Jkmaaidei' PANAMA in opschudding door misplaatste grap Weer 4 doodstraffen in Praag uitgesproken de Telex tikt.. MAANDAG If JUNI 1950 m jL ZESDE JAARGANG NUMMER Uitgave Stichting JDe Vrije Alk maarder" Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f 1.25 per maand f 3.65 per kwart, bij vooruitbet. Advertenties 14 ct. p. mm., familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Verantw. redacteur: J. v. Zoonen Bureau: Ridderstraat, hoek Oudegracht I Tel. K 2200=1971 Truman verzekert: Economische hulp aan Europa zal na 1952 eventueel voortduren In een' voor de universiteit in Missourl gehouden rede heeft president Truman een beeld geschetst Tan de internationale toestand. „De door Amerika getroffen maatregelen voor de economische hulpverlening zijn noodzakelijk om de Trije naties Tan de wereld in staat te stellen weer stand te bieden aan het communistische imperialisme" zo verklaarde Tm man. Zelfs vranneer die maatregelen, te gen het einde van het plan-Marshall grotendeels hnn doel bereiken, zal het nationale levensbelang dat voor de Ver. Staten gelegen is in een eco nomisch gezonde wereld, niet in '52 ophouden te bestaan. Indien wij on ze hulp staken, zou, daar de West- Enropese landen nog steeds niet al de producten, welke zij in de Ver. Staten en iu andere landen kopen, kunnen betalen, het eindresultaat een plotselinge daling van de levensstan daard zijn, terwijl de verdediging zou worden verzwakt en er meer kans zou bestaan dat de communisten zich van de macht zouden meester maken President Truman legde er hierna de nadruk op, dat het voor de Ver. Staten noodzakelijk is alle maatrege len, die van 195- af er toe kunnen bij dragen om het dollartekort van de Europese landen te verminderen, grendig te bestuderen. „meneinde dit tekort te beperken" zo voegde hij er aan toe, moeten de Ver. Staten voor alles de Europese uitvoer naar de Ver. Staten bevorde ren door o.m. de douanetarieven te verlagen, voor zover andere landen soortgelijke maatregelen treffen". „Het is duidelijk dat wij onze bij zondere financiële steun aan het bui tenland niet langer willen voortzet ten dan noodzakelijk is", zo verklaar de president Truman nog ,,en daarom moeten wij op de toekomst bedacht zijn en de wijzigingen voorzien, die er toe strekken een hoog handelSpeil te waarborgen en de kapitaalsbeleggin gen in alle landen te vergemakkelij ken, terwijl onze programma's voor economische hulp beperkt zullen worden". De president legde andermaal de Nieuws nadruk op het nut van punt „vier" tot steun aan de achterlijke gebieden Hij wees er op, dat de welvaart van de arme gebieden nieuwe afzetge bieden zal scheppen. Tenslotte verzekerde de president der Ver. Staten opnieuw, dat het A- merikaanse volk zich vastberaden te gen bet isolationisme zal blijven ver zetten en hij betreurde het, dat de Oost-Europese naties door de schuld van de Sowjet-Unie niet aan het Eu ropees herstel hebben kunnen deel nemen. Hij gaf eveneens als zijn o- ver.uiging te kennen, dat de vooruit gang van de wetenschap voor vrede lievende doeleinden in de wereld kan v/orden aangewend. Dief na achtervolging gegrepen Donderdagavond omstreeks zeven uur beeft een 46-jarige man te Ut recht in de Zadelstraat met enige straatstenen de etalageruit van een jnwelierszaak stukgeslagen. Hij heeft drie plateau* met in totaal negen ringen nit de talage genomen en reed daarna op zijn fiets er vandoor. Een verpleegster van het Stads- en Academisch ziekenhuis hoorde het glasgerinkel en zag hem er vandoor gaan. Zij wierp haar fiets voor die van de vluchteling, maar hij kwam niet ten val. Op haar geroep „houdt de dief" werden een spoorwegambte naar en zijn dochter gealarmeerd, di^ bij een bushalte stonden te wach ten Zij slaagden, met enige anderen erin de man te overmeesteren en a?n de politie over te leveren. Het: bleek dat de mar. nog twee plateaus met in totaal 6 ringen bij zich had. Het andere bad hij in de baast ver loren, het lag op straat. De man, dio verblijf hielt, in een logement te Utrecht, heeft in de loop van de dag de situatie bij de juwe lierswinkel opgenomen. Hij ging 's avonds per fieta naar de winkel. van dag tot dag MAANDAG treedt in werking de wet tot aanvulling der cmgevallenrente. Ingevolge deze wet zuljen rentes krachtens de ongevallenwetten toege kend naar aanleiding van verlies van arbeidsgeschiktheid van meer dan '25 pCt worden verhoogd met ten min ste 25 pet. Deze verhoging wordt ge geven voor ongevallen in gevolge de zee-ongevallenwet, die plaats gehad hebben voor 1 Januari 1946. Voor de andere ongevallenwetten geldt als zo danige datum 1 Januari 1947. De ver hogingen worden automatisch uitge keerd. DE SOWJETRUSSISCHE min.-pres. Stalin bevindt zich op het ogenblik in China voor overleg met. autoritei ten van bet communistische China, aldus meldt kolonel Eestbey, admini strateur van het blad Evening News Volgens kolonel Estey verliet Stalin 1 Juni Moskou, waar hij 10 Juni zal terugkeren. Aan het volk was mede gedeeld, dat hij van het Kremlin af wezig is voor een welverdiende rust. Als doel van deze reis wordt ge noemd het geven van orders aan de communistische leiders van China en het vaststellen van een nieuwe reeks politieke maatregelen voor het door de communisten veroverde gebied v. het Verre Oosten. NAAR WIJ VERNEMEN zullen de burgemeesters van alle plaatsen in Europa, die in het KLM-net zijn op genomen (ongeveer 35) Hollandse nieuwe baring en Nederlandse oude jenever aangeboden krijgen. De aanbieding geschiedt door de samenwerking van de Nederlandse bond van haringhandelaars, een Ne derlandse distilleerderij en de KLM De burgemeesters krijgen een vaatj# met twaalf haringen en een half kruik je oude jenever. NAAR WIJ VERNEMEN zal op 15 Juni en op 18 Juli wederom een KL M-toestel met Nederlandse emigran ten naar Australië (Sydney) vertrek ken. Met beide vluchten tezamen zul len ong. 100 personen worden ver voerd. GISTERMORGEN arriveerde te Rolt. het schip Waterman waarmee 1613 militairen uit Indonesië in het vader land terugkeerden. Alvorens de ont scheping om 9 uur een aanvang nam werden de jongens toegesproken door kapitein J. C. Buhrman namens de ko ningin, namens de regering door de staatssecretaris van oorlog, mr. W. H. Fockema Andreae en door luit kol. Lasch de Bere namens prins Bernhard. Voor en tijdens de debar- katle speelde het muziekkorps van de tweede kaderschool infanterie te Weert. „Russen overschreden demarcatielijn" Donderdagavond werd de bevol king van Panama door een hevige selirik bevangen, toen de plaatselijke radio haar gewoon programma on derbrak voor het doorgeven van "n bericht, volgen;, hetwelk de Rassen zopas Duitsland hadden overweldigd. Het, ging in werkelijkheid om een misplaatste grap van onbekenden, die zich toegang hadden weten te ver schaffen tot de telex machine op de vlieghaven van Tocumen In de lo kalen van de International Airlines Coinpany. Deze slaagden er iu een eerste boodschap, die zij zogenaamd uit Miami van een Amerikaans nieuws bureau hadden overgenomen, door te geven en volgens welke 100.000 Rus sen, gesteund door pantserwagens en vliegtuigen, de demarcatielijn in Duitsland hadden overschreden In de tweede boodschap welke kort daar op werd doorgegeven, werd verklaard dat president Truman krachtdadige Botsing in Den Haag Donderdag kwamen in Den Haag een ambulance-auto, een luxe-auto en een motorfiets met elkaar in botsing doordat de bestuurder van de ambu lance-auto de 39-jarige S. uit Den Haag. die op de Leidse straatweg in de richting Leiden reed, geen voor rang verleende. De motorrijder werd met een schedelwond en een zware hersenschudding in het ziekenhuis in Den Haag opgenomen, waar hij omstreeks zes uur overleed. Een paar inzittenden van de luxe-auto werden met snijwonden naar het zelf de ziekenhuis vervoerd. tegenstand had bevolen. Het valse bericht zou medegedeeld zijn aan president Arnulfo Arias, die oo het ogenblik in zijn zomerverblijf te Goguete met vacantie is en die, zo meent men, zich reeds gereed ge maakt had om dadelijk per speciaal vliegtuig naar de hoofdstad terug te keren, toen een tegenspraak van het nieuwsbureau uit New York werd om geroepen. Bedoeld nieuwsbureau was door zijn plaatselijke correspondent telegrafisch opgeroepen en wist da delijk de bevolking tot rust te lyen- gen. Vliegtuig onthoofdde 16-jarig meisje Een onbekend gebleven vliegtuig, da> laag over het strand te Cliften Beach bij Karatsji vloog, heeft een 16jarig meisje onthoofd en twee van haar vriendinnen gewond. Volgens oog getuigen vloog het toestel eerst eni ge malen over, voordat bet ongeval gelx-ujrile. 70 Japanners onder stenen begraven Meer dan 70 Japanse spoorwegar beiders werden gistermorgen bedol ven onder gesteente, dat op een spoor lijn hij Tokio stortte. Reddingsploe gen zijn aan het werk. Er wordt melding gemaakt van 14 doden. Meer dan 40 spoormanuen worden nog vermist. Het reddingswerk is voorlopig gestaakt wegens het gevaar van nieuwe aardverschuivingen. Er zijn 20 man uitgegraven. Een hunner stierf later in het ziekenhuis. Het Staatsgerechtshof te Praag heeft Donderdagavond meTr. Hora- kOTa en de verdachten Bnchal, Peel en Kalandra ter dood veroordeeld. Al le 13 beklaagden werden schuldig be Tonden aan hoogverraad en spionna- ge. De beklaagden Nestaval, Hejda, Preuell en mevr. Kleinerova kregen levenslang dwangarbeid. De andere 3 beklaagden, onder wie mei. Zemi- ncva, kregen straffen variërende tus sen 2S en 15 jaar dwangarbeid. Alle verdachten werden veroordeeld tot verlies van hun bezittingen en van hun burgerrechten. Hejda, een voormalige fabrieksei genaar kreeg een boete van een half millioen kronen ia Kriziek, Nestaval rechtskundig adviseur van de Britse ambassade, werd met 150.000 kronen (meer dan 10.000 gulden) beboet. De vier ter dood veroordeelden te kenden beroep aan. De anderen be rustten in het vonnis. De voornaamste beklaagde in het proces mevrouw Ho>rakova, verklaar de Donderdag, dat zij haar mening niet geheel veranderd had, omdat de ze was gevormd door mannen, die steeds een grote invloed op haar had den gehad Masaryk en Benes. Alle beklaagden kregen verlof een kort woord te zeggen, voordat het Hof zich terug trok om de vonnissen te overwegen. Kwakzalver opgepakt de Rotterdamse politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 63-jari- ge Rotterdammer die zich naar het oordeel van de politie schuldig ge maakt heeft aan kwakzalverij. Door de strenge controle van de laatste jaren had de man zijn operatieter rein buiten Rotterdam en hij bewerk te het platteland, voornamelijk de Betuwe. Zo zou hij rekeningen heb ben uitgeschreven, die van f25 tot f40 varieerden. Hij zou tegen een man gezegd hebben, voor wiens vrouw hij ontboden was. „Jij bent'er nog erger aan toe dan je vrouw". Dit bezoek kostte tweemaal f20 en aan medicamenten f200. Na deze een week te hébben gebruikt, moest de patiënt hiermede ophouden en wer den nieuwe a raison van f80 voorge schreven. Brand in exprestrein In de exprestrein Birmingham- Glasgow is Donderdagavond brand uitgebroken. Drie kinderen en 2 vol wassenen kwamen in de vlammen om De voorste wagens van de trein bran den uit. Functionarissen van een bergingsmaatschappij zochten, nadat de lijken waren verwijderd, in de uitgebrande wagens naar kostbare ju welen, die zie' in de trein zouden be vinden. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 410.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bovendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. Een Chinees, die een handgranaat een winkel in de provincie Welles Malakka binnenwierp, kwam daar bij zelf om het leven, terwijl 23 bur gers gewond werden. „Je kunt ons geven wat je wilt. maar in geen geval melkpoeder", krij gen vertegenwoordigers van een bui tenlands hulpcomité voor voedsel voorziening iu het Griekse plaatsje Polykstrom van de vrouwen te horen Als iemand vraagt: „Waarom niet.'" krijgt hij ten antwoord „Daar krijg je tweelingen van. Het hulpcomité is reeds enige tijd bezig met distributie van melkpoe der. Het toeval wilde, dat twee vrou wen, die na het begin dezer distribu ti" moeder worden, allebei een twee ling kregen. Het comité heeft nu grote moeite om het vooroordeel tegen melkpoe der uit de weg to ruimen. Huwelijken en gros. In bet Brabant se dorpje Sint Antlionius zal op 20 Juni in het huwelijk treden de weduw naar Vloet, maar op dezeifde dag e- veneens zijn beide zoons Gerrit en Theo. alsmede zijn dochter, wier toe komstige levensgezel eveneens Vloet heet oDe merrie, die de beer Kikkert in Westergeest op Texel 2 jaar geleden aan een boor in het na burige Den Hoorn verkocht bad, kon haar vroegere baas schijnbaar niet vergeten. Mogelijk is bet ook, dat Ce betere grasgroei haar trolc, want gis termorgen verscheen ze plots weer op het erf van de vroegere baas Bij Lobith is in de Rijn het lijk opge haald van een man, die reeds acht dagen in het wa'er gelegen beeft Nu de touristische deviezen voor Duitsland zijn vrijgegeven, dient men wel te bedenken, dat een visum voor lopig nog noodzakelijk is oDe geallieerde hoge commissie in Duns land heeft bekend gemaakt, dat de Westduitse regering grotere bevoegd heid gekregen heeft, inzake het af sluiten van verdragen met buitenland se mogendheden oOp het ogan- blik lopen 200.000 werklozen dage lijks in België rond oDe laatste tijd zijn er in Beverwijk meerdere g° vallen van diphterie geconstateerd. Kinderen van 1 tot 6 jaar moeten in geënt worden o— In Assen is bij verstek de doodstraf geëist tegen de voormalige SS-officier Hoogendam die in de bezetting talrüke onderdui ke—-'«n nr-' en doodschoot oIn de Westduitse staat Beieren waren aan het einde var de vorige week 350 typhuspatiëo ter in ziekenhuizen opgenomen. Ze ven personen zijn reeds gestorven Parijs krijgt een vliegende nachtclub. Iedere avond stijgt een vliegtuig oo voor een vlucht boven de Franse hoofd stad. Er zal worden gedanst en ge dronken. te- wijl avond kleding ver eist is. Als dat rrrar goed gaat o Gistermiddag is een 57-jarige matroos in een negen meter diep ruim in een schip in de Amsterdamse haven ge vallen. De man is dood oDe stad Bergen op Zoon heeft thans 30.000 inwoners oDoor onbekende oor zaak is brand ontstaan in een hout warenfabriek te Helmond. De scha de loopt in de tienduizenden guldens. oIn Kamperveen verliet een bij onkoningin de korf om te gaan zwer men. Ze vond in de woning van een wegwerker een gat in de muur en met haar volgc' ngen ging zij naar bin nen, waar de zwerm onder de bedste de terecht kwam. Goede raad was ziju gezin niet zou hoeven te lijden door zijn misdaden. Hij hoopte, dat ziin geval voor anderen een lering zou zijn, dat het nutteloos was te trachten de nieuwe loop der gebeur tenissen tot staan te brengen. De meeste andere verdachten be schuldigden zichzelf en vroegen te mo gen werken ..voor de nieuwe sodalis tische wereld". Peel verklaarde, dat zijn activiteit „zo misdadig is geweest, dat ~ij niet te verdedigen is. Mevr. Kleinerova dankte de politie voor „het geduld, dat deze met haar had gehad". De rechter moest verschillende ma len een einde maken aan het hoonge lach, waarmet de publieke tribune de berouwvolle verklaringen van de meeste verdachten ontving. duur want niemand zag kans de nij vere beestjes onder de slaapgelegen heid weg te krijgen, zelfs een ijlings ontboden imker niet. Thans zal de bedstede afgebroken moeten worden oTwee jaar is geëist tegen een Arnhems metselaar, die zich aan een plex van feiten schuldig maakte, zo als niet stoppen voor een opsporings ambtenaar omver rijden van een po litieman, alsmede het aanrijden van een wielrijder, die de volgende dag overleed. Zijn beide broers werden wegens meineed veroordeeld tot acht maanden. oWoensdagavond is op de weg van Sacramento, de hoofd s'aC van Californië een vrachtwagen geslipt en over de kop in een afwate ringskanaal terecht gekomen. De i'J zittenden werden gedood oEen Duitse gravin is te paard naar Rome gegaan en vervolgens in een klooster getreden. oEen professor van dc Harvarduniversiteit in Amerika is o ver de drempel gestruikeld en dood neergevallen. oEen burgemeester in de oostelijke zone van Duitsland is door de gemeenteraad ontslagen, om dnt hij 30 ton staal en 62 ton ijzer clandestien had opgeslagen. De Engelsman A. K. W„ inspec teur van de Brits-Amerikaanse ta- baks maatschappij. een Vietnamese politie-agent er Emile Harmann, Franse employe van de Indochine-e en Afrikaanse handelsunie zijn door verzetslieden van de Vietminh dood geschoten. De regering van Birma maakt Don derdagavond 1 -kend. dat zij diploma tieke betrekkingen met Peking heott aangeknoopt er overeenstemming l»e reikt heeft over de benoemioir "at» 1 ambassadeurs. Belastingconsulent bedroog klanten De recherche te Rotterdam heeft aangehouden de 40-jarige belasting consulent S. uit Rotterdam .Deze man zou zich schuldig hebben gemaakt aan verduistering van ong. dertigdui zend galden. Do man had zich iu 1947 als zelf standig belastingconsulent gevestigd en had vooral in schipperskringen vele klanten. Zo behartigde hij ook de belangen van een zekere schipper A. H. te Krimpen aan de IJssel. De ze las van de week in de krant, dat eer zekere S. veroordeeld was. Deze S. was echter niet dezelfde als de belastingconsulent., maar dat kon de schipper niet weten. Hij dacht aan zijr consulent en schrok. Daarop bel de hij de belastingen op, omdat hij zijn consulent op diens verzoek in de loopt van 1949 ruim tienduizend gul den ter hand had gesteld om voor hem belasting te betalen. Bij do be lastingen was echter sinds 1946 geen betaling meer voor hem gedaan. Hij stapte naar het huis van S., maar de ze was niet aanwezig. De schipper kreeg argwaan en ging naar de poli tie, die een onderzoek naar de ver blijfplaats van de man instelde. Zij kon evenals de schipper de man thuis niet te pakken krijgen en toen bleek dat de consulent sinds enige tijd zijn tenten in een hotel had opgeslagen om „rustiger te kunnen werken". De politie vermoedt dat nog meer schippers het slachtoffer zijn ge worden. zodat het onderzoek ook nog niet beëindigd is. Ex-militairen door Belg opgelicht Verschillende dagbladen stellen ge repatrieerde militairen in de gelegen heid een gratis advertentie te plaat sen om zodoende een betrekking te krijgen. Ook een Rotterdammer, maak te hiervan gebruik en weldra kreeg hij bezoek van een man, die vertelde hoofdvertegenwoordiger van een Bel gische textielfirma te zijn. Hij had vertegenwoordigers nodig, die op htm beurt weer met agenten moesten wer ken. Borgstelling was vereist. De man stortte f300 cn begon te werken, waarbij hij f100 kosten maakte. De exmilitair twijfelde echter aan 's mans eerlijkheid en ging naar de po litie. die de hoofdvertegenwoordiger in Breda arresteerde. Het was een 67 jarige Belgische huisbewaarder. Van het geld bleek niets over te zijn. Het is de politie hekend, dat ook een ex- militair in Numansdorp zaken met de man heeft gedaan. Deze had hem f1300, zijn spaargeld ter hand gesteld Keren Joden uit Israël terug? Vele teleurgestelde Joden vol gens sommige schattingen al 500 zijn illegaal van Israël naar Duits land ternggekeerd en hebben bij de Joodse oranisaties in Duitsland ge klaagd. dat zij verkeerd over de mo- gel'Ikheid in Israël waren voorge licht. Volgens Amerikaanse functionarissen van de inlichtingendienst is thans 'n illegale organisatie bezig met het bin nen smokkelen van Joden in Duits land en Oostenrijk. De organisaties werken via Italiaanse havens en ge bruiken dezelfde methoden als die. welke tevoren de Joden in oragekeer de richting had gebracht. Alle 32 leerlingen uit een van de hoogste klassen van het lyceum te Nlce ziin voor de rest yan het school 'nar van school gestuurd, omdat zij tijdens het philosophie-uur vuur werk in de klas afstaken. In de tweede helft van Juni hou den schepen van het Engelse eska- der in het verr: Oosten, de vloot van India en vliegtuigen van de RAF ge- c. mbineerdo oefeningen in de wate ren van Malakka. Slecht voorbeeld ER HEEFT gedurende de eerste we reldoorlog in het Nederlandse Parle- men geen debat plaats gehad in het kader van de toen aanhangig zijnde Grondwetsherziening, dat gezien de behandeling van het voorstel om de schadeloosstelling voor de leden van de Tweede Kamer te verhogen het welk deze week in het Parlement aan de orde is geweest enkele ogen blikken onze aandacht moet vragen. Niet omdat wij dat zo prettig vinden. Want het debat waarop wij doelen hield in zich de eerste symptomen van het fascisme. Een van de verte genwoordigers van de groot mers, de heer Nierstrasz hield toen in het Parlement een rede, waarin hij zich verzette tegen de verhoging van de schadeloosstelling aan de le den van de Tweede Kamer, die ge zien de stijgende kosten van levens onderhoud ook toen zeer nooózake lijk was geworden. De heer Nierstrasz haalde het in zijn hoofd, deze verhoogde uitkering te aanduiden als een verlaging van het ambt "van volksvertegenwoordiger Het was voor het eerst, dat in het Parlement op een zo smalende wijze werd gesproken over de volksverte genwoordigers .En dat door een ver tegenwoordiger van een conservatieve groep, die de politieke strijd op demo cratische wijze had verloren en daar door een afkeer van de democratie had gekregen. Wat is er dan doeltref fender, dan de democratie en haar in stellingen, de volksvertegenwoordi ging verdacht te maken, te beschim pen. net zo lang tot het volk in zijn onnozelheid gelooft, dat het toch maar een zuinig stelletje is in het Parlement. Dat het maar verdachte mensen zijn, die er hun beroep van maken, politiek te bedrijven. Het waren voorheen de anarchisten die zich aan deze manier van bestrij ding in hevige mate schuldig maak ten. Ze werden echter verre overtrof fen door de mensen die in de strijd voor het fascisme en het nationaal so cialisme dezelfde methoden toepasen. Die net zo lang het Parlement en haar leden verdacht en belachelijk maakten tot het volk zich in de ar men stortte van de dictatuur. Duits land weet er over mee te praten. Het heeft een schijnparlement gehad met een groot aantal leden, die hun sala ris verdienden, door drie maal per jaar in de Rijksdag zo luid mogelijk Heil Hitier te roepen en het Deuts- landlied te brullen. Het Duitse volk heeft er zwaar voor moeten boeten. Deze week is er in onze Tweede Kamer opnieuw.gedebatteerd over de her7 "\»ing van de vergoeding, die aan r»- Twi.ue Kamerleden wordt gehe ven. En opnïeüW was er iemand, die zijn stem verhief tegen verhoging vap deze vergoeding. Ditmaal geen con servatief, maar een communist. Hij motiveerde het, door te zeggen, dat voor degene die Kamerlid zijn. geen offer te groot moet wezen. Dat is schone taal. Taal die niet hetzelfde klinkt als de taal van de heer Nier strasz, maar die de bedoeling heeft, dezelfde uitwerking te hebben. Het is nu eenmaal onontkoombaar, dat **- Parlement over haar eigen vergoedin gen oordeelt. En wat is het dan goed koop om een tirade te houden over de offers die een volksvertegenwoor diger behoort te brengen. Het ligt immers zo in de lijn We zijn wel geen fascisten, maar we horen het parlement zo graag honen. Jammer, dat er leden te vinden zijn, die aan het illustere voorbeeld van de heer Nierstrasz nog niet genoeg hebber, gehad. v. Z.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1