Plaatselijke gevechten in N.- Afrika Hoofdpijn? AKKER'TJES Marktberichten ore =ed he- ROME, 30 Nov. Het Italiaan- Bche weermachtbericht luidt alp volgt: De slag in Marmarica werd giste ren over het geheel gekenmerkt door een periode van stilstand. Plaatselijke gevechten werden gele verd in den cen'traren sector en aan het front van Solloeni. Van Tobroek en Bardia niets te melden. De vijand deed luchtaanvallen op Derna, Tri polis en Bengazi. In den loop van deze aanvallen schoot de ltal.-Duit- sché luchtdoelartillerie vier toestel len neer: een te Derna, een te Tri polis, waar de bemanning werd ge vangen genomen, en twee te Ben gazi, die brandend in zee stortten. In den loop der luchtgevechten schoot de Duitsche luchtmacht aa- ven toestellen neer. De Italiaan- sche luchtmacht bombardeerde het spoorwegcentrum Mersa Matroe en voerde' haar aanvallen uit op ge motoriseerde afdeelingen van den vijand in de oase Gialo. Een onzer zee verkenningsvliegtuigen werd door drie vijandelijke vliegtuigen aangevallen, waarvan het er een neerschoot. In het centrale deel der iüddel- landeche Zee is gister-middag een vijandelijke vlootforcnatie aange vallen door fwee vliegtuigen onder bevel van kapitein-vlieger Marino Marini en luit.-vlieger Saverio May er. Ban kraiaer-werci zwaar ge troffen deer twee torpedo's. Zaterdag vermeldde het Ital. weer- maehtberieht, dat deor Duitsche en Italiaansche troepen meer dan 1000 gevangenen waren gemaakt, waar onder ook de Engelsche generaal, James Karges, die het hevel voer de over een gemotoriseerde briga de, die geheel werd vernietigd. Laai U den dag ioch niet bederven. Neem vlug een "AKKERTJE" en over een kwartier bent U weer WO0/* helpen direct! Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA. e Hil- O—8.45 10.00 10.40 ht en Lancé. berlch- en .Groote ïofoon- (opn.), beurs- .45 De Cyclus id door allerlei, vnn 19.40 (Vanaf 4 lie over rlchten. I as gelu hal er vo Ka trouwe geestf hij emen, gewoo bekem Hfl was ïid was t n zijn o die ni d. gekomi alle( he cht, The »nt? Gai ïen sche it ik ke m, zij h vervolgd OVERGANG VAN HET BEGRAFE- FONDS NAAR DE „VICTORIA" EEN FEIT. Volgens voorschrift, vervat in art. 37 der Wet op het Levensverzeke ringsbedrijf 1922, deelde de Verze^ keringskamer aan het begrafenis fonds „Het Algemeen Belangme de, dat niet poli&houders, die teza men een vierde of meer van het bij .de overdarcht betrokken kapitaal vertegenwoordigen, zich tegen de overdracht van dit fonds aan de N.V. Verzekeringsbank- „Victoria", te Amsterdam hebben verzet en dat zich ook geen feiten of omstandig heden hebben voorgedaan, op grond, waarvan de Verzekeringskamer zich tegen de overdracht zou heb- .ben moeten verzetten. Zoo stond dus niets den overgang van het fonds meer in den weg en gister kwamep een paar vertegen woordigers van de Verzekerings bank „Victoria" en het bestuur van ,,'t Algemeen Belang" bijeen om de laatste formaliteiten te verrichten. Veel zullen de meeste leden er niet van merken, dat ,,'t Alg. Bel." niet meer bestaat. In premiebeta ling en uitkeering komen zooals we indertijd reeds meedeelden, eeni ge wijzigingen 'en dan ten voor- deele van de verzekerden, er komt voortaan' oen andere bode aan de deur (de Victoria-agent, de heer J de Ruiter), maar voor de rest Alleen de bestuursleden, die ja ren hun krachten gaven aan het fonds en enkele der getrouwen, die geen vergadering ervan oversloegen, zullen wellicht zeggen: „Jammer, 't Algemeen Belang is niet meer!" AFSCHEID MEJ. BLOK. Op haar laatsten schooldag in den Oostpolder, heben leerlingen, ouders en collega's( afscheid geno men van mej. Blok, op een wijze, waarbij wel heel sterk de waardee ring en liefde tot uiting kwam, die allen voor haar koesterden. Nadat 's morgens de schooljeugd op gebakjes was onthaald, werden de kinderen veor het afscheid ver zameld in één lokaal. De heer Ha zeloop sprak een inleidend woord, waarna Trijnie Schuiling namens de leerlingen aan de geliefde juf frouw een damesfauteuil aanbood. Er volgde nog een kort afscheids liedje, door den heer C. Rezelman voor deze gelegenheid gemaakt, en na juffrouw de hand te hebben ge geven, verliet de kinderschaar zicht baar onder den indruk het lpkaal. Behalve de bijna voltallige ouder commissie, was pok een aantal oud- leerlingen aanwezig. De heer R. L. Waïhoer. voorz. der O. C., vertolkte namens de ouders de waardeering voor datgene wat juffr. Blok voor dé sch ol en de kin deren gedaan heeft en bood een leeslamD aan. £nnie Kaan dankte uit naam van de oud-leerlingen voor de prettige lessen. De kap van leeslamp was hun cadeau. Ook de heer A. Kalis, hulpprediker te Wie- ringerwaard, voerde het woord. Spr. roemde de prettige sfeer op deze school, die toch zeker voor 'n groot cleel aan juffr. Blok mocht worden toegeschreven. Na met en kele tr.effende woorden te hebben gewaagd va,n*het droeve verlies dat de juffr. voor kort heeft, geleden, wenschte hij haar in Gouda veel succes. De heer Uazoloop, het hoofd der school, belichtte de deugden als on derwijzeres en het plichtsbesef van juffr.; Blok, dankte voor den steun die ze hem verleende, voor den pretigen omgang, voor haar be moeiingen voor de Ver. y. Tandver- zorging eri haar belangstelling voor het openbare onderwijs in het alge meen, als bestuurslid van Volkson derwijs. Mede namens dén heer Strobol, die later zelf nog het woord yoerde en daarbij den nadruk log de op den prettigen geest en de col legialiteit op school, bood .de heer Hazelootf ,Dorp aan de rivier" van Antoon Coelen aan. Tenslotte ont ving de scheidende juffrouw nog een boekje, dat tot titel draagt „Oostpolder-herinneringen" en de ongeveer handteekeningen be vat van leerlingen, oml-leerl., ouder- comm., flollega's en andere belang stellenden. Met een kort .woerd dankte juffr Blok alle aamVezigen voor hun be-' langstelling en voor de mooie ca- deaux, daarbij verzekerend, dat zij altijd de prettigste herinneringen aan haar werk in den Oostpolxier zou bewaren.-Ook de ouders namen hierna met een handdruk afscheid van de geliefde onderwijzeres. BREEZAND. OM HEJ POLDERSCH DAMKAMPIOENSCHAP. De tweede ronde wan de compe titie om bovengenoemd kampi oenschap werd bij. den heer Jb Borst in Breezand gespeeld. Verscheidene damliefhebbers kwamen een -kijkje nemen en merkten, dat onze Poldersche ma tadors ook wel eens bjundertjes maken en daardoor htin partij verliezen. De uitslagen waren: P. J. Waiboer-D. v. d. Wallen 2-0 Jac. Wevers-A. J. van Vliet 2-0 C. Kooy-D. Jansen 0-2 J. J. Komen-A. Huiberts afgebr De volgende ronde wordt a.s. Dinsdag weer in Veerburg ge speeld. SCHOOLNIEUWS. In de vacatures aan de schóól met den bijbel zijn tegen 1 Januari 1942 benoemd: de heer A. M. van Mtiy- clen te De Bilt (Utrecht) en Mej. J. C. Rabouw te Haarlem. Beiden namen hun benoeming aan. LANGEDI9K. BESTUUR VOLHARDING. In de gehouden bestuursvergade" ring van de ijsclub Volharding werden de functies als volgt ver deeld: voorzitter J. J. Eecen, se cretaris P. Nap, penningmeester K. Dekker, allen te Oudkarspel; 2e secretaris J. Heidsma en 2e pen ningmeester J; Zeeman, beiden te Noord seharwoude. VITAMINE. De uitreiking vaA de vitamine D-tabletten zal voortaan op den e'erslen Dinsdag. Woensdag en Donderdag van elke maand ge schieden op de volgende plaatsen en tijdstippen: Dinsdag van half vier tot half zes in het hoogtezohlokaal van het Wit-Gele Kruis boven de garage van café De Burg te Noordschar- woude. Woensdag van half twee tot half zes in het magazijn van het Witte Krius te Zuidscharwoude. Donderdag van half tweetot half zes in de beide hierboven ge noemde lokalen. BROEK OP LANGENDIJK. FABRIEKEN VAN DE VEILING GEWEERD. Dte Ned. (groenten- en Fruit-Cen- trale heeft er in een circulaire de aandacht der veilingen op geves tigd, dat enkele commissionnairs ten behoeve van de drogerijen op de veilingen of rechtstreeks bij de telers aankoopen verrichten van prei, knolselderij en boerenkool, welke zij dan via de veilingen rechtstreeks aan de betrokkenen doen afleveren. Dit is natuurlijk in strijd met de door de N.G.F.C. getroffen regeling. In verband hiermede wordt er na drukkelijk de aandacht op geves tigd, dat de opbrengst uit de vrije (d.i. niet gecontracteerde) teelt, eerst voor fabriekmatige verwer king mag worden aangevoerd, na-' dat de vraag van de zijde der bin- nenlandsche consumptie bevredigd is. De hoeveelheden welke voor de industrie worden aangeboden, moe ten steeds telefonisch aan de N.G.F.C. worden gemeld, waarna door de Centrale zal worden bepaald voor welke fabriek de partij be stemd is. Rechtstreeksche aankoopen door de fabrieken op de veilingen zijn derhalve niet toegestaan. Boerenkool. Tgn aanzien van het veilen van boerenkool wordt medegedeeld, dat de met de groen tendrogerij en ge- ÏEXEL. GEDURENDE DE KERSTDAGEN FAMILIE-BEZOEK GEOORLOOFD Naar wü vernemen zullen familie bezoeken aan Texel (engere verwant schap, ouders, kinderen, kleinkinde ren, broeders, zusters en verloofden) worden toegestaan; na aanvrage op do gewone wyze. Nichten en neven werdt niet toegestaan. Het tijdsverloop van dit becoek ls 19 December tot 5 Januari. Men dient by aanvrage op de lin kerhoek der enveloppen te vermelden „Kerstvergnnning". contracteerde boerenkool, voor zoo- Ver de contracten door de N.G.F.C. zijn goedgekeurd, administratief mag worden geveild tegen de vol gende prijzen: gestroopte boeren kool f 8.en ongestroopte boéren- kaol f 4.50 per 100 kg. Alle andere dan gecontracteerde boerenkool moet ter veiling wor den aangevoerd en eerst voor het binnenland worden geveild. Daalt -de prijs voor de goede kwaliteit be neden den vaslgestelden maximifln prijs van f4.50, dan dient deze boe renkool tegen dezen prijs ter be schikking te worden gesteld van de groentendrogerijen. Dan moet daar van echy>r'eerst aan de Ned. Groen ten- en Fruit-Centrale opgave wor den gedaan, aangezien de Centrale moet aanwijzen, welke drogerij hiervoor in aanmerking komt. DAT KWAM GOED AF. De heer Jb. G. van Sint Pancras, beambte aan de gem. gasfabriek, is Zaterdagmorgen, toen hij zich naar zijn werk begaf, met zijn fiets in de diepe vaart langs den Twuijverweg gereden. Gelukkig slaagde hij er in, zichzelf op het droge te werken. De fiets en zijp gereedschap werden later opgevischt. Er wordt nog maar een tang vermist. Dat is best afgeloopen voor den heer C. PRIJZEN ONVERANDERD. De prijzen Vx>r de groenten zul len met ingang van Dinsdag a s. niet worden gewijzigd. Aan de lijst is toegevoegd 't artikel pas tinaken voor industrie, waarvoor een prijs van f 3.50 per 100, kg. is vastge steld. O.L. SCHOOL ZUIDSCHARWOUDE WORDT OPGEHEVEN. Te Broek op Langendijk een drie-mans-school. Naar wij vernemen, is het besluit van den burgemeester van Lange- dijk, om de O. L. School te Zuid scharwoude met ingang van 1 Jan. a.s. op té heffen, door de hoogere instanties goedgekeurd. Een gedeel te der leerlingen van de school te Zuidscharwoude zal naar de O. L. School te Broek op Langendijk wor den overgeplaatst,' waardoor deze school een voldoende aantal leerlin gen zal krijgen voor drie onderwijs krachten. De rest der leerlingen gaat naar Noordscharwoude, ter wijl een gedeelte van de leerlingen der Noordscharwouder school, die van het Noordeinde, naar de school te Oudkarspel zullen gaan,, waar door aldaar een vierde leerkracht kan worden aangeseld. De definitieve schoolgrenzen zijn nog niet bepaald. ZUIDSCHARWOUDE. VERHEUGEND BERICHT. De heer C. A. Korndörffcr. voorganger der Ned. Herv. ge- meentten te Zuidscharwoude en Koedijk heeft gisteren in den kerkdienst medegedeeld, dat hij van het klassikaal bestuur bericht ontvangen heeft, dat hij deze be diening voorloopig kan blijven vervullen. Zooals men weet. be stond de kans, dat de heer KornT dörffer hier niet zou kunnen blij ven. In de beide gemeenten is deze mededeeling met genoegen vernomen. JAARVERG. ftsCLUB „VOL HARDING." Nog geen „sportcomplex" ln Oudkarspel. Zaterdagavond hield de ijsclub „Volharding" haar algemeene jaar vergadering in „Concordia" te Noordscharwoude. De opkomst der leden was niet groot. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering vroeg de heer Heidsma hoe het stond met de plannen voor een ^sport complex" in Oudkarspel. De voor1- zitter antwoordde, hiervan den laatsten tijd niet te hebben ge hoord.' Het jaarverslag van den secreta ris vermeldde de gebeurtenissen it het afgeloopen ijsseizoen. Er ziji heel, wat wedstrijden gehouden welke allemaal in het verslag wer den vermeld. Herinnerd werd aan de samensmelting van „Nut én Vermaak" en „Volharding". De secretaris sprak de hoop uit, dat dit een goed besluit mag zijn. Het zwembad is van. de vereenigine afgescheiden en werkt als de voor teekenen niet bedriegen, onder goe de leiding. Verder ^verd het jaar verslag aldus vastgesteld. De penningmeester, de heer I, SCHAGEN SCHOENENRUILBEURS IN DE EIERVEILING. Naar wij vernemen in de groot ste moeilijkheid waarop het Win- terkleedingcomité bij het oprich ten van een schoenenruilbeurs stuitte, namelijk het beschikken over een geschikt lokaal, thans op gelost. Door den heer Burgemees ter der gemeente Schagen is hier voor op welwillende wijze beschik baar gesteld het gebouw van de Gemeentelijke eierveiling aan den Dorpen. In dit gebouw zal het co mité de gelegenheid hebben de schoenen te sorteeren en op te slaan, terwijl in dit gebouw ook het inleveren en afhalen van schoeisel door de inwoners der ge meente Schagen, op nog nader te bepalen dagen en uren zal kunnen plaats hebben. Daar h$t voor de leden van dit comit éeen groote voldoening zou zijn, wanneer reeds de eerste keer een fcroot aantal nog bruikbaar schoeisel werd ingeleverd, wekken wij allen op, jn afwachting van de bekendmaking der dagen en uren van inlevering, eens in Uw kas ten* en op Uw zolder te zien, of daar nog niet een paar schoenen staan, die «voor inlevering vatbaar zijn. Alleen wanneer veel wordt in geleverd, kan veel worden uitge reikt, dus., veel inwoners in de- zij tijd van schoenennood worden geholpen- Zeeman gaf een overzicht van den financieelen toestand der (vereeni- ging. Ontvangen was f 917.53, uit gegeven f 897,58, kassaldo f 19,95. Er is nog het een cn ander te be talen, zoodat er uiteindelijk een verlies is van f 8.63. Nieuw bestuur. De uitslag van de stemming was. dat de heeren Abr. de Geus, J. Heids m'a, J. Zeeman, J. Langedijk Cz, P. Nap, Iv.r, Dekker, H. 'Tauber, A. Kooij en J.' J. Eecen. tot bestuurs lid werden gekozen. Tot. hoofdcommissarissen werden gekozen de heeren C. Kos en P. de Geus Kz., plaatsvervangers de hee ren C. Met en C. Langedijk Cz. In de rondvraag informeerde de heer J. Mulder of er nog een vergoeding wordt gegeven aan de rijders, die, naar Amsterdam gaan te trainen. Geantwoord werd, dat dit buiten de vereeniging om gaat. De heer J. Langedijk deelde me de, dat er zoo noodig een reiskos tenvergoeding wordt gegeven. De» ze training wordt georganiseer*! door de commissie voor het hard rijden van den Ned. Schaatsenrij- dersbond. De secretaris zou het gewenscht. vinden als ook met de besturen der vereenigingen in, contact werd getreden door deze commissie. De heer Langedijk was het daar mee eens. De commissie staat echter nog aan het begin Vkn haar werkzaam heden. Na nog eenige besprekin gen volgde sluiting der vergade ring. Nog werd besloten een pro- paganda-avond te houden, met een filmvoorstelling en eenige spre kers. Voorts werd de wenschelijlcheid naar voren gebracht om de droge training weer te beginnen voor de jonge hardrijders. Het bestuur zal hier aan medewerken. WTERINGERMEER. MIDDENMEER. Friesche avond. Zaterdagavond hield de Fryske Krite „St. Nije lên" alhier haar eer ste jaarlijksche feestavond in Hotel Smit alhier. Het bekende gezel schap Barend en Matsje uit Hui- zum bij Leeuwarden trad voor hen op met twee -■ tooneelschetsen. Het eerste was getiteld „St. SToof" en was een schts in 3 bedrijven. Zoo als men van-het gezelschap kan ver wachten werd het subliem vertolkt. Het tweede stukje had tot titel „De Weddenschip" in een bedrijf, wat evenzeer goed in den smaak viel. Er kon om een en ander har telijk worden gelachen. In de pauze was er veel belangstelling voor den verkoop aan de Friesche boekenta fel. 'Om elf uur sloot de voorzitter de heer Kloosterman, de bijeen komst, die door een zeer talrijk pu bliek was bezocht, met'een woord van hartelijken dank aan allen die tot het slagen van dezen avond hebben medegewerkt, in het bijzon der aan Barend en Matsje, en hij deed daarbij nog een beroep op die F'riczen die nog geen lid van de Krite zijn, zich als lid op te geven van onze mooie vereeniging. ZIJPE. ST. MAARTENSBRUG. DE A.N.W.B. OVER ZIJN WERK. De Toeristenbond A.N.W.B. komt 1 Dec. naar St. Maartensvlotbrug. en op 3 Dec. naar Middenmeer in Hotel Smit). Bij die gelegenheid wordt in de zaal van Hotel „Jagerslust" een z.g. Bondsavond georganiseerd, welke zeer interessant belooft te worden. Temeer omdat velen onvoldoende bekend zijn et het prachtige werk dat de Toeristenbond verricht. De A.N.W.B., de Bond die de wegwij zers plaats, dient reeds bijna 60 'aron de toeristische belangen van het Nederlandsche volk. Wij twijfelen er niet aan of zeer ve'len zullen aan de uitnoodiging van den Toeristenbond gehoor ge ven. Op den te houden avond wordt een korte belangwekkende voor dracht gehoudew over het werk, daarna .vertoont men een film, wel- VOETBAL RACING SPEELT GELUK. In een spannenden wedstrijd heb ben II.R.C. en K.F.C. in de Koog de punten gedeeld. H.R.C. had op de rechtsbuitenplaats Sanders weer en hoewel hij nog niet geheel de •ude was, gaf zijn aanwezigheid teek aan de geheele ploeg meer zelfvertrouwen. De eerste goal wordt door Sanders gescoord uit de goede pass van de Werker. Voor de rust weet K.F.C. dezen achter stand weer in te loopen, zoodat de tweede helft voor beiden gelij ke kansen brengt. Na de rust nam Racilng na een cerner weer de leiding (12), deck niet voor langen tijd, want reeds spoedig bracht Kok de par tijen weer op gelijken voet. Er werd nu hevig gevochten om de leiding. Een.minuut voor het einde was de stand nog steeds 2—2. Plotseling een luid gejuich, K.F.C. haid de leiding genomen. Na den aftrap nam Sanders den bal mee, gaf hem door naar Bakker en deze bracht de nartijen waar op gelijken voet (33). waar mede heide partijen teverden kon den zijn. S.V.V. I—WINKEL I. 2—2. Ontijdig einde door noodlot, tig ongeval. Het veld was glad, zoodat vele val partijtjes nogal afbreuk deden aan het spel. Vooral voor de rust waren de gasten de meerderen in het veld. Dank zij de krarfige verde diging van S.V.V., duurde het een half uur voor Winkel het eerzt® doelpunt scoorde, 1. Na de rust kwamen de gastheeren er beter in en na een voorzet van S. Duin, maakte D. Beeldman den gelijkmaker. 11. Door een overtre ding van Schoorl in" het beruchte gebied, scheen Winkel weer de lei ding te zullen krijgen, maar "de Schoorlsche keeper J. Oud wist schitterend te stoppen. Dan scoort D. Beeldman voor de tweede maal en krijgen de gastheeren de leiding Z1. Dit zal echter niet lang duren: Winkel ^bréngt met een prachtig schot dén stand op 22. Enthousiast wordt er verder gestreden, maar dan maakt het noodlot een einde aan den strijd: als er nog ongeveer 20 minuten moet worden gespeeld, wordt een der gasten, P. Korver, door 'een noodlottig ongeval ernstig gewond. De beide geneesheeren van Schoorl, de heeren Heringa en Ris- seladè, zijn spoedig ter plaatse en constateeren een gecompliceerde beenbreuk. Overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar wordt noo dig geacht. De wedstrijd wordt verder ge staakt. Het tweede en derde elftal, die resp. speelden tegen Vrone II en Zeevogels III, behaalden een over winning met 7—0 en 4—2. De adspi- ranten behaalden een record door tegen Bergen te „verliezen" met 0-30. WINKEL 2-SCHAGEN 2 1-2 Het spel. dat in de wedstrijd. Winkel 2-Schagen 2 aan de weini ge toeschouwers geboden «werd, droeg maar al te zeer de sporen van het moeilijk te bespelen ter rein. Schagen dankte hieraan zijn winnende doelpunt.' Het eerste punt ontstond, door een misver stand in de W.-achterhoede, waar van handig profijt werd getrok ken. C. de Bakker scoorde op fraaie wijze W. eenige doelpunt. Een gelijk spel had o.i. beter de verhouding weergegeven. Winkel b verloor met 30 van Sij'hekarspel a, voor de b-tjes nog zoo'n slecht resultaat niet. ke evenals de tentoonstelling, een overzichtelijk beeld geeft van- de uitgebreide Bondsbemoeiingen ten behoeve van alle takken van toe risme. EEN VERDWENEN KERSTBOUT. Toen de heer A. Veuger, alhier Zaterdagmorgen zijn konijnen zou gaan voeren, bemerkte hij dat zij spoorloos .verdwenen waren. Be grijpelijk dat hij het er maar niet bij liet ziften en dadelijk de poli tie waarschuwde. Bij de opsporing van des heeren Veugers konijntjes kwam men tot de ontdekking, dat een hek uit de scharnieren was gelicht en het afrasteringsdraad achter de wonipg van den bestole ne doorgeknipt was. Vermoedelijk hebben de dadel-(s) gebruik ge maakt van een bakfiets om een mogelijke flinkere buit Ban een paar, lconij'ntjes te verdonkerema nen met lichte maah. De politie zet' het onderzoek voort. Zijpenaren past op Uw kerst boutjes,^e zijn zoo kostbaar.! ALKMAAR. ONVERANTWOORDELIJK GEDOE. In de laatste dagen zijn te Alk maar 2 kabels van de Duitsohe weermacht met opzet vernield en is cokes gestolen uit een _militair gebouw. De gemeente is aansprake lijk gesteld voor de schade. Voor den tijd van 21 dagen moet door 2 dubbele wachten uit de burgerij 't betreffende gebouw van 's middags 4 uur tot 's morgens uur worden bewaakt. De burgemeester is per soonlijk verantwoordelijk voor de uitvoering van deze maatregelen. Nederlandsche Arbeidsdienst AANMELDING EN KEURING. Voor vrijwillige dienstneming hij den Nederlandschen Arbeidsdienst zal op onvermelde plaatsen en da ta, telkens tusschen 9.30 en 15.00 gelegenheid zijn voor keuring voor vrijwillige dienstneming. Iedere jongeman, die aan de vol gende voorwaarden voldoet, kan zicht naar de dichtstbij gelegen keu ringsplaats begeven en zich aan melden bij den voorzifter van den keuringsraad. Reiskosten voor de heen- en te rugreis worden vergoed. Het is aan te bevelen een brood maaltijd mee te brengen. Gegadigden moeten aan de vol gende voorwaarden voldoen: a, Nederlander zijn. b. Niet jonger dan 17 en niet ou der dan 23 jaar zijn. 3. Ongehuwd zijn. IVeldt U ter keuring aan: Arnhem, Mentenstraat 12, Maan dag 1 Dec. 1941; Tilburg, Lange- schrijfstraat 66, geto.. Publieke Wer ken, 1 Dec. 1941; Den Haag, Huy- genspark 23, Maandag en Dinsdag 1 en 2 Dec. 1941. Nijmegen, Ridder straat 4, Dinsdag 2 Dec. 1941; 's-Her- togembosdh, Stadhuis, ing. achter het stadhuis 3, 2e étage, Dinsdag 2 Dec. 1941; Leeuwarden, school St. Anthonvstraat 4, Woensdag 3 Dec. 1941: Utrecht, school Draaiweg 29 (Gouvemeurschool), Woensdag 3 Doe. 1941; Eindhoven, Kruisstraat S3. Parochiehuis, Woensdag 3 Dec. 1941; Heerlen. Esschcnerweg Ka. Centrale Werknlaats, Donderdag 4 Dec. 1941; Göucla, Oosthavon 50. Gem. Consultatiëgeb., Vrijdag 5 Dec. 1941. Iodor die wordt goedgekewd an overigens aan de eischen voldoet, wordt op 15 December 1941 opgeroe pen om gedurende maand in den Nederlandschen Arbeidsdienst te dienen. Na beëindiging van den diensttijd van 51/? maand, kan de vrijwilliger bij gebleken geschiktheid in aan merking komen voor een van de 3 volgende groepen: a. Opleiding tot kader. b. Vrijwillig nadienen gedurende nader, te bepalen tijd. c. Na eervol ontslag voorkeur bM arbeidsbemiddeling in Neder land. WOLCKOLAMSK IN DUITSCÈE HANDEN. BERLIJN. 29 Nov. De plaats Wolckolamsk, die de laatste weken iin de berichten der bolsjewieken en hpn bondgenooten steeds weer als centrum .van .den bolsjewistischen tegenstand werd .genoemd, is thans "eveneens in Duitsche handen, naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt.. De militaire beteekenis van deze plaats ligt in 't feit, dat do** niet alleen belangrijke verkeers wegen elkander snijden, doch dat cok de spoorlijn MoskouRiga door deze plaats loopt. TEGENSPRAAK VAN BRIT5CHE BERICHTEN. BERLIJN, 20 Nov. (D.N.B.) Van militaire zij<de wordt mede gedeeld: De Britsche admiraliteit' beweert, dat de duikhooten „Ti- gris" en „Trident" in de Arctische zeeën acht Duitsche transports-dhe- pen tot zinken hebben gdbraeht en er^ zeven zwaar beschadigd heb ben. Dit bericht stemt niet met de feiten overeen. Verscheidene wie ken geleden is aan de Noorsche kust een vrij klein transportschip verloren gegaan. Tijdens den ge- lieelen veldtocht in het Oosten zijn sinds 22 Juni bij den ravitaillee- ringsdienst minder schenen verlo ren peeaan, dan thans deze beide Britsche duikbooten alleen tot zinken hébben gebracht. Daaren tegen hébben echter Britsche duik- booten tijdens den veldtocht in het Oosten vier kleine vaartuigen van de Noorsche kustvaart en de Noor sche kustvisscherij tot zinken ge bracht. WARMENHUIZEN, 29 Nw. Aanvoer: 86000 Kg. roode kool f 4.80. 48000 Kg. gele kool f 4.80, 6100 Kg. witte kool f 3. 20200 Kg. Deensche witte kool f 3, 400 Kg. andijvie f 5.60. •BR. OP LANGENDIJK. 29 Nov. (Officieele-noteering). Aanvoer: 32500 Kg. roode kool f 4.80, 256000 Kg. gele kool f 4.80. 13400 Kg. Sa- voye kool f 5.50, 800 Kg. peen f3.20 —4.50, 5000 Kg. bieten f 2.50-4.50, 198300 Kg. vroege witte kool f 3, 15G00 Kg. andijvie f 6. 3000 Kg. rammenas f 7.10—8.10. 700 Kg. prei f 7. 1500 Kg. spruitjes f 10—26. NOORDSCHARWOUDE, 29 Nov. (Officieele noteering). Aanvoer: 57500 Kg.' roode kool f 4.80. 111800 Kg. gele kool f 4.80, 72200 Kg. D. witte kool f 3, 6900 Kg. groene kool f 5.50, 6000 Kg. peen: b" f 4, c t 3.20. d f 2.60. 66900 Kg. vroege witte kool f 3. 25500 Kg. andijvie f 5.20—6. 200 Kg. rammenas f 10. Hoofdredacteur: .1. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen. - Fred. Groot, iSchftgen. Alg. reportage, ■^treeknieuws en Kunst. - A t. van Kampen. Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3