Licktrniiri H01TIKA Economischen rechter Nederlanders buitenland Wees zuinig op Uw tanden. Dus PRODENT met DISPERGON tegen tandsteen. Strijd en Overwinning werken in het THANS OOK NEDERLANDSCHfe LEIDING. Het A.N.P. heeft tebevoegder plaatse geïnformeerd, hoe het staat met de arbeidsbemiddeling van Ne derland uit, naar het buitenland. De organisation Todt heeft een groot aantal Nederlandsche arbei ders in Frankrijk werk kunnen ver schaffen. Naast deze organisatie werkt thans reeds ongeveer een jaar lang in Frankrijk de „Arbeit'sgemein- schaft Hollandische Bau-unter- neftmer". Deze Arbeitsgemeinschaft omvat een aantal Nederlandsche werkgevers in.de bouwbedrijven, die ten behoeve van de Duitsche weermacht met eigen Nederlandsch personeel werk op vliegvelden e.d. uitvoeren. Sinds eenigen tijd wordt met het plaatsen van nieuwe arbeidskrach ten in Frankrijk door de geweste lijke arbeidsbureaux niet voortge gaan. Bij de arbeidsbureaux komen echter nog geregeld aanvragen van werknemers binnen, die gaarne bij de organisation Todt of bij een der Nederlandsche aannemers van de Arbeitsgemeinschaft in Frankrijk geplaatst willen worden. Hoewel aan deze aanvragen thans niet mag worden voldaan, blijkt hieruit, dat het systeem de arbeiders aantrekt. Verwacht mag worden dat, waar de eerste proef op grootere schaal van Augustus j.1. dateert, het aan tal Nederlandsche arbeiders zich sterk zal uitbreiden. Er wordt daar dus gewerkt onder Nederlandsche aannemers, maar de Duitsche ar beidsverhoudingen gelden er. Groote vraag. Uit Duitschland komt voortdurend een groote'vraag naar werkkrach ten, vooral bouwvakarbeiders, me taalbewerkers en andere vaklieden, doch ook chauffeurs, personen voor bewakingsdiensten en allerlei onge schoolden arbeid. Aan die vraag kan Nederland bij lang niet vol doen. Weliswaar hebben wij thans nog 81.000 volwassen werkzoeken den, terwijl 58.000 personen werken aan cultuurtechnische werkverrui- aningsobjecten, maar lang niet allen zijn geschikt voor plaatsing in Duitschland en bovendien moet hier te lande een zekere reserve blijven. Voorts bestaat er plaatsingsmo gelijkheid voor jongelieden, die zich in de mijnen in verschillende Sakken specialiseeren en dan wor- en nog ongeschoolde jongens en meisjes uitgezonden voor de z.g. Loodzware s'raffen voor loodkabelhandelaren Vóór den economischen rechter te 's-Gravenhage heeft een aantal per sonen terecht gestaan dat groote partijen loodkabel tegen hoogeren prijs had verkoóht,' dan veroor loofd is. P. Lepelaar, uit Leiden, die 5000 m. loodkabel te koop had geboden tegen hoogeren prijs dan die op 9 Mei 1940, werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met last tot onmiddellijke gevangenneming, f5000.boete subs. vijf maanden hechtenis, en verbeurdverklaring van de vijfduizend meter loodkabel en andere in beslag genomeq goe deren. De te Rijswijk woonachtige J. A. A. Wijffelman, verkocht 8000 m. loodkabel, eveneens tegen een te hoogen prijs. Hij werd veroordeeld •tot een jaar gevangenisstraf met last tot onmiddellijke gevangenne ming, f5000.boete subs. 5 maan- v den hechtenis en verbeurdverkla ring van de 8000 meter loodkabel. F. C. Hol uit Zoeterwoude, bood 22500 m. loodkabel aan tegen hoo- gere prijzen dan die op 9 Mei 1940 en werd deswege veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf met last tot onmiddellijke gevangenneming en f5000.boete subs. vijf maanden hechtenis en verbeurdverklaring van de 22500 m. loodkabel. Italiaansch Waermachtbericht Strijd daart onverminderd voort Hevige aanvallen en tegen aanvallen. ROME, 17 Dec. (Stefani). In zijn weermachtbericht no. 563 maakt het Italiaansche opperbevel het volgen de bekend: De vijand hernieuwde de hevige artilleriebeschieting op de vesting Bardia en* op de versterkte stellin gen van Solloem. In de zone van Ain el Gazala duurden gisteren den geheelen dag de hevige aanvallen en tegenaanvallen voort. De vijand voert zonder ophouden versche strijdkrachten voor den veldslag aan. De tijdens de gevechten ge maakte krijgsgevangenen, waarvan gisteren is melding gemaakt, bedra gen thans meer dan 800. De buit omvat eenige tientallen kanonnen en meer dan honderd tanks, voorts pantserauto's en gemotoriseerde strijdmiddelen. Italiaansche en Duitsche forma ties duikbommenwerpers hebben herhaalde malen met duidelijk re sultaat vijandelijke troepenconcen traties en gemechaniseerde strijd krachten aahgevallen. Tijdens vijan delijke aanvalspogingen op Beng- hasi en Derna werden drie vliegtui gen door het luchtdoelgeschut neer gehaald. Eenige bommen kwamen neer op Argostoli in Griekenland, maar veroorzaakten geen schade. In den afgeloopen nacht werden Brin- disi en Catania gebombardeerd. Er waren £een slachtoffers te betreu ren. Eenige huizen werden bescha digd. Het luchtdoelgeschut van Ca tania haalde een vijandelijke ma chine omlaag. Italiaansche en Duitsche vlieg tuigen bombardeerden herhaalde malen militaire doelen op het eiland Malta. „Landhilfe". Deze laatste verplich ten zich, een jaar in het Duitsche landbouwbedrijf behulpzaam te zijn. Voor vele jongeren is dit een uitkomst, want in de steden kun nen zij niet steeds terecht en zoo doende leeren zij toch een .vale. Tot zoo ver voor wat betreft het werk van Nederlanders in Duitsch land en Frankrijk. Voorts is er een niet groot aantal Nederlanders werkzaam in België en Denemar ken. Dat zijn geen goede huis vaders- In dit verband dient nog een pre caire aangelegenheid te worden be handeld. Er zijn nog altijd belang rijke klachten over huisvaders, die er niet voor zorgen, dat moeder de vrouw, die in het vaderland voor haar huisgezin ploetert, haar geld op tijd ontvangt. Daarom wordt reeds door een groot aantal der Ne derlandsche ondernemers in over leg met den geplaatsten arbeider, het loon voor 60 hier te lande uitbetaald. Er wordt naar gestreefd, dezen maatregel algemeene toepas sing te doen vinden. Het gaat im mers niet aan, dat de man in het buitenland een goed loon ontvangt en het verdere gezin hier gesteund moet worden. Perschef veroordeeld Unieman beleedlpt de N.S3. De Haagsche vrederechter; Mr. Sluijters, heeft schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen H. J. K., perschef van de voormalige Neder landsche Unie, wien ten laste was gelegd, dat hij zich beleedigend te genover een groep der bevolking had uitgelaten in een artikel van het weekblad der Unie. Hij criti- seerde daarin de wijze, waarop het Agrarisch Front leden wierf en verbond daaraan een beschouwing over de N.S.B.'. De eisch tegen K luidde: een week gevangenisstraf Mr. Sluyters veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie weken en overwoog daarbij, dat DE VAN 120. Van zijn vrienden zag noch hoorde hij iets. Zoo werd het nacht en Piet zat daar nog altijd in zijn kooi, uitgehongerd en wel, en hoorde allerlei vreemde en angstwek kende geluiden om zich heen. Maar opeens voel de hij een hand tus- schen de spijlen en in die hand een scherp voorwerp. wanneer verdachte, hetgeen hij beweert, uitsluitend de bedoe ling zou hebben gehad een bepaal de handeling van Agrarisch Front te critiseeren, hij onpersoonlijk had kunnen zijn, maar hij heeft inte gendeel bepaalde personen en be paalde groepen der bevolking ge noemd en op kwetsende wijze. Dit was geen uitvloeisel van een ver zuim, maar een goeddoordachte handeling. Immers gewaagde hij in zijn artikel van intimidatie, bluf en dreigen met broodroof door de N.S.B. Deze insinuatie is voor die partij in hooge mate grievend en beleedigend. De leden van de N.S.B. hebben zelf te zeer aan broodroof e.d. te lijden gehad en lijden daar nog onder, dan dat zij 'zulke prac- tijken zelf zouden willen toepassen. Bovendien zijn deze practijken in strijd met het fatsoen en met de nationaal-socialistische beginselen. Als verzwarende omstandigheden komt daar dan nog bij, dat de ver dachte als journalist op grove wij ze is te kort geschoten in zijn be roepsplichten. Voor den De detectives in „Formosa" Heldersche smokkelaars lie pen er in, en moeten zwaar boeten! Zeven kilo thee komt Scha- ger winkelier op f350.— te staan. Men zal zich herinneren, dat in de maand September een tweetal oplichters zich in de lunchroom Formosa in Den Helder voor detec tives uitgaven en een partij ge smokkelde thee, die door de Helder sche inwoners A. Nuyens en N, B. Pais aan den eigenaar van For mosa te koop werden aangeboden, zoogehaamd „in beslag namen". Dank zij de voox'tvarendheid der Heldersche recherche, werden de „detectives" spoedig gegrepen. Voor Nuyens en Pais kreeg het muisje twee staartjes, hun 65 K.G. kostbare thee waren ze kwijt en gisteren hoorden zij zich wegens smokke larij door den economischen rechter te Alkmaar veroordeelen tot resp. een maand en zes weken gevange nisstraf. Het bleek dat de verdach ten f 18.a f 20.per pond hadden willen vragen. De Officier noemde dit een 'ern stige smokkelhandel; verd. wisten niet, dat de z.g. detectives oplich ters waren, en wilde rekening hou den met het feit, dat de'thee nog niet was verkocht. Mr. de Bruyes Tack eischte 4 maanden gevange nisstraf tegen elk der verdachten. De verdediger van Pais, mr. De Groot, verzocht dringend geen ge vangenisstraf aan zijn cliënt op te leggen, omdat de thee als ze niet aan de gestelde eischen voldeed, niet door den eigenaar der Lunch room zou zijn gekocht. Verdachte had in een oogenblik van zwakheid gehandeld en had daarvan diep berouw. De gevange nis zou funest voor hem zijn. De officier protesteerde tegen den telkens naar voren "komenden aandrang om rokenirur te houden met verzachtende omstandigheden. Men moet de rechtspraak niet meer individueel zien, maar van uit het, belang van de gemeen schap. Zooveel mogelijk rekening houden met de omstandigheden van verdachten, is een verouderd standpunt, dat gelukkig bezig is te verdwijnen. AFSCHRIKWEKKEND VOORBEELD GESTELD. J. A. Siesling uit Wieringen had 7 KG. thee gekocht van een zekeren N. A. Tuinman te Schagen. Siesling zeide echter, dat deze thee hem was aangeboden en toen had hij ze gekocht voor eigen gebruik. Verd. Tuinman had de thee ver kocht voor f 18.per K.G. De Officier beweerde, dat Tuin man als winkelier zich in den smokkelhandel had begeven en eischte f750.boete, subs. 80 da gen; als afschrikwekkend voor beeld voor andere winkeliers. Tegen Siesling vroeg de Oficier f250.boete subs. 30 dagen. De Economische Rechter veroor deelde de verd. Siesling tot f150 boete subè. 25 dagen en den winke lier Tuinman tot f35G.boete, subs. 40 dagen. ANDERE ZAKEN. J. Schrijver te Warmenhuizen, sleepen zonder vergunning, f25 boe te subs. 6 dagen. Mej. A. van Duin te Zuidschar- woude, 12 Ko. aardappelen zonder bon afgeleverd f40 subs. 10 dagen. D. de Graaf, Breezand, verkoopen van 200 liter benzine, zonder ver gunning f250 boete subss. 30 dagen hechtenis. Aan den anderen kant Natuurlijk het iBayeri-kruis! Er bestaat geen Aspirin zonder »Bayer«-kruis. De echtheid der Aspirin- tabletten wordt door het »Bayer«-kruis gegaran deerd. Let U daarop altijd, want voor Uw gezondheid is alleen het beste goed genoegt ASPIRIN ~6aM£i*t.£uusl EERST BONNEN, DAN CACAO Een misverstand opgehel derd. z's-GRAVENHAGE, 17 Dec. Van bevoegde zijde deelt men ons het volgende mede: Het is gebleken, dta hier en daar misverstand bestaat aangaande de inlevering van consumentenbon nen voor cacaopoeder. Degenen, die cacaopoeder wenséhen te koopen, dienen de voor een periode van vier weken aangewezen bonnen in de eerste week van deze periode bij hun leverancier in te leveren. De detaillisten betrekken geduren de de tweede week van deze perio de de cacaopoeder, welke zij dan gedurende de derde en vierde week van de periode kunnen leveren aan de klanten, die daarvoor bonnen hebben afgegeven. De thans loopende (tweede) perio de vbor cacaopoeder is begonnen 30 November jl. en eindigt dus 27 December a.s. Aflevering van de cacaopoeder, waarvoor bonnen zijn afgegeven in de week van 30 No vember tot en met 6 December jl. volgt dus thans in het tijdvak van 13 tot en met 27 December. Wan neer evenwel bonnen ter verkrij ging van cacaopoeder pa 6 Decem ber jl. zijn ingeleverd, kan eerst aflevering plaats vinden in de laat ste twee weken van de eerstvolgen de distributieperiode, derhalve ge durende het tijdvak van 11 tot en met 24 Januari é.s. De aflevering geschiedt dan dus tegelijk met de aflevering van ca caopoeder. welke tegen afgifte van, den voor het tijdvak van 28 Decem ber tot en met 24 Januari daar voor aangewezen bon in de week van 28 December tot en met 3 Ja nuari a.s. wordt besteld. Buisje a 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct. Minder frauduleuze slachtingen iZet men het gevaar in of zijn het de hooge straffen? Herhaaldelijk wordt gewaarschuwd tegen het eten van vleesch, dat van frauduleus geslacht vee afkomstig is met het oog op de ziektekiemen, die dit vlëesch dat immers aan geen enkele controle is onderwor pen en düs niet gekeurd is kan bevatten. De slachting heeft boven dien in den regel plaats in een om geving, waar de reinheid ver te zoeken is, zoodat besmetting met allerlei bacillen niet uitgesloten is. Ook de wijze, waarop de dieren gedood worden, verdient de streng ste afkeuring. Hoe primitief men soms te werk gaat bij de frauduleuze slachting, blijkt uit een geval, dat controleurs van den cen- tralen crisis-controledienst on langs op het spoor kwamen in de omgeving van Boxtel, waar iemand bekende.een kalf te hebben geslacht met een brood mes. Toch valt naar men ons van be voegde zijde mededeelt, te consta- teeren, dat, dank zij de intensieve controle van den C.C.C.D. en de pre ventieve werking van de zware straffen, welke aan overtreders zijn opgelegd, het aantal frauduleuze slachtingen in de laatste maanden is veripinderd. HEERLIJK SCHUIMEND! GROOTE TUBE 25 ct. kZEER GROOTE TUBE 37; ct. l Gooi geen oude tuben weg! Slecta legen inlevering van een willekeur!}» oude tube met .dop kunt U voortaan in tube verpakt prpduct koopen I Nederlancjsch fabrikaat Het tienjarig bestaan der N.S.B. Het Nationaal Tehuis te Lanteren. In aansluiting op de herdenking van het tienjarig bestaan der N.S.B. heeft een klein gezelschap buiten- landsche en binnenlandsche jour nalisten, onderleiding van den heer N. Oosterbaan, hoofd van de afdeeling algemeene propaganda aan het departement van volks voorlichting en kunsten, Maandag een bezoek gebracht aan den Goudsberg te Lunteren ter bezich tiging van het nationaal tehuis, dat de N.S.B. daar heefts,gesticht. Op het 20 H.A. groote terrein, dat de N.S.B, hier uit eigen middelen in hoofdzaak uit vrijwillige bijdra gen harer léden, ter beschikking heeft verkregen, is een gedeelte van 6 H.A. voor hagespraak- en kam- peerdoeleinden ingericht. Het eenigszins boogvormige podium gebouw, dat zich aan het eind van het hagespraakveld verheft, werd in 1939 voltooid. ,Aan dit 105 me ter breede en 10 meter hooge bouw werk werden vijfhonderd duizend steenen verwerkt. De muren zijn met oud-Hollandsch handvormklin kers gemetseld, terwijl de borstwe ring met zwerfsteenen is bekleed. Binnen in dit bouwwerk zijn twee bescheiden kamers ingericht, waar van ei* een dient als werkvertrek voor den leider der beweging en het andere als centrale voor den technischen dienst. Voor de .gevallenen. Een gang van ongeveer anderhal- ven meter breedte loopt onder dit podiumgebouw en in die gang zul len marmeren platen aan de wan den worden aangebracht, waarop de namen zullen worden vereeu wigd van die leden der beweging, die het leven lieten in den strijd voor het nationaal-socialisme en voor het nieuwe Euïopa. Indirecte belichting zal deze namen voor ie dere bezoeker van die catacomben duidelijk en stijlvol zichtbaar ma ken. Recht tegenover het podfumge- bouw, aan het andere uiterste van het veld, zal een rustieke houten brug over den ingang worden ge bouwd, welke brug tevens de ver binding zal vormen tusschen de beide deelen van -den Ringweg, die om het hagespraakveld heen is aangelegd en vanwaar men dit ge- heele terrein kan overzien. Midden in het veld zal t.z.t. de nieuwe klokkestandaard worden opgericht, welke 'een koperen luid- klok van tienduizend kilogram zal hebben te dragen. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen. - Fred. Groot, Schagen! Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur. Den Helder. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van Hans Hirthammer (Nadruk verboden) 5. ïntusschen was Lorenz er in ge slaagd zich van zijn belagers te ont doen. „En nu rustig, jongens zeg mevrouw Gerold eens netjes goeden dag! Jö, toch... Geef je altijd iejf.iand je linkerhand? Wanneer zul je'-dat eindelijk eens leeren?" „U kunt trotsch op ze zijn, dokter! Mrjn man zal buitengewoon in zijn schik zijn; hij is dol op kinderen. U mag wel oppassen, dat hij u uw .circus niet afhandig maakt!" Mariene keel verbaasd van den een naar den ander .„Is uw man ook van plan naar Heidmühle te komen?" „Ach, Mariene, als je eens wist wat voor aanbod mevrouw Gerold mij heeft gedaan! Ik kan het zelf niet gelooven." Mevrouw Gerold drukte Marlene's Laad.' „Zorgt u er maar voor, dat uw man ja zegt. Of hebt u geen zin om naar Berlijn te verhuizen?" „Naar Berlijn?"... Lorenz vertelde, wat er gebeurd was. „Stel je voor, kind, lk zal weer kunnen werken. En jij zult het heel wat gemakkelijker krijgen. Het be- teekent een geweldige verandering." Mariene gaf geen antwoord. Wat zy zoojuist gei oord had, was zoo on begrijpelijk, zoo overweldigend. Het wekte bij haar eerder angst op dan blijdschap. Mevrouw Gerold scheen te ver moeden, wat er in Mariene omging. „U behoeft niet bang te zijn, me vrouwtje. U kunt in ons huis uw intrek nemen en ik ben er vap over tuigd, dat wij het even goed met el kaar zullen kunnen vinden als de beide mannen. En Berlijn zal u zeker uitstekend bevallen. W\j zullen samen veel concerten en schouwburgen bezoeken,.. O, ik verheug me werkelijk nu al op uw komst." „Ja, ik kan me wel voorstellen, dat het heerlijk moet zijn! Maar deson danks voel ik iets van angst, een totaal onverklaarbare angst. Begrijpt u, wat dat zijn kan?" I „Hoe kun je nu zoo praten?" ging Lorenz geërgerd er tegen In. „Het is een zeldzaam geluk, dat ons daar in den schoot wordt gewoypen. We kunnen er mevr. Gerold niet dank baar genoeg voor zijn. In plaats daarvan.. „Laat u toch!" suste mevrouw Ge rold. „Ik kan uw vrouw heel goed begrijpen. Waarschijnlijk heeft ze al te veel teleurstellingen beleefd om niet eenigszins wantrouwig te staan tegenover deze nieuwe verandering. Nóg heeft ze geen overtuigend be wijs, dat deze nieuwe verwachtingen ook werkelijk in vervulling zullen gaan." Zij wendde zich tot Mariene. „Ik hoop evenwel, dat de schrifte lijke bevestiging van mijn man aan dr. Burmester, die zeker niet lang meer op zich zal laten wachten, u die overtuiging zal schenken." „U moet het mij maar niet kwa lijk nemen, maar nietwaar wij vrouwen zijn nu eenmaal zoo... vast geroest in het bestaande. Het is vooral in verband 'met de kinderen. Den man lokt het nieuwe, onbeken de, hij wil vechten, veroveren en overwinningen behalen, terwijl de vrouw er steeds instinctief op uit is den huiselijken haard te beschermen en dien beschermd wil weten". Mevrouw Gerold knikte begrijpend. „Ik geef u mijn woord, dat u in Ber lijn niets te vreezen zult hebben. Het zou trouwens van mijn man en mij hoogst onverantwoordelijk zijn, wan neer wij zonder rijpelijk overleg u beiden tot een dergelijken stap zou den willen dwingen. En mijn man zal zeker niet van dr, Burmegtor eischen, dat hij zonder een behoor lijke contractueele verbintenis naar Berlijn zou verhuizen." „Ach, het komt alleen maar omdat hét nu eenmaal moeilijk is aan zoo'n onverwacht geluk te ge looven." „Dat zult u nog wel leeren, me vrouw Mariene! En ik zal u er bij helpen!" Met een kameraadschap pelijk gebaar legde zij haar arm om Marlene's schouders. „Ook ik heb dezen moeilijken weg eens bewan deld, precies als u, en daarom begrijp ik zoo goed, wat er in u omgaat." Mariene voelde zich door deze har telijke geste onmiddellijk tot de vi eernde vrouw aangetrokken en nieuwe hoop welde in haar hart „Wij moeten langzamerhand eens aan huis gaan denken", maande Lo renz en riep de kinderen. „Ja!" viel mevrouw Gerold hem bij. „Ik heb nog een heelen stapel cor respondentie af te doen. Vóór alles moet ik mijn man eens uitvoerig over uw circus schrijven." De trein stond op het punt te ver trekken. Mevrouw Gerold drukte nog eens voor het laatst de handen van alle leden der Burmester familie. „Dat is dua afgesproken! Qv«r vier weken zien we elkaar In Berlijn. Ik kom morgenavond in Frankfort aan, waar ik mijn man zal ontmoeten. Den volgenden dag wordt het medisch congres daar gesloten. Wij maken dan nog een klein tochtje langs den Rijn en gaan dan rechtstreeks naar huis. Er blijft ons dus tijd genoeg over om alles voor uw glorieuze en- trée in orde te brengen." Dr. Burmester was te bewogen om een antwoord te kunnen geven. Maar zijn warme handdruk vertolkte zijn gevoelens beter dan woorden dat hadden vermogen te doen. „En u blijft bij uw weigering in zake een salarisvoorschot Mis schien denkt u er nog eens over! Die verre reis dat kost toch heel wat! Waarom zoudt u het u toch onnoodig moeilijk maken?" „Nee, nee, laten wij daar niet meer over praten! Ik 'wil dat nu een maal niet! Het zou me wat moois zijn direct met schulden en voor schotten te beginnen." „U bent werkelijk al te bescheiden dokter! 'Ik had verstandiger gedaan een en ander met uw vrouw in orde te brengen. U had er dan niets van behoeven te weten." „Samenzweringen zal ik nooit kunnen toestaan. Hoor je, Mariene of heb je je soms al laten bepra ten?" Mariene schudde lachend het hoofd. „Wat denk je wel vari me? Hallo, Gretel, Lore, blijf toch einde lijk eens even hier! Is het dan zoo moeilijk een oogenblikje stil te staan?" Dan gaf de chef het sein tot ver trek, puffend en hijgend zette het locaaltreintje zich in beweging. Een laatste groet, een algemeen gewuif en de Burmesters waren alleen. Zij stonden nog een tijd besluiteloos op het kleine perron, staarden den langzaam uit het gezicht verdwijnen den trein na en begaven zich daar na traag naar huis. Onderweg liepen zij* Volkmann tegen het lijf, die uit een woning ko mend, juist in zijn wagen wildé stap pen. „Hé Burmester, kerel, hoe gaat 't? Wat een gelukkig toeval) Wil je mij eens aan je vrouw voorstellen?" „Dit is Erwin Volkmann, Mar iene! Je weet wel met wien ik samen op school ben geweest." „Het is mij een genoegen kennis met u te knaken, dokter. Mijn man heeft mij wel eens van u verteld." Wordt vervolgd.'

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2