Hiirner KAPPIE Er zal een groot tehuis voor ouden van dagen verrijzen In Burgerbrug een nieuwe school Binnenkort financiële zorgen? Per auto naar het Zonnige Zuiden RAAD ZIJPE De gemeenteraad van Zijpe heeft in de Dinsdag gehouden vergadering een zeer belangrijk besluit genomen. Met algemene stemmen aanvaardde de Raad het voorstel van B en W om medewerking te verlenen tot de bouw van een tehuis voor Ouden van Dagen in Schagerbrug volgens een door architect Dreschage ontworpen plan. Tevens besloot de gemeente zich garant te stellen voor de rente en aflos sing van een door de sociale dienst aan te gane geldlening. De kosten van de rente en aflossing zouden neerkomen op een bedrag van f 80 per verpleegde p. Jan. naar burgemeester Breebaart mededeelde. Veel werd er in de openbare raads vergadering waar alle leden tegenwOor «J'c waren niet over dit zeer belangrijke plan gezegd. Het was in comitee volko men doorgepraat. Niet, aldus voorzit omdat geheimhouding de "bedoeling zou zijn, maar omdat er zoveel toelich ting van deskundige zijde nodig was, 'daL behandeling in het openbaar schier onmogelijk was. De vergadering werd nog enkele ogen blikken geschorst om de heer Doorn die de comiteevetgadering niet had bij gewoond enkele inlichtngen te geven. Na de heropening vroeg de heer Hop fc»an of Callantsoog zich verplichtte om de ouden van dagen in het tehuis onder te brengen. Voorzitter zei. dat dit een onmogelijk heid is. maar Callantsoog zal op de n-cest loyale wijze meewerken. Hierna ging de raad unaniem accoord me: het voorstel. We komen in een afzonderlijk artikel op dit belangrijke plan terug (Red INGEKOMEN STUKKEN Van dé zeer lange lijst ingekomen Stukken vermelden we een excentriek schrijven van de BNOP over een vrije dag op 5 Mei eneen vacantietoeslag voor het gemeentepersonel. Het was zelfs de heer Pe.ys (cpn) te gortig en bet verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Hetzelfde lot onderging het verzoek var' de onderwijzers om smartegeld toe te kennen, daar het Rijk hiervoor een regeling zal ontwerpen. Ieder geval dat voordien aan de orde komt, zal Inci denteel bekeken worden. Het verzoek van de bewoners van Kc*nse en het Wad om aansluiting op de waterleiding is bij het PWN in onder zoek en zal gelijktijdig met andere ver zoeken in 1951 aan de orde komen. De heer Preys had voorgesteld om aan het vaste gemeentepersoneel een voorschot te verlenen om brandstof in te slaan. Niemand, aldus een toelichting van de Voorzitter wenst er gebruik van te maken .waarop de heer Peys zijn voor ate1 introk. Van de heer G. Bos werd een schen long aanvaard, groot f 200 .onder voor waarde dat zijn aangekocht graf na zijn overlijden zal worden onderhouden 1 Hetzelfde gold voor een schenking van de heer Gilles te Gorkum. Het gemeentepersoneel krijgt over 't 2de kwartaal weer 5 pet. toeslag en 'n gratificatie van 2 pet. tot een maximum van f 50. 'Aan K. Waag zal een vergoeding van I 13 per maand worden verleend en aan A. Niezen vijftig cent per week p. rijwiel, zijnde een bijdrage in de ver voerskosten van kinderen naar de School VERKOOP EN RUIL Na een uitvoerige toelichting besloot de raad van A. Burger te Petten aan te kopen 140 vierk. m grond voor f 280 aan dezelfde te verkopen 440 vierk m grond voOr f 660, aan M. Beerse te Br. op Langendijk te verkopen een perceel groot 419 vierk. m voor f 940 en aan H. Vriesman te Petten 1330 vierk. m voor f 3990. Op dit laatste terrein zal een hotel worden gebouwd. Een klein gedeelte weg aan de Peïte mer Zeedijk zal met de Staat worden geruild waardoor de gemeente van het onderhoud ontheven zal worden tegen «en betaling van f 80. Opnieuw vastgesteld werd de veror dening op de heffing van opcenten per sonele belasting en grondbelasting, als mede de verordening op de heffing van be g raf en isrechten Een bepaalde -categorie graven werd In koopprijs verhoogd van f 250 tot f 300, wat de heer Doorn deed opmer ken, dat hij dit ondemocratisch vond, daar hij ook minder goed gesitueerden in de gelegenheid wilde stellen een gr3f te kopen. Voorzitter zei, dat er ook goedkopere graven zijn. De gemeente getroost zich voor de begraafplaatsen grote kosten. De strandexploitanten zullen over de brug moeten komen, daar de gemeente aan het Rijk moet betalen. Het betreft hier Petten en Sint Maartenszee. De hoogste tarieven bedragen f 25. Naar Voorzitter mededeelde was het strand te Sint Maartenszee nog niet door de ge tueente gehuurd in verband met moeilijk heden met defensie. Deze zijn nu echter vrijwel opgelost en er is reeds een voorlopige regeling getroffen. GESNEDEN KOEK. He' ging van een leien dakje. De VVV in Sint Maartenszee krijgt f 150 subsi die. de kleuterschool in Burgerbrug f 500. De gemeenschappelijke regelingen met andere gemeenten betreffende schoolbezoek aan en uit andere gemeen ten werd opgeheven, daar dit van Rijkswege geregeld is. B en W werd de bevoegdheid ver leend de zaken te regelen betreffende toewijzing onroerende zaken oorlogs schade wegens onteigening. Bij de scholen in Schagerbrug en Ou desluis zulen rijwielbergplaatsen worden gebouwd. De heer Peys wees op een mogelijkheid om die van Sint Maartens brug te verplaatsen. B en W zullen dit onderzoeken. Kosten van bouw f 1450 De onderwijzerswoning te Schagerbrug die zoals voorzitter toelichtte ontzag lijk vochtig is zal worden verbeterd. De heer Hopman en Mooy lieten zich zeer pessimistisch uit. Het moet er wer kelijk een ellendige toestand zijn. Voorzitter vertrouwde dat een en an der een goed resultaat zal hebben. De kosten bedragen ongeveer f 1000 In de school te 't Zand zullen water closets worden aangebracht, wat ook v.eer f 825 zal vorderen. DE HEER DOORN IN ACTIE Bij het voorstel om aan de bouwver eiuging Zijpe een grónd voorschot van f3417 en een bouwvoorschot vas f 37500 te verlenen, waarvoor twee dubbele wo nir.gen zullen worden gebouwd., te Schagerbrug en Sint Maariensvlotbrug. de laatste onder beding dat de Coop. De heer Doorn.. levendig ontstemd. Zuivelfabriek 7 pet. voor onaerhouds kosten aan de vereniging zal betalen vroeg de heer Doorn of er ook mensen u't de gemeente in kwamen te wonen. Voorzitter zei dat dit niet kon worden gegarandeerd. Er is vakkundig perso neel nodig. Dat was nog maar een aanloopje. De heer Doorn vroeg of de aannemers in de gemeente konden inschrijven. Dit tieek niet het geval'te zijn. De woning bouwvereniging heeft het aan een be paalde aannemer opgedragen. De heer Doorn vas hier fel tegen. Hij noemde verschillende gevallen, waar bij de aannemers beneden de begroting weren gebleven. Voorzitter antwoordde, dat de ardd tect geen verantwoordelijkheid wilde aanvaarden als het niet zo gebeurde. De heer Doorn: Dan is die man niet voor zijn taak berekend. Hij maakt toch een begroting en tekening. Er zijn fn de gemeente wel 25 aannemers en jet is belachelijk hei aan en op te c»ra- gen. V:oorzuter heeft weinig zin in een debat, daar de zaak in comité doorge sproken is. Hij geeft de heer de Boer gelegenheid om een uiteenzetting te ge ven. De heer de Boer zegt dat in 194S met een bepaalde aannemer in Oudesluis gunstige ervaringen zijn opgedaan. Deze aannemer wil nu Louwen voor een lagere prijs dan de begroting noemde. Grijpen we dit niet aan. dan komt het niet meer klaar. De heer Doom acht dit gCen be zwaar. Hij wil ieder een kans geven. We behoeven toch niet aan de leiband van een architect te lopen. Ook de heer Hooy en Doedens heb ben bezwaren. Met 8 tegen 3 stemmen wordt het ge vraagde crediet verleend, nadat voorzit ter nog heeft opgemerkt, dat de toewij zing een zaak van de Woningbouwver eniging is. De raad keurde vervolgens zonder discussie een voOrstel goed. houdende het bouwplan van een nieuwe open bare lagere school te Burgerbrug. Deze school zal een der modernste scholen van Noordholland worden. Het is een 2 lokalige school die ont worpen is door ir van der Steur. De aanbesteding zal over enkele weken tegemoet gezien kunnen worden. De Korfwaterweg zal worden verbe terd over ruim 600 m zal een steenslag weg worden aangelegd. Kosten f 5740. waarvan f 1650 ten laste der gemeente. Bij de gehouden aanbesteding van 'r. gemeentewoning annex VW gebouw te Petten bleek dat de laagste inschrij ver aanzienlijk boven de Rijksbegroting was. Bezuinigingen moesten worden aan gebracht, maar desondanks moest de Rtad f 2500 meer uittrekken. Het geheel komt nu op f 23000 Een en ander zal door de gemeente voorge schoten en door het Rijk tenslotte ge fit ancierd worden Bij de begrotingswijzigingen bleek dat de leermiddelen der scbolen verouderd zijn. Een rijksdaalder per leerling zal v oor nieuwe boekjes mogen worden be sri-ed. Het bekende verzoek van het AAZA te Alkmaar om een toeslag van f 1 per verpleegdag boven de 42 dagen werd toegestaan .nadat de heer Raatgers had gevraagd, of dit voor alle ziekenhuizen gold. Na een langdurige en vrij verwar d- discussie kwam men tot deze con clusie. RONDVRAAG. De heer Raatgers wees er op dat bij een onlangs voorkomend brandje de spuit niet kon uitrukken, omdat er geen chauffeur was. Hij zou alle spuitgasten willen leren rijden. Voorzitter zei dat dit onmogelijk is. De gehele zaak was hem onbekend. Hij zal een onderzoek instellen. De heer Raatgers bepleitte betere slraatverliching in 't Zandt. De heer Doedens wilde avondverga deringen. In de zomer zal dit gebeuren, in de winter niet. Verder informierde de heer Doedens naar de subsidie van Geel Zwart. Voorzitter zei. dat bij de begroting voor 1951 deze zaak en tevens aüe subsidies aan de orde zullen komen We zullen in verband met de toe stand der gemeentefinanciën wel mond jesmaat moeten doen. D* heer Doorn bracht het pakhuis van Muntjewerf te Oudesluis ter sprake. Da< is een sta in de weg. Misschien wil de KNAC meewerken om het op te rui men. Muntjewerf mag echter niet bena dceld worden. Voorzitter zei deze wenk gaarne ter harte te zullen nemen. De heer Veter vroeg hoe het stond met de slootzuivering. Voorzitter antwoordde, dat hierover 'og weinig kon worden gezegd. De ar cLitect der gemeente zal een kaart ma keu en men zal in overleg treden met hei polderbestuur. Hierna sluiting Van Heerhugowaard naar Rome in 14 dagen Onze gidsen hebben de weg op een dwaalspoor gebracht en nu moeten we de goede weg zoeken, want we zit ten op de verkeerde weg. er is een boertje langs de weg aan het werk en deze wijst ons de juiste weg. Hol land-Rome kan hij wel lezen, toch is het soms moeilijk om het te begrijpen maar het woordenboek er bij en het komt wel voor elkaar. We vragen nog eens aan een meisje, die wel ver bij ons vandaan blijft staan ze is zeker bang dat onze chauffeur haar zal schaken, maar dat is hij toch niet vun plan, trouwens wie wil door zo'n lelijkert geschaakt worden, zijn hoofd is veel te oud. We zijn nu omgereden en Cor moet het weer ontgelden dat dit weer zoveel kilometers uit de- weg ligt. dat gaat weer van de wiust af, maar hij is horende doof. Wie zal die schade weer betalen. We stijgen nu zo hoog dat we denken naar óe hemel te gaan. Nu gaan we door Les Abrets en dit is een bekoorlijk dorpje met nette woningen en een mooi plein waar een flink monument op staat wat het dorp siert. Elke morgen doet onze kapelaan zijn brevier gebed. We zijn nu wei sterk gerezen, maar men zou bijua denken recht op de hul zen te recht te komen, want de da lingen zijn even sterk als de verho gingen. Het lijkt wel of we soms dui ken. Bij een mooi water .een meer, wordt gestopt en we nemen een foto van dit meer, het water is helder blauw en het meer ligt aan de voet van de bergen. We staan voldoende hoog om een pracht gezicht te heb ben over het geheel. We vervolgen onze weg en zien op een der toppen van een berg een groot beeld staan,, dit is een machtig gezicht, maar we kunnen uiet onderscheiden wat voor een beeld het is. De toppen der ber gen zijn nu moeilijk te onderscheiden zo hoog als z« zijn, maar we zijn nu ook op een hoogte van 1325 m. We ko men door Voirön een fliuk stadje, maar de wegen zijn slecht en het stadje is ook oud, maar wel fliuk groot. Onze weg gaat nu laugs de ho ge bergen, want aan de andere kant van ons sta au bergen die 1600 ra. hoog zijn en komen nu Brenoble bin nen. Dit is een flinke stad. Hier blij ven we een poosje vertoeven. We heb ben nog een cheque en die gaan we inwisselen bij de Bauk. Er is oolc nog markt, maar deze is kleiu eu hoofdzakelijk textiel en het is nogal duur, dus maar doorlopen. De stad heeft flinke brede straten en vele mooie gebouwen. Er is veel verkeer op de hoofdwegen. We voelden nu ook dat ouze magen beginueu te jeuken en besloten eerst wat te eten. Plet zou ons eens tracteren. dus bestelden we een souper. We kregen brood. 2 soorten vlees, witte bonen, daarna ge bakken aardappelen, biefstuk en sla, visschotel en aardbeien na. Het was dus een behoorlijk maal. Daarna de stad ingeweest en wat souvenirs ge kocht nog een glaasje voor de dorst met ijs was dat lekker koel. Onze chauffeur kocht nog een nieuwe hoad, want die waren hier zelfs goedkoper dau in Holland en werd de tocht weer verder gezet door de hoge bergen. We zien uu in de verte de sneeuw op ■de bergen liggen. Dit zijn echte sneeuw velden, maar de kaart geeft aan dat -deze bergen ong. 3000 m. hoog zij"- ;-Xu zo hoog komeu we niet. Er wordt even gestopt want van deze bergen moeten we een foto nemen Langs ous .loopt een beek met een geweldige stro ming. dit is water wat van de bergen afkomt en stromend naar beneden rolt, met grote snelheid. Dit is een prachtig gezicht. Onze kapelaan stelt nu voor om jaarlijks zoveel te sparen dat je zo nu en dan eens zo'n mooie tocht kan ondernemen, zelfs Cor was het hiermede eens en zou ook ziju best doen om te spareu, als Grietje leest zegt ze wel geef die centen maar aan mij, ik zal ze wel voor je bewa ren. Ook komen we voorbij grote wa tervallen die hier ook worden ge bruikt voor het opwekken van elec- trieïteit. We komen nog steeds hoger als vele kronkelingen en kunnen nu üe sneeuw goed zien. want we stijgen zelfs zeer snel en de wagen loopt niet zo hard. want dat moet wat lang zaarn aan. De wolken blijven onder de toppen van de bergen en we ne men hier even een foto en ook van een bergstroom die met donderend geraas naar beneden komt met het water van de bergen, het is net of de bergen op je willen vallen en als je dan naar de diepte kijkt is het dui. zellngwekkend. Ook hiervan even een foto genomen, want dit is mooi, om dat er 'n beek door het ravijn stroomt en die is nu zo klein. Het zijn gewel dige bergen van steen met zeer gril lige vormen. We komen nu door 'r tunnel van 80 m. lang en schieten dan weer omlaag want we gaan door een dorp. La Franey, maar als we hier door zijn stijgen we met meters omhoog zelfs bij 10-tallen tegelijk. We komen nu over een grote brug waar een stuwdam is gebouwd, die het water keert en dit is zo mooi, dat er een foto van gemaakt wordt, dit bouwwerk is goed onderhouden, het lijkt net of het water een licht grijze kleur heeft. De kapelaan heeft hier rail de schrik zijn zonnebril laten Hg gen. maar volgende keer halen we hem op. We komen nu in een tunnel die 1 km. lang is en er brand licht in. ook de autolampen moeten brau- den. want anders is het te donker. We passeren hier meerdere grote <*n kleine tunnels. We krijgen een aardig gezicht voor ons van een kudde scha pen. die graast hij een kapelletje *n de hond en herder waken. We zien hier ook veelal de meisjes als hoed sters van het vee. het zijn hier ook rode koeien, die gehoed worden. We komen nu óp een hoogte van 1600 m. Dr* akkertjes liggen hier tegen de hellingen en zijn keurig onderhouden. La Grave gaan we door. dit is een echt toeristenplaatsje, want het is hier een mooie streek. Het is voor de wagen een hele trek dan omhoog eu dan weer omlaag. Zelfs loopt hij wel eens wat te warm. Voor ons een ge legenheid om een foto te nemen van Villai d'Arene, een dorpje met een kerk en op de achtergrond de ber gen met sneeuw. Even zijn we het ka pelletje iugeweest, het is een aardig kerkje met 4 altaren, maar de ban ken zijn klein. Het is hier de plaats waar de nationale rijschool voor skiën Is gevestigd. Dit is dus voor skiliefhebbers een ideaal verblijf, de sneeuw is hier vlak bij. We zijn hier op een hoogte van 2000 m. en zitten zelfs boven de sneeuw, want dit ligt op de bergen onder ons. We zien aan de andere kant van de bergen de schapen grazen, maar het is erg zoe ken naar groen voor de beesten. We kunnen nu zelf ook de sneeuw grijpen en we moeten dit even aanvoelen, we maken zelfs een paar sneeuwballen. Natuurlijk moet dit op de foto wor den vereeuwigd. Wat zijn de Franse Alpen toch mooi. dat moet men zien om het te geloven. Wordt vevrolgd BIJNA DUIZEND Hongaarse geeste lijken en nonnen zijn door de politie naar het concentratiekamp overge bracht zonder voorafgaande waar schuwing. DE KERSEXOOGST in de Betuwe wordt bedreigd door duizenden spreeu wen. In enkele ogenblikken richtten de vogels voor honderden guldens schade aan en het menselijk vernuft is thans druk denkende en doende ora voorzorgsmaatregelen te treff MEDEDELING KWARTAAL-ABONNE's Ter vermijding van incassokosten verzoeken wij onze kwartaal-abonné's reeds nu over te gaan tot betaling van het abonnementsgeld ad f 3.65 voor het derde kwartaal 1950. Men kan dit doen: a. per postgiro 48395, Sprekend Papier Schagen; b. per Hoornse Bank, kantoor, Scha gen, Breezand, Alkmaar; c. per postwissel; d. op ons kantoor te Schagen, Land- bouwstraat Per 1 Juli a.s. worden de kwitanties, verhoogd met incassokosten, afgegeven DONDERDAG 29 JUNI 1950 Hilversum I KRO 7.00 ea S00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag: 9.00 Voor cU vrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV lt.00 Gram. en Morgenwijding; KRO 11.00 Voor de zieken: 1200 Lunchcon eert; 13 00 Nieuws; 13.20 Symph. con eert NCRV; 14.00 Promenadeconcert; 1445 Voor de vrouw; 15.30 Bach progr. 1600 Bijbellezing; 17.00 Jeugdjournaal; 18.00 Kamermuziek; 18.40 Leger des Heils; 19.00 en 20 00 Nieuws; NAT. PROGRAMMA 20.00 Nieuws; 20.05 Prins Bernhard maakte een grote reis muzik progr.; 2030 Radio prijsvraag: 21 20 Ned. Amusementsmuziek; 21.50 De Prins privé; 22 10 Kleinkunst; 22.35 Taptoe; 23.00 Nieuws: 23314 Omroep orkest Hilversum II AVRO 7 00 en 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9 (X) Klassiek con eert: 9.30 Croon Crew; 10.00 Momcn wijding: 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 1100 Kerk en Torci kianken: 12.00 Operetteconcert; 12 38 Pianospel: 13.00 Nieuws; 1315 H-^rmo netto: 1350 Operafragmenten; 14.15 I,e zing: 14.30 Kamermuziek: 15 00 Vcor zieken en gezonden: 16.15 Gram.: 17 00 Jeugduitzending; 18.00 Nieuws; 18 30 Strijdkrachten: 19.00 Theaterorke i 19.20 Lezing: 20 00 Zie Hilversi-- UW KRANT OOK MEE MET VACANTIE ALS U ons 2 dagen tevoren uw vacantie adres opgeeft, zorgen wij, dat uw krant dagelijks aanwezig is, waar ook in Nederland. Bij de opgave ook uw huidige adres en woonplaats vermelden v.v.p. EN DE STAD VAN IVOOR 29 Hoe moet ik daar beneden "bij die klont van een kerel komen!" dacht Kzppie. „Hij kan da3r toch niet bene den in die kuil blijven!! Kappie keek eens om zich been, en zag toen een zeer lange liane aan een boom bi-ngen. Hij pakte het ding. trok zijn benen op, en even later slingerde hij boven de afgrond en suisde naar bene den. Als dat maar goed gaat! riep de maat Wat een ellende! Hoe kom ik hier ooit weer vandaan! En ik heb zon pijn! Van die valhelemaal van boven tot hier! Kappie kwam met de liane niet hele nu al tot onder in de kuil. U moet sprin gen! riep de maat. Jij hebt gemakkelijk schreeuwen! riep Kappie terug. Had er maar liever voor gezorgd, dat je daar niet in die diepte was, klont! Maar ik kon het niet helpen! gilde Je maat. Ik vluchtte voor die wilde, en toen viel ik ineens naar beneden... ik heb me overal piin gedaan! Het is nog een wonder, dat ik leef! Ik had wel dood kunnen vallen! Kappie singerde nog steeds aan de liene, en op de duur voelde hij, <lit hij zich niet lang meer zou kunnen vast houden.' dus zou hij moeten springen!- Het noodlot van „Zeg het me toch. meneer Collin. Is er wat met iemand uit Fort Pitt ge beurd? Ja. 't is Fort Pitt, ik zie het aan u gezicht". Doch Collin schudde het hoofd. „Niet van Fort Pitt, Sabine. Het betreft overste Bouquet..!" Toen zij geen antwoord gaf. ging hij voort: „Overste Bouquet is dood!" Sabine bleef staan. Collin wilde haar steunen, maar zij weerde zijn arm af. „Neen. dat is niet nodig" zei ze toonloos, „laat me maar even zo staan." Ze sloot de ogen. „Verschrik kelijk!" fluisterde zij. „Is hij gesneu veld tegen de Indiaueu? Waar?" „Neen niet gesneuveld", was het antwoord, „hij is ziek geworden en na enkele dagen reeds gestorven". Zij sloeg de ogen op. .Wanneer is dat gebeurd?" „De juiste datum weet ik niet. Het bericht werd gisteren in Boston ver spreid. Kort geleden had hij het com mando over de troepen, die de op stand der Indianen onderdrukten, neergelegd en was belast met een in spectietocht naar het zuiden. Ook dat wisten wij in Boston niet oens. Ia Peiisacola heeft hij tvphus gekregen en daaraan is hij na 5 dagen overle den!" „Was hij gehuwd?" vroeg Sabine. „Neen, maar na zijn terugkomst zou hij in Boston trouwen!" „Die arme. arme vrouw", zuch'te het meisje. Haar ogen vulden zich me- tranen. „Ik weet. dat de overste jou beloofde een en ander voor je vrienden te zul len doen. zodra hij de handen vrij had ging Collin verder „en daarmede kan hij je nu niet langer helpen". „Ik had inderdaad gehoopt Tranen verstikten Sabine's stem. „Zal ik je nu maar eens het betere nieuws vertellen?" ..Graag, hoewel het toch niet goed kan zijn dat het slechte nieuws naar de achtergrond verbannen wordt". „Luister dan maar, hoewel mijn heer Dicey het je net zo goed had kun nen zeggen, ofschoon ik moet toege ven. dat hij beter soldaten kan africh ten dan de juiste woorden te vinden om iemand iets mede te delen. Kort en goed: hij heeft me gevraagd je te zeggen dat je zolang je dat zelf wenst hier bij hen in Charlestown kunt blijven. Bovendien heeft hij me gevraagd je te zeggen, dat. aangezien zij zelf geen kinderen hebben, zij. graag bereid zijn je als hun dochter aan te nemen. Wanneer jij daarmee instemt, willen zij dat zelfs wettelijk laten vastleggen. Weet je wat dat be tekent?" „Neen. dat weet ik niet". „Och de Dicey's zijn geen million- nairs. maar zij zijn toch gefortuneerd Als aangenomen dochter erf je later hun gehele vermogen. Met andere woorden: zij bieden je thans een te huis en wat dat betekent, heb je reeds ervaren en verzekeren je ook een toekomst. Is dat nu niet echt goed nieuws?" „Het is veel en vee] meer dan ik verdien!" stamelde Sabine. Zwijgend zetten de twee mensen de tuin wandeling voort. Pas toen zij he lemaal rond het huis waren gelopen, vroeg Collin: „Wat moet ik de Di- cey's daarop antwoorden?" „O. ik kan het zo snel niet ver werken. Geef me nog een paar minu ten tijd. Misschien is het beter als ik zelf mijn antwoord zeg?" Wordt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3