Sabine Muriier K AP P IE Plantenziektenkundige Dienst heeft nieuwe uitgaven geiinsgebeuren 1mM Het Muziekconcours te Slootdorp Mooi succes „Soli Deo Gloria" Wieringermeer Het openluchtspel Ook op deze tweede concoursdag was het programma voor muzieklief hebbers aanlokkelijk, doch helaas be dierf een gure wind veel, en een verblijf op het feestterrein te Sloot- dorp was dan ook min of meer een opoffering. Toch hadden nog velen de warme kachel thuis in de steek ge laten en viel het bezoek zowel 's middags als 's avonds ons nog erg mee. Het programma was niet zo over laden als op Hemelvaartsdag, waar door om 1 uur pas werd begonnen met de marswedstrijd. Drie corpsen namen hieraan deel, terwijl in de tam boer wedstrijd slechts twee corp sen de trom roerden. Niettemin bracht dit weer de juiste sfeer in het dorp en veel publiek op de been als inzet van het concours. De jury bestond wederom uit de heren H. Broekhuisen te Rotterdam, L. v. d. Tand te Rijswijk en'P. Wcs- terhoud te Rotterdam. Opvallend goed marcheerde „Apol- loN uit Den Oever. De uitslag was als VOlgt: Marswedstrijd W. Meerfanfare, 2e pr. met 31 pt.; Halleluja, Makkum. Ie pr., met 32 pt.: Apollo, Den Oever, le pr., met 33 pt. T amboerwedstrijd W. Meerfanfare le pr., met 32 pt.; Apollo, Den Oever, le pr., met 33 pt.; Zoals gezegd, de belangstelling van het publiek viel nog erg mee, on danks het gure weer. Blij. dat het droog bleef, was een troost, zij het dan een schrale. Zes corpsen namen deel aan de eoncertwedstrijd. Het corps uit Lol- lum had afgeschreven, doch Apollo uit Den Oever had ter elfder ure nog tot deelname besloten. Het feit, dat twee verenigingen uit Wieringen en twee uit de Wieringermeer deelnamen gaf natuurlijk de nodige rivaliteit. Voor de feestvierende vereniging Soli Deo Gloria en haar dirigent Leen Versluis was het dan ook een suc cesvolle dag, een eerste prijs. Minder goed bracht de Wieringermeerfanfare het er af, zij moesten zich met een derde prijs tevreden stellen. Geen der verenigingen wist echter het punlenaantal te verbeteren van Hemelvaartsdag, het hoogste aantal 112 werd toen behaald door Sursum Corda uit Krommenie, die dan ook Wederom de wisselbeker van de bond tn de wacht sleepte. Van de Wierir. ger verenigingen behaalde Harmonie uit Hippolytushoef een le prijs in de af<L uitmuntendheid fanfare. Apollo "Uit Den Oever, die eveneens in uit muntendheid speelt doch dan afd. harmonie, bracht het tot een tweede prijs. De volledige uitslagen waren: Concertwedstrijd Aid. B Fanfare: Soli Deo Gloria, W. Meer, le prijs, met 98 pt.; Wieringermeerfanfare, 3e pr., met 76 pt; Afd. Fanfare: Halleluja, Makkum. 2e pr.. met 84 pt.; Harmonie, Hippolytushoef, le pr., met 96 pt Afd. E. Fanfare Sursum Corda Andijk, 105 pt Voor de tweede maal werd het weeuwtje uit „Het Hof van Holland" gevrijd. De Wieringer openluchtspe lers van de Oranjever. Oost en Mid den Wieringen hadden geen benijdens waardige taak op deze gure avond. Het podium stond recht op de wind, doch niettemin hebben zij een waar dige reprise gegeven van het open luchtspel. Ook nu klopte het niet ge heel en al met de sprekers voor de microfoon, maar als geheel vonden wij deze opvoering beter dan de eer ste. Het Weeuwtje, mevr. Hovius-v. d. Broek, mocht een bloemstuk in ont vangst nemen waarmede allen die hebben medegewerkt aan deze op voering werden beloond. De beide hoogtijdagen waven hier mee ten einde. Wij geloven wel te mogen vaststellen .dat ondanks de zeer ongunstige weersomstandigheden het concours geslaagd kan heten. Welkom thuis Met de General M. B. Stewart ar riveerden Zaterdag de militairen Jan v. d. Goot en Henk Louwes, behou den uit Indonesië. Hoewel de schepelingen Zaterdag morgen om 9 uur reeds debarceerden was het toch vei st tegen 7 uur ge worden, dat beide jongelui in de ouderlijke woning te Wieringerwerf aan kwamen, Eieboog en erepoort maakten natuurlijk deel uit van het blijde weerzien. Burgemeester Loggers kwam beide jongens en run familie complimente ren met de behouden thuiskomst. Als bijzon ij-heid kunnen wij no>' vermelden, da*, de fam. v. d Goot co 28 Mei hun 25 jarig huwelijksfeest be leefen. Een mooier geschenk dan d thuiskomst van hun zoon is wel haast niet denkbaar. U.L.O. Wieringerwerf Belanghebbenden maken wtj attent op een advertentie in dit nummer van de ULO school Wieringerwerf, waarin mededeling wordt gedaan dat aangifte van leerlingen dezer dagen •weer kan plaats hebben bij het hoofd van de school de heer P. de Jong te Wieringerwerf. Brandweerwedstrijden te Wieringerwerf le pr.. met Afd Apollo, F. Harmonie: Den Oever, 2e pr., met 84 pt Drachten! Als sluitstuk op dit tweedaags mu ziekfestijn werd een concert uitge voerd door de Chr. Muziekver. Cres cendo uit Drachten, onder leiding van de dirigent de heer R. Kuiken. Dit corps, wat uit 70 man bestaat, en niet meer aan wedstrijden dfeelneeml, heeft 'n peil bereikt, zoals maar wei nigen in Nederland. Wij laten bij de- se beoordeling dan de grote muziek corpsen uit het zuiden en personeels- corpsen uit grote centra buiten be schouwing. Drachten heeft nog een muziekver eniging zoals er vroeger talrijke wa ren op het platteland. Er behoeft geen geheim van gemaakt te worden, doch de feiten liggen nu eenmaal zo, dat er tegenwoordig veel minder liefheb berij voor een muziekvereniging is dan vroeger. Talrijke verenigingen worden in stand gehouden door de oude garde en er is over het alge meen maar weinig ambitie bij de i«ugd de traditie van de ouderen voort te zetten. En toch is er geen gemeenschap van mensen denkbaar ■onder een harmonie- of fanfarecorps Maar we zouden het over Crescen do uit Drachten hebben, die het slui tingsconcert van deze wedstrijden verzorgde. Voordat het concert aanving heeft deze vereniging een rondgang door Slootdorp gemaakt, begeleid door een grote schare supporters. Eenmaal in de tent gezeten, ze kon den er maar krap in, heeft deze ver eniging een concert weggegeven wat bestond uit een gevarieerd program ma, technisch knap uitgevoerd en in «De opzichten muzikaal verantwoord. Hier werd bereikt de harmonie der Manken onder perfecte directie. Een genotvol slot voor minnaars San muziek. Voor de vijfde maal na de oorlog organiseert de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten wedstrijden voor brandweercorpsen. Wieringerwerf valt de eer te beurt de districtswedstrijd klasse B voor de kop van Noordholland, als inleiding tot de strijd om het landelijk kam pioenschap. dit jaar te mogen organi seren en wel op Zaterdagmiddag 3 Juni a.s., 1 uur. Zoals men zich herinneren zal, be haalde het corps Wieringerwerf in 1948 het landelijk kampioenschap. Dit jaar zal echter geen der plaatselijke corpsen aan de wedstrijden deelne men, omdat men thans zelf meewerkt aan de organisatie er van. Er komen 18 vrijwillige corpsen naar Wieringerwerf, afkomstig uit de navolgende plaatsen: Beemster, Ursem, Heer Hugowaard, Heemskerk, Bergen, Bovenkarspel, Broek op Langendijk, Medemblik, Enkhuizen, Twisk, Hoorn, Anna Pau- lowna i>en Burg (Texel), Hippolytus hoef. Den Helder (2), Wervershoof en Wieringerwaard. Zij komen alle met eigen materieel uit. Er zal dus een keur van helrood gekleurde branoweervoertuigen te be onderen zijn. De wedstrijden worden gehouden aan de Loswal, terwijl het publiek de verrichtingen der manschappen ka ngadc slaan vanaf het naastliggen de weiland. De entree is vrij. Toont allen uw belangstelling voor hen. die dag en nacht zich paraat hou den om op het eerste alarm uit te ruk kev. ter bescherming van have goed tegen de vernietigende kracht van het vuur en zich daarvoor vele opofferingen getroosten! Er is niet altijd evenveel aanlei' ding om de diverse nieuwe uitgaven vau de P.D, te bespreken. De nieuw ste uitgave van de dienst echter valt zo geheel uit do toon (in zeer gun stige zin dan) dat het zeer nuttig kan zijn er even over te spreken. Mededeling no. 116 is juist versche nen onder de titel „Bestrijding van plantenziekten in de landbouw" cn heeft de ondertitel Receptenboek". De prijs is fö.8S>. Nu lijkt het misschien een beetje eigenaardig om in een courant, die hoofdzakelijk gelezen werdt iu een tuinbouwstreek te spreken over een mededeling, die hoofdzakelijk han delt over bestrijding van plantenziek ten in de landbouw. Wat is echter landbouw en wat tuinbouw. Waar is de scheidingslijn? In hoofdzaak wor den in de landbouw dezelfde middelen gebruikt als in de tuinbouw. Erwten en boueu, uien en kool worden zowel in de landbouw als in de tuinbouw ge teeld De onkruidbestrijdingsmidde len zijn in hoofdzaak voor de land bouw dezelfden als in de tuinbouw, behalve dan juist die middelen, die in grasland worden gebruikt. De middelen, die gebruikt worden voor het bestrijden vau vogels, rat ten ntuizeu en hazen en konijnen zijn evereens dezelfde. Bovendien staan ln het „recepten boek" alle leveranciers van planten- zieloteHbestrijdiugsmiddelea aange geven. Ieder die iets te maken heeft met het bestrijden van plantenziekten en schadelijke diereu zal beseffen, dat het steeds moeilijker wordt, zowel voor de voorlichters of adviseurs als voor de verbouwers, om „bij" te blij Nieuws van de wandeltocht De te organiseren wandeltochten door de Wieringermeer onder leiding van de Ned. Wandelsport Bond op 7aterdag 3 «uoi omvat 3 routen. Parcours 10 km (leeftijd 812 jaar) Startbureau De Maaier, ï'erpstraat, kiuizing RijKsweg, Wierweg, Den Oeverschewe» tot Slootdorp, Wester Terpweg, kmizing Rijksweg en via t wandelpad over de Terp. Granpré Moliérestraat naar finisch De Maaier. 15 km (12 jaar en guder) Startbu- ït-au, Terpweg, W. Terpweg, Sloot dorp, Middenin eer tot Industrieweg, Schagcveg, V Terpweg, wandelpad over de Terp, finisch De Maaier. W.KT. heelt een nieuwe regisseur Donderdagavond hield de toneelver. W.K.T. een ledenvergadering ten hui ze van haar bestuurslid, de heer Kos sen, te Middenmeer. De vergadering stond onder leiing van voorzitter Kluft, die in z'n openingswoord nog even terugblikte op het afgelopen seizoen. W.K.T. heeft het in dit laat- se seizoen niet zo heel best gedaan en hij hoopte, dat in het komende sei zoen alle krachten weer ingespannen van zich te laten spreken voor de zullen worden om W.K.T. weer meer liefhebbers van amateurtoneel in de polder. Het bestuur van haar kant. heeft na diverse besprekingen op alle pun ten overeenstemming bereikt met de heer Reyenga, opdat deze het komen de seizoen als regiseur aan de ver eniging verbonden kan worden. Ook de leden konden zich met de keuze van de heer Reyenga vereni gen, zodat men over enkele weken onder diens leiding een begin kan maken met de instudering van „Ach ter de wolken schijnt toch de zon", een ernstig spel van K. Spierings. Nieuwe leden, voor oudere, zijn 1 W.K.T. nog steeds welkom, aldus de heer Kluft in zijn sluitingswoord op deze geanimeerde bespringen. Afscheid R. Spikman Vrijdagavond heeft de heer R. Spik man .directeur van de C.A.V. Wie ringermeer. wegens zijn vertrek per 13 Juni naar Canada, afscheid geno men van bestuur en personeel der vereniging. Vele collega's" van de heer Spikman .alsmede de voorzitter van de Ring Amsterdam waven aanwezig. De voorzitter van C.A.V. schetste nogmaals uitvoerig de groei van de coöperatie onder leiding van de heer Spikman. Namens het personeel werd gespro ken door de heer Landman en de Geus. Diverse herinneringsgeschenken werden hierbij uitgereikt. Zo ontving de heer Spikman van het personeel een groepsfoto, van het bestuur en leden een pentekening van het gebou wencomplex en een prachtig Delfts blauw wandbord van het Centraal Bureau, waarin een reproductie van een bekend schilderij. Onderwijzer benoemd Tot ouderwijzer aan de Chr, Nat School te MkJdenmeer is benoemd dhr. A Koolman, thans als zodanig werk zaam te Nederveen (Geld.) De heer Kooiman is geen onbekende voor de Wieringermeer. Voor de onder waterzettmg was hij ook werkzaam aan de school te Middenmeer. Danscursus De bekende dansleraar P. Ketnpeii.. zal blijkens een advertentie in dit nummer een danscursus openen id hotel Smit te Middenmeer. Uit de prospectus van de heer Ken} pen blijkt, dat zijn school iets bij zonders is op dit gebied .waarbij zo wel aan de moderne als de klassieke dans aandacht wort geschonken. De heer Kempen is nationaal en interna tionaal op dit gebied bij diverse orga nisaties aangesloten. Mededeling van de Rijksland- bouw Voorlichtingsdienst Noordholland Nrd. Er schijnt in Noordholland een praatje in omloop te zijn en wel, dat een met naam genoemde grasdroger in Noordholland het door de boer ge leverde eigen product niet terug zou geven. Uit de hem ten dienste staande mededelingen doet het de Voorlich tingsdienst goed dit te kunnen tegen spreken. En niet alleen hierom, doch ook uit zakelijk oogpunt is dit niet te geloven. Geen enkele grasdroger en zeker niet die in Noordholland, kan zich de luxe permitteren aldus te handelen. Wij zouden ons er zeer beslist mee gaan bemoeien. AI hecht de Voorlichtingsdienst dus geen geloof aan deze praatjes, dit houdt, zoals vanzelf spreekt niet in dat dit een vrijbrief is voor de gras drogerijen. 20 km (vrij" inschrijving) Tot Mid- ctenn.eer geiijk aan de 15 km tocht, langs de Brugstraat, Hoornscheweg naar Wieringerwerf eveneens via de Ter;,. finish De Maaier. De start vindt plaats tussen M.30 en 15 uur, terwijl de ^iermgerr .eerfanfare de deel ic- mers op hun tocht bij de start door Wierinnfti v ert zal begeleiden. De wiridelc: g?nisatoren verzoeken de burgerij langs de verschillende x< utes de v:>ggen uit te steken, een "erzoek wat wjj gaarne met een op wekking daartoe willen, ondersteunen Schoolreisjes U.L.O. De leerlingen van de ULO zullen deze zomer weer verschillende reisjes .ondernemen. Zo zullen de 2e en 3e klas en fietstocht maken naar Oldcn broek, zij het dan dat gedeeltelijk op -deze tocht ook een suk gevaren wordt over het IJsselmeer, via Enkhuizen. De le klas gaat naar Vlieland, ter wijl de 4e klas het verderop zoekt en een tocht zal ondernemen met het reisbureau Kees Kruit naar Zwitser land. Mooi weer en prettige dagen zij hen reeds bij voorbaat toegewenst ven.. Deze mededeling is tot op het laatste ogeublik bijgewerkt zodat er het nieuwste in te vinden is. Voor de prijs kan men nog geen 5 goede sigaren kopen. Schaf het aan en u zult er veel nut van kunnen heb ben. Het boekje is geschreven door ir. Verhoeven en dat zegt genoeg. Het adres is „Plantenziektenkundige Dienst, Wageningeu. Van Herwijnen Toscanini tekent een contract voor 10 jaar Toscanini heeft een nieuw contract vau 10 jaar met het orkest van de „National Broadcasting Company" (NBC) getekend voor het wekelijkse concert voor de Amerikaanse omroep aldus meldt de Washingtonse cor respondent van de „Times". Dit or kest werd 12 jaar geleden speciaal voor Toscanini opgericht voor een wekelijkse uitzending. Het trad ln deze 12 jaar slechts weinig iu het o- penbaar of buiten New York op. Vrij dag is echter de eerste tournee vaa zes weken geëindigd, waarin 21 concerten in 20 steden werden gege ven en ruim 14000 km. werd afgelegd De 83-jarige dirigent toonde geen te kenen vau vermoeidheid van deze zware tournee met grote treinreizen. Programma voor Rio is nu bekend Het programma voor de wereld kampioenschappen is als volgt samen gesteld: 24 Juni: BraziliëMexico 25 Juni: UruguayFrankrijk, Boli viategen een nog nader vast te stel ieu land, EngelandChili, Italië— Zweden, ZwitserlandZuitd Slavlë, SpanjeVer. Salen. 28 Juni: BraziliëZwitserland. 29 Juni Uruquay tegen een nog nader vast te stellen land SpanjeChili ZwedenParaguay. EngelandVer. Staten Zuid SlaviëMexico, Bolivia Frankrijk. 1 Juli: Brazilië—Zuid Slavlë 2 Juli: SpanjeEngeland, Italië Paraguay. ChiliVer. Staten, Zwit serlandMexico, BoliviaUruguay. Frankrijk—een nog nader aan te wij zen land. De wedstrijden voor de eindronde worden te Sao Paulo en Rio gespeeld op 8. 9. 12. 13. 15 en 16 Juli. In dien Portugal de invitatie niet aan neemt zal nog nader worden beslist wie als 16e land zal worden gevraagd De steden voor de voorronden zijn nog niet aangewezen. LANGEDIJK van 19 tot en met Sö Me! 1950 Geboreu: Willem zoon van W. Bal der en A. Gootjes; Catharina Maria dochter van N. J. Stoop en C. M. Bekker; Nicolaas Theodorus Maria dochter van J. Baas en M. H. Gulik Trijntje dochter van P. Swager en T. de Boer; Robert zoon van G. B. Ster ringa en P. de Wit. Huwelijksaangiften: A. Stoop 24 jr. tuinbouwer en C. C. Kos 18 jaar J. Talsma 49 jaar veehouder en E. Rezelnian 52 jaar. Huwelijken: P. Boeüer 47 jaar tuin bouwer en J. Stins 40 jaar, P. Jon ker 25 jaar en M. G. Molenaar 24 jr. ZI.'IDSIHAUWOUDE KOLVE5 In de kolfbaan van N. Rijper te Zd- Scharwoude werd met de tweede Pink sterdag de traditionele kolfwedstrijd gehouden. Hieraan werd door een 30- tal kolvers deelgenomen De uitslag was 1 S, Bruin 161 p. 2 J, Hink 154 3 F. Mienes 152. 4 P. Woestenburg 151 5 C. Groot 149, 6 P. Bergen 147, 7 N. Jonker 147, 8 J. Koopman 147, 9H. Bekker 147, Eerste serie N. Bruin 60, Dubbele serie J. Schrijver 98, Hoog ste serie Th. Rijper Sr. 57 p. Er werd gekolfd met voorgift. DONDERDAG 1 JUNI 1950 Hilversum I KRO 7.00 en 8.00 Nieuws: 8.20 Pluk de dag: 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio: NCRV 10.00 Gramofooamuziek en morgendienst KRO 11.00 De Zonnebloem, ziekenbe zoek: 11.45 Schoolradio; 12.00 Lunch concert; 13.00 Nieuws: 13.20 Mozart- programma, NCRV; 14.03 Boston Pro menade orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Vocaal kwartet; 16.00 Bijbellezing 17.00 Jeugdjournaal: 17.30 NCRV koor 18.00 Sweelinck kwartet; 18.25 De stem van de Christelijke vakbeweging; 18.40 Leger des Heils; 19.00 Nieuws; 19 15 Sport; 20.00 Nieuws; 20.05 Platf varia; 2045 Causerie; 21.15 Klankbeeld Nederlandse Spoorwegen; 22.15 De vaart der volkeren; 22.35 Gramofoon; 23.00 Nieuws; 23.15 Avondconcert Hilversum II - AVRO 7.00 en 8.09 Nieuws: 9.00 Kamermuziek; 9.30 Croon show; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Ar beidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters 11.00 Kerk en "corenklanken; 12.00 Pro menade orkest; 12.38 Pianoduo: 13.00 Nieuws; 13.15 Harmonetto; 14.00 Met naald en schaar; 14.30 Pianorecital; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.15 Bonbonnière; 17.00 Jeugakaeidoscoop; 18.00 Nieuws; 18.30 Strijdkrachten; 19 uur Orkest Hugo de Groot; 1930 Vols muziekschool, 20.00 Nieuws; 20.15 Ra dio Philh. orkest; 21.15 Hoorspel; 21.35 Pianospel; 2200 Causerie; 22.20 Rhychm Parade: 23.00 Nieuws; 23.15 Sport. EN DE STAD VAN IVOOR 5. De logementhouder bracht de maat naar een kleine rommelige kamer toe. Alles wat er s.ond was kapot, en het stof lag overal duimendik op. ter wijl het er muf rook. „Dit is het enige, dat er op het ogenblik vrij is!" zei de logementhou der. „Ik zit helemaal vol! Je mag blij zijn dat ik deze kamer nog heb!" „Dit ia geen karaeib.. het is een hok!" zei de maat met een huilerig ge zicht. „En dan voor zoveel geld..." „Graag of niet!" zei de logement houder. De maat bleef, want hij had geen moed meer om iets anders te zoeken. Hij ging voor he; raam zitten enkeek droevig naar buiten. „Hoe moet ik nu boer worden??' dacht hij. „Zou ik dan eerst als boerenknecht moeten beginnen De maat overdacht al die dingen, en hoe !anger hij er over dacht, hoe meer hij er tegen op zag om een nieuw leven te beginnen. Toen zag hij ineens de baron op straat lopen. „Die heeft alles bedorven!" dacht hij. De Baron ging naar zijn kaS.ee! toe en zijn bediende Josefus deed de deur voor hem open. „Wij gaan op reis!" zei de Baron. „Pak Je koffer, want jif wordt stuurman, en gaat! Denk je„ dat je een schip kunt besturen?" „Zeer zeker, Mijnheer de Baron!" zei Josefus. „Dat zal voor mij geeQ moei lijkheden opleveren!" Het noodlot van Nancy kwam met een stapel kleren naar buiten, juist toen Keats weer zijn paard besteeg en waarschuwde dat het vertrek over een uur zou geschie den. Twee soldaten kregen bevel 'n oogje in het zeil te houden, waarna Keats met de overige soldaten naar de andere farm reed. Ook Fleglcr rn Bradley vertrokken haastig naar bun buis oiu te redden, wat er te redden viel. Sabine sloeg het tumult gade zonder zich in staat te voelen actief op te treden. Zij zag hoe iedereen druk in de wegr was; toen zij eindelijk het huis betrad zag zij. dat Egilson weer rustig aan de schietgaten stond te za gen. Sabine liep op hem toe, doch hij scheen haar niet te horen. Daarom tikte zij hem op de schouder. Egil son keek op, maar nog voor hij iets kon zeggen vroeg het meisje:: Kunt u niet veel beter met ons meegaan mijnheer Egilson? U zet uw leven op het spel door alleen hier te blijven. Toe, ga met ons mee", pleitte zij. Toen Egilson zich omdraaide schrok Sabine. Zijn ogen schitterden staal hard toen lifj uitviel: „Hoe dikwijls moet ik u nu nog zeggen dat u hier niet thuishoort? Bent u het niet met me een3 dat u er veel beter aan ge daan had in Boston te blijven? Nu is het de hoogste tijd als uw uw leven wilt redden. Over een half uur ver trekt ineu. Eu u behoeft geeu angst te hebben, want ik hoorde, dat lui tenant Keats u kende. Hij zal onder weg wel uitstekend voor u zorgen. Voor het laatst zeg ik u nu, dat ik i niet meer op deze farm wil zien Sabine bloosde. Zij begreep niets vau deze ruwe uitval en stamelde: O neem me niet kwalijk, ik zal me niet meer in uw aaugelegeuheden men gen!" Enkele minuten voor de wagens ver trokken kwam Egilson naar buiten. Hij haalde de koeien uit de stal en liet ze aan de tweede wagen binden. Ook voor de biggen liet hij op een der wagens een plaatje inruimen. Sa bine had zelf de kippen in manden gedaan, lang geen gemakkelijk werk je, want de beesten voelden er niets voor. Toen zij eindelijk - buiten adem - de manden op een der wagens liet zettent bleek dat het wachten alleen op haar was. De twee soldaten zaten reeds in het zadel. Nancy stond op het punt op de eerste met paarden bespannen wagen naast Hilthy plaats te nemen. De tweede wagen was met ossen bespannen, omdat Egilsou niet meer dan drie paarden bezat. Ook de slaven waren gereed .voor liet ver trek. Zij hadden stokken bij zich om dat het hun taak was de koeien ach ter de tweede wagen op te drijven zo dat zij niet achterbleven. De soldaten drongen op spoed aan Toch aarzelde Sabiue nog. Zij keek om, maar Egilson was nergens te zien. Enige minuten geleden had zij hem langs de beide wagens zien lo pen. had zij hem aan Hilthy horen vra gen of deze aan voldoende voedsel voor het vee had gedacht. Daarna was hij iu huis verdwenen. Sabino hoopte dat hij zich nog even zou la ten zien. Maar Nancy riep: „Stapt u toch op de wagen, Missy!" Reeds zag zij Webers uitgestrakte hand. Met een lichte zucht zette zij een voet op het linkervoorwiel en liet zicli op trekken. Direct daarna zette de eer ste wagen zich in beweging Op de plaats waar de weg omhoog liep stond een groot aantal wagens reeds te wachten op de twee van E- gilson. Vol ongeduld wenkten dege nen, die zich hier reeds bevonden naar de inzittenden van de twee la ste wagens.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2