De Führer - de toekomst De zeek tegen den gewezen kapitein der matiniers P. 1. ven der Ende Luchtroovsrs H01TIKA J (Vervolg van pag 1) De Engelschen, die Duitschland wilden bestrijden in een oorlog op twee fronten, zien zich thans in een oorlog op drie fronten ver wikkeld. Op het eiland zelf houdt I n vrees voor een invasie een ioenenleger vast dat machte- s staat tegenover den n'euwen West wal 1 aan de kust van Europa In Cyrenaica zou, wanneer de ge gevens van de Britsche propagan da juist zijn, hetgeen wij ditmaal willen hopen, een millioen sol daten met het bijbehoorende mate riaal het resteerende Engelsche leger, naar gezegd wordt in het veld gebracht zijn. Het eerste suc ces was het v e rl i es van eenige generaals, wien de opperbevelheb ber achternagezonden werd. Thans hebben de Britten weliswaar eeni ge duizenden vierkante kilometers woestijn bezet, zij moesten echter over deze stepnen. als basis voor de Duitseh-Italiannsche stellingen, blootgesteld aan dc aanvallen der verbonden luchtstrijdkrachten, steeds nieuwe reserves aanvoeren om dan tenslotte toch slechts vast te zijn geloonen op een neventoo- neel van don oorlog, dat het mili taire dilettantisme van Chürchill heeft uitgezocht en dat aan den kant der spilmogendheden welis waar in kwaliteit uitmuntende, numeriek echter geen gewicht in ■de schaal werpende krachten bindt Ieder man en iedere tank. d:e aan Britsche zijde hier in het veid wordt gebracht, mankeert od het ooeenblik in ieder geval in Oocf-Azië. Het is een van de bijzonderhe den van dezen oorlog, in tegenstel ling met den wereldoorlog 1914— 1918, dat de geyechten niet zooals toen in het hart van Europa en in de vitale nabijheid van het Duit sche rijk, maar in de voor Europa gelegen ruimten worden uitgevoch ten. Echter in gebieden, waarin het risico van het succes geheel ten laste komt van het Britsche wereldrijk! I)e opmarsch der Brit sche troepen van Sidi el Barani tot Benghasi is voor de eindbeslis sing zonder beteekenis. Mochten echter eens de divisies der spil mogendheden vanuit Sidi el Bara ni een even verren opmarsch naar het Oosten inzetten, dan is de slag ader van het Britsche wereldrijk getroffen. De strijd om Singapore is nu geheel de strijd om de cen trale machtspositie, die het hart van het Britsche wereldrijk, In- dië namelijk beschermt. De volksche basis van En geland is veel te smal om op al deze oorlogstooneelen te land en in de lucht en boven dien voor de voor he-t voeren van dezen oorlog voor Enge land onvoorwaardelijk nood zakelijke vloot en tenslotte voor de even noodzakelijke hcwapeningsindustrie de noo- dige manschappen en men- schen op den duur ter beschik king te stellen. De gekleurde hulotroenen begin nen echter, naar uit de laatste be richten ontleend kan worden cn zooals bij oorlogshandelingen van dezen duur en hardheid niet an ders te verwachten was, te versa gen en zich te keeren tegen hun Britsche drijvers. {"\OIC de Vereenigde Staten, die na het aanmatigende, politieke en militaire dilet tantisme van hun president Roose- velt door hun optreden den oorlog beslissen en den vrede naar hun goeddunken verdeelen wilden, zien zich met toenemend ongenoegen gewikkeld in een oorlog op twee fronten, waarvan het eene door de Japanners met doelbewuste zeker heid wordt geliquideerd. Het zal niet lang meer duren, dan zal Roosevelt op zeer drastische wijze door de ontwikkeling van den toe stand in Oost-Azië. teruggebracht zijn tot de wijze beginselen van een van zijn voorgangers. Monroe, en de Amerikanen beperkt zien tot Amerika. De Sowjets. deze angstwekkend bewapende oorloeslegenstanders. hebben in hoofdzaak hun in tiental len jaren van heerediensten bijeen gebrachte wapens en het millioe- nenaanfal van hun geoefende sol daten verloren. Hun zijn ook min stens de helft van hun menschen- reserves, hun industrieele instal laties en hun ontgonnen grondstof- fenbronnen afgenomen. Vooral ont breken de graangebieden der Oe- kraine, zonder welke een verdere mobilisatie der Bolsjewieken voor leger en industrie op den duur niet mogelijk is. Het militaire en eco nomische machtsapparaat der Sow jets is zoo kapot geslagen, dat het reeds thans geen factor meer vormt voor een actieve oorlogsvoering, on geacht de gebeurtenissen, die in het voorjaar te verwachten zijn. Bij de jongste conferentie in Washington is ter versterking van het aanzienlijk geschikte vertrou wen niet alleen last gegeven tot het houden van een biddag, maar ook gewezen op de reserves aan men- schen én grondstoffen, die de we reldcoalitie van het kapitalisme en bolsjewisme ter beschikking zou den staan. EEN overzicht over de krachten ten van de spilmogendheden en haar bondgenooten wijst uit, dat thans, na het toetfeden van Japan tot dezen wereldoorlog, ons front wat betreft tot optreden bekwame troepen in aantal naar alle waar schijnlijkheid permanent, in oor logservaring echter in ieder geval belangrijk superieur zal blijven en het niet noodig heeft een kolonel der cavalerie tot chef van het de partement van marine te maken. Wat echter de economische capaciteit betreft, het aantal werkende handen en industrieele in stanties, die den spilmogendheden in de door haar gecontroleerde ge bieden dus practisch geheel Eu ropa een Oost-Azië ter beschik king staan is thans grooter dan het a*antal, waarover Engeland, de Ver eenigde Staten en de nog onbezette Sowjetgebieden inderdaad als tot actie in staat beschikken. Rekening houdende met de waarschijnlijke ontwikkeling in het Oosten van Eu ropa en in Oost-Azië, het op de knieën houden van Engeland en de door de deelneming aan den oorlog noodzakelijk geworden be wapening der Vereenigde Staten, bijna van het nulpunt af, zal deze superioriteit naar alle waarschijn lijkheid effectief blijven. Het Duitsche leger heeft in den zomer van 1941 het resultaat van een bewapening, die onge veer 20 jaren heeft geduurd met onderdrukking van de meest primitieve levensbehoeften van een volk van 180 millioen, ver nietigd. De geheele en nog belangrijk op gevoerde bewapeningsproductie van alle vijandelijke staten is niet in staat in de eerstvolgende jaren de zen overvloed van wapens te ver vaardigen, die in handen waren van geoefende millioenenlegers, waarmede de soldaten van Duitsch land en zijn bondgenooten in nau welijks een half jaar hebben afge rekend. Onze productie wor^t dage lijks grooter en beter. De productie der Ver. Staten, moet nog eerst op gang gebracht worden en moet alle productiemoeilijkheden doormaken, die een dergelijke reorganisatie in den weg staan. Vooral moet echter worden afgewacht hoe de bevolking van dezen nog nooit aan een ern stige beproeving blootgestel den staat zal reageeren op de economi sche en militaire eischen van een dergelijke bewapening en mobilisa tie. Aan grondstoffen is de ruimte, die thans in het opnieuw in opbouw zijnde Europa en die reeds op dit tijdstip Japan ter beschikking staat nauwelijks af-mer dan de ruimte, waarvan Engeland en de Ver. Sta ten zeker zijn. De beslissende pro ductiegebieden van grondstoffen in Zuid-Oost-Azië zullen volgens den loop der dingen birinen afzienbaren tijd niet 'meer den tegenstanders ten goede komen, maar in toene mende mate de economische basis der partners van de spil versterken EZE oorlog met zijn bijzondere omstandigheden, door de- uit gestrekte gebieden, waarin hij ge voerd wordt en vooral tegen de ons in diepste wezen vijandige tegen standers, valt buiten alle gebruike lijke normen. Wij vermogen slechts aan te voe len, wat het lot ons geschonken heeft, toen het aan ons in onzen Führer het genie van den groot sten staatsman en den grootsten legerleider heeft gegeven. Wij, na- tionaal-socialisten, wisten dit, daar voor zijn wij aangetreden en daar aan hebben wij geloofd. Het Duitsche volk ziet rustig ernstig en werkzaam tegemoet de beproevingen, die maar kun nen komen. Wij allen leven met de ge vechtshandelingen van onze soldaten mede. En het is goed zoo! Deze strijd brengt 't Duit sche volk zijn wereldbetekenis. Deze moet met laatsten krach ten veroverd worden. Dan zul len komende generaties dat weten te behouden en steeds bereid zijn opnieuw te verove ren, wat thans door den Füh rer en de door hein opgeroe pen krachten aan het volk en aan alle volken van het Ger- maansche Europa in wapen- en lotgemeenschap met het Ita- liaansche en het Japansche volk en onze andere bondgenooten tot stand wordt gebracht. IT gebod van het lot, dat wij Duitschers en onze reeds tot nieuw volksleven ontwaakte vrien den in vastberaden optreden op volgen, is tevens de categorische imperatief voor de houding van al degenen, die zich nog onvoor waardelijk willen beschouwen als in verhouding van vijandschap tot en bezet door ons. Pogingen en ge dachtegangen, die in deze, alle terreinen van het menschelijke le ven omvattende worsteling de te genpartij op welke wijze ook steu nen .kunnen niet geduld worden, ook dan niet wanneer het hierbij om vroegere, zij het ook intusschen tot formules geworden 4 tradities gaat. De bestaansbeveiliging bin nen het hestek van de aanwezige mogelijkheden is gegeven voor degenen, die helpen de economi sche taak ten uitvoer te leggen, die aan ieder afzonderlijk land is gesteld. Politieke verantwoorde lijkheid kan echter slechts hij dra gen, die in het militaire of burger lijke bestek optreedt als strijder voor het nieuwe Europa. Al het overige interesseert ons niet. In dit iand hebben zich reeds ruim honderd duizend personen ge schaard in het front van het nieu we Europa, ruim tien duizend tre den op in het groote front van de tot ophouw bereide volken voor een nieuw Europa, in het grijze eerekleed van het groote leger met de kenteekenen van Nederlan der. De beslissing voor de wereld is gevallen. Het jaar 1942 be gint. Alle dagen nu en bij iede- de aanleiding, die ons ernstig of blij in beweging brengt, snellen onze gedachten naar de Führer, zöo ook op den eersten dag van het nieuwe jaar. Mijn gelukwensch voor hetgeen beleefd en ontvangen is. Het komt uit het diepst van het hart en omvat allen die trouw den Führer volgen. Hem is al les gegeven. Den Führer Heil! VERDACHTE TER BESCHIKKING VAN DE REGEERING GESTELD TER BESCHERMING DER GEMEENSCHAP. 'sGRAVENHAGE. 30 Dec. De behandeling van de zaak tegen den gewezen kapitin der mariniers P. J. van der Ende, in hooger beroep heeft aan het Vredesgerechtshof de overtuiging gegeven, dat de begane feiten aan den verdachte Van der Ende wegens ziekelijke storing zij ner geestvermogens niet kunnen worden aangerekend, zoodat hij des wege niet strafbaar is. In afwijking van het vonnis der arrondissementsrethtbank te 'sGra- venhage, waarbij de onmiddellijke invrijheidstelling van den verdach te werd bevolen, heeft het Vrede gerechtshof echter in het belang der openbare orde het noodzakelijk geoordeeld den verdachte ter be schikking der regeering te stellen, ten einde van harentwege te wor den verpleegd. Het Hof heeft dezen maatregel gegrond op de overwe ging, dat het in verband met de huidige bewogen tijdsomstandighe den zeer wel 'mogelijk is te achten, dat verdachte opnieuw in een situa tie zou kunnen geraken, waarin hij gevaar voor de volksgemeenschap zou kunnen opleveren. Italiaansch Weermachtbericht SCHERPER STRIJD BIJ SOLLOEM. Aan het front van Sólloem valt een verscherping van het weder zij dsche artillerievuur waar te ne men. Een aanval van pantserwa gens op de vesting Bardia is af geslagen. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben met goed resul taat troepenconcentraties en strijd middelen van den vijand gebombar deerd. Er werden luchtaanvallen ondernomen op Tripolis en Zuara. Eenige slachtoffers en lichte scha de. Engelsche vliegtuigen hebben bri santbommen laten vallen in de om geving van Athene, zonder eenig gevolg. Een vijandelijk convooi werd ter hoogte van Cyrenaica door Duitsche vliegtuigen achterhaald, die herhaalde malen een torpedo jager een een koopvaardijschip trof fen. Adelaars en tropische stormen... Japansche piloten boven de „Groene Hel." In een door de „Tokyo Asa- hi Sjimboen" gepubliceerd verslag van het front op Ma- lakka worden de moeilijkhe den geschetst, welke de Ja pansche troepen bij hun op marsch te overwinnen heb ben. Deze opmarsch, aldus het verslag, gaat door een on afzienbare „groene zee", het oerwoud, dat hier en daar door uitgestrekte rubberplan tages onderbroken wordt. De bijzondere moeilijkheden, waarmede vooral de vliegers te kampen hebben en die dikwijls grooter zijn dan het bedwingen van den vijande lijken tegenstand, worden ge vormd door de onverwaïhts optredende tropische winden en de adelaars, die hier in groote zwermen voorkomen. Deze roofvogels storten zich van voren op de vliegtuigen en geven de vliegers veel te doen .De verraderlijke win den worden soms boven ge bieden van een honderd vierkante kilometer aange troffen. De eigenlijke strijd speelt zich telkens af om dc beheersching van de weinie beschikbare wegen. De vij and, die alle bruggen ver nield heeft, legt hierbij heel wat moeilijkheden in den weg, doch geleideliik vallen ook de zeldzame verkeers wegen en de vïiandeli'l.e steunpunten in Japansche handen. DE VAN 128. Ja hoor, het was hun eigen toestel! Piet herkende het duidelijk. Maar hoe kwam hij ooit weer aan boord. Dalen was hier op den heuvel met al die ste kelige gewassen onmo gelijk, en er viel ner gens een effen grasvlak te te ontdekken. Wat vlogen ze nu laag! Op een zag Piet iets als een touw onder aan 't toestel hangen. Een touwladder scheen het wel te zijn. Voor zeep bon 194 Bon L textielkaart voor scheerzeep. Gedurende het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Jan. a.s., geeft de met „194" genummerde bon van de bonkaart „Algemeen", alsmede de met „F-zeep" gemerkte bon van de zeepkaarten P en Q, welke respec tievelijk ten behoeve van kinderen beneden den leeftijd van twee jaar en van een leeftijd tusschen twee en acht jaar zijn uitgereikt, recht op het koopen van: hetzij 150 gram toiletzeep (samen stelling van na 1 Sept. 1940) hetzij 90 gram huishoudzeep hetzij 200 gram zachte zeep (sa menstelling van vóór 1 Jan. '41) hetzij 150 gr. zachte zeep (samen stelling van na 1 Jan. 1941) hetzij 100 gram zachte zeep (samen stelling van na 31 Aug. 1941) hetzij 250 gram zeeppoeder hetzij 540 gram waschpoeder. Stukken huishoudzeep van 120 gr., welke nog in omloop zijn, mo gen tegen inlevering van één bon worden uitverkocht. Gedurende bovengenoemd tijd vak geeft de met „F-toiletzeep" ge merkte bon van de zeepkaart P, welke aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van de oude samenstel ling. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet ge kocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van wassehe- rijen. De bestaande regeling voor wasscherijen blijft van kracht. Scheerzeep. Voorts* geeft de met „L" gemerk te bon van de textielkaart, welke is uitgereikt aan mannen en jon gens, die zijn geboren vóór 2 No vember 1926, gedurende het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 April 1942 recht op het koopen van 50 gram scheerzeep of één tube dan wel ééri pot scheercreme. BOTER OF GESMOLTEN RUNDVET Voor houders van vetkaarten Van 15 t.m. 23 Januari a.s. zal voor de houders van vetkaarlen ge legenheid bestaan om met de bon van de vetkaart, welke voor ge noemd tijdvak zal worden aangewe zen, namelijk „03", gesmolten rundvet te koopen, in plaats van boter. Zij, die van deze mogelijkheid gebruik willen maken, dienen in 't tijdvak van Woensdag 31 December a.s. t.m. Zaterdag 3 Januari a.s. de met „03" genummerde bon van de vetkaart bij hun slager in te leve ren, waarbij zij een ontvangstbe wijs kunnen verlangen. Per twee bonnen wordt een rant soen, dat is 200 gram vet, beschik baar gesteld. De prijs bedraagt 25 cent per rantsoen van 200 gram. Degenen, die ook ditmaal boter wenschen te betrekken, dienen hun bonnen als gewoonlijk gedurende de geldigheidsperiode, dus van 15 Januari t.m. 23 Januari a.s. bij den winkelier in te leveren, waarbij de gebruikelijken reductie zal worden verleend. Van alles wat uit dorp en stad Kerk afgebrand. De Ned. Herv. kerk te Siegerswoude in Friesland is Zondagnacht door brand ver nield. Niets kon worddn gered. Men denkt aan kortsluiting of vuur in een stoof. Doodelijke ongevallen. Te Am sterdam zijn gisteren vele ongeluk ken gebeurd, waarvan twee met doodelijken afloop. Een 45:jarige fietser viel, kreeg een schedelbreuk en overleed ter plaatse. Een jongen klom op een wagen, viel er af, raak te onder de wielen en was op slag dood. Cafébezoeker raakte f 1200 kwijt. Een cafébezoeker te Hengelo is f 1200 ontstolen. De dader werd spoedig opgespoord. Men vond nog f 1000 in een bedstee verborgen, de rest is nog zoek. Psendo-controleur. De Amster- damsche politie zoekt naar een jongmensch dat zich voor „bonnon controleur" uitgaf en bij een bak ker een hoeveelheid bonnen in be slag nam, die naar hij zeidc ver- valscht waren. De bonnen waren echt, de controleur niet..,. De wereld in weinig woorden fcaar Berlijn ontboden. De Duitsche ambassadeur in Argenti nië is naar Berlijn ontboden om rapport uit te brengen. Bezoek aan Pétain. De Ameri- kaansche ambassadeur, Admiraal Leahy, is door Pétain ontvangen. In Kransche politieke kringen is men van meening, dat Leahy zich tot Pétain heeft gewend we gens de bezetting van St. Pierre en Miquelon door Gaullisten. Koudegolf in Spanje. In Ara- gon woedt een koudegolf Een tem peratuur van zestien graden onder nul is waargenomen te Calatayud, waar de bevolking zonder water zit, daar de leidingen bevroren zijn De overvloedige sneeuwval belem mert het verkeer in de streek. Gandhi. De Britsche berichten dienst meldt, dat Gandhi het al- Indisch congres schriftelijk heeft verzocht hem te ontheffen van de leiding van het congres, daar hij zijn politiek van burgerlijke onge hoorzaamheid wensrht voort te zetten. Het congres heeft zijn ver zoek aap va ar d. Bommen op Zweedsch gebied. Een vliegtuig van onbekende natïo naliteit blijkbaar een Engelsch heeft op Zweedsch gebied in de omgeving van Ucklum, tusschen Goeteborg en Uddevalla, Zondag avond vier bommen laten vallen. Deze kwamen ten zuiden van de kerk van Ucklum tot ontploffing. Spaanscbe ministerraad bijeen. De Spaansche ministerraad zal heden bijeenkomen. Men hecht aan deze bijeenkomst groote betee kenis. Stalin door Roosevelt uitgenoo- digd. Volgens een radiobericht uit New York heeft president Roo sevelt Stalin uitgenoodigd tot een bezoek aan Washington. Critieke toestand in Egypte. In toonaangevende Egyptische kringen wordt er den nadruk op gelegd, dat de levensmiddelenvoor ziening van de Egyptische bevol king reeds zeer critiek is. Niette genstaande dat heeft de Engelsche regeering levering van nieuwe hoeveelheden graan geëischt. DE CHINEESCHE VERLIEZEN. Volgens een ededeeling van ko lonel Ohira. den chef van de afd. leger van het Keizerlijk hoofdkwar tier, hebben de tropen van Tsjdeng king in den tijd van Januari tot October van dit jaar 329.927 doo- den verloren. 94.826 krijgsgevange nen werden door de Japanners acmaakt. De Chineezen verloren een groote hoeveelheid wapens en munitie. Daaronder bevonden rich 637 .stukken geschut. 3441 machine geweren en 91.386 geweren. Ohria deelde verder mede. dat gemiddeld per maand 2000 ge vechten tusschen Japanners en Tsjoengkingtroepen voorkwamen. In dezelfde periode bedroeg het Japansche verlies 9.527 dooden. ENGELSCHE VRAGENLIJST. Maar. zonder antwoorden- Garvin geeft in de Londensche „Observer" een overzicht van de huidige situatie in de volgende be woordingen: Zoo lang het voorloopig opge schorte herstel van de macht der geallieerden in het westelijk deel van de Stille Zuidzee niet is vol trokken, is het niet mogelijk de rampzalige gevolgen van den schit terenden blikseinoorlog der Japan ners te beperken. Hoe kunnen wij het snelle tempo van den opmarsch vertragen! Hoe kunnen wij de snel Ie uitbreiding van hun overwinnin gen beletten? Dit is een dringende vraag, Wat zijn onze militaire machtsmiddelen? Kunnen wij van Voor-Indië en Burma uit door Thai land aanvallen? Kan Rusland de militaire verantwoordelijkheid voor den Kaukasus overnemen en daar door sterke strijdkrachten van het Britsche rijk in het Midden-Oosten vrijmaken voor den strijd verder naar het Oosten? Deze en vele an dere vragen drukken op de oorlog voering van het zeer verspreide en overal bedreigde Britsche rijk. Ds strijd in Oost-Azië Blokkade van HawalL Het hoofdkwartier heeft gister avond bekend gemaakt, dat Japan sche duikbooten in grooten getale aan de kust van den StillenOce- aan opereeren en met de feitelijke blokkade van de Hawaii-eilanden zijn begonnen. De strijd in China, De Japansche troepen, die van Kingmen in de westelijke provincie Hoepeh uit een nieuwen opmarsch zijn begonnen en opereeren tegen de gereorganiseerde 56ste en 37ste di visie van het Tsjoengkingleger, hebben volgens Domei Lackiatzi in het noordwesten der provincie An- wei veroverd. Een andere Japan sche formatie heeft Maandagavond Kwan Jineze aangevallen, dat op 20 km. ten noorden van Tangjang j'n de westelijke provincie Hoepeh is gelegen, en is opgerukt tot Soen- moticn en Liaokiae. Naar Domei uit Malakka meldt, hebben de Chineesche vereenigin- gen in de door de Japansche strijd krachten bezette Maleische staten Kedah, Perak en Kelanlan zich bij de Nanking-regeering aangesloten. Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de gouverneur der Straits Settlements de vrouwen op Malakka opgeroepen aan de verde diging deel te nemen. Volgens een extra-bericht van Reuter uit Singapore is daar het standrecht afgekondigd. Interessant is het bericht van den Ti mescorrespondent uit Singapore. Hij meldt, dat Engeland reeds in 1939 met de Chineesche regeering te Tsjoengking onderhandelingen heeft gevoerd om 250.000 gedrilde Chineesche soldaten ter versterking van de garnizoenen naar Voor-In dië, Burma en Malakka te zenden. Thans wordt in Engeland een po ging in dezelfde richting gedaan. ALGEMEENE DIENSTPLICHT IN CANADA? STOCKHOLM, 30 Dec. (D.N.B.) Chürchill heeft tijdens zijn verblijf in Ottawa, naar de Londensche correspondent van' „Nya Dagligt Allehanda" meldt, onderhandelin gen gevoerd met Mackenzie King omtrent een grootero inlijving van Canadeesche formaties in het Brit sche leger. Waarschijnlijk zal een soort algemeene dienstplicht in Ca nada worden ingevoerd. P.T.T, op Nieuwjaarsdag Eén briefbestelling. Op nieuwjaarsdag hebben de Post- Telegraaf- en Telefoonkanto ren dienst als op Zondag. Sommige telegraaf- en telefoonkantoren zijn op dezen dag nog een uur boven dien geopend. In het geheele land zal één briefpostbestelling worden uitge voerd .alleen in de grootste steden zal een extra tweede bestelling plaats vinden. De buslichtingen worden op 30 en 31 December en op 1 Januari geregeld overeenkomstig de be hoefte. Nadere inlichtingen verstrekken de kantoren. DE FAMILIEBERICHTEN NAAR NED.-INDIë. De persdienst van den Ned. Om roep meldt: Vanavond zal in de rubriek „Spie gel van den dag" van 19.20—19.30 uur over den zender Hilversum 1' een reportage worden gegeven over de behandeling van de ingekomen familieberichten, bestemd voor Ne- derlandsch-Indië en de uitzending van deze berichten. In een vraaggesprek met den chef der reportago-afdeeling, den heer Wybrands Marcussen, wordt door den heer H. M. C. Uchroeder van den persdienst van den Neder- landschen Omroep een overzicht gegeven over de wijze, waarop de tallooze brieven zijn behandeld en hoe de uitzending plaats heeft ge had. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. Wnd. Hoofdred.: R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen. - Fred. Groot, Schagen. Alg. reportage. Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2