Sabine Kansloos ten onder in Stockholm oppermachtig Zweden tegen K AP PIE Zweedse revanche (4-1) Terlouw en Kraak bleven lang staande in vloedgolf KANSLOOS is het Nederlands elftal in Stockholm Donderdagavond ge klopt door oppermachtige Zweden, die persé een revanche voor de 1—0 ne derloag in Amsterdam precies twee jaar geleden wilden bevechten. En omdat ook het uitstapje naar Rio de Zweedse spelers moet hebben aangetrok ken, speelden ze verbeten en tamelijk hard- Waarvan van der Sluys (uitge vallen). Kraak, Rijvers en Clavan de onprettige gevolgen ondervonden. Dank zij Kraak heeft onze ploeg stand gehouden tot negen minuten voor het einde toen kwamen de Zweden snel van 2— 1 tot 41 en we moeten er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn wanneer die fantastisch goede Zweedse voor hack» nog meer schot in de schoenen had gehad en we over een minder goede doelman dan Kraak hadden beschikt. Zeker, onze elf konden in de eerste helft tegen de snelle,, technisch beter spe ende gastheren tot een dragelijke verhouding komen. Rijvers schoot al in de eerste ogenblikken hard over, maar de Zweden gingen prompt naar Kraak die roede schoten van Palmer en Jepp son .listig stopte. Stoffelen en Terlouw moenten daarna in vrij hachelijke situa tics opheldering brengen. En alsmaar was het die kleine, witharige linksbin nen Skoglund, die een groot aandeel had in gevaren binnen ons strafschopge bied. Door listige schijnbewgingen en haarzuivere passes gingen van der Hoe ven. van der Sluys en dikwijls ook Ter Jóuw op marionttten lijken, die er alleen maar stonden om gepasseerd te worden Maar als dan eindlijk Terlouw of Stof leien er weer een voet tussen kon krij gen was ook onze voorhoede weer op mars. Doch de Zweden dekten perfect Hofma en Clavau kwamen er practisch geen enkele keer aan te pas tegen Sa mueisson en Nilsson. spil Anderson gaf meestentijds Michels geen gelegenheid om een bal aan te raken. En Rijvers en Lenstra werden al evenzeer uitge Schakeld. De Fries raotht dan af en toe zijn bewaker Ahlund ontlopen, de passes naar Hofma en Michels haalden we.'i.ig uit. Het Zweedse doelpunt kwam daarom niet onverwacht. Fltisend misleidde Skoglund enkele van onze mensen, bracht de bal voor de voeten van Jeppson, die prompt onmogelijk hard inschoot. Kraak weerde af, kreeg de bal niet t epakken en de toegescho ten Jeppson deed het de tweede keer beter. 1—0. Verzet gaf weinig. Met mannenmoed Vochten onze verdedigers tegen de geraf fineerde trucjs, passes en schijnbewegin gen van de op volle toeren draaiende Zweedse binnenspelers. Acht minuten na het eerste doel punt gfog het mis in ons linkse blok, waar Sundqvist Van der Sluys vergeefs liet fackelen, d® bal naar Palmer schoof En terwijl Terlouw uit zijn oven wicht raakte, knade de Zweedse rechtbinnen volmaakt onhoudbaar in. Zo was net na een half uur 2—0 en de Zweedse storm werd iets min der. Weinige minuten na het doel punt van Palmer had plotseling Len s*ra de bal op het middenveld vrij ge kregen en zijn lange pass naar rechts gaf Clavan gelegenheid in een rush Nilsson kwijt te raken Nog even stapte de Hagenaar door om dan flit send in te schieten. Svensson kon s'«-chts machteloos de handen heffen 2—1. Opnieuw, kwamen de Zweden. Ter louw en Potharst en van der Sluys kre gen er nu wat meer kijk op en in laat sto ïrstantie was er dan altijd nog Kra-'k. die voor correcties zorgde. Twee raaa! kreeg aan de andere kant Michels v.in Andersson verlof om iets van schie ten te laten zien. Naast ging het eerste schot. Svensson greep het tweede, nief zonder moeite. Storm brak los Nederland begon waarlijk veelbelo vecd na de hervatting. Lenstra deed vernuftige dingen. Rijvers baande zich een weg naar Svensson zonder tot schie ten te komen en Hofma kwam een frac tie van een seconde tekort om Svensson te kloppen. Wel dreunde aan de an der. kant de paal bij een schot van Pal .eer, maaf h3d Hofma niet opnieuw de gelegenheid iets goeds te laten zien? Nu .'3<.lde hij echter na een verrassende throughpass van Lenstra door te zacht schieten en na dit mislukte vuurwerk bi connen de Zweden met hun grote offensief. Heel ons elftal werd in lutte Ic ninuten aan flarden gespeeld. Een hinkende van der Sulys, een vergeefs zwoegende Stoffelen, nog twee machte loze Ajaxieden: Potharst en van der Hoeven. Daar tussen ongebroken Kraak en Ter'ouw. die vrijwel alleen de Scandi n ivische aanvasgolven braken. Kraak deed dat niet zonder zijn keepersgel uk maar wat de IJmuidsnaar in deze pe riode stopte was wonderbaarlijk. En cLn was er de zwarte Terlouw, ro buust en steeds beter op dreefkomend in de vloedgolf en midvoor Jeppson zijn wil opleggend. Huybrechts had van der Sluys vervangen; steeds feller vochten de Zweden voor een derde doelpunt. Du» uiteindelijk niet te voorkomen was Skoglund en Palmer immers bewo ger. zich vrijwel zonder tegenstand t't in ons doelgebied en toen eenmaal een sublieme crosspass naar links onze verdediging stuk speelde kon de sprintend® linksbuiten Nilssen met een u-ntasisch hard schot.. Kraak slaan Neg bielden de Zweden zich niet in en w-inlge minuten later bracht een pass ce bal bij midvoor Jeppson, die duide lijk buitenspel stond. Opnieuw kon Kraak zich verweren. 41. Even nog sloeg Nederland terug. Cla van slipte door de verdediging, schoot hard en zuiver. Maar Svensson kon er iets van en stopte ten koste van een corner. Het bleef bij een ruime 4— 1 revanche van de Zweden. Amerika ziet zichzelf ,Dood van een handelsreiziger' evenement van toneelseizoen Tenslotte heeft Alkmaar buiten ver wachting nog voOr de winter gelegen beid gekregen te genieten van het eve nement van het afgelopen toneelseizoen Ccmedia gaf Woensdagavond in het Gulden Vlies zijn vertolking van de Death of a Salesman, het interessante stuk, waardoor de Amerikaanse toneel sch'ijver Arthur Miller met één slag be roernd is geworden. Het is het aangrij pende verhaal van de laatste dagen van Willy Lanian, de handesreizieger, ,die zlin hele leven geploeterd heeft om car rièce- te maken, iets ';e bereiken voor z'chrelf en zijn twee jongens. Zijn ge hele leven is gegrond op de waan, die de oasis, vormt van zijn vak: de schone ZONDAG 11 JUNI 1950 Hilversum I KRO 8.00 Nieuws: 8.30 H'ogmis. NCRV; 9.30 Nieuws; IKOR 1C.CC Krkdienst NCRV 12.00 Zangreci tal. KRO 12.15 Apologie; 12.40 en 13 20 Orkest zonder naam; 13.00 Nws 14.00 Weense Bachfestival; 15.25 Ka ntermuziek; 15.43 Russische operamuz. 16.15 Gram; 16.3C Lof; NCRV 17D0 Kerkdienst; 18.30 Motet; 19.00 Geeste lljke liederen; 19.30 Nieuws; KRO 19.52 In 't Boeckhuys; 20.12 UK en thuis; 23.0C Nieuws; 23.1% Kamermuziek Hilversum II VARA 8.00 Nieuws 8.20 VARA Zomerfeest; 8.30 Voor het pla feland:840 Welkom thuis; 9.00 VA RAf*>est; 9.15 Men vraagt en wij draaien 9.45 VARA feest; 10.00 Omroeporkest 10.30 Met of zonder omslag; 11.00 Ca bar. t: 11.15 VARA feest: AVRO 1130 Voetbalreportage Finland'Nederland door Aad van Leeuwen; 13.30 Gram.. 14.0C Promenade orkest; 14.30 Nieuws 1500 Zondagclub; 15.10 Gramofoon; 15.45 Thé Dansant; 16.30 Sport; VAR A 17.00 VARA feest; 18.00 Nieuws; 18 15 VARA feest; 1830 Strijdkrachten KRO 1900 Voor de jeugd; AVRO 20.00 Nieuws; 20.05 Orcliestre Miniature; 2035 Hersengymnastiek; 21.00 Theater «rkts*; 22.00 Omroeporkest; 23.00 Nws. Wie wil collecteren voor de Nationale Reclasseringsdag Zoals wij reeds eerder in ons blad meldden, hebbende samenwerkende re clazseringsinstellingen het voornemen dit jaar wederom de Nationale Reclas seri-ipsdag te houden. Meer dan ooit is tliaus noodzakelijk zovel mogelijk gel deu voor de redasseringsarbeid bijeen lc brengen. A'ile instellingen doen aan deze actie mede. Ook in onze gemeente is een co'xvté gevormd, dat speciaal met deze organisatie van deze dag en de daaraan ve~-.;>nden collecte is belast. Hierin heb ben zitting; N vpma, Langestraat 89, voorz. J. Koelman. Mient 24. secretaris A. J. Visser, Westerweg 147 Mr H Lesterhuis, Steynstraat 19 D. Da velaar, Nieuwlandersingel 49 J. A. Veenhuizen. Rozenstraat 10 Kapieme A H. Hassoldt. Li mm er hoek 40 Het secretariaat wordt waargenomen door J. Koelman, Mient 24 Personen, die zich als collectant(e) voor Zaterdag 17 Juni a.s. wensen be schikbaar te stelen, worden vriendelijk verzocht zich bij het secretariaat schrif telijk of mondeling aan te melden. CINEMA AMERICA1N In Cinema Americain draait deze week een film, die handelt over een gangster, die een dubbelganger ver moord en dan diens plaats inneemt. Maar de secretaresse van de vennoor de èomt er achter, want de gangster heeft een litteken op de andere kant van het gelaat dan de vermoorde. Dat wordt hem tenslotte noodlottig. Een goed gemaakte film. die niet bo ven de middelmaat uitkomt, maar dank zij bet aardige gegeven wel het aanzien waard is. VICTORIA THEATER Virginia Mayo, een allerbekoorlijkst me.s'c, dat wij vaak aan de zijde van Danry Kaye in diens films zagen, speelt de hoofdrol in Color^do Territory, die deze week in het Victoria theater. Er wordt hard gevochten in deze film en de ll£ fhebbers van een spannend cow boy verhaal kunnen wij dit filmpje best aanreden. illusie, de stralende glimlach, de blin kend gepoetste schoenen. Tot deze con clu.rie komt hij tenslotte slechts moei zaarn als hij met zijn 63 jaren na 35 jaar trouwe dienst ontslagen wordt, omdat hij de zoon van zijn oude baas niet genoeg voordeel meer oplevert. Het gedrag van zijn zoon Biff en de aanstormende herinneringen brengen hem tenslotte tot zelfmoord, ten einde met de ulkering van levensverzekering Biff, aan wiens mislukking hij zich schul dg weet, in staat te stellen opnieuw te beginnen. Volgens de opvatting van Joh. de Meester» die de regie voerde, is Willy Loeien niet een individueel geval of de vertegenwoordiger van een bepaade k'arse, die onder ligt. maar de Ameri kaan, arm of rijk, die slaaf is van zijn eerzuchtig streven naar populariteit en rijkoin en de waarde van liefde en te vredenheid nauwelijks kent. Toch ligt iu deze levensopvating iets algemeen c.pnselijks waarnaar zeker een groot ge deolte van de bevolking der beschaafde wereld buiten Amerika zich richt. Het kan zo veleu tot waarschuwing zijn als zij i«'ts van hun eigen leven hierin her kennen. De tragedie van het oorspron ke'ijk gelukkige g<|:in, dat door de le -• er, wijze van de vader uiteengeslagen wo.de ,ae mislukking van Biff. de veel bi'ovende zoon, waarvan de ontdekking van de echtelijke ontrouw van Willy oorzaak is, de ommekeer als Biff zich bevrijd van de hem opgedrongen levens hcucling en zichzelf wil zijn, zijn met het hoofdmotief verweven tot een adem acnei* end geheel. In de opeenvolging v. sterke scenes krijgt onze aandacht geen ogetillik gelegenheid te verslappen. Di* stuk biedt een unieke kans aan alle spelers tot grote prestaties, waar van ceze dan ook een dankbaar gebruik maakten. Het was werkelijk af. Speciaal willen wij nog noemen John Gobau Willen Lom3n en Ko van Dijk als Biff Het publiek, door de warmte helaas i talrijk, was dan ook diep onder de indruk en dankte met een ware o\a*>. LERGEN OPENLUCHTTHEATER Het gordijn gaat weer open!!!!! Welk gordijn???- Het onzichtbare gordijn van het Open luc' ttheater! Aan de gasten, inwoners en omwo ners zal deze zomer weer een kunstzin mg programma worden aangeboden. Dit programma «s dezer dagen versche ren. Dinsdagavond 20 Juni heeft de ope ningsvoorsVelling paats met Don Qui chot op de bruiloft van Kamacho van Pieter Langedijk. Het zal u nog wel be kenü zijn van twee jaar geleden, toen de Bergense spelers het stok met veel succes ten tonele voerden in ons Open Mc ..'theater. Ditmaal word;- het ge spe^ld door het Zuid Nederlands To -.et', dir. Pierre Balled ux toer mezzo: Velen vroegen of de Ber gtnse Spelers dit jaar nog voor heï voetlicht komen. Het antwoord hierop is -reen, omdat de regisseur, de heer J. Haakman, wegens gezondheidsredenen dit j^ar deze zware taak niet kon waar aem' n. ,,Doa Quichot op de bruiloft van Ka macho' is een bij uitstek geschikt open .uchtspel en behoor": tot de Nederlandse klassieke blijspelen. Woensdag 28 Juni speelt in het thea ter de „VanCouver Boy's Band* een wereldberoemd orkest ufc Canada. Het is nog nimmer in ons land voorgekomen dat een orkest uit Canada en nog wel een. dat het praedicaafc „Wereldkam pioen" draagt en bestaat uit 35 jonge muzikanten van 14 tot 20 jaar, optreedt Nadere bijzonderheden over dit evene ment zullen in dit kort bestek geen plaats vinden en volgen later, maar 'n ieder za! het op prijs stellen in het ka Jcr van Nederland dankt Canada voor alles wat dit moedig volk voor de be viijding heef: gedaan en geofferd.. ,het concv* bij te wonen. Het gemeentebe stuur heeft in di*: opricht zijn taak be grepen en zal het orkest des middags 5 uur o'licieel ontvangen. Aan de burgers verzoekt hé: bestuur var. VVV deze Canadezen gastvrij in hun huizen te ontvangen, en ze vot>r de nacht na het concer"; logies te ver schaffen. Reeds nu kan men zich hier toe opgeven aan het Bureau VW en het bestuur hoopt, dat het in zijn ver wac1 tingen niet beschaamd zal worden Geefi li dus spoedig op! Wij vervolgen in korte trekken onze bespreking van het zomerprogramma, ook van de festi viteitcr. in het dorp zelf. erdag 8 Juli geeft de Berger Gym rrstiek vereniging „Be Quick" s avonds 7 uur in het Openluchttheater een gym naJ iekdemonsrj-aüe. Woensdag !2 Juli: Sspeelt de bekende amateur vereniging „Cantecleer" uit Alkmaar het vrolijke openIuch:blijsPel „Je kunt het toch niet meenemen' in speciale decors, vervaardigd door Karei Cc.'rot Die spel wordt 18 Juli herhaald Woensdag 19 Jui het jaarlijks licht feest; de verlichings3vond! Woensdag 26 Juli speelt hé: Zuid Ne derlands Toneel „Vrouwenschack", een ridde-spel van Jan Bresser Woensdag 2 Augustus het eerste bloemencorso na de oorlog, des avonds gevolgd door een opvoering van Twee Edellieden van Verona van Willem Shakespeare door het Nederlands Volks toneel. Zaterdag 5 Augustus: Scapiso Ballet des avonds 8.30 uur. Woensdag 9 Augustus Cantecleer en 20 Aug. reprise van Twee Edellieden van Verona. Onderhandelingen zijn nog gaande om het Augustus programma uog uit te breiden. 11,. dit programma moge blijken, dat het VW bestuur alles in het w-erk stel;, c.m de bezoekers van ons dorp aan gename ontspanning to bieden. BIOSCOOP DE RUS. In Bergen bioscoop lopen deze week weer twee films van uitzondrlijk for maat. Van Vrijdag tot Zondag loopt de Franse film Nightstop in Dakar, 'n ontrceiende film met een voortreffelijke rolbezetting. Het is een liefdesverhaal var een jong meisje, dat een vurige liefde opvatte voor een vrolijke jongen, die het geval als onbelangrijk beschouwt en naar Afrika vertrekt zonder afscheid te nemen. As z ijhem bij toeval, na drie jaar weer terug ziet. heeft zij al kennis aan een ander, waarmee zij gaat trou wen. In Dakar wordt zij opge v/jcht door de bruidegom. In het vlieg tuig ontstaat brand en als het vliegtuig zijn ondergang te geraoet schijnt te gaan wordt rij zich bewust van de vergissing die zij dreigde te begaan... want de vrolijke jongen was de piloot van het v je: ccig. \Gn Maandag tot Woensdag een ge heel onder genre. Een film van de groot s'e regisseur. Alfred Hitchcocks. De Za,.k Paradine is een film waarin zeven der grootste sterren als GregoryPeck. Ann Todd. Charles Laughton. Ethel B tvymore, Charles Cobum Louis Jour dan en Alida Valli. bekend geworden door De Derde Man triomfen vieren. Het Is een verhaal van een vrouw, die in de gevangenis word-; opgesloten, ver dacht van moord op haar blinde echt genoot, kolonel Paradine. Het zijn de voorbereiding van de rechtzaak en het „Old Bailey" zelf. Een brilliante en boeiende firn naar au tfvrtieke gegevens. Toegang 18 jaar. WINKEL De raad komt bijeen 'De raad der gemeente Winkel komt bijeen aanstaande Dinsdag 13 Juni om half acht. Er staat op de agenda o.m. ca voorstel van B en W om hen te machtigen een ontwerp met kostenbegro tiag te laten maken voor een nieuw n::thuis voor 30 bedden met mogelijk heden tot uitbreiding Bovendien wordt voorgesteld om een stuk grond te onteigenen, toebehorende aan mej H. Melchior, waarop in de tokomsf genoemd gebouw zal moeten errrzen. Alkmaars Vredescomité Nar.r ons wordt medegedeeld van de zijde van het Alkmaars Vredescomit', is thans in Alkmaar begonnen met het in iam^en van handtekeningen voor een petitiennementsactie. Deze actie is voor het verbod van de atoombom, de instel ling van een doeltreffende organisatie, die moet waken over de uitvoering hier van en het beschouwen als oorlogsmis daJij.er van die regering, die als eerste het atoomwapen gebruikt. V. oensdagavond is door de leden van het Vredescomité het oude gedeel te v&n de Uittenboschstraat afgewerkt, het resultaat was, dat 675 handtekenin gen werden ingezameld. Woensdagavond 14 Juni vertrekken de le en van bet Alkmaarse Vredesco mité opnieuw vanaf mevr. Wolf. 3de Ocstvstraat 3. Ol'DKARSPEL ."«O-JARIG AMTSjLbi FT-H Zaterdag 17 Juni a.s. zaï het ó0 jaar geleden zijn, dat de heer G. Prijs in dienst trad bij de Noordhnl- iandsclie Brandwaarborg-Maatschap pij van 1816 te Oudkarspel. Overeenkomstig de wens van de ju bilaris zal dit bijzondere feit Vrijdag middag 16 Juni a.s. ten kantore der Maatschappij in intieme kring van Directie en Collega's herdacht wor den. OUDKAKSPEL SCHOOLFEEST O.L. SCHOOL De schoolfeest commissie der O.L. School besloot het schoolfeest voor de beide hoogste klassen te houden op Vrijdag 16 Juni met een reisje naar Haarlem en omgeving, met op het programma een bezoek aan de Grote of St. Bavokerk en de Ruine van Brederode te Santpoort. De lagere klassen gaan de week daarop, Donderdag 22 Juni naar Ber gen en Castricum aan Zee. ST. PANCRAS RODE KRl'IS-COLLEC'TE Dezer dagen werd in de gemeente de Rode Kruis-collecte gehouden. En werkelijk de ingezetenen van St. Pan cras blijken zeer goed hot mooie en nuttige werk van het Rode Kruis te waarderen. In totaal werd £156.31 op gehaald, voorwaar een uitstekende opbrengst. Ook werd in de afgelopen week de reclasseringscollecte gehou den, waarvoor onze burgers in to taal f34.04 offerden. Een woord van donk voor gevers en collectanten is hier wel o- oi.aats. toftVO'. DE SC1IOLI'E KST K.K. SCHÜLEX In een Woensdagavond gehouden vergadering werd het schoolfeest voor de R.K. jongens- en meisjes school te Noordscharwoude als volgt vastgesteld: De hoogste klassen 18 Juli naar Am sterdam, met bezoek Artis en Schip hol. De lagere klassen gaan 20 Juli naar Bergen. Men besloot de reizen met 1 bussen te maken. EN DE STAD VAN IVOOR '3 Urenlang gebeurde er niets, be ha've het geluid van de tamtam, dat soms jterker, en dan weer zwakker weyd Het hart van de maat klopte luid, en rijn ogen keken schichtig naar de oe vors. Het bevalt mij niet! dacht hij. Er kar. van alles gebeuren! Wat moet ik d^en! De maat kon niets doen. Zijn trillen de handen draaide aan het stuurrad. Het werd schemerig en toen de maat toevallig even recht vooruit keek, zag hij ae grote .open muil vaneen kroko dl! vlak voor t.et schip. Hij gaf een langgerekte gil, ,en net op datzelfde mo mom, schoot er een pijl langs zijn neus De maat stond een ogenbik met ver draaide ogen te kijken.en toen holde hij. zo vtog als zijn benen hem konden dra gen bet trapje van de brug af. Kappie had niet eens tijd om er iets van te zeggen, want ook hij had de pijl geriei. Ze schieten met pijlen op ons!! ze: hij. Dit wordt te gek! Dit wordt ge vaarejk! Dat hoort er bij! zei de baron op iuif-hende toon. Vergiftigde pijlen! Plechtig! Het Kan niet mooier! Dat we dt -.elf mee mogen maken! Ik vind Verder kwam hij niet, want er schoot meen een pijl tussen de gezichten van Kapnie en de Baron door.Het scheelde maar een haar. of het ding was in een neus van een van beiden terecht geko Het noodlot van Twee mannenSabine voelde zich plotseling warm worden. Zou Haastig drong zij door de bij de deur staande vrouwen, zij luisterde niet eens meer naar de gesprekken, naai de vragen en opmerkingen, die men elkaar toeschreeuwde. Regelrecht ging zij naar de commandopost. Sa- biue klampte een korporaal aan, die bevestigde dat in de afgelopen nacht twee nianuen, blanken, doorgedron gen waren tot de voorste wachtpos ten, staande onder bevel van luite nant Keats. Zij hadden zich op mira culeuze wijze door de Iudianen we ten heen te slaan. Een hunner was gewond, maar wie wist de korpo raai ook niet. Luitenant Keats had hen onmiddellijk na de aflossing bij de kapitein gebracht, omdat zij waar schijnlijk kostbare inlichtingen beza ten overde Indianen. Sabine aarzelde thans geen secon de meer. De wacht voor de comman dantspost maakte aanstalten om de toegang aan haar te beletten, toen zij die richting uitkwam, maar het meisje wachtte geen ogenblik op de vraag wat zij wilde. Haastig snelde zij langs de totaal verblufte schild wacht rukte de deur open en Ja, daar zaten zij: Egilson en Bi- anchi, de twee mannen, die volgens kapitein Ecuyer onherroepelijk ten dode waren opgeschreven. Elet duur de echter enige seconden voor Sa bine hen herkende, gehuld als zij va ree iu lompen, besmeurd met leem en modder. Hun gezichten waren zeer sterk vermagerd, en zij hadden nog geen tijd gehad om zich behoorlijk te wassen. Om de linkerarm van Bian- chi zag Sabine een dik verband, op enkele plaatsen rood gekleurd van het bloed. Toch was dit alles niet voldoende geweest om Sabine te doen twijfelen. Zij. had in een oogopslag gezien dat Egilson niet langer de trotse farmer was. Daar zat een ge broken mens, met een doodsbleek ge zicht, wiens ogen in verre verten staarden, zonder iets te zien. Ook Bianchi, zittend voor het bu reau vande kapitein, was sterk ver anderd. Maar dat merkte Sabine pas toen hij opsprong en op haar toesnel de. Nu pas ontdekte het meisje, dat ook hij een man was geworden, cn dat ontvoerde haar zo dat de tranen in haar ogen sprongen. „Juffrouw Murner" riep hij vro lijk, haar de rechterhand reikende, „wat ben ik blij u terug te zien." Neen, van de toneelspeler was niets meer overgebleven. Zelfs zijn stem klonk anders, natuurlijker. Met een schuwe blik op Egilson antwoord de het meisje: „Wat ben ik dank baar jullie weer te zien. Het was ge meen van ons jou en mijnheer Egil son alleen te laten." Hier stokte zij even. nog steeds Bianchi's hand vasthoudend. Pas toen kapitein Ecuyer zachtjes kuchte liet ?-ij de hand van Bianchi los. „Vergeeft u me, dat ik hier zo kom binnen stormen," verontschul digde zij zich toen. „Ik ga meteen weer weg." „Blijft maar gerust, was het ant woord. „Wij zijn klaar met ons ge sprek." Toe pas werdde Sabine zie' recht streeks tot Egilson. „Als u eens wist, mijnheer Egils»* hoe blij ik ben u behouden terug zien. Ja, we hadden u niet in de steek mogen laten." „We hebben er ons zo ook doorheen geslagen, juffrouw Murner" was het antwoord. Sabine schrok van zijn stem. Eens zo klankrijk, was deze veranderd en hees geworden. Zij stamelde: „en hoe is de far» oraf gekomen, en Bedfort.?" „De farm bestaat niet meer," ant woordde hij berustend, zonder op to zien, „en Bedfort evenmin." Wordt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 5