;a echnomischen rechter veilingen a Langedijker de VÜ9- gaat t een e ne- h rok- n en te af te akel- IG Turt rksct, oei 1 gevd rksci ten. twintf ss vc? ris ui stads- schall in, i tzige *5. nog Vidt lstei va evero In e« t Yoii linw fcrisie- imanl ma .15 O» mofos» imuiii 11.1 1« bm:c: mofo» Do a» sr. lllfl •'elo- 1 tWKÓ mofocc- iels. 20.11 orlttt richtfi imun;'. Vaiü' Tl 4 Fret ij» ter.:: he= enoef .ra yA i nré Daar- ?t«* as e: lama an Be* oekffl nooit ndinf iselec oston alcfj' 'rede- met me* D» hes Ros Eva'i ollar, Fre- r Voor den DOKTERSVROUWEN HANDELEN ONSOCIAAL Een aantal doktersvrouwen uit Alk maar heeft gisteren voor den economi- schen rechter terecht gestaan, beschul digd van het koopen van een groot aantal distributiebescheiden van zeke ren B. de Kroon, die zegestolen had. Deze de Kroon, thans gedetineerd was getuige in een groot aantal zaken. De doktersvrouwen beweerden niet te weten, dat de bescheiden gestolen wa ren. De economische rechter geloofde hiervan niet al te veel en strafte de on sociale dames uit den beteren stand met hooge bosten. Allereerst kwam op de lange mat Jo- hanna Maria Geertsema, echtgenoote van dr. Broers, 'die in Augustus verschillende boter- en vetkaarten en een distributie-bon boekje had gekocht. Eisch fSOO subs. 80 da gen. De Econ. Rechter, mr. Ubbens, veroor deelde deze verd. tot f -100 subs. 40 dagen. Jank je Alberte Toxopeus, echtgenoote van dr. Hoenevel?!, werd veroordeeld tot f300 boete subs. 30 dagen. De eisch was f400 boete subs. -40 dagen. Johanna Grietje Rieff, de echtgenoote fan dr. Hoogeboom, f300 boete subs. 30 da gen. Eisoh f400 subs. 50 dagen. Jeanne Wilhelmina Stokhuyzen, de Vrouw van den tandarts dr. Schiphorst, f400, subs. 40 dagen. De Officier had fGOfr lubs. 80 dagen gcëischt. Heildina Johanna Kuilman, echtge noote van dr. Helder, f200 subs. 20 dagen. Eisch f300 boete. subs. 50 dagen. Maartje Sas, de echtgenoote van den tandarts dokter Elcma Jr. f 300 boete subs. 30 dagen. Eisch f400 boete, subs. 40 dagen. Andere zaken. Zonder vergunning had de groenten- handelaar Gerrit Schekkerman uit Bergen tal van groenten gekweekt en hij was niet aangesloten bij Groenten- en Fruitcentrale. Vonnis f30 subs. 10 dagen. Cornelis van der Veer uit den Helder was in den avond van 6 Nbvember een fiets tochtje gaan maken naar de Wieringermeer en zietdaar „vonden" ze zoo maar langs den weg 9.K.G. aardappelen en 10 K.G. brui ne boonen Aanhouding volgde! Mr. Ubbens veroordeelde Cornelis en zijn broer dé laatste kregen we niet te zien, tot f60.subs. 15 dagen. DE INSTELLINGEN VOOR MAATSCHAP PELIJK HULPBETOON. Ook ten aanzien van Maatschappelijk Hulpbetoon zal met ingang van 1 Januari een andere werkwijze worden ingevoerd: M. H. zal een meer steedsche allure aanne men. Niet langer zullen voor de 4 dorpen leden van het Bestuur voor M. H. het werk jvoor de burgerlijke weldadigheid verrich ten, doch de instellingen, die nu tot één worden ingekrompen, zullen onder Sociale Zaken ressorteereri. Ruim een 20-tal perso nen, die tot nu toe elke week een zitting bielden, om gelegenheid te geven, aanvra gen om onderstand of ondersteuning bij hen in te dienen, zullen dit kiesche, vaak moeilijke en soms ondankbare werk in an dere handen zien overgaan. We -veronder stellen, dat de meesten daar niet rouwig om zullen zijn, ontslagen als zij zullen zijn van hun taak en wetende, dat het werk. al is -het dan op andere wijze, zal worden voortgezet. Als gevolg van de ernstige cri sis in den tuinbouw, die jaren aaneen ve len tot armoe bracht, waren de aanvragen om ondersteuning onrustbarend toegeno men. en daarmee de taak verzwaard, wel ke den'bestuurders van M. H. was opge legd. Er is een tijd geweest, dat de Burger lijke Armbesturen uit hun eigen bezittin gen zooveel inkomsten trokken, dat zij daar mee aan de aanvragen om ondersteuning konden voldoen, doch met het voortschrij den van de tuinbouwcrisis werden er al zwaardere eischen aan hun financiën ge steld;, waardoor de gemeenten met steeds grooter wordende subsides moesten bijdra gen. De 4 gemeentebesturen subsidieerden deze instellingen met ongeveer f 40000 in de laatste jaren, terwijl zij zelf al weinig in vloed op de uitgaven hadden. Aangenomen mag echter wel worden, dat de gelden op zeer serieuze wijze werden besteed en dat de bestuurders hun taak op ernstige wijze opvatten, zoodat een andere werkwijze wel niet tot gevolg zal hebben, dat de uitga ven verminderen. Niettemin is het begrij pelijk. dat, waar door de gemeente een zoo groot bedrag aan subidie wordt verleend, zij ook zeggenschap wil hebben in de wij ze. waarop die 'gelden worden besteed. Maatschappelijk Hulpbetoon zal met in gang van 1942 meer ambtelijk worden be heerd, meer uitgaande van het gemeente bestuur. Het nauwere contact, dat tot nu toe bestond tusschen hen. die steun behoef den en hen, die om ondersteuning vroegen, zal wel wat minder nauw worden, wat nog niet zeggen wil, dat de nieuwe werkwijze niet tot hetzelfde resultaat kan leiden Er zal nu, zijn we goed ingelicht, een ambte naar belast worden met die controle over de aangevraagde ondersteuning. Die con trole zal'wel niet voor ieder geval moeten Worden uitgeoefend omdat tal van aanvra gen reeds tot onmiddellijke toewijzing in aanmerking komen, daar zij geen nader onderzoek vereisehen. Doch voor dubieuse gevallen zal die controle zijn nut kunnen hebben. De ambtenaar met dit kiesche werk heiast zaTwel geen gemakkelijke taak heb ben, doch langzamerhand is er een groote kern van aanvragen, die geen nader onder zoek meer vereisehen. Een en ander zal ook hier moeten groeien en als eenmaal de op nieuwe leest geschoeide instelling bur gerrecht zal hebben gekregen, lijkt het ons toe, dat ook van de zijde der ondersteun den niet zal worden getreurd over de ver andering, die tot stand is gebracht. TOURNOOI LANGEDIJKER TAFELTENNIS CLUB „VITESSE". C. Rootjes kampioen van den Lan gedij k. Gisteren had in Concordia een tournooi plaats uitgeschreven door de Langedijker Tafeltennisclub „Vitesse", tevens om het kampioenschap van den Langedijk. Er was een goede deelname en er werd in de ver schillende groepen hard gestreden en menige goecje partij te zien gegeven. Ook was aan wezig de Bondsgedelegeerde den heer H. de Lange uit Alkmaar, die na afloop der wed strijden de prijzen uitreikte. Spr. begon met te zeggen, dat er buitengewoon goed ge speeld was. Op vele tournooien had spr. zul ke mooie prijzen niet gezien. De uitslag was: Heeren Enkelspel 3e klas: De le prijs een beker, was voor C. Root jes, (Vitesse) van Oudk^rspel. Spr. felici teerde hem met het behaalde kampioen schap en gaf hem een pluim voor zijn prachtig spel. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Langedijker Warenhuis, was eveneens voor C. Rootjes; 2e prijs J. P. Schrieken (Vi tesse), Oudkarspel; 3e prijs J. v. d. Veer (Eg- mond) te Egmond. le klas heeren enkel: le prijs J. Brandse (Luto), Alkmaar; 2e prijs P. Bruin, (Luto), Alkmaar. 3e klas dubbel heeren: le prijs C. Rootjes, (Vitesse), Oudkarspel, met den heer J. "B. L. Reuling (Hooge Huis), Alkmaar; 2e prijs J. P. Schrieken en J. Klinkert, beiden van Vi tesse, Oudkarspel. Heeren, nieuwelingen: le prijs J. de Waard, (Egmond), Egmond; 2e prijs A. Roosing (Eg- mond), Egmond; 3e prijs G. Nieman, (Vi tesse), Oudkarspel; 4e prijs H. Hart, (Vites se), Oudkarspel. Afd. dames: le prijs mej. Wijksen, (Luto), Alkmaar; 2e prijs mevr. Room, (Schagen), Schagen. KOLFMATCH VAN DEN L.K.B. In de kolfbaan Yan den heer Rijper te Zuidscharwoude werden Zondag de wed strijden van den Langedijker Kolfbónd voort gezet. De uitslag was voor kdrpsen 2e klas se: Ons Genoegen, Noordscharwoude: G. Hopman 95 p., A. Moeijes 117 p., P. Jes 124 p., totaal 336 p. Op Maat, Zuidscharwoude le korps: K. Ruiter 146 p., J. Leeuwrik 98 p., ,J. Reyne 138 p., totaal 382 p.; 2e korps: J. du Burck 117 p., P. v. d. Welle 122 p., Jb. v. Twuijver 198 p., totaal 347 p. Sajet-korps: P. Toepoel 103 p., C. Schudde- boom.75 p., P. Goet 86 p., totaal 264 p. Vol harding, Oudkar'spel: J. Deutekom 115 p., K. Kat 104 p., C. Plakman 87 p., totaal 306 p., Derde klasse: Ons Genoegen, Noordsohar woude: F. Blauw 79 p., D. Bakker 84 p., R. Blom 108'p., totaal 271 p. Op Maat, Zuid scharwoude: P. Glas 102 p., J. Kramer 115 p., M. Wagenaar 88 p., totaal 305 p. Van de eerste klasse heeft alleen Volhar ding, Oud karspel op volle sterkte gekolfd: P. Langedijlk 150 p., P. Gelder 154 p., C. Vlug "122 p., Op Maat, Zuidscharwoude, miste Mo lenaar wegéns ongesteldheid, C. Berkhout 123 p., A. Berkhout 125 p., samen 248 p. Personeel, tweede klas: M. Butter, Op Maat 107 p., M. Vlug, idem 95 p., derde klas: C. Blokker, Volharding 120 p., J. Strijibis, Op Maat 81 p., Jr. Glas, idem 57 p., W. Kuyt, idem 62 p., K. Dekker, Volharding 95 p., F. Moeijes, idem, 82 p. NOORDSOHARWOUDE. SCHAAKMAT. le klas: J. J. Kroon—AV. Kaan v->—vz H. HartJ. Klinkert 01 K. Bierman—G. Goudsblom 0—1 2e klas: - J. KamperN. Kaan 10 J. OotjersK. de Vries 10 C. VVitsmeerJ. Ootjèrs afgebr. G. KeppelK. de Vries afgebr. 3e klas: A. CoppensJ. Boor 10 J. HeidsmaRustenburg 10 T. de JongN. v. d. Abeele 01 Jb. Bakker—G.G v. Loenen 1—0 ZUIDSCHARWOUDE. OOK AAN HET WESTELIJK DEEL BEGONNEN. Men is thans ook met de verkavelings werkzaamheden, in den westelijk aan te leg gen polder, als onderdeel van den. Zuidschar- wouder polder, begonnen. Het werk vordert snel. BERGEN VERKOCHT. Het landhuis, staande aan den Lijtweg 22 te Bergen, eigendom van den heer D. A. Klomp, is door den heer A. Sleutel Jz., make laar te Schagen, verkocht aan den heer C. Roggeveen Kzn., te Nederweert (Limburg). HET WAS OM DE BANDEN TE DOEN! Op het voetbal terrein der B.S.V. „Bergen" aan den Kerkedijk, is een zoo goed als nieuw rijwiel gevonden, hetwelk van de wielen was ontdaan. De politie stelt 'n munitieus onder zoek in, naar dengene die dit rijwiel ver* duisterde en op deze eenzame plek sloopte. wieringen DE PLUIMVEETENTOONSTELLING. In aansluiting op onze berichten in dit blad van Zaterdag vermelden wij hier nog de winnaars van de hoofd-eereprijzen. Lauwertak, besch. gest. door L. C. Kol ff, winnaar D. v. d. Molen. Sneek, Lauwer krans. besch. gest. door O. J. Bosker, win naar W. Brakel, Haarlem; Lauwertak, besch. gest. door J. Tijsen, winnaar J. de Peinder, W.werf! Lauwertak, besch. gest. door Cinema de Haan, winnaar J. Hanne- ma. Winkel; Lauwertak, besch. gest. door A. Cornelissen, winnaar J. Hannema. Win kel; Lauwertak, besch. gest. door .1 de Smit, winnaar Jb. Mooi, Wieringen; Lau wertak, besch. gest. door M. Minnes, win naar G. Bakker. Langereis; Lauwertak, besch. gest. door P. C. de Haan. winnaar W. Brakel. Haarlem; Lauwertak, besch. gest. door S. Blaauboer Jzn., winnaar D. v. d. Molen, Sneek; Lauwertak, besch. gest. door Allb. de Haan, winnaar J, R. Groos, Wieringen. Sieraschl>ak, besch. gest. d. P. C. Poortman winn. K. Groen. IJmuiden; Sieraschbak, be- schikh. gest. d. W. de Herder, winn. Kuiken, Haarlem; Sieraschbak, besch. gest. d. A. Brouwer, winn. J. Hannema, Winkel: Sier aschbak, besch. gest. d. S. Koorn JV.Zn., winn. W. Brakel Haarlem; Sieraschbak. besch. gest. d. J. Poppen, winn. J. Hannema, Winkel; Sie'rklokje, besch. gest. d. dr. Bee- ker, winn. P. Warnaar, Winkel; Sierklok- je, besch. gest. d. middenstandver., winn. .T. Hannema, Winkel; Lauwerkrans, besch. ge steld d. H. en O., Eerelint, besch. gest. door fa. Wijnands, winn. J. R. Groos, Wieringen; Lauwerkrans, besch. gest. d. H. G. Rump, winn. J. Hannema, Winkel; Lauwertak, be schikt». gest. d. N. en G., winn. S. de Jong. Wieringen: Lauwertak, besch. gest. d. Nut en Gen., winn. L. den Hollander, Wieringer- werf; Ontbijtgarnituur, besch. gest. d. G. Poppen. sint maarten DAT KETSTE VERKEERD. De revanchepartij biljarten door de club ,,De Ketser" alhier en „Krijt op Tijd" te Dirkshorn, stelde de eerstgenoemde club in de minderheid met een verschil van 26 pun ten. COMPETITIE SCHAKEN. le klas: J. H. WoltersJ. Krijgsman 10, B. Jonker—C. Krijgsman 10, <C. Krijgsman B. Jonker 10, J. Krijgsman—K. Numan 0—1; 2e klas: C. GroetH. v. Geebergen 10, H. v. GeebergenC. Groet 10, C. Dirltmaat J. Jonker 01, C. ZijdewindC. Groet 1-Q J. Jonker—W. Koordes afgebr. 3e klas: K. DoetsP. Schrijver 1—0, P. SchrijverK. Doets 01, G. SlotC. Schrij ver i0, C. SchrijverG. Slot y2Vz', J- GroetK. Boontjes 01; P. HeneweerK. Doets VoVz', K. DoetsP. Heneweer 01, P. Schrijver—Jo de Pee 0—1, J. Groet—C. Schrijver 0—1. VEEL KOOL. Nu de kooloogst bij bijna alle landbou wers in de schuren is opgeborgen blijkt dat dit jaar de opbrengst kolossaal goed is. Niet enkel kwantiteit doch ook de kwaliteit is tiptop. harhnkarspel DIRKSHORN. KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Bij de Zondag gehouden stemming voor een kerkvoogd en een notabel der Herv. Gemeente alhier werden de heeren A. Kis- temaker en J. Wartenhorst,welke perio diek moesten, aftreden, als zoodanig her kozen. TARWE IN BESLAG GENOMEN. Bij V. d. Z. is, naar ons werd meegedeeld, een hoeveelheid tarwe in beslag genomen, welke door clandestienen handel verkregen zou zijn. SCHAGEN BALDADIGHEID. De politie heeft weer druk werk om uit te zoeken wie zich in het afgeloopen week einde aan straatschenderij en baldadigheid hebben schuldig gemaakt, In het Noordhol- landsch Koffiehuis is Zondagavond een gor dijn uit de gang afgerukt en meegenomen. Van planken van den heer H. Schrieken, op gestapeld op het erf van de fa. Deutekom aan het Noord, is er een half afgezaagd en het afgezaagde gedeelte verdwenen. POGING TOT INBRAAK. Bij den heer Schenk, broodbakker aan het Noord, is een poging tot inbraak gedaan in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. Blijk baar heeft de ongenoode gast tijdens zijn bezoek berouw gekregen .en heeft de vlucht genomen. Toen de bewoner van het perceel, die meende iets verdachts te hooren, in de benedenvertrekken ging kijken, constateerde hij dat alle lichten brandden. Er wordt niets vermist VERKOCHT. Het woonhuis Noord A 12, eigendom van W. Koningstem te IJmuiden, is door den heer A. Sleutel Jzn., verkocht aan den heer P. Wardenaar alhier. nieuwe n1edurp GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. C. G. Mijts be haalde in het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam het diploma Ziekenverpleging A. LANGEREIS. GEKOCHT. Bij onderhandschen verkoop heeft de heer K. Zeeman de slagerij welke hij thans •bewoont, gekocht van de erven famjlie Ott. EEN BOFFER IN DEZE TIJDEN. Van den heer S. Klaver aan de Lange- reia werd verleden jaar in Alkmaar een fiets gestolen. De onrechtmatige bezitter vergat natuurlijk zijn adres op te gever.. De neus van de politie was echter zoo fijn. dat de dader werd opgepoord. Deze heeft' blijkbaar wel meer op zijn geweten gehad. Het gevolg is, dat Klaver dezer ddgen van de politie het bericht ontving, dat hij eerst daags zijn karretje terugkrijgt. Wat een bof! UoMal K.V.V.—SUCCES, 5—3. Andermaal bracht een uitwedstrijd van Succes een weinig gunstige uitslag. Thans moest men tegen K.V.V. het onderspit del ven. Dit is thans de derde nederlaag in successie. Uitgezonderd tegen Hoilandia, waarin S. kansloos was, geven deze neder lagen toch even te denken en het is voor al de score, die ons verontrust. Op eigen terrein zijn de blauw-zwarten tot dusver nog ongeslagen en voor een overwinning in Hippo willen wij slechts Hoilandia en mis schien ook Z.V.V. een kans geven. In tus schen is het wel jammer, dat. Succes deze nedei-laag tegen een zeker niet sterkeren tegenstander heeft geleden. Ten opzichte van den leider in 3A, Hoilandia. komt S. nu met 9 verliespunten toch leelijk op ach ter en is van de kopgroep naar de midden groep teruggevallen. In de match tegen K.V.V. werd aan beide zijden hard gewerkt. K.V.V. nam de leidin.tr om die niet meer af te staan. Wel liep S. telkens in, het werd 1-M), 20, 21, 31. 3Z> enz., maar tenslotte wist de K.-aanva!. die een buitengewoon, productieve bui had en de .S.-backs passeerde, of zij er niet stonden, nog twee doelpunten te maken en den stand op 5—2 te brengen. S. was toen geslagen en wist nog 1 maal het doel te vinden. De S.-voorhoede heeft* haar plicht gedaan. 3 doelpunten is voldoende. 23 doel punten vóór, in 8 wedstrijden, zooals Succes, heeft geen der clubs van 3A op haar debet staan. De 16 tegen, waarvan 11 in de 3 laat' ste uitwedstrijden, zijn op zichzelf nog* niet eens zoo slecht. Maar Successérs, nu moet er toch noodig weer eens een overwinning komen. DIRKSHORN 1—BKC. 2 1—5. Het wilde niet vlotten bij de thuisclub en hoewel we dadelijk willen vaststellen dat BKC sterker was dan de gastheeren, had D. er met wat meer geluk toch wel wat meer van kunnen maken. Voor de rust toonde BKC beter veldspel dan Dirkshorn, vooral in de achterhoede miste D. wel heel erg zijn uitstekenden back Teun v. d. Molen. Het gevolg was dat de voorhoede te weinig ge voed werd. Bij een der scrimages voor Kant's heiligdom bleef het dan ook niet uit. BKC GROENTEN Het was hier aan den Langedijk weer een drukte van belang met den aan voer van de win terkool met motor boot en vrachtauto als anderszins. Doch ook de aanvoer van witte kool naar de fa brieken gaf heel wat leven en beweging. Nog nooit, zouden we bijna zeggen, is er in de tweede helft van November zooveel omge gaan als dit jaar. Iedereen heeft het even druk, men weet niet, wat het eerst aen te pakken. Werkloosheid is er niet, de kooloogst valt niet tegen, over de prijzen hooren we niet meer klagen, zooals we dat wel mee maakten, kortom- de ellende, die we hier in de lange crisisjaren hebben meegemaakt, is verdwenen. De nachtvorsten hebben intus- schen wel eenige schade gedaan. Ofschoon de bewaarkool wel tegen een stootje kan, er zal wat meer werk aan zijn, daar ze zorg vuldiger moet worden schoongemaakt en ge houden. Met de bloemkool is het, naar men ons meedeelde, nogal meegevallen. Boven dien is de teelt van dit artikel hier maar klein. Deze week is er geen verandering gekomen in de prijzen, voor export naar Duitschland, evenmin in de binnenlandsche maximum prijzen voor de producten, welke aan de Lan gedijker veilingen worden aangevoerd. Ook in het aantal producten kwam geen verande ring, noch in de voorschriften inzake ver deeling van den aanvoer, de kwaliteit en de sorteering ep de exportbij dragen en heffing Veel drukte en bedrijvigheid op den export. Aardappelen en tomaten kwa- i/en er niet, zoodat het veilingsbeeld er al leen anders uit zag, met Betrekking tot de hoeveelheden van de verschillende produc ten, welke aan beide markten kwamen. De markt werd beheerscht door de ver schillende koolsoorten, in de eerste plaats de roode kool. Aan de Broeker veiling kwa men er in totaal iets minder dan 10 spoor wagons. Dit aantal werd te Noordscharwou- de overtroffen, zoodat de aanvoer daar is toegenomen. De prijs er van was f 4.30, waar voor alles grif kon worden geplaatst. De aanvoer van gele kool nam sterk toe. Dit houdt verband met' het binnenhalen van de win terkool. Aan de Broeker veiling kwa men bij de 40 spoorwagens, aan die te Noordscharwoude 14, ongerekend nog de Savoye-kool, waarvan aan elk der veilingen ook nog aardig wat werd aangevoeld. Zoo goed als alle gele kool vond afzet tegen f 4.30, terwijl dc Savoye een grage opname vond bij een prijs van f5.Belangrijk was ook nog de aanvoer van witte kool; niet echter de ge wone witte, de zuurkeolwitte, doch de Suc- ceswitte. Met de gewone witte is het zoo goed als gedaan, de kwaliteit vermindert ook met het voortschrijden van het jaargetijde. Maar de Succeswitte ziet er nog prachtig uit over 't algemeen. Ze is wel niet zoo zwaar als de gewone witte, doch er is minder afval aan bij het gereed maken voor zuurkool. De maximumprijs, zoowel van de eene als van •de andere, is momenteel f2.50, waarover de tuinders niet zoo best te spreken zijn. Voor al voor de Succeswitte, dié vorige jaar ook hooger dan de gewone geprijsd waren, acht men dien prijs te laag. In totaal werd^i aan beide veilingen nog 120 spoorwagens aange voerd. Bloemkool kwam er maar weinig en' dan nog alleen aan de Broeker veiling. De meeste was eerste soort, waarvoor f 9.50 en f 12.50 werd betaald, al naar de grootte, een enkel partijtje deed als kwaliteit B van de grootste sorteering f10.Voorts werd de" tweede soort voor f7.60 verkocht Er kwamen weer weinig wortelen, die al le in de bekende sorteeringen van peen zon der lof voor f 2.50, f 3 en f 3.40 werden ver- kocht. Nog minder bieten werden aange boden. Voor deze groote-sorteering was de prijs f2.50. Aan beide veilingen verschenen wat knollen. Ze waren van goede kwaliteit en werden dus met f2.50 betaald. De aan gevoerde prei was beneden de 10 m.m. en de^d dus f5.terwijl de knolselderij, die in geringe hoeveelheid werd aangeboden, deels f2,.—, deels f4.— opbracht, al naar de dikte- sorteering. Er kwam deze week heel wat rammenas én wel aan beide markten. Te Noordscharwoude werd f 9.70f 10.40 betaald, aan de Broeker veiling f3f9.40. Over de prijzen is men niet ontvre-den. Dat de an- dijvietelers haast maken met het snijden van dat product is duidelijk; vandaar de groote aanvoeren. De vraag is beter geworden en da-armee ook de.prijzen, die deze week liepen van f!^—f5.50. Het grootste deel behoort tot het groene product 488e STAATSLOTBRIJ. EERSTE KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 24 November. ƒ5000 No. 16524. 2000 No. 20773. 1000 No. 20334, 400 No. 3559, 4187, 13397. 200 No. 5153, 5886, 6504, 10625, 20288 100 No. 6241, 7857, 10254, 11285, 16080, 18160, 19100, 19655. PRIJZEN VAN f 26. 1033 1037 1042 1082 1104 1117 1126 1149 1155 1177 1192 1209 1215 1249 1299 1303 1324 1333 1334 1368 1393 1400 1403 1438 1455 1459 1461 1493 1507 1512 1606 1616 1668 1673 1678 1691 1703 1783 1831 1856 1888 1907 1991 1999 2057 2085 2086 2128 2130 2154 2171 2172 2177 2194 2199 2239 2303 2333 2342 2379 2392 2459 2465 2480 2501 2527 2353 2565 2594 2Ö01 2650 2658 2679 2703 2706 2723 2772 2781 2899 2912 2979 •2984 3014 3027 3082 3097 3145 3152 3167 3187 5262 3266 3290 3303 3307 3318 3369 3374 3395 339-7 3550 3565 3596 3632 3634 3654 3711 3724 3727 3770 3791 3806 3857 3870 3871 3926 3931 3933 3937 4019 4028 4107 4138 4196 4226 4233 4292 4357 4489 4496 4518 4566 4530 4723 4757 4784 4810 4851 4853 4934 4954 5035 5098 5103 5162 5252 5253 5280 5309 5344 5364 5386 5435 5449 5483 5530 5548 5560 5591 5801 5605 •5607 5635 5664 5685 5739 5742 5749 5776 5807 5851 5857 5879 5901 5971 6007 6010 6040 6088' 6122 6174 6180 6186 6232 6296 6300 6312 6322 6340 6354 6389 6473 6486 6503 8530 6531 6535 6556 6576 6668 6769 6801 6964 7090 7113 7134 7194 7242 731S 7323 7364 7396 7423 7424 7428 7434 7443 7448 7468 7409 7538 7547 7.580 7598 7667 7685 7701 7712 7720 7723 7755 7773 7780 7840 7884 7901 7911 7924 7943 7944 7956 7965 7993 8076 8089 8142 8174 6161 81SC 8262 8281 8322 8330 8365 8492 8503 8524 8526 8545 8585 8590 8592 8612 8630 8637 8692 8622 8824 8842 8881 8935 8992 8998 9007 9022 9068 9085 9099 9133 9137 9157 9173 9194 9224 9249 9253 9278 9351 93C2 9687 9410 9439 9480 8489 9579 9585 9500 9582 9593 9610 9619 S631 9680 9661 9720 9805 9817 9852 9911 9916 9936 9947 9952 9970 10029 10042 10057 10170 10178 -10243 10259 10270 10282 10283 10320 10404 10421 10427 10437 10465 10478 10533 10542 Ï0548 10614 10661 10672 10677 10754 10308 10837 10904 10909 10952 1Ö956 10961 10977 10989 10990 11060 11080 11084 11)05 11116 11128 11130 11143 11151 11189 11215 11232 11263 11316 11326 11362 11385 11426 11506 11558 11559 11597 11609 lie54 11630 11691 11736 11777 11803 11813 11829 11868 11875 12046 12060 12083 12104 12125 12130 12145 12193 12230 12257 122G7 12280 12295 12338 12355 12397 12474 12494 12512 12516 12524 12534 12540 12570 12652 12661 12714 12737 12769 12781 12790 12795 12804 12826 12932 12952 12972 13078 13092 13105 13193 13203 13217 13210 13299 13306 13317 13369 13422 13566 13607 13670 13699 13754 13759 13803 13823 13335 13866 13888 13951 '13960 13993 14057 14059 14069 14073 14076 14093 14137 14165 14222 14228 14230 14246 14252 14258 14277 142S6 14415 14430 14465 14521 14525 14545 14558 14603 14611 14630 14655 14662 14690 14G93 14699 14860 14861 14864 14908 14924 14933 14942 14949 14963 14990 15068 15081 15099 15141 15169 15222 15260 15286 15304 15361 15371 15375 15378 15436 15519 15545 15573 15578 15538 15601 15645 15898 15701 15723 15787 15856 15859 15917 15943 15988 15989 15998 16051 16060 16096 16104 16137 16146 16164 16209 16218 16232 16258 16259 16273 16277 16281 16290 16331 16378 16410 16441 16446 16525 16532 16586 16597 16611 16642 16697 16705 16712 16744 16770 16822 16839 16857' 16889 16901 16938 16S49 16964 16977 16996 17021 17031 17038 17052 17128 17136 17139 17173 17179 17198 17208 17212 17272 17234 17285 17286 17340 17364 17507 17523 17563 17580 17582 17597 17624 17650 17661 17708 17750 17756 17815 17830 17840 17861 17922 17929 17971 17590 17991 18138 18148 18154 18165 18175 18243 18281 18285 18409 13440 18501 18528 13572 18583 18634 18663 1S699 18761 18784 18818 18826 18373 18904 18933 18966 18969 18S79 19032 19069 19110 19150~19153 19156 19177 191S4 19246 19320 19343 19406 19422 19479 19487 19583 19625 19632 19691 19737 19716 197C4 19786 19797 19807 19868 19876 19921 19930 19973 20030 20042 20048 20077 20080 .20104 20106 20204 20241 20257 20274 20280 20311 20335 20344 20402 20416 20498 20580 20589 20597 20617 20629 20G34 20665 20695 20724 20740 20769 20774 20787 20788 20791 20829 20834 20835 20850 20865 20903 20C24 20927 20952 21128 21161 21163 21241 21329 21342 21355 21440 21520 21599 21640 2t f4 21647 21737 21845 21862 21866 21895 21933 maakte de eerste goal, 10. Het was een paar minuten voor rust toen Joop v. d. Mo len uit een prachtig aangegeven hal van linksbuiten Hagenaar den gelijkmaker on houdbaar inzette 11. Na rust, het spel was nauwelijks 5 minu ten oud, maakte BKC er 21 van en steeds meer raakte de D. achterhoede in de knel. De keeren dat men los wist te komen wer den minder en het aantal schermutselingen voor D.'s doel nam toe. Regelmatig voerde BKC den stand dan ook op tot 4—1. Vlak voor het eindsignaal maakte Doorn nog hands In het beruchte gebied en met een penalty, welke het 5e doelpunt beteekende, was de zaak bekeken. PETTEN. VOETBAL. Wegens het niet opkomen van Oudesluis 2 vond te Petten slechts een thuiswedstrijd plaats, nl. tusschen Petten a en D.T.S. c. De Pettemers waren den geheelen wed strijd door sterk in de meerderheid, doch slaagden er voor de rust maar eenmaal in te doelpunten. Het spel bleef te peuterig. Na de hervatting ging het beter en hoe wel de D.-keper veel goed werk verrichtte, kon hij niet verhinderen, dat P. door D. Weijgertse en H: Vriesman geleidelijk den stand tot 4—0 opvoerde. Pettens nieuwe aanwinst, het derde elftal verloor zijn eersten wedstrijd uit met 3-0. JULIANADORP. KOEGRAS I—Z.AP. t 5—L Zondagmiddag speelde Koegras I thuis te gen Z.A.P. I. Dadelijk ontwikkelde zich een aantrekkelijke strijd. Het duurde geruimen tijd voor een der beide partijen het net kon vinden.. Eindelijk had Koegras succes en toen er een schaap over de dam was, volg den er meer. Met de rust was de stand 30 voor Koe gras. Even daarna kreeg Z.A.P. een penalty toegewezen, welke benut werd. (31.) Koe gras liet het er niet bij ritten en voerde de score op tot 5—1, waarmee het einde kwam.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3