Sabine Humor KAPPIE Hei houf is weer hard MITSJOERIN te Alkmaar r In vijf jaar naar betere opzet van de voetbalcompetities Politierechter Alkmaar Houthandelaar uit Schagerbrug staat terecht Voor de Alkmaarse politierechter, tnr Albkis, stond Maandagmiddag te recht Johannes K. uit Hoorn, onder de beschuldiging van valsheid in geschrifte Verdachte gaf toe een valse hand tekening onder een cheque gezet te heb ben- hij ontkende echter het andere ge deelte van de tenlastelegging, namelijk, dat hij zich schuldig gemaakt zou heb ben aan valse aangifte. IC die vroeger een houthandel -e Schagerbrug had, zou een valse h3nJ tekening gezet hebben, met de bedoe ling zekere G., die de houthandel had overgenomen, te benadelen. Dit erkende hij, het feit, dat hij ten onrechte aangifte zou hebben gedaan werd ontkend, aangezien verdachte tn«'tnde, dat het terecht was. Hij zeide dat G. een bedrag van hem ontvangen had. betgeen deze laatste onkende. Deie zeer ingewikkelde rechtzaak werd er niet eenvoudiger op, doordat verdachte steeds om de waarheid heen draaide en vele van zijn vroegere ver klaringen herriep. De officier van justitie ,mr A. V^. Holstcyr. merkte in zijn requisitoir ip, dat de valsheid in geschrifte bewezen was. De verklaringen van de verdachte Zijn verwarrend en maken zijn zaak niet beter. Deze feiten zijn van ernstige aard. De officier eiste een gevangenisstraf Van twee maanden. De pleiter van verd., mr D. H Buis kool gaf in een boeiend pleidooi een uiteenzetting van verdachte's moeilijk heden en vroeg om een psychiatrisch onderroek van K„ die 2 jaar geleden Stand na 5 weken bedrijfsvoetbal Afde.ing A SOVA Lichtbedrijven Hooge Huys Chevrolet Boys Telefonia Rinyers I Povay Reiniging Pos'iljon Slagers Alk Courant Afde'ing B apsv n Stoel BBC I Conijn Hulskampboys Krom Nagengast VIVO Boys Melkboeren Perzifo Afdeling C Bbck Boys Rhodesia BBC II Centra Notenkrakers Ringers II Fordboys POA Lastiua Boys Povay II Alkmaar, 5 een ernstig auto-ongeluk heeft gehad. De officier had geen bezwaren tegen en psychiatrisch onderzoek, doch bleef bij zijn eis. De politierechter meende in zijn uit spraak, dat de laatste tenlastelegging bewezen was. Verdachte kreeg een boete van f 100 Antje K. uit Wieringen, die niet ver Henen was had enkele sokken gestolen Dat kwam haar te staan op f 40 Sjoukje K. uit Julianadorp had een buurvrouw met een mattenklopper ge slagen. Verdachte zeide niet te weten of zij haar buurvrouw geraakt had. Het bleek een heel gevecht te zijn tus sen Je twee buurvrouwen. De ruzie was ontstaan ora de kinderen. De mat tenkloppers, waarmee gevochten was, ■aren op de rechtszitting aanwezig. De tweede buurvrouw, die evenals ver dachte moest komen, was niet versche nen. Sjoukje K. hoorde een straf van f 25 tegen zich eisen. „Verschrikkelijk" zei verdachte. De andere buurvrouw, Dicuwertje v. T. werd bij verstek veroordeeld tot 40 of 20 dagen. Sjoukje K. werd con forra de eis veroordeeld tot f 25 of 10 dagen. Voor Albert M. uit Wieringen was er een boete va-i f 50, omdat hij een politieagent beledigd had. Russische Film 7—2 4-2 7—3 6-3 5-5 2-3 2—3 2-3 2-5 2—5 3-8 5-2 4-2 14-7 7-6 9-5 2—2 5-7 8-12 4-9 6-12 3-1 4-1 5-4 2—2 5—7 2-5 3-7 1-9 Juoi 1930 Alkmaarse onderwijzers kwamen bijeen In het bovenzaaltje van het Wapen van Heemskerk kwamen de Alkmaarse onderwijzers bijeen om te luisteren naar hetgeen de heer J. H. van de Merwe. uit Zuid Afrika te vertel'e- had. Spijt zullen de leden van de Alk maarse onderwijzersvereniging niet heb ben van deze avond, want de heer van der Merwe betoonde zich een vlot en boeiend causeur, die een goed over Zicht gaf van de toestanden op onder Wijsgebied in Zuid Afrika, waar verre weg het grootste gedeelte van de scho le:t aan de staat behoort en een zeer klein gedeelte aan de kerk. Voorts sprak de heer van derMerwe over de taalverschillen tussen Nederlands Afrikaans en de toestand tussen het Afri kaans en het Engels. Wordt vervolgd ALKMAARSE VEEMARKT 5 Juni. 53 vette koeien 500—1100; il 12 nuchtere kalveren, slacht 30—65 288 varkens 1,46—1,52 i ALKMAARSE EXPORTVEILING 5 Juni 1950. Spinazie 623 per 100 kg: postelein 4—14 per 100 kg: peulen 62—104: rabarber 4—18; andijvie 10- 18; sla 25.50 .ales per 100 kg. bloem kool IA 18-23: I 12-17; II 8-12 per 100 stuks; Komkommer 19—46: worteltjes 17—31; uien 210.50; aard beien 34—72; radijs 311; selderie 3' 9; peterselie 3—6; asperges 85—99; bi, 4863; nieuwe aardapp. 31 38; drie lingen 2327; sperciebonen 2,25; perzi keu 3—20 per stuk; pruimen 422 per Betrouwbaarheidsrit op gemotoriseerde rijwielen Vrijdag werd te Allernaar een betrouw baarheidsrit voor gemotoriseerde rijwie len gehouden. Dit voertuig, dat ofschoon nog jong van jaren, heeft zich reeds bij vele Nederlanders een goede plaats in het hart verworven. Het aantal berijders er van stijgt van dag tot dag. Nu heeft de dealer van het rijwiel Solex het plan geopperd voor dit rij wiel. evenals voor motorrijwielen ge bruikelijk is. een betrouwbaarheidsrit te organiseren, weshalve de berijders v. het rijwiel Solex hun krachten konden meten in betrouwbaarheid. De betrouw baarste e- kundigste rijder b'eek te zijn de heer L. Prins, die met zes punten uit de bus kwam. Aan het eind van de tocht bracht de voorzitter van de rij wiel Solexclub, de heer van Dalen veel dankaan de organisatoren van de tc.ht die ten volle geslaagd kan heten en een goede reclame bovendien voOr het nuttige voertuig. De uitslag van deze zeer goed ge slaagde rit is als volgt: 1. Heer L. Prins met 3 strafpunten 2. Heer H de Wandejer met 3 strafp. 3. Heer J Haff met 5 strafpunten 4. Mevr. Prins met 6 strafpunten 5 Heer C. Haakman met 6 strafpunten 6. .Heer P. van Daalen met 6 strafp. 7. Mevr. van Daalen met 7 strafpunten 8. Heer C de Boer met 8 strafpunten 9 Mej. van Wiligen met 8 strafpunten 10. Heer Jb Langenberg met 8 strafp. „Wij kunnen niet wachten op de gun sten van de natuur. Onze taak is om deze op haar te veroveren' was de lijfspreuk van de grote Russische plantkundige Mitsjoerin, wiens leven het onderwerp was v3n een film, die Maandagavond in het Wapen van Heemskerk vertoond werd in het raam van de maand van vriendschap tus sen Nederland en de Sovjet Unie. De vertoning had plaats onder auspiciën van de vereniging NederlandUSSR namens welke vereniging dra A-. Blu nier een tame'ijk dorre inleiding hield over de figuur van Mitsjoerin. Een kort voorfilmpje gaf een indruk van het kleuteronderwijs in de Sovjet Unie De figuur van de voorzitter van de evolutie-theorie van Darwin, de Rus Mitsjoerin is ongetwijfeld een dankbaar onderwerp voor een film. Het leven v. grote mannen is reeds vele malen ver filmd. Doch waar de Amerikaanse fil mers dit steeds plegen te sausen met een ruime dosis sentimentaliteit en Cul tuurvervalsing is dit genre films enigs zins in discrediet geraakt. In het licht bezien van derge'ijke Amerikaanse pro ducten is „Mitsjoerin" een verfrissing, aangezien de makers hier de figuur van de bioloog in het middelpunt hebben geplaatst en de familie van de man slechts zover naar voren hebben doen komen, als noodzakelijk was. In dit op zicht is de film geheel geslaagd. Er zijn bovendien prachtige filmische mo menten in „Mitsjoerin" .momenten, waarva het effect zo nu en dan word! weggenomen doOr de grote lengte en de betrekkelijk gebrekkige vertoning. Wij zien Mitsjoerin bij het doen van zijn eerste proeven, werkend in zijn tuin strijdend tegen wanbegrip en con currentie; wij zien Mitsjoerin strijden voor zijn theorie over de ontwikkeling der planten, wij zien zijn vrouw ster ven en wij zien de revolutie ,die voor het werk van de geleerde een verbete ring betekende .wij zien de jeugd die lessen bij hem neemt, als hij op zijn oude dag een gevierd man geworden is en als de laatste meter film ge WOENSDAG 7 JUNI 1950 Hilversum I NCRV; 7.00 en 8.00 Nws, 9.00 Voor de zieken, 9.30 Mor- genconcert, 10.30 Morgendienst, 11.15 Hoorspel, 12.00 Kon. Militaire Kapel, 12.33 Mannenkoor, 13.00 Nws, 13.15 Metropole-orkest, 14.00 Bondsdag Ger. Vrouwenver., 15.00 Middagconcert. 16.15 Jeugduitzending, 17.30 Pianoduo, 18.00 Koorzang, 18.30 Gram., 19.00 en 20.00 Nws, 19.15 Boekbespreking. 20.05 Radio-Philharmonisch orkest, 21.20 Causerie, 21.40 Zigeunermuziek, 22.00 Kamermuziek, 23,00 Nws, 23.15 Ween se muziek. Hilversum II VARA: 7.00 en 8.00 Nws, 9.00 Beethoven-progr., VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Populair non stop, 12.00 Accordeola, 12.38 Gram. 13.00 Nws, 13.15 Omroeporkest, 14.00 Gesproken portret, 14.15 Omroepka- merorkest, 15.00 Jeugduitzending, 16.30 Voor de zieken, 17.00 Het stond in de krant, 17.30 Promenade-orkest, 18.00 Nws, 18.30 Strijdkrachten, 19.00 Cau serie. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws, 20.15 „Die Entfüh- rung aus dem Serail", opera van Mo- zart, 21.40 Hoorspel, 22.30 Meester-trio 23.00 Nws, 23.15 The Ramblers. Belangrijke winst: Degradatievoetbal volgend jaar al van de baan NU IS DE KOGEL dan toch door de kerk: ons competitiewezen gaat op de helling Of beter is 3! van d e helling af, want doordat Zaterdag de Bondsvergadering van de KNVB het plan Burgwal" tot reorganisatie van het competitiewezen heeft aanvaard staat vast, dat over vijf jaar de zaak in kannen en kruiken Is. Het meest belangrijke vinden we inussen, dat promotie degradatiewedstrijden tot het verleden zullen, behoren en dat reeds volgend jaar de laagst geklasseerde clubs autom atisch zullen degraderen. Belangrijker dan het feit. dat er in 1955 geen zestig maair 48 eerste kassers in ons land zul len zijn. zien is. dan is de naam van Mitsjoerin geen hol woord meer voor de toeschou wer. De overwinning van de weten schap op de natuur is door deze man bevestigd. Een slecht gevulde zaal van het Wa pen van Heemskerk toonde zich zeer tevreden over deze film. Wij mogen hopen, dat een volgende keer, dat een Russische film hier vertoond wordt, deze voorzien is van betere onderschrif ten. De huidige waren dikwijls onbegrij pelijk en daarbij soms in strijd met het eenvoudigste Nederlands. ALKMA ARS ECHTPAAR IN GOUD Zaterdag was er een gouden bruiloft te Alkmaar en wel van het echtpaar N. KerstenLeegwater, dat woont op de Noorderkade 255. De echtelieden, die? 77 en 73 jaar zijn verkeren nog in rede lijke gezondheid, ondanks het feit, dat* de heer Kersten onlangs uit het zieken huis is ontslagen, zodat hij nog wel eert beetje zwak is. Hierom zal de viering van dit unieke huwelijksfeest een zeer sober karakter dragen. De heer Kersten is van geboorte geen Alkmaarder; hij werd geboren te Maas tricht en in bet jaar 1898 te Alkmaar. Hier heeft hij vele funcies vervuld, waar van wij noemen .huisknecht bij hotel Toelast. Sinds zijn 58ste jaar kan de bruidegom niet meer werken, hetgeen te wijten is aan een maagkwaal. Sinds dien leeft het echtpaar, dat twee kinde ren heeft, van een klem pensioentje en de voorziening Drees, zodat het geen betoog behoeft, dat bruid en bruidegom een moeilijk leven achter de rug hebben BEKEXDE INBREKER GEPAKT Rechercheurs van de politie uit Nieuwer Amstel zijn er in geslaagd tezamen met collega's uit Amsterdam de inbreker B., geeu onbekende van de politie, te arresteren. B. had in de nacht van Donderdag op Vrijdag in gebroken in een villa in Nieuwer Am stel en daar, terwijl de bewoners af wezig waren, een flinke buit aan sie raden, zilver en kleding gestolen. B. bekende na zijn arrestatie en de po litie slaagde er bovendien in de he ler, die de goederen had gekocht, te vinden en te arresteren. We zijn om allerlei reden voorstan der geweest van de afschaffing van Je zenuwslopende promotiedegradatiewed strijden, die al te vaak bij grote hitte moeten worden gespeeld. W" hebben 't de voorbije Zondag nog weer eens kunnen zien! Onbillijk is het tegenover de zomersporten, die ook recht hebben op belangstelling. On billijk is het, dat een kampioenploeg in vele gevallen maar 25 procent kans heeft te promoveren omdat in enkele wedstrijden wordt beslist over de waar de van prestaties, waar een geheel sei zoen voor gestreden is. BETERE KANSEN. Het plan Burgwal kon (natuurlijk) de argemene instemming niet verwerven. Fin&rciee! belang en chauvinisme spelen nu eenmaal hun rol en daarom is dat niet te verwonderen. Met precies de ver eiste 2/3 meerderheid is de zaak er door gekomen en dat verheugt ons. Voorlopig moet het nog zo blijven, dat de kampioen van twee afdelingen onderling zullen moeten uitmaken wie een klasse omhoog zal gaan, maar uit eindelijk behoeft zelfs dat niet meer te gebeuren. De afdelingen immers worden allemaal op 12 ploegen gebracht en het is redelijk, dat daarvan twee degrade ren en plaats maken voor de kampioe nen van een lagere klasse. De kansen worden daardoor aanmerklijk verbeterd niet meer zal het voorkomen, dat het toeval een al te grote rol speelt. En dat was toch niemand zal dit willen bestrijden nu wel het geval. De kans om zich van een inzinking te herstellen in een afdeling met 12 clubs (22 wed strijden) is nu eenmaal veel groter dan de kans in een groepje van 3 of 4 ploegen met slechts 4 of 6 wedstrijden De eerste klassers hebben door onenig heid in eigen gelederen de strijd verk> ren. Het Zuiden immers is ondanks vele bedenkingen tenslotte achter Burg wal c-s. gaan staan en ook in het Noor "den waren de meningen verdeeld. Het is verheugend, dat het zover gekomen is, omdat het toch maar een vreemde geschiedenis is, dat 60 le klassers aan alle andere clubs hun wil kunnen opleg gen WAT GAAT GEBEUREN? Ja wat vo«r gevolgen heeft nu precies het „plan Burgwal"? In het kort komt het hierop neer, dat de eerste klassers los van de districten komen te staan en er volgende jaar geen 6 groepen van 10, maar 5 groepen van 12 zullen zijn. De laagste twee van elke groep degra deren en maken plaats voor zes tweede klafsers, die In zes groepen van twee promotiewedstrijden spelen. Dan houdt men dus 56 eerste klassers over, die in vier groepen van... 14 worden inge deeld. Via een versterkte degradatie wordt het dan zo, dat in 1955 zijn ont staan vier groepen van 12 elftallen. Men ziet: de degradatiewedstrijden worden terstond afgeschaft. Nadat vier afdelingen zijn ontstaan spelen de kampioenen van de tweede klasse in 4 groepen van drie elftallen om een plaats helaas zal het nodig zijn. dat deze rege ling gehandhaaft blijft om het dora do te bereiken moet men dus iets preste rzn! Voor de 3e en 4e klasse, alsmede voor de reserveklassen, geldt dezelfde regeling. Alleen is het dan in het alge meen zo, dat een kampioen slechts één andere kampioen heeft te overwinnen om te kunnen promoveren. Per district degraderen jaarlijks 8 elftallen naar de Afdelingen. Het plan gaat er van uit, dat zo snel mogelijk bereikt wordt, dat ook de 2e, 3e en 4 klasse afdelingen zul'en bestaan uit 12 elftallen. Wieringermeer BURGEMEESTER LOGGERS AFWEZIG De burgemeester van Wieringer meer zal van 8 tot en met 11 Juni af wezig zijn. Met waarneming is belast de heer H. A. Giesen, Wagenpad H 60. (Bij diens afwezigheid de heer H. Smid, Kolhornerweg C 18). Muzikale hulde Aan de gerepatrieerde dienstplich tigen C. J. Westdorp, H. de Roo en A. Moes respectievelijk te Wieringer werf en Slootdorp werd door de mu ziekvereniging Soli Deo Gloria eeri muzikale hulde gebracht. De jongens zijn op 1 Juni met de General Hersey thuisgevaren. Dit schip stond aanvankelijk op> 6 Juni voor aankomst. Ook burgemeester Loggers verwelkomde de jongens in de ouderlijke woning en feliciteerde hen met de behouden thuiskomst. Loos alarm Vrijdag werd de brandweer van Middenmeer gealarmeerd voor een brand aan de Oudelanderweg. Spoe dig kwam evenwel het bericht dat men niet behoefde uit te rukken. De brand die ontstaan was in een trac tor van de loondorser -de heer E. Zuidema op het bedrijf van de heer Meijer, werd spoedig met eigen blus middelen bedwongen. Het hoekje van het D.O.B. De sociale commissie van de Stich ting voor de Landbouw, district Wie ringermeer,, maakt bekend, dat; Subsidieaanvrage voor huisvesting en vervoer in afwijking van voor gaande jaren thans individueel die nen te worden aangevraagd. Aanvraagformulieren hiervoor zijn verkrijgbaar ten kantore van de se cretaris der Sociale commissie en a.s. Woensdag op de Beurs te Midden- meer. De secretaris, D. StompedïsseL Uit het D.W.O. kamp De dames uit Purmerend bleken voor de DWO meisjes te sterk. Met 50 won CJ.D.O. deze handbalwed strijd te Slootdorp in de bekercompe titie. C.LD.O. speelt in de kring Am sterdam en staat een klas hoger dan D.W.O. Het verschil was merkbaar in techniek en spelopvatting. De D.W.O.- ers zijn nu uitgebekerd. EN DE STAD VAN IVOOR 10 „rvom inaa; mee naar de Baron zei Kappie tegen de maa'c. Ik heb door jouw rare gedoe zijn tediende als stuur man aangenomen, en daar moeten we nu weer van af zien te komen. Ze gingen naar de hut van Baron Bracsand'c, en die keek verbaasd naar de maat. „Hij is weer terug gekomen, de klont! zei Kappie. „Ik wil het nog een keer proberen! „Zo... zo! zei de Baron. „En hoe moet het dan met Josefus? Het lijkt me toch, da die beter geschikt is voor stuurman, als die huilebalk daar!!! Op zo n reis hebben we alleen iets aan stoere zeerobben, d:e de stormen en ae wide baren kunnen trotseren. Maar ja, U bent de Kapitein van dit schip, dus U moet het natuurlijk weten, maar ik voorspel U. da'; U er spijt van zult krij gen! Josefus zal wel in zijn hut zijn!" „Hij is in jouw hut!" zei Kappie, toen ze wegliepen. „In mijn hut!' zei de maat me'; een schrille stem. „Ja. jong. dat komt van je kunsten!" zei Kappie. Ze stapten naar binnen, en ze troffen Josefus aan, die bezig was zijn koffers uit te pakken. „Het spijt me.' zei Kappie. „Maar ik zal je diensten als stuurman niet meer nodig hebben. F: weet niet hoe de Baron er over denkt, maar als hij wil, dat je mee gaat, zou je de passa giershut kunnen gebruiken. „Juist!" zei Josefus, terwijl hij de maat minachtend bekeek. „Ik veronder stel dat mijnheer de Baron zal vinden, dat ik toch mee moe": gaan, daar de kans groot zal zijn, dat er toch nog wel eens van mijn diens"; gébruik zal worden gemaakt!' Het noodlot van Desondanks heerste er overal een ontzettend gedrang. Niet zelden strui kelde men overdag ergens over een slapende, die des nachts op wacht was geweest, en die het eerste het beste vrije plaatsje benutte om «le moede leden uit te strekken. Men had koortsachtig gewerkt om het Fort in staat van verdediging te brengen. Telkens weer verlieten pa trouilles soldaten het Fort om te pro beren een uitweg te vinden. Maar o- veral werden zij door de waakzame Indianen opgevangen en ontsponnen zich korte gevechten, zodat er wel haast onophoudelijk schoten knalden Meer dan duizend mensen waren zo dag in, dag uit, gedwongen om dicht op elkaar te leven. Ieder was geprik keld en uiterst gauw op de teentjes getrapt. De vrouwen huilden bij het minst ehet geringste, de kinderen ver veelden zich en schreeuwden, de man nen hadden voortdurend ruzie over de geringste kleinigheid. Drankmisbruik verergerde de toe stand niet zelden, maar ook bracht de whiskeyfles maar al te vaak uit komst bij twisten, een soort genees middel, waardoor men zich weer ver zoende en uitbarstingen van luidruch tige vrolijkheid het gevolg waren, waarbij luid gezongen en gelachen werd. Tegen de avond van de veertiende dag wilde Sabine juist in de haar en Nan cy toegewezen soldatenblokhut bin nengaan, toen zij uit een tent schorre stemmen hoorde, die een lied zongen. Als aan de grond genageld bleef zij staan. Het waren de woorden van het zelfde lied, waarvan Egilson de begin regels had gezongen in antwoord op haar vraag, waar Nancy vandaan wa gekomen. Waar hoorde je thuis Eer je uitvloog? Hoe is je naam' Tom, John of Sam? Niemand weet wie je bent Niemand kent je hier Woonde je in een paleis Of was je een stalknecht? Hier vraagt men alleen Of je een man bent Waar hoorde je thuis Eer je uitvloog? Lang stond Sabine voor de blokhut. Mensen wrongen zich langs haar heen, maar zij luisterde naar het koor van schorre stemmen, totdat het zingen eindigde, het zingen van een lied dat haar zo aan de koppige E- gilson deed denken. Toen zij uit de blokhut kwam vond zij Nancy hurkend voor het vuur, op Indiaanse wijze stukjes vlees roos terend aan het spit. Elk ogenblik kon den Tilthy, Weber en de anderen van hun werk aan de borstwering van het fort terugkeren. Sabine vroeg aan Nancy of er weer soep gekookt moest worden om de hongerige magen te vullen. Elke dag was er nu soep, om dat er gebrek aan groente was. Ook was er haast geen melk meer, om dat er geen voer meer voor de koeien was. Daarom was er maar een ge recht dat iedereen zo langzamerhand verfoeide: vleessoep. ,.Tk kan geen soep meer zien", zei Nancy, wijzend op de stukjes geroos terd vlees. Sabine, gezeten op een bankje, sloeg weinig acht op de woor den van het meisje. In gedachten verzonken roerde zij in de soep, vroeg toen plotseling aan Nancy: ..Weet jü, waar mijnheer Egilson eigenlijk vandaan komt?" Nancy wierp een hand zout iu de soep. ,,Ik vroeg vandaag niet meer dan twee zakjes zout!" zei het meis je „de voorraden raken op. Wat vroeg ook weer?" „Waar komt mijnheer Egilson van daan?" Hoe zou ik dat weten?" vroeg Nan cy verwonderd, ..dat vraagt men toch niet aan een man?" ,,0, 't kon zijn dat hij het zelf ver teld had, of er in jouw aanwezig heid met anderen over had gespro ken", zei Sabine. ,.Ja. een keer heeft hij iets gezegd over een eiland ,over bergen en sneeuw. De naam ben ik al weer ver geten, of misschien heeft hij die niet eens genoemd. Heet water spoot ei* uit de grond, ja, dat heeft hij ook nog verteld!" „Was de naam soms IJsland?" 7.0 vroeg Sabine. „Ik geloof het wel, Missy, maar ik weet het niet zeker!" „Eu vertel me nu eens hoe jij bij mijnheer Egilson terecht bent ge komen!" ..Ja hoe", antwoordde het meisje. „Mijn vader en hij jaagden veel sa men. Misschien waren zij vrienden. Ik denk het haast wel, want gedu rende een koude winter bevroren de voeten van mijn vader en heeft mijn heer Egilson hem naar een zieken huis gebracht. Maar het heeft niets geholpen, want daar is hij gestor ven. Veel later kwam mijnheer Egil soa en haalde mij weg.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3