Zuidelijke leiders falen Alcmaria speelt gelijk Coip. gesloten fa. L. de Pee Marktberichten SPORTNIEUWS SPANNING IN DE DERDE KLASSE B Groote nederlaag voor Helder Voor de afgeloopen Zondagen was slechts een klein inhaal programma vastgesteld, dat echter niet van belang ontbloot was. vooral voor de lagere, af deelingen. Buiten dè competitie om ont ving Feijenoord den eersten Kerstdag een Zwaluwen-elftal, waartegen het een gelijk spel behaalde. Den Tweeden Kerstdag werd een gecombineerd Amster- damsch elftal in het veld ge bracht tegen de Zwaluwen, doch dit was niet zoo geluk, kig als Feijenoord. EERSTE KLASSE. In district I ontving D.F.C. Ajax en de Stadionbewoners wisten bei de punten mee naar huie te nemen, waardoor zij weet een plaats om hoog gingen. In district II behaalde Haarlem een overwinning op Hermes D.V.S. en hoewel de Haarlemmers nog dicht bij de onderste plaats staan, behoeven zij zich niet zoo benauwd meer te maken, daar zij nu vijf punten voorsprong op 't Gooi heb ben. Voor het Zuiden was een volledig programma vastgesteld, waarvan alleen de wedstrijd LONGASpek- holzerheide niet door ging. De lei ders, Eindhoven, wisteiWhet tegen Picus niet verder te brengen dan een gelijk spel. Ook B.V.V. kon te- fen P.S.V. geen overwinning boeken 22). Picus werkte zich door dit gelijke spel even buiten de gevaar lijke zóne, terwijl ook P.S.V. een hooger plaatsje kreeg. N.A.C. hield Helmond er gemakkelijk onder (6-2)en ook Willem II won zijn partij tegen Roermond. In het Noorden kon G.V.A.V. het tegen Veendam niet houden, zoodat Heerenveen, dat met 51 van Be- Quick won, weer even rustiger kan ademen. DISTRICT L 2e Klasse A. W.F.C. ontving Santpoort en hield de punten thuis. Niet zoo ge lukkig was Z.F.C., dat één punt aan Alcmaria moest afstaan. 3e Klasse A. Zooals te verwachten was, won Hollandia van Always For- ward en zijn positie is nu vrij sterk. V.V.Z. moest beide punten afstaan aan Q.S.C., terwijl G.V.O. de .volle buit behaalde tegen K.V.V, De stands is hier thans: Hollandia 12 10 1 1 21 34—9 Z.V.V. 12 7 3 2 17 22—12 Zaandijk 12 6 3 3 15 28—14 Q.S.C. 12 6 2 4 14 24-^25 K.V.V. 12 5 2 5 12 25-28 G.V.O. 12 5 2 5 12 17—23 Succes 11 3 2 6 8 25—22 D.T.S. 11' 2 3 6 7 20—25 V.V.Z. 11 2 2 7 6 12—21 Alw. Forw. 13 2 1 10 5 19—47 3e Klasse B. Op den tweeden Kerstdag slaag de D;E.M. er in, een overwinning op T.Y.B.B. te behalen en daar het gister gelijk speelde tegen Ripper- da. is 't nu met een sprong van de onderste plaats buiten de gevaar lijke zone gekomen. Helder moest in T.IJ.B.B. rijn meerdere erken nen en het gevolg is, dat T.IJ.BJL thans de onderste plaats bezet. Onderstaand standje geeft te zien, dat de spanning hier ten top stijgt. Er zijn nu niet minder dan zes kampioenscandidaten. T.IJ.B.B. 13 8 2 3 18 41—22 Beverwijk 13 7 3 3 17 32—25 Z.voortm. 13 7 2 4 16 43—26 DE W EDSTRI) D VAN DEN DAG Verdiende zege voor D.F.C. ontplooide weinig kracht. Hoewel de Amsterdammers in het begin van den strijd tegen D.F.C veel hinder on dervonden van het harde ef fectvolle terein en daardoor in 't begin van den wedstrijd wel wat in. de minderheid wa ren, hebben zij in het verdere verloop van den strijd duide lijk bewezen de meerderen van de Dordtenaren te zijn, die volgens het spel, dat zij te zien gaven, werkelijk niet tot ern stige belagers van A.D.O. kuri nen worden gerekend. Toen Ajax wat beter raakte inge speeld. was» het met het aan vankelijke overwicht der Dordtenaren al spoedig ge daan en het veel hetere aan- valsspel der gasten bezorgde dezen na 25 min. dé leiding toen Korndoffer met een goed schot doel trof. Kort daarop maakte Brokman er 0—2 van en stonden de Dordtenaren voor een grooten achterstand dien Bergwijck met een onver wacht schot vlak voor de rust tot 12 wist te verkleinen. Hadden dé Dordtenaren in de eerste helft nog aardig partij gegeven, na de rust was Ajax uitgesproken heter en het was volkomen verdiend togn Brokman na ruim een half uur spelen de overwin ning bezegelde met een schot, dat doelman Liegaard te mach tig was. H.F.C 13 8 0 5. 16 35-28 Schoten 13 7 2 4 16 34-29 Helder 13 7 1 5 15 39-31 Kinheim 13 4 4 5 12 2426 D.E.M. 13 3 2 8 8 19—3.8 Ripperda 13 2 3 8 7 2048 Bloemend. 1$ 2. 1 10 5 25—40 Reserve 2e klasse A. Ook tegen y.S.V. 2 heeft H.R.C. 2 het niet kunnen halen, zoodat de roodjakken thans wel als op de onderste plaats vastgenageld be schouwd kunnen worden. V.S.V. 2 bleek echter voor de Kennemers 2 eveneens een struikelblok. 7ii wonnen dezen wedstrijd met. 30. Ajax 3 gaat onverstoorbaar voort op den weg naar het kampioen schap en daar werd ditmaal O.S. V. 2 de- dupe van. E.D.O. 2 moest in W.F.C 2 zijn meerdere erken nen. AFDEELING NOORDHOLLAND Waar we door gebrek aan ruimte aan.de afdeeüng Noordholland he.' laas zelden aandacht kunnen schenken, volgen hier de Standen van 1D en 2G: Vrone 9 6 0 3 12 26-20 Winkel 7 3 3 1 9 18-^18 Koedijk 8 4 1 3 9 24-^18 Alcmaria 4 9 2 5 2 9 20-23 Pettén 8 2 3 3 7 2023 Oudorp 6 2 1 3 5 18-17 Schoorl 6 0 3 3 3 1218 2G. S.R.C. 10 7 0 3 14 33-25 Dirkshora 11 6 1 4 13 26—21 B.K.C 2 10 6 0 4 12 2426. Geel Zwart 8 5 1 2 11 21—11 Koegras 10 5 0 5 10 29-21 Winkel 2 10 4 0 6 8 25-35 Schagen 2. 9 4 1 4 7 28-27* Z.A.P. 10 3 1 6 7 •27—31 Succes 2 8 1 0 7 0 12—28* *Twee verliesp. wegens niet-op- komem VOETBALUITSLAGEN 26 December. FeijenoordZwalu wen 00 AmsterdamZwalu wen (Ajaxstadion) 24 EERSTE KLASSE. District V: GVAV—Veendam 2-3 DISTRICT L Tweede klasse B: Hilvers.-Zeeburgia 3—1 De Spart-Volend. 33 Derde klasse A: KW—GVO 0—1 VVZ—QSC 1—2 Derde klasse B: DEM—TIJBB 2—1 Reserve 2e klasse A: HRC 2—VSV 2 1—2 Ajax 3—OSV 2 3-1 Aid. Noord-Holland. 1 D: Oudorp—Schoorl 5—1 2 Gt BKC 2Geel Zw. 2 afg. SRCSucces 2 afg. 4 M: Barsingerhorn 2 St. Maarténsvlotbr. afg. 28 December! EERSTE KLASSE. District I: DFC—Ajax 1—S District H: Haarlem—H. DVS 2—1 District IV: NAC—Helmond 6—2 MWNO AD 2—1 BWPSv 2—2 Longa-Spekh.heide afg. Willem II-Roermd. 2—1 Eindhoven-Picus 00 ZFCAlcm. Victr. 1—1 Tweede klasse B: Hilvers.—Volendam 2—3 Derde klasse A: Always Forward Hollandia 02 Succes DTS afgek. Derde klasse B: DEM-—Ripperda 11 TIJBBHelder 5-1 Vierde klasse A: Atlas-Wiering.w. afg. District V: Heerenv.-Be Quick 51 Leeuw.-Achilles uit.g VelocitasLSC afgek. Sneek^-HSC afgek. DISTRICT L De andere wedstrijden Tweede klasse As vonden in deze afdee- WFC—Santpoort 2—0 ling geer» doorgang. Rees. 2de klasse A: De Kennem. 2-VSV 2 0-3 HRC 2-OSV 2 afgek. EDO 2-WFC 2 0-1 Aid. Noord Holland. 3 H: Oudesluis 2-Succes 5-2 Een mooi suoe^ voor do wit. hemden. Gisteren had de ontmoeting plaats tussehen de Alkmaarsche withemden en Z.F.C. Hoog werden de Alkmaarsche kansen niet aan geslagen. Voor de rust waren ze echter on tegenzeggelijk in de meerderheid, ze legden Z.F.C. het spel op en het klopte alles goed ip de witte ge lederen. Het doelpunten liet ech ter nog op zich wachten, niettegen staande uitstekende schoten van o.a. Hamstra en ten Herckel, die tegen de lat kwam en een beter lot hadden verdiend. Toch was vrouwe Fortuna de Alkmaarders niet onwelgezind. Dat bleek, toen Bijl voerzette. en de bal in het Z.F.C. doel werd ge deponeerd door één der Z.F.C.- backs. Tot de rust kwam er geen ver andering meer, zoodat Alcmaria met een welverdiende voorsprong de kleedkamers kon opzoeken. Na de hervatting waren de bord jes geheel verhangen en was het Z.F.C., dat de lakens uitdeelde. Uitstekend verdedigen .vooral Brouwer deed goed werk was echter oorzaak, dat de gelijkmaker vooralsnog uitbleef. Ongeveer 8 minuten voor het einde zag de Alkmaarsche doelman zich echter gepasseerd. Er volgden nog enkele bange momenten voor Alcmaria. Z.F.C. zette alles op e^n overwinning Maar verder doelpunten bleef uit. Helder heeft pech Groote nederlaag tegen T.IJ.B.B. Helder heeft de punten te Haar lem gelaten. Hoewel de cijfers 5—1 nogal groot aan doen, was het ver schil minder sprekend en zou zelfs een voorsprong voor Helder in de tweede helfKverdiend geweest zijn. Voor de rust speelde Helder een frisch, open spel en hoewel toen T.IJ.B.B. over het algemeen even sterker was, dreigde er toch meer gevaar voor het doel der Haarlem- bers. Het wekte dan ook geen ver wondering dat Rottier van een der kansen dankbaar gebruik maakte en feilloos doelpuntte. 01. Lang duurde de vreugde niet, vijf mi nuten later had Kenter met een vliegend schot hot nakijken en was de stand weer gelijk. 1—1. Helder gaf echter niet op en verrassende aanvallen volgden elkaar op, waar bij verschillende goede kansen zich voordèden. Eén hiervan werd door Wagenaar goed benut, doch tot ie ders verwondering gaf de scheids rechter buitenspel en dat terwijl Wagenaar den bal van den back kreeg. Aan den anderen kant zat TIJBB ook niet stil en Kenter was reeds éénmaal gepasseerd, doch de paal bracht redding. Tot de rust bleef het levendig en de spanning was er geweldig i'n. In de tweede helft nam Helder het initiatief en had zeker een kwartier het beste van het spel. Tenslotte kon Helder dit tempo niet volhouden en moest zich terug trekken, waarbij het de fout be ging een groot gat in het midden veld open te laten. Dit beteekende de nederlaag. Een pluim verdiende zeker Gou- tier voor zijn harde werken. Gelei delijk aan wist T.IJ.B.B. nog 4 doel punten te scoren. SCHAGEN GESLAAGD. Geslaagd voor het theoretisch ge deelte van het examen van het Ned. genootschap voor heilgymnastiek en massage de heer Jac. P. Schotsman te Alkmaar, leeraar aan de ULO- school alhier. KOEDIJK. JONG EN OUD KOEDIJK VOOR DE RADIO. Hqi Gouden Engelfeest uit* muntend geslaagd. Het begin van het groote feest was gistermiddag niet gelukkig, de radioreportagewagen was door pech met de houtgasinstallatie te laat, daardoor begon de opname van de kinderzang over tijd en was ook de „Gouden Engel" of St. Nicolaas niet op het afgesproken uur bij de vlot brug, zoodat de kinderen nogal wat geduld moesten oefenen. Maar daar na ging alles van een leien dakje. Met muziek voorop ging het in optocht naar het café van den heer Schuyt, waar de kinderen een paar uur recht genoten. Voor elk kind was er een versnapering en een mooi cadeau. Als naar gewoonte werden ook de zieke kinderen be zocht. De aanwezigheid van den grooten wagen van de radio was na tuurlijk een attractie apart, ver schillende ingezetenen werden voor de microfoon gehaald, allereerst on ze burgemeester, daarna de heer P. Hart, voorz. van het Gouden En- gelcorüité en St. Nicolaas zelf, ten slotte de heer Jn. Otto, die niette genstaande zijn hoogen leeftijd vlot en geestig over de oorsprong van het feest vertelde. De heer Visser had voor een zeer mooi Gouden En gellied gezorgd, de samensteller van, het programma van dezen dag had naar oude gegevens een lied be werkt. De onderwijzers en de on derwijzeres, zoomede de heer Vis ser, die zich veel moeite voor het feest hebben getroost, en hun va- cantiè eraan opofferden, komt ze ker een woord van hulde toe, even- Duitschlands parool i Voor vrede door overwinning KERSTTOESPRAAK VAN GÖBBELS. Minister Dr. Göbbels heeft - aan den Vooravond van Kerstmis op nieuw in een Kersttoespraak voor de radio tot het Duftsche volk ver klaard, dat Duitschland zal volhou den tot de zege is bevochten. In dit verband dankte hij het va derland voor zijn onwrikbare hou ding en vooral de bevolking der gebieden met luchtgevaar, die voor haar dapperheid den hoogsten lof en de levendigste erkentelijkheid verdient. Hij noemde de oorlogsdood en een voorbeeld van lichtend heldendom, daar zij hun leven op het spel zet ten om het hoogere leven van het volk te winnen. In woorden van de hartelijkste waardeering wendde dr. Göbbels zich. vervolgens tot de vele Duit- sche hoorders in het buitenland.,Zij leven dikwijls, aldus de minister, in 'n volkomen vreemde, omniette zeggen vijandige wereld. Het be hoeft niet te verhazen, dat zij daar ginds niet zeer geliefd zijn, daar Duitschland immers zijn levens rechten verdedigt. Er is vanavond niemand, die den blik niet naar boven wendt. De oorlog heeft niet slechts geleerd sterk te zijn tegenover den vijand, maar ook deemoedig tegenover het lot. Het slot der rede luidde aldus: Denkend aan den Führer zullen wij ons om het vaderland scharen. Dit moet gtooter, mooier en verhevener uit dezen oorlog te voorschijn ko men. Het moet het trotsche, vrije tehuis voor; ons allen zijn. Deze ge lofte willen wij op dit uur den Führer doen. Hij kan zich verlaten op zijn volk aan het front, in het vaderland en overal ter wereld. Moge hij ons leiden, wijvolgen hem. Vroeger bezongen wij wel licht den vrede op aarde in onze liederen, maar thans is de tijd aan gebroken, even geloovig voor den vrede te werken. Voor een vrede door de overwinning. Dat zij ons parool „Zuuf, m'n jongetje'' De nieuwste methode van een clandestienen slachter. EDE, 27 Dec. Op een boer derij in de omgeving van Ede 'moest een varken het leven laten. Daarmëe was men er echter nog niet. Het moest na de slachting vervoerd worden en daarom werd-een list be dacht. Het werd namelijk ge plaatst op den bagagedrager van een transportrijwiel, vóór het stuur. Het doode dier werd in zittende houding geplaatst en een cape omgehangen. Een pet tot diep in de^ oogen vol maakte het portreCDes avonds in schemerdonker, trapte de clandestiene slager naar huis met zijn „zoontje" voorop. Hij hield het kind stevig vast en riep het toe: „Zuut mer, m'n jongetje, nie brullen, we zin non gauw thuus bie moet. Zuut mer jong". 's Varkens laatste tocht, op zoo wondervolle wijze volbracht gelukte. Maar de zorgzame vader werd eenige dagen later toch gearresteerd wegens han del in koffie. zoo de muziekver. en natuurlijk last but not least de heer Hart Re gisseur v. d. radio-opname was de heer Paul de Waard uit Hilversum; samensteller van het programma en reporter de heer Fred. Groot, journalist, Schagen. Men zal de Ko'edijkers kunnen hooren hedenavond van zes tot half zeven over Hilversum I. BENOEMD. De heer L. Visser is door het be stuur van de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereeniging benoemd tot administrateur en uitvoerder met ingang van 1 Jan. a.s. W1ERTNGEN INBRAAK. Tijdens afwezigheid van den pach ter is gedurende de Kerstdagen in gebroken in de lunchroom van het monument op den afsluitdijk. Ver schillende artikelen worden ver mist. LANGEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. GENOT DOOR KUNST. Het fanfarecorps Genot door Kunst gaf een uiivoering in „De Burg". Medewerking verleenden de gym nastiekvereniging D.V.V. en het duo De Laat. Het is een avond geworden, waar veel te genieten viel. Er was voor elk wat wils. BROEK OP LANGENDIJK. WIJDINGSCONCERT. In navolging van Kerstmis 1940 hebben de chr. muziekvereniging Advendo en het Ned. Herv. Kerk koor, len Kerstdag een wijdingscon- cert gegeven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Alle beschikbare zitplaatsen wa ren bezet, er moesten nog stoelen en banken worden bijgeplaatst, terwijl een groot aantal personen teleur gesteld moest worden. De wereld in weinig woorden Victor Emmanuel spijzigt armen met herten. Koning-keizer Victor Emmanuel heeft uit de opbrengst van een zijner jachttermen 65 damherten geschonken voor het Kerstmaal in de Romeinsche volks keukens. Wijziging Eritsch commando in OGsLAzis, Het Britsche minis terie van Oorlog heeft medegedeeld dat luitenant-generaal air Henry Pownall te Singapore is aangeko ■men en het opperbevel der Brit sche strijdkrachten in Oost-Azië op zich heeft genomen als opvolger van sir Robert Brocke-Popham. In November werd Pöwnall met dit commando belast. 5000 Britsch_Indiërs overgelogpen. - De Bangkok Times meldt, dat 5000 Voor-Indiërs op Malakka zijn over geloopen. Het grootste deel der overige troepen zou geen. strijdlust meer vertoonen als gevolg van de slechte behandeling door de Brit sche officieren. Tevens blijkt al de uitwerking der intensieve propa ganda van de Britsch-Iodiëra in Thailand, die met de Japansehe troepen samenwerken. De oorlogsbuit der Japanners. Volgens een mededeeling van den Japanschen woordvoerder bedroeg de Japansche buit bij Penang 1300 ton geraffineerd en 1000 ton. ruw tin, 2000 ton rubber, 80.000 vaten rijst, 1000 auto's en 10 groote mo toren. Wavell neemt verdediging van Eirma op zich. Naar in Londen officieel is bekend gemaakt, heeft generaal Wavell de verdediging van Birma op zich genomen. De verliezen van het Engelsche luchtwapen. Volgens een Zweedsch blad bedragen de totale verliezen der Britsche luchtmacht sedert het begin van den oorlog! 17.827 officieren en manschappen, onder wie 4957 officieren. Wannéér men men van het toegegeven totale ver liescijfer een gemiddeld dagcijfer berekent, aldus de medewerker verder, komt men op 23. Men moet constateeren,. dat dit een uiterst hoog getal is. aangezien het hoo- gelijk geschoold en moeilijk op to leiden personeel betreft. Man uit het raam gevallen. Gistermorgen tegen elf uur is in de Kinkerstraat nabij de Bilderdijk- straat te Amsterdam een 27-jarige man uit het raam van een eerste verdieping op' straat gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en en kele and,e?e kneuzingen. Drie jongens met vijftig gulden op stap. Een jeugdig knechtje van een sehoenenwinkelier te Am sterdam zag aan den vooravond van Kerstmis de kans schoon, om uit de portefeuille van zijn patroon vijftig gulden te stelen. Met een veertienjarig broerjte en een vijf tienjarigen vriend ging hij op stap, doch de vreugd was van korten duur: reeds te Leusden werd het drietal jeugdige boefjes door de po litie aangehouden. Inbraak te Bovenkarspel. Te ,Bovenkarspel is in den Kerstnacht terwijl de bewoonster van een huis, waarin een tabakswinkel is geves tigd. mej. G. B. ter kerke 'was, in dezen winkel inbraak gepleegd, waarbij fSOO benevens eenige siera den gestolen zijn. Mede met behulp van een speurhond slaagde men er in, de vermoedelijke twee daders te arresteeren. Duisternisslachtoffers. Woens dagavond is uit 'n sloot Jangs de Loozerlaan te Den Haag het lijk opgehaald van den 58-jarigen H. L. uit Wateringen. Vermoedelijk is- de man met een door hem bestuurd transportijwiel "door de duisternis misleid te water geraakt. De zeer talrijke aanwezigen heb ben een prachtigen avond meege maakt.-Advendo, onder leiding van den heer G. van Kalken en het Ned. •Herv. Kerkkoor, onder leiding, van den heer K. Wagenaar, hebben een keurig verzorgd programma ten beste gegeven, waarbij vooral ook de nummers voor koor, orkest m orgel, (bespeeld door den heer K. Wagenaar) en de Cantate voor solo, koor en orgel, keurig werden uitge voerd. Men kan op een uitstekend ge slaagd concert terugzien. STREEKVERGAPERING Ned. Bond van Jongelings- vereenigingen op Geref. grondslag. Tweede Kerstdag werd in de Geref. Kerk te Broek op Langendijk een "streekvergadering gehouden van den Ned. Bond van Jongelings- .vereenigingen on Geref. grondslag. Behalve de afgevaardigden van aangesloten afdeelingen was een flink aantal personen aanwezig. De voorzitter, de heer Fris, uit Zaan dam, heeft een openingsrede gehou den, waarin hij wees op het doel van deze bijeenkomst en het doel van het werk der vereeniging.en. Hierna bracht de heer J. Slot een orgelsolo ten gehoore, welke heel goed gespeeld werd. De heer S. van Popta, uit IJmui- den, heeft hierna een inleiding ge houden over het onderwerp „Pel grims in dienst van. Christus", waarin hij de aandacht vestigde op het pelgrimschap van ons allen, .vooral in dezen tijd. Dit pelgrim- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Va der, Behuwd-, Groot en Overgrootvader, de heer Arie Glim Echtgenoot van N. Kindt. n den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, N. GUM—Kindt en Kinderen. Nieuwstraat 13, Hippolytushoef, 27 December 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 30 Dec. op de al- gemeene begraafplaats te Hippolytushoef, n.m. 3 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen 2£>on, JACOB Jn. NANNIS. N. NANNIS—Watertor. Oudesluis, 29 Dec. 1941. Géboren: Maartje Geertje Dochter van J. JIMMINK N. JIMMINKPaarïberg Schagerbrug, Ruigeweg, 27 December 1941. KASSIER P. SMIT JACZ. te HEERHUGOWAARD. Het Bestuur maakt bekend, dat het kantoor der Bank op MAANDAG 29 DEC. 1941, van 9—1 en van 2—7 geopend zal zijn voor het betalen van rente en aflossing Nader zal worden bekend ge maakt wanneer spaarbankboek jes en Rek. Crt. boekjes ter rentebijschrijving en controle moeten worden ingeleverd. Dus tot nader bericht deze boekjes niet inleveren.. Het Bestuur: A. KOOIJ Cz„ Voorzitter G. DIRKMAAT, Secr. Gelieve wisselgeld mede te nemen. vanaf 31 Dec. tot 5 Jan. wegens de balans ST. MJARTEN. Gevraagd: VAST WERKMAN, met een of twee zoons, kun nende melken en met de bou werij bekend. J. A. ER1KS, Rijksweg 55, Julianadorp. Gevraagd: EEN VAST WERKMAN, bij D. VRIES, Ruigeweg, Oude sluis. schap is noodig en noodzakelijk. Cand. Van der Meye uit Schagen heeft het slotwoord gesproken, waarin hij opwerkte, het werk voort te zetten. Hij sloot zich op verschil lende punten aan bij de rede van den heer Van Popta. Deze sprékers werden met groote 'aandacht gevolgd. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Hedenmorgen is, waarschijnlijk door de duisternis misleid, de heer T. de Haas, meesterknecht bij de fa. Stenneberg en Co., bij de fabriek te water geraakt en verdronken. KERSTFEESTEN. Noord scharwoude. Het Kerstfeest van de Zondags school van de Ned. Herv. gemeente wera in de Ned. Herv. kerk ge vierd, onder leiding van den heer H. U. Albertz, Er bestond* groote belangstelling voor. De heer Albeiiz heeft op boeiende wijze een kerst vertelling gedaan; een twaalftal leerlingen van de Zondagsschool heeft op verdienstelijke wijze een SCHAGEN. 24 Dec. Aanvoer: 13 tijdkoeien f 301V-420, 15 magere geldekoeien f 275—350, 10 vaarzen f 200300, 11 graskal veren f 100—180. 52 overhouders f 3540. 9 magere varkens f 35, 15 biggen f 16—26, 122 konijnen f 1—6.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 8