kmaaider N.HOLLANDSE PERS 1945 Economische en militaire sancties tegen Noord Korea? Waarnemers achten politieke situatie zeer kritiek Hoofdstad Seoel reeds gevallen Nieuws regen oF zonneschijn Hondentrouw 17 jarig Nederlands meisje na een jaar zwerven opgepakt Spanning rond de Molukken Brand en overstromingen teisteren Australië en Amerika de Telex tikt... Krachtproef ZESDE JAARGANG NUMMER *J WOENSDAG 28 JUNI 1950. Ml*- Uitgave Stichting „De Vrije Alkmaarder" Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f 1.25 per maand 3.65 per kwart, bij vooruitbet. Advertenties 14 ct p. mm., familieberichten 18 cent. Bij contract aanzienlijke korting Veiantw. xedacteur» J. v. ZooneD Postbus 59, Alkmaar Men verwacht -n Lake Succes dat de Amerikaanse regering nog vandaag de Verenigde Naties /.al verzoeken economische en, zo nodig, militaire sancties, tegen Noord-Korea te nemen, indien 't eomm. regime aldaar zou weigeren de staakt-het-vurcn-ordrer der Y.N. na te komen. Hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen hij de Ter. Naties hebben verklaard dat de Koreaanse oorlog zonder twijfel een vuurproef voor de Verenigde Naties vormt en dat daarom „de meest drastische maatregelen geboden zijn. Zij voegen hieraan toe dat, indien de Verenigde Naties besluiten aan hun staakt-het-vuren-eis door sancties kracht bij te zetten, de Ver. Staten, of elk ander lid der Ver. Naties, overeenkomstig de bepalingen van het hand vest, gerechtigd zouden zijn hulp van militaire of andere aard aan de Zd. Koreaanse regering te verlenen. Geen enkele functionaris van de Ver. Naties verheelt de ernst van de situatie. Men beschouwt te Lake Sne- ces de Koreaanse oorlog als een zeer ernstige krachtproef m.b.t. de be trekkingen tossen Oost cn West, die Tan Teel ernstiger aard is dan de blok kade van Berlijn In 1948 Tanks nabij Seoel Radio-telefonisch wordt uit Seoel vernomen, dat ruim 20 Noord-Kore- van dag ioi dag POST BESTEMD voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van het iroepenschip ,,Gen Largfit", welke in een der tussenua- vens zal worden uitgereikt, moet ui terlijk op 26 Juni in Nederland wor den ter post bezorgd. DE ZWITSERSE volksvertegen woordiging heeft met 88 tegen 41 stemmen een amendement op de grondwet van een conservatieve af gevaardigde verworpen, volgens het welk aan vrouwen kiesrecht verleend zou worden. De publieke tribune was geheel gevuld met vrouwelijke be langstellenden. Twee jaar geleden toonde een referendum, dat een aan zienlijke meerderheid tegen het vrou wen-kiesrecht gekant was. 4000 AMERIKAANSE wisselwach ters* te Chicago zijn in staking ge gaan, waardoor het treinverkeer van Chicago naar de kust van de Stille Oceaan onmogelijk wordt. ZOALS BEKEND IS, komt na de F brigade straks de G-brigade aan de beurt van repatriëring. Het staat nog niet vast, wanneer daarmee een begin zal worden gemaakt. De direc teur van de veldpostdienst te Djakar- ta verzoekt echter dringend, het zen den van zeepost naar de militairen van deze brigade te s;aken, daar de kans groot is, dat zij deze niet meer zullen ontvangen. Tot de G-brigade behoren alle on derdelen, die met het cijfer 42 wor den aangeduid en bataljons infante rie 421 tot en met 426. DE AMERIKAANSE kustwacht meldde Zondagavond, dat delen van een vliegtuigvleugel, vermoedelijk toebehorend aan het sinds Vrijdag ver miste toestel van de Norhtwest Air lines", in het Michigan-meer zijn ge voerde 58 inzittenden. De wrakstukken werden 20 km. ten Noord-westen van St. Joseph (Michi- gan) aangetroffen. Ook delen van 2 lijken, een fragment van een logboek en verschillende met de Initialen „N.W." werden gevonden. HET PASSAGIERSSCHIP City of Cléveland, dat pleziertochten maakt op het Huron-meer In Noord-Ameri- ka, is in zware mist in aanvaring ge komen met een Noors vrachtschip op korte afstand van Harbod Beach in Michigan. Drie passagiers aanboord van het pleziervaartuig werden ge dood, een wordt vermist en een aan tal liep verwondingen op. De boeg van het vrachtschip scheurde tien luxe hutten op het dek open. Nadat beide schepen tussen de wrakstukken drijvende slachtoffers hadden opge pikt, konden zij op eigen kracht hun weg vervolgen. De City of Cleveland had 85 passagiers en 16 bemannings leden aanboord. ZELFDE TEMPERATUUR. Over het algemeen nog vrij veel be wolking met hier en daar enige regen. Zwakke wind uit Westelijke richting .Weing verandering in temperatuur. aanse gevechtswagens zijn doorge drongen en doorgestoten, waarbij zij een positie hebben bereikt 1» de na bijheid mn een plaats op slechts wel nlge kilometers ten noorden van Se- oc' gelegen. De Zuid-Koreanen brachten daarop „zelfmoordbrigades" in het vuur die erin zijn geslaagd tussen de 12 en 2C der aanvallende gevechtswagens bui ten gevecht te stellen, aldus meldt het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur te Tokio. Volgens gezaghebbende geallieerde kringen te Tokio is „de toestand in Korea veel slechter geworden". Het hoofdkwartier van MacArthur spreekt van ,,een uitgebreide invasie" Men neemt aan, dat de Noord-Korea- nen 70.000 manschappen en 70 tanks in de strijd geworpen hebben. Onder de aanvallers bevinden zich vier le gerdivisies en drie brigades van de grenspolitie. In de nacht van Zondag op Maan dag werd aanhoudend hevig gevoch ten toen de Noord-Koreaanse troepen hun hevigste aanvallen begonnen. De frontsector bij Potsjon vormt een cor ridor, die naar Seoel en naar de ge hele zuidelijke helft van Korea leidt. De gehele nacht door boden de Zd- Koreaanse troepen krachtige tegen stand en wisten zij alle Noord-Kore aanse aanvallen af te slaan. Maandag morgen vroeg werden in allerijl aan gevoerde Zuid-Koreaanse versterkin gen in het vuur geworpen, die vast beraden tegenaanvallen uitvoerden, waardoor op verschillende punten de arnvallers in het nadeel kwamen. Daarna kwam het bericht van d3 door braak der Noord-Koreaanse ge vechtswagens. waardoor de situatie voor de Zuid-Koreanen slechter is geworden. De tegenstand der Zuid-Köreaan*j zevende divisie, die de van vitaal strategisch belang zijnde sector ten noorden van Seoel verdedigt, is onder het zwakke Noord-Koreaanse artil lerievuur gebroken. De commandant van de zevende di disie was door een andere bevelheb ber vervangen, doch deze wijziging in de bevelvoering, die bedoeld was om de tegenstand op te voeren, heeft niet de gewenste uitwerking gehad. De zevende Zuid-Koreaanse divisie trekt thans 6nel In de richting van Seoel terug Gemeld wordt, dat de Zuid-Kore aanse troepen een stadje, dat onge veer 20 km ten noord-oosten van Se oel is gelegen, hebben heroverd Ver nomen wordt, dat de Zuid-Koreaanse strijdkrachten er in deze sector in geslaagd zijn de Noord-Koreaanse aanvallers tot op een afstand van ongeveer 5 km van de 38ste breedte graad terug te drijven. In Tokio werd verklaard dat Zuid- Koreaanse strijdkrachten een tegen aanval hebben ingezet, waarbij zij er in zijn geslaagd de Noord-Koreaanse troepen tot minstens veertig km. van de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel temg te drijven. De beverhebber der Zuid-Koreaan se strijkrachten heeft, persoonlijk ver klaard, dat hij op Noord-Koreaanse tanks uit de Sowjet-Unle en Siberië afkomstige manschappen heeft ge zien. Volgens een bericht uit Seoel bevon den de communistische strijdkrachten zich 24 uur na het begin van de aan val in sommige streken op de terug tocht. In het midden van de lijn over de 38ste breedtegraad worden zij tot staan gebracht, doch op één punt be vinden zij zich op slechts 24 km. af stand van Seoel, aldus dit bericht. Amerikaanse wapens Het hoofdkwartier van generaal MacArthur heeft bekend gemaakt, dat voorbereidingen worden getrof fen voor de verscheping van Ameri kaanse wapens, welke de Zuid-Ko reaanse republiek nodig heeft, een woordvoerder verklaarde, dat een ma rine-excorte, onder bescherming van vliegtuigen, de veilige aflevering zou verzekeren, het Amerikaanse leger in Japan zou ook zorgen voor een mari ne-escorte met vliegtuigdekking voor de evacuatie van alle Amerikaanse vrouwen en kinderen uit Korea. Vol gens de woordvoerder werden op het ogenblik 700 Amerikanen geëva cueerd. HOOFDSTAD GEVALLEN De hoofdstad van Korea, Seoel is naar men bericht in handen van de communisten gevallen. De Zuid Ko reaanse regering heeft haar zetel ver plaatst naar een stadje 40 km ten Zuiden van Seoel gelegen. De hoofd stad werd beschoten vanuit vliegtui gen en tanks. In een der buurtschappen van de gemeente SteentfJjkerwold waar nogal enige waterrijk dom is, wilde een boer zich oat doen van zijn hond - een teef - die, naar plaatselijk, doch niet precies met de eisen der dieren bescherming overeenkomend ge bruik, in een zak werd gebon den en toen, met stenen ver zwaard te water werd gelaten. De baas had echter buiten de waard (i.c de mannetjeshon den) gerekend, want nauwelijks had hij na het volbrengen van zijn lugubere taak de hielen ge licht, of de jongelingschap der honden sprong te water, dook de zak van de bodem en beet deze stuk, zodat de teef nog juist op tijd met haar redders naar de oever kon zwemmen. De baas heeft het maar niet weer geprobeerd Rheumabestrijding Engelse geleerden menen dat de plantensappen, die bewoners van A- frika gebruiken om de punten van hun pijlen te vergiftigen, van groot belang zullen zijn bij de pro ductie van synthetische cortisone, het nieuwe middel, dat een omwenteling zou betekenen bij de behandeling van ziekten als rhenmatiek en verkalking In afwachting van een gedetailleerd chemisch onderzoek in de Londense laboratoria heeft een expeditie, die 1500 km in West Afrika heeft afge legd een grote collectie zaden, bladen schors en plantenextracten bijeenge bracht. Bijna één jaar geleden, op 2 Juli 1949, werd in de Nederlandse dagbla den vanwege de Haagse kinderpolitie opsporing verzocht van de minder jarige Louise Brouwer uit 's Graven, liage, die uit de Ouderlijke worflag was weggelopen en van wie ieder na der spoor ontbrak. Enige dagen geleden werd de thans 17-jarige Louise in Stuttgard aange houden en uitgeleverd aan de Neder landse recherche, die haar afleverde in Den Haag. Zij is geen onbekende voor de poli tie want voor haar avontuurlijke tocht was zij reeds verschillende keren in verband met kleine diefstallen, met de kinderrechter in aanraking ge weest. Thans zal zij zich wederom voor de kinderrechter te verantwoorden heb ben. Op 2 Juli 1949 verliet zij wegens huiselijke moeilijkheden, de ouderlij ke woning, met medeneming van 30 gulden. Zij nam de trein naar En schede en overnachtte daar onder een valse naam in een hotel. Zij wist op illegale wijze over de grens te ko men en kreeg een lift naar Hannover. Daar werkte zjj gedurende drie maan den in een huishouding en onderhield nauwe relaties met een Tsjech van wie zij waarschijnlijk de Tsjechische kennis opstak, die haar later zowel tegenover de Duitse als Amerikaanse politie van dienst zou zijn. In October vertrok zij naar Frank fort am Main, werkte ook daar in 'n huishouding en werd toen door de Duit se politie aangehouden, daar zij niet over de nodige papieren beschikte. Zij gaf voor een Tsjechische te zijn, die uit haar land gevlucht was en dus van zelfsprekend niet over de beno digde legetimati£s kon beschikken. Zij kreeg van een Duitse rechter vier weken gevangenisstraf. Na ont slagen te zijn vertrok zij naar Manu- heim, waar zij na veel omzwervingen door de Amerikaanse politie werd op gepikt wegens diefstal. Ook daar speelde zij het spel van een gevlucht Tsjechisch Slowaaks meisje. Ook het Amerikaanse gerecht liet zich om »le tuin leiden. Wel iswaar kreeg zij 6 maanden gevangenisstraf, wegens de diefstal maar werd na vier maanden ontslagen. Liftende ging de tocht ver der naar Stuttgart en daar begon 't «werversleven op nieuw. Tor de poli tie haar ook daar weer arresteerde en toen had de 17-jarige Louise Brou wer er genoeg van. Zij gaf haar Ne derlandse naam op en vertelde het verhaal van haar omzwervingen. Thans is het aan de Nederlandse rechters om voor deze avonturierster een plaats te vinden in de de Neder landse samenleving, al zal dit dan wearschijnlijk wel via öe jeugdbewe ging gaan. ZIJN VRIJHEID WAS VAN KORTE DUUR De 26-jarige Hagenaar L.K. die in de strafgevangenis te Scheveningen de straf moest uitzitten, die hij aan een Inbraak te wijten had, is er Za terdagmiddag in geslaagd te ont snappen. Zijn vrijheid was echter van korte duur, want nog dezelfde avond werd hij door de Haagse recherche in Scheveningen weer gearresteerd. Hagelschade in Brabant valt tegen Naar wij eerst thans vernemen is door de hevige slaghagel welke vo rige week o.m Ossendrecht heeft, ge teisterd zeer veel schade aangericht Aan land- en tuinbouw gewassen is zeer zware schade toegebracht, ter wijl tuinbouw en vruchtenteelt op eini ge bedrijven totaal zijn vernield. Bij de vruchtenteelt doet zich nog de om standigheid voor dat ook het nieuwe z.g. vruchtenhout geheel is vernield, zodat ook voor het volgende jaar geen of slechts zeer geringe opbrengst kan worden verwacht. De gewassen in de schadestrook geven een troos teloze aanblik. Ofschoon de schade nog niet precies is te noemen wordt deze thans globaal op 250 a 300 dui zend gulden geschat. Eu daar men vrijwel niet tegen hagelschade is ver zekerd betekent dit voor de betrok kenen een grote ramp. De meeste schade is toegebracht aan bieten, mais, aardappelen, tarwe, rogge, gerst, haver koolzaad, blauw maan zaad, bonen, erwten, papaver, uien, tuinbouwgewassen en boomgaard. Van de komende weersomstandig heden zal het grotendeels afhangen of de minder zwaar getroffen gewas ten zich nog goed zullen herstellen. Ongeveer 30 land - en tuinbouwers uit Ossendrecht zijn hiermee ernstig gedupeerd. Door het gemeenbestuur zijn inmiddels stappen gedaan bij de verschillende instanties om voor Je getroffenen schade vergoeding te krij gen. Dr. Nikijuluw deelt ons mede: „de zaakgelastigde van de republiek der Zuid-Molukken in Nederland, dr. Ni kijuluw. heeft het volgende telegram gezonden aan de min.-pres. van Aus tralië. „De steun van uw regering is drin gend nodig, daar de militaire positie van Nederlands Nfeuw Gnlnea en de Zuid-Molukken ernstig bedreigd wordt door de landing van Indone sische troepen (TNI) op 3 Juni j.1. op Bobo-Aroe-eilanden. De nieuwste Indonesische doCtimeriren. die zich in onze handen bevinden, tonen duidelijk dat de RIS plannen heeft voor poli tieke en militaire penetratie in Nieuw Guinea. Wij zullen het ten zeerste op prijs stellen als er onderhandelin gen kunnen worden geopend met uw ambassadeurs in Den Haag of Lon den". Dr. Nikijuluw voegt hieraan toe: op 3 Juui j.1. zijn namelijk 200 man van de TNI op het eiland Dobo geland. QUEUILLE AANVAARDT INFOR MATIE-OPDRACHT De president van de Franse repu bliek, Vineent Auriol. heeft Henri Queuille aangeboden hem aan te wij zen als kabinetsformateur Queuille verklaarde hierop, dat hij bij de hui dige stand van zaken slechts een In- formatie-opdracht kon aanvaarden. Auriol heeft hem daarop een Infor matie-opdracht gegeven. Ten gevolge Tan een hevige brand en een overstroming in Weet-VIrglnia in de V.S., te wijten aan de overvloedige regen, zijn 17 personen gedood, 25 Personen worden vermist. Tijdens een geweldig onweer boven de streek van West-Unlo* werd een benzinetank, waarin zich 400 hl. brandstof be- vond, door de bliksem getroffen. De benzine vatte vlam en verspreidde zich op het water van de nabljllggcnde rivier. Tweehonderd hnlzen van West-l'nlon zijn Ingestort. Het water bereikte op bepaalde pun ten bijna 12 meter hoogte. Alle spoor wegverkeer en alle telefoonverbindin gen zijn onderbroken. De schade wordt op een milliocn dollars geschat Door de kracht van de vloed zijn op verscheidene plaatsen de spoorwegen weggespoeld. Het dorp Berea, ten zuiden van West-Union, is bijna ge- Een Londenaar.'die in paardensport kringen een zeer bekende figuur was, is bij het baden in zee verdronken. De man liet een fortein na van twaalf nillioen gulden. Een vriend was de gelukkige, een vrouw bezat hij niet. oIn Los Angeles hebben artsen een windbuksprojectiel uit het hart van een knaap verwijderd. Een speel genoot had de buks afgeschoten De Londense taxichauffeurs die drie weken gestaakt hebben, zijn weer aan het werk gegaan oVolgens 'n statistiek van de Wereldgezond heidsorganisatie wordt de vrouw nog steeds ouder dan de man oDe En gelse kranten hebben de abonnemenis prijs verhoogd. oBij een gevecht tussen politie en inlanders in Aritrea zijn zes mensen gedood en twee ge wond. Ook een politieman werd ge dood oIn Oost-Berlijn werd een gebouw van de communisten door sa botage in de as gelegd. oEen aap, die in India als heilig dier be schouwd wordt en vrij mag rondlo pen in de straten, bracht drie meis jes met zijn grimassen aan het schrik ken. Zij zochten steun aan een bal kon leuning, die brak. De meisjes vielen op straat, twee van hen kwa men om het leven, een werd ernstig gewond. oOp 30 Augustus wor den in Zuid-Afrlka verkiezingen ge houden. oDe Britse regering o- verweegt om over te gaan tot bouw van atoomfabrieken. oGeneraal Robert8on, de voormalige Britse hoge commissaris in Duitsland heeft de dienst verlaten oEen Italiaan se chirurg heeft een naald verwijderd uit het hart van een zevenjarig meis je, dat deze naald enige tijd geleden had ingeslikt. Men hoopt het meisje in leven te houden oEen inbre ker was het huis binnengedrongen, waar de Engelse koningin-moeder woont. Een der dames van de hof houding, die hem verraste, heeft hij gewond oEen in Engeland ge-^ bouwd reuzenvliegtuig heeft een proeftocht gemaakt van 45 minuten. Het is 30 meter lang en 50 meter breed en kan meer dan honderd per sonen vervoeren. oDe Rotter damse bokser Jan Remie die gisteren na een bokswedstrijd in zorgwekken de toestand naar het ziekenhuis werd gebracht, is overleden. De 26-jarige jongeman had een hersenbloeding op gelopen na een kaakslag van zijn te genstander oIn het Mavine-oplei dingskamp nabij Hilversum is giste ren een geval van nekkramp gecon stateerd. Het kamp wordt een week onder quarantaine gesteld oEen Zweeds schip is bij Sleeswijk-Holstein vergaan. Enkele leden van de 16- koppige bemanning zijn gered o „Tante Bertha" die eertijds als moe der van het verzet in Rotterdam in het openbaar gehuldigd werd, is la ter beschuldigd van jodeuverraad en in gevangenis terechtgekomen. Na dat zij reeds drie jaar gevangen ge zeten heeft, is zij thans door de recht bank vrijgesproken. Veertien dagen geleden was zes jaar tegen haar ge elst. Alle vredescongressen en petition nement sacties om de vrede te bewa ren ten spijt, is de wereld opnieuw in rep en roer. Weliswaar is het strijd toneel ver van ons verwijderd, maar wie waarborgt ons, dat de brand, die nu in Korea is uitgebroken niet op nieuw als een razende om zich heen zal grijpen? Men behoeft waarlijk niet in een paniekstemming te verkeren als nien zich deze vraag stelt. In 1914 was Serajewo ook ver van ons ver wijderd en in 1939 scheen Polen een land, waarmee we weinig van doen hadden. En toch is er twee maal een wereldbrand door ontstaan. Zullen we nu een dergelijke gebeurtenis voor de derde maal meemaken? Gerust zijn we er niet op, al heb ben we nu dan ook een Verenigde Naties en een Veiligheidsraad. Het valt toe te juichen, dat de Veiligheids raad onmiddellijk de stopzetting van het conflict heeft geëist en zich niet zo afzijdig heeft gehouden als des tijds de Volkenbond, toen Japan Mandsjoerije binnenviel. Maar tussen de eis om het conflict stop te zetten en een werkelijke beëindiging ligt *n grote afstand. Het was betrekkelijk gemakkelijk om Nederland te dwin gen de politiek van geweld in Indo nesië op te geven. Wat is ten slotte Nederland? En toen was er nog een stemmigheid in de raad. Ook Rusland deed mee. Maar wat moeten we verwachten van een bevel van de Veiligheidsraad terwijl het besluit werd genomen in een vergadering waar de Russen door afwezigheid schitterden? Ze hebben ditmaal het vetorecht niet kunnen hanteren. Maar zullen ze nu medewer ken om het bevel van de Veiligheids raad uit te voeren? Zullen ze de com munistische regering van Noord Korea bevel geven om hun legers terug te trekken? Als dat zo is, dan zou de Veiligheidsraad overbodig zijn, want een Russisch bevel heeft daar onge twijfeld meer uitwerking dan tien be velen van de Veiligheidsraad. Wie-ge looft in een dergelijk ingrijpen? Wij vrezen, dat er geen vredescon gres in staat is om de Russen tot deze stap te bewegen. En we vrezen ook, dat millloenen handtekeningen even min enige invloed zullen hebben Het moet voor de tallozen, die wer kelijk in de kracht van deze cor gras sen en deze handtekeningen heb n geloofd, een bittere ontgoocheling z.in dat het juist de communistische volks democratie van Noord Korea is ge weest. die door haar optreden in de wereld een schier ondragelijk" span ning veroorzaakt. Wat baten ons echter deze k»arv Wie enigszins op de hoogte is van de strijd, er in de wereld gaande is. is door deze gebeurtenissen niet over rompeld. Indien morgen de Amerika nen Europa los later,, zou over enkele haanden hier hetzelfde schouwspel te beleven zijn en zou de Oost-Duitse republiek onder Russische supervisie eenzelfde strijd beginnen tegen het Westen. Alle vredescongressen ten spijt. En nu leven we in spanning of de krachtproef van de Veiligheidsraad zal slagen. Nu leven we ook in span ning over de vraag of Rusland zal willen medewerken. Of het de sabo tage van de VN, en de Veiligheids raad zal opheffen en of Amerika ein delijk zo verstandig zal zijn het China van Tsjang Kai Tsjek tewippen. Nu wachten we af, of het drama Korea dezelfde noodlottig afloop zal hebben als het drama Mandsjoerije. v. Z. heel verwoest, uauwelijks 10 pCt vau de woningen is nog bewoonbaar. Ten gevolge van de zware regen val in de afgelopen twee weken zijn iu het Noordelijk deel van Nieuw- Zuid-Wales 10.000 personen dakloos geworden en 15 om het leven geko men. Honderden vierkante kilometers vruchtbare akkergrond zijn tot een uitgestrekte binnenzee geworden. De hoofdstraten van veel grote provin ciesteden staan onder water, in veel gebieden beginnen de voedselvoorra den op te geraken, het verkeer is out wricht. Het treinverkeer tussen Syd- ney en Brisbaue ligt stil. De oogst ia weggespoeld. Atoomenergie in broeikas Zondag is te Beltsville als proef 'u ,at oom broeikas' geopend. Deze broei kas, die 250.000 dollar kost en a- toomenergie gebriukt dient om plan tenziekten op te sporen. De geleerden die hier werken, hebben maatregelen genomen, die hen moeten beschermen tegen de uitstraling. Zij zullen radio actieve meststoffen gebruiken waar van de uitwerking nagegaan kan wor den bij hun pogingen om meer te weten te komen van de wijze waarop de planten haar voedsel uit de grond halen, hoe zij dit verwerken en het verdelen over de takken, de bladeren en de vruchten.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1