chagen B. K. C.'s nieuwe tribune onder grote vreugde in gebruik genomen B.K.C. -Z.A.P. 2-2 brengt verslag uit over 1949 Geen waterleiding naar de Baakmeerdijk Schager Tennisclub Schagea I speelde }1. Zondag thuis legen Haart- L.T.C. en behaalde een gelijk spel, na. 4—1 Door dfc resultaat yeroverde Schagen de 2e plaats op de ranglijst met slecht l verloren partij. De uitslagen waren: Dames enkelspel Mevr. Room sl. mej. Dekker 6—0: 6—4. Mej Keesman s'. tuej Roelofs 16. 63. 61 Herenen kelspel- Teriep slaat Nijboer 62. 6—2 Van Barnevcld verl. van Weidema 6—1. 4—6. 3—6 Gemengd dubbelspel: mevr. Room en Teriep. slaan mej. v<*n Marle en Nijboer 2—6. 64; 6—4; Mej. Igesz en van Barneveld verl. van mej. Dekker en Weidema 06. 6I. 1—6. Herendubbe*.. Teriep en van Barneveld verl. van Nijboer en Weidema 5—7, 1-6. Damesdubbel mevr. Room en mej. Igesz verl. van mei. Roelofs en mej v Marle 46. 6—3, 4—6 Eindstand competitie Eindenhout 6 4 119 Schacen 6-2317 Haarl. LTC 6 2 2 2 6 Bakkum 6 10 5 2 Schagen II speelde ui; tegen Amteno n en verloor met 6—2. Schager Jeugd 3peelde 33 tegen Hel derse Jeugd. ULO won de bek^r De school voetbalcommissie heeft Za terdag bij de uitreiking van de prijzen een vergissing gemaakt. Niet de Am bachtsschool, doch de Schager ULO was winnaar in de groep van de ..gro tere" scholen. Men had zich verteld bij de doelgemiddelden van de halve com petitie. Op weg naar huis Op het troepen/transportschip Gene ral M L H:rsey, da; op 9 Mei uit Tandjong Priok vertrok en vermoede lijk op 6 Juni a^>. te Rotterdam zal aan komen bevinden zich ui; onzeomgeving de volgende militairen: Sold. G- van *t Kaar, Dorpssrtaat 106, Winkel. Soldaat C. J WesMorp. Wieringer werf; Korp P. M. Bakker, Heerenweg B 32 Schoor! Sold. J. G. Fioor, Stationsweg 37, Alkmaar huzaar F. Baas. A44, Burgerbrug wmr. J. Boom. Kooltuinen 31, Alkmaar huzaar J. H. Kroon, Regulierslaan 18, Alkmaar Huzaar J. Laan, Molgerdijk 14. Den Oever. Vaandrig J. G. F. Coolegen, Heerenweg 53. Heiloo, Huzaar A. Moes. Slootweg E 9. Slootdorp; korp. J. Muys, Westerweg 77. Heiloo; hu- raar P. Zwaan. Tolke. Schagen; mar. J. Hoekema, Krentecsweg 4, Hippoly tushoef; mar. H. de Boo. Hippoweg E 94. Wieringermeer; sold. C. Danen berg. Schapenweg 7. Heerhugowaard; sold. J. G. Kluip, Leo Gestel weg 3, Bergen, korp. N. de Lange, de Weere K 46. Hoogwoud; Sold. L: Leen. Dok terslaantje 239. Schoorl; sold. H. Schra. Middenweg 75. Breezand, sold. W. P. Verhagen. Lage Noord F 38. Schagen; korp. C. J. Erkamp. Linden laan 59. Alkmaar; sold C J Groot, Rijksweg 117, Limmen Dierenbescherming De vereniging voor dierenbescherming te Schagen verzoekt ons mede te delen dat bij de heer Kassen. levensmiddelen bedrijf. LaOgzgde is aankomen lopen, een jopg. wit ruigharig hondje me: brui ne vlekjes. Het diertje is aangereden ge weest, doch niet ernstig! De eigenaar of een eventuele liefhebber kan zich melden! W andelsport Avondvierdaagse in midden Juni te Alkmaar De Ned. Wandelsport Bond organi seerde dit jaar voor de 7e maal de welbekende avondvierdaagse wandel tochten, waaraan elk jaar door tien duizenden in den lande wordt deelge nomen. In Noordhoiland wordt wan delspertevenement op 16 plaatsen ge ©rganiseerd en vanzelfsprekend is ook Alkmaar er by. Vele honderden wan 'delaars uit Alkmaar en omgeving heb ben genoten van deze prettige avon den, elk jaar stijgt het aantal deelne mers en dit is wel te begrijpen. Elk sgezond mens kan aan deze tochten deelnemen, de afstanden 3 x 15 en 1 maal 20 km kan voor niemand een bezwaar zijn. Men krijgt voldoende tijd om de afstanden te wandelen, het 1 gaat niet om het eerste binnen te zyn dit wordt zelfs afgekeurd. Op deze wijze kan men tenslotte genieten van wat Alkmaar"s omgeving £de wandelaars bieden kan. Na het vol 1 "brengen van deze tochten ontvangt j elke deelnemer het bekende NWB icruis. Groepen bestaande uit 12 per- ®onen plus leider, ontvangen daarbij ook nog de NWB groepsherinnering. Deelneming is mogelyk vanaf 14 jaar Sluiting der inschryving 6 Juni a.s. j Na deze datum wordt het inschrijf- j geld verhoogd. Inlichtingen by dhr. L- Koolwijk. Com Evertsenplein 12. Alkmaar, alsmede bij dhr. Th. Grooff Eikelenbergstraat 54. Alkmaar. Ge- Jfttart wordt des avonds van 6 tot 7 f.uur en op Zaterdag 17 Juni van 2 (tot 3 uur. Deze vreugde l wam tot uiting in de openingsrede van de voorzitter van B KC, de heer Keyzer. die via de nieuwe geluidsinstallatie het veelkoppige pu bliek zowel in het nieuwe bouwwerk als om de lijnen van harte welkom heette op deze feestdag van de geel zwar.en. Het gemeentebestuur vesper soortiijkt «n de figuren van de heer Kloosterman en de heer mr Jonker, het bestuur van de Polderse gemeenschap, eveneens in de persoon van de heer Jonker en het bestuur van ZAP wer den speciaal door spreker verwelkomd In een beknop: overzicht beschreef de heer Keyzer .het verdwijnen van de oude houten tribune en de pogingen om het verlies te herstellen door middel van een rietmat en wat oude schoolban ken. pogingen die echter lang niet aan de wensen van het tribin.epubliek vol deden Spreker herinnerde aan het p an om voor eigen rekening een tribune ;e laten bouwen, een plan. dat echter we gens de te hoge kosten niet uitvoerbaar bleek. De secretaris, de heer Kossen had de nieuwe tribune echter al op pa pier staan en de gemaakte begroting weesuit, dat de kosten op pl.m. f 7200 geraamd zou moeten worden. Toen kwam het denkbeeld van de obligate lenirg .zij het dan ook een renteloze en de zaken gingen daarna vanzelf- De commissie die zich be'astte met de plaatsing der obligaties onder hun vrienden en kennissen slaagden wonder wel. het oorspronkelijke plan werd werkelijkheid en de aannemers Kossen en de Graaf en de smeden v. d. Kloos ter en Tauber zorgden voor de rest. Thans is dan de nieuwe tribune een feit en de heer Keyzer maakte van de gelegenheid gebruik, zijn dank ;e be tuigen aan een ieder, die BKC daad werkelijk had geho!pen. Speciaal de schilders van het geheel, de heren Sraiers, Kapteyn en Ja'cobi, die in hun vrije tijd voor het schilderwerk hadden gezorgd kregen een extra pluim. Zo werd di: nieuwe BKCeïgendom. waar van echter volgens de voorzitter nog geen steen het eigendom van de vereni ging was. geopend en de heer Jonker, zowel in zijn kwaliteit van wethouder als van voorzitter van de Polderge gemeenschap stak eveneens zijn voldoe nincj over de nieuwe tribune niet on der s'roelen of "backen. Mr Jonker deel de mede. dat het gemeentebestuur de sport een goed hart 'toedraagt en kon ook reeds in Breezand een nieuw sportterrein voorspellen. Zoals dit BKC terrein het terrein Is aan de Kleine Sluis .zo zal Breezand in de toekomst voor haar omgeving eveneens over een goed terrein moeten beschikken. De entourage van <lïl ter rein is die van »:n grote provincie plaats waardig, zeide mr Jonker en bij besloot dat het nu vo'gende partijtje voetbal tussen BKC en ZAP er mede toe zou bijdragen, om de sport "in het algemeen in deze gemeente hoog te houden. Over de wedstrijd tussen de beide Polderse ploegen hebben wij niet an ders dan lof- Zelden is een wedstrijd 'tussen beide ploegen op een dergelijk sportieve wijze gespeeld a's dit nu het geval was en de menigte, die hiervan getuige was, hebben hun respectieve lijk ploegen cok maar zelden zo zien speler. O-c'-r d- goede leiding van scheidsrech.e K Wit werd er enthou Moedige daad De familie Slabbekoorn aan de .Mo lenvaart had geluk toen Mej. Conijn. die lacgs de Mo'envaart fietste, plotse ling een paar armpjes boven water zag uitsteken. Zonder zich te oedenken sprong zij in het water en mocht het genoegen smaken de kleine 3 jarige peu ter uit het water te halen en ofschoon deerlijk verschrik», doch verder onge deerd aan de gelukkige ouders 'terug te geven. Het kind was spelenderwijs op de rijweg en te water geraakt. Dhr. Slabbekoorn was alleen thuis en had »ot dusverre nog mets gemerkt. Geen won der. d3t de fam. Slabbekoorn. mej. Co nijn. die wel erg kordaat gebleken is- onuitsprekelijk dankbaar is. Ook wij willen van onze kant .de koene redster alie hu'de brengen, die zij hiermede vol komen heeft verdiend. DIRKSHORN SCHAAKCLUB VERGADERDE Vrijdagavond kwam de schaakclub in café Rijs in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de penning meester, de heer P. Hoeve, die slechts 6 leden welkom kon heten. De notulen en het jaarverslag van de secretaris werden goedgekeurd. Het financieel ver slag wees ®en klein batig saldo aan van f 5.93. Besloten werd in de zomermaanden. waneer er niet is geschaakt, f 0.10 per week te heffen. Tot nieuwe voorzi.ter werd benoemd de heer A van Drumpt die deze benoeming aannam. De heer R. Meinema werd gekozen tot plv. wedstrijdleider. De rondvraag leverde weinig op. sïast en snel gevoetbald en heeft zowel de aanhang van ZAP, als die van BK C op regelmatige momenten met angst en beven het verloop van deze strijd gevolgd. ZAP speelde weliswaar tech nisch beter, maar daartegenover stelden de geelzwarten een enthousiasme, dat de strijd volkomen gelijk deed opgaan. Over het algemeen is BKC iets meer in de aanval geweest en de geelzwar ten kregen na 7 minuten een doelpunt cadeau van Timmer, die in zijn eigen doel kopte. Uiterst snel werd er gespeeld en kon van Oosten zijn talenten dan ook mee- dere malen vertonen. Hij had in de lSe minuut dan ook succes .toen hij do«r de BKC achterhoede was heengewerkt en Tool volkomen kansloos sloeg 1 1 Hernieuwde aanvallen volgden, bij BKC werkten vooral Hendrikse en Blok op volle 'ioeren en keeper Smakman kreeg soms keiharde schoten op zijn doel. die indien zij iets zuiverder ge richt waren geweest doelpunten hadden kunnen be.i'.tenen. Voor de rust kwam e~ echter geen verandering in de stand meer, maar toen 5 minuten na ce her vatting Neyens een keurige voorzet gaf was daar Rozenbroek, die op werkelijk voortreffllijke wijze met zijn hoofd de stand op 21 bracht. Opnieuw werd er gevochten .opnieuw drong BKC haar gasten langza-m terug. Okkerse stond enige malen alleen voor Smakman, doch schoot over, daar tussendoor knalde eerst Stikkelman en daarna Na yens le gen de BKC paal. Het succes kwam echter aan de BKC kant, toen Okkerse die zijn plaats als rechtsbuiten volko men waard was, aan Blok met een goe de voorzet de kans gaf gelijk te maken Geen wonder, dat hec einde van deze goede wedstrijd onder hoogspanning kwam, doch beide doelen bleven voor doorboring gevrijwaard. OUDE N1EDORP Auto-ongelukken Donderdag, Hemelvaartsdag kwam 'n kleine Ford auto met grote snelheid uit de richting Schagen op het Verlaat aan rennen. Vlak over de Kanaalbrug maakt de weg daar een bocht. De bestuurder die onbekend is bij ons en wiens naan\ wij niet te weten konden komen nam deze bocht niet, met het gevolg, dat de auto ondanks krachtig remmen van de weg geraakte. Een paal belette dat ze de berm afstortte, maar des ondanks was een auto van de firma Peereboom nodig om het autootje weer op het rechte spoor 'te brengen. Inmiddels ble ken de bestuurder en verdere inzitten den geen geld genoeg te hebben om de onkosten ';e betalen. Vrijdagsmorgens waren een zestal politieagenten aanwezig om een nader onderzoek in te stellen, maar gegevens werden niet verstrekt. Vrijdagmidda- omstreeks half vijf kwam een auto van de firma Verburg. bestuurd door de heer B. van af de richting Largereis aanrijden. Door onopgehelderde oorzaak geraak te de bestuurder de macht over het stuur kwijt, later verklaarde hij ver blind te zijn door de zon en de auto reed van de weg af. belandde in de slappe onderwal en sloeg oin. Met ®en smak sloeg de zware vrachtauto gela den met spinazie in de daar ter plaat se niet diep zijnde ringvaart. Ook hier kwamen gelukkig geen persoonlijke on gelukken voor. De chauffeur kon zich zelf redden en de varchtauto werd lef ter weer op het droge gehaald. ZIJPE Geboren; Nicolaas A. G, zoon van N. Slijkerman en M. Veldman Theodorus J. M., zoon van A. Saeekes en G. Molenaar Ondertrouwd: J. J. Slikker, en Afra A- Brak, beiden te Zijpe. Overleden: Neeltje de Groen, 70 j.. echtgenote van J- Koortens. „Kamer van Koophandel" Als ge iü het jaarverslag van de Ka mer van Koophandel zit te lezen, kun'; ge II niet onttrekken aan de indruk, da; de Kamer zich op een buitengewoon uitgebreid gebied bezig houdt «net alle mogelijke zaken. Ge leest dat een aard appejimpoéceur uit MaKa inlichtingen werden verstrekt. Dat is buitenlands. Maar met de "burgemeester van Op meer werden onderhandelingen gevoérd over snellere woningbouw voor zuiVè! arbeiders. En de busdiens» van de NA CO trok al evenzeer de aandacht. Ea ten we hopen dat de kamer van Koop handel ook aan de jongste wijzigingen de nodige aandac zal schenken. Het is prettig om in dit uitvoerige verslag ;e bladeren. Het is ook nuttig Want dan krijgt LI toch wel een goede indruk over het werk vao de Kamer. Zeer belangwekkend vonden wij het overzicht over de economische toestand in ons district. Bepaald pessimistisch waren de klan ken omtrent de ontwikkeling van de in dus'rie. Naast verschillende factoren wordt o.m- genoemd de zeer slechte ver binding met het overige gedeelte van het land. Wij zouden hierbij de kantte kening willen plaatsen, dat indien de verdere industiüe ontwikkeling van Hollands Noorden moet wachten op tun nels te Velsen en Zaandam, wij mét de uitbreiding van de industrie lelijk achteraan zullen komen. De werkloos heid .hoewel iets groter dan het vorig jaar, baart nog geen zorg. Wel veront rustend is echter da; ten gevolge van de mechanisatie in de landbouw de sei zoenwerkloosbeid in omvang toeneemt en de landbouw dientengevolge voor problemen zal worden gesteld. De Mid denstar.d worstelt met betalmgsproble NIEUWE NIEOORP Sociëteit heeft kolfkampioen De win.erwedstrijden kolven en bil jarten zitten er weer op ea hadden zo a!s altijd weer een plezierig verloop. D kampioen 1950 bij het biljarten werd P. Strijder. Jb. Molenaar werd 2e en Dekker derde. Svijder mag de wis selbeker nog een jaar m zijn bezit houden. Er werd gespee'd met handi cap, zodat ieder gelijke kansen had. Cok bij het kolven werden de zwaar den zwa3r gehandicapt., zodat Kiste maker en Goet, die buitengewoon hoog gekolfd hebben, geen schijn van kans voor kampioen hadden. Ieder moest een bepaald aantal punten per partij slaan waarbij als maatstaf het gemiddelde van vorig jaar werd gerekend. Wie de meeste punten over kreeg werd win naar- Dit gelukte kastelein Mo.'enaar. die over de 20 partijen 98 over had en Jan Hart had er slechts 2 minder. Geslagen werd door: K. Kistemaker 1038 (5 2gein:.ddeld) C. Goet 1015; J. Hart 964; N. Bakkum 948; P. Toepoel 926; Jb. Molenaar 914 I Keetman 827; S. G. Wit 801; G. Keu ken 799; dr de Boer 798; R. Rougoor 744; T. Oepkes 698; A. Schenk 688. De rest heeft niet afgekolfd. men, daar de kopers over minder con tanten beschikken en de Middenstand grotere credieten moet opnemen. De Kaasmarkt in Alkmaar was in 't afgelopen jaar dv grootste trekpleister voor de vreemdelingen. Men verwach;, dat ook het Bedrijfsschap voor Zuivel interesse zal tocen voor het be houd van die mark, daar er een prach tige reclame in zit voor het gebruik der Hollandse kaas. Met voldoening wordt gewag geniaak'. van de toenemende melkopbretigst en de mooie positie die onze zuivel in '49 innam. Tevredenheid heerste over het algemeen in tuinderskringen .hoewel daar een veel wisselvalliger uitkomst werd bereikt. De bloembollenveilingen cumuleren nog steeds in Bovenkarspel. De omzet aan de Langedijk daalde zeer sterk. Ir» Breezand werd daarentegen een be hoorlijke groei bereikt en bedroeg de omzet ruim driehonderd duizend gulden De visserij bracht aanzienlijk minder op dan in 1948. Niet alleen da; de aan voer geringer werd. ook de prijs daalde sterk. Vooral de IJselmeervissers leden daaronder. In Enkhuizea werd voor een millieen gulden minder geveild. Zo volgt het verslag de 'toestand van het gewest op de voet, trekt conclusies en stelt fei»en vast. die voor de kennis van het gewest van gro»e betekenis zijn De lezing wordt warm aanbevolen. NIEUWE NIEDORP Wielrenners hadden succes Nu verschillende van onze streekge noten lid zijn van de wielrenvereniging Alcmaria ;e Alkmaar en daar wekelijks hun rondjes draaien is het wel eens aar dig hun resultaUn bekend te maken. Nu wij kunnen zeggen, zij doen het goed- Jan de Beurs werd in zijn afde ling kampioen en Nels Deliën bezette daarbij de tweede plaats. Niek Roselaar was nogal eens ongelukkig: materiaal breuk en tweemaal gevallen. In de c- klasse werd Jan Keuken kampioen. Ook hij werd ia de laatste wedstrijd in eer. valpartij betrokken, maar dit mocht met meer hinderen, hij had grote voor sprong. De voorjaarscompetitie ging over 8 wedstrijden. Iedere week wat anders. Nu eens een lange afstand dan weer kort. Ook een afvalwedstrijd. een klassemen'swedstrijd zowel sprint werd gereden. De volledige uitslag volgt hieronder: (in ieder klas 3 prijswinnaars A-klasse Pronk. Heiloo,30punten. O.terbros, Alkmaar, 30 punten; 3 Eenhoorn. Alk maar 12 punten B klasse 1 de Beurs. Nieuwe Nied^rp 27 pun ten. 2 M. De'iën. Winkel 19 punten; 3 Heinis, Graft 16 pn». C klasse I Keuken Nw. Niedorp. 34 put. 2 W Ossen. Alkmaar 26 pnt. 3 N de Boer, Enkhuizen, 23 punten. Schrijvende lezers (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Wanneer men voorheen in de een of andere provincie eer. waterleiding be drijf wenst op te richten, werd de be trokken instantie's Steevast als meest ■doorslaand argument voorgehouden, dat een dergelijke onderneming speciaal op de weg der provincie lag. omdat slechts een provinciaal waterleidingbedrijf in staat was ook drinkwater te leveren in niet rendabele gebieden. Immers, de kos ten werden dan door de massa, hier de gehele provincie gedragen. Uit een oog punt van Volksgezondheid van het al lergrootste belang. En inderdaad, wie der ouderen herinnert zich niet het schrikwekkend aantal typhusgevallen b.v. als gevolg van het omspoelen van melkbussen in sterk verontreinigd sloot water, enz. De provinciale bedrijven zijn er. Maar er zijn ookaltijd nog niet renda hele gebieden, die ondank ailes toch niet geholpen worden .tenzij op speciale voorwaarden. D.w.z. dat van de betrok kenen bij aansluiting op het net een extra jaarlijkse bijdrage wordt verlangd Op verzoek van een aantal bewo ners heeft de gemeente Bergen NH ruim en jaar geleden zich met de provin cic verstaan om de percelen aan de Baakmeerdijk - va nwater t^ voorzien. Om de kosten voor de betrokkenen zo laag moglijk te stellen eu mede om zelf in geval van brand van waterverzekerd te zijn, besloot het gemeentebestuur te gelijkertijd een aantal brandkranen te la'ten aanbrengen. In zijn vergadering van 15 Maart 1949 gaf de gemeente "raad zijn sanctie er aan. Natuurlijk vorderden de voorbesprekin gen tijd. Daar kwam bij. dat toen alles in kannen en kruiken was, het wachten weer was op de aanvoer van waterlei dingbuizen, die ondertussen weer in prijs gestegen waren .wat de kosten voor de betrokkenen natuurlijk verhoog de. Dit begon sommige bewoners van de Baakmeerdijk te verdrieten. Een en keling schafte zich een nieuwe Norton pomp aan. Een ander, koppig geworden beweerde dat hij ook zonder waterlei ding zijn eindje wel zou halen, een be wering, die vanzeifsprkend moeilijk te weerleggen Is. Een derde vond het ach teraf 'toch te idioot, dat hij wonende in de buurt van het Pompstation, meer moest bevalen, dan iemand die daar 60 km vandaan woonde. Waar ook weer weinig tegen in te brengen is. Kortom, terwijl van de 14 belanghebbenden er oorspronkelijk elf de bijdrage hadden toegezegd, trokken, toen hun handteke nicg werd verlangd, zich er vier terug, zodat er van de 14 bewoners de'helft overbleven, die dan op dit moment nog van goede wille zijn. Het spreekt, zij kunnen hun waterlei ding krijgen, doch dan is de jaarlijkse bijdrage van eik huneer precies het dub bele van hetgeen werd vereist, wan neer alle veertien medededen. En dit is zelfs van een goedwillend mens teveel gevraagd. We hebben Lier weer een echt voor beeld van Holland op zijn smalst. Afge RKAFCGRASHSOPPEBS 1—0 Gelijkspel liad de réi-houding beier weergegeven i Onder belangstelling van zeer vele toeschouwers, die het AFC-terrein omzoomden is de voor beide ploegen zo belangrijke proqn.-degf.wedstrijd gespeeld welke door AFC werd ge wonnen. Aan beide aanvoerders werden bloemen overhandigd. Direct na de aftrap neemt AFC het initiatief en zet een aanval op die door buitenspel verloren gaat. Na 3 min. krijgt Grassli. haar eerste cor ner te nemen, die Popma keurig uit de lucht plukt, ook aan de andere kant is de keeper uit het goede hont gesneden. Dat laat hij zien door een goed schot, dat uit een corner hard wordt ingeschoten uitstekend te stop pen. Het tempo wat beide ploegen speelden lag veel te hoog, dit zakte al heel snel. daar de warmte zich deed gelden. Zo verstrijken de mi nuien van de eerste helft met wisse lende kansen, die door geen der voor hoedes wordt benut Dus brak de rust aan met blanco stand. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Dan dringt Grassli. iets op en wordt er door de AFC-aehterlioede nogal eens een foutje gemaakt, dat af en toe verwarring brengt voor Popma's doe] Toch weet de achterhoede stand te houden, dan opeens krijgt Verver tie rechtshalf de bal eu lost daar een onverwachte kogel, die de Grassh doelman net over de lat weet te tik ken. AFC weet dan aan de druk te ontkomen en zien we de Nijs goed doorbreken, maar zijn schot gaat m hec zijnet. Weer komt AFC terug maar Gr. achterhoede werkt steeds resoluut weg. Als er nog 6 min. te spelen zijn en menigeen met een gelijkspel te vreden is, gaat AFC over links op 't doel af. Een pass tussen de backs. C. Tijm loopt uitstekend op deze bal door en schiet uiterst beheerst on der uitbundig gejuich, vooral wat AFC heet. de bal in de touwen. De laatste minuten verstrijken ou der de grootste spanning en als dooi de scheidsrechter het einde wordt ge blazen, heeft AFC weer 2 kostbare punten binnen en gaat nu met 4 pun ten uil 2 wedstrijden bovenaan. zien van de niet ingeloste belofte, de opzet bij dc oprichting van hc» bedrijf! om ook de niet rendabele gebieden van water te voorzien, wat zijn da; toch voor manieren om steeds een kleine minderheid te laten opdraaien voor, koaj 'ten. die door het geheel behoorden te worden gedragen? S.eeds is het streven der Overheid om althans een deel dier kosten te brengen 'een laste van hen I die zij in haar grijpsvtogers meent te hebben. We zien dat bij natuurrampen I als b v. indertijd bij de overstrooming I van het land van Maas en Waal. We j zien dat in geval van oorlogsschade. We -;en dat in gevallen as het onder havige. Goed bezien zijn het staaltjes van wanbeheer. Immers, wat maakt het nu voor de O verheids fir ancien voor ver schil .of de kosten door de enkeling I dan wel door de gemeenschap worden gedragen? Maar dit dient men niet uit het oog te verliezen, wanneer men de enkeling laat bloeden, vragen de voor besprekingen en het maken van mini tieuse berekeningen van ieders aandeel van de betreffende ambtenaren .een zee va ntjjd. Er wordt geconfereerd en ge delibreerd .waarbij dan ten overvloede nog komt. dat notariële acten moeten worden opgemaakt, die anders rustig achterwege kunnen blijven. Niet zelden overschrijdt het bedrag van deze "öijko mende kosten het bedrag, da;- door de enkeling te rippen, voor de gemeen I schap wordt bespaard. Niet vergeefs J zegt het spreekwoord: „Tusseö zuinig en royaal is slecht "een verschil van een rijksdaalder in het jaar".Het is de gierige, vaak chicaneuse natuur der overheid, die haar hier parten speelt. Zoals ten deze staa; men de Volksge zondheid in de weg. men verergert het brandgevaar en bereikt tenslotte nog niets anders, dan dat er eea nieuwe onbillijkheid in het leven is geroepen. Enfin, daar aa-n de Baakmeerdijk moe ten ze dan, als ze dors. hebben, maar een glas spuitwater drinkfen, mijnentwe ge op de gezondheid van St. Bureaucra j Niettemin, het is voor de belangheb benden te hopen, dat eindelijk het ge zond verstand zijn rechten eesis doet gelden. Bergen, N.H-t 20 Mei 11950 J. BROERSMA. L8T7-F0KESTCR8 I 2—2 I.SVY wist 20 achterstand in te lopen Wij zullen de schuld maar aan het warm© weer geven, dat deze wed strijd voor het publiek geen groots schouwspel was. Er volgden aanval len over en weer. maar gedoelpunt werd er niet. Ook toen L steeds meer in de aanval kwam bleven de doel punten uit. Na een kwartier kwam er een mooie aanval van F. en deze wist. door te traag ingrijpen van de LSVV achterhoede de stand op 10 te brengen. Weer was het L. die hier na de toon aangaf, maar er kw.a men voor de rust geen doelpunten. Een zeer gevaarlijk schot van Beers de linkshalf van L. ging net over de lat. Na rust zagen we hetzelfde trage spel van beide kanten. Er voeg den we] enkele uitvalspogingen,. doch gevaarlijk waren die niet. L. heeft deze middag trouwens wel met wat pecht te kampen, zoals kogels tegen de lat en dergelijke, Weer volgde er een mooie aanval van F., maar door dat de achterhoede van L. een stap naar voren deed stonden er 3 F.-spe Iers buitenspel. Dit ontging echter de scheidsrechter en de F.-middenvoor die zelf ook duidelijk buitenspel con stateerde, maar niet hoorde fluiten, wist van verbouwereerdheid, met de bal geen raad en schoot lioog ovc. Toch wist F. het L.-doel voor de 2e maal te vinden en wel door een keu rige kopbal uit een corner. Nu werd het voor L. zwaar voetballen, maar F. werd er niet gevaarlijker door en dacht dat de strijd beslist was. Maar nis je dat denkt, dan kom je meestal bedrogen uit. Dit werd ook bewaar heid toen Beers na een doorbraak de stand op 21 bracht en de rechts buiten Bekker kort daarna de gelijk maker scoorde Dit viel F. niet mee en er werd ondanks de warmte nog even vurig gespeeld. Het mocht ech ter niet baten en zo wist LSVV de Foresters nog net op tijd 1 punt te ontnemen. In deze wedstrijd was de sportiviteit opperbest. Alleen de scheidsrechter blies absoluut een slechte wedstrijd. Misschien ook al last van de warmte? Andere keer be ter! Door het bnrean van kardinaal Griffin. de aartsbisschop van West minster, is medegedeeld, aldus meldt de Times, dat van 25 September 'ot 1 October aanstaande, bij de gelegen heid van het eerste eeuwfeest van het herstel der rooms-katholieke ker kelijke bierachie in Engeland en Wa les (op 29 September 1S50 door Plus de negende), te Londen een congres zal worden gehouden, waarop het ge hele eplcopade van Engeland en Wa les vertegenwoordigd zal zijn en waarbij ook een 4ö-tal bisschoppen ui het buitenland verwacht wordt.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2