AKKERTJES^ Kiespijn ia De NedeHandsche Pijnstiller Zenuwpijn Behandeling van Duitsche diplomaten in Engeland zei tastii Nou Sin k Jock: oilet bekeel a iet no Gei !ii zèk Europ nderfR van 9.1e" BERLIJN, 10 Nov. (DNB.) Voor de Duit- iche en buitenlandsche pers' alhier hebben vandaag de gewezen Duitsche gezant-Ie Te heran, Ettel, en de gewezen Duitschr con- syl-generaal te Reykjavik, prof. Gerlach, rapport uitgebracht over he.t optreden van Britten en Sowjets tegenover diplomatieke vertegenwoordigers van Duitschlanü en te genover de Duitsche kolonie te Iran. Gerlach deelde mee, dat hij 10 Mei 1940 uit zijn consulaat gezet en met de andere Duit- schers op IJsland aan boord van den En- gelschen kruiser Glasgow werd gebracht. In tegenstelling tot de Engelsche belofte werd hij niet naar Duitschland gebracht, doch eerst te- Liverpool en later te Londen in een streed smerige gevangenis opgesloten. Later werd eidenf hij wei m b« ssing (derla M •en, d dreiu o nmui h* die zij aietl H. hij naar den Tower overgebracht. Protes ten mochten niet baten en de behandeling was uiterst streng. Na twee en een halve maand werd Gerlach, lichamelijk volkomen geknakt, naar het eiland Man overgebracht en kort daarop zag hij eindelijk zijn .gezin terug. Nadat Gerlach op 10 Mei aan boord van 'den Engelschen kruiser Glasgow was over gebracht, werd hij op 12 Mei van zijn gezin gescheiden. Den volgenden dag wérd hij mei een arrestantenauto naar de gevangenis van Liverpool overgebracht, waar hij in een don kere cel werd opgesloten. Nadat hem alle identiteitspapieren met in begrip van zijn diplomaten pas waren afge nomen, werd zijn verzoek om onmiddellijk bezoek te mogen ontvangen van den verte genwoordiger, die de Duitsche belangen in Engeland behartigd, afgewezen. Zoo smerig de gevangeniscellen, de stroozakken èn de kens waren, zoo smerig waren het waschver- trek, dat tevens voor de andere arrestanten diende en den handdoek scheergerei, kam, borsel, zeep en tandenborstel werden den consul-generaal geweigerd. Op 15 Mei werd Gerlach naar Londen overgebracht en wel voorloopig voor 14 dagen in een school, die als interneerin&sgebouw was ingericht en la ter naar den Tower. Gedurende de eerste maanden was het den vertegenwoordiger van het Duitsche rijk niet geoorloofd dagbladen of berichten te ontvan gen. Ook mocht hij geen brieven schrijven. Op herhaald nadrukkelijk verzoek werd hem tenslotte toegestaan tusschen de muren, wel ke rondom den Tower liggen, te wandelen, waarbij hij echter steeds bewaakt en verge zeld werd door een cipier met geweer aan iden schouder. Op 19 September werd Gerlach, na 2K maand zware, eenzame opsluiting, lichame lijk en geestelijk geheel gebroken, naar het eiland Man overgebracht, op 7 0ctober werd hij eindelijk met zijn gezin veréenigd. Over de behandeling van mevrouw Gerlach in de Liverpool City Police gevangenis nog het volgende: Ondanks het protest van mevrouw Ger lach en ondanks haar verzoek op een haar waardige behandeling, werd zij dagenlang in deze gevangenis vastgehouden. Tijdens haad verblijf viel haar de onge looflijkste behandeling ten deel. Allereerst nam men alles van haar weg, waJ,mevrouw Gerlach en haar beide dochters bij zich hadden, met inbegrip van de diplomatieke passen, waarna zij gedrieën in een kleine donkere cel werden opgesloten. In deze cel lagen dunne stroomatrassen, kussen met stroo gevuld en twee smerige dekens. Ter wijl -het jongste dochtertje in een tehuis voor vondelingen werd ondergebracht, wer den mevrouw Gerlach en #udste dochter ge heel in hèt onzekere gelaten over 't lot van man en vader Na eenigen tijd werd me vrouw en haar oudste dochter overgebracht naar een vrouwengevangenis in Manchester Daar waren de cellen- iets beter, doch de toestanden waren precies gelijk aan die van ^e andere gevangenis. Zoo werden zij dés ochtends om 6 uur ge wekt, waarna zij gemeenschappelijk met de strafgevangenep, met in de een'e hand ^en waschkom of eetgerei, en in de andere hand den nachtspiegel naar de waschplaats moes ten gaan, die in een onbeschrijfelijken toe stand verkeerde. Deze ruimte wérd zoowel voor het schoonmaken van de nachtspiegels gebruikt als voor het omspoelen van het eetgerei. Vervolgens werden zij weer opge sloten tot het ontbijt, dat koud en in onsma- kelijken toestand werdverstrekt. Bijzonder sluitend noemde mevrouw Ger lach het optreden van den gevangenis-direc teur, die haar van spionnage probeerde te beschuldigen. Bij de visitatie die volgde, werd haar on dergoed opengetornd en de zolen van haar schoenen én de hakken beklopt. Tenslotte kregen zij de inbeslaggpnomen eigendommen weer terug, met inbegrip van den diploma- tieken pas. Na zooals reeds, gemeld eerst in een pen sion te zijn gebracht en vervolgens in een rendez-vous huis; werden zij vervoerd naar een vrouwenkamp in Port Erin op het eiland Man, waar voor Jtet grootste deel dé vrou wen jodinnen \roren. Dit was de laatste etappe. Eindelijk werden mevrouw Gerlach eri haar dochter hereenigd met haar man en jongste dochter. Het gezin werd tenslotte zoo gehuisvest, als men op grond van de po sitie van prof. Gerlach mocht verwachten. SCHAGEN >t* v! STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 8 November stonden 3 werk- Joozen ingeschreven, waarvan 1 in de steun verlening en 1 in de centrale werkverschaf fing, terwijl 1 werklooze uit zijn bondskas trok. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 8 November stonden bij het bijkantoor Sohagen van het gewestelijk ar beidsbureau 11 personen als werkzoekende ingeschreven, tw. 4 landarbeiders, 1 chauf feur, 1 schipper, 1 conciërge, 1 kantoorbe diend^, 1 bouwkundig opzichter en 2 koop lieden. V In de overeenkomstige week in 1940 be- iiroeg dit aantal 29;. in 1939 19 en in 1938 57. ■v' VERKEER IN DE HAVEN. Gedurende de maand October werd de ha ven te Sohagen bezocht door 46 schepen, waarvan: 1 met een inhoud van 66 top, ge laden met teer; 3 van 376 ton, met hout; 1 van 121 ton, met tarwe; 1 van 104 t^n met suikerbieten; 25 van 866 met stukgoed; 8 van 264 met vee; 2 van 103 ton met meel; 2 van 222 met haver; 1 van 16 met Steenen; 1 van 66 ton met kratten; 1 van 28 ton met cement. „VREUGDE EN ARBEID". Als eerste van een retsks van vier ont spanningsavonden, heeft de stichting Vreug de en Arbeid" gisterenavond eeh cabaret avond gegeven in het Noordhollandsch Kof* fiehuis. De voorzitter van de plaatselijke af- deeling van het N.V.V., dé heer J. Helder, heeft het doel van V. en A., den arbeider ge zonde ontspanning en cultureel genot te schenken, 'uiteengezet ei^ er op gewezen, dat men niet apart lid behoeft te zijn van V, én A., doch door zijn lidmaatschap van het N.V.V. tegen zeer lagen prijs de avonden van V. en A. kan bezoeken. Opgewekt >verd tot het N.V.V. toe te treden. Over de voorstelling, welke over het alge meen voldeed, volgt morgen een recensie. THEATER ROYAL. Haar privé-secretaris. Theater Royal brengt ons deze week „Haar privé-secretaris", een dol-vermakelij- ke film met Theo Lingen, Paul Henckels, Fita Benkhof e.a. Wij laten hier de korte Inhoud volgen. Niet alleen dat Helene Kiepergass een dwergkeo|je heeft met gegarandeerd echte stamboom, een villa met een uitgestrekt park, een gewichtig uitziendon butler, een gezelschapsdame, een privé-secretaris... zij krijgt ook nog bezoek van een rijken neef (Bert) uit Mexico, en van een lijfarts voor haar man, die volgens haar meening aan zerïuwstoornissen lijdt. Maar bovenal lijdt zij zelf aan... snobbisme! Vooral sedert zij op een veiling van kost baarheden tegen een fabelachtigen prijs de hand heeft weten te leggen op het paarlen- snoer der grootvorstin Anastasia, s^weeft zij in een wolk van onuitsprekelijke zaligheid. Het is duidelijk, dat een dergelijke figuur het middelpunt wordt van. de meest ver warde complicaties, vooral als zij omgeven Wordt door personen als Theo Lingen, Paul Henckels, Gustav Frohlich en Rudolf Carl. Niéts is zooals het lijkt, en niets lijkt op wat bet in werkelijkheid is! Theo en Carl, twee spitsboeven, die 't op he.t parelcollier voor zien hebben, geven zich uit voor resp. een dokter en den. neef uit Mexico.. De gekste situaties ontstaan, dpch tenslot te weet de echte neef uit Mexico alle pro blemen op te lossen en het einde laat zich gemakkelijk raden. LANGED1JR EXPORTBIJDRAGEN. Met ingang van deze week worden door de Centrale aan de exporteurs exportbijdra- gen toegekend voor peen zonder lof B eri C van resp. f 1.— en f 0.60 per 100 K.G., voor roode, witte en gele koolfvan resp. f 0.60, f 1.40 en f 0.60 en voor koolrabi van fl.40. ZUIDSCHARWOUDE. KOLFWEDSTRIJDEN UITGESTELD. In de gister gehouden bijeenkomst van Op Maat werd door den voorzitter meege deeld, dat de voorgenomen Onderlinge Kolfwedstrijden worden uitgesteld in ver band met het jaargetijde en de voorgeno men verbetering van de baan. GEBREK AAN STRAATSTEENEN. De werkzaamheden aan den nieuwen weg zijn stilgelegd, aangezien de daartoe be- noodigde klinkers ontbreken. Dat is wel jammer: men was al een flink 6tuk op geschoten en met verlangen zagen velen uit naar de voltooiing van het werk. GROOTE VRAAG NAAR ZUURKOOL. De vraag naar zuurkool aari de Lange- dijker fabrieken is zoo groöt, dat alles in het werk moét worden gesteld, opdat daar aan kan worden voldaaö. Ze overtreft die van andere jaren. BROEK OP LANGENDIJK. DE GASLEIDING IN ORDE GEBRACHT. Naar wij vernemen, zijn de laatste werk- zaamh^dén aan de dubbele gasleiding thans verricht, zoodat er voor -de gemeente Sint Pancras een heele verbetering tot stand is ge komen. De dubbele gasleiding, -welke voor heen tot aan de veilingbrug liep, is thans doorgetrokken tot het Zuideinde van Broek op Langendijk, ongeveer bij de spoorweg overgang. Daardoor kan men den druk op het gas aanzienlijk opvoeren, hetgeen de gaslevering te Sint Pancras zeer zekér ten goede zal komen. W ARMENHUIZEN TE VROEG VOOR DE PREEK. Dinsdagavond reed een voor ons onbeken de ntélkauto, vermoedelijk door de duisternis en onbekendheid van den weg, pardoes de kerkepoort en een gedeelte van het ijzeren hek omver. Ook de auto was hiertegen niet bestand, kreeg een lekke radiateur en een kapotte voorruit.* Een „glasharde" dorpsgenoot die juist pas seerde, zei tegen den chauffeur: Je bent te vroeg, een Zundagochend om 10 uur ijs er preek Van Westfriesehen boerenhumor gespro ken! BENOEMD. Onze plaatsgenoote mej, Truus Groet is be noemd als verloskundige te Westzaan. JULIANADORP. GEHEELE HOOIVOORRAAD PRACTISCH VERNIETIGD. Oude schoorsteen veroorzaakte brand. Gistermorgen te omstreeks half twaalf brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer Bellis aan de Lange vliet te Juïiana- dorp. De oorzaak is naar alle waarschijn lijkheid gelegen in het feit dat de bepleis tering van den schoorsteen tengevolge van ouderdom losgelaten heeft, waardoor het hoüt vlam gevat heeft. Eerst vrij laat ontdekten de in dé boerderij aanwezigen het vuur, waarna zoo snel mo gelijk alarm gemaakt werd. Wachtmeester Vroom van de marechaussee zorgde dat on middellijk alle instanties van het gebeurde op de hoogte gesteld werden, en lang duur de het niet of de babyspuit van de luchtbe scherming verscheen ter plaatse. Dezel bleek door een defect niet direct water te. kunnen geven, doch gelukkig arriveerden vrij spoe dig twee motorbrandspuiten. Het was noo- dig ook, want het werd een fel-uitslaande brand. Heel snel na het uitbreken van het vuur waren de eerste valmmen uit het dak zichtbaar. Aangesnelde buren en de bewoners van de boerderij deden al het mogelijke om een deel van het huisraad te redden. Het duur de echter niet lang of zij moesten deze *po- gingen staken. Vooral de groote hoeveelheid, hooi, die zich in de boerderij bevond, brand de als een fakkel en stak de kap van het huis aan. Do.or de brandweer werd gepoogd een deel van de boerderij te behouden; toen de hoop daarvoor ijdel bleek, werd de boerderij van. den heer Biersteker, welke zich op slechts een 30-tal meters achter de brandende be vond, natgehoüden. Aangezien men met de mogelijkheid rekening hield dat ook deze door het uitslaande vuur aangetast zou woixien. Zoover is het evenwel niet geko men. De omwonenden maakten zich verdienste lijk met het verhalen van een berg hooi, die naast de boerderij opgesteld stond. Tel kens vatte een deel daarvan, door vallende vonken, vlam en er was heel wat voor noo- dig om dit hooi, voorzoover dit mogelijk was, te behouden. Intusschen brandde de boerderij geheel uit en binnen een uur was er van de kapitale l^pfstede van Bellis niet veel meer over dan een- rookende hoop steen, waaruit herhaal delijk \\%er de vlammen opstegen. Om ge vaar te voorkomen ving men direct aan met het omhalen van de muren. Gelukkig zijn er geen persoonlijke onge lukken gebeurd, de echtgenoote van den heer Bellis was met het jongste kind thuis, toen de brand uitbrak, de andere kinderen waren naar school. De héér B. zelf was voor zaken weg en moest bij zijn thuiskomst er varen dat het vuur zijn bezit grootendeels had vernietigd. Het vee bevond zich niet in de boerderij, doch op het land, zoodat dit gespaard is gebleven. De geheqle hooivoorraad, tenmin ste dat deel wat zich'binnen bevond, ging verloren. Naar wij vernemen zijn zoowel de hofstede als de inboedel tegen brandschade verzekerd. t Op het terrein van de brand waren o.m. aanwezig burgemeester Ritmeester, de brand meester uit Den Helder, de heer Van Wa- geningen, doktër Rienks van den Gem. Ge neeskundigen Dienst en inspecteur Roo^k- kers van de gem. politie. SCHOORL GESLAAGD. De heer N. F. B. Kcurschot alhier slaagde voor het voorloopig diploma scheepswerk- tuigkundige. DEN HELDER geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer P. Koningstein slaagde \ooj het voorloopig diploma scheeps vyerktuigkundige. ZIJ RE oudesluis. de Lak bleef er op. Tengevolge van een telefonisch misver stand is hetgeen vermeld is over de aan rijding op het erf van mevr. Ickes niet ge heel juist gebleken" t# zijn. De auto van den heer Kalis is er met eenige „schampscheu- ten" afgekomen, de wagens konden op eigen kracht weer verder gaan en voor zoover van schade sprake was ie die onderling geregeld bouwvergunning. De Burgemeester dezer gemeente heeft in gevolge de bepalingen der Bouwverordening aan P. J. Renooij te Schagerbrug vergun ning verleend tot het veranderen van de lichtkozijnen iri den voorgevel van een aan de Grootesloot aldaar gelegen dubbel woon huis. kapperszaken op maandagmiddag gesloten. I)e kappers in deze gemeente hebben be sloten hun zaken op Maandag na 12 uur ge sloten te houden. BERGEJV SLOOPING KALKZANDSTEENFABRIEK. De kalkzandsteenfabriek aan den Kogen: dijk alhier, die reeds jaren buiten gebruik was en in vervallen toestand verkeerde, is thans in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaren zullen de gebouwen doen sloopen, waarmede zeer binnenkort zal worden aangevangen. IEPENZIEKTE. De ie-penziekte breidt zich in deze gemeen te nog steeds uit. Ruim 130 iepenboomen, verspreid over de geheele gemeente, zullen binnenkort moeten vallen en op de gebrui kelijke wijze worden behandeld. De eigenaren hebben van het.Departement van Landbouw en Visscherij éen aanschrij ving ontvangen, dat de boomden vóór 1 April a.e. moeten zijn geveld. DIEFSTAL. De politie alhier heeft aangehouden W. B. uit Alkmaar,, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit enkele woningen. Het ontvreemde geld is in beslag genomen. Italiaansch Weermachtbericht NIEUWE LUCHTAANVALLEN OP ZUID-ITALI6 EN SICILIö. ROME. 12 Nov. Hier volgt het Itali- aansche weermachtbericht: De vijandelijke luchtmacht heeft nieu we aanvallen gedaan op Zuid-Italië en Si cilië. Gistermiddag""werd een verkennings vliegtuig door onze jagers ter hoogte van Capri brandend neergeschoten. In den af- geloopen nacht lieten vijandelijke vliegtui gen in opeenvolgende golven brand- en brisantbommen op Napels vallen. Schade aan woonhuizen en hier en daar een begin van brand, hetgeen men spoedig' meester was. Zes dooden en omstreeks dertig ge wonden. Houdipg der bevolking steeds kalni en gedisciplineerd. In de eerste och tenduren werden vandaag drie Engelsche vliegtuigen neergeschoten op Sicilië: een door het luchtdoelgeschut en twee door onze jagers. De bemanning van een ander vijandelijk toestel, dat in zee stortte, werd krijgsgevangen gemaakt. Nog a 1 tij er in de eerste ochtenduren werden vier zware Britsche jagers door onze strijdkrachten onderschept en bij Cefalu stortten zij neer. Drie toestellen verdwenen in zee, een vierde viel op en grond te pletter en de bestuurder werd krijgsgevangen gemaakt. In Noord-Afrika niets bijzonders aan het front van Tobroek en dat van Solloem. Een luchtaanval op Benghazi richtte geen schade aan. Een getroffen Britsch toestel viel te pletter. In Tripolis werd de beman ning. twee officieren, van een vliegtuig, dat tevoren neergeschoten was, gevangen ge nomen. In Oost-Afrika hebben onze detachement len van de versterkte stelling van Koe!- kwabert nieuwe aanvalspogingen van den vijand afgeslagen. A Regeling voor het Rederijkerstooneel Goedkeuring om stukken via den burgemeester. 's-GRAVENHAGE, 12 Nov. Het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: Ter kennis van de besturen van rederij kers (dilettanten)vereenigingen wordt ge bracht, dat het ongewenscht is zich schrif telijk of telefonisch in verbinding te stellen met de., afdeeling theater en dans van het dep. v. volksvoorl. en kunsten, betreffende vergunningen voor tooneel- en cabaretavon den e.d. Bedoelde vergunningen dienen minstens acht weken tevoren worden aangevraagd hij de gemeentelijke autoriteiten (burge meester of politie der betreffende ge meente) onder overlegging %an een exemplaar van den tekst van het op te voeren tooneelstulc, cabaret, revue, enz. Gewezen wordt op tijdige aanvrage, ten einde doorzending zonder vertraging van het tooneelstuk, enz. door de politie aan de afd. theater en dans van het dep. van volks- .voorl. en kunsten te kunnen verzekeren. Briefwisseling met de vereenigingen hier omtrent. kan alleen door bemiddeling van de gemeentelijke overheid plaats vinden. VAN ALLES WAT UIT DORP EN STAD Het oudheidkundig bodemonderzoek. Door den secr.-gen. van het dep. van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming zijn o.a. erkend als lokale instellingen als be doel*^ in de regeling betreffende het oud- mliseóm te Alkmaar, het westfriesoh mu- heid'kundig bodemonderzoek het stedelijk seum te Hoorn en de Zaanlandsche oud heidkamer te Zaandijk. Vier ton schade. Door onbekenden oor zaak is in het begin dezer week de groote vlasfabriek te Leur verbrand. De schade be draagt f 400.000. Er zijn 50 arbeideri door dezen brand werkloos geworden. Twee kinderen zoek. Bij de politie te IJmuiden werd gistermiddag te ongev. drie uur aangifte gedaan, dat twee jongetjes van drie jaar niet in hun ouderlijke woning wa ren teruggekeerd. De politie en de luchtbe schermingsdienst zochten met vier honden den geheelen nacht de omgeving af, zonder de kinderen te vinden. Men vreest, dat hun een ongeluk is overkomen, of dat zij in slaap zijn gevallen en door de koude bevangen. 'HET EINDE VAN DEN OORLOG. Dat zal niet het slot vam het Winterhulp- werk beteekenen. Nooddruftige Nederlanders moeten immers te allen tijde geholpen wor den. Uw gift heeft dezen dezen oorlogswinter echter dubbele waarde. Koop daarom a.s. Vrijdag of Zaterdag een aardewerkspeldje engeef gul. WIELRIJDERS OPGEPASTI Het publiek wordt er van in kennis ge steld, dat de verduisteringsvoorsohriften ten aanzien van wielrijders ook in de gemeente Bergen van toepassing zijn, zoodat alle rij wielen bij duisternis van afgeschermde voor en achterlantaarn moeten zijn voorzien. De politie is opdracht gegeven ten streng ste hierop toe te zien. Bij overtreding zal geen waarschuwing volgen, doch proces ver baal worden opgemaakt. KOEDIJK SCHAKEN. Uitslagen Wintercompetitie 11 Nov. Ie Klas: K. Houtman—H. J. Schut 1—0 J. Visser—W. Wagemaker 10 N. VerwerP. Vingerling 0i W. WagemakerH. J. Schut 10 2e Klas: A. HeerrianS. Visser 10 J. MastelingM. Barsingerhorn 0—1 B. Stévens—N. v. Loenen 0—1 3e Klas: J. GeusC. Hartland 10, W. Otto—M. Sloten. 0—1 Te koop: EEN PLATTE WAGEN op luchtbanden. W. BRUIN, Timmerbedr. en Wagenmake rij, Kerkweg 5, Anna Pau- lowna. U BEZOEKT TOCH OOK DE N.H W.B. propaganda- filmmiddaq op ZONDAG 16 NOT. 1M1 te SCHAGEN, hotel IGESZ, Markt? Aanvang 2.30 uur. Vertrek trein 1.40 u. uit Den Helder. Toegang vrij. Te koop gevraagd: Alle soortep VUILZAAD, door A. SCHAGER, Bosch weg K 1, te 't Zand. Zoo spoedig mogelijk ge vraagd: DAGMEISJE, bij R. DE BOER, Bosstraat 216, Winkel. NET MEISJE fevraagd, niet beneden 18 jaar.. v. Scorelkade 11, Alkmaar/ Zoo goed als nieuwe LEEREN JAS te koop, maat 48. Grootewal G 10, Schagen. Biedt zich aan: LOS-VAST ARBEIDER, goed kunnende ploegen en zaaien. Br. lett. L, Poststation Oudesluis. Terstond gevraagd in Scha gen nette SLAAPGELEGENHEID voor 3 personen. Br. onder lett. KG3 Bur. van dit blad. BETREKKING gezocht voor jongen van 20 jr., voor" kost en kl. vergoeding. Brieven Coöperatie „De Tijd geest", Winkel. Gevraagd: EEN BAKER, 2e helft van Maart. Brieven lett. G2l Bur. van dit blad. Gevraagd: NET MEISJE, v. d. morgenuren en Vrijdags den geheelen dag. M. DE HAAS, Laanplein 42, Schagen. BLOEMBOLLENVEILING „WEST-FRIES LAND" TE B0V5NKARSPEL. De eerste veiling van gladiolen werd 12 Nov. gehouden, waarvoor bijna 1.000.000 stuks waren aangevoerd. Getracht werd op de oude manier te veilen, terwijl dan later de voorloopige nota dbor een definitieve zou worden vervangen. Het bleek echter al spoe dig dat dij niet mogelijk was, daar er voor de gekste prijzen werd gedrukt. Het Bestuur besloten daar,om njet door te gaan, doch de gladiolen evenals 'met de tulpen gebeurde, zoo goed. mogelijk onder de bestaande gla- diolenkoopers te verdeelen. De kweekers kunnen nu dagelijksch aanvoeren en worden ook dagplijksch aan de koopérs toegewezen. Verder werd er nog wat tulpen plantgoed aangevoerd, waarvoor onderstaande prijzen werden besteed: Albino 42-48, Advance 37, Bartigon 3775, Bandoenjf 70, Brilliant Star 75, Clara Butt 37, Gram Brilliant 3765, Coud. Cardinal 60, Duc. de Berlin 37—46, Edmee 37^-40, Elec- tra 40, Farnc. Sanders 37. Fantksie 65,. Frid- jof Nansen 60, Flamingo 42, Gen. de Wett 60, Hobbema 44, Ibis 4270, Mozart 50, Mr. v. Zijl 50, Moore 40, Max Havelaar 35, Ph. de Comines 42, Peking 50, Peach Blossom 3765v, Progression 70, Prins van Oosten rijk 37, Queen Flora 55. Rose Copland 37 55, Rode Copland 3742, Rijzende Zon 37; Sultane 48, Schubert 35, Vict. d'Oliveira 37, Will. Pitt 37—95, Will. Copland 37—48, Witte Valk 3755, Witte Duc Max 47—55, Zwanen burg 37, Zenober 37—«5. Gele Croéus 60—65, Crocuse Purpurea Grandi flora 65, crocus Mont Blanc 60, Lil. Regale 30 en Lil. Umbel- latum 30—32.^ Alles in centen per Kgr. MARKTBERICHTEN. ZWAAG. 12 Nov. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Postelein f 17, uien f 4.50, bieten f 3—4, prei f 57. Chin. kool f 3.50, Savoye kool f 45, witte itool f 2.50. roode kool f 3.40 4.30. boerenkool f 5. spruitkool f 1626, slaboonen f 40. snijboonen f 3240. witlof f 2025. breekpeen f 2.503.40, waschpeen f 7.50, bospeen f 7. andijvie f 2.70—5.50, bloemkool f 68. komkommers f 5.305.50, knolselderie A f 7.50. idem B f 5.50. selderie f 2.40—2.80, rammenas f 7.50—0.50, Alicante f 4860. Goudreinetten f 26—36. Present v. Engeland f 26—36, Cox'e Orange pippin f 36—52, Laxton Super f 36—52, Comtees® de Paris f 1136. Soldat Laboureur f 31 47, Gieser Wildeman f 11—36. Winterjan f 1123. Westl. Louw f 11-423, Nouveau Poiteau f 11—23, Sint Germain f 11—23, Wijnpeer f 16—37. meloenen f 23—27. WARMENHUÏZEN. 12 Nov. Aanvoer: 83400 Ke. roode kool f 4—, 17000 Kg. witte kool f 2.50, 1000 Kg. Deensche witte kool f 2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Nov. (ufficieele noteering). Aanvoer: 32000 Kg. roode kool f 4.30. 30100 Ke. gele kool f 4.30: 1100 Ke. Savove kool f 5, 400 stuks bloemkool f 9.50—12.50. 108800 Kg. vroege witte kool f 2:50, 2300 Kg. andijvie-f 3.80— 4.50. NOORDSCHARWÜUDE. 12 Nov. (Officieele noteerine). —Aanvoer: 18000 Kg. roode kool f 4.30; 500 Kg. gele kool f 4.30, 63300 Ke. vroeee vvitfe kool f 2.50, 14000 Ker. andijvie f 33.20. NOOR D Sr.H AJR WOT T) F.13 Nov. (Vonrloonïee noteerine). Aanvoer: 150 Kg. uien f 3.50. 4000 Ke. groene knol f 5, 32600 Kg. roode Jmol f 4.30. 117500 Ke. wit te kool f 2.50. 3O00 Kg. eele kool f 4.30. 920 bos wortelen f 7. BROEK OP LANGENDTJK. 13 Nov. (Voorloomee noteerine/ Aanvoer: °690 Ke. neen f 2.50—3 40. 3100 kroten r 2.50—4. 38000 Ke. roodo l<nnl f 4.30. 50 000 Ke. witte Vool f 2.50. 52000 Ke ee'e kool f 4.30. 4900 Ke. ern^np Vool f 5. 200 Ke. Chi- neesrhe kool f 2.70. 1000 Ke. rammenas f 4107.20. De veiling duurt voort.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3