WELPENDAG te Schagen Jeugd blies REVEILLE LIMBURGIA HEEFT BLAUW WIT DE KOP ONTNOMEN Vier eerste klassers zijn nu al tweede klassers geworden RKAFC en CSV van promotie bijna zeker Schagen kon onverwachte achterstand niet aan! Beste start van Koedijk voor de komende zomer LIMBURGIA is Blauw Wit voorbij gestevend. De mannen uit de mijnen klopten in een matige strijd Enschedese Boys met 2—0» maar xe zouden zonder punten naar huis zyn gegaan als de thuisclub een voorhoede had, die doelpunten weet te maken. Snel namen de Limburgers door Van Lubeck dc leiding en een minuut of zeven voor de rust werd het op min of meer geluk kige wijze 20 door Cox. Na de hervatting kwam de schrikbarende impro ductiviteit van de Boys nog meer tot uiting. RKAFC heeft niet over tegenvallers te klagen. De Alkmaarders immers wonnen in Beverwijk met 10 en Scha gen kreeg met dezelfde cijfers klop van GrashoppersVier pun ten voorsprong dus voor de Alkmaar ders, die overigens in de aardbeien- stad maar nauwelijks met de hakken Over de sloot kwamen. In de eerste helft immers was Beverwijk veel ster ker, doch de jeugdige doelman Pop- ma was ongenaakbaar en bleef de baas. Na de hervatting kwam RKAFC wir.d in de rug nu los en waren de rollen omgekeerd. Tot twee minuten voor tijd bleef 't gelijk: toen scoorde He>i>is. een fraai doelpunt en bezorg de zijn ploeg de derde 10 zefoe in successie. Al één-nullend komt r.ien f echter wel'. RKAFC Beverwijk Grashoppers Schagen 3 3 0 0 3—3 5 1 8 2 6—7 2 5 16 2 5—6 2 116 2 2—3 2 CSV lneld het ook ai bij 1—0. de tweede zege met deze cijfers op OFC. Het was een gelijkopgaande, span nende strijd, die helaas na de rust verruwde. CSV had toen de leiding door een doelpunt van Jacobs, ge Booord na twintig minuten. Wat OFC daaina ook probeerde: doelman De Heer was fantastisch op dreef en hield de nul hardnekkig vast. Een 6trop voor de Castricummers was na de rust het uitvallen van Boot, die voor deze wedstrijd speciaal zijn va- cantie in Frankrijk had onderbroken. Hij liep een grote wond op aan zijn hoofd. Succes had het in Heemskerk tegen uitgeschakeld AöO allesbehalve ge makkelijk. Met de rust leidde ADO met 1—0 enhoewel het daarna gelijk werd kwam Succes opnieuw achter te Maan. Tegen hei e-nde werd het 22. wat echter wel niet genoeg zal zijn om CSV uit de 2e klasse te houden: HEERENVEEN 6peelde tegen Mauritf in Geleen een uitstekende wedstrijd, maar trof het slecht, dat ook Maurits op dreef was. De Friezen hadden Veenstra weer in doel en dat was een- aanmerkelijke versterking. Kansen kwamen er aan weerskanten voldoen de. doch de doelverdedigers bleven uiteindelijk baas; 00. De stand is nu dus: Limburgia 7 5 1 1 24—11 11 Blauw Wit 7 4 2 1 21—14 10 Maurits 9 4 2 3 16—17 10 Heerenveen 8 2 2 4 15—25 6 Ensch. Boys 8 2 1 5 9—16 5 Ajax 7 2 0 5 14—16 4 In West I deelden OSV en Zeebur gia (11, waardoor de Oostzaanse ploeg nu definitief uitgeschakeld is. Ï)WVZeeburgia zal de beslissing moe ten brengen, aangenomen, dat DWV er in slaagt OSV te kloppen: Zeeburgia DWV OSV 3 0 1 0 6—3 5 1 4—4 2 2 1—4 1 In het Noorden is Zwartemeer dan toch eerste klasser geworden. De Dren ten hielden LSC er in Sneek met 1 2 onder en de cijfers laten wel zien, dat er voor twijfel geen reden is: Zwartemeer LSC Friesland 4 3 10 12— 3 7 4 0 3 12—33 4 0 2 2 3—11 2 Ook in 't Zuiden zijn de eerste klas sers gewipt. Chevremont klopte in Zuid ÏI Standaard met 20 en weid daardoor voor Juliana onbereikbaar Chevremont Juliana Standaard 3 3 4 0 0 0 7—2 6 44 3 2—7 1 1 1 1 3 En in de andere groep mocht het hef tige verzet van Kerkrade tegen Ba rome niet helpen (11, waardoor de volgende eindstand werd bereikt' Baronie 4 3 10 114 7 Kerkrade 4 2 11 106 5 De Valk 4 0 0 4 5—16 0 ces. Zo staat het dus nu al vast. dat er 4 van de 6 eerste klassers degraderen, nl Kerkrade en Juliana in 't Zuiden. Friesland in 't Noorden en Quick in Oosten. Zeeburgia en Neptunus staan er in de Westelijke districten nog vrij GRASHOPPERS 1-0 VERDIEND SCHAGEN moet het blijkbaar niet van thuisweMrijden hebben. Al tijdens het laatste gedeelte van de competitie werden voornamelijk pan ten ver zameld in uitwedstrijden en in de degradatiecompetitie is het al niet anders. Overigens moet terstond gezegd worden, dat Grashoppers in Schagen ruim verdiend won. De Hoogwouders vochten met grote hardnekkigheid voor hun laatste kansje, terwijl de geel-zwarten eenvoudig niet los konden komen. Of het de omstandigheden zijn, die de Schagers af en toe machteloos maken* Het moet haast zo zijn we .kregen soms de indruk, dat er een bekerwedstrijd werd gespeeld. h—h i— CSV Buccej, OFC APO '20 4 4 9 0 7—23 4 12 17—74 4 112 5—33 4 0 1 3 6—13 1 OFC blijft dus 4e klusser, ADO werd het officieeL Nog even naar de promotie 3e klas ge. Schoten kwam. er nog niet, want CDN klopte Velsen met 4—1 en speel de zelf gelijk, tegeti WFC (22, waar door de degradatie van de Wormer- veerders vrijwel zeker is: Schoten CDN WFC Velsen 4 3 1 0 7-4 4 2 0 2 0—94 4 112 0—10 3 4 10 3 10—12 2 Voor HRC was het gelijk spel tus- sen Zaandijk en QSC niet gek: HRC 1 1 0 0 5—2 2 QSC 2 0 2 0 1—1 2 Zaandijk 1 0 1 0 0—0 1 Bapiditas 2 0 1 1 3—6 1 Schagen begon met de wind in de rug Een halve storm, die weliswaar de bal voortdurend in de buurt van doel man Mulder hield, maar die zulke vreemde capriolen maakte, dat de geelzwarte voorhoede maar spora disch tot draaglijke aanvallen kwam. Bovendien ontbrak iedere keer weer het schot, dat het overwicht in doel punten had kunnen uitdrukken. Petoom, Schouten en Kater zoch ten het te hoog en overigens gaf de stugge achterhoede van de gasten maar heel weinig kansen weg. Verscheidene keren kon Grashop pers gevaarlijke aanvallen opzetten en na een half uur ontstond daaruit onverwacht een fraai doelpunt. Mid- voor Groot een invaller, die uit stekend speelde! ontkwam aan spil Grootes, liep nog even door en schoot voor De Wit er aan te pas kon ko> men. Het lage, harde schot zeilde in de uiterste hoek. Molenaar greep ver geefs; 0—1. Nog even pakte Schagen aan, maar gevochten werd er niet. Wel na de rust, waardoor inderdaad Mulder en kele malen in de verdrukking kwam. Het lukte echter niet en aan de an dere kant al evenmin. Geleidelijk werd Grashoppers sterker en verschil lende goede schoten gaven Molenaar gelegenheid te bewijzen, dat een fraaie stijl niet altijd nodig is om doelpun ten te voorkomen. Snel werd het dui del ijk, dat Groot een kosbadr schot had gelost, want de laatste dertig minuten kwam Schagen niet meer door de Hoogwouder achterhoede heen. En de wil om te forceren kon den de geel zwarten geen moment opbrengen Het is met Schagen dit jaar wel Koedijk is in N. Niedorp uitstekend begonnen. De 32 zege in een uicwed Strijd geeft goede hoop. Won N. Nie dorp in de competitie niet tweemaal van Schoorl? Koedijk Schoorl N. Niedorp 110 0 3—2 0 0 0 0 0-0 10 0 1 2—3 Veel spanning is er in de tweede groep, waarin Blokkers en Andijk tot een 11 kwamen een meevallertje yoor Pei dos, dat nu aög een kansje ïfeudtf Andijk Blokkers Berdos 2 110 2—13 2 0 2 0 2—2 2 2 0 11 1—2 1 Zeevogels klopte in de laatste onbe JEangrijke wedstrijd Schellingwoude &et 31, waardoor men hier tot een fSndsland kwam: levogels eer vogels h'woude 4 3 10 12— 4 7 4 112 5—63 4 1 0 3 5—12 2 'T ZAND Plattelandsvrouwen bijeen In café BeJdman te 't Zand hield de afdeling te 't Zand van de Bond van Plattelandsvrouwen haar maande lijkse bijeenkoms";. Na de ronde van Nederland langs 't Noordhollands k?naa te hebben afge wacht opende te ongeveer 2.30 uur de voorzitster de bijeenkoms":. Zij dankte de dames Vries en Zeman voor de aan kleding van de zaal en gaf daarna het woord aan de heer Korndorffer, die 'n zeer mooie Iezjg verzorgde over Flo rence Nightingale, welke met grote aan dach; werd gevolgd. De afgevaardigde, mevr. Smit—Delver gaf een goed ver slag van de vergadering te Alkmaar. Enkele mededelingen werden gedaan, o.a. over een eventueel te houden fiets toch; naar de Nollen te Callantsoog en over de excursie, die 8 Juni zal worden gemaakt met enkele gasten uit Ten Boer (Gron.), waarvoor zich reeds direct 38 dames opgaven. De Vocht zal o.a gaan over Medemblik, Enkhuizen, Edam. Eg mond en Bergen. Te ongeveer 5 uur sloot de voorzitster deze geslaagde mia dag. Spannende 2e helft in N. Niedorp Een welkome afwisseling van de Pinkster-kermis was de PD wedstrijd N. NiedoipKoedijk, maar het is een wedstrijd geworden, die niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Het spelpeil was behoorlijk laag en spanning kwam er pas een klein half uur voor het eind. Toen was het Ka ter, die met een goed schot N. Nie- dorps achterstand tot 13 terugbrach en als bij toverslag wijzigde zich het spelbeeld: een aanvallend Koedijk werd gedwongen zich in de verdedi ging terug te trekken. N.N. kreeg wat moed en mede door een omzetting in de voorhoede ging er plots kracht uit van de thuisclub. De spanning kwam er eerst goed in, nadat 8 min. voor tijd Teilegen een prima tweede doel punt had gescoord. Als de Niedorpers toen alles op de aanval hadden ge concentreerd in plaats van gewoon door te spelen: het was voor ons een vi-aag geworden of Koedijk met de volle buit was gaan strijken. Nakaar ten heeft evenwel geen zinhet bleef 2-3 en dat was zeker wel verdiend te noemen. Koedijk heeft deze sportieve strijd ln hoofdzaak gewonnen door het pro fiteren van grove dekkingsfouten in de Niedorper defensie. Toen er 10 min. waren gespeeld, profiteerde IJfs reeds van een misser van een verde diger en passeerde Druif met een han dig boogschot. Wel kreeg de thuis club enkele behoorlijke kansen, doch Hartog, Koedijks beste speler, was er de man niet naar om een prachtkans onbenut te laten (02) Niet vinnig genoeg uitlopen van Druif bezorgde Koedijk een derde doelpunt en de gas ten hielden een flink veldoverwicht. Een kogel van De Graaf wist Druif fraai te stoppen en diezelfde De Graaf kreeg in de tweede helft kansen om Opmerkelijk goed keeperswerk Het Pinkster-welpentournooi van de VV Schagen wordt zo langzamer hand traditioneel. Het is alleen jam mei; dat dit keer alleen 's ochtends kon worden gespeeld in verband met Schagen-Grashoppers. Toch is het tournooi weer uitmun tend geslaagd en dat mag de voetbal vereniging voldoening schenken. De grootste belangselling ging uit naar groep 2, waarin Schagen. DTS en Succes utkwamen. De jongste Spar ta-jeugd heeft zeer aardig spel laten zien met uitstekende trekjes, die nu eens te meer hebben bewezen, dat de toekomst er niet zo donker uitziet. Succes en DTS waren gedecideerd minder, al viel dat niet zo op in de uitslagen. De buitengewoon hinderlij ke wind speelde hierbij geducht par ten. Schagen scoorde z'n enige doel punt tegen DTS juist tegen de wind in. maar daarna hield de witte doel man z'n hok schoon. Succes en DTS waren vrijwel aan elkaar gewaagd, alleen schoten de Wieringer jongens veel meer en beter en dat kostte nu DTS de punten. Door de 10 over winning van Succes moest de laatste strijd tussen geel-zwart en Blauw zwart de beslissing brengen. De Scha ger voorhoede speelde aantrekkelijk en dat leverde in de eerste helft reeds twee fi-aaie goals op. Na de „thee*" viel Succes verwoed aan, doch de geel-zwax-te achtei-hoede hield stand. In groep 3 speelden alleen de elf tallen van Texel en Nieuwe Niedorp. aangezien Flevo afbericht had gedaan zowel voor het a- als voor het b-team Texel speelde ontegenzeggelijk beter, plaatste ook beter, maar de oude kwaal van te weinig en slecht schie van te dromen, maar weigerde hard 1 ten openbaarde zich ook al bij deze wonderlijk gesteld. Er gaan door al-y lerlei omstandigheden wedstrijden verloren, die gewonnen hadden kun nen word wanneer er met wat meer overtuiging gespeeld werd. In Bever wijk werd met enthousiasme de tegen valler van Hemelvaartsdag wegge werkt nu mankeerde er mentaal weer alles aan precies hetzelfde elftal, is het ai vrijwel zeker, dat de degra datie niet te ontkomen is. WEGENWACHT GAAT OP ANDERE UREN RIJDEN De ANWB deelt mede dat er met ingang van Maandag 5 Juni a.s. een wijziging kom; in de diensttijden van de Wegenwacht. De Gele Rijders zullen van die datum af des avonds tot zevea uur iu plaats van tof; res uur op de weg zijn. Daar entegen wordt bun rusttijd tussen de middag ook een uur verlengd, zodat ze van half één tot half drie hun route zullen verlaten. De ANWB nam dit besluit op grond van de uitslag ener enquete onder de WW leden, waarui-: bleek dat verre weg de meeste automobilisten veel prijs stellen op de aanwezigheid van de Wegenwacht gedurende het spitsuur tussen zes en zeven uur 's avonds. In he"; middaguur is het ver keer aanzienlijk minder intensief. OBDAM GESLAAGDEN TUINBOUWSCHOOL Aan de tuinbouwschool te Obdam slaagden voor het eindexamen 4-jarige cursus: A. Steltenpool: J. Koopman: P. Ursem, J Dekker; P C Oo";es, allen te Obdam J Tromp: G Berkhout; A Zut; J Weel P van Langen: allen te Heerhugowaard F Kuipers en C Langend ijk te Hoog woud: J Schaap en J Meester te Ursem B Klaver en A Dekker ;e Ursem: P J Vlaar en N Bakker te Iïoorn; B Nan nings te Zwaag; L de Lange, Wognum A J Put, Zuidscharwoude. gezinsgebeuren ZIJPE N H. Geboren: Peter, zoon van H J Reus en N Weij; Maria A C, dochter van C P Tuin en M C Slijkerman, Geraraa G, dochter van J J Baij en G Wes.ra: Jan. zoon van K Paarlberg en C KeijzCr Maria G, dochter van Th. G van Wel en A C van Duin: Johanna E. dochter van E van Wieringen en A M Kees. Trijntje, dochter van J Kater en A Jonker. Ondertrouwd: A Knetsch, 28 jaar en A. Sloterdijk, 20 jaar Getrouwd: D Zwakman, 29 jaar, te Bergen en C de Leeuw, 27 jaar te Zijpe Overleden: G Sneekes. 75 jaar, echt genote van J. van S.-raaten, nekkig om ze te benutten. Hel bleef 03 en Koedijk scheen zeker van de zege Twintig minuten lang werd er vrolijk op los geprutst, doch gelukkig voor de talrijke toeschouwers keerde de spanning terug na het doelpunt van Kater. Daar hadden we het hier boven al over. Groot wa3 de span ning, toen de uitstekend leidende heer Grol, bijgestaan door de neutra le grensrechters Vloon en Van De venter, het einde floot N. Niedorp 2 deed uitstekend werk door met slechts 20 van een op 1 speler na volledig Watervogels te ver liezen. Wel is het in hoofdzaak een strijd geworden tussen de W.-voorhoe de en de geel zwarte verdediging, maar de voorhoede kreeg nog wel kansjes. Het uitbuiten daarvan bleek echter een te zware opgave. Floor, Persijn, Tuig en Langedijk blonken uit in de achterhoede. jongens. De verdediging was puik in orde. dat zijn we trouwens van Texel wel gewend.Beide wedstrij den eindigden in een 00 stand en zo kregen de op sensatie beluste toe schouwers toch nog strafschoppen te zien Ze werden slecht genomen. Al leen Nieuwe Niedorp schoot er 1 in van de 3, Texel miste ze alle. Goed werk van de zwartje*. In groep 1 traden Dirkshorn, St. Boys en Petten aan. Er werd ook hier aardig gespeeld, al was de kwaliteit niet zo- goed als in de reeds genoem de groepen. St. Boys en Dirkshorn openden de dag met een 00 gelijk spel en daarna werden de jongens uit St. Maartep' door de Blauwhemden met 10 uitgeschakeld. Dirkshorn toonde zich echter in het geheel niet bang, scoorde tegen de wind in waar achtig een fraai goal en had na de rust zoveel pech, dat het bij 10 is ,,OHiciêle" luilak viering geslaagd. Zaterdagmorgen reeds vroeg ter been de traditionele luilakviering, die, zo- aLs wij reeds eerder schreven, het inluiden van de zomer door de jeugd betekent, is door het gemeentebestuur in nieuwte banen geleid, en wij mo gen wel zeggen, da; dit met succes is geschied. De nieuwe luilak viering die door het gemeentebestuur en de energieke ambtenaar voor de vor ming buiten schoolverband me; 'n optocht voor de jeugd is verwerke lijk:, heeft zich mogen verheugen in gro;e belangstelling van de Alk- maarse jeugd Niet minder dan on geveer 2000 kinderen deden er aan mee. En dan waren er nog de wan de'.sportverenigingen, die er met de jeugd op uit trokken en voor dag en dauw dbor Alkmaars schone omge ving gingen wandelen. Om half vijf ver'crok de grote, van gemeentewege georganiseerde stoet van bet Canadaplein, waaraan de jeugd, voorzien van allerlei vreemde en op merkelijke voertuigen en karretjes, in vele vreemdsoortige costuums gestoken, deelnam. In deze stoet liep o.m. mede de wethouder van Jeugdzaken te Alk maar, de heer R. Bakker, Nadat de stoet door vele Alkmaarse straten gegaan was en daarbij natuurlijk het nodige (hoewel niet hinderlijke) la waai verwek, had door middel van pot ten pannen en muziekinstrumenten, werd bij de Accijnstoren de „Luilak ui; bed getrommeld en onder luid ge joel van de jeugdige deelnemers mee genomen naar het Waagplein, waar de goede gemeente voor bollen met stroop had gezorgd. Behoef; het nog gezegd worden, dat deze bollen er als „koek ingingen? Vele onderwijzers en onder wijzeressen zorgden voor bet uitde en van de heerlijke bollen, die door Alk mzarse bakkers geleverd waren. Het was ongeveer zeven uur in de morgen, toen de deelnemers, enigszins vermoeid, doch ten volle tevreden, huis waarts keerden. En c.' het lawaai waarover vele Alk maarders geklaagd hebben, nu door deze „officiële" Huilakviering vermin d-rdis7 Wij geloven van wel. Er zijn nog wel enkele ergerlijke staaltjes van baldadigheid geweest, maar toch me nen wij wel te mogen zeggen, dat de gemeente op d-z® wijze op de goede weg is. Een dergelijke viering heeft natuurlijk enkele "aren nodig om zich burgerrecht te verwerk/en. Maar dat zal wel gebeuren. Wij twijfelen daar niqt aan. Klok zal beieren voor (Prinses) Wilhelmina De regeringsperiode van Koningin Wilhelmina is er een geweest voor ons volk, vol van grootse gebeurtenissen en trotse herinneringen Teneinde deze herinnering levend te houden, besloot het gemeentebestuur van onze sfrad in 1948 bij het 50 jarig regeringsjubileum van onze vorstin, een klok t® doen plaatsen in de raadszaal, een klok, wel ke door de wijze van uitvoering en het gebruikte materiaal zou passen bij het representatieve karakter van de Raads zaal en in lengte van dagen door zijn machtig en steeds weerkerende geluid ook het nageslacht zou do»n denken aan deze uitzonderlijke ambtsperiode van onze vorstin. In overleg me; de directeur van de Academie voor Eeeldende Kunsten te Amsterdam vonden B en W een jong Alkmaars kunstenaar, de heer H. aan de Laak, bereid het ontwerp voor de klok te willen vervaardigen, terwijl de uitvoering zal worden opgedragen aan de heer Zwollo, edelsmit te Amstel veen, die verbonden is aan genoemde Rijksacademie. De kosten zijn in totaal op 2800 gul den beraamd en een en ander zal nu eerdaags in de Raad ter sprake komen. ALKMAARSE EXPORT VEILING 26 Mei 1950 Prei 814 per 1<X) kg. spinazie 8—23 Postelein 410. Rabarber 4 —19, An dijvie 13—30; Sla I 2-4 per 100 stk.s. Bloemkool I A 46—53, I 3044. II 20 30. Komkommer 23—38 per 100 st. Worceltjes 17—38 per bos. Uien 2.50 10 bos. Aardbeien per doos 44—72, Ra-dus 3—11.50 bos, Selderij 7—14.50, Peterselie 36,50. Asperges 1.361,41 bos, blauw 56. Stoofperen 38—41, Nieuwe aard. 50—70 p. 100 kg- gebleven. Het spande herhaaldelijk voor het Pettc-ndoel, waar de achter hoede Vrouwe Fortuna bijzonder op haar hand had. Een volkomen ver diende zege van een aardig team. Op het kleine veld speelden de B elftallen. In groep 1 was Flevo B er dus niet, waardoor Schagen B en DTS b tweemaal met elkaar in het strijdperk traden. De geel-zwartjes boften niet, want de Deetjes waren o.i. na Schagen A in spelkwaliteit de beste ploeg. E: werd buitengewoon aantrekkelijk samengespeeld en ge combineerd en al redde de Schager keeper vele malen fraai, de 4 goals, die withemden maakten, waren ook voor hem onhoudbaar. In de tweede wedstrijd brachten de gastheren het c-r stukken beter af. DTS kon cexft vlak voor tijd het In groep 2 bleken de b-tjes van Texel de beste te zijn. Aardig spel leidde tot 10 overwinningen op zo wel Succes b als NieuweNiedorp b, die eerst met 0—0 tegen elkaar had den gelijk gespeeld. Opmerkelijk was het buitengewoon goede keeperswerk, wat wij deze mor gen te zien kregen. Geen enkele van de 13 doelwachters maakte een zwak ke indruk en menige keer redden ze op prachtige wijze, zoals een grotere het niet na zou doen. Voor de volledigheid nog even de gedetailleerde rsultaten Afdeling A GROEP I St. Boys a Dirkshorn a 00 Petten a St. Boys a 10 Dirkshorn a Petten a 10- GROEP 2 DTS a Schagen a 01 DTS a Succes a 0—1 Schagen a Succes a 2—0 GROEP 3 Texel a N. Niedorp a 00 N. Niedorp a Texel a 00 Na strafschoppen door N. Niedorp met 10 gewonnen. Afdeling B GROEP I Schagen b DTS b 0—4 DTS b Schagen b 1—0 GROEP 2 N. Niedorp b Succes b 00 Texel b N Niedorp b 10 Succes b Texel b 01 HEERHUGOWAARD-NOORD Nieuwe jassen voor de dragers Donderdagavond vergaderde de begra fer.isvereniging S:. Tekla onder voof zitterschap van de lieer G. Molenaar, In zijn openingswoord heotce deze de geestelijk adviseur en de aanwezige leden van har":e welkom De notulen van secr. de Wit werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van penningmeester Oudeman bleek, dat de kas f 2583.57 rijk is, wa; voor een ver eniging als genoemde geen slecht re sultaat genoemd mag worden. De re kening over 1949 werd goedgekeurd. De heer KI. de Wit was als bestuur* lid ahrecxnd, met een overgrote meer derheid werd hij herkozen. In dank aan.3ardde hij wederom zijn functie. Bij cle bespreking van de aankoop van nieuwe jassen, kwamen de s'emmen los. De voorloper zag gaarne dat een aantal vaste dragers werd gezoch':. waarmede de costuumkwestie als zoda nig ook zou zijn opgelost. Hierna ze> te de adviseur zijn standpunt uiteen. „He; begraven van de doden moet nog altijd gezien worden als 1 van de 7 werken van barmhartigheid Als dit werk aan vaste dragers wordt opgedra gen, zal he; liefdadige werk helemaal verloren gaan. De vaste dragers zul len het min of meer als een beroep gaan beschouwen, waardoor het cereino niële op den duur ook zul gaan ver dwijnen." Tenslotte adviseerde hij om geen vaifce dragers aan te wijzen, waar de vergadering volledig mee instemde. Op voorstel van de heer Jn. Beers werd besloten tot aankoop van 10 jas sen, inplaa'rs van 8, omdat dan meer keuze is gelaten. De kosten werden be raamd op ong. f 1200— (tressen inbegr) Bij de rondvraag wees de heer KI. Bakker er op, dat 70 jarige leden, die door de vereniging van hun draagbeurt zijn vrijges'.eld, ook geen draagoeurt mogen vervullen voor andere leden. Door de voorloper zal hierop nauw lettend worden toegezien. Na nog enige besprekingen s'oot de voorzit.er de vergadering, onder dank voor de aangename bespreking. NIEUWE NIEDORP BEENBREUK Bij het lossen van zware vaten me lasse aan de Langereis had E. B. 't ongeluk, dat een vat onverwacht van de auto afrolde. Daar alles zich blik semsnel afspeelde kon B. niet meer wegkomen en kreeg het volle gewicht op z'n benen. Dokter de Boer was zeer spoedig ter plaatse en constateerde dubbele beenbreuk. Per ziekenauto werd B. hierna naar het St. Elisabeth Zieken huis te Alkmaar vervoerd. NIEUWBOUW Op het stuk bouwgrond tussen Mw S. Fluister en de heer P. Kooy zal voor rekening van Mw. de wed. Ba ken een burgerwoonhuis worden g« bouwd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2