. De eerste, om 't gCmcentepersoneel op de Nationale Feesf dag vrijaf "te geven, werd voor kennis geving aangenomen, de 'tweede, om een vacantietoeslag aan het gemeenteperso- neel uit te keren, werd noch ingewilligd, noch afgewezen, aangezien men hiervoor moe; wachten op de richtlijnen van Den Haag. Was het tot dusverre heel rustig ge vreest, bij de hierna volgende rondvraag kwamen de jongen los. De heer de Haan had opgemerkt dat het parkeerterrein' te klein is bij mooie zomerdagen. Hij wilde daarom, dat-de raad een gedeelte van het Dorpsplein als extra parkeerplaats zou aanwijzen. B. en W. zullen dit on der ogen zien De heer Baken kwam met een voor stel om de hondenbelasting, die hij te laag vond, te verhogen. Hierover werd enige tijd gesproken. De tegenstanders voerden als argument, dat het juist me rendeels de minder bedeelden zijn, die een hond bezitten en die bij verhoging van de belasting wel eens genoodzaakt kunnen zijn. de hond op te ruimenJHet kwam tot een stemming, welke uitwees, dat de heren Kuiper. Sleutelen Baken voor en de heren de Haan, Mooy en Schagen tegen verhoging van de belas ting waren. De stemmen staakten dus en zo zal het voorstel bij de volgende ver gadcring nogmaals in stcmmii.g worden gebracht. Hierna volgde sluiting. Schagen - jeugdnieuws Zaterdag: Flevo cSchagen c. Aanvang 4 uur Vertrek p. auto 3 uur vanaf Peetoom: G. Miedema: N. Pool en S. Vis; J. Folkerts, J. Plakman, P. Watertor; P. Blaauboer, P. de Graaf. C. Bogerd, G. J. Schager. P. de Boer. Zondag: Schagen Jun.Alkm. Boys Jun. Aanvang 10.45 uur: H. Schuit; A. Won der en J. Tames; J. Krouwel, W. Schouten; C. v. d. Oord; J. Jonker, A. v. d. Oord, S. de Boer, K Wit, W. Spaans. Res.: K Ferwerda. Af berichten uiterlijk Vrijdagavond alleen bij C Jonker, Roosstraat. Ingezonden Mededeling Ingezonden Mededeling voor jonge meisjes LAGE PRIJZEN ZONDAG A.S. 2.30 UUR ALCMARIA VICTRIX I ZAANDIJK I Voorverkoop bij C. Waagplein, Alkmaar. DE GRAND, NIEUWE NEBDORP Commissie gezinszorg geinstalleerd Zoals bekend werd onlangs in de ze gemeente besloten te trachten in onderlinge samenwerking te komen tot stichting van gezinsverzorging. Er is heel wat over te doen geweest en het had er de schijn van of er ernsti ge tweedracht zou ontstaan. In een Dinsdagavond gehouden vergadering in de consistoriekamer te Nieuwe Niedorp werd als resultaat van veel vergaderen en bespreken door ds. Appel de diaconale commissie voor gezinszorg geinstalleerd. In zijn rede deed ds. Appel uitko men, dat hier sprake was van goede samenwerking, waardoor alle stro mingen in de commissie zijn verte genwoordigd en niemand een over heersende positie bekleedt Hij ver trouwde, dat deze commissie voor de toekomst vruchtbaar werk zou kun nen doen en dat de gezinszorg in Nieuwe en Oude Niedorp binnenkort zou kunnen beginnen. Op deze vergadering was ook aan wezig juffrouw Bos, die kon toezeg gen. dat zo mogelijk nog voor 1 Sep tember een gezinsverzorgster aanwe zig zou zijn. De commissie koos zich een dagelijks bestuur, waarin zitting hebben mevrouw van der Stok-Vis- ser, mevrouw van der Molen-Winkel en deheer S. G. Wit. De eerstgenoem de zal fungeren als secretaresse-pen- ningmeesteresse, de laatste als voor zitter. Verder werden op deze ver gadering tal van wenken gegeven door juffrouw Bos en werd vastge steld, wat in de naaste toekomst zal moeten worden gedaan. Zoveel werd wel duidelijk, dat er veel werk aan de winkel zal komen. Ds. Appel sloot met de wens. dat de arbeid van de commissie algemeen waardering zou ondervinden, en dat de gezinsverzor ging de gezinnen tot zegen zou mo gen zijn. JUBILARIS Ce:c dagen herdacht Jn.«Laryen het heugelijke feit dat hij reeds 25 jaren als fitter aan de Gasfabriek Is verbon den. Bij de vele gelukwensen voegen we gaarne de onze. WIERINGER WAARD Meester van Ham 40 jaar aan de O.L.S, Op 1 Juli a.s. is de heer J. van Ham 40 jaar als onderwijzer aan de Lagere School in deze gemeente werkzaam ge weest Gezien de waardering en de popu laritei;. die hij alom geniet, zal het hem op deze dag aan belangstelling zeker ©iet ontbreken. Het aan.al leerlingen, da1 meester in die vele jaren onder zijn hoe de heeft gehad, zal stellig de duizend be naderen, een respectabe aantal dus! Teneinde nu een gepaste viering van dit heugelijke feit mogelijk te maken en hem daarbij tevens een stoffelijk hulde blijk te kunnen aanbieden in een corai té in he': leven geroepen, dat zich ten doel stelt een feest 'ter ere van de jubi laris te organiseren en de middelen "te verzamelen, - om een en ander mogelijk te maken. Oudleerlingen en voorts allen, die hier iets willen bijdragen, zowel in als buiten de gemeente, kunnen dit doen, door hun giften te storten op rekening van het Jubileumcomié „meeser van Tam", Boe renleenbank te Wieringerwaard. Liefst zo spoedig mogelijk en in ieder geval voor 25 Mei a.s. ll t comité rekent op aller medewerking opdat dit zeldzame jubileum volkomen kan s'3gen. Provinciale vergadering te Alkmaar De Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde Woensdag te Alkmaar in het Wapen van Heemskerk. Dc voorzitster, mevr- Vis—Leguit, kon in haar welkomstwoord zeer vele leden verwelkomen, die de zaal geheel vulden. Mevr Vis constateerde, dat gedurende de afgelopen winter in de verschillende af delingen hard is gewerkt. Nadat het bondslied geklonken had, was he; woord aan de secretaresse, mej. A. Wit, die in haar jaarverslag opmerkte, dat 1949 een goed jaar was geweest. Het aan,al afdelingen in Nrd. Holland steeg van 60 tot 66. Van he'; rustfonds werd door 20 leden gebruik gemaakt. Er waren goede resultaten. De kas staat er ondanks de aderla ting voor de Ventoorstelling te Hoorn niet ongunstig voor. Tussen de af delingen werd goed samengewerkt. Cur sussen werden weinig georganiseerd. Kerstbijeenkomsten werden bijna' overal gehouden. "Wij geloven in deze activiteit 'n overtuigend bewijs van he: bestaar.s recht van onze bond te mogen zien" aldus het jaarverslag Het verslag van de kascommissie, bij monde van mevr. Smit, luidde gunstig. Aan contributie was ontvangen f 13.740.75. Er is dit jaar een batig saldo van f 5-44.23. De kascommissie heef: dit alles cagezien en in orde be vonden. Ook het verslag van het Rust fonds was in orde: ook hier een batig saldo. Het was voor he; Rustfonds 'n goed verenigingsjaar. Mevr. van Wijk. die er enkele mededelingen over deed. dankte de besturen voor de medewer king. De patiënten zijn zeer 'tevreden o r de .rzorginq. "zvr. vaa Wijk die er enkele mededelingen over deed. dankte de besturen voor de medewer king. De patiencen zijn zeer tevreden over de verzorging. Mevr. van Wijk verzocht de hulp van de patiënten, dat zij op tijd bij de verzorgster, mej. van Vuren te Bergen, die haar best doet. arriveren. De uitreiking van de diploma's van de Hoornse tentoonstelling ging niet zon der moeilijkheden: maar tenslotte gingen toch ongeveer alle afdelingen me; de hun toekomende diploma's naar huis. Bij de ingekomen stukken werd mede deling gedaan over de kleding'entoon stelling. ..Het plattelacd is maar al te vaak de prullemand van hetgeen de kieskeurige stad overlaat" zeide voor zitster. „Kleding is'een voornaam ding voor de vrouwen. La .enwij dus onze SINT PANCRAS Een snufje voor tuinbouwers Ons dorp is sinds korte tijd een scheepswerf rijker geworden. De fa. Klibo heeft zich nog slechts kort aan de Benedenweg gevestigd en reeds in alelrlei kringen doet zij zich van zich spreken. Vooral Maandagavond j.1. stond zij in het middelpunt van de belangstelling. Van heinde en ver wa ren belangstellenden in hun werk plaats aanwezig, want aldaar werd 'n nieuwe disel scheepsmotor gedemon streerd. Vooral voor onze agrarische bevolking is deze motor een uitkomst Zij is sterk als geen ander, \*an nor maal formaat en in gebruik veel goed koper als welke benzinemotor dan ook. Deze kleine scheepsmotor weegt compleet met koppeling 100 kg. In deze omgeving zyn de Victor diesel motoren nog wel wat onbekend, maar komt men daarentegen in de Streek dan geniet zij hier een zeer grote roem vanwege haar capaciteit en zuinig heid. Als men weet dat door deze mo tor slechts 0.8 liter olie per uur wordt gebruikt, en dat zy koud direct ge start kan worden, dan zal men hier van overtuigd zijn. Wij willen onze lezers aansporen deze werkplaats eens te bezichtigen, want deze firma bezit de alleenverte genwoordiging voor onze wijde omge ving. 1 leden een richtsnoer geven van hetgeen we! en niet goed is." Daarom willen' de plattelandsvrouwen een "tentoonstelling hoüden, waarop men kan zien, hoe het wel en iioe het niet moe":. Er zullen jurken en jassen, hoeden, schoenen en bedrijfskleding getoond worden. De kosten bedragen f 30.0CK) De organisatie berus: bij het landelijk bestuur. Van het bestuurslid, mevr. OudStofberg werd een brief voorge lezen, waarin gezegd werd, dat de plan tien voor deze tentoonstel in g. die het volgen^ voorjaar gehouden zal worden reeds vergevorderd zijn. Hij komt in een plaats in elke provin cie; te beginnen in Alkmaar in Januari 1951. Na gesproken te hebben over de ka dercursussen, die gegeven zullen wor den door de heer L. Postma van de Volkshogeschool ':e Bergen, werden en kele mededelingen over de curus voor gezinsverzorgster van het Witte Kruis gedaan- Mevr. Vis-Leguit vertelde nog het een en ander over het vrouwencongres, dat te Kopenhagen gehouden wordt. Als ver:egenwoordigsters gaan vier dames, uit Noordholland mee. Na behandeling vaa de beschrijvir.gs brief der Alg. Vergadering te Utrecht volgde een kor.e pauze. Na deze pauze was er de rondvraag en een lezing door het Amsterdamse gemeenteraads lid. mevr. v. d. SluisFimelman, die 'n boeiende lezing hield over de Verenig de Naties. Mevr. Vis—Leguit kon in haar slotwoord op een geslaagde dag en een vlotte vergadering terugzien. gezinsgebeuren GEMEENTE LIMMEN Ingekomen en vertroken. personen. Aprü 1950 Ingekomen: H. A. Hensens, pakker meubelfabriek van Scheemda naar Vislaantje 1 Jan Hensens. arbeider van Scheemda naar Vislaantje Martha C. Mesman, religieuse van Am sterdam naar Dusseldorperweg 61 naar Amsterdam G. Dekker van Dusseldorperweg 98 n. Castricum M. C. Kuijs, van Visweg 1 naar Bëéiu ster A. M. van Kessel. van Rijksweg 127 naar Castricum A. J. Mous, bakkersknecht van Rijks weg 93 naar Castricum Burgerlijke stand over de maand April 1950 Geboren: Cornelia E. M., dochter v. G. P. Bakkum en E. C. Zuurbier; Mat theus Petrus, zv P. C. Nannes en Aii- 9da A. Pronk: Maria Barbare Geer- truda, dv S. Verver en B. Druijven; Cornelia Maria, dv C. Nuijens en A. de iWnter; Barbare Cornelia Maria, dv W. C. Wokke en C A. Beentjes; Rienkje. dv H. J. van der Wal en H. Mooij; Maria Anna, dv J Bakker en A. M. Bleijendaal. Ondertrouwd: Cornelis Adrianus Groot, 29 jaar en Maria Christina Kuijs; Theodorus Anthonius van der Vliet 25 jaar en Christina Maria van Weenen; Gerardus Cornelis Boots. 29 jaar en Eiisabeth Geertruda Seignet- te, 26 jaar. Gehuwd: Jacobus Anthonius Duijn 31 jaar en Geertruida Dekker, 31 jaar Hendricus Bak k 5er,3jaarCMFWYP Hendricus Bakker. 35 jaar en Catha- rina Mors, 29 jaar; Cornelis Adrianus Groot, 29 jaar en Maria Christina Kuijs, 28 jaar. Overleden: Jacobus Holander, 70 jr en Pieter Dekker. 83 jaar. EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" 30 De Kraak bereikte al tamelijk gauw de kleine vissershaven, en zo dra ze aan de kade lagen, verlieten Signor Rivaldi en Kappie het schip. Op de kade had zich bij de nadering van de Kraak een troepje vissers ver zameld, want het gebeurde zelden, dat er in die haven een grotere boot dan een vissersboot naar binnen voer Signor Rivaldi stapte meteen op de vissers af, die achterdocthig naar hem loerden en Kappie volgde hem. „Goeden na den middag!" groette Signor Rivaldi en hij nam met een zwierig gebaar zijn hoed af. Wij zijn benieuwd-nieuwsgierig of zich onder tussen een duikerman te zoekvinden is!" Niet een van de vissers zei iets. Ze keken Kappie en Signor Rivaldi met' loerende blikken aan. „Nu! Zegspreek eens wat!" zei Sig nor Rivaldi. „Wij weten een plaats-1 plek op die zeebodem, waar juweel- edelstenen en goudstukken liggen! Wanneer een duikerman, die voor mij Rica i-do Rivaldi. ophaalthijst. oan ver dienkrijgt die duikerman tien goud stukken;!" „Wees voorzichtig waarschuwde Kap pie nog. „Vertel hun niet alles!"

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2