Ot bloemkoolcainpaps ia K_ Blaauboer COLLECTE SCHAGER S SNIKJES Woning- Inrichting DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER KANTONGERECHT Uit Alkmaar .Vluchtelingenzorg" op volle toeren ZAALBERG IN LEIDEN Nedeplandsche Roode Kruis Binnenkort kool rabi op tafel? Zaterdag 18 October 1941 Tweede blad m TE ALKMAAR (Zitting van Vrijdag 17 October). Alweer de tunnel bij den Berger- weg. Niet geijkte gewichten. Mej. M. A. L. uit Bergen was het bord bij den tunnel alreeds gepasseerd, doch haar plan was niet op haar rijwiel door den tunnel te rijden. Ze was pas in Ber gen en wist dus niet, dat ze bij het bord behoorde af te stappen. Het gevolg dezer onwetendheid was een bonnetje. Voor dit maal vroeg de Ambtenaar f 3— boete subs. 3 dagen en met deze vordering kon de Kantonrechter zich vereenigen. G. A. uit Zuidscharwoude reed met 2 vrienden op den Provincialen weg en had rich dus verder van den rechterkant bege ven dan strikt noodzakelijk was. f 3.subs. jj dagen vroeg do Ambtenaar en de Kanton rechter ging met dozen eisch accoord.- Th. Z., koopman te Warmcnhuizen, had twee gewichten voorradig gehad, welke riet van een keur waren voorzien. Hij zei- de ze van een buurman te hebben geleend mi er niet op te hebben gelet. Tweemaal f 1 of 2 x 1 dag vorderde de Ambtenaar, met teruggave van de gewichten. Verd. vond dit hoog, omdat hij er onschul dig ingeloopen was. De Kantonrechter legde verd. geen straf op en gelastte de teruggave der gewichten. Zichtbaar opgelucht ging verd. heen. Ook J. S. uit Warmenhuizen had vijf gewichten in voorraad gehad, zonder dat deze waren geijkt. Het waren 4 gewichten van ijzer en 1 van koper. Vijf maal f 1. jubs. 5x1 dag met verbeurdverklaring der gewichten, vroeg de Ambtenaar. De Kanton rechter maakte er 5 x 50 ets. boete subs 5 heer 1 dag van en gaf het koperen gewicht aaa verd. terug. P. L. uit Heerhugowaard had op 11 Oct. vee stokmeters in voorraad gehad, welke niet waren gekeurd. Verd. voerde ter verde diging aan, dat hij aan een keuring niet bad gedacht, hij had het eerlijk vergeten. Eisch f 3 subs. 2 dagen met teruggave van de meters. De Kantonrechter maakte er 2 geldboeten Tan elk 50 cents subs. 2x1 dag en gaf den onfortuinlijken koopman zijn meters terug. En dit was het einde van deze hoogst onbelangrijke zitting. NOGMMAALS DE SNOEKDREG. Zooals bekend mag worden geacht, werden de visschers, die met een z.g. snoekdreg touden hebben gevischt, onlangs door den Kantonrechter vrijgesproken. Naar wij thans vernemen, heeft de Ambt. van het O. M., mr. Smal in deze zaken hooger beroep aan- Keteekend, teneinde een principieele uit spraak uit te lokken. Massa bezoekers en brieven. Wie er een sla-tje nit denkt te slaan, vergist zich. Meer en meer blijkt, dat Alkmaar in het bureau Vluchtelingenzorg een overheidsin stelling bezit, die dank zij een bijzonder groote medewerking van allerlei andere officieele instanties in de gelegenheid ge- isteld wordt praktisch voor de belangen der evacué's op te komen. Het was hooge noodzaak, dat er door een dergelijke instelling aan het werk' werd gegaan, wilde men voorkomen dat een niet gering gedeelte van onze uitgeweken be volking verpauperiseerde en niet meer in staat geacht kon worden te blijven bestaan. wórdt geholpen. lederen dag. Niet met woorden en schoone beloften, doch prak tisch. Met geld en materiaal. Meermalen spraken wij den directeur, den heer v.. d. Pluym, over zijn plannen en steeds kregen wij den indruk, dat het bureau zegenrijk werk doet. Dezer dagen vroegen wij den heer v. d. Pluym naar den aard van de hulpaanvra- gen en vernamen dat het hier natuurlijk in de eerste plaats gaat om menschen, die er in materieel opzicht slecht voorstaan. Zij, die nog over middelen beschikken, ko men niet. Zoodat men feitelijk uitsluitend 'een oordeel kan vellen over de categorie, die het zwaarst getroffen is. Maar deze categorie heeft het dan ook zeer moeilijk en het is, aldus de actieve directeur van het bureau, een zegen juist die menschen te mogen en te kunnen helpen. Massa verzoeken. Het is in één woord fantastisch te hooren, hoevele vluchtelingen uit Den Helder zich naar de Oudegracht begaven, teneinde hier hun moeilijkheden op te biechten. Het is even ongehoord te vernemen welk een massale hoeveelheid schriftelijke verzoe ken binnenstroomden. Een eindelooze stroom., die ook nu nog iederen dag voortgaat en waarvan het einde niet te voorzien is. In dit opzicht verzocht ons de directeur er de aandacht van onze lezers op te willen vestigen, dat het de voorkeur verdient zich schriftelijk tot zijn bu reau te wenden. Toen de eerste artikelen in ons blad ver schenen, richtten zich ontelbare menschen tot het bureau. Dat was ook de bedoeling. Het bleek edhter dat er ook nu weer per sonen waren, die van de veronderstelling uiteingen dat uit „Vluchtelingenzorg" wel «cn sla-tje zou zijn te slaan. Hoewel zij niet dringend om hulp verlegen zaten de den zij desondanks het verzoek daartoe. Het behoeft geen betoog dat deze aan vragers geen schijn van kans kregen te profiteeren. Daarvoor heeft het bureau te praktische medewerkers in dienst en daar voor pleegt men teveel overleg met de ge meentebesturen en de diensten voor sociale laken. 3400 gezinnen. Het is interessant te vernemen, dat hans in totaal niet minder dan 3400 ge- wascht eo ruwt dekens volgens eeuwenoude methode met klei, dus zonder zeepbon, a 11.02. vracht niet inbegrepen. Door tusschenkoüist van nw leverancier* zinnen geregistreerd zijn. Dat zijn uitslui tend gezinnen, die over den Noordkop ver spreid zijn. Op onze vraag hoeveel gezin nen er thans nog niet geregistreerd zijn, kon men ons geen definitief uitsluitsel ge ven, aangezien dit niet bekend is. Men kan dit aantal echter gevoegelijk op een 500 schatten. Waaruit blijkt dat er in regi stratie-opzicht nog wel het een en ander" te doen is. BENOEMD. Benoemd is tot substituut-griffier bij de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, Mr. C. J. A. Matthes, waarnemend griffier bij de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam. SINT PANCRAS DERTIG JAAR STRIJD TEGEN HET DRANKGLAS. De N.Holl. Propaganda Comm. van de A.N.G.O.B. jubileert en met baar C. de Jong Sr. Dezer dagen stond in een klein berichtje vermeld, dat de N.Holl. Pr. Comm. van de Alg. Ned. Geheelonthoudersb. dertig jaar bestond. Als bijzonderheid kan daarbij nog worden vermeld, dat onze plaatsgenoot, de heer C. de Jong Sr. een der oprichters is geweest van deze commissie en dat hij er bijkans dertig jaren achtereen bestuurslid en pen ningmeester van is geweest. Tengevolge van ziekte achtte de heer De Jong het eenigen .tijd geleden gewensoht, zich uit zijn be- stuursfuncties terug te trekken. In de drank bestrijdersbeweging, voornamelijk in den ANGOB, heeft hij er verscheidene vervuld. Zooals hij reeds vermeldden was hij sinds de oprichting tot bijna het dertigjarig be staan der commissie penningmeester van de NHPC. De financiën werden wèl aan hem toevertrouwd, hij stond bekend als een uiterst secure baas en behalve het beheer der penningen van de NHPC heeft hij ook een lange reeks van jaren het alg. penning meesterschap van den ANGOB waargeno men. Hij was penningmeester van den Bond vanaf 1923 tot 1940. Ook in de samenwerking met de andere drankbestrijdersvereenigingén, zooals de NV. en de I.O.G.T. was het steeds de heer De Jong, die de centen te beheeren kreeg. Van alle meetings, welke gedurende zijn penning meesterschap door den ANGOB of gezamen lijk met de zusterorganisaties werden ge houden-, werden de financiën door De Jong beheerd. Op één na, toen hij wegens familie omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Het is te begrijpen, dat de heer De Jong, die sinds 1905 lid van het hoofdbestuur van den ANGOB is geweest, en zeer veel voor de drankbestrijding heeft gedaan, veel weet te vertellen. Met alle aangelegenheden is hij uitstekend op de hoogte, en al laat, volgens zijn zeggen, zijn geheugen hem wel eens in den steek, hij heeft het verslag van het 25- jarig bestaan niet noodig om verschillende belangrijke gebeurtenissen, met het jaartal erbij, te vermelden. Ook over de samenwer king tusschen de verschillende vereenigin- gen weet hij veel te vertellen. Deze is, zoo als hij ons mededeelde, steeds van zeer aan- genamen aard geweest. Zooals wij hierboven reeds schreven, de heer De Jong heeft zich zeer voor de drank bestrijding ingespannen, is steeds de vraag baak geweest voor velen uit de blauwe be weging, waarvoor hij dan ook de waardee ring van zijn medeleden heeft verworven. Bij dit jubileum wilden wij daarom niet nalaten, op den heer De Jong, in deze streek ook zeer bekend, even de aandacht te vesti gen. Hij heeft zich wel uit het avctieve drankbestrijdersleven teruggetrokken, maar toch brengt hij ondanks zijn 70 jaren, nog wekelijks de ongeveer negentig „Geheelont houders", welke op Sint Pancras gelezen worden, trouw bij zijn abonné's rond. Er zijn heel wat geheelonthouders, die nog in actie ven dienst zijn, die minder voor hun ideaal doen. WIERINGEN BURGERLIJKE STAND. Vanaf 27 Sept tof 17 Oct. 1941. Geboren: Trijntje, dochter van C. Kooij en van van J. van der Streek; Frans, zoon van C. Lont en van A. Kuut; Cornelia, dochter van P. Bok en van M. Steeman. Ondertrouwd: G. Kleijer en A. Snooij. Getrouwd: E. v. d. Laan met Z. IJzer. Overleden: P. Koster, oud 67 jaren, echtgenoote van C. Wagemaker; H. Bak ker, oud 78 jaren. COLLECTE WINTERHULP. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van bovengenoemd doel heeft een bedrag van niet minder dan f 304.80 op gebracht.. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Tot tijdelij'k onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef, ter vervanging van den heer J. J. R. Groos, aan wien ziek teverlof is verleend, is benoemid de heer A. J. Kesteloo van Den Helder. BOUWVERGUNNING. Aan den heer D. Bakker alhier is ver gunning verleend tot het oprichten van een dubbel woonhuis aan den Gesterweg te Den Oever. WIERINGERMEER Het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis maakt bekend, dat op 25 October a.s., in enkele plaatsen op 26 October, een openbare huis- en straatcollecte zal worden gehouden, waarvan de opbrengst ge heel ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis komt. De collecte wordt gehouden ter bevordering van het be- staansdoel van het Nederlandsche Roode Kruis. Moge dat doel U ertoe brengen met milde hand te geven. Voor het Hoofdbestuur: De Eerste-Óndervoorzitter, W. J. BARON VAN LYNDEN. De Secretaris-Generaal, H. H. T'HODEN VAN VELZEN. HARENKARSPEL DIRKSHORN. SCHAKEN. De voor de competitie gespeelde partijen luiden als volgt: Wit: Zwart: W. G. BakkumH. Stins V2Vt, Jb. Bakkum—-A. van Dijk i/2 C. Schuit Azn.P. Hoeve 01 P. TijsenW. A. Bullooper afgebr. Jan BakkumA. N. Iping 10 P. SlotemakerE. H. Wind 10 Jan Levendig—L. Meinema 1—0 WIE HEEFT EEN ZWARTE SOK VERLOREN? Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een zwar* •- sok. OPBRENGST COLLECTE WINTERH. NED. De opbrengst van Je gehouden lij sten col lecte voor WinterhulpNederland, bedroeg in onze gemeente als volgt: Dirkshorn f60.52, Waarland f 32.10 en Tuitjenhora f8.77. Totaal f 101.39. BUSSEN GEWENSCHT! Het zou zeer wenschelijk zijn, wanneer winkeliers en ook vele particulieren in hun deur een brievenbus laten aanbrengen. Vooral nu de zaken zoo spoedig gesloten zijn, zou zoo'n bus aan den wensch van den besteller tegemoetkomen. WIERINGERWERF. GEEN VET MAAR ROET. De drukfoutenduivel heeft bij den heer A. vet in den schoorsteen gestopt, waardoor schoorsteenbrand zou zijn ontstaan. Het was natuurlijk .roet!., „De Streek" GROOTE AANVOEREN. De bloemkoolcampagne in de Streek, is reeds enigen tijd in vollen gang. maar het ziet er niet naar uit, dat er spoedig een einde aan zal komen. In de vorige week was de aanvoer heel groot, zoodat er wel dagen waren, waarop ruim 400 schuiten met bloem kool werden aangevoerd Dit werd bevorderd door het gunstige weer. In deze week is het weer niet zoo bevorderlijk voor den groei van de bloemkool, maar toch is de aanvoer nog aanzienlijk. In totaal zullen thans ongeveer 5 mililoen stuks bloemkool aan de veiling van „de Tuinbouw" te Bovenkarspel zijn geveild. Men verwacht echter nog ongeveer twee maal zooveel. De oogst is meestal tusschen 12 en 14 millioen stuks in een seizoen. De verwachtingen 'zijn, dat dit jaar, wanneer de omstandigheden goed- blijven voor het product, men wel aan dit hoogste getal zal toekomen. Er is practisch ongeveer een gelijke hoe veelheid bloemkool uitgezet als de vorige jaren, maar het groeit goed. De draaihar- tigheid, waarmee men voorheen wel eens te kampen heeft gehad, heeft zich dit jaar zoo goed als heelemaal niet voorgedaan. Er moest dit jaar bijna niet worden gespo ten tegen koolgalmug. Als een bijzonderheid kunnen wij nog ver melden, dat een groote hoeveelheid bloem kool naar de vriezerijen wordt gezonden. In de laatste 3 dagen meer dan 110.000 stuks. Zooals overal elders op de veilingen, wor- 1 den de producten hier ook volgens een pun- tenregeling onder de binnenlandsche han delaren verdeeld. In de circulaires van de Ned. Groenten en Fruit Centrale staat steeds vermeld, dat, wanneer een bepaald artikel den maximumprijs niet kan opbrengen voor het binnenland, deze hoeveelheid aan het exportgedeelte moet worden toegevoegd. Met de meeste artikelen 'komt dit practisch nooit voor. Verleden week echter was de aanvoer van bloemkool te Bovenkarspel zoo groot., dat de binnenlandsche handelaren nie alles konden verwerken. Op het oogen- blik kunnen zij het hun toekomende gedeel te wel gehruiken. De zouterijen, die nu geheel op de afwij kende kwaliteit, of liever de „stek" zijn aan gewezen, hebben hiervoor groote belangstel ling. Hiervoor is ook een puntenregeling in gevoerd. Wat de verzending betreft zijn de berichten niet zoo gunstig. Men heeft nogal eens ge brek aan wagons. Dit is voor het artikel bloemkool een zeer lastig vraagstuk, omdat men dit maar niet een paar dagen kan la ten liggen. Men doet alles, om de verzen ding zoo vlot mogelijk te doen verloopen, maar heeft toch niet, kunnen voorkomen, dat bijv. Zaterdag 45 wagons bloemkool moesten blijven staan, en in het begin van deze week. Dinsdag, heelemaal geen wagens beschikbaar waren, doch eerst 's avonds laat aankwamen. Dit was toch een dag ver lies. Maar als het niet erger wordt, zal het wel Iosloopen. De omzet van de Tuinbouw gaat in stij gende lijn. Dezer dagen was men de 2Y* mil lioen gulden gepasseerd en als het seizoen zonder een vroeg invallende vorst kan voort gaan, zal men ongetwijfeld aanzienlijk bo ven de jaaromzet van verleden jaar uitko men. In 1W0 werd voor f3.100.000 geveild. HET NOODLOTTIGE „WUPPIE' Moeder zou te gast, maar bleef te warsMp. Mej. Schuit Sr. uit het Waarland zou een dagje naar haar dochter Trees in Alkmaar te gast, en voor het gemak zou zoon Klaas haar op de fiets (achter op de bagagedrager) naar 't station Noord- -icharwoude brengen. Alzoo geschiedde. Onderweg „voegde" het echter niet ere m gaf moeder een „wuppie" om beter e zitten. Dit wipje werd haar noodlot- ig, want inplaats van beter te zitten ;wam zij op den harden geasphalteer len weg terecht. Niet bezeerd moeder? vroeg Klaas. Welnei m'n joon, zei moe der. De gastdag was nu eenmaal gë steld, en als je mekaar in lang niet ge zien hebt, wil je wel eens praten. Ten slotte is moeder toch bij Trees „anko men", maar haar knie is zoo ontwricht,* dat het van één gastdag waarschijnlijk een logeerpartij van twee weken zal worden. Achter op een fiets zitten valt ook lang niet mee! LANGEülJE DE VRIJWILLIGE BRANDWEER GEREED. Op initiatief van den burgemeester dezer gemeente is in elk der dorpen Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude een afdeeling opgericht van de vrijwillige brandweer. In elk dorp is inmiddels onder leiding van den burgemeester een oprichtingsverga dering gehouden, waarin o.m. een regle ment is vastgesteld. De afdeelingen in elk dorp bestaan uit 15 man, wadronder 3 brandmeesters, die het bestuur der afdeeling vormen. De leiding van de afdeeling berust bij een der brand meesters als commandant. Schagen, Vrijdagmorgen. Beste Stijntje I Nee, Schagen is me weer tegenge vallen. Hebben ze daar van deze week een mooie nieuwe weegschaal gekregen, een pracht gewoon, een sieraad van de markt en daar staat maar zoo'n akelig dood berichie over in de krant. Dat is todh een gebeurtenis. Ik had toch wel gedacht dat die minstens officieel ge opend zou worden en de dikste burger van Schagen daarbij staande op de schaal gefotografeerd zou zijn en er toespraken op rijm zouden zijn geweest. Nietwaar zoo van: Hiér weegt men weeklijks vele stonden en nooit wordt het te licht be vonden, of zoo iets, maar nee hoor, ik zag alleen die man van de krant met een op schrijfboekje en een andere man met een bruin bloesje aan, die het allemaal ver telde. Negenhonderd gulden heeft dat cling gekost, nou das nog een heele uit gaaf. Ik kan me nu ook voorstellen dat onze burgemeester er niet was, toen mijn heer Smeding afscheid nam van de landbouwvereenigingen enzoo, die had het natuurlijk veel te druk met de laat ste halve centen te tellen uit het gasfa briekpotje en de oude kous van het elec- risch bedrijf, om die som bij mekaar te ichrapen. Trouwens, het zou heelemaal niet moeilijk zijn om dat geld gauw terug te verdienen, als ze die schaal beschik baar stellen voor de burgerij, voor regel matige controle van de gewichtstoename, tegen vijf cent per keer. Maar nee dan zou je weer protesten krijgen van meneer Vrielink en meneer Teriep als verdrukte middenstanders, dat gaat ook niet. Zoo zie je alweer je moet een ding altyd van twee kanten bekijken. Dat zei nicht Mijntje uit de Zijp verle den week ook nog tegen me. Dat zat hem weer in de school. Ze hebben daar een paar Heklersche leerkrachten, maar nou zitten ze in den Helder weer te visschen om de kinderen van niet-ingeschreven ouders terug te krijgen. Dat is natuurlij!' prachtig, hoe gauwer de jutterij weer op volle toeren kan draaien, hoe beter hel is, maar nu zullen die Heldersche school meesters uit de buitengebieden weer moeten verdwijnen, omdat ze niet aan het verplichte aantal leerlingen toekomen. En dan zitten meester Wiering en zijn collega's straks in hun anderhalve lo kaal, dat hun door de omstandig heden nog rest, te zweeten met 60 leerlingen of zoo per stuk. Dat is nou wel lekker warm en het wint kolen uit, maar de bedoeling is het toch niet. Wat waren er een lief hebbers hè, om meester Kingma op te volgen. Nicht Mijntje zei dat .e nu bezig is haar op zijn tanden te aten groeien, want dat zal hij daar in le buurt van Beverwijk en Heemskerk wel noodig hebben, hij komt bij meester 1e Mol, die vroeger op Kolhom stond. Die dresseert nu het nageslacht de Wij- ker lefgosers, die vroeger in Alkmaar op Ie hooizolder bij Peperkamp dansten en togen die van Limmen optrokken onder len strijdkreet: Dat ik een goeie Wijker ben, dat wil ik weten, sla maar dood, sla maar dood. Juffrouw Krul heeft een oaar boksbandschoenen gekocht, zei nicht Mijntje, want baar eerste klas is verrijkt met eenige veelbelovende professoren uit het woonwagenkamp aan den Ruigeweg, 1at een belangrijke uitbreiding heeft on lergaan. Zoo tusschen de twaalf en vijf tien jaar en ze waren nog geen vijf mi nuten in de klas of ze vochten al. Nou lat is heelemaal een Zijper brief gewor den, maar als nicht Mijntje eenmaal in baar praatcrapeaudje zit, krijg je er haar niet gauw uit. Problemen en nienwe mogelijk heden. Het Westland is het vorig jaar in het bezit gekomen van een nieuw tuinbouw- laboratorium. Nog maar zelden is het zoo druk op het laboratorium geweest als thans", zoo ver telde ons de directeur van den proeftuin, ir. Riemens. Vooral de grondmonsters ten behoeve van het bodem-onderzoek zijn zoo enorm in ..antal toegenomen, dat alle krachten moeten worden ingesoannen om de vragen de tuinders snel te kunnen beantwoorden. Een aantal van 200300 grondmonsters per week wordt ons toegezonden, en hier uit blijkt wel van hoeveel beteekenis het werk is, dat voor den tuinbouw wordt verricht. Het afgeloopen seizoen is op den proef tuin in Naaldwijk speciale aandacht be steed aan de kool-rabi. Dat is een knol gewas, waarvan zoowel de bladen als de knol wordt gegeten. De knol groeit boven den grond, de smaak van dit product ge* lijkt veel op die van bloemkool. Naar ir. Riemens mededeelde, zijn d'tf resultaten met deze cultuur verkregen^ gunstig te .noemen. De teelt komt in het Westland nog nieï veel voor, doch er zijn goede toekomst* mogelijkheden voor, daar ook in financieel opzicht de teelt bevrediging heeft gege- ven. Schagen Tel. 395 Dag hoor je Reintje. Het brandweermateriaal zal wórden uitge breid met twee z.g. baby-spuiten. Voor Oud karspel zal dienst doen de brandspuit van de fa. J. Eecen Gzn., welke aan de eischen des tijds voldoet. De heer Eecen heeft voor deze regeling zijn medewerking toegezegd. In Noordscharwoude en Zuidscharwoude zal een babyspuit worden gestationneerd ge lijk dat ook te Broek op Langendijk het ge val is. De motorspuit van de gemeenschap pelijke gasfabriek blijft als reserve in dienst. Zoo mogelijk zal in de geheele gemeene een alarmeeringssysteem worden gemaakt, waardoor het brandweerpersoneel onmid dellijk tegelijk gewaarschuwd kan worden. Het is de bedoeling, dat bij het uitbreken van een brand de afdeeling van het betrok ken dorp optreedt. In noodzakelijke geval len kunnen dan de overige afdeeling hulp verleenen. Als brandmeesters fungeeren: Te Oudkarspel: Jac. Kroon Cz., comman dant; H. Tauber en B. Mulder. Te Noordscharwoude: D. Zijp, comman dant; Th. Duyves en J. A. Mol. Te Zuidscharwoude: Jb. Rutsen, comman dant; H. Metselaar en A. Scholte. Te Broek op Langendijk: W. Giltjes, com mandant; Jb. Wagenaar en C. Timmerman. Als opperbrandmeester voor de geheele gemeente fungeert de gemeente-architect, de heer J. M. de Jong, te Broek op Langendijk. BROEK OP LANGENDIJK. VOOR HET VERKEER OPENGESTELD. Zonder eenig officieel vertoon is de nieu we weg van Broek op Langendijk naar Heer hugowaard in gebruik genomen. Vrijdag morgen om tien uur werd de weg voor het verkeer opengesteld. SCHAGEN SCHAGER DAMCLUB. Uitslagen van de gespeelde partijen van de onderlinge competitie. lste klas. Eriks—v. Montfoort 2—0 Winkel—Sprenkeling 0—2 BruinKat 2—0 2de klas. Peetoom—Kos 0—2 Boonacker—van Ruiten 11 GrootesMienus 1f SchotTiesen o—2 Grootes—Tiesen 11 3de klas. Domper—Stuit 0—2 de JagerWijbenga 0—2 de VriesBakker 02 HiemstraBosch 1l SchoorlMooy 0—2 Biersteker—Hiemstra 20 BosmaDomper 11 BoschStuit 0—2 BURGERLIJKE STAND. Gebouwd: Arnoldus Boorsma, en Niesje van der Molen. Overleden: Guurtje de Vries, oud 84 jaren, weduwe van Jan Bakker (woonplaats Den Helder). DE DUISTERNIS. Met het oog od de thans reeds zeer vroeg invallende duisternis, zal de aanduiding der trottoirbanden en andere uitstekende obsta kels met witte verf, dezer dagen ter hand worden genomen. BOOMEN VERKOCHT. Aan de N.V. Hard- en Zachthout Import Maatschappij te Loenen op de Veluwe, zijn door den Burgemeester gegund de boomen aan de Laagzijde, voor de som van f 1430. behoudens vergunning van den Productie commissaris voor den Bóschbouw en de Houtteelt te Utrecht. POLITIE. Gevo. den: Een rozenkrans. Verloren: Een zilveren ringetje, een da mes armbandhorloge, een stamkaart en een manchester kinderjasje.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5