Ilit laigedijk huis- - Nieuwe dijkgraaf benoemii Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij DISTRIBUTIE VAN PEUL- VRUCHTEN. De Secr.-Gen. v. d. Depar tement van Landbouw en Vis scherij maakt bekend, dat de détaillisten, die den voor het bestellen v. peulvruchten aan gewezen bon 169 van de bon kaart Algemeen op 15, 16 of 17 December a.s. van hun klanten in ontvangst nemen, deze bon nen op 18, 19, 22, 23 of 24 De cember a.s. bij de distributie diensten dienen in te leveren ter verkrijging van een toewij zing voor peulvruchten. De in levering moet geschieden op den voor den betrokken detail list vastgestelden inleverings dag volgens codenummer. De bonnen dienen bij inlevering in veelvouden van tien stuks met een minimum van dertig stuks geplakt te zijn op opplakvellen en vergezeld van een ontvangst bewijs MD 201A. Voor elke tien ingeleverde bonnen zal een toe wijzing voor tien rantsoenen peulvruchten worden afgegeven Een rantsoen peulvruchten be draagt 250 gram. Eventueele restantbonnen, ten hoogste ne gen stuks mogen worden door gegeven aan den grossier. Grossiers, dienen zich ter ver krijging van een verzameltoe- wijzing te wenden tot de distri butiediensten. Zij behoeven zich hierbij niet te houden aan den voor hen vastgestelden inleve ringsdag, doch kunnen op el- ken gewenschten dag de van hun afnemers ontvangen toe wijzingen voor verzameltoewij- zingen inwisselen. De aflevering van de met ge bruikmaking der toewijzingen gekochte peulvruchten aan de personen, die hiervoor bonnen 169 hebben afgegeven, mag slechts geschieden tegen inleve ring van een nader aan te wij zen bon van de bonkaart Alge meen. De herbevoorrading voor de tweede distributieperiode zal plaats vinden op toewijzin gen, welke de detaillisten t. z. t. kunnen verkrijgen door inleve ren van dezen nader aan te wijzen bon. De aandacht wordt er op ge vestigd,, dat, in afwijking van destijds te. dier zake gedane mededeelingen, de bij het ein de van de vorige peulvruchten distributie-uitgereikte toewijzin gen, welke uiteraard inmiddels zijn verloopen, geen recht ge ven op het koopen van peul vruchten. INLEVERING CONSUMENTEN BONNEN VOOR THEE DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en-Visscherij maakt het volgende bekend met betrek king tot de distributie van thee. Er zijn maatregelen geno men om te bewerkstelligen, dat iedere winkelier of gros sier bij zijn normalen leveran cier zooveel thee zal kunnen betrekken als hij behoeft om op alle bij hem ingeleverde consumentenbonnen of toewij zingen thee te kunnen afleve ren. Hierbij wordt rekening gehouden met de nog bij den handel aanwezige voorraden. Aangezien zulks voor een goe de uitvoering van bedoelde maatregelen noodzakelijk is, is tot nader aankondiging elke aflevering van thee verboden. Op de dezer dagen door de di stributiekantoren uit te reiken toewijzingen mag derhalve eerst na opheffing van dit ver bod thee worden afgeleverd. Ten aanzien van de inleve ring van consumentenbonnen en toewijzingen door den han den gelden de volgende voor schriften. Op 18, -9, 22, 23, 24 December 1941 dienen de detaillisten de van hun klanten op 15,16 en 17 December ontvangen bonnen 168 van de „bonkaart Alge meen", welke recht geven op het koop van 40 gram thee, bij den plaatselijken distribu- tiedienst in te leveren. De inle vering moet geschieden op den normalen voor iederen detail list volgens codenummer vast gestelden inleveringsdag. Hier toe behooren de detaillisten 2 ontvangstbewijzen MD 201 in te leveren, met dien verstande, dat op een van deze exempla ren wordt vermeld de voorraad, waarover zij op 14 December 1941 beschikten, uitgedrukt in rantsoenen (één rantsoen 40 gram). Hierbij dienen tevens opplakvellen met een aantal bonnen, dat met den voorraad overeenkomt, te worden ge voegd. Hierbij behoeft dus niet met de gebruikelijke minima en veelvouden rekening te worden gehouden. Op het twee de ontvangstbewijs dient het aantal rantsoenen te worden vermeld, dat méér aan bonnen werd ontvangen, dan de voor raad op 14 December bedroeg, eveneens tezamen inet opplak vellen, waarop deZe bonnen in veelvouden van tien stuks met een minimum van tien, zijn ge plakt. Het restant tot een maximum van negen stuks kan rechtstreeks aan den gros sier worden doorgegeven. Voor de bonnen, welke teza men met het eerste ontvangst bewijs werden ingeleverd, wor den geen toewijzingen ver strekt, doch wordt uitsluitend het onderteekende ontvangst bewijs teruggegeven. Voor de bannen, welke teza men met het tweede ontvangst bewijs worden ingeleverd, wor den toewijzingen verstrekt. Daar toewijzingen met opdruk thee niet meer voorradig zijn, en nieuwe aanmaak in verband met de papierschaarschte op moeilijkheden stuit, zal hierbij gebruik worden gemaakt van toewijzingen met opdruk „bus groenten", waarbij wordt gere kend één rantsoen busgroenten 40 gram thee. Bovenstaande regeling geldt uiteraard voor winkeliers, die méér consumentenbonnen ont vangen hebben, dan hun thee- vooraad op 14 December 1941 bedroeg. Indien een detaillist minder bonnen ontvangt dan zijn voorraad op 14 Decem ber bedroeg, dient deze even eens een ontvangstbewijs teza men met de bonnen in te leve ren bij den distributiedienst en wel op 24 December 1941, waarop in rantsoenen het aan tal door hem ontvangen bon nen is vermeld. De detaillisten dienen de door hen van de distributiekantoren ontvangen toewijdingen ten spoedigste door te geven aan hun leveranciers. Toewijzin gen, welke den leverancier eerst na 1 Januari a.s. bereiken, zal deze in verband met de voor hem geldende inleveringsda- gen niet meer kunnen accep teeren. Grossiers, die "toewijzingen van hun afnemers hebben ont vangen, kunnen deze van Maandag 29 December tot en met Vrijdag 2 Januari a.s. da gelijks bij de distributiekanto ren inwisselen voor verzamel- toewijzingen, met dien verstan de, dat inwisseling eerst kan plaats vinden, wanneer toewij zingen worden ingeleverd voor een aantal rantsoenen overeen komende met of grooter dan den voorraad thee, waarover de betrokken handelaar nog beschikt. De inlevering der toe wijzingen heeft plaats op over eenkomstige wijze, als hierbo ven voor de detaillisten is om schreven, met dien verstande, dat in plaats van het formu lier MD 201 het formulier MD 257 met de daarbij behoo- rende enveloppe MD 258 moet worden ingeleverd. Evenals voor den detaillist is dus ook hier voorgeschreven, dat op één der formulieren MID 257 in rantsoenen moet worden vermeld de voorraad thee op 5 December j.L, welke uiteraard moet overeenkomen met den bij de gehouden enquête opge geven voorraad, terwijl op het andere exemplaar het aantal rantsoenen moet worden ver meld, dat méér is ontvangen dan de voorraad op 5 Decem ber j.1. bedroeg. Uiteraard zal ook hier alleen voor laatstge noemde rantsoenen een verza- meltoewijzing worden verstrekt. Voor het geval een gros sier van zijn afnemers toe wijzingen voor minder rantsoe nen ont^igt, dan zijn voor raad behaagt, dient hij deze toewijzingen op V r ij d a g 2 Januari a.s. bij den distri butiedienst in te leveren, teza men met een MD 257, waarop zoowel zijn voorraad uitge drukt in rantsoenen als het aantal rantsoenen, waarvoor hij toewijzingen inlevert, zijn vermeld. Voor de inlevering van toe wijzingen bij de distributie diensten door theepakkers gelden dezelfde bepalingen als boven zijn omschreven voor de grossiers, met dien verstan de, dat voor theepakkers ook nè. 2 Januari a.s. de gelegen heid daartoe blijft opengesteld, en wel tot en met 9 Januari a.s. Een theepakker, die van zijn afnemers toewijzingen voor minder rantsoenen ont vangt dan zijn voorraad be draagt, behoort deze op de voor grossiers voorgeschreven wijze in te leveren op 9 Januari a.s. Aangezien grossiers uiterlijk op 2 Januari a.s. en theepak kers uiterlijk op 9 Januari a.s. de door hen ontvangen toewij zingen voor verzameltoewijzin- gen kunnen inwisselen, moeten ook de grossiers zorg dragen, dat de door hen ontvangen toe wijzingen ten spoedigste, in ieder geval vóór genoemden datum, in het bezit zijn van hun leveranciers. Grossiers en theepakkers die nen de door hen als restant ontvangen consumenten bonnen bij den distributie- dienst in te leveren met het ontvangstbewijs MD 201. DISTRIBUTIE VAN HAVER MOUT EN PEULVRUCHTEN. De Secretaris-Generaal ^van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend, dat de detaillisten de op plakvellen met de met 161 ge nummerde bonnen van de bon kaart Algemeen, welke ter ver krijging van havermout of peul vruchten zijn aangewezen, ge durende het tijdvak van 15 t.m. 19 December a.s. bij de plaat selijke distributiediensten kun nen inleveren. De bonnen moe ten bij aanbieding in veelvou den van 10 stuks met een mi nimum van 30 stuks geplakt zijn op opplakvellen en verge zeld zijn van een ontvangstbe wijs MD 201. De distributie diensten zullen hiervoor toewij zingen ter verkrijging van peulvruchten en dus niet van havermout verstrek ken. Bij aanbieding van de met „één rantsoen havermout" ge merkte bonnen zullen de distri- butiedienstentoewijzingen voor En gesprongen water* leidingen kunnen moeilijk gerepareerd worden I VERDERE WENKEN VOLGEN Stop olies goed dlèhtl Kelderramen, kelderluiken, ventilatie- roosters of kieren in Uw trapportaal moeten óf goed sluiten, óf tochtvrij worden dichtgestopt. 't Best kan dit geschieden roet stroo, droge kranten, zakken, zaagsel, enz. Natte of vochti ge isolatie-materialen direct door droge vervangen. Controleer de hoofdkraan I Draai daartoe de hoofdkraan (meestal in meterput, kelder, kelderkast of trap portaal) dicht en probeer dan een tap kraan in Uw woning. Blijft deze doorloopen, dan sluit de hoofdkraan niet goed af en moet dus gerepareerd worden. In dit geval moet U onmiddellijk het Waterleidingbedrijf daarvan in kennis stellen, hetwelk gratis de noodige reparatie verricht, voor zoover Uzelf niet voor het onderhoud moet zorgen» Pak ook hoofdkraan, toot er- meter en leidingen gelegen <n koude ruimten goed in met droog materiaal, zoo dat hierbij geen tocht kan komen I '(4UUI NSfi PUBIICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEt, NUVERHEID EN SCHEEPVAART havermout verstrekken. De ze rantsoenbonnen dienen bij aanbieding in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 10 stuks geplakt te zijn op opplakvellen en vergezeld te zijn van een ontvangstbewijs MD 201A. Jongeman, P.G., werkzaam bij de P.T.T., zoekt tegen 5 Ja nuari 1942 een degelijk KOSTHUIS, Brieven met prijsopgave aan het Bur. van dit blad onder no. 908. Hotel-Café-Restaurant „DB GOUDEN ENGEL", Schagen, vraagt voor direct FLINKE DIENSTBODE. G. BOONTJES, Markt, Scha- gen. DISTRIBUTIENIEXrWS. De uitreiking van de nieuwe bon- boekjes aan de personen, die in het bevolkingsregister van de gemeen ten Langedijk en Sint Pancras zijn opgenomen, zal geschieden in het tijdvak van 16 t.m. 23 Dec. Aan kin deren beneden den leeftijd van 18 ja ren worden geen bescheiden uitge reikt Voor de boekjes en bonnen, wel ke worden uitgereikt verwijzen wij naar reeds gedane publicaties. Zij, die in het bezit zijn van bo- terkaarten, maar thans in aanmer king meenen te komen voor vet kaarten, dienen op Maandag 15 Dec. van 9—12V2 uur voorin, aan het kringkantoor te Zuidscharwoude een formulier MD 100 af te halen, en dit op den voor hen vastgestel den dag tegelijk met de stamkaar ten van het geheele gezin, wederom ingevuld te overhandigen. Zij, die wegens het verrichten van een huis slachting of wegens gebruik van graan uit eigen oogst afzonderlijk zijn opgeroepen, behoeven op boven staande dagen niet te verschijnen, maar worden op den op de oproe- pingskaart vermelden dag geholpen. Voor hen, die bij den Boodschap pendienst ELABO aangesloten z^n, worden afzonderlijke dagen be paald. De indeeling is vastgesteld volgens de beginletters van de ge zinsnamen. Uitreiking van kaarten wegens zwaren. zeer zwaren en langdurigen arbeid wordt afzonder lijk bekend gemaakt. Alle stam kaarten moeten worden overgelegd. De indeeling is als volgt: Te Broek op Langendijk in een der bovenzalen van het voormalig gemeentehuis: Donderdag 18 Dec.: 9—10 de letters A, C, E. F. I, J. N; van 10—11 D én L; van 111272 G. Vrijdag 19 Dec. van 910, de let ters H en O: van 1011 de leters R en T; van 11—12*4 M en P. van 1*4—5 de letter B. Maandag 22 Dec. van 910/4 de letter W. van 10*4—12*4 de letter S; van 124—5 de letters K, U, V, Y en Z. Te Oudkarspel in een der boven zalen van het voormalig gemeente- Woensdag 17 Dec. van 910 de letters A. C en D; van 1012*4 B en E; van 1*4—224 G en J; van 2*4— 424 F. H en O.; van 42*—5 de letter Zaterdag 20 Dec. van 91024 K en N: van 10—12 M. P en Q: van 12—1224 R; van 124—324 S. T en Z; van 3*4-5 U. V en W. Te Zuidscharwoude voor inwo ners van Zuidscharwoude in een lokaal van de O. L. School: Dinsdag 16 Dec. yan 9—10 A, C, E. F, H; van 10—11 D, J. L, van; 111224 G en O; 1*4—4*4 B en N; van 4245 R. Woensdag 17 Dec.: van 9-r-1224 K, P en T; van 124—324 M en S; van 324—5 U. V. W, IJ en Z. Te Zuidscharwoude voor inwo ners van Noordscharwoude in een lokaal van de O. L. School: Vrijdag 19 Dec. van 9—10 A, C, D. E; van 1011 F en G; van 111224 H; van 124—4 B: van 4—5 W. X. IJ en Z. Zaterdag 20 Dec., van 910 I, J, L. N; van 1011 M en O; van 11 1224 P. 0, R. T. U. V; van 124—324 K; van 324—5 S. Klantenbinding vaste brand stoffen. Aan verbruikers van vaste brand stoffen wordt toegestaan om turf en kolenslik te betrekekn bij een anderen leverancier dan dengene, bij wien zij als klant staan inge schreven. terwijl gascokes, behalve bij den leverancier, bij wien men als klant staat ingeshreven, boven dien rechtstreeks van de gasfabriek mag worden betrokken. MAZELEN NEMEN AF. De mazelen onder de jonge kin deren nemen af. Sommigen waren er vrij ernstig door aangetast. Ver wacht mag worden, dat de kleuter school binnen niet al te langen tijd weer geopend zal kunnen worden. BAGGEREN. Er zijn hier maar weinig tuinders die de laatste weken hebben laten baggeren. De arbeiders hadden an der werk te verrichten, vooral met het binnenhalen van de kool. Als het open weer blijft, zal met het baggeren wel op grooter schaal worden begonnen, daar het werk op de fabrieken afloopt en er dus meer arbeiders beschikbaar komen om in de baggerregeling te worden opgenomen. OUDKARSPEL. BEZICHTIGING KERST GESCHENKEN. Donderdag was er voor de be langstellenden gelegenheid de ge schenken voor het Kerstfeest van de Zondagsschool alhier te bezich tigen. In de Consistoriekamer was een keurige collectie goederen uit gestald, waar de vele bezoeksters- de belangstelling was dit jaar heel wat grooter dan vorige jaren mooie artikelen tentoongesteld vonden. Het waren allemaal nutti ge geschenken, vervaardigd door de leden van de Ned. Herv. Vrouwen- cluib, gebreide kleedingstukken, kousen, ondergoed enz. De Kerstge schenken zullen dit jaar ongetwij feld nog meer gewaardeerd worden dan in vorige jaren, aangezien' de artikelen allemaal van prima kwa liteit zijn. BROEK OP LANGENDIJK. PROPAGANDA-FILM. De Ned. Chr. Geheelonthouders- Vereeniging heeft Donderdagavond in de zaal van den heer J. de Boer alhier een propaganda-filmvoorstel- ling gegeven, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. De zaal wel ke ongeveer 250 personen kan be vatten, was ge/heel beizet en er moesten verscheidene personen worden teleurgesteld. Er werd een vertooning 'gegeven van de film „Herwonnen Geluk", een fihn, welke met aandacht werd gevolgd. De heer Van Veen, de bondsagent, die de film vertoonde, heeft een propaganda-speech ge houden met gevolg, dat een aantal i&den zich opgaf. 's Middags werd een kindervoor stelling gegeven, welke eveneens totaal uitverkocht was. De NCGOV kan op een goedge slaagden propaganda-dag terug zien. WIERINGERMEER. WIERINGERWERF. GYMNASTIEKVER. L EN K. In het Gymlokaal vond de eerste jaarvergadering der Gymnastiekver. plaats. De voorzitter L. Schotte opende deze met een kort openings woord en uitte zijn tevredenheid over hetgeen in het afgeloopen jaar door de vereen, tot stand was ge bracht. De vereeniging telt thans 60 leden en 80 adspirantleden en onder de bekwame leiding van den heer Pennekamp wordt met veel animo ge werkt. Ook het korfballen mag zich in een groote belangstel ling verheugen. De vereeniging heeft een batig saldo en dat is in dezen tijd veel waard. Ter aanvulling werden tot be stuursleden gekozen de heer v. d. Hiel en mei. J. Hoekstra., terwijl de aftredende bestuursleden bij accla matie werden herkozen. Den secre taris werd dank gebracht voor zijn werk. Tijdens de rondvraag kwam de aansluiting bij den Bond ter loops ter sprake. Een heftige dis cussie ontspon zich. De voorzitter dankte den leider van het korfbal len speciaal, terwijl hij den wensch uitsprak, dat in het komende jaar de gymnastiekvereeniging tot nog grooter bloei zou komen. Daarna sluiting. MIDDENMEER. CHR. ZANGVER. „DE LOFSTEM". „De Lofstem" heeft een uitvoe ring gegeven in de Beurszaal van den heer Smit te Middenmeer, on der leiding van den Directeur, Jac. Broer, van Andijk. Ondanks het donkere weer, was de opkomst zeer goed. De samenkomst werd met gebed geopend, waarna een 8-tal stukken gezongen werden door het Man nenkoor en Gemengd Koor. Ze wer den op schitterende wijze ten ge- hoore gebracht. De heer A. van 't Riet toonde ook weer z'n kunnen met een solo-zang nummer, waarmede hij veel succes behaalde. De heer Jan Gorter decla meerde. Men kan terug zien op een welgeslaagden avond. Tot slot werd gezongen de Speelman door Fam. van 't Riet, waarna de heer Kooi man eindigde met gebed. WARMENHUIZEN VEILÏNGOMZET OVER NOV. '41. Roode kool 1.119.925 kg. (718875 kg.), Gele kool 2?2.300 kg. (83750 kg.), Deensche witte kool. 221.400 kg. (212.100 kg.), gewone witte kool 665.600 kg. (573.100 kg.), andijvie 63.750 kg. (224.900 stuks), aardap pelen 78.200 kg. (257.300 kg.), uien kg. (19.825 kg.), peen 8.300 kg. (26.000 kg.), bieten kg. (1.275 kg.), nep kg. (450 kg.), rammenas kg. (300 kg.). De omzet bedroeg in November 1941 f90.383,07, tegen f64.141.56 in November 1940. De cijfers tusschen boogjes ge plaatst zijn die van 1940. HARENKARSPEL. DIRKSHORN. SCHAKEN. De uitslagen van de voor de com petitie gespeelde partijen luiden: Eerste klas: Wit: Zwart: W. G. Bakkum—P. Tijsen Y2-V2 H. StinsW. G. Bakkum 10 W. A. BullooperJb. Bakkum 01 Jan Bakkum—W. G. Bakkum Y2-Y2 Jan Levendig—P. Tijsen 01 Tweede kla'-* Jan Kant Azn.L. Meinema 01 D. Nierop -P. Sloteimaker 10 C. de Maijer—S. H. Wind 9—1 A. N. Iping— van Dijk 10 P. Hoeve—C. Schuit Azn. 01 D. NieropA. N. Iping 01 BILJARTEN. Stand der competitie van de Bil jartclub „Krijt op Tijd". Gesp. Gew. Rem. Verl. Pt. G. Kant 22 15 1 6 32 P. de Goede 20 14 2 4 30 P. Veter 20 11 3 6 25 Jan Kant 22 10 3 9 23 P. Pijper 20 11 0 9 22 H. Smit 22 10 0 12 20 K. Dam 20 9 2 9 20 W. de Vet 20 9 1 10 19 P. Hoogland 14 8 1 5 17 Jb. Kant 16 4 3 9 11 Berkhouwer 14 4 0 10 8 T. Heerschap 10 3 0 7 6 Kistemaker 14 3 0 11 6 HEERHUGOWAARD. HET BOEKJE IN EENS VOL Het gezin P. Molenaar aan den Kaïbel alhier, werd vehblijd met een tweeling. Daar het gezin reeds 10 kinderen telde, werd met één slag het do zijn bereikt. VEEL WERK! Het. aantal werkloozen blijft nog steeds gering. Momenteel koanen een vijftal personen uit onze ge meente voor werkloozenzorg in aanmerking. ZIJPE. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 5 t.m. 11 Dec. 1941. Geboren: Jantina Dieuwertje, d. v. Pieter Vriesman en Hendrikje Beetsma. Willem, zoon van Jurjen Kramer en Aaltje Jordens (woont te Den Helder). Ondertrouwd: Johannes Elias Josephus Kramer, 52 jaar, veehou der te Zijpe en Johanna Petronella Maria Josefina Nagtegaal, 51 jaar, z. b., te Amsterdam. Getrouwd: Thibault Peter Bigot, 21 jaar, kok en Teetje Hoveling, 23 jaar, z. b., beiden te Zijpe. Overleden: Gerardus Johannes van Wel, 14 jaar, z. b., zoon van Leonardus Cornelis van Wel en Geertruida Kooijman. Adam Water tor, 79 jaar, z. b., echtgenoot van Neeltje Del ver. WIERINGERWAARD VERKOCHT. De heeren Kooij en Peereboom hebben het woonhuis aan den Slui- zerweg, vroeger eigendom van de fam. Kistemaker, uit de hand ver kocht aan den tegenwoordigen be woner, den heer H. Slikker. HEEMRAADSCHAP DE SCHAGERKOGGE. De heer W. Koolman volgt wijlen den heer D. P. Timmerman op. Zaterdagmiddag kwamen de hoofdingelanden van het Heem raadschap de Schagerkogge in vergadering bijeen in hotel Vrede- lust te Schagen. Voorzitter is de heer W. Kooi man, plaatsvervangend dijkgraaf en de heer Hopman is secretaris. Voorzitter opent met een woord van welkom en herdenkt dan in korte woorden het verscheiden van den dijkgraaf, den heer D. P Timmerman. Twaalf jaar lang I heeft de overledene 't Heepiraad- schap gediend, eerst als hoofdin geland en heemraad en sedert 1 Jan. 1936 als dijkgraaf. Zijn heen gaan was een zware slag, doch wij hebben te aanvaarden, aldus voor zitter. De notulen worden gele zen en onveranderd vastgesteld. Van het PEN is een schrijven ontvangen in verband met het af- loopen van het contract voor stroomlevering. De prijzen van het nieuwe contract zullen heel wei nig afwijken van de oude en het bestuur wordt gemachtigd, een nieuw contract af te sluiten. Van het Dep. van Financiën is een schrijven binnengekomen, waarin medegedeeld wordt, dat de vordering, die het Heemraad schap ingediend had voor vergoe ding van de defensieschade toege kend wordt Het bedrag der vor dering is f 284.50. De Westelijke pomp is van een nieuwe transmissie voorzien, de oude zal naar de fabriek gezonden worden voor reparatie. Het tuintje te Kolhorn is weer verhuurd aan den heer P. Bood voor f 15. De geloofsbrieven van de herbe noemde leden en van het nieuwe lid Koopmans worden in orde be vonden. Met op één na algemeene stenr- men wordt de heer W. Kooiman tot dijkgraaf gekozen. In verband hiermede, wordt de heer Jb. de Veer na twee vrije stemmingen met 6 stemmen tot heemraad ge kozen. De credietovereenkomst met de Coöp. Boerenleenbank wordt ge handhaafd voor kasgeldbehoeften in 1942. In 1932 is de kolk met gedeelten van de kaden aan de Provincie afgestaan voor een zeer billijken prijs (4.20.95 HA voor f 8910.In het koopcontract komt een bepa ling voor, dat onder- of overmaat van de gedeeltelijke perceelen na opmeting door den landmeter zal worden verrekend tegen f 0.225 per c.A.. Ten aanzien van eventueele over- of ondermaat der andere perceelen geschiedt geen verreke ning. Bij schrijven van 30 November 1937 deelde de Provinciale Water staat mede, dat na opmeting door den landmeter bleek de gedeelte lijke perceelen 1450 cA. het geheele perceel no. 347 (de kolk) 3410 cA. kleiner te zijn dan was aangeno men. Men vroeg terugbetaling van resp. f 326.25 en f 767.25. Het Heemraadschap heeft toen eenige inlichtingen gevraagd en thans is hierop het antwoord bin nengekomen. Het bestuur stelt nu voor om zich aan het contract te houden en alleen de post van f 326.25 te rug te betalen. Aldus besloten. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 4