PK. Sportmiddag te Anna-Paulowna stond op hoog peil L.S.V.V. sloeg Vrone voor de Zuurkoolbeker Edese dorpsjongen bouwde grootindustrie op Accountantkantoor Boekhoudingen en belastingzaken Gebf'. van Damme K'- verpleegster 25000 Alkmaarse Boys won van BKC (3-2) Het is Zondag weer eens gebleken, wy, men door eendrachtig samenwerken kan bereiken: de leden van de aan de sportmiddag deelnemende verenigingen, t.w. BKC, DOKEV en Concordia heb ben velen een prettige middag bezorgd. Vórdat het eigenlijke sportgebeuren 'n aanvang nam marcheerde Concordia. ge volgd door in het wit gestoken Dokev leden, door het centrum van de Kleine Sluis en begonnen de laatstgenoemden op het terrein aan een voortreffelijk u* gevoerde vrije oefening, gevolgd door oefeningen met het paard door een 10 tal dames en herenleden. Na afloop van dii optreden sprak de heer Keyzer via de microfoon een inleidend woord over de ontmoeting tussen BKC en Alkmaar se Boys. Hij vertelde de redenen, welke hadden geleid tot het uitnodigen van Alkmaarders .waartegen men destijds een bekerwedstrijd had gespeeld, die eigenlijk op het BKCterrein had moeten plaats vinden, doch om zakelijke rede nen in Alkmaar plaats vond. Daarom men gemeend de ontmoeting alsnog in de Polder te laten plaats vinden. Een supporter van de geelzwarten, de heer G. Borst had daarvoor een lauwertak vü geloofd. Indien de wedstrijd in een gtlijk spel zou eindigen zou de tak aan dc bezoekers worden uitgereikt. Tot een gelijk spel is het echter niet gekomen, al hebben de Poldersen inder daad meer scoringskansen gehad dan hun bezoekers, die op volle sterkte wa ren verschenen en in de beginne door betere techniek het beeld van de strijd beheersten. Dit werd echter anders toen de geelzwarten een beetje aan het tik takspe] van de rood witten gewend wa ren en ook zij dezelfde tactiek begon nen toe te passen. Het spel kreeg een meer gelijkopgaand karakter en zo heeft b.v. doelman Kramer enige malen erg geboft toen Blok alleen voor hem stond en naast of over zijn doel schoot. Dit neemt echter niet weg, dat Admiraal vooi de eerste maal kon doelpunten toen hij uit een scrimmage voor het Polderse doel de bal langs IJsselstein joeg. Her haalde aanvallen over en weer gaven hu spel kleur, doch ofschoon beide doe len in meer of mindere maten aan ge vaar bloot stonden .kwam er voor de rust geen doelpunt meer. Tijdens de pauze was het mej A. Heiligenberg, die ter ere van de enige k..mpioensploeg van de geelzwarten, de c-1jes) het BKC clublied zong. Ook D OKEV zorgde voor de nodige afwisse bug; Goede rekoefeningen en de dames zorgden voor een oefening bij de klan ken van een wals. Natuurlijk bracht Concordia muzikale afwisseling en dat het publiek iedere wedstrijd op prijs stelde bewezen de hartelijke applausjes De voetbalwedstrijd toonde na de rust een energiek aanvallend BKC en een wat rustiger spelend Alkm. Boys. dat echter niet vergat om verschillende ma Jen gevaarlijk in het BKC doelgebied te opereren. Blok zag in de tiende minuut OORDSCH AR WOUDE. KIND DOOR VRACHTAUTO OVER REDEN EN GEDOOD. In de zo stille en rustige Stations weg te Noordscharwoude heeft Zater dagmorgen een ongeval plaats gehad, dat aan de driejarige P. G. van K. het leven heeft gekost. De vrachtauto van de gemeente werken Laugedijb had materiaal aan gevoerd benodigd voor verbetering van die Stationsweg. Nadat de werk zaamheden daar waren verricht, zou de auto weer vertrekken. Daar er echter kinderen om en nabij de auto speelden achtte de chauffeur het raad zaam een paar waarschuwingen te ge ven dat hij met de auto wegging. Spe lenderwijze is toch de kleine jongen weer naar de auto gegaan met het noodlottig gevolg, dat toen te auto vertrok, de kleine werd overreden. Hoewel dr.de Wit spoedig ter plaat ee was, kon deze slechts de dood con sta ter en. Ook de politie, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaat se voor het instellen van een onder zoek naar de schuldvraag. Hierbij Is echter gebleken dat de chauffeur geen schuld treft. De verslagenheid van de ouders is groot door dit zo plotselinge verlies. De chauffeur was zeer ontsteld door het ongeval. NOORDSCHARWOUDE. Uitstapje Oosterstraatclub. De reisclub van de Oosterstraat is Vrijdag uit geweest met een touring car van Garage Peereboom uit N. Kiedorp. Er werd een trip gemaakt naar het Gooi en de omgeving van Amersfoort, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan de typische vis sersplaatsen Bunschoten en Spaken burg. Op de terugreis werd er in Amster dam een gemeenschappelijke maaltijd gebruikt, met als slot een revue-voor stelling in het Centraal Theater. Ondanks het minder mooie weer slaagde een en ander uitstekend. GESLAAGD BROEK OP LANGEN DIJK Naar ons uit Hoogeveen bericht werd, is onze vroegere plaatsgenote Iet Smit aan het chr. lyceum te Hoogeveen geslaagd voor het einddiploma B der HBS-afdeling. eindelijk zijn harde werken beloond, toen h'.j voor de vierde maal alleen voor Kra roer niet miste (11). Over en weer ging het spel, de Poldersen iets meer in de aanval, iets minder in techniek, doch het doelpunt, dat C. Indri in de 25e minuut maakte was niet nodig ge weest, want zowel J. van Teulingen als Hendrikse sprongen beiden naar een bal, die Indri tenslotte maar voor het ii.leggen had. Admiraal maakte zijn 2e doelpunt toen hij bij een scrimmage eveneens op vrij goedkope wijze aan de bal kwam en IJsselstein kon laten vissen (31). Nog eenmaal konden de PcJdersen door middel van van Dijke toeslaan, want de bal, die bij van Bu ning kreeg toegespeeld, had nog maar een duwtje nodig, 3—2 Met deze stand kwam het einde van de strijd, die met wat meer Polders geluk een overwin ning had kunnen zijn. Scheidsrechter de Graaf uit Midwoud leidde op zijn be kende goede wijze. De heer Keyzer reikte aan aanvoerder Indri de lauwertak uit. De knotsoefening van de Dokev de mes, die daarop volgde, was van uitste kend gehalte: de bewegingen van de dames waren zo geliik en gracieus, dat hst een lust voor de ogen was. Ook de oefeningen aan de hoge brug en aan ringen verliepen naar wens en daarmee kwam tenslotte het einde van deze op hoog peil staande sportmiddag. LANGEDIJK. Burgerlijke stand over de week van 16 tot en met 22 Juni 1950. Janny Geertruida dochter van Komen Nicolaas en Geertruida Maria van der Himst. Anneke, dochter van Ger rit Barten en Andrdea Vijn. Petronel la Maria dochter van Dominicus Lan gedijk en van Afra ePtronella Bes- seling. Hendrik zoon van Jan Bak en van Aaltje de Graaf. Geertruida Maria dochter van Joliau- nes Maria Smit en van Geertruida Bruin. Jacoba Joanna dochter van Jacobus Koomen en van Joanna Bom mer. Overleden gene. Huwelijksaangiften: Hein Gutter, 28 jaar, wonende te Ouder Amstel Be lastingambtenaar en Grietje Klinkert 24 jaar alhier. Pieter Gutter, 35 jaar magazijnmeester en Neeltje Heertjes 38 jaar beiden alhier. Huwelijken: Simon de Wit, 25 jaar tractor chauffeur en Neeltje de Boer oud 25 jaar beiden alhier. Dirk Hoog land 25 jaar, monteur te Aalsmeer en Geertriu Jahanna van der Poll, 22 jaar alhier. Johan Luijting 22 jaar handelsreiziger en Jeanne Marie Ro sé Roussel, 25 jaar, belden alhier. DE AFZET TAN POOTAAHD- APPELEN. Tellingen honden minimuraverkoou- prijzen aan. In afwachting Tan een definitieve regeling werd door de Noordliollnnd- se veilingen en Afzetcooperatles heslo ten voorlopig minlmnniprijzen voor de verkoop van pootaardappelen eerstelingen aan te honden, name lijk voor de A kwaliteit 3550 mm. f15.en 2835 mm. f 18.50 AB. 3550 mm. f14.en 2885 mm. f17.50. De wedstrijd VroneLSVV. is een aardige sportieve ontmoeting gewon den, die wei aan doelpunten rijk was De toeschouwers kregen voor hun 40 cent 7 doelpunten. Het is 5 minu ten over 7 als de scheidsrechter voor de aftrap fluit. Eerst lijkt het ons op een loom partijtje voetbal, maar wij vergissen ons. De strijd wordt met de minuut levendiger. Er is 4 minuten gespeeld, als de keeper en de backs van Vrone elkaar verkeerd begrijpen, en Leek van LSVV. de bal vrij gemakkelijk langs de uitlopende V. keper het verlaten doel intrapt. 1-0. Maar ook de L. verdediging kan fouten ma"ken, en het is Zeegers die hier nuttig gebruik van maakt en na 10 minuten is dus de stand 1-1. De strijd gaat mooi op en neer. maar dit duurt maar 5 minuten, dan geeft de L. rechtsbuiten Bekker mooi voor, en het is weer Leek die eerst schijnt te koppen, maar uitein delijk lijkt het hem beter de bal met de voet te spelen en de stand op 2-1 brengt. Nu is het Vrone dat de toon aan geeft en probeert de stand terug te brengen, maar de L. keeper Schuit is op zijn plaats en weet de aanvaller te keren. Ook de V. keeper weet zijn doel goed te verdedigen en een paar moeilijke ballen weg te werken, tot de linksbuiten K. Bekker na 20 mi nuten de bal mooi vrij krijgt op de buitenkant, maar de bal mee naar binnen neemt en keihard inkogelt 3-1 Als het veld voor het doel niet zo hobbelig was geweest, had de V. kee per deze bal wel gehouden, maar o, die hobbeltjes voor het doei zijn 20 verraderlijk. Er worden nu twee corners op het Vronedoel genomen maar dank zij 't goed ingrijpen van de V. achterhoe Ie slaagt L. er niet in uit deze corners te doelpunten. Ook Vrone krijgt nog twee corners te nemen, maar ook hier komen geen doelpunten uit. Toch is het Zeegers, die met deze 3-1 achterstand geen genoegen neemt, en vijf minuten voor de rust weet hij de stand terug te brengen op 3-2.Hierin brengt niemand meer verandering en gaat met deze stand de rust in. Na de rust is het Vrone dat de toon aangeeft en de strijd wordt nu van beide zijden feller. V. komt met mooie open aanvallen, maar tot doel punten komt het niet en het is vooral de spil van L. die moedig stand houdt en menige V. aanval onderbreekt. Toch is het wederom Zeegers de speler van het veld die na 15 mi nuten de stand op 3-3 brengt. Het valt te begrijpen datde storm nu pas goad losbreekt. Aanvallen komen van bei de zijden en er wordt verwoed gestre GESLAAGD. Voor onderwijzeres slaagden onze plaatsgenoten de dames Jo Schrijver te Noordscharwoude cn A. Schrijver te Zuidscharwoude. Zij werden opge leic' aan de Kweekschool het Heilig Hart van Jezus te Vught. Aan beide dames onze felicitatie. BURGERLIJKE STAND, 23 Jnnl 1950 ALKMAAR: Geboren: Ineke, dochter van J. C. A. van der Maas en N. Du- bois. Ondertrouwd: Louwris D. Bakke*, 22 jaar en Anna M. Abba, 26 jaar; Willem N. J. Bakkum, 33 jaar en Cornelia J. Blankendaal, 30 jaar; Ja cobus Constant, 25 jaar en Petronella G. Caris, 20 jaar; Antonius Bakkum 25 jaar en Adriana Stlgter, 22 jaar; Jan J. B. Harms, 37 jaar en Maria W. Pronk, 21 jaar; Marinus Zut, 19 Jaar en Neeltje Kindt, 18 jaar; Jan A. de Poort 26 jaar en Laramechien Elzinga, 23 jear; Wilhelmus Loos, 28 Jaar en Alida Pauw, 29 jaar; Ja cobus J. Erkamp, 23 jaar en Adriana Horio, 22 jaar. Gehuwd: W. J. Meijer en Angenida C. Hartog. den om het winnende doelpunt. Maar het wil aan beide kanten niet lukken, tot eindelijk 5 minuten voor het ein de de linksbuiten van L. doorbreekt en met een schuiver in de hoek de stand op 4-3 brengt. Net op het nip pertje voor L., dat deze wedstrijd dus heeft gewonnen. Dit is voor de spanning in deze zuurkoolcompetitie wel van belang. Als we even een kort overzicht geven van de spelers. Dan moeten we als de beste spelers van de ploegen in aanmerking laten ko men voor Vrone de stoere rechtsback en Zeegers, al zou deze indien hij wat vlugger reageerde het tot meer doelpunten kunnen brengen. Wat LS VV. betreft, de spil blonk uit en de linksbuiten plus Leek. Maar ook al de andere spelers hebben meege werkt deze wedstrijd tot het einde toe sportief van aanzien te doen zijn^ De stand is nu: D. T. S. L. S. V. V. Vrone 4 t-t 2 5—5 0 3—5 FAMILIE VAN 14 PERSONEN NAAR AUSTRALIË. Morgen Dinsdag vertrekt de bijna 55-jarige Baarnse expediteur en transporteur Klaas Duyst, met vrouw e« negen kinderen, zijn schoonzoon en twee kleinkinderen, naar Tasma- nie (Australië! om daar te trach ten een expeditiebedrijf op te bou wen. De groep omvat in totaal 14 per sonen. De oudste zoon van de heer D. is reeds in 1949 naar het jongste werelddeel vertrokken om de moge lijkheden tot het oprichten van een expeditiebedrijf aldaar te onderzoe ken. ..Mijn zoon is erg enthousiast., niet alleen over de bedrijfsmogelijk- heden maar ook over de Australiërs, die hem direc* in hun kringen heb ben opgenomen" aldus de heer D. Een andere zoon zal het expeditiebe drijf te Baarn blijven voortzetten. OMGESLAGEN ROEIBOOT IN DE NOORDZEE. Het Britse ss. .Clintonia" heeft uit gezonden dat het Zaterdagavond in de Noordzee een omgeslagen roeiboot is gepasseerd. De roeiboot had een ro de onderkant en gele zijwanden. De positie van de roeiboot was 51 gra den 56 minuten noorderbreedte en 2 graden en 21 minuten oosterlengte. Schepen worden verzocht uit te kij ken. De opgegeven positie is onge veer noordoostelijk van Margate aan de kust van Engeland. MOND EN KLAUWZEER GECON STATEERD IN HET GOOI. Er is mond- en klauwzeer geconsta teerd op een der grondmeenten van Stad en Lande van Gooiland, waar de erfgooiers die boer zijn, gezamenlijk hun vee weiden. Het geval werd ontdekt op de Naar der meent en direct werden de nodige maatregelen getroffen. Het vee op de betreffende meent is onmiddellijk in geënt- BESCHADIGINGEN AAN AUTO'S DOOR OPSPATTEND GRINT De ANWB richt een dringend ver zoek tot alle gemotoriseerde wegge bruikers om de pas geasphalteerdo wegen met matige snelheid te berij den. Deze wegen zijn, zoals men weet door los grint afgedekt, waarvoor te genwoordig veelal middelgrove soor ten gebruikt worden. Bij grote snel heden veroorzaken de opspattende steentjes gemakkelijk beschadigingen aan de auto's van tegenliggers, waar bij meestal de ruit het moet ontgal den. Vooral uit het Zuiden van hst land regent het klachten van automo bilisten, die daardoor in een onaan gename en dikwijls zeer gevaarlijkp situaties zijn geraakt, in dit geval bijna altijd door snelrijdende Belgi sche wagens. Van zakjesplakker tot fabrikant In het laatste decennium der vorige eeuw om precies te zijn 4 September 1S93 begon een Edese jongen, die er niets voor voelde in de hoeden- en petten- winkel van zijn vader achter de toonbank te staan, in een onaan zienlijk sclinnrtje in de Brouwer straat niet het plakken Tan pa pieren boodschappenzakken Die jongen, de toen 18-jarige Hen drik Jan Nestelroy, veroverde voor zijn product op de Neder-Veluwe een goed afzetgebied. De omzet groeide met de dag en er moesten weldra hel pers in dienst genomen worden. De jonge Nestelroij begreep intus sen, dat het toen nog kleine Veluwe- dorp door zijn isolement geen moge lijkheid bood de vleugels wijder uit te slaan en zo verplaatste hij reeris een jaar later zijn bescheiden bedrijf naar Amsterdam, waar het aan de Bloemgracht en later in het pand Planciusstraat 1517 tot verdere ont plooiing kwam. De aankoop van het complex Trompenburg, waarin voor heen de Spijker-automobielenfabriek gevestigd was, opende daarna volle dig de mogelijkheid tot de grootte onwikkeling dezer industrie. Zo werd deze Edese dorpsjongen de grondlegger van de N.V. Papier industrie Nestelroij-Trompenburg, die haar fabriek aan de boorden van de Amstel heeft en sinds 1937 ook te Roermond een eigen papierfabriek, de N.V. Limburgse papierfabriek Nes telroij exploiteert. Op 29 Juni aan staande bereikt deze pionier op het gebied der papierbewerking, de man die het zakjesplakken-met-de-hand deed uitgroeien tot een industrie van wereldnaam, de vijfenzeventig jarige leeftijd. Nestelroij is ridder van het Legioen van Eer (Frankrijk) en officier in de Kroonorde van Italië. Zijn vele goe de betrekkingen met het buitenland deden hem in 1934 het consultschap voor de republiek Honduras aanvaar den. Oorlog en bezetting hebben zowel de fabriek te Amsterdam, als die *e Roermond geteisterd, maar Nestelroij sloeg terug en het is in dit verband aardig in de hall van het gebouw aan de Amsteldijk het tableau te zien met een keuze uit de ruim 4000 valse stempels, die onder het oog van de SCHEPEN TOOR EUROPA Scheepswerven in Groot-Brittannië hobben in één week tijds van ver schillende landen in Europa opdrach ten ontvangen. Frankrijk en Noorwe gen plaatsten ieder een order voor een tankschip, respectievelijk van 18 duizend en van 8 duizend ton. Door het gouvernement van Turkije is scn contract afgesloten voor de bouw van twee motorschepen voor passagiers met dubbele schroef en een snelheid van 18 knoop. Noorwegen heeft ver der opdracht gegeven voor de leve ring van twee walvisvaarders. In de scheepswerven langs de Clyde alleen al liggen schepen voor een totaal van 300.000 ton in aanbouw, waarvan het quotum voor verleden week be stond uit twee tankschepen, een motor vrachtschip, twee wlavisvaarders en verschillende passagiersschepen. ROODSTAARTENKOLONIE IN EEN KERK. In de nieuw gebouwde kerk van Veulen heerst een opgewekte bonwac tiviteit. Niet minder dan acht rood staartenpaartjes hebben er aan de balken nesten gebouwd en hun gezang wedijvert in welluidendheid met dat van de zangers, die bij de diensten op het koor plaats nemen. De vogels schijnen overigens wel aan te voelen, welke plaats zij uitverkoren hebben. Zij nemen een opmerkelijke proper heid in acht, waardoor er van hun verblijf weinig hinder wordt onder vonden. vijand in de fabriek Trompenburg vervaardigd werden, farmers. Zes landen hebben hiervoor reeds ingeschreven. Op de eerste dag van de tentoonstelling was het aantal bezoekers reeds tot het re cord van 15.000 gestegen. Een „Slagaderbank" Vijftien ziekenhuizen in New York hebben een centrale slagaderbank" opgericht om mensen, die aan bepaal de hartziekten lijden, van een wisse dood te redden. De slagader-bank" die naar men aanneemt de eerste van zijn soort ter wereld is ,is een opslagplaats, waar slagaders van gestorvenen be waard worden teneinde overgeplant te worden op' levende personen. Be schadigde of zieke delen van een bloedvat of slagader worden bij een patiënt chirurgisch verwijderd en vervangen door een deel van een ge conserveerde slagader. Dank zij de chirurgische techniek, die door Dr. Robert E. Gross, professor in de kin derheelkunde aan de medische fa culteit der Harvard universiteit, on geveer 2 jaar geleden geperfection- neerd werd, hebben kinderen, die met gebreken aan de grote slagader ge boren worden, een grotere kans om in leven te blijven. In de afgelopen twee jaar heeft Dr. Gross op 25 kinderen een dergelijke operatie met succes toegepast. Het slagader-weefsel uit de New Yorkse „slagader-bank" is ook met succes bij een volwassene overgeplant. Het weefsel, dat gedu rende 24 dagen was bewaard, werd gebruikt om een deel van zijn aorta (de slagader, waarin het bloed van het hart. naar de longen gevoerd wordt) te vervangen. Het slagader weefsel voor de „bank" moet binnen vijf uren na de dood worden weggeno men en het moet afkomstig zijn van een tamelijk jong persoon, die niet aan een slopende ziekte geleden heeft. Derhalve moet znlk weefsel door chirurgisch ingrijpen na het overlijden van een persoon verkregen worden en wel van personen, die door een ongeluk op slag gedood zijn of afkomstig zijn van amputaties, die noodzakelijk waren, omdtvt een of meer ledematen ernstig gekwetst wa ren. De doktoren hebben het publiek om medewerking verzocht bij het vor men van een voorraad voor de slag ader-bank. De bewaarde bloedvaten worden ge conserveerd In voedende vloeistof fen, die plasma, glucose, bacterie- werende stoffen en dergelijke bevat ten. Er worden thans methoden on derzocht om menselijke slagaders snel te bevriezen, zodat zij voor onbe paalde tijd bewaard kunnen worden Het „snel-vries" procédé heeft hij slagaders van dieren afkomstig, reeds goede resultaten opgeleverd: het bleek mogelijk deze slagaders verscheidene maanden lang gaaf te bewaren. BEGIK AUGUSTUS EENHEIDS. STAAT IN INDONESIË. De eenheidsstaat zal, Indien er zleh geen bijzondere tegenslagen voordoen, begin Angustns een feit zijn, aldus *n mededeling van de voorzitter van de gemengde commissie voor het over leg tnssen de RIS en de republiek In donesië. Aan het eind van Jnni zal de coin missie gereed zijn met het ontwerp voor een grondwet, dat daarna zal worden aangeboden aan de regerin gen van de RIS. en de RI. Hierna volgt een behandeling in de parlementen, waarvoor naar verwach ting ongeveer een maand nodig zal zijn. OUDKARSPEL SCHOOLFEEST O. L. SCHOOL. Do lagere klassen van do o.l. school hebben Donderdag hun jaarlijkse uit stapje gemaakt. De reis ging nau? Bergen en Castrlcöm aan Zee. Ondanks het ruwe weer is er vol op genoten van deze uitgaansdag. Amerikaanse waarschu- wingslichten bij Ned. Spoorwegen In de eerste helft van 1949 (meer recente gegevens ontbreken) werden de afsluitbomen van overwegen hon aerdzeven keer aangereden. Geslote* bomen zijn een en veertig maal doo* automobilisten geramd en 66 keetf werden dalende en in beweging zijnd*, bomen versplinterd. Ofschoon de schuld juridisch bij de weggebruiker ligt immers zodra de bomen da-- len fs de weggebruiker wettelijk ver plicht te stoppen stellen de spoor wegen alles in 't werk om aanrijding te voorkomen. Het enige radicale mid del tegen alle overwegproblemen is de zogenaamde vrije dus niet-ga- lljkvloerse-kruising. De algemene 'oe passing daarvan zou echter ettcltf ke tientallen millioenen guldens ten, zodat deze oplossing op betrekke lijk korte termijn alleen voor de' aller belangrijkste en drukste kruisingen aan de orde zou kunnen komen. De onbewaakte overwegen zullen voo.r zover dit mogelijk en financieel uit voerbaar is, door de bekende flikker lichten worden beveiligd, waarvan er thans 51 zijn geplaatst. Opvallend is het betrekkelijk grote aantal ge vallen. waarin op bewaakte overwe gen. die op afstand worden bediend, auto's tussen de bomen worden ge vangen. Deze op afstand bediende overwegen zijn uitgerust met een zogenaamde overwegstoplantaarn. Deze stoplantaarns geven ongeveer tien seconden voordatde bomen gaan dalen een ,,'s nachts verlicht, bord met de woorden „Stop voor de over weg". Het is gebleken dat dit bord onder bepaalde omstandigheden te weinig opvallend is. De spoorwegen zullen nu op een 25-tal belangrijke bewaakte overwegen een proef ne men met overwegstoplantaarns met flikkerlicht. Een andere nieuwigheid waarmede dezer dagen de eerste practljkproeven zullen worden genomen op de over weg in de Zevenhuizerweg te Heilo zijn de zogenaamde Amerikaanse hal ve sluitbomen met stoplichten. Deze Amerikaanse Sluitbomen reiken in gesloten toestand sléchts over de hal ve breedte van de weg. Zij zullen al* leen de rechterwegheltt afsluiten, ge rekend in de richting van het ver keer. Dit betekent dat de automobi list die er niet in slaagt zijn wagen tijdig tot stilstand te brengen en on der de eerste sluitboom doorschiet, niet het gevaar loopt opgesloten te worden tussen de beide bo'meü. Een euvel dat thans wel voorkomt op overwegen die op afstand worden be diend en die veelal door de wachter niet kunnen worden overzien. Op de afsluitbomen zijn bovendien drie rode reflectoren aangebracht. Bij de over wegheveiliging behonrt *oorts een stoplicht dat bestaat uit twee rode lampen naast elkaar, die beurtelings p.an en uit gaan en zowel naar ach teren als naar voren licht uitstralen. De naderende automobilist ziet rechts en links van de weg rode lichten flik keren en weet dan dat binen tien se conden de bomen zullen dalen. Voorlo pig zullen twaalf overwegen op deze wijze worden beveiligd. Blijkt de proef te slagen, dan kunnen orders voor de productie dezer installaties bij de Ne derlandse industrie worden geplaatst. Veel zal echter ook hier afhangen van de zelfdiscipline der weggebruikers. Zoals de cijfers aantonen mankeert hieraan nog wel iets. Zo kwamen in Januari van dit jaar zeven ongeval len op onbewaakte overwegen voor, doch zeventien op bewaakte overwe gen door het aanrijden van dalende of gesloten bomen. Na een smartelijk lijden is heden zacht en kalm van ons heen gegaan, onze innig geliefde en zorg zame Vrouw en Moeder Caiharina Elisabeth de Leeuw geb. Pontvuyst, in de ouderdom van 71 jaar en 11 maanden. Haar diepbedroefde man en kinderen C. DE LEEUW J. P. DE LEEUW L. DE LEEUW-VAN RIJSWIJK St. Maartensvlotbrug 26 Juni 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben te Sint Maartensbrug op Woensdag 28 Juni, namiddags 2 uur. Vertrek van het sterfhuis Duinweg 72, 1.30 uur de Graat en Noordijk SLOOTDORP BRINK 2 TELEF. 98 WINKEL: Café Laan: Vrijdags van 1.30 tot 4 uur Ondergetekenden bevelen zich aan voor HET PLUKKEN VAN VLAS MET „LETERNE" MACHINE DE OERSTERKE VAKKLEDING Bepsikt verki Ijgbaar bij COR LODDER WINKEL GEVR. voor de eerste helft van October een KANAALWEG 21 MIDDENMEER TELEFOON 55 nabij 't Zand. Br. onder no. 1527 bur. v. cL blad. Jan Brongersma Catharina Vries geven U hiermede ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Maandag 10 Juli a s. des nam. om 2 uur te Schagerbrug. Groningen, Zwanenstr. 10. 't Zand NH, Kanaaldijk I 193. Receptie: trouwdag van 3 tot 5 uur t Zand N.H. Wegens familie-omstandig heden Dinsdag 27 Juni Woensdag 28 Juni DE GEHELE DAG GESLOTEN. Fa. C. de Leeuw St Maartensvlotbrug HUIZE AVONDRUST SCHAGEN vraagt hulp voor de keuken iedere Zondag en Maanda van 7 tot 1 uur. Persoonlijke aanbiedingen bij de directie. mergkoolplanten te koop gevraagd. S. DELVER, Belkmerweg, 1 Zand.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4