JlünaarJei' H OLLANDS PERS .1945 5>e C Firefliesbij Scheveningen in zee gestort Twee De artist Toon Hermans door deurwaarder uit woning gezet Russen willen Japanse keizer als oorlogsmisdadiger beschouwen jnegen of zonneschijn Minister In 'i Veld, overweegt prijsvraag terug uit Amerika, voor ideale woning Britse bezwaren tegen Frans plan de Telex tikt... Nieuws ZESDE JSXKGXJW- NUMMËH'24 ZATERDAG 3 JUNI Uitgave Stichting JH Vrfla Alkmaarftar* Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f L23 per maand f 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct p. mnx, familieberichten 18 cent Bij contract ■nwri-^njv» korting Veiaatw. iedacteur> J. Zoonen I BureauRidderstraat hoek Oudegrochl I Tel. K 22003971 Beide bestuurders werden gedood Voor de Zondag Tegen wil en dank Lucas 12 49 51 „Hoe word ik geperst totdat het volbracht zij!" Ja, die klacht kunnen wij begrijpen. Wel werd Jezus ge dwongen tot een strijd, die hij in het geheel niet begeerde! Want vuur en zwaard warén zijn element niet. Hij, de Meester, was een man des vredes, van wien men leren kon nederig te zijn en zachtmoedig. Oneindig veel liever dan in een uitdagende houding tegenover de wereld te staan stond Hij met uitgebreide armen in haar mid den om haar toe te roepen, dat zij rust zou vinden bij hem. Ja, inder daad, zo deze mens vuur op aarde geworpen en met het zwaard in de vuist de wereld de oorlog verklaard heeft, dan is het wel, omdat hij er toe gedwongen werd. Een man van strijd, neen, dat was hij niet; en zo hij het werd dan hebben de omstandigheden het hem gemaakt. Diep treffend is de tegenzin, waar mee Jezus het vuur cn het zwaard opneemt. Hij doet het zuchtend. In Godsnaam! Zo dit zijn bestemming is hij zal haar aanvaarden. Tegen wil en dank zal hij een Elia zijn, als het niet anders kan. Want om stil en ge dwee aan te zien, hoe hier zijn werk vei dacht wordt gemaakt en hoe daar een jammerlijke schijnvroomheid zich aangenaam probeert te maken en zich zoekt in te dringen bij de scharen, om stil en lijdelijk aan te zien, hoe de waarheid verduisterd en Gods na?m gelasterd wordt, neen, dat kan hij niet. Als het moet en hier moet het wel degelijk dan kan ook zijn mond dreigen en ..wee, wee u!" roe pen. In zijn onsterfelijke gelijkenissen zal hij de Farizeeërs ontmaskeren. Vervolgen zal hij hen tot in hun diep ste schuilhoeken. Opzogken zal hij hen totdat zij zich niet meer weten te ber gen Voorgaan zal 1$, ten einde toe.' htoivn ërTvuur oii zwaait zal' hij bi en gev totdat hij eindelijk 'strijdend zal ondergaan. Maar niet gekwetst, niet verbitterd wordt hij, als zovelen die in de levensstrijd hard, gevoelloos en onmenselijk werden. Neen, hij is en hij blijft gelijk. Als hij tot zichzelven komt, is er geen toorn, geen hatelijk heid en geen verbittering in hem, maar 'echts weemoed. Dan slaakt hij de oude verzuchting: Ach Dat vuur. <iat zwaai dHij wordt voortgedre ven, tegen wil en dank, voortgedreven naar dingen, die hij nimmer zocht. Hoe drijft de geest van God hem voort, tegen de natuur cn tegen de mensen in, hoe wordt hij gedwongen en geperst tussen roeping en neiging! Voort Voort! Zo roept het leven. Maar hoe blij zal hij zijn als het alles volbracht is. En daarom was het groot en mooi in Jezus dat hij streed. Er zijn van die strijdlustige men sen, die, teleurgesteld door het leven en verbitterd door hun mislukkingen, geen vrede kennen of zoeken: Zij nemen een dreigende en uitdagende houding aan bij het minste gerucht, zij staan telkens klaar tot een twee gevecht. De wereld, de hele wereld is hun vijand. Zij nemen vuur en zwaard op tegen iedereen. Maar er zijn ook van die rustige en tevreden mensen, die altijd dezelfde zijn en die nooit de gelegenheid en kalmte verloochenen van hun effen gemoed, mensen die nooit een zwaard aangorden en het slachtoffer zijn van hun eigen goedhartigheid. O, er is zoveel te strijden in dit aardse leven. Er is zoveel dat eens duchtig aangepakt moet worden. En is onze goedhartigheid daarin niet vaak onze grootste vijand? Wat wordt er veel terwil!e daarvan verzuimd! En als wij al eens de waarheid zullen zeggen, als wij al eens een zaak zul len aanpakken.... dan moeten we eerst boos worden anders gaat het niet. Zo maar in koelen bloede wèl te doen .daarvoor zijn we te zwak, zijn we te laf. Desnoods weerstaan wie ons lief zijn, niet verhard door de levensstrijd, maar ook niet verwerkelijkt en ver lamd door ons gevoel, dat is groot en vruchtdragend. Zó te doen, dat is als Jezus zijn. Gistermiddag zijn ter hoogte van de vuurtoren van Scheveningen twee „Fireflies" van de Marine Lucht vaartdienst in zee gevallen. Het ongeluk gebeurde toen vier „Fireflies" van de M.L.D. In forma tie boven de zee ter hoogte van Sche veningen oefeningen hielden. Twee der vliegtuigen hebben elkaar ver moedelijk geraakt. Een ervan viel terstond naar beneden en geraakte vlak boven het wateroppervlak In brand. Het toestel kwam bij de Sche- veningse havenhoofden In het water Het andere vliegtuig verloor een stuk van zijn staart. De bestuurder trachtte tweemaal het toestel recht te trekken, maar slaagde hierin niet Ook dit toestel viel in zee. Enkele honderden meters uit de kust. De toestellen waren aanvankelijk met zijn vieren aan het vliegen. Z»j splitsten zich in groepen van twee om aanvallen op elkaar te doen. Toen deze aanvallen waren afgelopen, gaf de leider der formatie door met zijn vliegtuig te „waggelen" de anderen het teken om weer aan te sluiten en gevieren de vlucht te vervolgen. De laatste twee toestellen vlogen naar de leider en diens metgezel en tJjdens deze fase is het ongeluk ge beurd. De bestuurders van dc toestellen, de 23-jarige korporaal vlieger Jack H Ver veer uit Utrecht en de 22-jarige Jaco bus van Kleef uit Zuidscharwoude, zijn om het leven gekomen. De zandzuiger „Banka'. de reddingsboot „Arthur', een logger en de boot van de reddingsbri gade voeren onmiddelijk naar de plaats van de ramp, doch er werden alleen enkele wrakstukken opgevist. De boten werden geassisteerd door een Mitche'1 bommenwerper van de MLD. Duizenden gasten hebben het ongeval zien gebeuren. Aangenomen moet wor den, dat de toestellen elkander hebben geraakt: ze sorten 20 seconden, na el kaar in zee. Stakingen in Londen Donderdak zijn te Londen enige of fieïeuze stakingen uitgebroken van ongeveer 1000 arbeiders. Meer dan 2Ri lossers staken uit protest tegen het ontslag van 91 collega's. Ong3- veer 500 bouwarbeiders, die betrok ken zijn bij de werkzaamheden aan het gebouw voor het Britse Festival aan de Theems, hebben het werk neergelegd uit verzet tegen de tewerk stelliging van niet bij de vakbond aangesloten arbeiders. Meer dan 250 voerlieden en bewakers bij een spoor wegdepot zijn in staking gegaan uit protest tegen de promotie van een van hun voormannen. 85 eletrciens zetten hun één maand geleden begon nen staking aan de nieuwe electri- sche centrale te Croydon voort we gens het ontslag van een plaatselijke vakbondsfunctio*iaris. 40 timmerlie den hebben het werk aan nieuwe re geringsgebouwen neergelegd op grond van een geschil over de vraag of ervaren of onervaren arbeidskrach ten de vensters moeten aanbrengen. Het bericht, dat de Amsterdamse kleinkunstenaar Toon Hermans Woensdag uit zijn woning aan de Churchill-laan te Amsterdam zou worden gezet, had niet alleen de pers maar ook vele buurtbewoners en ve le voorbijgangers naar het huis ge lokt. Talrijke knnstbroeders en -zus ters waren gekomen om de gerechte lijke ontruiming van nabij mee te ma ken. In afwachting van de komst van de heren van het Centraal Bu reau Huisvesting werd de tijd ge kort met allerlei kwinkslagen. Ter- wille van de persfotografen werd 'n klein stukje ontruiming in scene ge zet. De heer Hermans en zijn echt- geuote met de drie jarige Michel en de 1-jarige Maurice namen op twee stoelen voor de huisdeur plaats en toen klikten de camera's De heer Hermans vertelde Zater dag voor Pinksteren de aanzegging gekregen te hebben, dat hij het huis Volgens een bericht van het Sowjet-Russisclie persbureau Tass, dat gis teriuorgen vroeg te Londen werd ontvangen, heeft de Sowjet-Uule En geland en de V.S. opnieuw voorgesteld keizer Hirohito cn vier Japan se generaals voor een Internatinaal gerechtshof te dagen In do nota's wordt gezegd, dat op één Februari 1950 aan de Engelse en Amerikaanse regeringen nota's wer den overhandigd over de resultaien van het openbare proces, voor een militair tribunaal tegen Japanse oor logsmisdadigers tijdens welk proces werd vastgesteld, dat de heersende kringen van Japan, onder leiding van keizer Hirohito, gedurende een periode van vele jaren in het geheim voorbereidingen hadden gecroffen voor een oorlog tegen de Sowjet-Unie China, de VS en Engeland met het bacteriologische wapen - een van de onmenselijkste aanvalswapens. ,,Op dit proces werd bewezen, dat de Japanse oorlogsmisdadigers niet WARM WEER Droog, zonnig en warm weer met zwakke tot matige wind. hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid Oost Na de reis, welke minister van we deropbouw cn volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't V ld, in de Ver. Staten lieeft gemaakt, hadden wij nog een onderhond mot hem. De minister zei de op verschillende plaatsen voor drachten te hebben gehouden voor officiële colleges, over de woning bouw in Nederland en dat hij daar bij de indruk heeft gekregen, dat men daar vol belangstelling was en begrip toonde voor onze moeilijkhe den op dit gebied. Intussen verdiepte de minister zich in de,vraag, of er ook in Ameri ka woningnood heerst. Daarbij is hij tot de conclusie gekomen, dat die nood daar zeker niet minder is dan in Nederland. Tot en met 1960 moe ten in de Ver. Staten 17 millioen wo ningen worden gebouwd, wil men 't tekort inhalen, maar de kans is niet groot, dat men dit enorme aantal ha len zal. Minister in 't Veld legde zich er bij zonder op toe om te zien of er veel was, dat voor Nederland van beteke nis kon zijn, maar op dit punt kwam hij niet tot verrassende ontdekkingen. Wat men aan arbeiderswoningen bouwt, is er niet beter dan hier. De architectuur is daar bij zeer matig en vrij eenvormig. Onze bouw is ook solieder dan de Amerikaanse. Het belangrijkste vraagstuk, dat de mi nister daarbij bezig hield was dat der centrale voorzieningen en hier in is Amerika ons een stuk vooruit. Vooral d,e centrale wasgelegenheid vindt de minister voor hier aanbe velenswaardig. De minister zeide erover te deu ken, t«t een prijsvraag tekoineu voor hei: ontwerpen van een ideale woning die binnen redelijke kostprijs blijft. Nederland heeft - aldus de minister - steeds aan de spits gestaan op hei gebied der volkshuisvesting. Wij moeten zorgen niet aehter te geraken Eerste tomaten in Broek Douderdag werden aan de vel ling te Broek op Langendijk de eerste kastomaten aangevoerd n.1. 5 kg. die £1.02 per kg op brachten. Aanvoerder was de heer Jac. Hnibers te Heerbn- gowaard. VLIEGRAMP IJi BRAZlLlë Een Braziliaans passagiersvlieg tuig met negen passagiers en 4 be manningsleden aan boord is Dinsdag bij Itacare, ten zuiden van de Brazi liaanse staat Bahia, neergestort. Men gelooft, dat elf personen om het le ven zijn gekomen. Twee personen worden zwaar gewond. Een der mo toren was geëxplodeerd. ONTPLOFTE VERMISTE „PRÏ- VATEER" VOORDAT HIJ IN ZEE VIEL 1 Deskundigen van de Amerikaanse marine zijn, na een onderzoek v-ir, gevonden wrakstukken van het ve rniste „Privateer"-vliegtuig tot slotsom gekomen dat het toestel waarvan wordt aangenomen dat het ,.op acht April j.l. door Sowjetrussi- sche gevechtsvliegtuigen omlaag is geschoten" tot ontploffing is geko men, voor het in zee stortte. alleen voorbereidingen troffen, maar bij talrijke gelegenheden van bacte riologische wapens gebruikten om hun agressieve plannen uit te voeren" „Het werd in 1939 tegen de" Mou- goolse volksrepubliek gebruikt en in 1940 en 1942, in de oorlog tegenChi- na, toen de bacteriologische expedi ties van het Japanse leger een pest en een typhusepidemie veroorzaakten In de nota's wordt verder verklaard dat keizer Hirohito „een leidende rol speelde ln de voorbereiding erf uit voering van de bacteriologische oor log". In do vorige nota's werd voorgesteld zo spoedig mogelijk een speciaal in ternationaal militair gerechtshof sa men te stellen. Keizer Hirohito en de vier genoemde generaals zouden, be schuldigd van oorlogsmisdaden, voor du. gerechtsnof gedaagd 'móeten wor den. In de Sowjet-nota's wordt om ecu spoedig antwoord verzocht en er aan herinnerd, dat „meer dan drie maan den zijn verlopen" sedert de indie ning van de eerste nota's, zonder dat hier op antwoord werd verkregen. Een correspondent van Reuter ver neemt te Parijs, dat er een beduidend verschil van inzicht bestaat tussen de standpunten der Franse en Britse regeringen inzake Schninans voorstel om de Europese steenkool, cn staal bedrijven onder een gemeenschappe lijk beheer te plaatsen. Men heeft de indruk dat de Britse regering in feite bezwaar maakt te gen een van de grondbeginselen van Schumans voorstel, namelijk dat erin voorziet dat de betrokken regeringen wat betreft het gemeenschappelijke beheer van de Europese steenkool- en staalbedrijven, een gedeelte hunner nationale souvereiniteit afstaan aan de gezamenlijk te vormen hoge auto- rit-it, die hierin met het hoogste ge zag zal worden bekleed. Engeland heeft nog een tweede be zwaar tegen Schumans plan te ber de gebracht, Het is bevreesd dat ten uitvoerlegging ervan nadelig zal zijn voor de Britse politiek van volledige werkgelegenheid in Groot Brittannië het opvoeren van de Britse uitvoer en het verhogen van de Engelse le vensstandaard. L'ITLEVERING WESTERLING De districtsrechter te Singapore heeft Donderdag bepaald, dat bet verzoek van Indonesië om uitleve ring van kapitein Westerling op 10 Juni zal worden behandeld. Zonder geluk vaart niemand wel. Dat konden de inzittenden van een kleine personenwagen uit Amsterdam ook zeggen. De auto werd op een on bewaakte overweg te Santpoort ge grepen door een electrische trein. Het wagentje kwam in aanraking mei een treeplank van de trein, werd op zij geschoven en tusssen de rails ge zet. De drie inzittenden stapten on gedeerd uit de auto, waarvan zelfs geen ruit was gesneuveld. oEni ge tijd geledeu vond in Den Haag de rondetafelconferentie plaats, waar bij een koninkrijk een zijner rijkste gebieden verloor. Maar behalve uit grote verlies, blijkt de conferentie zelf nog twee en een half millioen gul den gekost te hebben. Men vraagt zich in arren moede af, hoe de heren dat klaar gespeeld hebben oGe teld naar de verstrekte distributie kaarten, heeft Batavia bijna 3 mil lioen inwoners. De stad heeft dertig duizend motorvoertuigen en boven dien een groot aantal inwoners, die niet geregistreerd zijn. o— De fo tograaf van wijlen Adolf Hitier, Herr 1 Hoffman, is tot 5 jaar dwang arbeid veroordeeld. De titel van professor, die Hitier hem als persoonlijke gunst had geschonken, werd ontnomen. Hij verdiende destijds een vermogen van één millioen gulden door de verkoop van prentbriefkaarten van Hitier. Tegen een autobedrijf in Jutfaas is een boete van acht ton geëist wegens prijsopdrijving. De firma had auto's van het departement van oorlog ge repareerd en te hoge kosten in re kening gebracht. oPrinses Wil- helmina heeft haar belangstelling voor de pottenbakkerskunst getoond door een bezoek te brengen aan een tentoonstelling te Apeldoorn oDe aanhangers van koning Leopold heb ben wat meer fleur gebracht in de tot nu toe saaie Belgische verkiezings campagne en hebben vliegtuigen in de strijd geworpen met grote span doeken. De socialisten zullen ge bruik maken van vliegtuigen met luidsprekers. oOngeveer 200 jon gens en meisjes van de communisti sche Oostduitse Vrije Jeugdbeweging zijn naar het westen gevlucht en heb ben daar asyl gevraagd. oDe Amerikaanse atoomgeleerde Gold, me de pliebtige van Fuchs heeft voor da rechter schuld bekend. oEen leraar aan een kappersvakschool te Sneek werd veroordeeld tot f600 boe te, omdat hij als kapper nu eenmaal niet mocht optreden als geneesheer oIn de gemeente Bovenkarspel heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Een 35-jarige landbou wer is naar het ziekenhuis in Hoorn gebracht. Zijn toestand is redelijk. oDit jaar worden voor de twin tigste maal de T.T.-races te Assen verreden, terwijl bovendien de ganisatie 25 jaren bestaat. Op 8 Ju- li dus lustrumfeest in Assen. uit moest. Hij heeft nog een brief aan de burgemeester geschreven, waarin (hder andere slaat: „Tien jaar geleden werd ik verliefd op haar en al was zij niet jong meer, ze was mooi en ik hield van haar, be zong haar in tientallen liefdesliedjes. Zij (Amsterdam) was mijn stad ge worden. Nog is zij mijn stad, maar als morgen voor mijn deur het pie rement staat te „Harry-limen", dan valt de bijl der wet. Tegen half elf was het dan inder daad zover: een deurwaarder en as sistent van het C.B.H. verschenen met de officiële papieren. „De pers wordt verzocht het theater te verla ten". zei Toon Hermans en daarna voltrok zich hetgeen gerechtelijke ontruiming heet. Nog even poseerde de kleinkunstenaar met een bontjas onder zijn ene en een guitaar onder zijn andere arm, moedeloos tegen de deurpost leunend, voor de foto grafen. En hierbij sprak hij „ik ben blij, dat ik er eindelijk uitga, het is toch een ellendig huis". Van verschillende zijden is Toon Hermans tijdelijk onderdak aange boden Verkiezingen in Berlijn De West-Berlijnse gemeenteraad heeft gisteren met algemene stem men de onlangs ingediende Sowjet- Russische voorstellen, alle bezettings troepen uit Berlijn zouden worden ruggetrokken voordat vrije verkie zingen in geheel Berlijn worden go- houden verworpen. De gemeenteraad sprak zich nogmaals uit voor verkie zingen in de gehele stad onder geal lieerd toezicht, evenals bij de ver kiezingen in 1946. Moordaanslag op vrouw mislukte drie maal Te Enschede is de 35-jarige fa brieksarbeider H. de L. ""gearres teerd die tot 3-maal toe getracht had zijn vrouw van het leven te beroven Ongeveer een half jaar geleden zette hij, toen hij 's morgens zyn woning vewiet en zijn vrouw nog sliep, de gaskraan open. Enige uren later kreeg hij echter spijt en keerde te rug, doch het bleek, dat zijn vrouw geen gevolgen van zijn daad had on dervonden, doordat de kraan slechts ten dele geopend was. Eenige tijd daarna probeerde hij zijn vrouw te vergiftigen door loog in haar thee te doen. Nadat zijn vrouw van de thee gedronken had be merkte zij de vergiftinging. L. heeft toen zijn vrouw direct een fles melk laten drinken, waardoor de gevoL- gen uitbleven tot inwendige verbran dingen. Een derde maal deed hij kopersul faat op het brood van zijn echtgeno te. doch ze bemerkte dit tijdig. Tenslotte poogde de man zijn vrouw en zich zelf van het leven te beroven door voor het naar bed gaan de gas kraan open te zetten. Ook deze laat ste poging mislukte echter. De zaak kwam uit doordat buren van de verschillende pogingen hoo: den en daardoor ook de politie er I lucht van kreeg. De L. heeft een volledige beken tenis afgelegd. OVERSTROMINGEN IN CANADA Het bedrag van de schade veroor zaakt door de overstromingen van de „Rode Rivier" in het stadsgebied van Winnipeg in Canada wordt op 17 millioen dollar geschat. Het water- peil is thans meer dan anderhalve meter gezakt, zodat talrijke perso nen hun woningen opnieuw kunnen betrekken. Volgens de gemeentelijke autori teiten is reeds een som van 2.500.000 dollar ingezameld, om de getroffe nen in de provincie Manitoba te hel pen. HANDELSOVEREENKOMST MET HONGARIJE Te Boedapest zijn handelsbespre kingen gehouden tussen de Neder landse en een Indonesische handels delegatie en een Hongaarse handeis- degelagie. Deze besprekingen hebben geleid tot de parafering van een pro tocol, waarbij het tegenwoordige han dels- en betalingsaccoord tot 31 Mei 1951 werd verlengd .Goederencontin- genten tussen Nederland en Hongarije werden vastgelegd voor de duur van 1 jaar, terwijl de goederencontingen ten tussen Indonesië en Hongarije voorlopig voor de periode tot 1 Jan. 1951 werden vastgelegd. Het weder zijdse volume van het handelsverkeer bedraagt ongeveer 40 millioen gulden van dag ioi dag Duizenden leden van de «Vrije Duitse Jeugd", die sinds Woensdag een „elt down"-staking in het Nie mandsland tussen de Britse en de Sowjetrosslsche zonegrens nabij Ln- beck hebben gehouden, hebben hun verzet opgegeven en zich gemeld voor een medisch onderzoek bij de autori teiten van de Britse zone. De jongelieden, die terngkeerden van de Pinksterdemonstratie in Ber lijn, staakten uit protest tegen een drie dagen geleden door het ministe rie van gezondheid van Sieeswijk-Hoj stein gelaste medische keuring voor alle personen, die zich uit de Sowjet russische zone naar West-Duitsland begaven. Deze maatregel werd ga- nomen ter voorkoming van een even tuele infiltratie van typhusgevallon in West-Duitsland die tijdens de Pinksterdagen werden gerapporteerd DE BELGISCHE CLOWN Eu gen Babusio, een van de bekendste clowns van de Europese circuswe reld, is dezer dagen na zijn optreden door een beroerte getroffen en over leden. Babusio trad op bij het circua Krone te Landhut (Beieren). GEORGE MARSHALL, de ontwer per van het Europees herstelpro gram, heeft te Denver verklaard, dat de V.S. in de zomer van 1953 het programma moesten hebben afge werkt en tot een einde moesten bren gen. „Wij kunnen niet eeuwig door gaan met het aderlaten van de A- merikaanse economie" aldus Mars hall. Hij verklaarde, dat het plan al le verwachtingen had overtroffen. GISTEREN ZIJN in het kader van het program voor wederzijdse defem- siehulp volgens het Noord-Atlantisch verdrag de eerste twee Amerikaan se oorlogsschepen op de marinewerf te Boston aan Nederland overgedra gen. Het zijn de fregatten Rinehart en Burrows, die bestemd zijn voor escortedienst en voor strijd tegen on derzeeboten. De schepen zullen in het vervolg de namen van Amstel en de Bitter dragen. 33 OOSTENRIJKSE krijgsgevan genen, die in Joegoslavië wegens be weeide oorlogsmisdaden tot lange gevangenisstraffen waren veroor deeld zijn, in hun vaderland terug gekeerd na amnestie van maarsebilk Tito te hebben gekregen. In Oostenrijk aebt men dit de eer ste vervulling van Tito's recente ver klaring, dat hij bereid was zijn vroe gere geschillen met Oostenrijk te ver geten. PRINSES FAIKA van Egypte, zui ter van koning Faroek, is Woensdag avond met haar echtgenoot te Cairo -'aangekomen. Zij woonde sedert 1946 in de V.S., samen met haar zuster prinses Fa- thia en koningin-moeder Nazli. Prin ses Raika, die op verzoek van ko ning Faroek naar Egypte la terug gekeerd, is. naar gemeld, van plan, te trachten de koning ovor te halen prinses Fathia haar huwelijk met Riad Ghal te vergeten. DE LEIDER der Chinese nationa listische delegatie bij de Ver. Naties, heeft op een persconferentie een ver bitterde aanval gedaan op de poli tiek van de secr-gen. der V.N. Tryg- ve Lie, t.a.v. China. Hij deelde mede dat hij „tot het bittere einde zou strij den" om de Chinese communisten buiten de Ver. Naties te houden. ,,lk ben van mening", aldus dr. Tsiang, „dat de secretaris- generaal der Ver. Naties de werkelijkheid ten offer brengt aan de schijn. ZES KINDEREN DOOR ONTPLOF FENDE GRANAAT GEDOOD To Visselhoevede, nabij Bromen in een hoop ijzerafval een granaat tot ontploffing gekomen, waardoor zeven spelende kinderen om het le ven zijn gekomen. Twee vrouwen en een knaap, die juist voorbij kwamen .werden ge wond. De gedode kinderen waren van 3 tot 13 jaar oud.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1