HARDNEKKICE HOEST? SUOCpBcnttema! OMGEVINGNIEUWS Dinsdag 30 December 1941 Tweede blad Vijf en twintig jaar „in de olie" NIEDORPERKOGGE BEHOORT TOT HEÏ VERLEDEN DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER VUMW V IJjg KOEDIJK. Tweede Kerstdag werd het Kerst- feest gevierd in de kerk. De be langstelling was groot. Recht ge zellig zaten de kinderen rond den Kerstboom geschaard. Elk kind kreeg een mooi cadeau. 'Naar het mooie kerstverhaal van den heer Korndörffer werd met groote aan- dacht geluisterd. Hoogst voldaan gingen groot en klein hunswaarts. JULIA* ADORP. Op len Kerstdag verleende het Chr. Gem. koor, „de Lofstem" zijn medewerking in de morgengods dienstoefening in de Ned Herv. kerk alhier. Op den 2den Kerstdag werd in dezelfde kerk het Kerstfeest van de Zondagsschool onder leiding van mevr. en Ds. van Wichen gehouden en eveneens had toen de Kerstfeest viering plaats in het gebouw van rThe Star of Hope Mission", onder leiding van den heer Kraak van den Helder. 0T. MAARTE*. lsten Kerstdag werd in het kerk gebouw alhier kerstfeest gevierd. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Koek en gebakje gingen er bij de jeugd gewillig in en het cadeautje op het einde werd dankbaar aan vaard. Door Ds. Kaptein werd eerst de bedoeling van dit feest uiteen gezet, waarna een kerstvertelling volgde. Allentrokken weer vol daan op huis aan. ANNA PAULOWNA. In de verschillende kerkgebouwen en wel Donderdag in de Ned. Herv. kerk en Vrijdag in de Ger. kerk en het Evangelisatiegebouw te Breezand, is het kerstfeest mét Zondagsschoolkinderen en catechi santen op de gebruikelijke wijze ge vierd. KOLHORN. In de Ned. Herv. kerk alhier werd 2den kerstdag des middags 't kerstfeest gehouden voor de Zon dagschool. Vele kinderen én ouders waren aanwezig en onder den al- ouden kerstboom werden versjes ten beste gegeven. Ds. A. van Bie- men vertelde een tweetal kerstver halen. Enkele malen werden ver snaperingen rondgedeeld, terwijl èan het einde van het mooie feest alle kinderen nog een cadeautje mee naar huis kregen. DIRKSHORN. Onder leiding van Ds. Nell is 2en Kerstdag in de consistoriekamer der Ned. eHrv. eKrk 'n mooi kerst feest gevierd. Het was meer dan dertig jaar geleden dat er een kerstboom had gebrand. Er werden lantaarnplaatjes vertoond en mooie kerstvertellingen gehouden. De kin deren zongen kerstliedjes, er werd getracteerd en ieder ging met een mooi cadeau naar huis. WIERINGERM^ER. Ook in het nieuwe land hebben in alle dorpen de kinderen het Kerstfeest gevierd. Ondanks de tijdsomstandigheden is 't den com missies toch gelukt de hand te leg gen op vele dingen, die nog voor dit doel beschikbaar waren, zoodat ieder kind nog verblijd werd met een tractatie en cadeautje. Vele ouders woonden deze mooie kerst- feestviering bij. Te Middenrneer werd een kerst- zangdienst 'gehouden in het over volle kerkgebouw. Sprekers waren oandidaat Fortuin en Ds. Sohaafs- ma. De sprekers werden afgewisseld door kinderkoor en gemengde zang en samenzang der gemeenten Hoe wel het de eerste oproep is geweest voor een getuigenissamenkomst, is deze uitstekend geslaagd. AARTSWOUD. Tweede Kerstdag werd kerstfeest gevierd in de kerk. Er was een mooie kerstboom. Het kerstverhaal werd verteld door Ds. Kreb. Kinde ren zongen tfnooie liederen. Versna peringen en appels werden rondge deeld en een cadeautje uitgereikt. Blijde kindergezichten en dankbare ouders. OUDKARSPEL. Het kerstfeest van de Ned. Herv. Zondagsschool werd in de Consisto riekamer gevierd, onder leiding van ds. Nell. De kinderen werden alle vertilijd met geschenken, welke door de Vrouwenclub zijn vervaar digd. Men hoopt het volgende Kerst feest wee? in de kerk te kunnen houden, opdat ook de ouders en an dere belangstellenden het feest zul len kunnen bijwonen. BROEK OP LANGENDIJK. Het Kerstfeest van de Zondags scholen werd traditiegetrouw weer in de Ned. Herv. Kerk gehouden. Er was een groote belangstelling voor het feest, dat onder leiding stond van den heer J. Kouwen. Het was een uitstekend geslaagd feest. Kerstcantate uitgevoerd Per flacon 11.1.15 Bij apoth.- en drog. anna paulowna. MAAR MET EERE! Op 1 Januari zal de heer P. "Smit 25 jaar m den Polder met petro leum gevent hebben. „Olie-Piet" werd een kwart eeuw geleden aan gesteld als venter bij de „Auto maat" en ieder, die van hem z'n petroleum betrok, zag hem altijd met genoegen aan de deur komen. En heusch niet alleen omdat de kinderen al uitkeken naar het krantje met: „Hoe 't Pijpje Drop verder gaat, staat in de volgende Automaat", maar vooral omdat Smit altijd goed gemutst was en klaar voor een opgewekt praatje. Toen hét gedaan was met de Auto maat, bleef Piet venter, nu van de APC, maar of de maatschappij al een andere was, hijzelf veranderde niet. En ook toen de oorlog kwam en Piet geen werk meer had voor z'n paardje, waarvoor hij altijd zoo goed zorgde, maar het wel met een bakfiets af kon en zelfs toen ten slotte een kistje vóór op de fiets van onzen „petrol eum-koning" vol doende was om zijn klanten te be dienen, verloor hij zijn goede hu meur niet. En daarom, Piet Smit, het is voor Jou, wiens beroep het is „licht en warmte* bij de menschen te brengen, thans zeker een „donkere" tijd, maarhierna beter en nu, nu je je zilveren jubileum viert, onze hartelijke felicitatie. DAT GAT BLIJDE GEZICHTEN! Dezer dagen is hier door Winter hulp Nederland in totaal f 2300.— uitgekeerd. BREEZAND. y DIE BOFFER NIET. Onder de schooljeugd komen vrij veel gevallen van bof voor. Geen „boffie" als je zoo iets juist met de vacantie moet overkomen. APOLLO-BIOSCOOP. Met Nieuwjaar, Zaterdag en Zon- ig weer een film, waarin Zarah Leander triomfen viert: „Verban nen". Zij speelt er de rol in van Gloria Vanc, een gevierde ster in een der Londensohe theaters en is verloofd met Albert Finsbury, even eens een bekende persoonlijkheid.. Finsbury gaat naar Australië en de afspraak is, dat Gloria hem zal na reizen. Wanneer hij echter vertrok ken is komt uit, dat hij een cheque vervalsoht heeft. Gloria neemt de schuld op zich en wordt tot zeven jaar veroordeeld. Vóór haar tijd om is, komt zij vrij, doordat een jong kolonist, Henry Hoyer, haar tot vrouw wil nemen. Op weg naar zijn boerderij vlucht ze echter en gaat naar de woning van Albert. Deze, onbekend met wat Gloria voor hem deed, staat op het punt zieh te ver loven met de dochter van den gou verneur. Zonder hem te spreken gaat Gloria weer weg. Toch houdt Albert-nog steeds van Gloria, maar wanneer ze elkaar later ontmoeten, in een obscure gelegenheid, waar Gloria zingt, vertelt ze hem, dat ze niet meer van hem houdt en waar om ze in Australië is. Zij zeggen elkaar voorgoed vaarwel en Gloria, die Henry Hoyer weer in een kerk ontmoet, stemt er dan iif toe zijn vrouw te worden. VISCHLUST. De hengelsport ver. Vischlust hield een vischwedstrijd in de Molen vaart. De uitslag was: le prijs H. Kal ter, 2e prijs J. Wiegman, 3e pr. J. Kalter, 4. J. van Wilsem, 5. P Smit, 6. Paul Winnubst, 7. Th. van Bunder, 8. A. Kossen; 9. W. A. Ran 10. P. Glim. In totaal werden slechts 14 baars jes gevangen, die ter plaatse met een weer in vrijheid werden gesteld De prijzQp' bestaande uit luxe ar tikelen, werden door den voorzitter in het clublokaal bij den heer Kos sen uitgereikt Ook de heer Telle- man, die als zoovele malen, ook nu weer surveillant was, mocht een cadeautje in ontvangst nemen. koedijk. Gerrit Kooijman speelt zijn honderdste stak „De Roos" huldigt haar lei der. De rederijkerskamer „de Roos" gaf op lsten Kerstdag in de zaal van den heer Jb. Groot te Koedijk de opvoering van „Onder één dak", van Jan Fabricius. Als bijzonder heid zij vermeld, dat dit het 100ste stuk is waaraan de heer Kooijman (regisseur) zijn medewerking ver- le'ende; hij speelde voor deze gele genheid de rol van „de Vader". Het stuk is als propagandastuk voor onverzorgde ouden van dagen overbekend. Spel en décors waren in de puntjes verzorgd. Zonder an dere spelers(sters) te kort te doen. zij speciaal vermeld het samenspel aan het slot van het tweede bedrijf van vader, dochter en zoon Wolter, gespeeld door resp. Kooijman, L. van LoenenHartland en Nic. Hartland. Ook de rol van Jan, ge speeld door P. Kok. die temidden van de volle ernst, de humor wist te brengen werd heel goed vertolkt. Aan het slot van het derde bedrijf was de mimiek van „de Vader" voortreffelijk. Zijn spel beïnvloedde alle andere medespelenden. De regisseur gehuldigd. Hierna trad de voorzitter van „de RoosV (d eheer Kok) naar vo ren en noemde dezen avond! voor den heer Kooijman een mijlpaal in zijn tooneelleven. 37 jaar geleden zijt gij bij „Cicero" in Noordschar- woude aan tooneel begonnen, later in 1921 bij „de Maskerspelers" in Bergen en nu 12 jaar geleden bij „de Roos". Nu de rederijkerskamer» een grootere toekomst tegemoet gaan, gezien de overheidsbemoeiin gen, staat nog veel werk te wach ten. Na nog enkele welgemeende woorden werd den heer Kooijman een 2-deelig boekwerk aangeboden namens de leden «n wel „De schoonheid van ons eigen land". Onder hartelijke en gevóelvolle woorden bedankte de heer Kooij man de vereeniging. Voor het laatst „bft Jaap Groot". Deze uitvoering was tevens de laatste uitvoering welke in het café Jb. Groot werd gegeven, daar den lsten Januari a.s. deze zaak wordt overgedragen aan zijn schoonzoon Jac. Schuit. 1 Jqli 1919 werd deze zaak door Groot aan vaard en het was „de Roos" die toen de eerste uitvoering er in gaf. Nieuwe bezems vegen schoon! Mogen deze jonge krachten in derdaad schoone bezems zijn in 't belang der zaak en het vereeni- gingsleven, zoodat deze zaak mo ge zijn en blijven de „hoofdherberg" der gemeente. En laat vooral zooals thans niet door een tekort aan bediening het publiek te lang verstoken blijven van eenige ver- frissching!- (Hart). SCHAKEN. Uitslagen wintercompetitie. lste klas: P. Vingerling—W. Wagemaker 01 N. VerwerH. J. Schut 0—1 C HartogJ. Visser 01 2de klas: S. BloothoofdJ. Masteling 10 S. Visser—N. van Loenen afgebr. B. StevensA. Heeman uitgest. R.3pj«iêt-C. Hartland 0-1 F. Wezel—J. Geus G—l M. Sloten—F. Turkstra rarsingerhorn.. KOLHORN. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING. Met d* Lan gedijkers naar Brabant Op den eersten Kerstdag werd vanwege den Bond voor Staatspen- sionneering in het café van den heer Groet een uitvoering gegeven waarvoor de medewerking van de arbeiderstooneelvereeniging „I.D. D.A." van Langedijk was ingeroe pen. Voorzitter Zeeman sprak een woord van welkom en een propa ganda woord uit tot een talrijk op gekomen publiek. De tooneelvereenlging I.D.DLA. trad nu voor het voetlicht met een stuk van A. J. Zoetmulder „Als stad en land elkaar ontmoeten", een blijspel in drie bedrijven. Het stuk voert ons naar Brabantsche platte land. alwaar een Haagsche jonge schilder zijn kunstgave en z'n eet lust botviert in 't plattelandspensi on van Moeder Vugs. een Brabant sche boerin en haar dochter Anne. lce. Het stuk bepleit op geestige wijze de toenadering van stad en platteland en wederzijdsche waar deering. Kees de chauffeur (Jan Slikker) is reeds op het eerste ge zicht „smoor" op Anneke en alles zou goed gegaan zijn, als niet een geldschieter, Mijnheer van Dungen (G. Roos) geregeld moeder Vugs .lastig viel over een geleend be drag. Als de nood het hoogst is, brengen echter de jonge schilder en een boer uit de buurt, die een oogje op Moeder Vugs heeft, uit komst. Een mooi stuk. dat voortreffelijk gespeeld werd. Het Brabantsch dialect, is vanzelfsprekend voor de Langedijkers niet gemakkelijk. Moeder Vugs en Anneke (mevr. Maakal—Kramer en mej. Maakal) waren hier zeer goed in en speelden uitmuntend. Het spel yan kamerlid (P. Gutter Jzn.) was zeer goed. De woekeraar had wel iets brutaler op mogen treden. De rol len zaten er goed in. Voor I.D.D.A. geldt hier „Dadde bedankt zij, da wee ge". In de pauze werd door de der tienjarige W. v. d. Klooster uit de Rijt) een harmonicasolo met zang van hemzelf ten beste gegeven. Wim speelde al heel aardig en zong heel mooi. Maar volhouden! (Oudt). Van 1 Januari ai bij waterende Sluizen. Uit. Vergadering van Dijkgraaf en Hoofdingelanden van het Heem raadschap der Strijkmolens van de Niedorperkogge op Zaterdag 27 December in de Prins Maurits al hier. Voorzitter de heer Jb. Kooij Cz., secretaris de heer S. G. Wit. De voorzitter herdenkt het ver scheiden van den hoofdingeland, den heer D. Schermer. Een circulaire van het Prov. Be stuur betréffende herziening sala ris vah de ambtenaren zal ter af handeling worden doorgegeven naar het a.s. nieuwe waterschap. Een en ander betreft voor onze Kogge thans alleen den machinist P. Smit. In verband met de ophef fing van de Kogge per 1 Jan. a.s. verzoekt de secr.-penn. hem als ambtenaar in den zin der wet wachtgeld toe te kennen. Hiertoe wordt besloten. De secretaris deelt mede, dat de rekening vermoedelijk zal sluiten met een voordceüg saldo van pl.m. f 900.— met dien verstande, dat de aanslag betreffende bijdrage West- Friesche kanalen tot een bedrag van f 1600.nog voldaan zal moe ten worden door het nieuwe wa terschap en dat nog een voorraad aanwezig is van 16000 L. gasolie, 20 ton kolen en 400 liter smeerolie rer waarde van pl.m. f 3200.Al dus geen slecht resultaat. De Voorzitter deelt mede, dat hij heripht van zijn benoeming hecrt ontvangen, als hoogheemraad vqn het nieuwe waterschap en hïferme- de aldus aan den wensch van Hoofdingelanden hieromtrent ge steld, gevolg is gegeven. In het nieuwe reglement op péil- malen is de stand voor de binnen- polders gesteld op 30 A.P. In- plaats van 28 A.P. Aldus een kleine verbetering. Hierna geeft voorzitter een kort en interessant resumé betreffende het gebeuren in de Niedorper Kn«*ge vanaf het jaar 16=6. Vervolgens 'zegt voorzitter, dat wij het betreuren, dat de Kogge wordt opgeheven, vooral ook om dat het in ons waterschap een vrij ideale toestand is en de waterstand volkomen beheerscht kan worden. Er staat, aldus voorzitter, ook veel tegenover, dat niet uit het oog verloren mag worden. Het vol tooien van het kanaal is een groo te verbetering geworden voor de scheepvaart, onze_ zuivelfabriek „West-Friesland", waar toch vele onzer ingelanden belang bij heb ben. heeft een flink en ruim vaar water gekregen en dan nog de ouderdom van de gemalen. Van alle kanten bekeken moeten #wii er toch niet al te zwaar aan tillen. We hebben thans al eens een te hoogen waterstand gehad, maar voorzitter is er van overtuigd, dal wanneer alles goed geregeld is. ook dit wel in orde zal zijn. De heer Slooves vraagt naar de vastgestelde op te brengen lasten. De voorzitter zeet, dat deze door omstandigheden nog wel aan oonige schommelingen onderhevig zullen zijn. De heer C. Schager dringt er ernstig op aan. dat de molen in den Braakpolder aangewezen wordt als noodseinmolen. Dit is volgens spr. noodzakelijk, want het water kan daar geweldig oploo- pen. Voorzitter zegt hiervan fcoede nota te zullen nemen. Burgemeester Bosma zegt dat het hem voldoende duidelijk is, dat voorzitter en secretaris in het be lang van het waterschap hun bes te krachten hebben gegeven en zeer veel voor de Kogge hebben gedaan. De leiding en ook het secretari aat hetgeen hem mede duidelijk is gebleken' uit de notulen, is, aldus spr. in uitstekende handen. Spr. brengt hiervoor dezen beiden hee- ren een hartelijk wood van dank. De voorzitter dankt den heer Bosma mede namens den secreta ris voor de waardeerende woorden tot hen beiden gericht en alle hodldingelanden voor de aangena me samenwerking. Ook dankt de voorzitter den se cretaris voor zijn uitnemend werk en voor zijn activiteit terzake de brandstoffen voorziening van de laatste perioden. Na nog een woord van dank te hebben gericht aan het adres var den machinist P. Smit, welke hij schetst als een uitmuntend ambte nara, sluit voorzitter voor het laatst de vergadering van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Niedorperkogge, dat oer 1 Januari 1942 zal zijn ingedeeld bij het Hoogheemraadschap D_e Uit- waterende Sluizen. Na het officieele gedeelte wordt den heeren een afscheidsdiner aan geboden. hoogwoud. „STAATSPENSIOEN' HEEFT GROOTE PLANNEN. De afd. van den Bond voor Staats- pensionneering hield een algeraee- n© vergadering ten huize van den heer K. Visser aan de Langereis. Met een optimistisch woord opent de heer D. Olie als voorzitter de vergadering. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental met twee is verminderd. De ontvangsten heb- bep bedragen f 56.46 en de uitga ven f 38, alzoo een batig saldo van f 17.46. De heeren P. de Wit en C Benit hebben de rekening in debeste orde bevonden. De heeren D. Olie en Tj. Groot werden vervolgens wederom tot bestuurslid benoed. Win terp rop agenda. Het bestuur wil den band tus- chen bond en leden nog hechter maken. De vergadering schaarde zich achter de voorstellen van het bestuur ,dat met groote plannen voor den dag kwam. Het moet een avond worden vol afwisseling, waar in de eerste plaats het pro- pagandawoord nummer één is en daarnaast elk wat wils. Dat 't iets goeds zal zijn, daar staat het vol ijverig bestuur van de afd. haar le den wel borg voor! AARTSWOUD. «HET PAARD VAN TROJE." Eersten Kerstdag was de traditio- neele uitvoering van de Hoop. De zaal van Visser was propvol. Opge voerd werd: „Het paard van Troje" De rollen zaten er goed in en er werd vlot gespeeld. Het publiek ging voldaan huiswaarts. Het was een zeer geslaagde avond. warmenhuizen. EEN MOOIE NUTSAVOND. Voor een eivolle zaal werd na mens het Nutsdep. afd. W.huizen op 2den Kerstdag een uitvoering gegeven in zaal Slikker. Voorzitter heette speciaal wel kom mevr. Julia de Gruyter en de Xeugdaccordeonclub uit Heerhugo- waard, o.l.v. mej. Annie Kostelijk. Het programma ving aan met een viertal nummers accordeonmuziek. Deze fijne muziek bracht onmiddel lijk al een aangename stemming. Mevr. Julia de Gruyter heeft met een viertal voordrachten in het Vlaamsch ons op meesterlijke wijze van haar kunst laten genieten. Vervolgens werden nog enkele nummers gegeven door de accorde onisten, solo's, samenspel en zang Het spel, dat zij ons hebben laten hooren, was keurig en daarvoor een woord van lof aan onze Annie met haar ensemble. Mevr» de Gruyter en mej. Koste lijk werden door den voorzitter bloemen overhandigd. (Rempt). sint maarten. POLITIE. Gevonden: een moltondweil. til. bij de gem.pol. WERKVERRUIMING HEEFT SCHRALE KLANDIZIE. In de werkverruiming alhier zijn momenteel 2 personen werkzaam; in de steunverleening is niemand opgenomen. MOOIE MEEVALLER. De burgemeester alhier heeft van het provinciaal bureau voor Win terhulp Nederland de mededeeling ontvangen, dat ter uitkeering in December alsnog een bedrag van f 400 is beschikbaar gesteld. ACHTER DE MOLLEN. De heer P. Slot alhier, heeft van den commissaris dezer provincie een vergunning ontvangen tot het vangen van mollen. z1jpe. OUDE SLUIS. OP T KANTJE AF. Het spel was best! De tweede Kerstdagavond is wel besteed door de talrijke toeschou wers en hoorders van de komedie in drie bedrijven door Jan Fabrici us, welke de tooneelclub „Apimo" opvoerde in de zaal van den heer Joch. Kreijger, die tot de laatste plaats bezet was. Enkele Vroolijke Vinken onder leiding van den heer Jn. Slikker Kz. verzorgden op zeer verdienstelijke wijze het muzikale gedeelte. De titel van voornoemd tooneel- spel „Op het kantje af" geeft heel juist weer, hoe twee huwelijken op het uiterste randje van scheiding weer in goede banen worden ge leid en mevr. G. Silver—Smit wist haar belangrijke rol in deze oplos singen uitnemend en levenswaar te vervullen. Ook mevr. A. Bijlsma- Perk speelde haar mooie kluchtige, wufte rol uitstekend, trouwens alle dames en heeren vervulden hun rollen zoo, dat de stilte in de meer dan volle zaal opmerkingswaardig den heelen tijd gehandhaafd werd. Mevr. W. Pool, die regie en grima- ge verzorgde, kan hoogst' voldaan zijn over het effect, dat ze bereik te. Dit perfect gespeelde tooneel- spel zal nog herhaalde malen ten tooneele worden gevoerd, het zou zonde zijn van alle moeite en zorg daaraan besteed, als het tot dezen éénen keer beperkt bleef. (H. Jippes) SCHAGERBRUG. KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris voor den Boschbouw en de Houtteelt, heeft den heer D. Veeter alhier onthef fing van het kapverbod verleend voor het vellen van 2 iepen achter diens woning, zulks piet bepaling, dat met 2 vruchtboomen word© herbeplant BURGERBRUG. „ALS EEN KWARTEL..." In de zaal van den- heer Lange dijk werd 2en Kerstdag door de tooneelver. TAVENU-opgevoerd het blijspel: „Als een kwartel". Deze opvoering is zeer goed geslaagd, er werd vlot en mooi spel gegeven. Dat het stuk en spel zeer goed vol deden, bleek wel uit de vele lach salvo's en het applaus dat.na elk bedrijf opklonk. De zaal was eivol. Al met al een mooie avond, zoowel voor het pu bliek als voor de vereeniging. (Veuger). harenkarspel. BURGERLIJKE ST£ND. over de maand Nov. 194L Geboren: Nicolaas Anthonius, z. v. Nicolaas Dekker en»van Ttheodo- ra Maria Mooij; Michaël, z. v. Dirk Pankras en van Catharina Tol; Petrus Cornelis, z. v. Cornelis En- tes en van Alida Elisabeth Hoedjes; Gerardus Theodorus, z. v. Sybelt Bleeker en van Dieuwera Maria Stoop; Afra Brigetta Maria, d. v. Lourencius Groen en van Anna Johanna van Langen; Agatha Geer trui da, d. v. Arie Glas en van Anna Roozendaal. Qverleen: Jan Glas, oud 78 echtg. van Neeltje Hartman. Gehuwd: Antonius Johannes Val len en Anna Catharina Tesselaar; Simon Bruin en Anna Stoop. Vertrokken personen: A. G. Ko- ridon en gezin naar Schagen; M. J. Pronk en echtg. naar Warmen- huizen; Margaretha Meester naar. Koedijk; A. G Tesselaar naar Gaas- terland; Johanna Meester naar Langedijk; Nicolaas Klok n. Scha gen. Ingekomen personen: Janna Ma ria Verstraten van Alkmaar; Johan na Bakker van Langedijk; Simon Bruin van Langedijk. DIRKSHORN. EN NU: STEEDS HOOGERI In de afgeloopen week is men alhier tot oprichting van eenzang- vereeniging gekomen. Het bestuur is voorloopig samengesteld uit de dames C. M. Dam en A. v. d. Laan en de heeren G. Gildemeijer, D. Nierop en W. 1)61. De contributie werd reeds vastgesteld, terwijl man zich inmiddels met een te benoe men directeur in verbinding heeft gesteld. De naam der vereeniging is „Excelsior". TUITJENHORN. ONGEWENSCHTE WARMTE. Gistermorgen brak brand uit op zolder bij de Gebr. Broersen te Tuitjenhorn. Gelukkig werd het gevaar spoedig ontdekt en kon 't vuur gebluscht worden. De scha de i6 slechts gering en wordt door de verzekering gedekt. alkmaar. BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Alkmaar heeft o.a. de volgende besluiten ge nomen: a. tot benoeming van den heer P. Rijswijk te Hoorn tot vakonderwij zer in de lichamelijke oefening aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs; i tot vaststelling van nieuwe sala risregelingen voor het gemeenteper- 'soneel,/ verband houdende met de intrekking der op 1 Febr. 1936 in gevoerde korting van 5 pet.; Tot opheffing der bterekkingen v. directeur der gemeentereiniging en directeur der plantsoenen en der algemeene ^begraafplaats met in gang van 1 Januari 1942. heerhugowaard. DOOR DUISTERNIS KOPJE ONDER. Door de diepe duisternis misleid geraakte de dienstbode van den heer Slendebroek terwijl ze «zich naar haar werk begaf, op den hoek van den Rustenburgerweg Middenweg met haar fiets in de sloot. Gelukkig kwam er spoedig hulp opdagen die het slachtoffer op het droge bracht. OPRIT NAAR NIEUWEN WEG BERIJDBAAR. De oprit naar den nieuwen weg, die de verbinding met Alkmaar vormt, is thans ook vanaf den Huijgendijk berijdbaar en voor het verkeer opengesteld geworden. De asfalteering v$n dit gedeelte zal naar we vernamen, nog wel eeni- gen tijd op zich laten wachten. ONDERHANDSCHE VERKOOP. De heer P. Feld, Obdam. heeft bij onderhandschen verkoop een perceel tuingrond, groot 31 Are velegen onder de gemeente Heer- hugowaard. aan den voet van den Hensbroekerweg, overgedaan aan den heer K. Verdwaald te Hens broek. wteringen: WEG ZAKLANTAARNS. Van verschillende personen, die des avonds hun zaklantaarn ge bruikten, welke wit licht uitstraal den, zijn deze door de -politie afge nomen.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5