Dr. G. Hoeneveld Bekendmaking. onder No. 365 B. ZON Vervolg re de Mussert Het onderhoud met Hitier De N.S.B. dragende politieke organisatie in Nederland Marktberichten (Vervolg van pag. 2). Uit Londen werden Joden aan het werk gezet om voort te gaan volk op te hitsen en tot sabotage aan te zetten, belovende koeien, met gouden horens als zij, deheosr- schers, weer voet aan wal zou«den hebben gezet De vrienden uit New York bezetten onze West In dische kolonie Suriname YCor het groot kapitalisme afdeeü^g bauxiet en voor het Amerikafvnsche impg rialieme afdoeling Bi^zilië, De waaawia in Oost-Azië. En dezer dag^n is ddn de brand uitgebroken iü Oost-Azië: de Ver- eenigde Staj^en en Engeland tegen Japan. To<m de Nederlandsche re geering raet de koninklijke familie vluchtte naar Engeland, heb ik meermalen gezegd: ziet, dat zij ons volk aan den verkeerden kant plaatsten, dat zij zeiven vluchtten in de dagen van strijd, dat alles, Zjdl in meerdere of mindere- mate /vergeven kunnen worden als zij ten minste één ding doen: Indië buiten den oorlog houden. Maar •wat geschiedde? De oorlog in het Oosten dreigt, Japan wordt econo misch omsingeld, Nederl. Indië gaat in die omsingeling voorop en ver hindert den uitvoer van petroleum en al het andere wat Japan uit In dië noodig heeft De oorlog breekt uit. Japan verklaart den oorlog aan Engeland en Amerika en verklaart uitdrukkelijk, dat het géén andere vijanden kent dan Tsjang Kai-Tsjeik, Engeland en Amerika. Een zucht van verlichting ging bij mij op toen ik dat vernam. Een ge voel van dankbaarheid voor de mo gelijkheid van behoud. En wat ge beurt: Koningin Wilhelmina ver klaart den oorlog aan Japan! 1 Offer aan Roosevelt en ChurchilL Tegen zooveel waanzin valt niet op te roeien. Het allerbeste wat wij er van kunnen denken is dit: Ko ningin Wilhelmina en haar z.g. re- geerinig in Londen zijn Engelsche krijgsgevangenen, die land en goed moeten offeren op het altaar van Roosevelt en Churohill, het zelfde altaar waarop straks het Britsche empire in rook zal opgaan. Ik vermag niet in te zien hoe Indië op dit oogenbllk voor Ne derland behonden zal kunnen blijven, al zullen wij nimmer ons standpunt kunnen of willen prijs geven, dat Nederland on vervreemdbare rechten heeft op Indië, omdat daar drie eeuwen lang het bloed en het zweet van honderdduizenden Nederlanders van Indië gemaakt hebben wat het nn is. Zoo voltrekt zich het noodlot aan ons volk hier aan de Noordzee* aan onze bezittingen in West- en Oost-Indië en wij waren niet bij machte dit noodlot te keeren, om dat zij die ons volk regeerden met blindheid waren geslagen en daar tegen is geen kruid gewassen. 'r Er was een andere weg. Wanneer die verblindheid er niet geweest was, wanneer de stem der NSB niet geklonken had, als die der roependen in de woestijn, dan zou het volgende geschied zijn als de verkiezingen van 1937 niet de nieuwbakken vader des Vaderland, dr. Colijn aan het roer gebracht 'hadden, maar wanneer de N.S.B. den koers had bepaald. Dan zou van 1937 tot 1940 in drie jaren tijd de solidariteit tot stand gebracht zijn van ons volk met het Duitsche en het Italiaansohe, dan zou in Mei 1940 geen broederbloed gevloeid hebben, zouden geen bruggen in de lucht gevlogen zijn, geen branden Rotterdam en Middelburg hebben geteis terd. Dan zou de Nederlandsche weer macht met de Duitsche mede zijn opgerukt, dan zouden wij ergens in Frankrijk mede gewonnen hebben, dan zouden wij als volk mede zijn opgetrokken tegen de Sovjets. Dan zouden wij hier in Europa mede tot de overwinnaars behooren, in plaats van tot de overwonnenen. Zeker zouden ook dan Curacao en Suriname bezet zijn. Maar Oost In dië zou sterk gemaakt zijn, haar grondstoffen zouden niemand ont houden zijn, haar politiek zelfbe- stemmingsreclit, haar recht tot zelf behoud zou deze lijn gevolgd heb ben: in Indië Nederlandsch be stuur, géén oorlog tegen Japan, géén oorlog tegen Engeland of Ame rika. Dan zouden deze volksgenoo- ten in Indië heel wat geruster kun nen zijn dan nu, nu Koningin Wil helmina den oorlog verklaard heeft aan Japan, dat het eene Engelsche of Amerikaansche slagschip na het andere naar den bodem der zee stuurt. De offers der nationaal-soci- allsten zijn niet vergeefsch. Maar, zult gij dan vragen, nu wij het noodlot niet hebben kunnen keeren, is dan alle strijd, zijn dan alle offers voor niets geweest? Mijne kameraden, ik ben er dank baar' voor en ik ben er trots op te kunnen zeggen, dat ik de vaste overtuiging heb, dat dit geenszins het geval is, dat de N.S.B. haar roeping voor het voortbestaan en het welzijn van het Nederlandsche volk vervult. Er staat temidden van ons be dreigen, vernederd en uiteenge slagen volk een kern, in een ja- renlangen strijd beproefd en gelouterd, een onverwoestbaar stuk nationaal-socialisme, voort komend uit de drie bronnen: Godsvertrouwen, liefde voor Volk en Vaderland en eerbied voor den arbeid. Een kern van 100.000 mannen en vrouwen, waarvan ed 10.000 in het veld staan om mede te helpen Eu ropa te beveiligen. Een nationaal- socialistische beweging, die draag ster kan zijn van de politieke wils vorming in Nederland en die ver trouwd kan worden door het Duit sche broedervolk, ddt vóór alles en terecht de zekerheid verlangt, dat er geen 10e Mei meer zal komen. NEDERLAND BLIJFT ZELFSTANDIG. Dank zij de N.S.B. Wij hebben van 1935 af on der de moeilijkste omstandighe den het bewijs geleverd ver trouwd te kunnen worden. Daardoor is de mogelijkheid ontstaan, dat het rijkscommis sariaat op den 7en October van dit Jaar heeft kannen doen be richten, dat van annexatie van Nederland door Dnitschland geen sprake is, omdat de Füh- rer dit niet wil, Nederland zal dus zelfstandig kunnen worden, Nederlanders zullen weer door Nederlanders geregeerd kun nen worden. Wij zullen geen protectoraat, geen kolonie wor den, niettegenstaande wij een oorlog in iy2 dag verloren. Nog is het niet tot het Nederland sche volk doorgedrongen, dat het dit dankt aan de N.S.B. en dat alleen daarvoor de N.S.B. haar bestaansrecht heeft bewe zen. De toekomst van ons volk eischt verbondenheid met het Duitsche volk Maar er is meer. hij hebt ver- nomen, dat ik op 12 December door den Führer ben ontvangen. Wat heeft mij aanleiding gegeven om dit onderhoud te verzoeken? Ik zal u daarvan nu zooveel mogelijk re kenschap geven. De geweldige wor steling tegen de onnoemlijk groote macht der Sovjets, moet ieder die nadenkt doen begrijpen dat Europa op den rand van den afgrond heeft gebalanceerd en dat het alleen aan de krdcht van het nationaal-soci alisme te danken is, dat het niet in dien afgrond gestort is. Engeland verried Europa. Voorts, dat op dit beslissende oogenblik in het leven van Europa, Engeland Europa verried en het op den rug sprong. Het mededoen van Engeland met de Sovjets en met Amerika is een aanslag op het le ven van Europa, welke aanslag door Engeland betaald zal worden met den ondergang van het Brit sche wereldrijk en helaas ook door Europa betaald zal worden met het verlies van een groot deel van zijn bezittingen en zijn aanzien in an dere werelddeelen. Het roer moet om. Wil Europa niet ten onder gaan, wil Europa, dat ten slotte slechts een klein schiereiland is van Azië, zich handhaven in de wereld, dan moet het zich radicaal losmaken van de verderfelijke Engelsche po litiek van een verdeeld Europa en moet het zich bewust worden van de solidariteit van alle Europee- sche volkeren. En wat ligt dan meer voor de hand, om als een nieuw Europa gevormd moet wor den van volkeren, die zich beken nen tot Europeesch verantwoorde lijkheidsgevoel, dat dan de Ger- maansche volkeren het voorbeeld geven, de volkeren die zijn van één ras, van éénen bloede: Duitschland, Nederland, Zweden, Noorwegen, Denemarken. En zoo dat een le- vensnoodzakelijkheid is en dat is het zullen wij Nederlanders dan straks als het hinkende paard achteraan komen en sméeken om toegelaten te worden tot de Euro- peesche levensruimte of reeds nu als eerste ons bekennen tot de Ger- maansche solidariteit als grondslag voor een vereenigd en krachtig nieuw Europa? Ik heb niet geaarzeld. Ik ge voel mij verantwoordelijk voor de toekomst voor ons volk. De bezetting van Curacao en Suri name, de onverantwoordelijke ja waanzinnige oorlogsverkla ring aan Japan, hebben de deur dicht gedaan. Ik ben naar den Führer gegaan in Berlijn en heb hem gezegd, niet als parti culier maar als leider der N.S.B.X 1) Dat naar mijne meening het welzijn en het voortbestaanvan het Nederlandsche volk alleen gewaarborgd kan worden in het lotsverbonden samenhouden van alle Germaansche volke ren. 2) dat ik het geloof heb, dat hij, Adolf Hitier, de van God gegeven Germaansche leider is, die tot roe-ping heeft de Ger maansche volkeren uit den nood en de bedreiging van he den te leiden naar een lichten de toekomst; 3) dat ik de onwrikbare over tuiging heb, dat hij, Adolf Hit- Ier, als Germaansche leider nimmer iets zal èischen, dat in strijd zou zijn met de eer, de waardigheid of de belan gen van het Nederlandsche volk, en dat ik daaruit de con sequentie trek: de verbonden heid op leven en dood. Het program voor de wederopstanding van ons volk Nederland's plaats in het nieuwe Europa verzekerd. In kan u zeggen, mijne kamera den, dat de Führer zich daarover zeer verheugde en ons volk de ge legenheid wil geven niet als over wonnen natie, niet als kolonie, niet als protectoraat, maar als vrij na- tionaal-socialistisch Germaansch volk zijn plaats in het nieuwe Eu ropa in te nemen en zijn aandeel te hebben aan het g^talte geven aan het nieuwe Europ ar Afgesneden van zijn koloniën, afgesneden van andere werelddeelen, zou het Ne derlandsche volk op zijn klein grondgebied hier verkwijnen en verkommeren, wanneer het niet werd toegelaten als deelgenoot in het nieuwe Europa. Het wordt toegelaten, neen, het is toegelaten op den 12den De cember en dit is het grootste ge schenk wat ik n, mijne kamera den, op dezen dag kan brengen, dit is ook het grootste geschenk wat de N.S.B., de veel gehoonde en gesmade, op dezen, haar tien jarigen, gedenkdag aan het Ne derlandsche volk aanbiedt. Een geschenk dat ééns door het gan- sche volk op haar hooge waarde zal worden geschat. Wat ons volk te doen staat Zoo zetten wij dan ons tweede ■tienjarig tijdvak in. Inderdaad te midden van woelige baren, in stormgetij. De koers staat vast. Zij was Oost, zij is Oost en zij blijft Oost. Dat een iegelijk het hoore en er zich naar richte. Onze taak staat ons klaar voor oogen. Ik zal haar in enkele pun ten samenvatten: 1) De actieve doelbewuste deel neming aan de samenwerking van alle Germaansche volke ren tot veiligstelling van Euro pa, gedragen door de zekerheid dat dit gemeenschappelijk be lang vóór gaat, vóór het be lang van ieder der volkeren afzonderlijk. 2) Het deelnemen van het Ne derlandsche volk aan de kolo nisatie en de exploitatie van de Europeesche gebieden. 3) Het verkrijgen van de volko men gelijkberechtigdheid in de Europeesche levensruimte en het zoeken en vinden van emplooi van de ondernemings geest en de arbeidskracht van ons volk in Europaopdat wel vaart zal komen en de armoe de worden verdreven. 4) Het verhinderen van het wegkwijnen en voortvegeteeren van ons volk in een te nauwe levensruimte, nu alle wegen van overzee zijn afgesloten. 5) De lichamelijke, zedelijke en geestelijke verheffing van ons volkde zorg voor het welzijn van het volk door arbeids dienstarbeidsfront, volkswel vaart, volksgezondheidsdienst enz. het organiseeren en tot bloei te brengen. 6) Het organiseeren van de le venskringen van ons volk, waardoor de enkeling tot zijn recht kan komen en een dam wordt opgeworpen tegen gelijk schakeling en staatsabsoluiis- me. 7) Het organiseeren en tot le ven wekken van den komen den Nederlandschen Germaan- schen Nationaal Socialistis- chen staat, waarin wij in vrij heid zullen kunnen leven. N.S.B. de dragende politie ke organisatie in Neder land. Om dit alles tot stand te bren gen is een hechte, sterke, eensge zinde, offervaardige Nationaal-So- cialistische Beweging noodig. Wij gaan het tweede tienjarig tijdvak in met rond 100.000 leden, met een W.A., een SS, een Jeugdstorm en een N.S.V.O. In vollen opbouw. De N.S.B. is op dezen dag verklaard tot de dragende politieke organi satie in Nederland. Dit legt ons vele verplichtingen op, alle voortkomende uit deze één#: te bewijzen, dat zij is om God te dienen en niet den duivel, opdat ons volk weer gezond en sterk zal worden. Het eerste tienjarig tijldperk is het tijdperk van de voorbereiding van de wederopstanding van ons volk. Het tweede tienjarig tijdperk is dat van het leggen van alle grondslagen voor de wederopstan ding. Het oude huis is afgebrand, het ontwerp voor het nieuwe is klaar, de uitvoering gaat beginnen Aanmelding voor het lid maatschap weer openge steld. Daartoe is noodig één volk. Het beste deel, het strijdvaardigste en het offervaardigste deel daarvan wordt verzameld in de N.S.B. om daarin voor zijn dragende taak gereed gemaakt te worden. Velen staan nog buiten onze gelederen, die er in behooren. Daarom bepaal ik, dat met ingang van 5 Januari a.s. weer leden in de beweging znllen worden opgenomen. De weg blijft via het instituut van sympathiseerenden. Diegenen uit de sympathiseerenden, die de kracht en de roeping in zich gevoelen om als werkend lid toe te treden, znllen, nadat zij dit bewezen hebben, van harte welkom zijn en kame raadschappelijk worden opge nomen, mits zij ons leidend be ginsel en onze branaon volko men aanvaarden v.n discipli nair willen dl .n. Ik dank allen, die, in den loop van deze tien jaren trouw, ijverig en eerlijk hebben gediend. De talrijke onbekende soldaten, die altijd op hun post waren, die altijd daar waren, waar te werken, te offeren en te strijden viel. Dank zij hen is de beweging zoover ge komen. Zoo gaarne zou ik ieder af zonderlijk in de oogen zien en de tusschen ons geknoopten band met handdruk bevestigen. Dit is niet mogelijk. Mussert's oudste kameraad. Ik onthoud mij zelfs van het noemen van namen. Met één uit zondering. De man, met wien ik de beweging begonnen ben. De man met wien ik gewikt en gewogen heb, óf wij wel zouden beginnen. Zoo zijn wij Nederlanders. Maar toen ik hem de vraag stelde: gaat gij mede? toen zei hij ja en daar bij is het gebleven. Kameraad van Geelkerken, ook GIJ herdenkt als eenige naast mij tien jaren van strijd. Het was goed. Gij zijt be dankt. Wij gaan weer verder. Kameraden. Ik vertrouw op u dat gij voort zult gaan uw plicht te doen. Niet alleen op mij rust de verantwoordelijkheid voor de toe komst van uw volk, ook op u. Gij hebt de beweging gemaakt, zonder u zou ik machteloos geweest zijn. Gij hebt mij in de afgeloopen jaren niet in den steek gelaten. Gij zult moedig en vastberaden met mij in gaan het tweede tienjarig tijdvak. Uw belooning zal daarin bestaan, dat gij weet, deel te hebben aan de wederopstanding van uw volk. De toekomst. Laten wij één oogenblik met onze gedachten zijn bij het jaar 2000. In het jaar 2000 zal er een nieuw Eu ropa zijn. Zal er dan een sterk, ge zond en gelukkig Nederlandsch volk zijn, of zal dit volk kapot, ge broken terneer liggen? Ik geloof onvoorwaardelijk, dat het Neder landsche volk in het nieuwe Euro pa, dat wij zullen helpen bouwen, een groote toekomst tegemoet gaat De klokken van den Dom zullen dan luiden boven een nieuwe gene ratie, wij ouderen zullen allengs zijn heengegaan. Alleen de jong- sten onder ons zullen dan vergrijsd nog in leven zijn en zij zullen zich herinneren dezen dag, nu wij staan op den drempel van den nieuwen tijd. Wij danken God dat hij ons het inzicht en de kracht gegeven heeft te mogen zijn een werktuig in zijn hand, een onvolmaakt, maar een het goede nastrevend wprktuig, dienende om ons volk uit zijn groo- ten nood van heden te leiden naar een gelukkige toekomst. Wij gelooven in de toekomst van ons volk, er zal straks weer zijn arbeid en brood, idealen en geloof en daardoor zal de blij moedigheid weer keeren, die geweken is in deze benarde tij den. Kameraden, ter eere van onze gasten, die ik hierbij dank zeg voor hun aanwezigheid en de door hen gesproken woorden en ter eere van het strijdende en lijdende Duitsche broedervolk, aan wie ge heel Europa zooveel verschuldigd is, zingen wij het Duitsche volks lied. Daarna het zesde couplet van het Wilhelmus: Mijn schilt ende betrouwen, zijt Gij, o God mijn Heer Nadat aan het einde van de bij eenkomst het Deutschlandlied, het Horst-Wessellied en het 6e couplet van het Wilhelmus waren gezon gen, verlieten Dr. Seys-Incjuart, Ir. Mussert en de andere Duitsche en Nederlandsche gasten, nogmaals hartelijk toegejuicht, de zaal, waar na de eerevlag, de W.A., S.S.- en Jeugdstormvlaggen werden wegge dragen. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 16 DECEMBER. Hllversam I. 415.5 m. 7.15 Boerenland la boek en krant. 7.80 Ora mofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nleuwsberlch- .ten. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Gramofoonmuzlek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Oramofoonmuzlek. 0.15 Voor de huis vrouw. 9.26 Gramoloonmuziek. 10.30 Orgel concert. 11.00 Vrouwenmozaïek. 11.25 Ensem ble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Orgel concert en zang. 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Planovoordracht. 13 30 Otto Hendriks en z(]n orkest en pianospel. 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Zang met pianobegeleiding. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Molto Cantabile. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Molto Cantabile. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 De Ramblers. 18.00 Herdenking van Dlngaans- dag. 18.46 Oramofoonmuzlek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Amusementsorkest, klein Mu- sette-ensemble en solisten. Vanaf 20.16 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken. 20.15 Gra- mofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Econo mie News from Holland" öf Gramofoon- muzlek. 22.15—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum n. 801.5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.308.15 Zie Hil versum I. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8 308.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Gramofoonmuzlek. 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 De Roman- cers, soliste en gramofoonmuzlek. 14.00 Om roeporkest, solist en gramofoonmuzlek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Causerie „Het volkslied" (met muzikale Illustraties). 16.30 Altviool met pianobegeleiding. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten. 17.30 John Kristel tl a(jn orkest. 18.15 Causerie „Het Jodenvraagstuk". 18.30 Gramofoonmuzlek. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.)19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gerard Lebon en z(jn orkest. 19.45 Reportage. 20.00 Gerard Lebon en z(jn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 De Melodisten en solist. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het Weermachtsberlcht. 22.10—22.15 Avond- wtjding. Nog eenmaal thee 40 gram, afleveringsdatum nader te bepalen. Op de met „168" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" wordt 40 gram thee verkrijgbaar gesteld. De aflevering van deze thee aan het publiek zal plaats vinden in den loop van de maan den Januari en Februari a.s. Het publiek dient dezen bon op Maan dag 15 December, Dinsdag 16 De cember of Woensdag 17 December a.s. bij den winkelier in te leveren. De winkelier is verplicht hiervoor desgevraagd 'n ontvangstbewijs af te geven De aflevering van de thee aan het publiek zal in verband met de technische moeilijkheden, welke deze distributie met zich brengt, eerst plaats vinden met ingang van een nader te bepalen, door middel van de pers bekend te maken datum in Januari. Voorloopig is elke aflevering van thee aan publiek en handel ver boden. Distributie van peulvruchten Bestelbonnen reeds nn af geven. Een nader aan te wijzen bon van de bonkaart algemeen zal geduren de de distributieperiode van 28 December tot en met 24 Januari a.s. recht geven op 250 gram peulvruch ten. Ten einde den winkelier in staat te stellen zich tijdig te be voorraden, wordt thans reeds een g.g. „bestelbon" aangewezen en wel bon 169 van de bonkaart algemeen. Het publiek dient dezen bon 169 op Maandag 15 December, Dinsdag 16 December of Woensdag 17 De cember a.s. bij den winkelier in te leveren. De winkelier is verplicht hiervoor desgevraagd een ont vangstbewijs af te geven. AANVAL OP HONGKONG IS BEGONNEN. SJANGHAI, 14 Dec. (D.N.B.) De Japansohe troepen, gesteund door formaties van het luchtwapen, zijn van ochtend den algemeenen aanval op het eiland Hongkong be gonnen, naar uit Kauloen wordt ge meld. Aan dezen aanval is vooraf gegaan een e?«-ch tnt evr^'P van het eiland, om verder bloed vergieten te voorkomen. Dit geschiedde na de inneming van Kauloen door de Japanners, waardoor Hongkong binnen het be reik van het Japansche geschut is komen te liggen. De eisch werd af gewezen. Ook elders hebben de Japanners hun groote offensief voortgezet. Op Malakka. Het Japansche hoofdkwartier meldt, dat de Japansche landings troepen in Zuid-Malakka krachti- gen vijandelijken tegenstand heb ben gebroken en diep in de vijan delijke stellingen zijn doorgedron gen. Hierbii werd een Britsche ge pantserde divisie vernietigd. Twin tig tanks, 16 pantserwagens en 60 gepantserde auto's werden buitge maakt. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter, Nceltje Aagje C. BOON. M. BOON—de Groot. Alkmaar, 12 Dec. 1941. Rembrandtstraat 40. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon, JOHANNES SIJBRAND W. JIMMINK G. Wz. G. JIMMINK—Koning, t Zand, Belkmerweg, 12 December 1941. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij de geboorte van ons Dochtertje. W. VEERMAN Jzn. A. VEERMAN—Wit. Aartswoud, Dec. 1041. ZENUWARTS - ALKMAAR, hervat Maandag 15 Dec. de practijk. Automatiseering telefoonnet ANNA PAULOWNA. Vanaf 16 December a.s. zijn wij automatisch bereikbaar van uit de netten Anna Paulowna, Broezand, Julianadorp en Den Helder, (K 2233) ADMINISTRATIEKANTOOR VEZEKERINGSKANTOOR KANTOORBOEKHANDEL MOLENVAART 44. ANNA PAULOWNA. Gevraagd: EEN DAGMEISJE, M. MULDER, Kanaalstraat, Schagen. DAGMEISJE of WERKSTER gevraagd. H; A. v. d. ZANDE, Alkmaarscheweg C 23, Midden- meer. SCHAGEN VERKEER IN DE HAVEN. Gedurende de maand November hebben 45 schepen de haven te Schagen bezocht, waarvan: 2 met een inhoud van 109 ton, ge laden met hooi; 2 van 37 ton met kool; 5 van 564 ton, met steen; 1 van 88 ton, met rapen; 20 van 696 ton, met stukgoed; 4 van 136 ton met vee: i van 45 ton, met aardap pelen; 1 van 239 ton. met zand: 1 van 54 ton. met mele; 2 van 167 ton, met buizen; 1 van 49 ton met hout; 2 van 192 ton met suikerbie ten: 1 van 43 ton met steenkool; 1 van 15 ton, met materialen. ZIJPE. OUDESLUIS. EEN ZELDZAME VANGST. Vrijdagmorgen ving onze plaats genoot, de heer Jb. Stammes Jbzn. bij zijn land aan de spoorbaan een groote vogel, die bij nader onder zoek een volwassen Jan van Gent bleek te zijn. De vogel, die een „stookolieslacht offer" was, verdedigde zich flink met den groote, spitsen snavel. De Jan van Gent, die in groote kolonies op de eilanden in de Noor^ delijke Atlantische Oceaan broedt, is op zee langs onze kust een vrij gewone verschijning. Vogels, die aan de kust komen zijn doorgaans „stookolieslachtoffers". BR. OP LANGENDIJK. 13 Dec. (Officiële noteering.) Aan voer: 42400 Kg .roode kool f 5.30, 135600 Kg. gel€ kool f 5.20. 61900 Kg. Deensche witte kool f 3.40, 17000 Kg. Savoye kool f 5.80, 1300 Kg. uien a f 4.80. 360 Kg. peen f 3.504.30. 400 Kg. bieten f 4.80, 360 stuks bloemkool f 9.10—11.70, 500 Kg. vroege witte kool f 3.40, 100 Kg. andijvie f 4. 500 Kt. ram menas f .70— ro 300 n kool f5.80, 3100 Kg. spruitjes f 17— 27. 600 Kg. nrei f 1 'O -7.50. NOORDSCHARWOUDE. 13 Dec. (Officieele noteering). Aan voer: 63400 Kg. roode kool f 5.30, 76700 Kg. gele kool f 5.20, 99300 Kg. Deensche witte kool f 3.40. 700 Kg. groene kool f 5.80. 600 Kg. peen b f 4.30. 800 Kg. andijvie f 3.104.80, 400 Kg. rammenas f 6.20. 2000 Kg. knollen f L20.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3