BU0EJAAR3SS0ETEN Nêerlands jeugd aao den slag DE HAAT WIIKE VAN ONS! Kaarsen op den bon Voortaan PRODENT met DispfcRGON tegen tandsteen. Heerlijk schuimend Uitslag aan Familie in Nederlaodsch-Indië Spoedig melden aan den Omroep. Wie het eerst komt, het eerst maalt! 's-Gravenhage. 24 Dec. De Nederlandsche Omroep te Hilver sum stelt de gelegenheid open om in den middag vah den Oudejaars dag via- den zender Hilversum Ou- dejaaTsgroeten te doen uitzenden aan familie in Nlderlandsch-Indië. Daartoe moet gebruik gemaakt worden van een aantal hieronder volgende normaalteksten, waar van iedere inzender er uiteraard slecht® één (naar keuze) mag be zigen. Tekstkeuze buiten deze normaaltekdten za! zonder meer terzijde worden gelegd. Deze normaalteksten moeten ui- terlk Woensdagmorgen den 31sten December op een briefkaart, in het bezit zijn van den Nederlandschen Omroep te Hilversum. Het is uiteraard slechts mogelijk een beperkt aantal dezer Oude- jaarsgroeten in verband met den toegestanen zendtijd uit te zenden. Zij. die hot eerst inzenden kómen ook kot eerst aan de beurt, zoodat ïpag worden aangeraden, de brief kaarten met den normaaltekst zoo spoedig mogelijk aan don Noder- landschen Omroep te doen toeko men. Deze Oudejaarsgroeten zullen, zoowel door mannen, vrouwen als kinderen worden voorgelezen. Een der thans volgende normaal teksten moet worden gebruikt: Grcetentekst nr. 1 (van families in Nederland aan zoon of dochter in Indië). Fonnulier:* Vader en moeder 1) (familienaam en adres) met..,(voornamen fami- lioled'en/buisgenooten) groeten hun zoon/dochter 1) (voornaam en plaatsnaam) 1) doorhalen wat niet in aanmer king komt) Voorbeeld: Vader en moeder C. de Wilde, Korten aarstraat 168 in Rotterdam met Wira, Annie, Cor en Jantje, groeten hun zoon Kees, Pieter Jan sen in Bandoeng. Groeten tekst nr. 2 (van kinderen in Nederland aan hun, ouders in Indië). •Formulier: (voornamen en familie naam v. h. kind of v. d- kinderen), bij de familie (naam en adres v. d. familie, waar de kinde ren verblijven)groeten hun ouders (vader/moeder 1) in... (plaatsnaam) 1) doorhalen wat niet in aan morking komt. Voorbeeld: Harry en Margot Willemsen, bij de familie R. Jansen, Olivierstraat 189 in Utrecht, groeten hun ouders in Socrabaja. Groetentekst nr. 3 (v. echtgenoot(e) in Nederland aan eohtgenoot(e) in Indië).. Formulier: (naam en voornaam en adres eohtgenoot(e) in Nederland) met (voor namen kinderen in Nederland) ..groet haar man (/zijn vrouw 1) (naam en voornaam en plaatsnaam in Indië)"en haar/zijn kinderen 1) (voornamen kinderen in Indië) 1). 1) doorhalen wat niet in aanmer king komt). Voorbeeld: Frits Reinders, Dennenlaan 80 in Laren met Hans en Willy groet zijn vrouw Ria Reinders in Sema- rang en zijn kinderen Frits en Ma- riptje.' VoóP de Malelsche taal de volgen de teksten: a. Selamat Tahoen Baroe (spe ciaal voor Ghineezen die ook per 1 Januari het Nieuwjaar vieren) b. Selamat Bahagia dan Sehat Wal'afiat (speciaal voor Indone siërs en Mohammedanen). Formulier: (voorbeeld)fc Kepada (adres) Raden Soeleiman dan Keloearga Sekalian di Krak- saan. Tekest b: Selamat Bahagia dan Sehat Wal'afiat. Oleh Raden Mas Kesoerio, di Utrecht. 488e STAATSLOTERIJ. PERDE KLASSE DERDE LIJ8T Trekking van 24 December 400 No. 16752. ƒ200 No. 13475. 100 No. 11164, 12310. PRIJZEN VAN 45. 1164 1247 1472 1721 1799 2357 2453 2670 2S86 2732 3062 3207 3405 3454 S631 3693 3798 4315 4743 4771 4789 4885 5228 5315 5351 5420 5439 5556 5819 5350 6115 6132 6337 6596 6729 7203 7217 7349 7G42 7890 8402 9377 10024 10167 10266 10303 10809 10865 11173 11284 11337 11610 11710 12092 12905 13529 13556 14235 14242 14909 15095 15428 15442 15496 15498 16005 16154 16227 16255 16384 16413 16540 16582 16624 16798 17390 17424 17457 17544 18093 18208 18221 18600 18684 18311 18897 18945 19034 19060 19211 19247 19310 19412 19439 19678 19742 19909 20560 80822 20868 'te de vorige ltj* staat 9811 (/1500), Grootscheepsche huisvlijtactie (Van onzen Haagschen corres pondent). Van Januari tot April zal de Nederlandsche schooljeugd zich bezighouden met huisvlijt. Daar toe aangespoord door de af- deeüna Volksontwikkeling van het N.V.V. zullen alle scholen in de Paasohvacantie een ten toonstelling organiseeren van het door de leerlingen geleverde werk. De beste Inzendingen ko men dan in aanmerking voor een plaats op een van di3 ne gen groot«, tentoonstellingen, die Vreugde en Arbeid na af. loop daarvan zal honden. Als eerste doel hebben de organi satoren voor oogen het aanmoedi gen van de rijpere jeugd om, den vrijen tijd op nuttige wijze te he fteden. Het is een publiek geheim, dat de jeugdcriminaliteit in ons land als gevolg van de bijzondere tijdsomstandigheden toeneemt. Maar naast het van de straat hou den van de ouderen wil het N.V.V. ook reeds de jongsten er toe bren gen \om met eigen handen iets van practischen aard tot stand te bren gen. Kleuters beneden de zeven jaar. waarvoor -een aparte groep Is ingesteld, kunnen reeds meedingen naar de prijzen, welke zoowel door het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten als verschillende particuliere instanties beschikbaar zijn gesteld. De drie overige groe pen zijn: van 7 f/m 9 jaar; van 10 t/m 13 jaar; van 14 t/m 17 jaar. Toegegeven wordt, dat de schaarschté aan bepaalde ma terialen hier en daar een be- lemnjcring kan vormen voor een volledifce ontplooiing van de individualiteit. Er is echter nog genoeg t0 krijgen en in me nig huisgezin zullen op den rommelzolder nog wel' zaken aanwezig zijn. die voor het be oogde doel van nut kunnen zijn. En dan: van een overvloedig aanwezig product als raffia bij voorbeeld zijn fraaie voorwer pen te maken. Milieu en opleiding van de in zenders zullen, naast den leeftijd, factoren vormen welke bij de be oordeeling in aanmerking zullen worden genomen. Dti is ook bil lijk: het zou er anders niet zoo fraai uitzien voor de kansen van hen, die nog nimmerhandenar beid hebben verricht, als bijv. leer lingen van middelbare scholen enz. Hoofdzaak is echter, dat allen aan het werk gaan, opdat in het komende voorjaar een duidelijk beeld kan worden gegeven van wat de Nederlandsche jeugd op het gebied van huisvlijt al zoo presteert. Kerst- en luxe-kaarsen vrij. De secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend,- dat met ingang van 25 December 1941 een aanvang' is gemaakt met de distributie van kaarsen. Dit houdt derhalve in, dat met ingang van genoemden datum kaarsen slechts mogen worden gekocht, ver kocht en afgeleverd tegen afgifte van bonnen o.f toewijzingen. Onder de distributie zullen alle soorten kaarsen vallen. Kerstkaar sen, welke maximum achttien gram mogen wegen, en gotbische kaar sen, zijn echter van de bepalingen der distributieregeling vrijgesteld en mogen derhalve zonder bon wor den gekocht en afgeleverd, evenals de bij den kleinhandel aanwezige luxe-kaarsen. Kaarsen zullen beschikbaar wor den gesteld ten behoeve van kerken en kerkelijke instellingen voor den eer'ed lenst, ten behoeve van boeren voor de verlichting van hun koeien- en jiaardenstallen, voor het vervoer per as en voor groote gebouwen als warenhuizen, theaters enz., voor zooverre daarin in verband met de plaatselijke voorschriften een nood verlichting met behulp van kaarsen aanwezig mioet zijn. Nieuwe varkensregeling Varkens toe wij zing vervalt. Zeer binnenkort zal een nieuwe regeling voor de varkens in werking treden, volgens welke slachtyarkens van 30 of meer kg. levend gewicht, alleen krachtens een vergunning mogen worden aangehouden op be drijven, waar men over voldoende afval beschikt om het varken ver der mesten. De varkenstoewij- zing vervalt, dus. Behoudens een voederkern zullen deze varkens geen krachtvoer meer krijgen, daar dit laatste'uitsluitend gereserveerd moet blijven voor de instandhou ding van den fokstapel. Ook de biggenmerkentoekenning ondergaat een wijziging. Van 1 Fe bruari 1942 af zal elke fokzeug slechts één worp biggen ,per jaar mogen werpen, die alle binnen vier dagen na de geboorte moeten wor den aangegeven ter merking. Stam boekzeugen vallen niet onder deze bepaling, teneinde de instandhou ding van een hoogwaardigen var kensstapel te bevorderen. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de officieels publi catie. Gooi geen oude tuben wegl Slechts tegen inlevering van een willekeurige oude tube met dop kunt U voortaan een in tube verpakt product koopenl, Nederlandsch fabrikaat Weer nieuwj'aars- telegrammen Haar alleen in het binnen- landsch verkeer. Evenmin als verleden jaar kan dit jaar gelegenheid worden gege ven Nier.wjaarstelegrammcn van Nederland naar het buitenland te verzenden. Wel is ontvangst hier te lande uit het buitenland van zulke telegrammen mogelijk. Echter kun nen de speciale Nieuwjaarstele grammen in Nederland zelf w e 1 en bovendien tegen bijzonder tarief worden verzonden. De inhoud moet in verstaanbare taal zijn gesteld en mag alleen gelukwenschen bevat ten. Nadere bijzonderheden verstrek ken de telegraafkantoren. VERHOOGING VAN REGISTRA. TIE-OPCENTEN. De heffing voor successie en ze gelrecht is opnieuw met drie jaar verlengd en het aantal opcenten op de rechten voor registratie van 20 gebracht op honderd. De heffing van 10 opcenten oj) den suikeraccijns worclt door het besluit bestendigd. Het besluit treedt 1 Januari in werking. De verhooging geldt dus niet voor ^rechten op akten, welke op 1 Januari 1942 reeds zekerheid van dagteekening hebben. HET ZÏEKENFONDSBESLUIT. Alle medewerking gevraagd De Voorlichtingsdienst van het Dep. van Sociale Zaken meldt: De uitvoering van het Zieken- fondsbesluit brengt uiteraard een omvangrijke administratie met aioh Het is daarom van belang, dat alle betrokkenen zooveel mogelijk het hunne bijdragen tot een vlotte gang van zaken. In het bijzonder geldt dit voor wat betreft de spoedige in zending van de aanmeldingskaar- ten der verplicht-verzekerden. De ze kaarten moeten door de werk gevers onverwijld worden inge zonden bij het Algemeen Zieken fonds, waarbij de verplicht-verze- blokkade-prijsvraag 50.000 inzendingen! 'S-GRAVENHAGE, 24 Dec. He- den heeft uit meer dan 50.000 In zendingen de trekking plaats ge had van de prijsvraag, welke in 't blad „Blokkade", uitgave van het Dep. van Volksvoorl. en Kunsten, gepubliceerd is. De eerste prijs, bestaande uit f 250 en 500 winterhulploten is ten deel gevallen aan G. A. A. v. d. Hoorn, te Wilnis. Tweede prijs f 150 en 250 winter hulp loten, L. C. Slings, Colijns- plaat (Zeeland). Derde prijs f 50, en 10&- winter hulploten, A. Dilweg, Eefde. Vierde prijs, I 25 en 50 winter hulp loten, H. Baxtels, Haren (Gr.) Vijfde prijs, f 25 en 50 winterhulp loten, J. Verhoek, Amsterdam (Z.) Zesde prijs, I 12.50 en 25 winter hulp loten, J. J. R. Buirma, Utrecht Zevende prijs, f 12.50 en 25 win terhulp loten, Mej. W. N. Nijhof, Aalten; Achtste prijs, f 12.50 en 25 win- terhulploten, Mej. Victorie, Vrie- zenveen. Negende prijs, f 12.50 en 25 win terhulploten, P. J. Boek, Druiven- laan 27, Alkmaar. Voorts is een aantal troostprijzen toegekend. Zij die voor een dezer troostprijzen in aanmerking komen, zullen hiervan ten spoedigste be richt ontvangen. kerde zich wenscht te laten inschrij ven. In de practijk wordt hiermede nog-wel eens de hand gelicht, het geen tot onnoodige verwikkelingen aanleiding kan geven. Werkgevers, die ten deze tot dusver in gebreke bleven, dienen zich zoo spoedig mo gelijk alsnog van deze verplich ting te kwijten. KERSTREDE VAN MUSSERT HET IS DE DUISTERNIS NIET GELUKT HET LICHT IN EUROPA TE DOOVEN. Ons volk moet zich niet blind staren op hetgeen wordt ont beerd, maar het vele geden ken dat reden tot dankbaar heid geeft Ir. Mussert/leider van de N.S.B. he§ft voor de radio de volgende re de uitgesproken: Mijne volksgenooten, Het is Kerstmis 1941 en de we reld staat in vlammen. Het einde van 1941 nadert en 1942 wordt met groote zorg tegemoet gezien. Wanneer het straks Oudejaars avond zal ^ijn en de bronzen stem zal twaalf'malen geklonken heb ben, dan zullen wij met Guido Ge- zelle kunnen spreken: „Het jaar ls uit en 't enden geleefd, „van al zijn oude ellenden en heeft „den last het ons ontheven. „Het nieuwe jaar heeft van heden af aan „Voor elk en de één een schreden „Wie zal het ten 't enden leven?" Het is mij een behoefte doch te vens een voorrecht om in dezen tijd langs dezen weg u te kunnen be reiken, die bereid zijt mij te be luisteren. Groote zorgen drukken ons en vereenigen ons. Het is goed deze uit te spreken, lichter zullen zij dan te dragen zijn. Daar is dan de zorg om het te verdienen dage lij ksch brood, een zorg rustend op ongetelde duizenden, drukkend loodzwaar. Daar is dan de schaarschté aan levensmiddelen en kleeding. Een land als het onze met zijn enorme bevolkingsdichtheid van bijna drie honderd menschen op de vierkante kilometer heeft het natuurlijk uiterst krap, wanneer nu, zooals in 1917 en 1918. door de blokkade, de invoer van overzee is afgesloten. Het stelt eischen aan allen, maar in het bijzonder aan de huismoe ders, den middenstand en de over- beii De toekomst der natie. Boven de persoonlijke zorgen uit, rijst de bekommernis om de toe komst der natie. Velen zijn er be zorgd om het vaderland hier. Een zorg die ik begrijp, maar niet deel, omdat ik het geloof en het vertrou wen heb in een toekomst, beter en schooner dan het naaste verleden, om van het heden niet te spreken. Maar wat ons allen, de geheele natie, vereent, dat is de zorg om on ze koloniën in Oost en West, om de tienduizenden, volksgenooten, die, afgesneden van het moeder land, daar met hun gedachten hun kerend zijn bij ons hier in de lage landen aan de Noordzee. Maar dit alles zou lichter te dragen zijn, als er niet was die haat, die vervloekte haat van volksgenoot tot volksgenoot, de in een reeks van jaren zorgvuldig aangekweekte haat. De haat, die met de jalouzie samen elke rede lijkheid ontkent en eiken opbouw belemmert. De haat, en de jalou zie die uit den duivel zijn. Waarlijk, redenen te over om meer nog dan in andere jaren, aan het einde van het jaar 1941 tot bezin ning te keeren. Wanneer straks de kerstklokken luiden, niet alleen in ons vader land, maar in geheel Europa van de Noordkaap tot over Sicilië en van do Oekraine tot aan den At- lantischen Oceaan, dan zullen naar ik hoop millioenen menscherf den ken aan de oude woorden zoo vol inhoud: „het licht schijnt in de duisternis en de duisternis ver zwelgt het niet." Inderdaad, het is de duisternis niet gelukt, om het licht in Euro pa te dooven. Er is niemand, die niet weet, dat als de Godlooze, mensohonteerende Sowjet-macht over Europa gekomen was, dat er dan reeds nu geen Kerstmis meer te herdenken zou zijn. O, ik weet, dat de haat, waarover ik zooeven sprak, aan velen de redelijkheidheeft ontnomen en hen doet spreken, alsof dit niet zoo erg zou zijn.. Maar in. het diepste innerlijk, dat zich zelve niet bedriegen kan, weet een ieder, dat dit het einde geweest zou zijn, dat dan de duisternis het licht wel verzwolgen zou hebben. Iö e^uwi^eji gtri^d tu^schen de goede en de kwade machten in ieder onzer afzonderlijk en in grooter verband overal in de we reld, is dekwademacht althans op dit punt bezweken,''niettegen staande vijf en twintig jaar van voorbereiding, niettegenstaande tienduizenden vliegtuigen en pant serwagens. De dankbaaifieid daarvoor over- heerscht al het andere. Dankbaarheid jegens God, dat Hij Europa gered heeft, dankbaar heid jegens alle werktuigen in Zijn hand, van den hoogsten bevelheb ber tot den eenvoudigsten soldaat, die in offervaardigheid en plichts betrachting de dreigende vernieti ging van alle cultuur en godsdienst hebben afgewend. Dat wij daarbij met onze gedachten zijn bij de 200 duizend, die hun leven daarvoor ga ven het hoogste offer brachten en bij de 600.000, die gewond werden, spreekt vanzelf. Dat wij in het bij zonder denken aan de Nederlanders die daarbij vielen, en hun verwan ten, die zij achterlieten, het zou on natuurlijk zijn, wanneer dit anders ware. Maar er is voor ons als natie nog meer reden tot dankbaarheid. Wij weten, dat in de jar.en 1930 tot 1940 ieder jaar millioenen kilo's voedsel opzettelijk vernietigd zijn op last van de toenmalige overheid. Deze zonde is ons volk niet in rekenschap gebracht door hongersnood, nu, doch slechts schaarste heei;scht. Dit. is goedertierenheid, want nog nje- mand is hier van honger of ontbe ring omgekomen. Daarom hoop ik, dat, hoe zor gelijk Kerstmis 1941 ook moge zijn, de natie het oog gericht zal houden, niet op hetgeen zij ont beert, maar op hetgeen reden geeft tot groote dankbaarheid en dat is tenslotte nog zoo oneindig veel. De zorgen zullen daardoor lichter te dragen zijn. En wanneer straks zal weerklin ken het oud-vaderlandsche: „Een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar", wanneer onze gedach ten vertoeven bij hen, die zijn heengegaan in het afgeloopen jaar, bij hen, die ziek of gewond terneer liggen, bij hen, die in verre gewes ten in groote bekommernis leven, laten wij ons dan opmaken oni naar eer en geweten de natie en elkan der te dienen in het nieuwe jaar, dat op den drempel staat. Wij staan in dit voornemen zoo sterk als wij er ons van bewust zijn, dat God altijd wil herstellen, wat de mftosoh feédocYSfi feseft, De belangrijkste wensch, die wij moeten koesteren voor het nieuwe Jaar Is, dat de haat nog verder zal wijken van ons. Het jaar 1941 eindigt, wat dit be treft, al veel beter dan het jaar 1940. Er zijn teekenen onmiskenbaar die er op wijzen, dat de haatkoortg afneemt, dat dientengevolge de re delijkheid toeneemt. Mijnerzijds zal wat dit betreft, gedaan worden wat mogelijk is, want diep ben ik er van doordron gen, dat een huis, dat tegen zich zelf verdeeld is, niet kan bestaan. De groeiende eenheid der natie is de grondslag voor de wederopstan ding. Elke geboorte heeft hare weeën. Mijne volksgenooten, hebt daar naast het onwrikbaar geloof in de toekomst. Wij weten toch, dat er nooit iets grootsch of goeds in de wereld tot stand gebracht is, zonder dat alle duivelen uit de hel zich daartegen verzet hebben. Wij we ten ook, dat elke geboorte gepaard gaat met geboorteweeën. Wij beleven de ge/boorte van een' nieuwe 'Europa. Ook deze geboorte geschiedt in bloed en tranen. Honderdduizenden hebben reeds met mij het geloof, dat als de vre-. de eenmaal gekomen zal zijn, dit nieuwe Europa zich ontplooien zal beter en schooner dan 't oude. dat van ons heenging en dat in dit nieuwe Europa ons Nederlandsche .volk in vrijheid zal kunnen leven. Wij gelooven, dat ons volk weer een volk van kerels zal worden, dat oenvoud, moed, werklust, eer lijkheid en trouw naast bekwaam heid de ond-vaderlandsche eigen schappen zijn, die tot nieuw leven zullen komen in ons volk. Daardoor kunnen wij ons als volk weer een bestaan veroveren. Ge rechtigheid zal heerschen/ blijmoe digheid en levensvreugde zullen te- rugkeeren. Het is de moeite waard om daarvoor zijn leven in te zet ten. Moge dit geloof gemeengoed der natie worden in het jaar 1942, op dat een ieder daarnaar zal hande len en de wederopstanding van ons volk zich in geleidelijkheid, docht vastberadenheid zal voltrek ken. Kerstmis 1941 sta dan in tee- ken van het licht, dat schijnt in de duisternis. Oudejaar 1911 sta in het teeken van het geloof, dat bergen verzet! Kerstboodschap van den Paus Droefenis over het oortogs* leed. Paus Pius XII heeft in rijn Kerst boodschap, die door den Vaticaan- zender werd uitgezonden, zijn droe fenis geuit over het leed, dat de corlog dg menschheid aandoet. Hij behandelde ock politieke kwesties, waarbij hij de vrijheid en veilig heid der volken bepleitte en- zich keerde tegen de egoïstische beheer- sching van de grondstoffen. Als het vraagstuk der grondstoffen eenmaal is opgelost, zoo sprak 'hij, is er geen plaats meer voor totalen oorloc en onbeperkte bewapening. Met klem betoogde de Paus, dat er bij een reorganisatie van de wereld geen plaats meer kan zijn voor vervolging van den Gods. dienst. Tot slot schonk de Paus den zegen urbi et orbi. Amerika geeft schrale troost! Positie op de Phillippijnen hachelijk genoemd. BERLIJN, 29 Dec. (VPB). Vol gens een Reutenbericht komen de Amerikanen bij de verdediging van de Philippijnen voor steeds grooter moeilijkheden te staan. Men schrijft dit toe aan het feit, dat Japan met verrassende snelheid tegelijkertijd alle verbindingen met het Arneri- kaansche continent heeft aangeval len, waardoor het de militaire ver dediging uiterst moeilijk werd ge maakt. De Amerikaansehe troepen trachten onder leiding van Mac. Arthur ten Noorden en Zuiden van Manilla den opraarsch der vijande lijke troepen zooveel mogelijk te belemmeren, maar volgens een be richt van de United Press rukten over zee onophoudelijk militaire versterkingen van den vijand aan. Als een schrale troost typeert men te Berlijn onder deze omstandighe den de belofte van Stimson, den Amerikaansohen minister vangoor- log, aqn den president van den Phi lippijnen, Manuel Quezon, dat Ame rika voor militaire ondersteuning zal zorgen, zoodra de militaire krachten in Noord Amerika geor ganiseerd zijn. Men 'vraagt zich af of deze toezegging niet rijkelijk laat komt en of het met de Philippijnen niet net eender' dreigt te gaan als met Hongkong! ITALIAANSCH GENERAAL GE SNEUVELD. Bij den strijd in Noord-Afrika'is generaal Borsarelli dezer dagen dagen aan het hoofd van zijn troe pen zwaar gewond, waarna hij in het hospitaal aan zijn verwondin gen is bezweken. Generaal Giulia Borsarelli behoor de tot de bekendste ruiters van Italië en plaatste zich verschillen de keerfen in den nationalen ploeg van Italië. DUM-DUMKOGELS TE HONG KONG. Een correspondent van de Nitsjl Nitsji meldt uit Hongkong, dat de Britsche troepen aldaar in strijd met het volkenrechttal van dum- dum-kogels hebben gebruikt. Deze kogels zijn aangetroffen in verover de munitiebergplaatsen, waren ver vaardigd in het Amerikaansehe Remington legerarsenaal en had den een kaliber van 8 mm. n&&m. Ct/éyc£ ffci/ l élScA (Polyfoon-Brand.) Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen. - Fred. '•root, Schagen. Alg. reportage, ^treeknieuws en Kunst. A. C. van Kampen. Rayon-redacteur. Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2