De moedermoord te s' Gravenhage .9 Geldige bonnen voor voedingsmiddelen Indische effecten Geloofskwestie als oorzaak Over den moord op de 62-jarige weduwe Th. C. J., geboren R. in het perceel Goudenregenstraat 41 te 's-Gravenhage, kan thans we den medegedeeld, dat een geloofs kwestie de oorzaak ls geweest van de slechte verstandhouding tus- schen de vermoorde en haar 27-ja- rige dochter, Mej. P. H. J. Uit het voortgezette onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer een streng geloovige vrouw was en dat haar dokter geen geloof beleed. De verhouding tusschen moeder en dochter was in den laatsten tijd aanmerkelijk slechter geworden, totdat gisterochtend de dochter, na dat zij was opgestaan en naar de slaapkamer van haar moeder was gegaan, die nog te bed lag, zonder bijzondere aanleiding in woede ont stak. Zij nam een knipmes en stak hiermede haar moeder, die hier door aan hoofd en hals werd ge wond. Met een zaag De weduwe slaagde erin, ondanks haar verwondingen, op te staan en de slaapkamer uit te loopen, ge volgd door haar dochter, die uit de keuken een zaag haalde, waarmede zij haar moeder nog verder aan den hals verwondde. De moeder poogde toen de trap af te gaan om zich in veiligheid te stellen. Haar dochter belette dit echter en dreef haar naar de keuken, waar zij uit een kastje een tafelmes greep, waarmede zij haar moeder ver schillende steken in het lichaam toebracht. Tenslotte heeft zij met een gummistok haar moeder op 't hoofd geslagen. Zij heeft het bloed van haar handen afgewischt met een doek en is toen op de fiets ver trokken. Na den moord naar de kerk. Zij heeft eerst een kort bezoek gebracht aan een kerk en heeft toen, zooals reeds eerder gemeld werd, eenige uren rondgefietst, tot dat zij in het politiebureau in de Archimedesstraat haar vreeselijke daad aangaf. Uit haar uitlatingen tegenover de politie is gebleken, dat het verschil in godsdienstige opvatting de drijf veer voor deze daad is geweest. De politie, die na de aangifte onmid dellijk een onderzoek ter plaatse in stelde, verschafte zich via een aan liggend huis toegang tot de woning, waar zij de vermoorde vrouw ba dende in haar bloed aantrof. Door de gehpele woning werden bloed sporen gevonden. In haar onderkleeren. De daderes liep waarschijnlijk nog in haar onderkleeren rond, toen zij de daad pleegde. Zij was normaal gekleed, toen zij aangif te kwam doen. Zij was reeds se dert eenigen tijd onder doktersbe handeling wegens een zenuwaan doening. Bij haar aangifte bij de politie maakte de dochter een rus- tigen indruk. Wel was zij zeer traag in haar mededeelingen en was het moeilijk iets uit haar te krijgen. Op verschillende vragen wilde zij in het geheel geen ant woord geven. Het knipmes, waarmede de doch ter den aanval op haar moeder was •begonnen, werd onder een mat in de woning teruggevonden. Buren hebben gisteren verklaard, dat zij des morgens wel ongewone gelui den hebben gehoord, maar dat de ze niet van dien aard waren, dat zij het noodig vonden de politie te waarschuwen. WJL RADIO-KWARTIERTJES. De persdienst van de N.S.B. medt: Met de reeds eerder in uitzicht gestelde radio-kwartiertje der W.A., zal op Zaterdag 10 dezer een aan vang worden gemaakt. Op dien dag spreekt hopman C. Wiegel, waarnemend hoofd van de afdee- ling Vorming en Voorlichting der W.A., van 15.45 tot lBuur, over den zender Hilversum II. Zijn onderwerp luidt: „Een nieuw begin." MONUMENT VOOR DEN FRIEZENKONING RADBOUD. Op Winterzonnewende 1941 heeft zich een comité gevormd tot het oprichten van een monument voor den Friezenkoning Radboud. Het comité is samengesteld uit de hee- ren E. J. Roskam Hz. te Lunteren, voorzitter, mr. H. Heydon te Voor schoten, secretaris en ir. Rispens te Den Dolder, penningmeester. BOTSING TUSSCHEN LOCOMO TIEF EN AUTO. Gistermorgen vond op het kruis punt rijksweg-Hilversumscheweg onder de gemeente Laren een ern stige botsing plaats tusschen een kolentrein van de Gooische tram en een vrachtauto met aanhangwagen van de firma Albert Heyn. De locomotief en de kolenwagen derailleerden, terwijl de auto in el kaar gedrukt werd. Van de voorste auto werd de cabine ingedrukt en de geheele zijwand van den wagen werd vernield. De ravage was zeer groot. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Vermelding „invoergoed" bij prijsverhooging In art. 4 van de Prijzenbeschik king Invoergoederen no. I is de ver plichting voor den importeur en de wederverkoopers van den impor teur neergelegd op iedere offerte en verkoopsfactuur met betrekking tot goederen, waarvan de verkoop prijzen op grond van bepalingen van deze beschikking zijn verhoogd, de aanduiding „invoergoed", bene vens den datum, waarop de prijs verhooging is ingegaan, te vermel den. Deze vermelding mag slechts- dan achterwege worden gelaten, voor zoover prijsbladen aan den af nemer zijn toegezonden, waarop bo vengenoemde aanduiding heeft plaats gevonden. Slechts de klein handelaar is uitgezonderd van het opvolgen van deze verplichting tot vermelding. Nochtans wordt bij de controle op de naleving der prijsvoorschriften verschillende malen geconstateerd, dat importeurs of wederverkoopers bovenbedoelde vermelding nalaten, waardoor o.m. de afnemers bij ver hooging der hun in rekening ge brachte prijzen niet met zekerheid weten uit welken hoofde die prijs verhooging heeft plaats gehad en of zij gerechtigd zijn op grond van de prijsvoorschriften de verhooging hunner inkoopsprijzen aan hun af nemers door te berekenen. Straffen op overtreding. Voortaan zal dan ook tegen bo venbedoelde nalatigheid krachtig worden opgetreden. Derhalve wordt er als waarschuwing de aandacht op gevestigd, dat het niet-vermel- den van de aanduiding „Invoer goed" en den datum van prijsver hooging een overtreding van de prijzenbeschikking Invoergoederen no. I vormt en als zoodanig zal worden gestraft met tuchtrechte lijke straffen, voorzien in het Prijs- beheerschingsbesluit. De tuchtrech telijke hoofdstraf is geldboede tot onbeperkt bedrag. Als bijkomende straffen kunnen worden opgelegd: sluiting van de zaak en stillegging der bedrijfsmiddelen, verbod om gedurende bepaalden tijd een be roep uit te oefenen, enz. „DE GELE SYMPHONIE'' voor deo microfoon Nieuwe vorm van hoorspel. AMSTERDAM, 9 Jan. „Het luisterspel vraagt om een nieuwen vorm en de Nederlandsche omroep streeft ernaar om dien vorm te vin den", zoo zeide ons de heer Gerrit H. Knap van de hoorspelafdeeling, naar aanleiding van het feit dat de Nederlandsche omroep Zondag 11 Januari van 3 tot 3.45 uur „de gele symphonie" zal uitzenden. Teveel is het hoorspel gebleven de mechanische weergave van een tooneelspel. En dat is volkomen verkeerd. Er is een even grooten afstand tusschen tooneel en radio als tusschen tooneel en film. De radio vraagt meer concentratie, om dat de spelenden onzichtbaar blij ven, omdat de luisteraar zich dus een. beeld moet kunnen vormen van de personen en van het milieu en ook de sfeer moet kunnen aan voelen. Er worden derhalve geheel andere eischen gesteld aan de uit beelding en aan de stof. Niet eenvoudig. Het is niet eenvoudig om den juisten vorm voor het luisterspel te vinden. Maar hier moet op dezelfde wijze gezocht en geexperimenteerd worden als dat twintig jaar geleden werd gedaan door de avant garde film. „De gele symphonie" is een der eerste pogingen. Het is een greep uit het leven van den man „Ama- deus", die een eigen meening heeft. Mies Leeg en Siera Geel schreven dit stuk, dat een geestige persiflage is en waarvoor Hans Kunz opmer kelijke muziek schreef. „Hebt een eigen meening", zoo luidt de slagzin, en het stuk laat zien hoe de eigen meening van „Amadeus" gevormd wordt. Deze „Amadeus", wiens leven van wieg tot graf geschetst wordt, heeft twee begrippen meegekregen, geel en symphonie en deze begrippen blij ven zijn leven beheerschen. Aan de uitvoering van dit luis terspel dat door den heer Gerrit H. Knap werd geregiseerd, werken o.m. mede: Mien Duymaer van Twist, Minny Erfmann, Philippe la Chapelle, Jules Verstraete, Jacques de Haas, Eduard Palmers, Piet Rienks en Jan Lemaire. De muziek van Hans Kunz neemt een belangrijke plaats in. Keariog van Waffen-S.S. en NederL Legioen VAN 20 JANUARI TOT 27 JANUARI 1942. 's-GRAVENHAGE 9 Jan. Het Wervingsbureau der Waffen SS Ergaenzungsstelle Nordwest te s-Gravenhage, Stadhouderslaan deelt mede, dat keuring voor de SS Standarte „Westland" en het Vrijwilligers-Legioen Nederland in de onderstaande plaatsen zal wor den gehouden. Mannelijke personen van 17 tot 40 jaar, minstens 1.65 M. lang kun nen worden aangenomen. Voor de familieleden van kostwinners wordt zorggedragen. Kostelooze reisbiljetten voor de reis van de woonplaats naar de plaats van keuring kunnen bij de Ergaenzungsstelle Nordwest, Stad houderslaan 132, s-GraVenhage* worden aangevraagd. Kosten van de terugreis worden ter plaatse van de keuring uitge reikt, ongeacht of de gekeurde wordt aangenomen of wordt afge keurd. 20.1.42 10.00 uur Tilburg, Werklie denvereniging, Tuinstraat 68. 22.1.42 10.00 uur Maastricht, Hotel Momus, Vrijthof. 16.00 uur Eindhoven, Huis Ma ria, Kruisstraat. 23.1.42 11.00 uur Arnhem, Deutsches Haus. 16.00 uur Hengelo, Deutsches Haus. 24.1.42 11.00 uur Groningen, Con certhuis, Poelestraat. 16.00 uur Leeuwarden, Huize Schaaf. Breedstraat 25.1.42 10.00 uur Amsterdam, Deut sches Haus. 15.00 uur Utrecht, Deutsches Haus. 26.1.42 10.00 uur Rotterdam, Deut sches Haus. 27.1.42 10.00 uur Den Haag, Wehr- machtsheim. ll- De Indische pensioenen Doorbetaling gedurende den oorlog gegarandeerd. Daar na?? Met de bedoeling, de pensioenen der Indische landsdienaren zeker te stellen, zijn In 1918 door verschil lende groepen van na 31 Dec. 1916 aangestelde of aan te stellen lands dienaren pensioenfondsen opge richt. Die fondsen bezitten rechts persoonlijkheid en hebben dus een eigen vermogen. De pensioenfondsen voor lands dienaren beschikken over een kapi taal van rond 375 millioen gulden, welk bedrag in hoofdzaak in Ne derland belegd is. Per jaar is thans in Nederland omstreeks 34 millioen gulden noodig voor uitbetaling van de eigen pensioenen en de uitkee- ringen aan weduwen en weezen, welk bedrag voor een groot deel uil de rente en de bijdragen kan wor den betaald. Daar het aantal gepen- sionneerden hier te lande, zoolang de verbinding met Indië is verbro ken, geleidelijk kleiner wordt, ver mindert het bedrag, dat jaarlijks voor de uitbetaling der pensioenen noodig is, in gelijke mate. Uit het vorenstaande blijkt wel, dat het uitgesloten is dat gedurende den oorlog de pensioenen hier te lande niet meer zonden kunnen worden betaald. Omtrent de vraag hoe het na den oorlog met de uitbetaling der pen sioenen moet gaan valt thans uiter- I aard nog niets met zekerheid te zeggen. "B Het bolsjewisme is de aarts vijand van onze beschaving, cultuur en godsdienst. Het moet vernietigd worden. Meldt U aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland', Koninginnegracht 22 te Den Haag. al. Kostwinnersvergoeding en Ned. Arbeidsdienst Met ingang van 1 Jan. 1942 is een nieuwe regeling tot stand geko men, welke behelst, dat, indien 't gezin waartoe de vrijwilliger of dienstplichtige van den Arbeids dienst behoort, niet over voldoen de middelen tot levensonderhoud beschikt, een kostwinnersvergoe ding kan worden toegekend, op basis van de voor de werkverrui ming geldende loonen. Alle kostwinnersvergoedingen welke zijn toegekend t.a.v. vrijwil ligers, die voor dezen datum reeds in den Nederlandschen Ar beidsdienst verbleven, worden aan de hand van het vorenstaande met ingang van genoemden datum her zien. Ook zal ovor enkele gevallen waarop reeds afwijzend werd be schikt, alsnog vergoeding kunnen worden toegekend. Er behoeft geen aanvrage om herziening te worden ingediend, aangezien deze door de betreffende instantie auto matisch zal plaats vinden. Misdadigers tegen de volksgezondheid Zieke beesten clandestien geslacht. Twee Amsterdamsche recher cheurs hebben een onderzoelf: inge steld op de boerderij van den land bouwer G. V., gelegen aan den Ab couderstraatweg, onder de gemeen te Weespercarspel, op vermoeden, dat aldaar clandestien werd ge slacht. Bij het onderzoek troffen de po litiemannen twee schapen aan, die dienzelfden dag geslacht en in een bedstede verborgen waren» Voorts vonden zij nog 18 kazen, die clan destien gemaakt waren en ruim 100 kg. kalsvleesch, dat reeds in staat van bederf verkeerde. De boer ver klaarde een kalf geslacht te hebben, omdat het beest ziek was en te willen probeeren of het vleesch nog voor de consumptie geschikt was De beide schapen, die geslacht wa ren, hadden vermoedelijk aan „rot- kreupél" geleden... Tegen den veehouder is proces verbaal opgemaakt. Twee Britsche slagschepen beschadigd LUCHTAANVALLEN OP MALTA VOORTGEZET. ROME, 9 Jan. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: „Bij den aanval van stormbooten van de Italiaansche marine in de haven van Alexaritirië, waarvan reeds melding is gemaakt in het weermachtbericht van gisteren, is, naar uit later gedane constateerin gen blijkt, behalve een slagschip van de Valiant-klasse, nog een tweede slagschip van de Barham klasse beschadigd. In Cyrenaica herhaalde activiteit der artillerie tegen onze stellingen in het gebied van Solloem. Italiaan sche en Duitsche vliegtuigen heb ben met succes tentenkampen ge bombardeerd en met hun boordwa- pens op marsch zijnde af deelingen in de buurt van Agedabia aange vallen. In talrijke luchtgevechten hebben Duitsche jagers zes vijande lijke vliegtuigen vernietigd. Een van ouze verkenningsvliegtuigen dat boven Benghazi door vijf Hurri- canes werd aangevallen, schoot twee Hurricanes neer en keerde met,talrijke vijandelijke treffers op zijnbasis terug. De verkennings officier werd gedood en drie leden der bemanning werden gewond. Onze luchtdoelartillerie schoot een vijandelijken bommenwerper neer, die in de buurt van Solloem neer stortte. Een ander vliegtuig van het type Vickers-Wellington, dat door het' welgerichte afweervuur van een onzer torpedobooten werd ge troffen, stortte bij Tripolis in zee. Ondanks het aanhoudende slechte weder in de Middellandsche Zee zette de luchtmacht haar aanvallen op het eiland Malta voort. Schapendieven te Oostzaan Slachtinstallatie te Den lip ontdekt. De laatste weken zijn in de onder Oostzaan gelegen dorpen veel diefstallen van schapen voorgeko men. Het is thans de gemeentepo litie, in samenwerking met de po litie van Ilpendam gelukt, deze diefstallen op te helderen, het spoor leidde naar den lip, waar 'n complete slachtinstalaltie werd aangetroffen. Men trof nog- enkele levende schapen aan, alsmede op gehangen schapenbouten, schapen huiden en afval waren in den grond verstopt. De werklooze W. V. uit Oostzaan en de autobus chauffeur W. K. zijn in verband hiermede gearresteerd. Zij hebben een bekentenis afgelegd en zijn in verzekerde bewaring gesteld. De moord aan de Fransche laan DE VERDEDIGERS AAN HET WOORD. De verdedigers van Slont en Dils zijn gistermiddag aan het woord geweest. Ieder trachtte den schuld te schuiven op den man, die door hem niet verdedigd werd en beiden vroegen zij vrijspraak voor hun cliënten. Ook Slont en iDls blijven elkaar beschuldigen. De president kon er tenslotte slechts op wijzen, dat hier sprake is van moord op iemand, die de moordenaars niets in den weg had gelegd. Verdachten hebben blijk gegeven van een bui tengewone hardheid van gemoed. Toch wilde spr. de verdachten nog eens gelegenheid geven het worod te voeren. Slont: Ik ben onschuldig, anders kan ik niets zeggen. Verdachte ging nog eens uitvoe rig verschillende punten na, en zei- de toen 'n laatste beroep te willen doen op de laatste resten' mensche- lijk gevoel van Dils Dils: Ik ben onschuldig en Slont heeft gelogen... In het verhaal van Dils, aldus de verdediger van Slont. zijn veel zwakke punten. Slont is zeer bedrij vig in huis geweest, slaat dan Van Aart neer. Deze houding is psycho logisch onmogelijk. Slont wil een moord plegen in zijn eigen huis, haalt er een vriend bij, die hier niets van weet en vergeet dat zoo dit alles waar was geweest. Dils een reactie zou hebben wanneer hij Slont den moord zag begaan Van Aart zou op den rug gevallen zijn, terwijl Slont link» ia. De tweede ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 0 t/m 3 jaar 11 tm. 17 Jan. 1942 03A brood 03B brood Q3A vleesch 03B vleesch 03A aardap. 03B aardap. 8 Jan. t.m. 195 algem. 28 Dec. t.m. 184 algem. 01 C of 01 D reserve 189 algem. 185 tm. 188 algemeen 02 D—03 D reserve 190 algem. 191 algem. 192 algem. 179 tm. 183 algemeen 01A t.m. 04A melk I 01 B t.m. 04B melk I 4 rants. brood of Vi rantsoen gebak 1 rantsoen vleesch of Yt rantsoen vl.waren 13,4 Kg. aardappelen Vz Kg. aardappelen 24 Jan. 1942 250 gram peulvrucht. 24 Jan. 1942 1 Kg. suiker 50 gram 500 gram 1 rantsoen 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 3Yi liter 1 liter cacao jam bloem, brd. of gebak rijst 1) havermout of peulvr. gort vermicelli of maizena kaas melk mfelk S 6 Jan. Lm. 14 Jan. 1942 02 boter I 125 gram boter 02 vet I 125 gram boter met reductie Bijzondere rantsoenen 21 Dec. t.m. 31 Jan. 1942 57 boter 1125 gram boter 57 vet 1125-gram boter m. reductie 28 Dec. t.m. Cl Febr. 1942 193 algem. (250 gram koffie- surrogaat Beschikbaar per persoon 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen een heid in tijdvak van één week 1V4 ls/4 V, 2'/, 3'/2 2'/a 5'/4 2Va 3'/j Vs in tiidvak van 19 ca - en 250 250 250 250 gram in tijdvak van vier weken 50 500 250 250 100 500 14 gram gram rants. gram gram gram gram gram liter liter in tijdvak van 9 dagen 125 250 250 250 gram 250 250 250 GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 oetroleum 26 petroleum 07 KF brandst.1) 05 tm 07 HK brandst. 08 HK brandst.2 12 tm 20 CV brandst. le tm 4e per. brandst. 5e tm 6e per. brandst. 194 algemeen F zeep F toiletzeep L textiel (mannen) geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum 1 eenheid brandst. 1 rantsoen zeep 75 gr. toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 28 Deè. 1941 4 Jan. 1942 1 Jan. 1942 1 Jan. 1942 1 Jan. 1942 21 Mrt. 1942 14 Febr. 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar 21 Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 10 Jan.: 01 brood, vleesch, aardappelen, boter 02 brood, vleesch, en aardappelen De levensmiddelen, welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraan voorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleeschwaren. 1) Bonnen F en G rijst blijven geldig t.m. 24 Jan. 1942. slag zou dan aan den rechterkant geplaatst moeten zijn. Het verhaal van Slont daarente gen is technisch geheel verant woord. Het vreemde is, dat Dils in het huis van een ander een moord zou plegen, waarvan de ander niets af weet. Dit is echter niet zoo vreemd als 't lijkt. Slont had niet kunnen bewijzen, dat hij met den moord niets te maken had gehad. De verdediger van Dils zeide, dat overduidelijk gebleken is, dat Dils te Rotterdam geen relaties had. Zou hij daar dan wel een pak huis gehad hebben? Dit lijkt spr. zeer onwaarschijnlijk. Pleiter meen de ten aanzien van de berooving, dat deze door beide mannen in het café is geënsceneerd. Dils heeft zich dus schuldig gemaakt aan heling. Dils was bekend bij allen, die met den textielhandel op de hoogte wa ren, zoodat het van hem wel heel dom geweest zou zijn, den moord te plegen. Slont heeft voorts on middellijk na den moord aan vele menschen doen blijken, dat hij bij de misdaad betrokken was. Na re- en dupliek bepaalde de president de uitspraak op 23 Ja nuari. VON RIBBENTROP UIT BOEDA PEST VERTROKKEN. BOEDAPEST, 9 Jan. (D.N.B.) Hedenmiddag om 17 uu 30, is de rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, na een be zoek van verscheidene dagen uit de Hongaarsche hoofdstad vertrok ken. De bevolking juichte den rijks minister hartelijk toe als bewijs van de 'wanenbroederschap en hechte politieke vriendschap en van de Duitsch—Hongaarsche sa menwerking. DUITSCHLAND OFFERT. Opbrengst straatcollecte Win terhulp met 37 pet. gestegen. BERLIJN, 9 Jan. (DNB.) De vierde rijksstraatcollecte van 20 en 21 Dec. heeft voor het oorlogswinter hulpwerk als voorloopig resultaat een bedrag opgeleverd van 19.7 mil lioen R.M. d.w.z. dat 't vergeleken met het jaar tevoren gestegen is met rond 37 pet. ALS ONDERPAND VOOR GELD- LEENINGEN VERVALLEN. •S-GRAVENHAGE, 8 Jan. De Vereeniging voor den Effectenhan en de bedrijfsgroep Handelsbanken hebben van den wnd. secr-gen. van het Dep. van Financiën de mede- deeling ontvangen, dat Indische effecten tot nader order niet meer zullen dienen als onderpand van geldleeningen, welke als prolonga tie, beleening, daggeldleening, voorschot in rek. courant of op eenigerlei andere wijze zijn of wor den gesloten. Aanvankelijk zal met een ver mindering van Indische effecten uit zoodanige onderpanden met ten minste 50 pet. van de effectieve waarde per 6 Jan. 1942 en een ver vanging door andere effecten kun nen worden volstaan. Zoo spoedig mogelijk zal een totale vervanging moeten zijn bereikt. Uiterlijk zal deze op 15 Februari a.s. voltooid moeten zijn. Voor de berekening van de effec tieve waarde geldt de dagkoers, met dien verstande, dat geen hoogere koers mag worden berekend dan de koers van 6 Jan. 1942, of indien er dien dag geen koers was genoteerd, de laatste voor 6 Jan. 1942 genoteer de koers. De vermindering met ten minste 50 pet. zal uiterlijk 24 Jan. 1942 bewerkstelligd moeten zijn. Het vorenstaande houdt niet in, dat de Indisehe effecten bijzonder omstandigheden voor behouden uit de dagelijksche noteering zullen vervallen. De aandacht wordt er op geves tigd, dat onder de geldleeningen, in de eerste alinea van bovenstaand schrijven vermeld, ook vallen han- delscredieten, garantiecredieten en andere credieten op bankgebied. De voorzitter van de Ver. voor den Effectenhandel (bedrijfsgroep Effectenhandel) heeft vastgesteld dat de leden van de Ver. voor den Effectenhandel verplicht zijn uiter lijk op 2 Febr. 1942 aan het secr. van de Vereeniging het totaal ef fectief bedrag aan Indische effecten dat door hen als onderpand van geldleeningen als hierboven be doeld, per 31 Jan. 1942 nog wordt gehouden, op te geven, op nader 1 bekend te maken wijze.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2