Sabine llurner Venezuela, land van grote rijkdom ....en schrijnende armoede.... K AP PIE EN DE STAD VAN IVOOR Recht in kleed van Humor Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer OP DE PLAZA LIBERTA in het oude stadsgedeelte van Caracas begint de dag met zoveel kleurige en opgewekte marktdrukte. tin een levendig volk in een gezegend klimaat maar kan veroorzaken. Standwerkers leggen, luider nog dan bij ons. de nadruk op de voortreffe- Rjkheid hunner waren, textielkooplieden zijn bedrijvig in de weer met elle- stok en bont gekleurde lappen stof. Staande op een soort kansel verkondigt ben verkoper van scheermessen, hoe zijn artikel een ommekeer betekent in de geschiedenis van de baardgroei. Vogelkooien met parkieten en exotische Vogels hangen in de koele morgenwind te schommelen; er zijn papegaaien, stngcrs. fluiters, sprekers van euvele woorden (de duurste) en zwijgers, die bedachtzaam op hun stok heen en weer schuiven en zo nu en dan een ape- noot pollen (de goedkoopste). Er zijn pakjesdragers, erkende en niet erkende en talrijke lotenverkopers. Iedere dag is een geluksdag, iedere avond is er trekking Plaza Liberta is niet de enige m3rkt Caracas. Zondagsmorgens flaneert I de jeugd dezer stad, op haar paasbest gekleed, de meisjes met een bloem in bet haar. langs de bloeiende gazons van Plttsa Akamiro, schijnbaar luisterend naar de muziek van Caracas' harmonie I orkest dat hier Zondagsochtends immer I opocentreert. Plaza Ahamira, gelegen in een der schoonste wijken van de nieuwe stad. staa; bekend als de huwe Üjkscuarkt van Caracas. OUD EN NIEUW. Een hemelsbreed verschil: de oude en de nieuwe stad. Door de grote wel vaar; der laatste jaren zijn om de oude 3tad heen, voor een goed deel op de heuvels, ruim en schitterend aangeleg de buitenwijken uit de grond verrezen. Hier vind', mea de mooiste villa's, hoge moderne flatgebouwen en woningblok- «n. die men te onzent als riant en met ièmier Corafor.; zou karakteriseren. Het woningprobleem is in Venezuela vooral in de grote steden, even nij pend als in de meeste Europese lan den Vanwege het milde k'iinaa'c is het evenwel een probleem van lagere orde dan bijvoorbeeld in Nederland Op de weg van La Guaira naar Ca racas zagen wij een huisje, dat ge maakt was van papieren cementzak ken Binnen stonden eei. ijskast en een radio en de eigenaar roemde de hoedanigheid van de papieren cement sakken. Men voert thans een groot project at. dat tot doel heeft om binnen vier jaar het woniogprobleem uit de weg te Mfauen. We konden gedurende het be soek aan Venezuela constateren, dat •en daar gewend is om projecten uit te voeren met grote voortvarendheid. Zo is bijvoorbeeld he; wegennet in de «•afcste jaren sterk verbeterd; dwars iooi en gedeeltelijk onder de woon wij ken van de oude stad loop; thans de prachtige Avecida Boliv3r, kaarsrecht et» breed. Acht maanden geleden be- J0« de slopershamer in deze wijken zijn vernietigend werk. volgend jaar zullen hoge gebouwen de weg omzomen, daar waar men thans nog zeer armelijke wo aingen aantreft. Het autoverkeer, dat de binnenstad thz.ns een geweldige vertraging ondervindt, zal in de toe komst ruimer baan krijgen RIJK LAND Venezuela ts een der rijks;e landen ter wereld. De staat heeft geen schul ien (met Monaco de enige), de goud iekkmg van de zeer harde Bolivar be d^agt 120 per., 90 pet. van de staats inkomsten is afkomstig uit de olie. In 1949 bedroeg de gemiddelde opbrengst Ijer dag ong'eveer anderhalf mil.ioen bar oeJs. De staat verkrijgt in ruil voor zijn Concessies een zesde gedeelte van de WEfcRRIJMPJES Onlangs is in de Verenigde S^ten 4>Or een drietal weerkundigen een sys tamatisch onderzoek ingesteld naar de betrouwbaarheid van de weerrijmpjes <fte obk daar door rallozen als de hoogste wijsheid op meteorologisch ge bied worden beschouwd. Door het A fflerikaanse Genootschap ter bevorde ring van de Wetenschap werden aan deze jury 153 van dergelijke rijmpjes W>rgelegd en het bleek, dat 127 of 68,5 pet. ervan jn principe juist waren Over 11,1 pet. van de rijmpjes kon de jury he; niet eens worden, doch zij aChlte deze niet absoluut onjuist. Sn daar komen de mooiste tapijten van 4e wereld vandaan. Een kijkje bij een tapijten maker in het Verre Oosten, •onr juist ©en nieuw product wordt gekeurd. t 1 totale opbrengst; naar believen in olie of in geld. He: olieverbruik van Vene zuela zelf bedraagt ongeveer twee pro cent van de totale productie. Vijf pro Cent van de Venezolaans earbeidskrach ten is direct werkzaam in de olie. De oliereserves, die cog in de bodem slui meren, zijn enorm. De aarde geeft bovendien dit mine raai in vele gevallen gemakkelijk prijs. De olie spuit veelal bij aanbo ring vanzelf op; daarna pompt men en wanneer men ergens ukgepeuterd is. begint men een eindje verder op. Te Pueblo Viejo, nabij Bachaquero, waar een grote Nederlandse kolonie Wat is dat voor een raar ding? vroeg de Franse douane en keek ach terdochtig naar de vier koffers waar in de ingewikkelde apparaten van de entge Nederlandse telefotozender wa ren opgeborgen. Voor het eerst na de bevrijding zullen er namelijk uit het buitenland en wel uit Sankt Anton foto's naar ons land telefonisch worden overgebracht met een eigen Nederlands apparaat. Tot nog toe werd steeds gebruik gemaakt van in het buitenland aanwezige permanente fote zenders. De reis ging door België, Frankrijk en Zwitserland en de Belgische doua ne liet het geval ongehinderd door gaan. maar de Franse wist er ken nelijk geen raad'mee. Na een uur con fereren besloot men het vervoer van de zender door Frankrijk toe te staan mits een Franse firma, die als douane agent optreedt, het regelmatige ver voer over het Franse grondgebied ga randeerde. Daarvoor was nodig een opgave van de waarde van de appa ratuur, doch daar deze niet bekend was, besloten de Fransen deze te schatten. Na een tweede uur van le vendige conferenties was men het er over eens, dat een dergelijk apparaat tenminste een millióen francs moest kosten. De provisie .die de Franse firma voer de garantie krijgt, hangt af van de aard der goederen, waarvoor de garantie wordt afgegeven, dus werd een dik boek opgeslagen, dat veel weg had van een schriftuur uit de Napoleontische tijd. Het woord tele fotozender was echter toen nog onbe kend endaarom zocht men maar iets op. dat er enigszins op leek. En na een gecompliceerde berekening werd Twee veulens van een merrie Bii de landbouwer de heer W. Salo mé ,aan de Hoornseweg te Midden- meer heeft een merrie twee veulens ter wereld gebracht. Moeder en kin deren verkeren in goede welstand is de traditionele uitspraak als alles goed is, doch in dit geval mag wel van een bijzonderheid worden ge sproken. Want niet alleen dat het reeds iets bijzonders is, dat een mer rie twee veulens werpt, doch ook het feit. dat beide dieren in leven z'<: gebleven is wel een zeldzaam geval Praedicaat „Koninklijke" verleend HM. de Koningin heeft aan D. J. van der Have, kweekbedrijf voor zaadteelt en zaadhandel te Kapelle- Biezelinge het recht verleend tot het voeren van het praedicaat „Koninklii ke". Zoals bekend mag zijn wordt de fa. van der Have in de Wieringermeer vertegenwoordigd door de heerP. L. van Andel, te Middenmeer. (employés van de Koninklijke Shell) is gevestigd, is men reeds drie jaar aan een proefboring bezig, die tot doel heeft na gaan, of zich onder de olielaag waar men thans uit put van 2000 tot 4000 vt.) op gro';er diepte nog andere reserves bevincen. Er zijn tekenen, die hierop wijzen. Men is met deze proefboring, die tot nog toe 3 millioen dollar heef: ge kost. reeds tot op 13-803 voe ge%rorderd en men bevind: zich thans in een krijt laag. zeer nabij de diepte, waar men de olie vermoedt aan te treffen. Al is de kaart, waarop men in Vene zuela al'.es heeft gezec de olie even hoog als de joker in het poker spel. toch heeft de regering de gevaren ener monoproductie (Cubasuiker) ter dege ingezien. Weldra der.k; men dan ook de ijzerwinning er zijn niet zeer lang geleden ijzerertslagea ontdekt met een ijzergehalte van 60 procen'; ter hand te nemen. De cons'ruCtieve voor bereidingen daartoe zijn reeds in een vergevorderd stadium. De ontwikkeling van de landbouw vorm: een belangrijk programmapunt voor de toekomst- De bodem is zeer vruchtbaar. Een eigenaar van een ha ciënda kocht een rustiek tuinameuble- ment, plaatste dit ergens achter in zijn ':uin en zag tot zijn verbazing, toen hij een paar weken lafer toevallig langs kwam, dat drie van vier stoelen in knop stonden. Een week later stond ook de ':afe! in volle bloei. besloten ,dat voor een paar uur ver voer per auto over de Franse wegen 10000 Franse francs moest worden betaald Er werd getracht te pingelen zonder succes. Tot de Franse douane besloot de zender nog eens te bekij ken en een proeffoto ontwaarde die op de rol van de zender zat gemon teerd en een lieve jongedame afbeeld de. Ach, wat lief, zei de douane. En ziedaar: het Franse hart werd verte derd. Een apparaat, zo zei men, dat binnen 8 min. een zo mooi meisje naar alle delen van Europa kan zen den, verdient de oensideratie van el ke Fransman. Daarom werd de prijs va nde Nederlandse zender dan ook op een half millieen francs gesteld en werd de provisie eveneens gehal veerd, waarop de Fransen de zender en het meisje met weemoed in hun hart lieten vertrekken. Zoals we weieens eerder hebben verteld worden de voornaamste pro ducten van toga en groene tafel we kelijks gèpubliceërd in de Nederland se Jurisprudentie. Dit weekblad werkt niet als een krant of een nor maal weekblad. Dat wil zeggen: het streeft er niet naar het nieuwste nieuws te brengen. Er worden soms vonnissen en arresten van een jaar oud in gepubliceerd. Dat is niet erg. want bet zijn publicaties ten behoeve van de theoretische en practische we tenschap. En de wetenschap is onge veer eeuwig; zij beroept zich niet zelden op rechterlijke uitspraken van tientallen jaren geleden. Toch weet de Nederlandse Jurispru dentie soms actueel te zijn. Zo maar, misschien bij toeval, misschien ook voor de aardigheid. In elk geval was het fijngevoeld dit jaar omtrent de carnavalstijd een vonnis van een Am sterdamse katonrechter te publiceren over een typische carnavalszaak. Het geval speelde zich weliswaar af in de carnnvalstij."1 van 1949 en het vonnis dateerde van September jl, maar car naval is carneval, dit jaar en verle den ^aar en het volgende jaar. De gedaagde in het proces was het weekblad „De Linie" met zijn hoofd redacteur pater Creyghton. Behalve met politiek en cultuur houdt dit or gaan zich ook bezig met grappen (die op zichzelf een cultuuruiting zijn; en politiek soms ook wel een grap). Welnu, omtrent de carnavalstijd had er in dat blad een berichtje gestaan onder het opschrift „Hekenen". Vol gens dit bericht zou er in de sta tionswachtkamer te Venlo een bordje hangen met deze aankondiging: „Broodjes met vlees f 0.35: brood jes met kaas f 0.30; broodjes zonder Plotseling sprongen zij op. klom men in de cabine en richtten hun wa pens op Daan. „Nu ben ik op weg naar Fort Pitt om de vrouwen in veiligheid te bren geu. Vlochten jullie niet?" „Neen. wij blijven!" gaf Egilson ten antwoord. „Dan 2iju jullie stapelgek", zo schreeuwde de voerman en hij haal de meteen de zweep over de dam pende paardenruggen. Het was Nancy die de stilte, op de woorden, volgend, verbrak: „Waar om blijven wij hier eigenlijk? Ik ben bang!" Maar Egilson draaide haar de rug toe, zonder antwoord te geven. „Aan het werk", riep hij, „we heb 3 Kappie haalde de maat in, die bezig was al zijn kleren weer in de kof fer te stoppen. „Wat moe": dit bedui den. klont, die je benlt" riep Kappie. ,.\Va'; wil je met die koffer .en waar qa je van boord af?" De maat zei niets. Hij zat grienend op de grond, en probeerde de kleren zo op te frommelen-, dat de koffer weer dich; kc/., wat hem helemaal niet lukte, want hij had van alles dikke prop pen gemaakt. vJees i 0.20; broodjes zonder kaas f 0 15". Carnaval of geen carnaval: de ex ploitant van tlic- stationswachtkamer voelde zich in zijn eer en goede naam aangetast, r.u er zo iets verschrikke lijks over zijn wachtkamer was 'ge publiceerd. Want als het bericht waar was zou het betekenen, dat hij de distributievoorschriften overtrad; hij mocht immers volgens die voorschrif ten helemaal geen broodjes met kaas verkopen. Aldus beledigd zijnde daag de hij het weekblad en deszelfs eer waarde hoofdredacteur voer de kadi, schadevergoeding eisende. De rechter was een wijs man. En kele overwegingen uit zijn vonnis ge tuigen daar zo zeer van, dat wij het niet kunnen laten ze letterlijk te ci teren: „dat eiser blijkbaar iemand is die van ieder gevoel voor humor is ge speend „dat het maatschappelijk leven reeds zwaar en ernstig genoeg is. dan dat eenvoudige gezonde humor nu ook al van het etiket „verboden" be hoort te worden voorzien; „dat een verstandig mens geen ogen blik door het voormelde onzinnige be richt zal hebben geloofd dat eiser in derdaad de distributievoorschrriften Mededeling no. 456 Over het uitzaaien van inlands gras zaad is al veel gesproken en geschre ven. De meeste landbouwers zijn dan ook wel overtuigd dat goed graszaad zeer belangrijk is. Momenteel zijn de verschillen ech ter in de diverse percelen zo spre kend. dat het bestuur der VBW heeft gemeend, dat het voor de belangheb bende zeer interessant zou zijn dit zelf eens in ogenschouw te nemen. Daarom is dan ook deze excursie ge organiseerd. Bij ieder te bezichtigen perceel zal door de Rijkslandbouwcon sulent als ook door de assistent vooi de gemengde bedrijven een korte toe lichting worden gegeven. Tijdens de excursie bestaat volop gelegenheid vragen te stellen over grasland en grasland inzaai. De route is als volgt, om 9 uur v.m. worden eerst de diverse percelen grasland bezichtigd bij de heer T. J Galama aan de Klieverweg, al waar diverse mengsels zijn gebruikt t.w Engels raaigras (Sceempter) weide type plus klaver, vervolgens een wei met Engels raaigras Hunsballe weide type plus klaver met daarnaast een volledig samengesteld mengsel voor blijvend weiland en als sluitstuk daar nog een oude Landbouwherstel wei. Hierna is het de bedoeling even een kijkje te nemen op het Staatsland- bquwbedrijf van de heer H. v. Heer waarden aan de Wierweg waar ruim 2 ha elite Engels raaigras Sceempter weide type ligt voor graszaadwinning hetwelk alleen op zich al ruim een bezoek waard is, waar na nog op het ben geen seconde te verliezen!" Enige minuten later was het moe deloze gevoel, dat de achterblijveu- den had beslopen bij het zien van de vluchtelingen, weer verdwenen. Sabine wist nu hoe zij een geweer moest laden. Ijverig sleepte zij met emmers en pannen water, die overal neergezet werden om een begin van brand te blussen. „Denk er om je mond te sluiten als er geschoten wordt", waar schuwde Egilson, „anders loop je kans de kruitdamp in te ademen. Dat prikkelt, je moet hoesten ea dan kun je de geweren niet laten". Ineens dacht Sabine aan de brief van Gerard, die zij nog op haar ka mer had liggen in eeu afgesloten kist „Geef antwoord!" schreeuwde Kap pie, die rood werd van drift. „Zi, daar niet te grienen, man!" Baron Bracsanat was ook naderbij gekomen. „Kom, kom, wat is hier aan de hand7" vroeg hij. „Een stoere zee bonk, die op de keien van de kade zit t® huilen? Maakt U zich daar niet dik om. Kapitein! Laa-: hem gaan!" „Om de dooie haaien niet!" zei Kap pie. „Hij zal me zeggen, wat er aan de hand Ls. Spreek op, klont!' heeft overtreden en eiser zo wijs moet zijn zich van het oordeel en de kletspraat van onverstandigen niets aan te trekken"; enz. Rechterlijke taal hoeft, zoals men hieruit kan leren, helemaal niet on begrijpelijk geleerd te zijn. Dat blijkt trouwens wel vaker, vooral uit kan tonrechters von n issen. Het zal duidelijk zijn, dat de wacht kamerexploitant zijn proces verloor: de kantonrechter kon niet inzien dat „De Linie" door plaatsing van het be richt het terrein van de geoorloofde „scherts en de jolijt" had overschre den. Dat de exploitant kort na het verschijnen van het bericht bezoek van ambtenaren van de C.C.D. had gehad, maakte op de rechter geen indruk. Terecht; want als die ambte naren van de C.C.D. alleen op dat bericht waren afgekomen, hadden zij al evenmin gevoel voor humor als eiser. Misschien sloeg de derde hier boven aangehaalde overweging wel op die mogelijkheid. Het geval leert, dat ook de Humor arm in arm kan gaan met de Gerech tigheid. Een mooi span in een carna valsoptocht Maar in de optocht van de gewone dagelijkse gebeurtenissen is dat span niet minder mooi. Wij hopen het nog vaak te ontmoeten. tegenoverliggende Staaïslandbouwbe- drijf van de heer A. S. Oude Maat man een weide zal worden bezichtigd welke eveneens alleen met Engels raaigras weidetype plus klaver is in gezaaid. Wij menen, dat het niet nodig is om een ieder ten zeerste aan te bevelen om deze rondgang langs de practijk- percelen in eigen omgeving aan te be velen. Er wordt dan ook op veler opkomst gerekend en dat ieder op tijd aan wezig is om 9 uur precies bij de heer T. J. Galama aan de Klieverweg al waar nadere aanwijzingen zullen vol gen. J. C. MIEDE: Montage-woningen te W ieringerwerf uitgegeven Onder voorzitterschap van de heer F. J. A. van Dam werd dezer dagen een vergadering gehouden in de Maaier van het bestuur der woning bouwvereniging Bouwt Voort met de adspiranthuurders van de montage woningen. Voorzitter van Dam sprak zijn vreugde uit over het schier ongeloof lijk gebeuren, dat men nu reeds bij een kon komen om de 54 woningen te verdelen. Burgemeester Loggers gaf door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling blijk, terwijl de heer Nap in zijn hoedanigheid van secre taris van de gemeentelijke toewij zingscommissie ambtshalve de bespre king bijwoonde. Over de medewerking ondervonden van de zijde van B en W sprak de je. Haastig snelde zij naar boven waar zij de brief, die zij van buiten kende, te voorschijn haalde. Zij kon staan. Zo wist zij het beeld van Ge rard voor zich te roepen. Pas toen zij beneden luide stemmen hoorde, sloeg zij het dekseltje van het kistje dicht. In de kamer trof zij de sheriff en Bradley, die in een hooglopend twistgesprek met Egil son gewikkeld waren. „Als wij vluchten wordt Bedfort met de grond gelijkgemaakt", riop Egilson opgewonden uit. Sabine be merkte, dat er van zijn gelijkmatige kalmte niet veel overgebleven was. „Maar wij zetten ons leven ook cp het spel", wierp Flagler tegen, en in deze ongelijke strijd kan ik je de afloop we! voorspellen!" „"Wees verstandig Egilson". kwam Bradley tussenbeide, ze slaah ous zonder meer dood!" „Hei is niet voor de eerste keer dat ik tegen de Roodhuiden vecht", liet Egilson zich gelden. „Ik kan <le farm niet opgeven; het betekent mijn ondergang, als Ik nu naar Fort Pitt vlucht". „Ik blubblub.neem m'n ontslag!** zei de maai, met een overslaande piep stem. „Ik... snuf... wil niet langer... weer al die onrust., narigheid hik en el;ende ik bl-blijf aan de wal! Ik word b-boer!" „Laat me jou eens wat zeggen, klon* zO: Kappie. „Ik heb m'n neus vol van jou. Ik geef jou je ontslag! Bij mij be hoef je niet meer Verug te komen! Ga jij maar koeien melken!" heer van Dam met veel waardering. Verschillende detailpunten werden besproken. Zo zullen de achtertuinen gemeenschappelijk geploegd worden. Teneinde paal en perk te stellen aan net plaatsen van minder fraaie opstal Jen achter de woningen zal alleen het plaatsen van kippenhokken toegestaan worden, gebouwd volgens een door 't bestuur te verstrekken tekening. Even zo zal gehandeld worden met de aan leg van antennes en waslijnpalen. Van de 54 woningen moesten 15 stuks voor Rijk en Gemeente gereser veerd blijven, nl 10 voor de Gemeen te en 5 voor het Rijk. De 15 adspi- rant huurders bleken bereid lid tc worden van de woningbouwvereniging Tijdens de pauze werd een kaart getoond waarop de nieuwbouw was aangebracht en waarin de namen van ae gelukkigen stonden ingevuld. Burgemeester Loggers sprak in een kort woord z'n grote voldoening uit over de gang van zaken en prees het gevoerde beleid van het bestuur Bouwt voort. Voor de jaarvergadering, welke binnen enkele weken wordt gehouden zal het bestuur vergezeld van enkele dames soortgelijke woningen, gebouwd in Meppel. gaan bezichtigen. Speciaal zal aandacht geschonken worden aan inrichtingen en beplanting. Waar zoveel gelukkige mensen bij een waren kan 't niet anders of deze vergadering moest wel een prettige geest 'ademen. Voor een zeer groot deel was dit het werk van het be stuur. Het gevoel voor gemeenschap* zin zal voortgebouwd kunnen worden door allen voor allen, aldus de heer van Dam. DINSDAG 30 MEI 1950 Hilversum I - KRO 7.00 en 8 00 Nws S.20 Pluk de aag; 9,00 Voor de vrouw 9.35 Lich:baken; 10.00 Voor de kleu ters: 1095 De M.noestrelen; 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Gram.. 12.00 Ballet muziek: 12.33 Lunchmuziek; 13.00 Nws 13.20 Orkest zoider naam; 14.00 Ka mermuziek; i5.00 Schumann concert; 15.42 Muziek uit Amerika; 16.00 Voor de zieken: 17.00 Voor de jeugd: 17.45 Amusementsorkest: 18.20 Sportpraatje; RVU 18.30 Causerie KRO 19.00 Nws 19.25 Dit is leven: 20.00 Nieuws: 20.12 ..Carmen" .opera van Bizet; 22.40. Cau serie; 23.00 Nieuws; 23. j 5 Frans con cert. Hilversum II - AVRO 7.00 en 8.0} Nieuws; 9.CK) Hersengymnastiek; 9.30 Aubade; 10.03 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen: 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Zangreckal; 1130 Voor de zieken; 12.00 Metropole orkest; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws: 13.25 Theater or kest; 14.00 Met naald en schaar; 14 30 Bize; herdenking; 16.25 Jeugduitzending 17.25 Ronde van Nederland; 18.00 Nws 18.30 Strijdkrachten; 19.15 Voor het gordijn opgaat: 19.30 Zangrecital; 19.55 Ronde %an Nederland: 20.00 Nieuws; 20.15 Bonte Dinsdagavon-d.rein met Fr. du Mee; 21.30 Pianospel; 22.00 Kamer muz-.ek: 22.35 Klankbeeld; 23.00 Nws. 23.15 Avondconc ert nog eens over te lezen niet weer de verleiding, om enkele passage» „Als je dood bent. zal het je wei nig kunnen schelen of er van de fara. nog iets gespaard is gebleven zo meende de sheriff. Geruineerd zijn we allemaal. Geen enkel verstandig mens zal begrijpen, wat jou bezielt" Egilson lachte minachtend. „Dan ben ik maar geen verstandig men»", antwoordde hij schouderophalend De sheriff keek Bradley aan. „Wat moeten we met hem beginnen! Hii i* door het dolle heen!" „Laten we op Hussy wachten, s'el- de Bradley voor „Wanneer kan hl< van Fort Pitt terug zijn?" „Misschien komt-ie helemaal niet meer terug" bromde de shei-ifï. ut» hij ziju verstand gebruikt, blijft liif rustig waar hij is!" „Hussy is zo'n lafaard niet" schreeuwde Egils |.i woedend, di® komt terug en hij zal soldaten brengen." „Ik zei al, dat er met jou geen vsf standig woord is te praten, Egilsoo. wendde de sheriff zich tot hem .Deuk je nu heus dat zij soldaten hierh've* sturen?" Franse harten werden vertederd Het noodlot van Excursie langs meerdere graslandpercelen in de W.Meer op Dinsdag 30 Mei

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3