HOEST? SUccpfi&fitigttuz! helpt snel en zeker! Moederliefde wreed miskend DE LANGEDIJKER GROENTEN VEILINGEN Per flacon fl. 1.15 Bij apoth. en drog. Voor den politierechter LAAT HU MAAR EEN JAAR ZITTEN, T IS TOCH OORLOC De jeugdige C. V. uit Den Hel der was niet zóó grootsch op z'n' fijne glacé-handschoenen, waarme de hij voor de heeren verscheen, of hij had 'ze in November een paar keer van z'n lange vingers getrok ken om in zijn kosthuizen te ste len als een raaf. De Tessélaar Beü- kema miste f 55.en 4 strengen wol, zijn plaatsgenoot van den Hoek, werkschoenen, verf, een too- verlantaarn en films, 't Was alle maal voor moeder geweest, ver klaarde de verdachte. Van de wol en 't geld werd geloofd, van de verf en de tooverlantaara minder. Er werd drie maanden gevange nisstraf geëischt en prompt een traan geplengd. Drie maanden in de nor, dat was jniet goed voor moeder, voor de ze nuwen, sprak de zeer liefhebbende soon. Wat wil jij dan, vroeg de politie rechter, zichtbaar aangedaan. Jeugdgevangenis, steldé verdach te voor. Maar dat kan niet minder dan een jaar, verbaasde" zich de politie rechter. Hindert niet, 't is tóch oorlog, zei .verdachte toen. Is dat wèl goed voor moeders ze nuwen? Twee maanden gevangenisstraf. En of mijnheer ae rechter nu zor gen wou, dat 't niet in de krant kwam, dat zou moeder zoo néér Vinden. Mijnheer de rechter wees naar de -persplank, waar men ontzet over zooveel gemis aan inzicht in rechter lijke waardigheid en journalistiek van de zijde v. verd. eenparig van ineen sohudde. Immers, recht voor allen aan de groene tafel, en ieder zijn stukje aan de persplank. Men moet tenslotte ook aan de enkele onschuldigen denken... Onveilige geleide. A v. K. van Texel had het leelijk versierd, hij had een dronken eiland genoot naar huis getransporteerd, maar hem meteen f 44 ontfutseld. Een flinke, handige werker, maar ruw en onverschillig noemde de re- classeeringsambtenaar hem en de rechtbank was het er over eens dat deze jongeman ijverig bezig is zijn toekomst te vergooien. Ter correctie vroeg de officier 2 maanden gevan genisstraf, de politierechter vol stond met zes weken. Gevaarlijk gedoe. Het eenige motief dat de arbeider J. G. uit Wieringermeer kon aan voeren, was dat zijn vrouw pas een kleine had gekregen, toen de poli tierechter hem vroeg waarom hij het dijkmagazijn van de Wieringer- meerdirectie in den nacht van -18 October had opengebroken. Zijn maat, die hem geholpen had, de arbeider S. K. kwam er rond voor uit, dat het hem alleen om de f 50 belooning te doen was geweest, die zekere van der Schaaf had uitge loofd voor ieder der mannen, wan neer zij zijn in beslag genomen wagen uit het magazijn haalden. Het was met dien wogen een vreemd geval, hij was geladen ge weest met smokkelwaar, en op bevel van <te Duitsclie weermacht in het magazijn neergezet. De onvoorzich tige arbeiders, van wie natuurlijk werd aangenomen, dat zij het goed wisten, waarom v. d. Schaaf niet over zijn wagen kon beschikken, kwamen er betrekkelijk nog goed af; zij werden veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch was heel wat zwaarder: twee maan den. [Verleiding was te groot. Als men twee kinderen heeft en ook nog een vrouw, zooals de po litierechter ten overvloede wilde weten, men is werkverschaffings arbeider en men ziet in een open schuur in de Wieringermeer een zak witte boonen staan, dan is de verleiding groot. Voor den Helder- schen grondwerker P. K. te groot, hij nam een zak witte boonen van den landbouwer Schalkwijk mee. Het kost hem nu f 40 boete of 20 dagen. De officier had de boonen op f 75 of 25 dagen getaxeerd. Drank.... Er kwam een keurige meneer, óp de lange mat, en de Heldersche agent Mul sprak hem ook netjes met „mijnheer" aan. Dat was be-. paald vergevensgezind, want in den avond van 15 Nov. had deze me neer, de bankwerker J. de B., het hem toch lastig gemaakt. Toen was de meneer niet zoo keurig, want hij bewoog zich met wagge lenden gang in de Koningstraat, riekend naar drank uit den adem, procesverbaalde agent Mul. De B moest maar gauw naar huis gaan, had de politie gezegd, doch de B. werd héél leelijk en toen moest hij naar 't schuurtje. Het was .niet. de eerste keer dat de drank hem zulke parten speelde. Daarom was de boete ook wat hooger dan het ge bruikelijke tarief en wel f 50 of 20 dagen, een tientje minder dan de officier had gevraagd. Zondaars ia het Paradijs. IJrk wordt wel eens heel dichter, lijk een „paradijs-eiland" genoemd, maar dan is 't toch zekes een para dijs na den zondeval, want er staat nog al eens een wijdbroek te Hoorn of te Alkmaar terecht. Vandaag wa- SLECHT GEWICHT Er zat op de vakkundig kaal geschoren kruin van dezen, uit anderen hoofde gedetineerden verdachte een nóg kaler plek je. Zoo'n wit glimmend brokje, zekerlijk in de buurt van een èrg gevoelig deeltje van 's mans onmiskenbaar kleine hersenen. Zijn vingers hadden op een donkeren Novemberavond een even gevoelig plekje uitgezocht aan den zachten keel van het schaap, vóór hij er het slagers mes doorriste en al de andere ritualen verrichtte, welke bij een clandestiene slachting zon der geluid gaan en dus gebrui kelijk zijn. Slachten zonder voorgeschre ven wijze stond op de rol. Dat beteekent slachten zonder voor afgaande verdoovjing, dat betee kent een dier dooden dat bij volle bewustzijn is. „Wreed" zei de heer officier en eischte dertig gulden boete. „Niet zoo het hoort", zei de heer rechter en maakte er vijf en twintig van. Misschien droomt de slagers knecht vannacht, dat hij in de wei op zijn rug gelegd wordt'. Dat het schaap voor hem staat met het'-mes in zijn poot. Er zijn van die dwaze droo- men. En dat het schaap dan den slagersknecht even met het mes peutert. Precies in dat kaalste plekje, dat witglimmen- de brokje op zijn kale kruin, voor het mes de kleine herse nen gaat uitboren. Dan zou, de schrale maat, welke Vrouwe Justitia dit in den burgerlijken stand als „man" ingeschreven .lugubere verschijnsel heeft toe gemeten, althans iets voller zijn. ren het er in de ochtendzitting drie. Twee hadden steenkolen gestolen, opgevischt uit de haven, stond in de papieren, want zelf waren ze niet op komen dagen, Justitia's molensteenen maalden even grondig, K. v. D. kreeg f 15 of 10 dagen, en P. B. f 20 of 10 d. A. H. had een dorpsgenoot mis handeld. De klap kwam hem op f 10 of 5 dagen te staan. Uit onze Omgeving van het vleesch ingevroren, dat thans, waar noodig in consumptie wordt gebracht. De vorige week heeft men reeds uit deze reserve ge put en ook deze week zal dit ver moedelijk weer geschieden. AMOR IN DE PASTORIE. De Vereenigde Haagsche Spelers in het Gulden Vlies. De directie van het Gulden Vlies stelt zich ten doel om, nu van het bezoeken van tooneelvorstellingan in de hoofdstad geen sprake meer kan zijn, het Alkmaarsche publiek toch in de gelegenheid te stellen ge regeld van het tooneel te kunnen profiteeren. Voor dit week-einde was o.a. beslag gelegd op de Ver eenigde Haagsche Spelers, die voor het voetlicht kwamen met een twee tal stukken van Ballings „Rond een Half Millioen" en „Amor in de Pas torie", terwijl'Zondagmiddag werd gegeven „Kermisvolk op Kerstmis". We zagen de spelers Zondagavond in „Amor in de Pastorie", dat een volle zaal had getrokken. Het is een blijspel, welks thema in tal van variaties reeds ten tooneele is ge bracht. We zien een goed-willende dorpspastoor, die voor zijn paro chianen een goede herder tracht te zijn, die tuisten tracht bij te leggen en die jonge harten en ook an dere met voorliefde aan elkaar bindt, wanneer die zich tot elkaar aangetrokken gevoelen. Pierre Balledux, als Baas Blom, was de eigenlijke drager van het stuk. Zijn spel was sterk en zonder hem zou hét niet het succes heb ben geoogst, dat het nu ten deel viel. Nico de Jong, als pastoor, viel even uit den toon, doordat hij niet het Zuidelijk accent sprak van zijn medespelers, die in het stuk voor een goed deel familieleden van hem waren. Albert Snelders had als heereboer, die in het eerste bedrijf den pastoor wel eens even de waar heid zou komen zeggen, vooral in dit deel een lastige rol, waarvan hij zich uitstekend kweet. Van de dames beviel Dini van Lier, als Vormeke, ons uitstekend, terwijl Jaap Hoogstra, als de kerk meester Gradus, goed speelde zij het soms wat veel op den souffleur. Het stuk zelf greep op sommige plaatsen was hoog. De passages met de afge» waalde Judith, die als een verloren schaapje weerkeert, stonden ©enigszins naast de verde re intrige en het stuk zou vermoe delijk eer winnen dan verliezen, in dien deze gcschapt werden. Intus- schen was het prettig los geschre ven en vooral waar het blijspel bo ven kwam, vond het oprechte en verdiende'waardeering bij het pu bliek. (A. Eriks.) LANGEDIJK dan 2772 ton, tegei^290 ton in Dec. 1940. Er werden ck» ruim 100 wa gons Deensche witte kool meer aan gevoerd: 1433 ton tegen 338 ton in December 1940. Vroege witte kool maakt ook een goed figuur. In Dec. j.1. werd 256 ton aangevoerd, togen 41 ton in dezelfde maand van 1940. De aanvoer van savoye kool is ge stegen van 19*4 ton tot 346 ton. Er werd heel wat minder breek- peen ter veiling gebracht: 29 ton tegen 142 ton in Dec. 1940. Ook de andijvie-aanvoer was minder dan verleden jaar: 27 ton tegen 81 ton in Dec. 1940. Er werden meer aardappelen via de veiling betaald: 250 ton tegen 38 ton in Dec. 1940. De aanvoer van uien beliep 33 ton, tegen 46 ton in Dec. 1940, een gering verschil alzoo. Het aanbod van bieten is gering geweest, 22.5 ton, maar toch nog grooter dan in Dec. 1940, toen 10 tdn werd gepresenteerd. Doordat de tuinders van Hens broek en omgeving thans zoo goed als al - hun producten naar Broek brengen was de aanvoer van spruit- kool aanzienlijk grooter. 14.200 kg. tegen 3400 kg. in Dec. 1940. Ramme nas sloeg geen slecht figuur, met 10500 kg. tegen 5200 kg. in Dec. '40. De aanvoeren van de overige pro ducten waren als volgt: Bloemkool 2287 st.. (498); knollen 2550 kg. prei 4012 kg. tegen verleden jaar heelemaal niets. Knolseldrij 14.715 (17.500 kg.), boerenkool 2645 kg. (1020 kg.) ZUIDSCHARWOUDE. DE AMBTSWONINGEN. Het schoolhuis van de nu opgehe ven o. 1. school zal voorloopig be- woond blijven door het oud-hoofd der school, den heer Renaud. De ambtswoning van den burgemeester bleef vei'huurd aan den bewoner, oud-burgemeester Van Spengler, die echter voornemens is-, deze ge meente t.z.t. metterwoon te verla ten. We verwachten, dat er van uit den kring der gemeente-ambtena ren dan wel gegadigden zullen zijn voor deze woning. W1ER1NGEN. Oom Sam haalt den buikriem aan De oorlog en het leven in Amerika. GENEVE, 4 Jan. (D.N.B.) De Daily Mail geeft uit New York een schildering van het leven in de Ver. Staten sinds deze zich ih oor log bevinden. In deze beschrijving wordt o.a. gezegd: Het gezicht van New York is volkomen veranderd. Advertenties voor luxe-artikelen zijn in de dagbladen volkomen ver dwenen. Niemand wordt meer door reclame uitgenoodigd, nieuwe ge stroomlijnde auto's en modellen van 1942 te koopen. Inmiddels, is het reeds moeilijk geworden om braadpannen, e.d., en zelfs papier inde winkels te koopen." In de Amerikaansche bladen staan thans in plaats van de advertenties voor luxe-voorwerperi groot opgemaakte oproepen van de regeering of van de burgerlijke overheid, waarin van de Amerikaansche burgers rust en offervaardigheid verlangd wordt. In de Ver. Staten begint men de buikriem nauwer aan te halen. Deze oorlog zal de Ver. Staten on getwijfeld eer hard treffen. Het feit, dat de Ver. Staten het voorne men hebben, vijftig procent van de staatsontvangsten voor oorlogsdoel einden te besteden) zal stellig de oude verhoudingen in het land van de onbeperkte mógelijkheden op den kop zetten. Reeds thans zijnjle kosten van levensonderhoud in de Ver. Staten krachtig gestegen en de Amerikaansche burgers, die slechts over een matig inkomen beschik ken, beginnen zulks sterk te gevoe len. Vaet&at ALKMAAR SCHOOLMELK. Het -School melkcomi té te dezer stede heeft ons verzocht het vol gende te willen opnemen. Het ligt in het voornemen de sehoolmelkvoorziening in deze ge meente te hervatten op 12 Januari a.s. Tengevolge van de omstandig heid, dat sinds 28 Dec. 1941 voor de melkdistributie per periode van 4 weken vier bonnen worden aange wezen, welke ieder gedurende vier weken geldig zijn, terwijl de waai de van een gewonen melkbon thans 3*4 L. inplaats van 1% L. bedraagt, heeft de regeling der in levering van gewone melkbonnen ten behoeve van de sehoolmelk voorziening wijziging ondergaan. Deze regeling is thans zoodanig, dat de leerlingen peir periode van vi©r weken één bon moeten inleve ren. De aandacht wordt echter erop gevestigd, dat de waarde van een rantsoenbon voor melk evenals tot dusver, 1%. L. bedraagt; leveren leerlingen een rantsoenion in, dan kannen zij hierop slechts 1% L. melk ontvangen, dus twee weken aan de sehoolmelkvoorziening deel nemen; de leerlingen, die rantsoen bonnen inleveren, moeten de(n) on derwijzer(es) dus voor een periode ■van vier weken twee bonnen ter hand stellen. Den ouders en verzorgers van leerlingen, die na de Kerstvacan- tie aan de schoolmelkvoorzienine zullen deelnemen, wordt verzocht den leerlingen op den door het on derwijzend personeel daarvoor vast te stellen dag één geldigen melk bon (of een of twee ransoenhnn- nen. derhalve betreffende een tijd vak van twee weken of van vier weken), alsmede het bedrag der wekelijksche bijdrage, of, indien eenmaal per veertien dagen wordt betaald, tweemaal het bedrag der wekelijksche bijdrage te willen me degeven. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanvoer was betrekkelijk ge ring. Er waren 53 koeien en 24 nuch tere kalveren, terwijl het aantal schapen zich beperkte tot 140. Men verwacht, dat deze laatste zullen bljjven komen tot begin Februari, dan zal de schapenvleesch-periode afgeloopen zijn. De aangevoerde hoeveelheid schijnt niet genoeg om de consump tie van Alkmaar en omgeving te dekken. De verbruiker behoeft zich daarover echter niet de minste zor gen te maken, want de vleesch voor ziening zal zonder dé minste moei lijkheden verloopen. In de afgeloo pen'maanden, gedurende den tijd van grooten aanvoer, is een deel DE NIEUWE OPHAALDIENST. Met ingang van 1942 is voor deze gemeente een Ophaaldienst van huisvuil en groentenafval in het le ven geroepen, waaraan ieder inge zetene behoort mee te werken. Óp bepaalde dagen worden de verschil lende deelen der gemeente aange daan door de arbeiders, die daar voor nu een vaste aanstelling heb ben gekregen, voor zoover ze reeds bij den plaatselijken diénst werk zaam waren. Toen de Langedijk nog 4 gemeenten telde, is er .meermalen over gesproken om een reinigings dienst voor den heelen Langedijk in te stellen, doch tot practisch re sultaat is men nooit volledig geko men. Nu is de instelling van dezen dienst een feit geworden en vele huismoeders zullen er aanvankelijk nog wel een beetje onwennig tegen over staan, doch zij hebben nu de bedenken, dat het meenens is ge worden; de sloot is nu niet langer meer de geliefkoosde en gemakke lijke plaats, waar het afval kan worden gedeponeerd. Een paar bak ken of emmers aangeschaft om vuil en afval voorloopig op te bergen en alles wordt netjes afgehaald, om het te brengen naar een "plaats, waar het de grachten niet veront reinigt en de scheepvaart er geen last meer van ondervindt. We ver wachten dat deze instelling spoedig zal inburgeren. AFD. BIJBELGENOOTSCHAP. Voor de 3 Noordelijke dorpen is een afdeeling van het Ned. Bijbel genootschap opgericht, waarvan Ds. Nell, Ned. Herv. predikant te Oudkarspel, voorzitter en ds. Richel, Geref. predikant te Noordscharwou- de, secretaris werd. BROEK OP LANGENDIJK. OMZET LANGEDIJKER GROEN- TENCENTRALE. POLITIE. Gevonden: Een damesvulpotlood en een portemonnaie inh. eenig geld en twee vetbonnen. Verloren: een grijs met geel ge kleurde dameswant. Inl. gemeente-bode. Z IJPt. SCHOOLBEVOLKING. Het aantal leerlingen der O. L. scholen alhier bedroeg op 1 Januari j.1. 500, n.1. te Burgerbrug 86, te St. Maartensbrug 114, te Schager- brüg 104, te Oudesluis 84, te 't Zand 59 en te Petten 53. T ZAND. ROODVONK. In den Belkmerweg alhier is in een 2-tal gezinnen roodvonk ge constateerd. INSCHRIJVING IN HET HAN DELSREGISTER. i Van 30 December 19415 Ja nuari 1942. Bestuurswijzigingen: Langedijk: N.V. H.A.BO., Noord- scharwoude. Dorpsstraat A 115. Andere wijzigingen: LangedijkF. Engerinsh, B 180, Zuidscharwoude, timmerbedrijf enz. rechtsvorm gewijzigd. Wieringen: W. Leeuwenkamp, Hippolytushoef, Koningstraat 47, automobiel- en garagebedrijf; over gegaan aan: S. A .Duijnker. NIEUWE NIEDORP VERPLET TERT MFC In een van N. Niedorpzijde goed gespeelden wedstrijd zijn de Me- demblikkers met een 83 neder laag naar huis gestuur. Bij rust had-den de Niedorpers reeds een zeer nuttige 9— 1 voorsprong ver kregen. Hiervan had Vonk vier goals gemaakt. Wit was de "fabri kant van het andere. Na de hervatting is het weer N. NiedorpJ&eweest dat de lakens uit deelde. Tegen dit N. Niedorpelftal had MFC niet veel in te brengen, het was dan ook niet te verwonde ren dat de score steeds hooger .werd Als de keurig leidende v. d. Hoven inrukken blaast, is de stand 83 geworden. Faus benutte feilloos een penal ty. Vonk maakte in totaal 6 goals, hoe krijgt zoo'n man het voor el kaar? Door deze fraaie zege staan de Niedorper kansen weel heel goed. Schaken DIRKSHORN. De uitslagen van de voor de com petitie gespeelde partijen luiden: Eerste klasse: Wit Zwart Jan Bakkum-W. G. Bakkum Vfc—V2 Jb. Bakkum-W. G. Bakkum afgebr. P. TijsenJan Levendig afgebr. Jan Levendig-II. Stins H. /Stins-W. G. Bakkum Tweede klasse: A. van Dijk-C. de Maijer C. Schuit Az.-E. H. Wind P. Slotemaker-L. Meineina P. Hoeve-J. Kant Az. 1—0 1—0 1—0 1-0 1-0 0—1 In December een stijging. groote In de maand December heeft de Lapgedijker Groenten Centrale een belangrijk hoogeren omzet gehad dan in dezelfde maand van het voorafgaande jaar. De totaal omzet was in deze maand f 312.572.74 te gen f 96.244.45 in December 1940 De zeer groote aanvoeren, iVelke gedurende deze maand aan de LGC-veiling zijn genoteerd hebben hieraan wel een flinke bijdrage verleend. Het verschil met de aan voer in December 1940 is zeer aan zienlijk. Bij de roode kool is hef verschil 56 wagons. In Dec. 1940 werd 224 ton aangevoerd, in De cember 1941 was dit 786 ton. Bij de gele kool is het verschil nog veel grooter. De aanvoer van deze kool soort beliep in Dec. j.1. niet minder Het af.^loopen jaar is voorude Langedijker tuinders ongetwijfeld niet slecht, althans veel beter dan tal van vorige jarpn, toen de crisis in deze tuinbouwstreek zoo on barmhartig huis heeft gehouden. De omzetten aan de veilingen zijn weer normaal geworden, dank zij de prijzen, welke voor de groenten zijn vastgesteld. Het afgeloopen jaar is voor den tuinbouw geweest het jaar van de geordende econo mie, de beheerschte prijsvorming en het invoeren van verschillende so ciale maatregelen ten behpeve van de werknemers, die daardoor hun positie zagen versterkt. Gaarna dra gen de tuinders de lasten van deze sociale hervormingen, als de uit komsten van het bedrijf dit toela ten. En als we nu de verschillende uitingen, die in vakvereenigings en standvereenigingsorganen ten aanzien hiervan worden gedaan, goed begrijpen, dan kan in het al gemeen worden geconstateerd, dat men over de resultaten van het af geloopen jaar niet ontevreden is. Zeker, er1 blijven altijd nog onver vulde wenschen, doch waar treft men die niet aan. Een ideale toe stand vindt men op geen enkel ter rein van het leven en het zou dus al een zeer bijzonder verschijnsel zijn, als op het gebied van den tuin bouw aan alle verlangens was te gemoet gekomen. Ware het niet, dat de bedrijfsuitkomsten nadeelig waren beinvioed door het late voor jaar, den drogen Voorzomer en den natten nazomer, dan zou nog meer reden tot voldaanheid zijn geweest. Sedert ons laatste overzicht is er weer een belangrijke wijziging ge komen in de regeling van den af zet, Bijna over de geheele lijn is een verhooging aangebracht in de prij zen der groenten, voor export be stemd. Van deze verhooging profi teeren vooral de stapèlproducten van den Langedijker tuinbouw. Ver wacht wordt, dat er successievelijk verhoogingen in de prijzen zullen worden aangebracht, zoodat de kos ten van arbeid en gewichtsverlies daardoor worden gecompenseerd. In de laatste weken van 1941.von den aan def veilingen buitengewoon groote aanvoeren plaats, zoo groot als nog wel nimmer is voorgekomen in de laatste oudejaarsweken. Op "23 Dec. werden aan de Broekcr vei ling om een voorbeeld te noemen, niet minder dan 36 wagens gele kool aangevoerd en aan die te Noordscharwoude 23. Bij andere producten sprak die groote aanvoer niet zoo duidelijk, daar de kwaliteit (en ook gedeeltelijk de prijs) hier bij een woordje meespraken. Van roode kool was de aanvoer ook zeer bevredigend. Op sommige dagen kwamen er gemiddjeld 10 spoorwagens. Alles werd afgeno men tegen den maximumprijs van f5.80, dat is dus f 0.50 hooger dan de vorige 14 dagen. Voor dezen tijd is die prijs niet slecht te noemen; het vorige jaar werd f4.50 betaald. De aanvoer liet toen zoo veel te wenschen over, ook voor andere producten, dat in de veiling moest worden meegedeeld, dat, als niet meer werd aangevoerd, dan allicht een aanvoerregeling zou worden vastgesteld. Deze waarschuwing is nu niet noodig. De laatste 14 dagen zijn ongeveer 125 spoorwagens gele kool^ afgele verd. De prijs was van f5.20 op 488e STAATSLOTERIJ. VIERDE KLASSE EERSTE LIJS* Trekking van 5 Januari ƒ25.000 No. 5651. 2000 No. 3603. 1500 No. 8126. 1000 No. 2532, 5405, 8572, 15237. 400 No. 1311," 1/)391. 206 No. 10600. 100 No. 6613, 7990, 8287, 8733, 9020 14295, 16210, 17248, 20625, PRIJZEN VAN ƒ65. 1038 1189 1340 1573 1744 1968 2071 2293 2507 2811 3064 3279 3740 4066 4281 4-,. 7 4673 4838 4985 5201 5504 5678 6076 6284 '6440 6992 7075 7229 7345 7744 7975 8087 8313 8463' 8820 8967 9248 1020 1160 1336 1525 1731 1943 2065 2279 2495 2778 3024 3242 3626 3967 4020 4201 4373 4620 4804 4956 5200 5472 5672 6020 6267 6423 6656 6825 6928 7003 7227 7305 7679 7844 8057 8274 8458 8807 8924 9186 5372 9524 9855 10017 10025 10153 10211 10401 10582 10818 10890 11050 11061 11277 11334 11462 11521 11G78 11682 11893 11926 12023 12109 12253 12289 12538 12552 12618 12657 12815 12828 12969 12970 13028 13052 13189 13196 13314 13350 13479 13494 13601 13612 13687 13695 13874 13393 13981 13996 14215 14284 14500 14504 14669 14672 14847 14866 15047 15079 15306 15358 15631 15758 15918 15921 16005 16021 16196 16242 16312 16318 16501 16561 16675 16818 17119 17126 17296 17318 17443 17448 17542 17577 17714 17739 17837 17851 17985 18025 18176 18196 18355 18445 18564 18566 18803 18830 19035 19052 19204 19214 19461 19466 19564 19656 19787 19789 19976 19984 20060 20094 20268 20269 20400 20428 20600 20626 20851 20852 21024 21035 21313 21619 21454 21461 21548 21570 21781 21849 1197 1358 1634 1751 1979 2101 2354 2509 2879 3103 3326 3743 4090 4307 4387 4690 4903 5007 5215 5513 5690 6090 6321 6497 6727 7080 7235 7496 7823 7979 8104 8315 8578 8844 8977 9262 9390 9639 9919 1062 1200 1396 1641 1846 1981 2113 2359 2576 2907 3118 3367 3790 4125 4347 4491 4733 4905 5063 5246 5543 5720 <6098 6355 6513 6743 6873 7086 7244 7503 7825 7983. 8150 8342 8700 8347 S019 9288 9400 9684 9934 1097 1114 1202 1212 1481 1488' 1647 1669 1853 1863 1994 2038 2114 2127 2376 2390 2623 2757 2933 2955 3150 3155 3468 3505 3804 3813 4176 4178 4348 4352 4539 4603 4767 4781 4919 4928 5108 5136 5295 5382 5572 5632 5734 5786 6154 6168 6378 6382 6519 6583 6772 6786 6876 '6879 7146 7177 7262 7265 7522 7575 7829 7836 8008 8011 8161 8204 8381 8382 8724 87G7 8849 8855 9096 9120 9292 9321 9474 9501 9743 9746 '9953 9963 1151 1284 1501 2151 2407 2762 3008 3159 3557 3911 4181 4791 4946 5152 5397 5670 5951 6178 6406 6591 6791 7222 7266 7602 7841 8046 8234 914S 933t 950< 984! 10073 10084 10221 10231 10593 10655 10903 10919 11081 11120 11352 11353 11548 11576 11701 11747 11928 11931 12121 12139 12428 12445 12560 12561 12694 12716 12872 12878 12985 13076 13087 13211 13255 13353 13354 13514 13561 13618 13624 13706 13718 13906 13911 13999 14043 14292 14353 14540 14569 14707 14765 14947 15006 15134 15145 15425 15458 15767 15801 15985 16024 16029 16250 16253 16323 16345 16602 16638 16909 16927 17132 17162 17346 17374 17461 17485 17635 17647 17773 17782 17873 17897 18033 18052 18210 18266 18492 18524 18577 18585 18061 18867 19099 19104 19256 19325 19488 19514 19659 19667 19811 19835 19991 19993 20100 20158 20273 20291 20433 20455 20653 20710 20873 20944 21046 21081 21353 21369 21471 21494 21672 21686 21853 21875 10087 10102 10249 10387 10738 10745 10972,10995 11223 11234 11411 11449 11628 11641 11794 11842 11945 11975 12171 12221 12454 12481 12576 12582 12726 12774 12898 12934 13144 13152 13266 13281 13384 13386 13574 13577 13625 13655 137-24 13790 13945 13965 14049 14117 14461 14487 14584 14612 14838 14843 15018 15021 15171 15231 15462 15553 15802 15850 16040 16274 16355 16650 16953 17171 17379 17491 17655 17797 17941 18058 13289 18541 18655 18928 19138 19339 19519 19690 19914 20015 20185 20307 20466 20792 20946 21255 21381 215(p0 21701 21943 10108 10398 10807 11002 11267 11452 1166! 11851 1201J 12231 12481 12611 12701 1318! 13301 13441 1358! 1368 1384 1397i 1418' 1449' 1461' 1484 1503 1529 1559 1591 16086 1611 16284 1629 16484 1648 16656 1667 17020 1710 17199 1724 17434 1743 17504 1754 17688 1769 17798 1781 17946 1796 18115 1815 18294 1829 18542 1855 18679 1878 19180 191£ 19415 1944 19532 195! 19740 1971 19926 1992 20017 2002 20230 202( 20319 203£ 20541 2052 20797 2083 20983 2100 21281 2131 21422 2145 21506 2152 21727 217£ 21958 f5.60 gebracht, voor Savoye van f 5.60 op f 5.80. Het vorige jaar werd de gele met 1)3.80 betaald, zoodat bij de prijszetting wel rekening is gehouden met de veranderde om standigheden. Met den aanvoer van gewone witte kool is het afgeloopen. De Deensche witte _is er voor in de plaats gekomen, en het mag gezegd worden, dat ze dit met eere doet. Groote hoeveelheden werden er de laatste twee weken, voor zooverre er dan- veiling werd gehouden, aan beide markten aangevoerd, meest alle van goede kwaliteit. De zuur- koolfabrieken namen er een be paald kwantum van op. De prijs was mjet 40 cent verhoogd tot f 3.80, of 70 cent meer dan het vorige jaar, toen de aanvoer zoo goed als geheel stil lag. Van weinig beteekenis was de aanvoer van bloemkool. Ze bracht f 10.50 en f 9.90 op. Aan de Bioeker veiling kwam nog wat spruitkool, waarvoor f27.50, geschoond en f 17.50 ongeschoond, werd betaald. Daar kwam ook nog wat boeren kool, die den vastgestelden prijs van f6.opbracht. Wortelen k.wamen er niet veel. Gewassen peen deed f7.—, overigens werd f2.50, f4.50, f3.70 en f3.10 betaald voor A, B, C of D sorteering. Alleen kleine bieten werden aan gevoerd voor f5.Uien kwamen er weinig; B-kwaliteit-bracht f3.50, A f5.10 op. De voorraad uien is zeer gering. Rammenas werd voor f 10.— verkocht, knollen voor f 1.50—f5.20, prei voor f .7.50, een be hoorlijke prijs. Voor het eerst kre gen we witlof, welke groente f"25. opbracht.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3