asten polder Valkkoog Dr. E. Hoekstra's SABINA 122 K. Blaauboer Fa. H. W. HOLSMULLER Alkmaar Schagen I Watervogels I KANTONGERECHT met fl.50 verhoogd ZAALBERG IN LEIDEN KENT U Bloedzuiverende Gezondheidspillen Schagen Tel. 395 Woning- Inrichting Geen enkel koffiesurrogaat bevat meer en betere koffie dan Koffie- S u r rog a at Bon Alkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 11 October 1941 Tweede blad m TE ALKMAAR (Zitting van Vrijdag 10 Ootober). Hij wilde met een kop sterke koffie weer op z*n verhaal ko men. Gedresseerde koeien- Van een loo» vis scherfje. 2e woonde maar als vrouw alleen in vriendelijke dorpje Schoorl, vlak aan jd duinenrand. Ze placht voor het naar ed j?aan deuren en vensters deugdelijk te en feiten, zoodat haar woning verschoond i«f van het bezoek van ongenoode gasten. .K- at had ze ook op 26 Mei gedaan en zich iet een zucht van welbehagen in haar bed sleurt. Nog was ze tegen zessen in diepen gap. toen er hard aan de bel werd ge- oklcèn. Met een schrik zat de wed. M. £teen rechtop en weer klonk de bel; luid I doordringend. Voorzichtig schoof ze het iam op. allerlei vreeselijke gedachten (ookten haar door het hoofd). Was er ind? Had ze ergens licht laten branden was er iets nog verschrikkelijkers aan hand? Beneden op de stoep rumoerde i stern, die bij het verschijnen van het jofd der eenzame vrouw op lallende „koffie" eischte. Eischen niet, zei ad. J. J. H. uit Velsen: ik vroeg er be- efd om. man was ter bruiloft geweest en jjir lichtelijk in de olie geraakt. Aange- j de café's nog niet open waren, wilde van de eenzame weduwe een kop sterke fie hebben, om wat op z'n verhaal te men. Maar inplaats van koffie te geven, lde de vrouw de politie op, die den onken nachtbraker inrekende. Verd.' stond met opgestreken zeil voor ,n kantonrechter. Hij had niet geëischt. aar beleefd gevraagd: hij had niet twee- aal. doch slechts éénmaal gebeld. De nd. Aimbt. van het O. M., mr. de Groot, ind dit geen houding, Verd. had héél ti- ide moeten zijn en berouw moeten too rn. Hii verdiénde een schop onder z'n •hters-te, meende de openbare aanklager, istede daarvan eischte mr. de Groot f 15 lete eubs. 10 dagen. IECROOTING GOEDGEKEURD. Laxt jord Ik was niet dronken, zelde verd., maar Kantonrechter vond, dat een nuchter ensch zulke dingen niet deed en veroor deelde dezen verd. conform den eisch van dien Ambtenaar. Het boterde niet erg tusschen de land bouwers H. B. en W. G. uit Castricum, die onder de gemeente Uitgeest ieder een stuk land hadden, waarop koeien graasden. Nu was het reeds herhaaldelijk voorgekomen, dat een koe van B. op het land van G. ging grazen en als laatstgenoemde B. daarop op merkzaam maakte, dan dreigde deze zijn bxiurman hem de „harsens te zullen inslaan". Of d'er dan geen hek was? vroeg de amb tenaar. Wis en waarachtig wel, stoof B. op. Ja van touwtjes en kouseband, riep G. smalend uit. Da's nietes! verweerde zich verd. B. Heeft u dan wel een behoorlijke afschei ding? vroeg mr. Boerrigter aan G. Ik heb geen hek, antwoordde deze. Dan zijn het zeker gedresseerde koeien, die U heeft, meende de kantonrechter. Verdachte en getuige keken elkaar spin nijdig aan en deden er verder het zwijgen toe. Zes gulden of vier dagen eischte de amb tenaar. De kantonrechter veroordeelde B tot f 4 subs. 4 dagen. Ik jaag ze d'r niet in, sputterde verd. nog tegen, maar de kantonrechter maakte den recalcitranten boer duidelijk, dat de zaak hiermede was afgeloopen. In den polder Geestmerambacht was de tuinbouwer J. M. uit St. Pancras op 28 Sep tember aan het visschen gegaan. Veilig in zijn binnenzak zaten een vischacte en een vergunning van het bestuur der Vischver. te Zuidscharwoude. Wat kon hem dus ge beuren? Maar ons visschertje scheen niet te weten, dat hij ook een vergunning noodig had van den eigenaar van het vischwater en dus liep hij tegen de lamp. De ambtenaar maakte het schappelijk en eischte f 3 boete met teruggave van den in beslag genomen hengel en de kantonrechter kon zich daarmee vereenigen. Voldaan over een zoo milde behandeling ging verd. met den deurwaarder mede om af te tikken en zijn hengel in ontvangst te nemen. wascht en ruwt dekens zonder zeepbon f 1.02, vracht niet inbegrepen Door tusschenkomst van uw leverancier De kroosschouwerB hadden veel critiek! oordat de bijdrage voor de Westfriesche unstwerken van f 50.73 op f 696.83 ge- moet worden, is het noodig den inslag te brengen van f 13.op f 14.50 r H.A., zoodat bij e en oppervlakte van 18.46.14 H.A. de opbrengst zal stijgen van 6458.31 op f 7227.69. Dit was, als onderdeel van de begroo- het voornaamste punt dat door dage- jksch bestuur en hoofdingelanden van den Valkkoog gistermiddag op de verga ring in café Kuiper werd behandèld. Onder de ingekomen stukken bevonden ch een brief van Ged. Staten, inzake «passing wegenwet, met wijziging van erschillenidie administratieve bepalingen, «n het zelfde college, inzake machtiging inkoop materialen, waarvoor nieuwe for- ulieren noodig zijn. In elk geval zal orden overwogen of afgifte van materiaal irantwoord is. Het dragen van V-speld- 8 door ambtenaren, mag in geen enkel nicht belemmerd worden, aldus Ged. laten. overige stukken waren van formeelen ird. Voorstellen. Voorgesteld! wordt de ringsloot te ver- nopen aan het Ambacht van Wiestfries- nd, dat binnenkort zal overgaan op chermerboezem. Het water kan dan niet als vischwater irpacht worden, maar ook is men vrij van kosten van rietsniiden en uitdiepen, wel e volgens het nieuwe waterschapsregie- ient voor rekening van den polder zou omen. Aldus besloten. Het Hoogheemraadschap verzocht het ecdek van den Valkkoogerdijk te aiogen oopen voor f 1.Aldus besloten-. De begrooting. De dijkgraaf, de heer T. Rens Az. licht e verhooging der lasten toe. Het is de latste keer, dat contributie aan Raax- ïaatsboezem bteaald moet worden, de ver owing is dus een soort afkoopsom. De begrooting sluitend tot een bedrag an f 9951.72 met een geraamd onvoorzien f 215.60 wordt aangenomen. De mees zijn niet veranderd. Het onder houd vaarten en slooten f 100 (vorig jaar 300) achtte de heer Glas wat laag. Toe gelicht wordt dat in het bedrag van f300 een post werkverruiming was begrepen, die thans als voorschot afzonderlijk staat geboekt. De kroosehouwers hadden dezen keer nogal eenige opmerkingen, er waren ta melijk veel nalatigen. Zij zullen op hun plicht worden gewezen of hun boete worden opgelegd. Verzoeken om uitstel kan de dijkgraaf niet toestaan, hij verwijst be- treffenden naar de schouwers, die,, dit zul.- len moeten beoordeelen. Enkele slooten zijn door de productie in de daar over gebouwde „huisjes" vrijwel dicht, men is van oordeel, dat een dergelijke stinkboel radicaal moet worden opgeruimd. De zitdagen candidaatstelling en verkie zing zullen zijn 8 Nov. en 29 December. Het sloten in de Delft, die 4% meter breed zal worden op zomerpeil en een meter diep. zal op dezelfde wijze geschieden als tevo ren. Gesloot zal ook worden van de Gal genkade tot het land van G. Boontjes. Het hout van te vellen boomen zal deels aan den molenaar worden gegeven, deels verkocht. De heer de Geus deelde mede. zich niet meer beschikbaar te sllsllen als dage- lijksch bestuurslid. Na rondvraag sluiting. s pillen werken zacht-laxeerend tuiveren het bloed van alle onreinheden zon der het lichaam te schaden. Te gebruiken 3 maal daags 26 stuks. Ten tijde van voor- en najaar gebruikt, voorkomen zij vooral vele ongesteldheden. 55 ct. - 90 ct. - f 1.58 per doos met gebruiks aanwijzing en inhoud van 70, 135. 250 pil len. Verkrijgbaar bij alle Drogisten i Winkeliers welke drogist-arl verkoopen. Neemt eens proef! Zend 13 ct aan postze gels en deze adv. aan Mij. Hoekstra, Hee- rengracht 33. Amsterdam. U ontvangt 30 Dillen met gebruiksaanwijzing. thans een ware ravage is aangericht en waar zand-, steen- en zoodenmassa's een ideaal speeloord voor kinderen in de uren na schooltijd vormen, voor enkele weken terug nog een volmaakt landelijke rust heerschte. 98 woningen, het is geen kleinigheid. Zij vormen eenmaal gereed, een dorpswijk apart. Of inderdaad het gestelde doel, nl. deze woningen nog vóór den winter gereed te hebben, bereikt zal worden, is echter de vraag. Ondanks alle voortvarendheid en alle me dewerking die, ook wat betreft de beschik baarstelling van materialen, mag worden verwacht, kunnen zich nog vele moeilijkhe den voordoen. Stagnatie. Reeds ontstond een kleine stagnatie door dat de tewerkgestelde metselaars, afkomstig uit Hilversum, einde vorige week het werk opzegden in verband met een loonkwestie. De hooge kostgeldprijzen, welke hier thans moeten worden betaald waren voor deze menschen blijkbaar eveneens een bezwaar. Door de drukte, welke nog in de bouwnijver heid hier ter plaatse heerscht, zijn momen teel ook niet voldoende plaatselijke vaklie den beschikbaar. Andermaal moest dus een beroep worden gedaan op werklieden van elders en eerst Donderdag j.1. kon het met selwerk weer worden hervat, door een aan tal Haagsche arbeiders. Het is te wenschen dat een dergelijk op onthoud zich niet meer voordoet. Met groote belangstelling worden de ver dere verrichtingen gevolgd. CABARETAVOND DOOR „TEUN KLOMP EN ZIJN MAKKERS". Toen de Directie van Cinema de Haan ons 4 weken geleden Bouber's tooneelstuk „Zeemansvrouwen" gegeven had, zagen wij al weer reikhalzend uit naar de vol gende uitvoering. Deze werd ons gebracht in den vorm van een cabaretavond door „Teun Klomp en zijn makkers" met 't ge zelschap „De Lach". Teun Klomp en zijn makkers openen den avond met het zingen van „Het Hol- 1-andsche lied", in Volendam6ch costuum. gevolgd door „Zie aan het raam de laatste rozen bloeien" en „Varen, varen over de levenszee". Zij werden op den vleugel be geleid door Cor van Veen. Reeds dadelijk zat de stemming er in en den geheelen verderen avond heeft de zaal genoten van leuke liedjes, goede zang en vroolijke schetsen. Vooral het duet van Else Smit met George de Bree over het lied „Amster dam" op melodie van „J'ad deux aimoure" was voortreffelijk. Ook de „Stofzuiger"- scène en „Een huiselijke idylle" werkten danig op de lachspieren van het pulbliek. Vermelden we nog het optreden van Cor v. Veen als accordeonist, die eenige num mers ten beste gaf, o.a. „Dansmelodieën" en een potpourri van bekende wijsjes, waar ieder mee kon zingen. De avond werd besloten met het zingen van „Antje" door Teun Klomp en zijn makker en Else Smit. Wij kunnen terugzien op een uitstekend geslaagden avond en hopen, dat -die directie van Cinema de Haan ons binnenkort weer met jets dergelijks zal verrassen. BERGEN WIERINGEN WONINGBOUW HELDERSCHE VLUCH TELINGEN. Er wordt vaart gezet achter den bouw 'van woningen voor Heldersche evacué's in deze gemeente. Met buitengewone voortvarendheid heeft Bredero's Bouwbedrijf uit Utrecht (kortweg B.B.B dat in nauw contact werkt met en voor den Wederopbouw te Den Haag, deze zaak aangepakt. Zelfs nog vóór de onteige ning van gronden voor dezen bouw defini tief haar beslag had gekregen, verscheen op het terrein ,(nu al bijna 4 weken geleden) een koppel werkvolk, dat een aanvang maakte met het grondwerk. In een korte spanne tijds was het landelijk aspect, dat tevoren dit terrein kenmerkte er was slechts vredig grazend vee en een enkel tuintje geheel verdwenen. Met niets ont- zienden ijver werd de spade gehanteerd. Alras daverden vrachtauto's over het terrein van den arbeid, diepe sporen achterlatend in den nog weeken bodem, daar, waar eer lang straten zullen worden gelegd. Steenen werden bij tienduizenden aangevoerd en voort ging het. Werk en directiekeeten re zen als paddestoelen uit den grond. Funda menten werden gelegd en reeds thans kan men aan den stand der werkzaamheden zien hoe dit groote object zal worden uitgevoerd. In de afgeloopen week is ook de waterlei ding gelegd. Menigeen richt onwillekeurig zijn schre den naar dit werk, waar straks huizen uit den grond zullen worden gestampt en tel kens verbaast men zich over de snelle vor deringen, die worden gemaakt. Nauwelijks kan men zich realiseeren dat hier, waar EEN ARTSJUBILEUM. Het zal Zaterdag 18 dezer vijf en twintig jaar geleden zijn, dat dokter J. A. Blok al hier tot arts promoveerde. Zijn tallooze vrien den en patiënten zullen gelegenheid hebben hem op dezen dag des middags tusschen 3 en 6 uur in de Rustende Jager te komen ge- lukwenschen. Op deze receptie zal den ju bileerenden arts. namens alle patiënten een passend geschenk worden aangeboden. Wij twijfelen er geen oogenhlik aan, of velen zullen onzen populairen arts op dezen dag de hand willen drukken als een bewijs van sympathie en waardeering voor zijn werk in onze gemeente. HET „DORPSHUIS" MET BOEKEN EN SCHOENEN. Naar wij vernemen, zal het „Dorpshuis" weer zijn deuren openen, zij het dan ook slechts op een kiertje. Zoolang er een paar klassen van de openbare school in het ge bouw onderwijs ontvangen, zal er van het oude clubwerk enz. nog niets kunnen komen; we mogen dat betreuren, maarwat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Toch gaat de deur weer eventjes open en wel in de eerste plaats voor het uitleenen van boe ken. Evenals den vorigen winter zal de bi bliotheek weer geopend zijn. Het ging wel niet. zoo rustig als in normale tijden, maar gebleken is, dat het met een beetje geduld en goeden wil toch wel mogelijk was om allen, die zich aanmeldden, te voorzien van de gewenschte lectuur. Verder zal in een gedeelte van ons „Dorps huis" een soort „Schoenenbeurs" worden ge houden, zal er gelegenheid worden gegeven schoenen te ruilen. Waar op andere plaatsen deze beurzen in een behoefte voorzien, mag verwacht worden, dat deze poging om de schoenennood wat te lenigen, ook hier met succes zal worden bekroond. WIERINGERM EER MIDDENMEER. GESLAAGD. Gisteren slaagde aan de Universiteit te Leiden de heer J. Kistemaker Gz. alhier, voor het doctoraal examen in de wis- en natuur kunde. NIEUWE NIEDORP Gefabriceerd onder Regeeringscontröle BEZOEKT ZONDAG de belangrijke voetbalwedstrijd Terrein aan de Loet. Aanvang half drie De sajetter Sanders was er dezen dag weer goed in. Bij de junioren was het N. Bakkum die dezen dag van zich liet spreken. Metjniet minder dan 113 punten won hij de eerste prijs in zijn categorie, dat is een gemid delde van ongeveer 38. Lang geen slecht resultaat. Het was voor de kolfsport weer een mooie dag. wat ook door den heer J. Schenk, bestuurslid van den Ned. Kolf- bond. bij de prijsuitreiking werd gememo reerd. ZUPE POLITIE. Verloren: een beursje met inhoud. ANNA PAULOWNA BREEZAND. D.O.S. NIEUWS. Ook D.O.S. is weer met dam. en schaak competitie begonnen. Dammen: C. Smiers—H. J. Robben 0—2. Schaken: P. Suij-kerlandG. Wit 01, E. MaitysikA. Captein 10. SCHAGEN POLITIE. Gevonden: Een gold-doublé-ring, en een étui met zilverbons. Verloren: Een fietstasch, een zilveren ro zenkrans, een Parker vulpen, een sleutel, een doublé schakel-armbandje, 2 obligaties van f500.een geruiten regenkapje een zwart mutsje en een bruin kinderschoentje. KOLVEN. Donderdag waren een 20-tal Zaankanters de gast van de Prins Maurits. alwaar een onderlinge kolfwedstrijd georganiseerd was. Er werd met animo gekolfd en mede dank zij het aantal supporters, die de Zaan meegenomen had. werd het een reuze gezellige dag. De Zaankanters sloegen 2 partijen en de uitslagen waren als volgt: le prijs D. Schopper 92 punten, 2e prijs P. Sohudde- boom 83 pt., 3e pr. N. C. 'de Boer 78 pt. (sa- iet). De Niedorpers organiseerden tevens een onderlingen wedstrijd, waarvoor een 16-tal deelnemers hadden ingeschreven. Deze sloegen 3 partijen en hiervan waren de uitslagen als volgt: le prijs A. Sanders 133 punten (sajet), 2e prijs J. Goet 132 punten, 3e prijs C. Goet 131 punten. VAN REDDERS EN JUTTERS. Mooie avond voor de Schager huisvrouwen. De dames van de afdeeling Schagen der Ned. Ver. van Huisvrouwen, hebben gister- avond kennis gemaakt met het werk der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat- schappij. De heer Wittpenn van den Ned. Filmdienst draaide een film van en sprak over het werk van onze redders. Een buitengewone film! Een film die het Nedeflandsche hart goed doet, omdat er uit blijkt in welke dingen een klein land waarlijk groot kan zijn, een film, die het geloof in Hollands kracht verleven digt. Prachtig, dit indrukwekkende spel der zee, de strijd van den nietige mensch tegen den orkaanreus. Een werk, dat filmisch zeer geslaagd mag heeten, en als document een groote waarde heeft De heer Wittpenn was een vlot en deskun dig verteller, hij hield een geestige inlei ding, waarin hij den jutter-menschenredder ten voeten uitteekende. Een bijzonder geslaagde avond, die de presidente, mevr. De RaatSchoorl alle aan leiding gaf den heer Wittpenn namens de aanwezige dames hartelijk te danken. Zooals steeds, ging het in de zaal van Igesz weer zeer gezellig toe, het kopje thee in de pauze droeg het zijne daartoe bij. Een gehouden open schaalcollecte tot steun der Mij., bracht f23.25 op. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruida Beatrix, dochter van Jan Santbergen en van Theodora Catharina Johanna Bierman. Boudewijn Maria, zoon van Bouwen Zoon en van Jeanette Aloysia Dito (woonplaats Den Helder). Dirk Simon, zoon van Leendert Wardenaar en van Jen- neke Fijnheer. Ondertrouwd: Johan Keesman, oud 30 ja ren, schilder en behanger, wonende te Zijpé en Marie Kuijper, oud 26 jaren, zonder be roep, wonende te Schagen. Overleden: Dobora Wilhelmina Bosma, oud .2 jaren (woonplaats Den Helder). Anna Jon ge jan, oud 38 jaren, echtgenoote van JgUe Faber (overleden te Alkmaar). Grietje Boon tjes, oud 65 jaren, weduwe van Pieter Swierts (overleden te Alkmaar). Er Was ftée^Wèihlgf vèrandérjngi De aan voer bedroeg4 circa '42.000 "kg. ën handhaaf de zich dus. De hoogste prijzen kwamen overeen met de maximumprijzen en de kaas, die alle was besproken, ging eenvou dig van hand tot hand. De kwaliteit was dooreen genomen goéd, de gang lag weinig onder het hoogst: Indien koopers en ver- koopers durfden, zou dit hoogst overigens vrijwel algemeen zijn. De perspectieven blijven goed. De vorige week belichtten we deze reeds en waar de aanvoer uit den aard der zaak achter de productie aanloopt, wordt voor de komende weken een rijzende aanvoer verwacht. Een vreemd verschijnsel in dezen tijd! Intusschen was er heden slechts zeer wei nig 40 -fHet karakter van de Alkmaarsche markt wordt, wanneer er weinig boerensta- pels zijn en dat was heden het geval dat yan een 20 +-markt. italiaansch Weermachtbericht Rome, 10 Oct. (Stefani) Weermachtbericht no. 495 luidt als volgt: In Noord Afrika levendige activiteit van onze artillerie aan het front van Tobroek. Britsche vliegtuigen hebben een aanval ge daan op Benghasi. Italiaansohe en Duitsche formaties vliegtuigen hebben met tusschcn- poozen achtereenvolgens de havenwerken en haveninstallaties van Tobroek aangevallen, evenals de batterijen artillerie en andere in richtingen op den grond. De objectieven wer den doeltreffend geraakt. Alle vliegtuigen keerden op hun basis terug. Twee Engelsche bommenwerpers, die over een zone aan de Italiaansche kust vlogen, werden krachtig belemmerd door ons lucht afweergeschut. Zij botsten tegen elkaar aan en vlogen in brand; de eerste stortte ter aar de, de andere viel in zee. De inzittenden kwamen om het leven. In Oost Afrika heeft een van onze ver- kenningsafdeelingen viiandelijke eenheden in den sector van het Tanameer op de vlucht gedreven, OSENDARP NOGMAALS TEGEN SCHEURING. Amsterdam, 10 October. Reeds Zondag a.s. krijgt Qsendarp de gelegenheid revan che te nemen op den Duitsdher Scheuring, in wien hij Zondag j.1. in Amsterdam, zoo wel op den 100 als op den 200 meter, zijn meerdere moest erkennen. Het college van gevolmachtigden voor de sport en het hoofdbestuur van de Nederland- sohe athletiek Unie hebben hem toestem ming verleend aan deze wedstrijden, welke in Luxemburg worden gehouden, deel te nemen. KINDERLIJK GEVONDEN. In een park te Den Haag. Dinsdag werd in het Westbroekpark te Den Haag het lijkje gevonden van een pas geboren kind. Uit het onderzoek bleek, dat het daar al eenigen tijd gelegen moest heb ben. In verband hiermee is te Arnhem een 20-jarige dienstbode aangehouden.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5