Blauw-Wit verovert de leiding Atlas wint van Bergen RADIOPROGRAMMA SPORTNIEUWS A.D.O. door Xerxes geslagen Ook in district II komt nu eenige teekening. Blauw Wit heeft daar nu de leiding geno men. In het Zuiden daarente gen nam de spanning weer sterk toe. A.D.O. liet in district I een steekje vallen en als dat nog eens gebeurt, krijgt Feyen- oord ook weer een kansje. In de 3e klasse B maakten de lei ders een slippertje en het ge volg is, dat er plotseling zos kampioenscandidaten zijn, waarvan T.IJ.B.B. nog wel de beste papieren heeft. EERSTE KLASSE. District L A.D.O. heeft het gisteren leelijk laten zitten tegen Xerxes. De Rot terdammers wonnen met niet min der dan 30. Hoewel zij nog vrij veilig aan den kop staan, zullen de Hagenaars toch op moeten pas sen. Feyenoord heeft het met twee invallers klaar gespeeld Ajax te kloppen. D.W.S. behaalde een on verdiende overwinning op het on fortuinlijke Stormvogels (10). Beter deed D.F.C. het, dat E.D.O. een gedecideerde 3—0 nederlaag te slikken gaf. D.O.S. doet pogingen om van de onderste plaats weg te komen en van die pogingen werd V. U.C het slachtoffer (4—3), waar door de Hagenaars naar de vijfde plaats afzakten. District IL De belangrijke wedstrijd Blauw witEmma is in een oevrwin- ning voor de Amsterdammers ge ëindigd. Daar H.B.S. het tegen Hermes D.V.S. niet kon bolwerken, gaan de Stadionbewoners thans aan den kop. 't Gooi verloor weder om, nu van R.F.C. en de Hilver summers zullen nu wel geen kans meer zien, de onderste plaats aan een ander over te doen. Sparta is er leelijk uit; het moest gisteren in Haarlem met. 43 zijn meerdere erkennen. V.S.V. deelde de punten heel broederlijk met D.H.C. (2— De overige districten. Voor het Oosten was slechts een klein inhaal programma vast gesteld. De Hengelosche derby ein digde in een nederlaag voor Tu- bantia, waardoor Hengelo zich uit de gevaarlijke zóne werkte. En schedé heeft tegen P.E.C. geen suc ces kunnen boeken. De Zwollena ren hebben zich door deze oveiwin ning twee plaatsen omhoog ge werkt. In het Zuiden heeft Eindhoven zich, dank zij een kleine overwin ning op P.S.V., op de bovenste plaats genesteld. N.A.C struikelde over Willem 2, dat ook kampioens aspiraties heeft en thans op de vierde plaats staat. B.V.V. liet te gen N.O.A.D. geen steek vallen en versloeg de Tilburgers met 2—O. In het Noorden is Heeren veen nog onbetwist heerscher, zoo als ook L.S.C. moest ondervinden. G.V.A.V. volgt den leider echter op den voet, daar het ook Leeuwarden er onder hield. H.S.C. geeft den moed niet op en schakelde Be- Quick gister uit. DISTRICT L Tweede klasse A. In deze afdeeling hebben alleen d<? Kennemers kans gezien, een overwinning te behalen, waarvan Alcmaria Victrix de dupe werd. De overige clubs speelden allen gelijk. Het gevolg is dat H.R.C., dat een dag rust had een plaats zakte, evenals Alcmaria Victrix. Derde klasse A. Hollandia behaalde een mooie 3-0 overwinning op V.V.Z. Z.V.V. houdt echter ook vast en versloeg K.V.V. Zaaandijk maakte met Alw. Forward korte metten (0-7) Succes had ook tegen G.V.O. geen succes en zakte weer een plaats. Kunnen de Wieringers nu heelemaal niet meer voetballen? D.T.S. zag kans Q.S.C. een puntje af te snoepen. Derde klasse B. De spanning is weer sterk toege nomen. H.F.C. verloor van de Zandvoortmeeuwen, waardoor Be verwijk aand en kop kwam. Ook schoten zag geen kans tot winnen tegen T.IJ B.B. Helder deed weer goed werk en klopte Ripperda met 8-2, zoodat het weer aardig dicht bij den kop komt. Kinheim deelde de punten met D.E.M. De stand van de kopgroep luidt thans: Beverwijk 13 7 3 3 17 32-25 Zandvoortm. 13' 7 2 4 16 43-26 T.IJ.B.B. 11 7 2 2 16 35-19 H.F.C. 13 8 0 5 16 35-28 Schoten 13 7 2 4 16 34-29 Helder 12 7 1 4 15 38-25 4e klasse A. Watervogels is er niet in ge slaagd zich van de groote neder laag van verleden week te herstel len. De 4-3 nederlaag die de vo gels nu tegen Oudesluis leden, was zeker zeer eervol, maar de punten zijn weg en de kans van de Helderschen is verdwenen Oudesluis zal echter nog een geducht woordje mee spreken; zij heeft de kans nog geheel in ei gen hand. De stand van de kopgroep luidt thans: B.K.C. 10 6 3 1 34-17 15 Schagen 9 6 2 1 37-18 14 O'sluis 10 5 3 2 32-21 13 W'vogels 11 4 4 3 25-22 12 Vierde klasse B. Nieuwe Nie/lorp heeft geen ge bruik gemaakt van de gelegen heid om de leiding te nemen. Het moest met een gelijk spel tegen V. V.W. genoegen nemen. Daar M.F. C. de Hoornsche club Sporters met 9-3 klop gaf, staan de Medem blikkers thans op de tweede plaats. St. George won met 4-2 van Sijbekarspel en heeft daarmee de onderste plaats voor Sporters vrij gemaakt. Reserve 2e klasse A. Helder 2 heeft goed werk ver richt door H.F.C. te verslaan. De Nieuwediepers zijn nu op de vier de plaats gekomen met een gelijk aantal punten als Blauw Wit 3, dat van Stormvogels 2 verloor. Ajax 3 hield V.S.V. 2 er onder. Dat zal nog een spannende kamp worden tusschen Stormvogels 2 en Ajax 3. H.R.C. 2 kon het weer niet tot een overwinning brengen. De Kennemers 2 won met 1-0 van E.DO.. 2. Atlas verrichtte Zondag goed werk door he£ bezoekende Bergen met 20 te kloppen. De overwin ning is voor Atlas dubbel plezierig, omdat zij die punten zoo hard noo- dig had, nu maakt zij nog een be hoorlijke kans poi de onderste plaats vaarwel te zeggen en dat is zeker mogelijk als zij zoo blijven spelen als gisteren. De overwin- ning is feitelijk geen moment in gevaar geweest, zij had zelfs groo- ter kunnen zijn als de voorhoede na de rust wat beter had gescho ten; Atlas kreeg toen zulke kan sen, dat missen haast niet moge lijk leek. Doch het bleef bij de twee goals die voor de rust gemaakt werden. Ook voor de rust was Atlas meer in den aanval, ofschoon Bergen vaak tot gevaarlijke aanvallen kwam, meestal opgebouwd door den uitstekenden spil F. Urban, doch onvoldoende afgewerkt door zijn voorhoede, die het Jang niet makkelijk had tegen Atlas verdedi ging, waarin Gersen een verbete ring bleek te ziju. Het duurde nog vrij lang alvo rens Atlas de leiding nam. Na goed doorzetten van v. Osch, kwam de bal bij Engel, die, na 30 min. spe len, met een hard laag schot den Berger keeper passeerde. Het was dezelfde speler, die vlak voor de rust, uit een pass van J. Wijker, den stand op 20 bracht. Na de rust spande Bergen alle krachten in, om den stand te wijzi gen, doch het slaagde daarin niet. it 21 Alcmaria heeft pech. Alcmaria blijft moeilijkheden hebben met de uitwedstrijden, nu werd weer van de Kennemers op het nippertje verloren met 2-1. Nu mag worden gezegd, dat de wit- hemden ditmaal het geluk niet mee hadden. Dat is een troost, zij het een schrale. Voor de rust wa ren de Alkmaarders doorloopend en sterk in de meerderheid, voor het doel echter wilde het niet vlot ten. En bij enkele van de weinige uitvallen, die er geweest zijn, wis ten de gastheeren tweemaal te scoren. De eerste goal was een fout van Brouwer, die onjuist uitliep en de bal over zich heen zag gaan in het leege doel. En tien minuten later gaf de Grand fraai over aan Bijl, die onmiddellijk voorzette, waarna ten Herkei zuiver en onfeilbaar inkopte. Een goed doel punt! Alcmaria bleef het Kennemer doel belegeren, zonder resultaat. Even voor de rust wederom een uitval en de Kennemers hadden ten tweeden male de leiding. Na half-time was het spel meer verdeeld. Gedoelpunt werd echter niet meer, zoodat de withemden de beide punten in Beverwijk lie ten. Verdiende zege van Oudesluis Het was een aardige strijd tus schen Oudesluis en de „Heldersche kraaien". Er is om de punten ge vochten tot de allerlaatste seconde en dit maakte den wedstrijd inte ressant. Dat O. tenslotte als over winnaar het veld verliet, dankt zij hoofdzakelijk aan haar béter homo geen elftal en speciaal haar mid- voor Slikker, die dezen middag de hattrick verrichtte. Watervogels kwam met een drie tal invallers, die zeker niet slecht hebben gespeeld. Het geheel klopte DE W EDSTRIjD VAN DEN DAG Spanning in het Stadion Blauw-Wit bedwingt een enthousiast spelend Em ma. In de eerste helft van den be langrijken wedstrijd tusschen Blauw Wit en Emma waren de gasten in alle opzichten be ter. Fel en enthousiast trokken zij ten aanval, terwijl het tem po der Zebra's veel te laag lag. Het was dan ook niet onver wacht, dat Emma door F. v. d. Gijp na een pass van Welse- nes, de leiding nam en tien mi nuten later door een fraai doelpunt, dat de kroon zette op een mooien voorzet van Ocken- berg, den voorsprong zelfs tot 20 opvoerde. Direct daarop maakte Bergman een tegen doelpunt. Een schermutseling deed zich voor het doel der gasten voor, waarbij een der verdedigers het leer met de hand bewerkte, echter zoo, dat de bal voor de voeten van den Blauw Wit-linksbuiten kwam, die nu geen moeite had. (1—2.) Uitstekend pakten de Stadi on-bewoners na rust aan, waardoor het spel'beeld een ge heel ander karakter kreeg. Em ma werd teruggedrongen. Zijn verdediging ging zenuwachtig spelen en reeds na vijf minu ten wreekte zich dit, toen Berg man de achterhoede met inbe- grip van den doelman passeer de. (2—2). Dit doelpunt stimu leerde de zebra's tot nog groo- tere inspanning en zij bleven verder dan ook overwegend sterker. Westphal, die midvoor speelde in plaats van Van Nol, bracht dit tenslotte in het ver diende winnende doelpunt tof uitdrukking, daartoe door een goeden voorzet van Bergman in staat gesteld. (32). soms niet, maar zij zaten er fel op en dat vergoedde veel. Clowting met zijn beide backs Bontes eu Velsen waren goed en konden aan de doel punten weinig doen, want deze wa ren van goede kwaliteit. De half- linie steunde de voorhoede veel te weinig. De voorhoede was verras send gevaarlijk, speciaal de vleu gels. De wedstrijd. Watervogels trapt af, maar Ou desluis neemt direct het leer over. Clowting moet terstond zijn talen ten tooncn. Wat niemand tenslotte veVwac.htte, gebeurde, bij een snel len aanval van Watervogels over rechts komt de bal goed voor het doel en Hoogvorst geeft de gasten de leiding (0—1). Dat is te erg en verwoed komt Oudesluis opzetten en Slikker weet op prachtige wijze den gelijkmaker te scoren 1-1. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd Na de rust komen de gastheeren er steeds beter in en na een kwar tier weet Slikker weer op keurige wijze Clowting te Daseeren (21). Oudesluis heeft nu de overhand, doch de uitvallen van de gasten zijn uiterst gevaarlijk. Als dan de rechtsback van Watervogels goed voorzet is het Been, die met een kopbal weer gelijk maakt (22). Zilver krijgt een goede pass van J^annis, passeert Velsen en schiet onhoudbaar in 32. Onstuimig ko men de gasten weer opzetten en zoowaar weet Waardeburg weder om gelijk te maken, 33. Weer zet Slikker de tanden op elkaar en voor de vierde maal heeft Clow ting het nakijken. Wat de gasten nu nog probeeren, de stand onder- gaat geen verandering meer. ALKMAARSCHE BOYS- HBC 3-3 De geblokten kunnen tevre den zijn. Voor den aftrap een kleine plechtigheid op het middenveld: Th. Pater werd gehuldigd ter eere van het spelen van zijn 100ste com petitiewedstrijd. Het spel van IT.B.C. was betrek kelijk lauw, waartegenover de in hevig gevaar verkeerende Alk maarder een vinnis enthousia? me plaatsten, dat hun ten slotte een kostbaar puntje deed bemach tigen. Merkwaardig, hoewel niet verwonderlijk is het opvallen van Kick Smit, die het veld beheerscht die practisrh iederen bal heeft. Na den aftrap ontwikkelden de gasten een zekere veldmeerder- heid. Het spel van de voorhoede is echter zeer kort, het schieten van 1I.B.C. bepaalt zich tot het afgn- ven van enkele zachte rollertjes De verdediging van de Boys is daartegen goed opgewassen. En kele malen zien we de laatste fa len, maar HBC. weet daarvan niet te profiteeren De Boys beper ken zich tot open uitvallen, die gevaarlijk zijn. Bij een dier uitvallen krijgt Gouds hlom de bal van ver aangespeeld, hij gaat alleen op het doel af en heeft succes. De Boys leiden met 1-0. H.B.C. komt dan weer opzetten, doch successievelijk staan de gas ten het initiatief af aan de gast heeren. We denken reeds het overzicht der Alkmaarders te zien verminderen, wanneer de links buiten voorzet en Appel uitste kend weet in te koppen. De stand is-(2-0) Met een blanke tegenscore zul len de H.B.C.-ers de kleedkamers VOETBALUITSLAGEN EERSTE KLASSE. Afdeellag I: DOS—VUC 4—3 FeijenoordAjax 20 ADO—Xerxes 0—3 DFC—EDO 3—0 DWSStormvogels 10 Dltsrict II: HaarlemSparta 43 BI. WitEmma 32 VSV—DHC 2—2 Hei-mes DVS-HBS 7—4 RFC—'t Gooi 41 District III: PECEnschede Tubantia-Hengelo Ditstrict IV: Willem II—NAC NOAD—BW HelmondPicus PSVEindhoven Spekh.heide-MVV DISTRICT L Vierde klasse B: Sporters-MFC 3-9 I Sijbek.-St. George 2-4 L N. Niedorp-VVW 2-2 Tweede klasse A: Alkm. BoysHBC 33 KFCWFC 1—1 W. Frisia—ZFC 2—2 RCHSantpoort 33 Onderafd. N.-Holland. De Kennemers Al cm. Victrix 21 4-3 1—3 3—2 0—2 3-2 0—1 3—1 Tweede klasse B: DWVde Spartaan 13 OSV—HVC 2—4 Zeeburgia-Vr.schaar 0-2 Watergr.m.-AFC 1-3 Volendam-de Volew. 3-4 Derde klasse A: ZVV—KW 5-2 VVZ—Hollandia 0—3 QSC—DTS 1—1 Alw. Forw.-Zaand. 07 GVOSucces 2—1 L I D: Vrone-Oudorp 3-1 Derde klasse B: Kinheim-DEM 1—1 RoermondLonga 00- Berverw.-Bloemend. 1-1 Ripperda-Helder 28 HFC-de Zandv.m. 08 TIJBB-Schoten 3—2 Dltsrict V: GVAV-Leeuwarden 41 Be Quick—HSC 2—3 HeerenveenLSC 62 SneekVelocitas 31 AchillesVeendam 23 Vierde klasse .A: AtlasBergen 20 Oudesluis-Waterv. 43 I E: LSVV-Zeevogels 2 30 Berdos-HSV 5—2 RKAFC-Limmen 23 II D: DTS 2-Alkm. B. 3 0—3 VIOS 2-Alk. Boys 4 4—1 Berdos 2-Bergen 2 50 II G: Schagen 2-G. Zwart 5—2 Koegras-Dirkshorn 12 SRC-Winkel 2 6—2 III E: Egmondia 2-Vrone 2 3-4 Koedijk 2-Alkm. B. 5 7-1 Alcm. V. 5-Gr.Sch. 13-2 III H: Callants.-B.'horn 4-1 IV F: Alkn B. 6-Vitesse 3 2-0 Egm.dia 3-Berdos 3 2-4 Zeevogels 3-Alc. V. 6 5-5 echter niet opzoeken. Het spel in de voorhoede wordt wat beter en ten slotten weet de mid-voor een fraai aangespeelde bal over de vingers van den Alkmaarschen doelman heen in te koppen. (2-1) Na de hervatting komen na om streeks 2 minuten de gasten even opzetten en vrij gemakkelijk wordt de stand op 2-2 gebracht. Bij een der doorbraken speelt Goudsblom den bal aan Appel toe die, alleen voor den H.B.C.-keeper staande, zijn club weer de leiding weet te geven. H.B.C. krijgt dan verschillende kansen, die niets opleveren. Wan neer Smit een vrije trap mag ne men van de rand van het straf schopgebied. kost dit den Alkmaar ders de overwinning. De stand is 3-3 .De gasten zijn dan verder iets meer in den aanval dan de Alk maarders, doch er gebeurt niets meer en het eind is een punten- verdeeling. Q.S.C.D.T.S., 1—L Buiten verwachting heeft D.T.S. een kostbaar puntje uit Wormer- veer weten mee te nemen, na een wedstrijd die vol was van gemiste kansen aan beide zijden. Goed spel hebben we niet gezien. Voor de rust was het vooral een tamme vertoo ning, maar in de tweede helft kwam de spanning. Het doelpunt waarmee D.T.S. voor de rust de leiding nam, was van goed gehalte. Eén mooie corner van De Waard werd netjes door Carnas ingekopt. Zeker hebben de gastheeren de kans gehad gelijk te maken, maar aan hun voorhoede mankeerde ook nog al wat en kee per v. d. Hoven heeft enkele moei lijke ballen prima gestopt. Bij D.T.S. was het voornamelijk de midvoor. die er nogal eens naast was en van wien geen kracht uit ging. Q.S.C. maakt na de hervatting ge lijk, toen bij een schermutseling voor doel de bal werd ingeschoten. Dit doelpunt was zeker een beloo ning voor het overwicht, dat ze eenigen tijd uitoefenden. Maar handhaven konden zij dit niet. daar D.T.S. langzamerhand weer beter in haar spel negon' te raken en zich enkele, fraaie kan sen wist te scheppen, waarvan voor al de kans van Rootjes hopeloos werd gemist en toen het einde aan brak, hadden beide ploegen hun verdiend aandeel in den uitslag. Midwinter- zon newendefeest Hoog laaiden de vuren te Amsterdam. Hoog laaiden Zaterdagmiddag de vlammen op van het vuur, dat in het Vondelpark te Amsterdam was ontstoken ter viering van het Mid- winterzonnewendefeest. En rond dat vuur had zich de jeugd ge schaard met vlaggen. Üe fakkeldra gers vormden een front tegenover den vuurkuil en forsch klonk de stem van den voordrager, die den lof zong van de Dietsehe strijders. Hoorngeschal vermengde zicli met het geknetter van de snel verteren- de takkenbossen en er hing een stemming in het park, die niet na liet indruk te maken op de talrijke aanwezigen. De nationale jeugdstorm en de W.A. hadden het initiatief geno men tot deze Midwinterzonnevven- deviering en het was goed, dat zij dit deed. want deze oude volksge bruiken, die in andere deelen van ons land nog in eere zijn, leggen een band tusschen menschen van één volk en doen het volkseigen weer opbloeien. Dit Midwinterzonnewendefeesl was een eerste poging; doch het was een geslaagde poging, die doe. verwachten, dat dit feest een tradi tie zal worden! ADMIRAAL DECOUX BENOEMD TOT HOOGE COMMISSARIS. De gouverneur-generaal van Fr. Indochina, admiraal Decoux. is be last met de fucties van den Fran schen Hoogen Commissaris voor alle bezittingen in Oost Azië, in den Indischen Oceaan, in den Stil len Oceaan en in Oceanië. Albert Meertens te Berg en Dal bij de vervaardiging van een der drie houten beelden voor de nieuwe St. Dominieuskerk te TIeL (Bouvet) Kerstfeest voor Duitsche kinderen Ook de oorlogsgewonden niet vergeten. In de feestelijk versierde zaal van den Haagschen Dierentuin zaten gister-middag aan lange gedekte ta fels tallooze Duitsche kinderen met hun verzorgsters, zoomede een klein aantal gewonde Duitsclxe militai ren. Hun allen bood de rijkscommissa ris, rijksminister Seyss-Inquart, die met commissaris-generaal Schmidt en enkele hooge officieren aanwe zig waren, een Kerstfeest aan. Als vertegenwoordiger van het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. schet ste de heer Gemand de beteekenis van de Kerstviering in het bijzon der voor het Duitsche volk, dat aan zijn „Weihnachten" meer dan welk ander volk wijding pleegt te geven. Het hoogtepunt kwam daarna: dat was de verschijning van het Kerstmannetje, uit wiens hand de kinderen allerlei geschenken moch ten ontvangen. Het was een middag, die bij allen in prettige herinnering zal blijven. Bijeenkomsten van de N.S B. Ir. MUSSEHT SPRAK. De leider der N.S.B. heeft te Groningen en te Leiden voor ge heel gevulde zalen een spreek beurt vervuld. Spr. ging de voor geschiedenis van den oorlog na, en betwistte het standpunt van sommigen, dat Duitschland den oorlog heeft gewild. Spr. kwam tot de conclusie, dat het voor Enge land wel een onaangenaam eevoel moet zijn straks te moeten zeg gen, dat het dezen oorlog^ welke het zelf verklaard heeft verloren heeft. Spr. betoogde, dat dank zij Hit- Ier. den nationaal-socialisten de oogen zijn opengegaan voor het Jodenvraagstuk Er komt een beter en sterker Europa. De Germaansche volken moeten nu gaan zorgen voor dat nieuwe Europa. Als de roeping van Hitier. aldus besloot Ir. Mus- sert, zie ik het organiseeren van al die volken. Al wat wij moeten doen, is zoi'gen, dat Nederland zijn plaats krijgt tusschen die volken. Dat kan alleen met Duitschland en daarvoor vraag ik uw medewer king, voor ons volk en voor ons vaderland, uit liefde tot ons volk en tot ons vaderland! DINSDAG 23 DECEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Voor de rijpere Jeugd van het platte land. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 f B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week-' praatje (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak, 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Zang, piano en gramofoonmuziek. 13.30 John Kristel en zijn orkest. 14.15 Gramo foonmuziek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Zang met pianobegeleidir g. 16.00 BUbellezlng. 16.20 Gramofoonmuziek. 1C.45 Sport en spel voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Kahula's Hawaiians en Don Carlos Orquesta. 18.00 Boekbespreking. 18.15 Ramblers. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Amusementsorkest en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Economie News from Holland of gramofoon muziek. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.308.15 Zie Hilver sum I. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.308.45 Zlo Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Vroeger en nu, 11.00 Zang en plano. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Klaas van Beeck en ziln orkest. 13.35 Gramofoonmuziek. 14.00 Hobo, cello, harp en gramofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Causerie met gramofoon- platen „Vergeten meesters der Opéra Coml- que". 16.45 Viool en piano. 17,15 -B.N.O.: Nieuws- en economische beursberichten. 17.30 Omroeporkest en solisten (opn.). 18.15 Cau serie: Het Jodenvraagstuk. 18.30 Gramofoon muziek. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht be zien" (Voorbereid door de N.S.B.)19.00 Actueel halfuur. 19.30 Reportage. 20.00 Gra mofoonmuziek (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Otto Hendriks en ziln orkest. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.°.: Nieuwsberichten. 22.00 B.NO.: Toe- Hchvlr.g op het weermachtsberlcht. 22.10—22.15 Avondwijding. JAPANNERS OP TIMOR GEÏNTERNEERD. Ass. Press meldt uit Batavia, dat alle Japansche onderdanen op Timor door de Ned. en Australische 1 autoriteiten geïnterneerd zijn. Italiaansch Weermachtbericht GEVECHT IN DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE. DERNA DOOR BRITTEN BEZET. ROME, 21 Dec. Het 567ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Ten W. van Derna, dat weer door vijandelijke strijdkrachten be zet is, duurt de vijandelijke druk op onze divisies voort. Gevechten van plaatselijk karakter bij Sol- loem en Bardia. In den nacht van 19 op 20 Dec, hebben Duitsche luchtstrijdkrachten met zichtbaar succes militaire doelen van To- broek hevig gebombardeerd. Een batterij luchtoelgeschut werd ver nietigd. Andere Duitsche luchtfor- maties hebben in den ochtend van den 20sten de haven van La Valefc- ta op Malta doeltreffend gebomibar deerd. Een Italiaansch verkenningsvlieg tuig.dat door drie Spitfires werd aangevallen, schoot er één neer, trof een tweede en keerde onbeschadigd op zijn basis terug. Twee vliegtui gen. die in het weermachtsbericht van Vrijdag als vermist waren op gegeven, zijn op een onzer bases teruggekeerd na twee vijandelijke jagers te hebben neergeschoten. La Ier binnengekomen berichten be vestigen dat de vijandelijke kruiser waarvan in het weermachtbericht van Maandag werd gemeld, dat hij in het Oosten der Middelland- sehe Zee door een onzer duikbooten getorpedeerd was, tot zinken ge bracht is." Het Italiaansche weermachtbe richt van Zaterdag vermeldde o..m.: Een van onze vlooteskaders. dat in het centrale deel van de Middel- landsche Zee kruiste, ter bescher ming van een convooi, stiet den 17den Dec. tegen zonsondergang op een uit slagschepen, kruisers en torpedojagers bestaand Engelsch eskader. Na een kort vuurgevecht trok de vijand zich onder bescher ming van een kunstmatigen nevel in de duisternis terug, terwijl de vijandelijke torpedojagers een tor pedo-aanval trachtten te onderne men. die door het vuur van onze schepen en een schitterend uitge voerden tegenaanval van onze esca drilles torpedovliegtuigen werd verijdeld. Een licht vijandelijk schip werd door het vuur tot zin ken gebracht en een ander door het vuur van onze torpedojagers zwaar getroffen en waarsohiinliik tot zinken gebracht. Een groot vij»- andelijk schip werd door het vuur van onze groote schepen getroffen. Geen van onze schepen werd ge troffen of beschadig. In den nach1 trok de vijand zich terug in de richting van zijn steunpunten en ons convooi bereikte ondanks de aanvallen van vijandelijke strijd middelen en vliegtuigen voltallig de havens van bestemming. Het gevecht vond pla ats ten N. van de Golf van de Groote Syrte. DE UITWISSELING VAN GEWONDEN. BERLIJN. 21 Dec. (A.N.P. In zake de uitwisseling van gewonden tusschen Engeland en Duitschland, waarvan de onderhandelingen door de Britsche radio-proipaganda eeni- ge maanden geleden stokten zijn sindsdien geen vorderingen ge maakt.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 6