Uit Langedijk veilingen GROENTEN Langedijker WINTERHULP NEDERLAND. Voor het aanvragen van steun van Wih- terhulp Nederland kan men zich wenden tot de verschillende blokleiders. Deze zijn: Te Broek op 4Langendijk: 1. van H. Leegwater, no. 1 t.m. L. Kou wen, no. 50, Blokhoofd: R. Menkveld. 2. van K. Bak, no. 52 t.m. W. de Groot, no. 102. Blokhoofd: S. Kosseh. 3. van Wed. W. Bak, no. 103 t.m. J. Boeke- stein, no. 144. Blokhoofd: T. Kossen. 4 van H. de Graaf, no. 145 t.m. G. P. Buij- ze, no. 198. Blokhoofd: Abr. Bal der. 5. van G. J. Witteveen, no. 199 t.m. J. Rui ter, no. 253. Blokhoofd: H. Eiland. 6. van Wed. H. Stins, no. 254 t.m. J. Kos telijk. no. 306. Blokhoofd: K. Bak-Ro- meijn. 7. van K. Dekker, no. 306 t.m. W. A. Kna pen, no. 354. Blokhoofd: J. M. de Jong. 8. van J. Kostelijk, no 357 t.m. J. Glas, no. 400. Blokhoofd:- Jb. Balder. 9. van v.h. J. L. H. J. Westenberg, no. 405 t.m. O. Koedijk Ozn., no. 457. Blokhoofd: Aid. Bakker. 10. van P. Slot, no. 458 t.m. J. Ootjers, no, 509. Blokhoofd: A. ten Bruggencate. 11. van D. Otto, no. 514 t.m. G. Glas, no. 564 Blokhoofd: C. Smit. 12. van J. C. Kouwen, no. 565 t.m. J. Vijze laar, no. 621. Blokhoofd: K. M. Kaas Mz. Zuidscharwoude: L van J. Kasten, A 1-t.m. H. Stins, A 24. en van K. Kout, B 1 t.m. J. G. Vreeker, no. B 21. Blokhoofd: Jb. Kroon. 2. van P. v. d. Welle,. A 26 t.m. P. van Ex- ter, A 56 en van J. v. d. Hoek, B 22 t.m. N."de Nijs, B 34. Blokhoofd: K. koste lijk. van Jb. Rutsen A 57 t.m. Jb. Bekker A 76 en van J. Heneweer, B 35 t.m. Wed. G. Keppel, B 60. Blokhoofd: D. Blom. A van Wed. H. Kapitein, A 77 t.m. J. Kos telijk, A 96 en van J. Leeuwrik, B 61 t.m. C. A. Korndörffêr, B 80. Blokhoofd: S. de Boer. Ik van G. de Haan, A 97 t.m. J. Tichelaar, A 119 en van P. Stoop, B 81 t.m. Wed. S. Voogt, B 100. Blokhoofd: K. Stam. 6. van Th. J. Laas, A 120 t.m. H. W. Smit, A 183 en van W. Luijting, B 101 t.m. ,J. Kout, B 119. Blokhoofd: K. Klingeler. T. van J. H. Kramer, A 184 t.m. C. Wester A 206a en van D. Schoenmaker, B 122 t.m. *J. Goudsblom, B 150a. Blokhoofd: P. Sijm. 8. van P; Bet, A 207 t.m. A. Koenis, A 222 en van J. Commandeur. B 151 t.m. J. A. Frederikse, B 192. Blokhoofd: H. Enge- ringh. 9. van A 136 t.m. A 176 en wijk C 1' t.m. 22/ Koog, Kerkepad en Waarddijk. Blok hoofd: J. Renaud. Noordscharwoude; 1. van G. Kraakman, A 1 t.m. J. Zut, A 42 en de Zuidzijde van de Oosterstraat. Blokhoofd: C. Muller. 2. de Noordzijde van de Oosterstraat en van C. Blokker. A 44 t.m. P. J. Richel, A 74. Blokhoofd: P. Bergen. 8. van D. Schuit, A 76 t.m. B. Vollmuller, A 99 met de Langestraat en de Hof straat. Blokhoofd: Th. Duyves. 4. van K. Swager, A 100 t.m. R. Buurs. A 115 met le en»2e Lagehoekstraat, Mos selstraat, Veilingterrein, Handelskade en Waarddijk. Blokhoofd: E. van Die. 5. van T. Kostelijk, A 116 t.m. J. de Bak ker, A 134 met Zuidzijde Spoorstraat en Achterstraat. Blokhoofd: F. Appel. 6. van Jb. Hopman, B 98 t.m. Wed. S. Schuitemaker, B 59, met de Kroonstraat. Blokhoofd: U. Kamminga. 7. van D. Schuitemaker, B 58 tm. Gemeen tehuis van Molenkade, ,Visscherspad, Tegelstraat en Pikstraat. Blokhoofd: J. Heidsma. 8. van L. Dignum, B 29 t.m. N. A. Jonker, B 1 met Raadhuisbuurt, Westerpad, Gaspad, Zijperpad en Grenspad. Blok hoofd: J. Wiersma. Oudkarspel: 1. van P. Groen. D 2 t.m. J. Talsma, D 32. Blokhoofd: J. C. Bossen. 2. van W. de Jager. A 1 t.m. P. Kuilboer, A 56. Blokhoofd: H. Kalf. 8. van Wed. Th. .Haastert, A 57 t.m. WejJL S. „Bómmer, A 88'en van J. Kos Sr., A 374 t.m. R. de Vries, A 389 met B 1 t.m. B 5. Vervoegen bij: F. Moeijes. 4. van S. Pranger, A 89 t.m. A. Ooyevaar A 120 en van K. Hoekstra, A 351 t.m. J. Spanjaart, A 372 met B 6. Vervoegen bij F. Moeyes. 5. van C. Vlug. A 122 t.m. P. Raven, A 152 en van K. Kat, A 322 t.m. Wed. C. van Zijl, A 350 met B 7—B 8. Blokhoofd: K. Ruiter. 6. van A. J. Klaver, A 153 t.m. W. A. Nell, A 166 en van G. Goudsblom, A 299 t.m. W. Boon, A 321 met B 9 t.m. B 26. Blok hoofd: A. Mosk. 7. van Wed. C. Paarlberg, A 167 t.m. H. Tauber, 191 en v. A. GroenKuilman, A 272 t.m. J. Eecen Azn., A 298, met B 27 t.m. D 37. Blokhoofd: P. Kostelijk. 8. van J. Bruin, A 192 t.m. C. Kroon Om., A 213 en van bakkerij A. van Vuure, A 258 t,m. P. Zon, A 271, met B31a t.m. B 46. Blokhoofd: Mevr. G. Engel. 9. van F. Moeijes Gz., A 214 t.m. A. Schel- tus, A 225 en van P. Eecen, A 255 t.m. A. O. N. Put, A 257, en van P. Kroon Kz., B 47 t.m. J. Mulder, B 88. Blokhoofd: G. IJff. 10. van C. Rootjes, A 226 tm. P. Kuilman, A 254 en Bvan E. Slooves, 89 t.m. J. Kramer, B 117. Blokhoofd: B. Bommer. 11. Diepsmeer en Proefpolder. Blokhoofd: H. S. Greuter. DE NEDERLANDSCHE TUINBOUW. Het orgaan van den Nederlandschen Tuin- dersbtmd, dat na 15 November riiet meer zou verschijnen, deelt mede, dispensatie te heb ben verkregen tqj 1 Januari 1942, zoodat het nog eenige malen zal uitkomen. KOLFWEDSTRIJD LANGEDIJKER XOLF- VEREENIGING. De jaarlijksche wedstrijd van de Lange dijker Kolfvereeniging is Zondag in „Con- cordia" te Noordscharwoude begonnen. Er bestaatvoor dezen wedstrijd, welke in vijf banen zal worden gespeeld, een flinke belangstelling. Bijna 80 kolvers heb ben ingeschreven. Ongeveer de helft hieiv van heeft Zondag zijn drie partijen geslagen. De uitslag was als volgt: Korpswedstrijd: le klasse: Gezellig Samen- fijn, Zuidscharwoude: Th. Rijper Sr. 128 p.; G. Mettes 144 p.; Th. Rijper Jr. 145 p. Totaal 417 pt Vriendenkring, Noordscharwoude: le corps: C. Langedijk Pz., 143 p„ G. Deute- kom 134 p., G. Hop 112 p. Totaal 389 p.; 2e corps: G. Langedijk 135 p.; P. Kist 102 p.; T. Pranger 121 p. Totaal 358 p. Tweede klasse: Gez. Samenzijn, Zuidschar woude: F. Muileboom 135 p.; K. Spaans 131 p.; P. Bergen 129 p.; Totaal 395 p. .Vriendenkring, Noordscharwoude: L. Mal- lekofe 84 p.: C. Langedijk Cz., 118 p., Th. Maars 102 p. Totaal 304 p. Derde klasse: Gez. Samenzijn, Zuidschar woude: J. Bniter 94 p.; W. Kuin 122 p., J. v. d. Ham 114 p.; Totaal 330 p. Personeel spelers: le klasse: N. Rijper 101 p.; Tweede klasse: W. Bergen, Gez. Samen zijn, 129 p.; L. Dekker. Vriendenkring 132 p.: C. Pranger, idem, 118 n. Derde klasse: Gez. Samenzijn: K. Schuit 113 p.: Jo. Schuit, 125 p.: J. Grootjes, 69 pt.; J. Sneekes 42 p.; W, Vader. 67 p.; A. Schil der 93 pt. Onder Vrienden: D. Plakman 99 pt KOLVEN. Vóór den match van den Langedijker Kolfbond hebben zich 78 deelnemers aange meld, waarvan 6 sajetkolvers. De meeste komen uit voor de clubs te Zuidscharwoude: 21 van Op Maat en 2 van Gezellig Samen zijn. Van Onder Vrienden te Oudkarspel zijn maar 2 deelnemers, in de eerste 'klasse komen 5 korpsen uit, 2 van Vriendenkring te Noordscharwoude en 1 van Volharding. Oudkarspel en 1 van Gezellig Samenzijn en Op Maat te Zuidscharwoude. Er zijn 6 tweede klasse-korpsen, nl. 2 van Op 'maat le Zuidscharwoude en 1 van elk der andere korpsen, uitgezonderd Ojider Vrienden. Van de 3de Klassers spelen 4 korpsen: Gez. Sa menzijn, Op Maat, Ons Genoegen, Noord scharwoude en Vriendenkring. De overige zijn personeele kolvers. Er wordt 's namiddags gekolfd, aanvang om I uur. Wegens het groote aantal deel nemers wordt er door 6 op den sociëteits- avond van elke club in eigen baan gespeeld. Er wordt gekolfd volgens het'reglement van den Ned. Kolfbond. Voor de korpsen wor den medailles als prijzen beschikbaar ge steld. ZUIDSCHARWOUDE. „VACANTIES?OKEN" door het Langedijker Jeugdtoo- neoL Een goed debuut Zondagavond heeft het Langedijker Jeugd- tooneel, onder regie van den heer C Wage naar zijn eerste uitvoering gegeven, in de zaal van den heer P. Kramer. Men had voor deze eerste uitvoering een stuk gekozen, dat aan de spelers vrij hooge eischen stelt. „Vacantiespokeft", ee"n ril en een lach in 3 bedrijven door Tob Maër was niet gemakkelijk, doch het pleit voor regis seur en spelers-(sters), dat het een uitvoe ring is geworden, welke het talrijke publiek eenige uren van aangename ontspanning heeft gegeven. Deze spookgeschiedenis speelt zich af in een jeugdherberg, waar drie vèrloofde stel letjes, als zij daar voor ©enigen tijd komen logeeren, kennis maken met een "spook, dat later bleek, van vleesch en been te zijn, zoo als de meeste spoken. Het was een heel mo dern spook, dat door e.en concurreerende herberg-houder was „opgeroepen" om de zaak van den concurrent in discrediet te brengen. Er waren helden onder de jongens en één bangerd, terwijl de meerderheid van de meisjes natuurlijk bang was voor spo ken. Er ontwikkelde zich om dit spook een heel© geschiedenis van hélden, die het spook wilden vangen, een bangerd, die het niet durfde, maar tenslotte toch nog den held werd, van verbroken, verlovingen en andere narigheden, die je op een leeftijd van omstreeks twintig jaren kunnen overkomen Maar, evengoed als het spook ontmaskerd en de oneerlijke concurrent, die zich nota bene zoo ongeveer ais de huisvriend voor deed, de deur werd uitgezet, moesten de verlovingen toch ook weer „aan" gemaakt worden, voordat het doek zich aan 't einde van het derde bedrijf sloot. Vandaar, dat het derde bedrijf wel wat lang duurde. Het tweede bedrijf kon ons het .meest be koren. Er werd vlot spel te zien gegeven en er waren niet zooveel personen tegelijk op het tooneel als in het eerste en het derde bedrijf, waardoor het samenspel in het tweede bedrijf veel beter was. Het is altijd moeilijk, om zoo'n heel stel een goede plaats te doen innemen en aan den gtng te houden Vooral wanneer men te doen heeft, mèt jongelieden, die voor het eerst op het too neel staan. Toch kunnen wij verklaren, dat er goed spel te zien is gegeven. De rolkennis was heel goed. De rel van Van Beek, de beheerder van het vacantie-oord was in goede handen bij den heer P. Kuilman, die niet voor het eerst op de planken stond. Dat was te bemerken. Mej. Jel Heidsma, die in „Andrea .geeft het op" vap Jan van Alfen een uitstekend de buut maakte, heeft ook deze keer weer een uitnemende vertolking gegeven van haar lang niet gemakkelijke rol. Bij den heer W. Koeman, de concurrent, die een heer van middelbaren leeftijd moest voorstellen kwam het bezwaar tot uiting, dat men uitsluitend van jeugdige krachten gebruik maakte. Zijn stem was niet over eenkomstig zijn leeftijd. Overigens toonde hij, zijn rol meester té zijn. Van de gasten had W. Mulder wel de zwaarste rol te vervullen. Hij deed dit op lofwaardige wijze. Met veel vlotheid en vrij heid van bewegen bewoog hij zich over het tooneel. Vooral in het tweede bedrijf was hij uitstekend op dreef. Ook de heer P. de Rui ter heeft een vlotte vertolking van zijn rol gegeven, evenals de heer .P. de Graaf. De damesrollen, welke in handen van de dames M. Kostelijk, M. Blom en T. de Wit, waarvan de twee laatstgenoemden voor het eerst meespeelden, gaven gelegenheid tot aardige momenten, waarvan een dankbaar 'gebruik werd gemaakt. Wij willen niét zeggen, dat er heelemaal niets aan te merken was, doch alles bijeen genomen kunnen de leden van het Lange dijker Jeugdtooneel en de regisseur de heer Wagenaar, best tevreden zijn met deze eer ste uitvoering. Ongetwijfeld zullen uit het Jeugdtooneel krachten naar voren komen, die straks bij het amateufcrtooneel goed ge schoolde althans ervaren spelers zullen zijn. (M. Kuiper). DE HEER KORND5RFFER BLIJFT. Naar wij vernemen, is een regeling ge troffen, waardoor het mogelijk is, dat de heer Korndörffêr, godsdienstleeraar alhier, Zuidscharwoude en Koedijk blijft dienen/Of nu van de combinatie met Noordscharwou de en Oudkarspel nog iets zal komen, is nog niet bekend. De toestand is nu geheel anders geworden, Zuidscharwoude staat thans weer vrih BARSINGERHORN 2DE OPVOERING „DER BETTEL- STUDENT. Zondagmiddag vqnd in café „De Fortuin' te Barsingerhorn de tweede opvoering van „der Bettelstudent" plaats. De zaal was we derom tot in de uiterste hoeken gevuld. Het geheel werd door alle medespel'enden tót in de puntjes verzorgd en de rollen werden vlot vertolkt. De liefdesliederen van mevr. Blaauboer met G. Blaanboer en mevr. Buis met J. Meijer werden door het publiek op grooten prijs gesteld. Vooral de zang van mevr. Blaauboer viel dezen middag ®p. De fantasie over melodieën uit de operette in de pauze tusscbën het 2e en 3e bedrijf was zeer mooi^ De stormachtige ovatie aan het slot door het publiek aan de uitvoerenden gebracht, was wel 'het beste bewijs, dat het geheel wederom in den smaak is gevallen. (Oudt) VOOR DE BLINDEN. Aan de ver. tot Werkverschaffing aan Hulpbeh. Blinden te Amsterdam is op de zelfde voorwaarden als voorbeen toege staan haar collecte te houden. Dit is verheugend nieuws! Deze collecte komt geheel ten goede aan de "150 blinden, te werk gesteld in de bekende Inrichting aan de Plantage Middenlaan 64 te Amster dam. Het doel van deze vereen, is om blin den van alle gezindten door arbeid zooveel mogelijk in hun onderhoud te doen voor zien. Op deze wijze behoeft op de offervaar/ digheidszin van de gemeenschap een zoo klein mogelijk beroep te worden gedaan en zijn de blinden tevens nuttig bezig.. Daar de opbrengst vam, hun arbeid niet voldoende is onj,hiervan de loonen t© beta len, die zij noodig hebben voor het onder houd van hun gezinnen,"doet de vereen, een beroep op Uw hulp. Uw bijdrage wordt om gezet in arbeid en arbeidsvreugde voor de blinden. De vereen, hoopt dezer dagen haar collecte in de gemeente Barsingerhorn te houden en doet een beroep op aller mede werking tot welslagen hiervan. KOLHORN. UITVOERING VAN HET NUT. Zondagavond werd in café „De Roede Leeuw" een uitvoering voor leden gegeven. De zaal was bijna geheel gevuld en het spel, dat door „eigen krachten" werd ge geven, was van behoorlijk gehalte. Al met al kan het nut weer op een geslaagden avond terugzien en het is voor haar te ho pen, dat de 2 volgende avonden dezen winter zich ook in een dergelijke belang stelling mogen verheugen. W1ERINGES VISSCHERIJ NIEUWS. In vele opziohten is het naseizoen een mislukking geworden. Er zijn vele visschers die eenige weken terug groote schade aan de fuiken bekwamen of deze door het los slaan geheel verspeelden. Thans moet het nog in zee staande want, o.m. de kamers voor de. sardienvisscherij worden wegge haald, daar de netten bij eventueelen zee ijsgang onherroepelijk verloren gaan. BESTELLER VISSER GEHULDIGD. Zondag 16 November herdacht besteller J. Visser te Hippolytushoef den dag waarop hij voor 25 jaar vast werd aangesteld bij de P.T.T., tevens was hij op dien da.g 36 jaar werkzaam bij het Staatsbedrijf, daar' hij al 11 jaar als hulpbesteller dienst had verricht. Zondagmiddag begaf het personeel van Hippolytushoef en de Haukes zich naar de familie Visser om hen te complimenteeren. De heer Noorde, het woord nemende, zei- de, dat Visser trots kon zijn op zijn 25-jarig vast dienstverband bij P.T.T., dat hij in al die jaren bewezen, had een plichtsgetrouw ambtenaar te zijn en waarbij hij een hoo ge opvatting voor zijn werk getoond had. In al „die jaren die ik met U samengewerkt heb is het nrij wel duidelijk geworden, dat U liefde voor Uw werk gevoelt. Ook als col lega hebt u zich steeds van Uw beste zijde laten zien. Altijd stond U klaar als ér iets van U verlangd werd. Juist de collegiali teit onder elkaar is van zoo groot belang voor dé goede uitvoering van den dienst. Dat uw werk niet alleen hier gewaardeerd wordt, zal U blijken uit een schrijven van den di recteur van het P.T.T.kantoor te Den Hel der, hetwelk ik U hierbij overhandig, maar ook Uw hoogste chef, den heer directeur- generaal, uit wiens naam ik U een oorkon de moet overhandigen, heeft deze voor U ze® belangrijke dag niet ongemerkt voerbij laten gaan. Visser, ik hoog, dat U met Uw vrouw en kinderen nog een lang, voorspoe dig en gelukkig leven zult hebben. Door het personeel werd een couranten- bak en bloemen aangeboden. NIEUWE NIEDÜRP DEBUUT VAN VERJONGD „CICERO". Voor een bijna geheel gevulde zaal gaf „Cicero" haar eerste groote uitvoering sinds langen tijd. En wij kunnen zeggen: met veel succes. Waren wij voor den aan vang wat bevreesd dat de keuze van het stuk te moeilijk zou blijken te zijn, die vrees is ongegrond gebleken. De inderdaad lang niet gemakkelijke comedie van Joh. van Doorn: „In de nacht van den drie en twin tigsten April", werd goed ten toone£le ge bracht. De spelers waren goed rolvast, het samenspel uitstekend, zoodat een. enkele kleine hapering, direct door de andere spelers werd opgevangen, zonder dat de massa van het publiek het bemerkte. De spelers gaven de diverse karakterrol len goed weer, maar wij maken ons com pliment aan mej. T. van de Hagen, die de zeer moeilijke rol van „Jeanette" uitstekend vertolkte. Zij zal voor de toekomst een- kracht van beteekenis blijken te zijn, De regie was in de vertrouwde handen van den heer Noorman-, die ook de manne lijke hoofdrol goed weergaf. De aankleeding die door de verschillende leden en zelfs enkele buitenstaanders was bijeengebracht, was onder leiding van den heer Brouwer tot in de puntjes in orde. Voor de grimagc van den heer de Jong alle lof. Ook h?t pu bliek bewees door een hartelijk- applaus van het gebodene genoten te hebben, zoo dat Cicero op een zéér goed geslaagde uit voering kan terugzien en wij haar een van harte „tot weerziens" toewensrhen. (De Weerd). - ÉARENKARSPEL WINTERHULP. De Burgemeester heeft van den Provin ciaal Directeur W.H.N. voor de maand No vember een bedrag van f500 aan waarde bonnen ontvangen om verdeeld te worden onder de igeest behoeftigen in deze gemeen te. De uitkeeringen aan de daarvoor in aan merking komende personen zullen zoo spoe dig mogelijk gedaan worden. De beschikbaarstelling van deze, niet on belangrijke gift moge voor een ieder een aansporing zijn .de komende collecten in dit seizoen op een bijzondere wijze te steunen. VERLENGING OPENSTELLING KAPPERS ZAKEN. De Burgemeester dezer gemeente heeft op een indertijd aan hem gericht verzoek van de meerderheid der kappers om op* Woens dag en Zaterdag tot 10 uur 's avonds te mo gen openhouden goedgunstig beschikt. Naar wij vernemen, is door den Secretaris- Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deze beschikking goedgekeurd, zoodat voortaan de kappers zaken in deze gemeente op Woensdag en Zaterdag geopend mogen zijn tot 10 uur des avonds. Voor de meeste inwoners, die in hoofdzaak hun werkzaamheden op hef land hebben, is deze ontheffing van het Winkelsluitingsbe- sluit 1941 een ware uitkomst. DIRXSHORN. SCHAKEN. In lokaal Pijper heeft de schaakclub „Dirkshorn" een vriendsohappelijken wed strijd gespeeld tegen, „Schaakmat", van Noordscharwoude. De uitslag was „Dirks horn" 414, „Schaakmat" 9% punt. Wit Zwart 1 Jb. BakkumW. Kaan P. Tijsen—Dr. J. de Wit 0—1 Jan LevendigJ. Klinkert Q1 W. A. Bullooper—K. Bierman 01 W. G. BakkumJ. J. Kroon 0 Jan BakkuimHart H.'StinsH. Bouwens A. N. IpingK. de Vries 0 C. Schuit Az.J. Ootjers 01 L. MeinemaG. van Loenen 01 P. SlotemakerJ. Heidsma 01 D. NieropT. de Jong 01 A. van DijkP. Rustenburg 10 P. Hoeve—N. van de Abeele 10 ZIJPE IEPENZIEKTE. Naar ons wordt medegedeeld, is een 13- tal gebruiksgerechtigden door het Departe ment van Landbouw aangeschreven de aan iepenziekte lijdende boomen, ten getale van meer dan 70, te doen vellen. Bovendien zijn vanwege het Staatsbosch- feeheer een aantal gebruiksgerechtigen thans niet minder dan ruim 50 aange schreven de aan iepeneiekte lijdende boo men, ten getale van 135, te doen vellen. SCHAGEN BRIDGEN. Zondagmiddag hield de Schager Bridge club een algemeene bridge-drive xn haar clubgebouw, café „De Beurs","van den heer C. Boontjes. Aan de drive, welke een geani meerd verloop had, werd door 24 paren deel genomen. De uitslag was als volgt: Groep A. Oneven paren: Dr. Heringa—D. de Boor- der, Schermerhom, 2öy2 p.; Westra—Vlam, Warmenhuizen, 20% p.; J. KweldamC Bakker, Schagen, 26 p.; K. H. C. Hoppe— J.«Boontjes, Valkoog, 17 p.; P. W. v. d. Mo lenM. v. d. Molen; Langedijk, 13% P-'. vrouw B. v. d. HovenB. v. d. Hoven, Scha- gen„23yz p. Even paren: P. BaasP. Blom, Tuitje- horn, 24 p.; Mej. A. v. d. HovenMej. G. Dekker, Schagen, 23 p.; D. den BrasemP. Bosman, 't Zand, 15% p.; P. de Wit—J. Bommer, 't Zand, 19% P-; Mevr. C. Pronk C. Eronk, Schagen, 25% p.; BakkerBorst, Langedijk, 1S% P- Groep B: Oneven "jaaren: A. de Booi-der—D. Plug- boer, Scherm/srhorn, 21 p.; G/C. Anneveldt J. v. d. Ben, Schagen, 24 p.; Mevr. C. BoontjesG. Tailor, Schagen, 18y2 p.; Bur gerBoon, Kalverdijk, 22 p.; H. Ruysenaar G. Preyde, Breezand, 15^ p.; Kuys P. J. Koomen, Breezand, 25 p. Even paren: J. A. SlijkermanW. de Vries 't Zand, 22 p.; Mevr. P. Dekker—P. Dekker, Schagen, 20 p., 2100 min punten; L. Volkers S. Riemers, 't Zand, 14*4 Pk J- E. L. v. KetelG. Molenaar, Schagen, 20' p. 2460 min punten; J. v. SchoorlJ. de K waaisten iet, Valkoog, 23 p.; U. Wester2—J. J. Michielse, Valkoog, 26y2 p. Prijswinnaars: Groep B, oneven lijn: 1ste H. Ruysenaar G. Preyde, Breezand, 15% P2e mevr. C BoontjesG. Tailor, Schagen, 18% p. Groep B evèn lijnle L..VolkersS. Rieu- wers, 't Zand, 14% p., 2e mevr. P. Dekker P. Dekker, Schagen, 20 p. Groep A: oneven lijn: 1ste P. W. v. d. Mo lenM. v. d. Molen, Langedijk, <13% p.; 2e K. H. C. Hoppe.T. Boontjes, Valkoog, 17 p. Groep A even lijn: le D. den BrasemP. Bosman, 't Zand, 15% p.-; 2e Bakker—Borst Langedijk, 18% p. KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris voor den Bosch- b'puvv en de Houtteelt heeft aan den heer M. de Lange, Rentmeester van Graaf Ben- linck te Woldam, ontheffing van het kap- verbod verleend voor het véllen vap 2 H.A. hakhout in het Ananasbosch alhier, zulks onder voorwaarde, dat op open plekken mpet worden bijgeplant GEMEENTEBEGROOTING. De Gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1942 sluit in ontvangst en uitgaaf op f 219202.01 voor zooveel den gewonen dienst betreft SCHAGERBRUG. OVERPLAATSING ONDERWIJZER. Naar wij vernemen, is de aan de 0. 1. school alhier gedetacheerde onderwijzer, de heer P. de .Jong, weder naar Den Helder overgeplaatst om aldaar zijn functie te her vatten. FÜEGRAS JULIANADORP. ERNSTIG BEZEERD. Toen de heer J. B. alhier 's avonds een be zoek bij een collega zou gaan brengen, is hij door de duisternis misleid, van de stoep voor de deur afgegleden of gelobpen en in zijn misstap sloeg hij met zijn rechterhand door een ruit heen, maar zoo erg, dat de pols van die hand ernstig, gewond werd. Ter behan deling moest hij naar het Noodziekenhuis alhiér, waar dF. Rienks hulp verleende, HARMONIE „KUNSTZIN". De Harmonie „Kunstzin", die Donderdag avond haar Je -muziek- en töoneeluitvoering in dit seizoen met veel succes gaf, heeft zich ook op Zgterdag- en Zondagavond in 'een groot aandachtig auditorium mogen verheu gen, waardoor bewezen is, dat hare uitvoe ringen thans in deze zoo sombere tijden zeer op prijs gesteld worden. WIERIN'GERWAARD KERKELIJK NIEUWS. Zondagmorgen na de Godsdienstoefening heeft een verkiezing plaats gehad voor 4 15-, den van het Kiescollege. Aan de beurt van aftreden waren mevr. Schellinger, mevr. Reitsma en de heeren J. Oudendijk en W. Peereboom. Allen werden weer herkozen. Het binnenhalen van de winterkool was deze week nog in vollen gang. De roode kool is voor een groot deel geborgen, doch van de andere koolsoorten staat er nog heel wat op de akker. Zelfs is alle polderkool nog niet thuis, en toch zijn we al in de tweede helft van November. In de prijzen der exportproducten-zijn deze week weer eenige wijzigingen aangebracht. Voor Langedijk was daarvan de voornaam ste de prijsverhooging van de diverse kool soorten. Wel ondergingen sla en druiven ook een verhooging in prijs, doch voor de aange slotenen bij onze veilingen is dit practisch voor sla van geen en voor druiven van wei nig beteekenis. Geen aardappelen, geen tomaten, weinig uien, weinig wortelen, weinig bieten en bloemkool, een heele rij van producten dus, die niet of in klein® hoeveelheden deze week aan de veilingen versohenen. Het is het beeld van elk jaar op dezen tijd. Maar dit jaar is er nog meer, dat het aspect van onze groentenvaiüngen beïnvloedt n.1. de prijsre geling «n de toewijzing der aangevoerde pro ducten aan de verschillende kooplieden. Be langstelling van buitenstaanders is er zoo goed als niet meer, in tegenstelling met vroe ger, toen v.elen die met den tuinbouw mee leefden, nieuwsgierigheid aan den dag leg den voor het verloop van de markt. Tegen woordig weet men al welke prijzen worden Alle polderkool □og niet thais besteed, zoodat men niet naar de veiling be hoeft te gaan. Opvallend was deze week de kleine hoe veelheid aangevoerde uien, ruim 1000 kg. en ■dam nog voor een belangrijk deel stek, die intusschen ook nog den maximumprijs op bracht van f 3-50. Hiervoor gold nog altijd de bepaling, dat alleen B-kwaliteit mag worden aangevoerd, de A-kwaliteit moet voor later worden bewaard. Knollen kwamen' aan beide veilingen. Er werd f 2.50^-4.10 voor betaald. Aan de Broe- ker markt werd nog ongeveer 3000 Kga rammenas aangevoerd, die tegen afwisse lende -prijzen werd verkocht. De noteerin gen liepen van f 8.9010.20, al naar gelang van sorteering en kwaliteit. Geen slechte prijzen. De aanvoer van druiven was gering. Al leen de soort Alicante werd aangeboden. Eerste kwaliteit werd met f 60 betaald, 2e met f 48. De prijs wa» 20 pet. hooger dan de vorige week. Yorreweg de meeste andijvie werd aan de Broeker veiling aangebooén. De binnenland- sche maximumprijs voor dit product was f 5.50 en f 4.40 voor afwijkend goed. Veel er van bracht het echter niet verder dan f 3. bestemd voor de fabrieken. Op sommige da gen lagen de noteeringen tussohen f 3 en f 3.50, terwijl op andere de hoogste noteering tot f 3.80, f 4 40 en f 4.50 liep. Naar wensch ging het nog niet, hoewel een kleine verbe tering viel waar te nemen. Alleen aan de veiling te Broek kwam nog wat bloemkool. Voor de grootste, kwaliteit A, werd f 12.50 betaald, kwaliteiHB f 10, voor de daarop volgende sörteering, resp. f 9.50 en f 7.10. Tegen die prijzen kon worden verkocht Voor ttfceede soort werd soms f 6,10 of iets meer betaald. Bieten kwamen er maar wéinig. Ze brach ten f 3 en f 4 op, resp. voor de sorteering van 1 kg. en tot kg. per stuk. De aan voer van wortelen had ook deze week niet veel meer te beteekenen. Peen zonder lof boven kg. gold f 2.50, van 201 gr. tot 500 gr. f 3 en van 51—200 gr. f 3.40. Roode kool kwam er meer dan de laatste weken. Er was ook wat winterkool onder. De prijs was weer met 30 cent per 100 kg. verhoogd, een vèrhooging, waarnaar de tuin ders met verlangen hadden uitgezien en die zeer zeker noodig was. Men maakte nu f 4.30; de aanvoer was rond 28 «poorwagons. Er kwam minder zuurkool-witte. Dat zal voortdurend* minder worden. Nog enkele weken en dan is het weer met den inmaak gedaan. Buitengewoon druk is het daarmee geweest, zoodat het verloop der campagne voor de fabrikanten wel niet onvoordeelig zal zijn geweest. De aanvoer bedroeg nog rond 90 spoorwagens en de prijs was ver hoogd van f 2.302.50. Naar het gerechtvaar digd oordeel der tuinders kwam deze vèr hooging wel vyat laat, vooral in vergelijking met den prijs van het vorige jaar. Aan gele kool kwam er wht meer. Evenals voor de roode was de prijs van f 4 op f 4.30 gebracht Voor savoy# kool werd evenals de laatste weken f 5 betaald. De aanvoer hiervan bleef 1 vrij stationnalr.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3