kmaaftlei' N.-HOLLANDSE 'PERS .1945 Nieuws regen oF aunuBBchSjn Bijna 100 „blauwhemden" bleven in West Berlijn achter Verwarring en gevechten op Celebes Vechtpartij om een meisje de Telex tikt.. Kruistocht ZESDE JAARGANG NUMMER 12 DONDERDAG 1 JTUM Dttitn Stichting «Do Trfl# Exploitatie N.V. Sprekend Papier. ATI—er Abonnementen f 0J0 per week I L25 per; maand 1 3.65 per kwart bij vooruitbet' Advertenties 14 et p. mm, familieberichtenj 18 cent Bij contract aanzienlijke korting* Verantw. redacteur* J. Zoonen Bureau* Ridderstraat, hoek Oudegrachi I Tel. K 2200*8971 van dag tot dag MEER DAN 100.000 arbeiders io de Belgische textielindustrie hebben gistermorgen het werk neergelegd. De staking is, met uitzondering van de spinnerijen, de jute-industrie en de breigoederenindustrie. vrij alge meen. Te Verviers wordt normaal ge werkt. De arbeiders eisen een loous- verhoging van 8 pCt en minimumio nen van fr. 16 per uur voor mannen en fr. 12.50 per uur voor vrouwen. TRYGVE LIE, algemeen secretaris der V.N., die verleden week terug keerde van zijn besprekingen in Eu ropa over de „koude oorlog", heeft een bespreking van 70 min. gehad met Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Lie gaf geen commentaar op dit onder- boud. Acheson verklaarde: „Wij had. den een vertrouwelijk gesprek, dat is alles wat wij kunnen zeggen". Lie had ook nog een onderhoud met Truman. LIJDELIJK VERZET op uitgebrel de schaal door d* Oost-Europese boe ren tegen de Sowjetrussische plannen voor de iuvoering van collectieve landbouwbedrijven (de z.g. „kolcho zen") heeft de ten-uitvoerlegging hiervan vertraagd. „Daar de tot nu toe gevolgde methode, waarbij ge bruik werd gemaakt van dwingende regeringsmaatregelen, in Roemenië en Bulgarije tot chaos hebben geleid wordt thans een nieuwe politiek ge volgd, die beoogt het gestelde doel door overreding te bereiken". HET ACHTERLAND VAN het door do communisten bezette Zuid-ChSua wordt overstroomd door stompneuzl- ge Sowjetrussische straalgevechts- vliegtuigen. Men concludeert hieruit, dat de Sowjets hun eerste met radar uitgeruste nachtgevecbtsvliegtuig ge produceerd hebben. DE HANDELSBESPREKINGEN tussen Nederland en Engeland, welke in Januari werden uitgesteld, worden Donderdag in Londen hervat. De gunstige handelsbalans met West- Dultsland zal ons een grote steun zijn. Het voornaamste vraagstuk van de goederen ruil betreft de leveran- van zuivelproducten. OP EEN CONGRES te Stockholm, waar boeren uit de gehele wereld vergaderen, is gewaarschuwd voor de tendens in de richting van de la gere prijzen voor landbouwproducten, welke zou kunnen leiden tot een zeer ernstige ontwikkeling. DE INTERLANDWEDSTRIJD tus sen Finland en Nederland begint Donderdag 11 Juni om half één. De wedstrijd tegen Zweden op 8 Juni zal om 7 uur 's avonds beginnen. OP 20 MEI 1940 liep een schip met Belgische krijgsgevangenen bij Wil lemstad op een mijn, waardoor 134 Belgen jammerlijk verdronken. Gis teren vond een plechtige herdenking plaats op het ere-kerkhof. Koning Leopold stuurde een brief aan de bnr gemeester met dankwoorden voor de huldiging en talrijke kransen en bloem stukken bedekte het monument. AAN HET EINDE van bet jaar zul len 3000 militairen uit West-Europa in de V.S. hun opleiding ontvangen. Ook een aantal Nederlandse militai ren zal naar Amerika gezonden wor den. DE WESTBERLIJNSE politie heeft twee gewapende leden van de Oost- Berlijnse politie Maandagavond ge arresteerd. Zij trachtten 20 meter binnen de Amerikaanse sector een huis binnen te dringen. IN DE RUSSISCHE ministerraad hebben wederom enige mutaties plaats gevonden. De minister van bouwmaterialen is „van zijn func tie ontheven", hetgeen niet dezelfde betekenis heeft als in Nederland. EEN REDDINGSBOOT is uit de haven van Deal in Kent uitgevaren om een bootje te hulp te komen, dat schijnt aangelegd te hebben aan 'n haken op de Goodwin Sands, onge veer t km. ten zuid-oosten van Deal. Naar verluidt bevinden zich twee Nederlanders aai boord, die Enge- ïind trachten to bereiken. Het vertrek van de „Oranje" naar Nederland is thans vastgesteld op 3 Juni. Er dient echter opgerekend te worden, dat de thuisreis vier we ken zal duren. Droog en overwegend zacht weer met iels hogere temperatuur dan gister. Matige 'cot vrij krachtige wind uit Oostelijke richtingen. Na de demonstraties Het half millioen blanwhcmdeii, die naar Berlijn waren gekomen in ver band met de ,vredesbctoging" welke liet afgelopen weekeinde in Ber lijn Is gehouden, is gisteren per bus, trein, vraehtanto of te voet de reis naar huis begonnen. Volgens de WestBeriljnse politierapporten hebben 38 leden van de ,voIkspolltle" en 56 leden van de „vrije Duitse Jeugd'* om asyl gevraagd. Zowel oostelijke als westelijke bla den noemen de betoging een schitte rend succes voor hun zaak. „De rus tige Pinksterdagen zijn een overwin ning voor West-Berlijn", aldus het door de Amerikanen beheerde blad „Neue Zeitung". Het onafhankelijke Westduitse blad „die Welt" ziet twoe kanten aan de betoging: „Het uiterlijke aspect, dat niets anders was dan een copie van de parades te Moskou en die uit de tijd van Hitier, en het tragische as pect van kinderen die nog nooit een gelukkiger leven gekend hebben". Het blad schat, dat 95 pCt van het half millioen blauwhemden thans „meeloper" geworden is „om de een voudige reden, dat de enige manier om voor een examen te slagen, een graad te halen of een goede betrek king of Tacantie aan de Oostzee te krijgen via de marcherende colon- Enkele posttarieven worden verhoogd Met ingang van 1 Juni worden de posttarieven tot 5 kg. voor het bin nenlands verkeer enigszins verhoogd In verband hiermede zijn ook de ta rieven voor brieven boven 300 gram en drukwerken boven 500 gram iets hoger geworden. Verder zullen met ingang van ge noemde datum de tarieven voor stuk ken, die in het verkeer met het bui tenland ter verzending met aangege ven waarde worden aangeboden, n.1. brieven, doosjes en pakketten, enige verhoging ondergaan. Premiebetaling moet doorgaan Rij de bedrijfspensioenfonds voor de landbouw waarvan de deelneming gelijk herkend, verplicht is, heeft zich de vraag voorgedaan of van deze verplichting vrijstelling kan worden verleend ten gehoeve van een bedrijf dat aantoont, dat de premiebetaling economisch te bezwaarlijk is. Dtf vraagstuk is door de minister van sociale zaken ter advies voorge legd aan de stichting van de Arbeid Naar wij vernemen heeft liet stich ttngsbcstnor tegenover de geopperde gedachte, dat aan een onderneming, die aantoont economisch zwak te staan, vrijstelling te verlenen, eeu afwijzend standpunt Ingenomen en de minister geadviseerd dergelijke verzoeken om vrijstelling niet in te willigen. VERSTEKELINGEN AAN BOORD VAN SCHEYENING8E LOGGER Schipper CorRoeleveld van de Sche veninger 339 heeft zijn reder, de heer B. van Leeuwen te Scheveningen, ra- öiotelefonisch medegedeeld, dat hij in volle zee drie verstekelingen aau boord heeft ontdekt. Het zijn drie jongelui uit Den Ilaag Zij zullen overgegeven worden aan het eerste schip van de haringvloot dat naar Scheveningen terugkeert. nes van de vrije Duitse jeugd te vin den is. De jeugd heeft een slottelegram aan Stalin gezonden, waarin zij be looft alles te zullen doen wat in haar vermogen ligt om „de oorlogsdrei ging die van de Anglo-Amerikaanse oorlogshitsers uit gaat" af te wenden en belooft, nimmer meer tegen de Sowjet-Unie te zullen strijden. Tragische dood van balletdanser In een schouwburg in een stad in Ztiid-Finiand rende Maandagavond *n figuur het toneelop in lichterlaaie met een reusachtig masker. De ac teurs prongen hevig verschrikt op zij en angstkreten stegen nlt het publiek op. Het was de balletdanser AImo Ny man. Terwijl hij achter de coulissen wachtte had hij een sigaret opgesto ken. Hierbij dacht hij er echter niet aan, dat zijn costuum van cellophaan was vervaardigd. Brandende as deed het ontvlammen. Geen der andere ac teurs kon Nyman helpen omdat bun costuum8 eveneens van cellophaan waren gemaakt. De balletdanser ren de naar buiten en rolde zich over de grond om het vuur te doven. Hij had echter zulke ernstige brandwonden opgelopen, dat hij in het ziekenhuis overleed. De toestand in Noord-Celebes Is nog steeds zeer verward, ahlus seint de correspondent van Aneta te Snra- baja. Verschillende gewapende groe pen bestrijden er elkander. ZIJ be staan eensdeels uit Menadonese mi litairen, die zich onlangs hebben los gemaakt uit het KNIL en anderdeels uit een aantal gnerillabenden, die se dert eind April de kop hebben opge- Pseudo-politieman nam de kas mee In een groot cafe aan het Rera- brandtsplein te Amsterdam heeft Zondagmiddag een onbekende man, die zich als politie-ambtenaar uitgaf een bedrag van £740 uit de cassa mee genomen. Hij legimiteerde zich met een nagemaakte en niet meer in ge bruik zijnde politiepenning en -kaart De man zeide te moeten controleren of er vals geld in omloop was in de- zaak. In een onbewaakt cgaahlik zag» bij kans het geld uit dc lade te ne men en verdween daarna. Laatste loodjes: NIWIN zorgt voor rookwerk De verstrekking van sigaretten aan militairen overzee ondervindt nog steeds moeilijkheden, tengevol ge daarvan moesten de rantsoenen worden verlaagd. Bovendien zijn de prijzen aanmerkelijk gestegen, het geen uiteraard ook van invloed is op de grootte van het rantsoen sigaret ten, dat de mlitairen zich kunnen ver oorloven. In overleg met de welzijns verzorging heeft de Niwin, dank zij het succes van de „laatste loodjes actie" behalve de reeds in het sche ma van deze actie opgenomen arti kelen nog een extra aankoop kunnen doen van vier en een half millioen si garetten en 30000 pakjes shag, wel ke ten spoedigste naar Indonesië zul len worden verscheept. KINDJE OVERREDEN Een vier-jarig meisje uit Den Haag werd gistermorgen aangereden door een vrachtauto. Het meisje reed plotseling op een autoped de rijweg op. Zij is ter plaatse overleden. stoken en volgens de inlichtingen sterk communistische getint zijn. De oud-leden van het KNIL staan onder leiding van de sergeant faurier Mengko. Eind April werd het gehele personeel vaw het stafkwartier te Menado (ongeveer 100 man) door de opstandelingen gevangen genomen en van persoonlijke eigendommen be roofd. Zij worden gevangen gehouden in het stafkwartier en tot op heden goed behandeld. Ongeveer 14 dagen geleden kregen 5 officieren 6 onder officieren verlof, zich in te schepen naar Makassar. Toen het schip waar mede dit zou gebeuren een eind op weg was, werd het echter terugge roepen en na terugkeer te Menado werden de 5 officieren weer van boord gehaaid waarna de overigen zich naar Makassar konden begeven. De opstandelingen zijn ongeveer 1000 man sterk en hebben veel wa pens. Hun plannen zijn nog niet dui delijk. Tegen student weer een maand geëist In December 1947 raakte op een feestje van de roei- en zeilvereniging „Het Spaarne'* te Haarlem twee jeugdige leden slaags. De toen 18- jarige HBS-er Kaas uit Heemstede sloeg daarbij het hoornvlies stuk van het rechteroog van de twee Jaar ou deer Delftse student Loeb van Zui- lenbnrg, eveneens woonachtig in Heemstede. Het oog moest operatief worden verwijderd en aangezien het linkeroog altijd zeer zwak geweest was, kon de getroffen student zijn studie niet voortzetten. Wegens mishandeling, zwaar li chamelijk letsel tengevolge hebben de, veroordeelde de Haarlemse recht bank in April 1948 de HBS-er tot 1 maand gevangenisstraf. Gisteren eis te voor het Amsterdams gerechtshof dat de zaak in hoger beroep behan delde, de proc.-gen. bevestiging van tieze straf. Op het feestje had dl verdachte zich opgeworpen als beschermer van een bepaald meisje. Dit meisje had hem desgevraagd geantwoord, dat Loeb van Zuilenburg haar had las tig gevallen. Verdachte had toen Loeb ter verantwoording geroepen, die de beschuldiging ontkende. Loeb ging op zijn beurt naar het meisje toe en vroeg of zij meende, dat hij zich on hoffelijk had gedragen. Tegenover hem trok zij echter haar woorden in. Daarop was Loeb de dansvloer opgelopen en had verdachte het woord „leugenaar" toegeroepen. De gemoederen waren toen verhit. Verdachte daagde Loeb uit en geës corteerd door enkele andere jonge lieden gingen zij naar buiten, waar het vrij donker was. Loeb wees er de jongens op, dat hij in het donker zeer slecht kon zien, maar verdach te had de vechtpartij willen doorzet ten en had Loeb, nadat die tenslotte onder dwang zijn bril had afgezet, diverse harde slagen op het hoofd toegediend. Een daarvan trof bet oog. - VLAGGETJESDAG 1950 Jacht op de „Hollandse Nieuwe" ngezet: feest langs de kust De jacht op de Hollandse nieuwe is geopend. Gisternacht voer een vloot van ongeveer 100 loggers uit de havens van Vlaardingen, Scheve ningen en Katwijk in de met zilveren maanlicht overgoten zee uit, nage- joeld, zoals de traditie wil, door vele vrouwen en kinderen der vissers. De schepen kozen ditmaal zonder vlag getjes het ruime sop omwille van de boterham en om de sport de eerste verse maatjesharing binnen te bren gen. Vele bewoners van de havenplaat sen konden de slaap niet vatten door het voortdurende getoeter der log gers en het aanmoedigend gejuich der honderden, die langs de haven hoofden stonden. De Hollandse vis sers zullen ook dit jaar weer in let- telijke en overdrachtelijke zin alle zeilen bijzetten om hun part van de rijkdommen der zeeën te gaan binnen halen. Heel Scheveningen was rJp deze avond en nacht van de tweede Pinksterdag in feestelijke stemming Terwijl de vissers afscheid namen van hun gezinnen richtten de reders feestmalen aan ter gelegenheid van De Sowjetrussische metselaar Ma- ximenko heeft met zijn ploeg vau 12 man het „wereldrecord metselen" gevestigd, door in een werktijd van normale omvang 242000 stenen te metselen (57000 was het vorige re cord) Alweer volgens radio Moskou heeft een arbeider te Leningrad ?n een ijzergieterij het werk van 13 da gen in één dag gedaan en in de af gelopen 5 jaren het werk van 20 jaar oIn Amerika worden per maand ruim 50.000 televisietoestellen ver vaardigd. oEen Zwitsers ecth- paar vierde gisteren zijn 70-jarige huwelijksfeest. oDe Dionne-vijf ting is Zondag 16 jaar geworden. Vol gens de vader denken ze nog niet aan jongens of praten er althans niet over oIn de Pinkstervacantle bereikte een record aantal auto's Lon den sedert de afschaffing van de ben zinedistributie oBevin is weer in eeu ziekenhuis opgenomen wegens operatie tegen aambeien. oDoor een explosie raakte een depot met ru we olie in Zuid-Italië in brand. Een arbeider werd gedood, verscheidene, andoren ernstig gewond oIn Slowakije is een sneltrein tegen een goederentrein gebotst, waarbij 11 do den en 12 gewonden te betreuren vie len oIn het begin van het vol gend jaar zullen proeven genomen worden met een klein raketvliegtuig, dat berekend is voor een topsnelheid van 2720 km. per uur oNa de Belgische verkiezingen zal koning Leopold met zijn gezin een bezoek brengen aan Rome en de Paus. o Studenten van de universiteit te Cai ro zijn hun examinatoren te lijf ge gaan omdat zij de opgaven te moei lijk vinden. De politie moest tussen beide komen. o— En te Bombay beeft de politie haar waakzaamheid langs de waterwegen verscherpt en de publieke toegang tot torens ver boden om zelfmoord te voorkomen van de eindexamencandidaten. Bij de uitslagen bleek 61 pCt van de candi- daten gezakt te zijn o— De Londen se bioscoopdirecteuren worden wan hopig van de gewoonte der bezoekers tijdens de filmvoorstelling pinda's te eten. Dit laatste weekend werden Sn één Londense bioscoop na één voor stelling 14 grote zakken gevuld met doppen van pinda's, die overal in 't gebouw verspreid lagen. De direc teuren klagen, dat het kraken van de apenootjes de gevoelige sfeer vau de romantiek van het witte doek ver stoort," maar bovendien zijn de doppen brandbaar, zodat een achteloos weg geworpen cigaret brand zou kunnen veroorzaken oIn New Deihi heeft de Indiase premier een stand beeld van Ghandi onthuld oTij dens de Pinksterdemonstratie heb ben 23 mannen van de Oostduitse volkspolitie van de gelegenheid ge bruikt gemaakt en zijn naar het wes ten gegaan In Amerika bestaat 'n „leugenontdekker", een apparaat, dat leugens ontdekt en verkla ringen op de waarheid controleert. De verklaringen van Fuchs worden deze week gecontroleerd oMet Pinksteren werd „Memurial Day" gevierd op het soldatenkerkhof Mar graten waar 8000 Amerikanen begra ven liggen oDe gouverneur van de Nederlandse Antillen is op weg naar Nederland oEen uitgebreid smokkelcomplot, waarbij 19 perso nen betrokken zijn, is te Enschede ontmastberd. De leider smokkelde by outerfccn uit Duitsland eu verteerde soms f2000 per nacht. oEen ver zaraeling Amerikaanse schilderijen ter waarde van een half millioen gul den is op weg naar Amsterdam voor de tentoonstelling in het kader van het Holland Festival oIn Zuid- Korea vinden eerstdaags verkiezin' gen plaats en de politie is dan op haar hoede. Reeds 112 personen zijn gearresteerd, onder wie dertig verkie zingscondidaten. Bij de vorige ver kiezingen vielen 50 doden en 62 ge wonden —o— Op het congres van bet christelijke Fries gezelschap, in Leeuwarden bijeen, is geprotesteerd tegen het feit, dat by aflegging van de eedsformule de Friese taal is uit gesloten, ook willen zij Fries als hoofdtal op de scholen oEen Griekse journalist, die aan een krant een gefingeerd interview van Stalin zou hebben geleverd, is wegens „ma chinaties tegen de staat" ter dood veroordeeld. dit eerste vertrek van hun vloten naar de visgronden van 1950. Zo werd in het Scheveningse Casino een di ner gehouden. De grote zaal was ver sierd met nieuwe, witte netten. De tafeldecoraties waren geheel in de, zij het bloemrijke trant van de ha ringvisserij gehouden. Hier verza melde zich een groot gezelschap gas- Turken zijn beste mensen „Turken zijn beste mensen" vindt een blij verraste Scheve ningse schipper. Het is de ge woonte, dat op vlaggetjesdag de dundoeken van vele nationalitei ten in het want wapperen. Nu had de schipper van de SCH 130 een mooie rode vlag mot em halve maan en een paar sterren erop te pakken gekregen. Die zou de boel een heel eind op vrolijken. De vlag ging het voorwant in en wapperde fier bij de Ne derlandse. De Turkse gezant, die naar de feestelijke haven kwam kijken, was zeer ver rast en bereidde de schipper ook een surprise. Deze kreeg tot zijn verbazing een zendinkje Turkse sigaretten en andere specialite's uit het land van Kemal Pasja Ataturk. „Tur ken zijn beste mensen", vindt de schipper van de SCH 130. Stel je voor, dat we hier in Ne derland een eadeautje kregen voor iedere keer, dat we de vlag uitstaken ten van de reders. Belgische en ook Franse reders namen aan dit festijn deel, tezamen met leden van de Brit se en Amerikaanse ambassades, on der wie de handelsattache der V.S. in Nederland. Vele redevoeringen wer den gehouden, waarin de vaste wil tot vooruitgang, de wil tot West-Eu ropese samenwerking en de dank van ons volk voor de Amerikaanse hulp ten behoeve van het herstel van de slagen, die ons door de oorlog werden toegebracht, de boventoon voerden. Na afloop der feesten bega ven de deelnemers rich naar de ha- venhoorden, waar het „plopplopplop' der loggermotoren zich paarde aau het gejuich van de vele Schevenin- gers - en vooral Scheveningsen - die de eerste helft van hun loggers- vloot tot aau de eerste uitlopers van een gekalmeerde zee uitgeleide deden Weg stoomden de kleine stoere sche pen met ieder zestien man aan boord in de maanlichte nacht. Trygve Lie, de volijverige secreta ris van de Verenigde Naties Is huis waarts gekeerd van wat wij zouden willen noemen een kruistocht voorde vrede. Veel wijzer zijn we er niet door geworden. De heer Lie mag hou derd maal secretaris van de Verenig de Naties zijn, zo lang deze organi satie nog niet is geworden een wer kelijke kracht, zal het woord van de secretaris veelal dat van een roepen de in de woestijn blijven. Zal hij ook nu weer voor niets gewerkt hebben? Zal het onderhoud dat de heer Lie met Stalin heeft gehad enige resul taten hebben afgeworpen? Het is nog te vroeg om er iets definitiefs over te zeggen. Stalin zelf spreekt er niet over. In het openbaar heeft de heer Lie in Rusland het woord niet gevoerd, ten minste er is niets over bekend gewór den, en in het openbaar zal hij er ook in de Verenigde Staten t woord wel niet over spreken. De vrede schijnt niet meer een zaak te zjjn. die de gehele mensheid aangaat, maai a spel van diplomaten, onversctuiLa welk regiem ze aanhangen. Het Jfl wei droevig te moeten constateren, dat offer, dat millioenen in tweej»ere.^- oorlogen hebben gebracb, niet groot genoeg is geweest om ae zuon. van de vrede te maken tot een zv.»»» van het volk. Inmiddels heeft de heer Trygve Lj«: naar aanleiding van zijn besprekingen te Moskou wel een onderhoud gehad met de Amerikaanse president en diens Minister van Buitenlandse za ken en als we op de zeer schaarse be richten mogen afgaan, schijnt er in Rusland een bepaalde neiging om te gaan spreken over het beter laten functionneren van de Verenigde Na ties. Dat is althans iets. Want een ieder za? het met ons eens zijn. dat het zo niet langer gaat. De Sovjet Unie en alle staten die aan de Unie horig zijn, boycotten als het ware de Verenigde Naties. Van Verenigde Naties kan dus am per meer gesproken worden. Een or ganisatie van een groot deel der vol keren van de wereld moge een be paald belang zijn, het is niet meer een verzafneHrig van alle volken. En dat zullen de V!NT moeten worden, wil er in de toekomst kracht kunnen worden ontwikkeld. En men schijnt in Amerika toch ook wel wat oren tn hebben naar een mogelijk gesprek waardoor Rusland en andere staten weer actief deel zouden gaan nemen aan het werk der VN. De gedachte, dat het beter zou zijn, indien Rusland er maar uit zou lopen, welke enkele dagen geleden gelanceerd werd, laat men los. Het is te wensen, dat dit inzicht in de Verenigde Staten de overwinning zal behalen. Dan toch zal er een grote mogelijkheid zijn, dat er ontspanning komt in de Verenigde Naties. De oorzaak van het conflict wordt im mers gevonden in de houding van Amerika ten opzichte van de verte genwoordiging van China in deze or ganisatie. Amerika heeft Tsjang Kal Tsjek losgelaten, omdat het zag, dat hij reddeloos verloren was. Maar het beeft er niet aan willen medewerken, dat de vertegenwoordigers van het Nieuwe China van Mao Tse Toeng in de Veiligheidsraad zitting nemen. Dat is een hinken op twee gedachten, die in het Russische kamp terecht ont stemming heeft vprwekt. Een rege ring die afgedaan heeft, vertegen woordigt geen volk van vierhonderd millioen meer. Misschien is de kruis tocht van Trygve Lie toch nog niet helemaal tevergeefs geweest. v. Z.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1