Luchtroavers Turnkring zet de tanden op elkaar Jeugdlaodenwedstrijd te Den Haag H01TIKA Strijd en Overwinning KONING VOETBAL Spelregelavond te Anna Paulowna Wachtmeester wordt officier Openluchtdag te Wieringen Meer animo van de leiders voor de aanwijzingen voor de voorj aars wedstrijden ge wenscht. Ook adspiranten moeten aan het N.G.V. bij dragen. Ingrijpende regle mentswijziging te wachten. Zoowel de voorzitter, de secreta ris als de secretaris der techniche commissie van den Turnkring Hollands Noorder kwartier, hebben er in openings woord én jaarverslagen, tijdens de Kistermorgen in 't Noordhollandsch ..Koffiehuis gehouden vergadering 0p gewezen, dat de tijdsomstandig heden de gymnastiekbeoefening in •/4dit gebied wel zeer belemmeren. ,-^fen is bijna geheel op het rijwiel aangewezen voor het bezoeken der ©efenavonden, bandenschaarschte «peelt hier een voorname rol, vele •lokaliteiten zijn niet beschikbaar, «yondfeestelijkheden kunnen bijna niet worden georganiseerd door -^verduistering en uitgangsverbod »a twaalf uur. Toch, om met den heer Pennekamp te spreken, zal de Turnkring de tanden op elkaar zet ten, moeilijkheden overwinnen om te trachten het programma, zooals dat In normale jaren werd uitge voerd, ook thans zooveel mogelijk .voortgang te doen hebben. Als dé voorzitter, de heer Mr. Breebaart de vergadering opent, brengt hij de vereeniging Texel in den persoon van haar afgevaardig de den heer Metz hulde als trouw lid, dat zich ook nu weer de .verre reis heeft getroost. Na goedkeuring der als steeds accurate notulen van den secre taris, den heer Bakker, deelt voor zitter mede, dat hem als lid van de reglementscommissie is medege deeld, dat ingrijpende reglements wijziging staat te wachten. Aan het verbond besluit de vergadering te berichten, dat de toestand van de Kringkas niet toelaat, extra bij te dragen aan het permanente fonds voor propaganda. Uit het jaarver slag van den secretaris blijkt, dat in 1941 bij den Kring 17 vereenigin- gen waren aangesloten. In het ly risch getinte verslag van den secre taris der technische commissie den heer Pennekamp, wordt tevreden heid uitgesproken over de presta ties op wedstrijden en openlucht dag. Leiders van vereenigingen •worden opgewekt vooral de lessen te bezoeken vóór de voorj aars wed strijden. Het mag niet voorkomen, dat zooals verleden jaar, een groo- te vereeniging op den wed strijddag een oefening anders uitvoert, dan de richtlijnen i aangaven. Uit het verslag van den penn- ningmeester blijkt, dat is ontvan gen f 715.45. uitgegeven f 802.38. zoo dat er nog een nadeelig saldo is van f 86.93. Het bedroeg verleden jaar i 105.41. De verschillende ver slagen worden met dank aan de samenstellers goedgekeurd. Lycurgus, Schagen, wordt aan gewezen als lid van de finantieele commissie. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer S. Keesman. De leden der technische commissie, de heeren Pennekamp, S. Keesman en J. Molenaar worden eveneens herkozen. Het werkplan. Hoewel men zich de moeilijkhe den niet ontveinst, speciaal ten opzichte van de plaats, besluit men in principe de Februari wedstrij den te houden. Onvoorziene om standigheden voorbehouden, zul len de voorjaarswedstrijden te Scha gen worden gehouden. Openluchtdag te Wieringen De openluchtdag te Winkel heeft een batig saldo van f 130 opgeleverd daardoor aangemoedigd wordt be sloten ook dit jaar een openlucht- dag te houden, en wel te Wierin gen, zoo mogelijk nog voor de zo- mervacantie. Het is de vraag of de bondsver gadering zal worden gehouden, zoo ja, zal het kringbestuur de afge vaardigden aanwijzen. Zooals steeds is gedaan, zegt voorzitter nadrukkelijk, zal men zich houden aan de instructie der vergadering. (Ongetwijfeld wordt deze opmer king gemaakt, naar aanleiding van de onverkwikkelijke discussie bui ten aanwezigheid van den voorzit ter op de vorige vergadering, toen hem werd verweten te eigenmach tig te zijn opgetreden. Verslagg.) Het kringbestuur adviseert gun stig te beschikken op een verzoek van het bondsbestuur om aan den bond af te dragen door de vereeni gingen f 0.25 per jaar voor adspiran ten van 12 tot 16 jaar. De helft van dit bedrag wordt aan de kringen gerestitueerd. Bijdrage wordt billijk geacht omdat de adspiranten veel van het bondswerk profiteeren. Den heeren Metz (Texel) en Mo lenaar (Schagen) is dit laatste niet duidelijk. De bond doet in dezen kring bitter weinig voor de adspi ranten. Bovendien zullen de oudere leden moeten betalen, want de ad- spirantenafdeelingen kunnen zich zelf zelden bedruipen. _Na een toelichting van den voor zitter, die er op wijst dat men de zaak in groot verband moet zien, besluit men in principe tot bijdrage Slechts Schagen onthoudt zich van stemming. Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag van den penningmeester wordt be sloten den wisselprijs ook dit jaar wel uit te loven, maar niet te laten meetellen voor de eindbeslissing, om de uitgeschakelde vereenigin gen niet te dupeeren. De heer Molenaar (Schagen) wenscht een uitspraak van de ver gadering. hoe men denkt over de afvaardiging naar de bondsverga dering. Moet de kring alleen stem recht hebben of de afgevaardigden der vereenigingen! Na eenige discussie blijkt de ver gadering er het meest voor te voe len. dat de kringafgevaardigden kunnen stemmen' en de vereeni- gingsafgevaardigden adviseeren. Voorzitter deelt mede. dat van rijkswege een lichaam zal worden aangewezen ter beoordeeling van de vaardigheidsproeven. Daarom moet de kring afwachten. Overwogen wordt de speciale oefendagen van het keurkorps uit den kring weer te hervatten en voor de leden daarvan een em bleem beschikbaar té stellen. Hierna sluiting. Boksen Benauwde overwinning voor de Dnltsche boksers. Onder groote belangstelling werd gisteren in de groote zaal van de Dierentuin te 's-Gravénhage de return-jeugd-landenwedstrijd ge houden, tusschen een ploeg bok sers van de Hitier Jugend en van de Nationale Jeugdstorm. Deze revanchewedstrijd is voor onze landgenooten al met een zeer be vredigend resultaat afgeloopen. Jammer was het zeer zeker, dat reeds bij den aanvang 4 kostbare punten verloren gingen door het afvallen van 2 onzer landgenooten Geheel anders was het gesteld in de 8 overige partijen. Verrassend was ongetwijfeld in de halfzwaar- gewichtsklasse de k-0 overwin ning van v. d. Dood op den Duit- scher Kowatlowsky, die liefst na enkele seconden met een zuiver geplaatste en harde linker hoek- stoot werd uitgeteld. Niet minder fraai en nog over tuigender was de overwinning van den pas 18-jarigen Rotter dammer Albers op den Duitschen DE VAN 136. De jongens von- •den het natuurlijk een dol-leuk spelletje, dat slaan met de beblader- de takken en ze spron gen rond of ze zelf sprinkhanen waren ge worden. Pats, daar had Piet een slag van zijn vriend te pakken. Het negertje lachte en zijn tanden glinsterden in zijn donkere snuitje. Dat kunstje kende Piet ook en het werd een formeel gevecht tus schen de jongens, ter wijl de bladeren in het rond vlogen. FEUILLETON Dr. Burmesters RomaD van Hans Hirthammer (Nadruk verboden) 22. Een verkwikkende, kostelijke warm te stroomde door zijn lichaam. Het leven keerde terug en met het leven de moed. Nu eerst leerde hij de on zelfzuchtige kameraadschap van deze menschen in naar vollen omvang waardeeren. Zij mochten dan zijn, wie zjj wilden, paria's, uitgestootenen van de maatschappij zij hadden hem geholpen, toen hij niet verder kon en daar zou hij hun altijd dank baar voor blijven. „Wat denk je, Willem", wendde de vrouw zich tot haar metgezel, „zullen we hem maar niet met ons mee naar huis nemen? Ik geloof, dat het geen kwaad kan, als zijn jas eens onder den strijkbout komt." „Hm, ja, natuurlijk! bromde Wil lem. „D'r zal wel niet veel anders opzitten. Hij ziet er uit, of ie 't zoo weer zal afleggen". Zoo verlieten zij, toen Lorenz klaar was met het eten en weer wat op krachten was gekomen met hun drieën de wachtkamer. Lorenz nam hun aanbod met beide handen aan: er bleef hem waarlijk geen andere mogelijkheid om zijn uiterlijk weer wat in orde te brengen. Buiten kleurde de hemel zich met het eerste vale licht van den nieu wen dag. Een paar kleine, ongevaar lijke donderwolken dreven traag tusschen de verbleekende sterren. „Nou, kom op, laten we je maar inhaken", zei de lange Willem, goed moedig. „Dan tippelt 't een beetje gemakkelijk". Ze namen hem tus schen zich in en Lorenz liet zich ge willig leiden. Zij liepen langs houten omheinin gen, waarachter de stalen geraam ten van hooge bouwwerken omhoog rezen en na een kwartier bleef het tweetal staan voor de lage deur van een kelderwoning, waarmee het doel van den tocht bereikt scheen te zijn. „Erg sjiek is het hier niet", lachte Willem, terwijl hij den sleutel in het slot stak, „maar een mensch weet tenminste, dat hij een dak boven zijn hoofd heeft". Een oogenblik later stond Lorenz Burmester in een muffe, sombere kamer, welke door een koekoekraam slechts spaarzaam werd verlicht. Het vertrek deed dienst als woon zwaargewichtkampioen, Tybor. De Duitsche kampioen moest in onze landgenoot reeds spoedig zijn meerdere erkennen ondanks zijn buitengewoon incasseringsvermo gen. Met mokerslagen bewerkte Albers zijn tegenstander, waarte gen zelfs de beste dekking niet af doende bleek. Het werd een fraaie kamp over 3 ronden van 2 minu ten, waarin Albers een uitsteken de verdiende puntenoverwinning behaalde. De Rotterdammer was na dit gevecht nog volkomen frisch en belooft nog veel voor de toekomst. Het is immers zijn tiende wed strijd, welke hij bokste. Hoewel 't boksverbod nog slechts enkele maanden is opgeheven, heeft on ze Nederlandsche jeugd bewezen binnen zeer kort tijdsbestek in staat te zijn een nationale ploeg op te leveren, welke op internatio naai gebied een goed' figuur weet te slaan. Hoe groot dat verschil is van enkele maanden geleden en thans bewijzen de behaalde resul taten. De eerste ontmoeting in Ha gen leverde een 24-0 nederlaag op van onze landgenooten. Enkele maanden later levert de revanche wedstrijd een gelukkige 14-6 over winning op voor de Duitsche ploeg Na afloop van den wedstrijd vond een gemeenschappelijke maaltijd plaats in het Kurhaus te Scheve- ningen, waarna oberbannfuehrer Adelbeck de deelnemers dankte voor hun fraaie verrichtingen. Spreker was ten zeerste verrast over de buitengewone hardheid, waarmede de Nederlandsche bok sers waren opgetreden zoodat men terecht kan spreken van een be nauwde Duitsche overwinning. Dit is inderdaad, aldus spreker, een groot verschil met hetgeen in Ha gen werd bereikt. Bij een volgen de gelegenheid verwacht spreker dan ook een onbeslisten uitslag. MET VACANT1E BIJNA ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST. De voetbal rolde gisteren vrijwel nergens. In de eerste klasse had den alleen V.U.C. en Ajax den moed om den strijd met elkaar aan te binden- De Hagenaars wonnen dezen wedstrijd met 10 en zijn nu op de derde plaats aangeland. In 'de lagere klassen werden voor dit district alle wedstrijden afge last Zaterdagavond organiseerde B.K. C. in café Slikker te Anna Pau lowna een spelregelavond. D« heer Delveaux. voorzitter van de afdeeling Noordholland, sprak in zijn openingswoord er zijn blijd schap over uit. dat nog zoo velen dezen avond hadden bezocht en hoopte dat mede door het organi- seeren van dergelijke avonden het spelpeil in Noordholland verhoogd zou worden en dat in onze' provin cie fair en goed gevoetbald zou worden. Hierna gaf hij het woord aan den spreker van dezen avond, den heer Prins uit Zaandam. De heer Prins begon zijn cause rie met een kort historisch over zicht over de ontwikkeling van de voetbalsport. Als zoovele sporten vond ook voetbal in Engeland zijn oorsprong. De eerste voetbalbond werd in Engeland opgericht in 1863. Op het vasteland van Europa was Nederland het eerste land. waar voetbal ingang vond, gevolgd door Denemarken. De eerste voetbalclub werd op gericht in 1879. De eerste Neder- lnadsche Voetbalbond zfig in 1889 het levenslicht en telde aanvanke lijk 250 leden; dat voetbal hier te lande wel populair werd, blijkt wel uit het feit, dat bij het 50-jarie bestaan in 1939. de bond ruim 80.000 leden had. Van groot belang noemde spr. ook het feit. dat over de geheele wereld dezelfde spelre gels gelden. Vervolgens ging spr. over naar de scheidsrechters wereld zelf. Zij hebben een zeer verantwoordelijke, taak en bij de aanstelling van de arbiter gaat men dan ook niet over kamer, maar was tevens als keuken ingericht; er stond slechts het aller noodzakelijkste meubilair en de muffe atmosfeer werd nog ondrage lijker door een scherpe etenslucht, die bij gebrek aan voldoende venti latie hier wel steeds bleef hangen. Terwijl de vrouw onmiddellijk het strijkijzer warm begon te maken, duwde Willem de deur van een aan grenzend vertrek open. „Hier maar in, m'n jongen, in de mooie kamer. Trek daar je natte spulletje maar uit! Waar heb je je badjas, Dina?" „In de kleerenkast, links!" riep de vrouw het tweetal na, ergens uit een donkeren hoek een strijkplank op diepend. Stom verbaasd staarde Lorenz naar de pronkerige inrichting van dit tweede vertrek. Voor een, met bonte kussens bedekte couche stond een laag, modern rooktafeltje, ter wijl het achterste deel van de kamer bijna geheel in beslag werd genomen door een groot, fraai gebeeldhouwd ledikant. Schuin in den hoek stond een keurige toilettafel met een draaibaren, ovalen spiegel en een bijpassende kast onttrok den muur tegenover de deur geheel aan het oog. Willem negeerde, het verbaasde, wantrouwige gezicht van zijn gast, één nacht ijs. Na gebleken ge schiktheid volgt eerst een voorloo pige aanstelling. Evenals de spel lers zoo veel mogelijk hun best doen, zoo is er ook voor de scheids rechters een prikkel om zoo goed mogelijk te fluiten, waarna ook hij kan promoveeren naar een hoogere klasse. Spr. zei nog dat volgens hem een partijdige scheidsrechter niet voor kwam, wel echter kan de fluitist natuurlijk een fout maken, een fout, die misschien in sommige ge vallen een beslissend doelpunt ten gevolge heeft, maar men mag niet, en hier speelt het publiek een groo te rol, den scheidsrechter bij een volgende keer bij voorbaat als slecht classificeeren. Na de pauze behandelde spr. eeni ge spelregels. De buitenspelregel, die in wezen niet moeilijk is, het „hands"geval en de inworp werden iets uitvoeriger besproken. Hierna gaf spr. aan het publiek de gelegenheid om eenige vragen te stellen, waaraan door verschil lenden gevolg werd gegeven. Op even vlotte en onderhoudende wijze als waarmee spr. den gehee- len avond het woord gevoerd heeft, beantwoordde hij ook deze vragen tot volle tevredenheid. Wiel/bUinen Arie van Vliet wint in Zwitserland ZUERICH, 11 Jan. (A.N.P.) In Zuerich werden internationale wielerwedstrijden gehouden, waar aan ook onze landeenooten Arie v. Vliet en Derksen deelnamen. De Duitscher Heinz Vopel uit Dortmund won den omriumrit, welke uit sprint, achtervolging en een puntenrit bestond, overtui gend voor Stoclcer en Kuebler. Hij won hierbij alle individueele rit ten. Arie van Vliet volbracht dezelf de prestatie in ploegverband. Hij won eveneens alle ritten en liet ook Derksen en Merkens achter zich. De stayerwedstrijden brach ten opwindenden strijd, welke ten slotte het volgende resultaat had 1. Heiman 89,996 km.; 2 Lohman 89,980 km.; 3. Killian 89.863 km,; Egli 86,340 km.; Litschi 79,170 km. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. In de wedstrijden op home-trai ners om het kampioenschap van Alkmaar begint de spanning meer en meer toe te nemen. In de A klas zijn de Boer en Blok met een gelijk aantal punten de leiders, terwijl in deze categorie Pool eveneens beter in vorm schijnt te komen In de B. klas heeft Constant de leiding we ten te veroveren. Hij begint iedere week beter te rijden eii vooral op den langen afstand schijnt hij een sterke concurrent. In de C. klas wist deze keer Joop Wante de eer ste plaats te bezetten, hoewel Stroom bergen in deze klas de lei ding heeft weten te houden. De ritten, welke Zondag zijn ver reden waren voor de A en B klas 1000 meter en de C klas 350 meter. Er is, gezien de zwaar draaiende rollen een vrij goede tijd gemaakt en er is dan ook van goede sport genoten. De volgende rit vindt plaats op 25 Januari in het club huis van Victrix over een afstand van 3000 meter. Het totaal klasse ment is thans als volgt: A klas: 1. C. de Boer en H. Blok, 17 pnt.; 3. J. Lute 10 p.; 4. J. Glas opende de kastdeur, haalde er een lichtblauwe badjas uit en wierp deze over den rand van het bed. „Als je klaar bent, kom je maar weer bjj ons. Of je kunt ook gaan pitten, als je dat liever wilt." Het volgende oogenblik was Lo renz alleen. Slapen!... In een echt bed weer eens slapen... Al'.e goden, ja... dat moest iets heerlijks zijn! Niets belette hem het welwillende aanbod van dien Willem aan te ne men. Hij kleedde zich uit en be schouwde het als een weldaad zich van zign natte, kleverige plunje te kunnen ontdoen. Hg vond een hand doek en wreef daarmee zijn lichaam tot het gloeide. Daarna tro« hij de badjas aan, die hem wat te klein was. Toen h# de deur opende, zag htj het tweetal aan tafel zitten m een fluisterend gesprek gewikkeld. De man stond direct op en trad op hem toe. „Als u het goed vindt, zou ik wel graag een oogenblikje gaan liggen „Vooruit dan, mensch, onder de wol!" Lorenz glimlachte dankbaar, trok zich in de slaapkamer terug en was. toen hij de lichte donzen dekens over zich heen trok, zijn omgeving en z(jn geheele bestaan reeds vergeten. p.; 5. J. Pool 5& p.; 6. v. Weel deren 4 p.: B. kwlas: 1. C. Constant 13 p.; 2. K. Koeten 12 p.; 3. J. Hollebeek WA p:J 4. A. Molenaar ÏO1/? p.; 5. T. Kaal 6 p.; 6. Langendijk 2 p. C. klas: 1. C. Stroombergen 11 p.; 2. Joop Wante 9 p.; 3. Jo Hennink 3 p. Hilversum krijgt een sintelbaan Ook andere maatregelen ten gunste van de athletlekbe. oefening. De burgemeester van Hilversum heeft een crediet van f 24.000 toegestaan voor den aanleg van 'n sintelbaan op het hoofdterrein van het sportpark in die gemeente. Ook andere maatregelen ten gunste van de athletiekbeoefeining zullen worden getroffen. Zoo zullen ook spring- en werpplaatsen worden ann gelegd. De belangrijke verbeteringen worden aangebracht in het kader van een omvangrijk plan tot reor ganisatie van het sportparkwezen in Hilversum. BINNENLAND De beste man op de beste plaats In de kazerne van het politieop leidingsbataljon te Schalkhaar, bij Deventer, heeft de installatie plaats gehad van den tweeden luitenant der marechaussee C. L. Schols, wiens benoeming van wachtmees ter tot officier eerder een feit werd. Dat een onderofficier tot officier bevorderd wordt is een geheel nieu we figuur in ons land. Vroeger im mers was het bereiken van den of- riciersrang afhankelijk van zekere omstandigheden, o.a. het bezit van bepaalde diploma's. De tegenwoor dige opvattingen daaromtrent zijn gewijzigd. Gewicht in de schaal leg gen thans ook andere eigenschap pen, die elke man voor zijn taak geschikt doen zijn en de juiste man op de juiste plaats brengen. Nadat de bataljonscommandant, het bataljon had geïnspecteerd, be loofde luitenant Schols, terwijl een koor, gevormd uit de recruten van het politieopleidingsbataljon, het zesde couplet van het Wilhelmus zong, in handen van den bataljons commandant zijn land en zijn volk als officier der marechaussee onder alle omstandigheden naar eer en geweten trouw te zullen dienen. De kapitein sprak daarna luite nant Schols toe, en zeide o.a. dat deze thans definitief opgenomen is hij het officierskorps der mare chaussee. Bijzondere vermelding verdient het, aldus spr., dat hij de eerste van het wapen der ma rechaussee is, die als wachtmees ter bevorderd wordt tot officier In den komenden nieuwen tijd zal ieder de functie vervullen, waar voor hij naar eigenschappen en karakter beschikt is. Vroeger was dit niet het geval, maar thans is de ban gebroken. Ieder die zijn best doet, die op zijn wijze land en volk trouw wil dienen, is een goede toekomst beschoren. Tenslotte heette spr. hem welkom in het officierscorps. Van een nabijen Kerktoren sloeg het vgf uur... Hij ontwaakte, doordat iemand hem aan zijn schouder reen en weer schudde, maar het duurde eenigen tijd voor hij geheel tot de werkelijk heid terugkeerde. Een wat verlegen lachend vrouwengezicht boog zich over hem heen. „Ik zou je graag nog wat langer hebben laten slapen, maar het ls al laat in den middag". „Om 's hemels wil!" schrok Lo renz. „U had me allang moeten wek ken. Het is geweldig onhebbelijk van me van uw vriendelijke gastvrijheid zoo schandelijk misbruik te maken... Dina maakte een afwerende bewe ging. Welnee, onzin! Maar sta nou maar op. Je kleeren liggen daar op die couche. Ik heb nog een kleinig heid voor je klaar gezet". Lorenz keek haar verwonderd na, maar nauwelijks had zjj de kamer verlaten, of hjj sprong uit bed en begon zich haastig te kleeden. Na een poosje werd er geklopt. Op zijn „binnen!" stak Dina haar hoofd om de deur. „Ik heb warm water. Als je je soms wilt scheren het gereedschap ligt in de la van de toilettafel". Ach ja, verdraaid, dat was wel noodig. „Als ik mag, heel graag!" Het bataljon heeft voor den 'ba taljonscommandant en den nieuwen luitenant gedefileerd. Het bataljon maakte, zoowel tijdens de installa tie als tijdens het défilé, een uitste kenden indruk. DE HONORARIA VAN ARTSEN BIJ DE ZIEKENFONDSEN. 's-GRAVENHAGE. 10. Jan. De voorlichtingsdienst van het Depar tement van Sociale Zaken meldt: Bij sommige ziekenfondsen blijkt misverstand te bestaan omtrent de uitbetaling van de honoraria aan de deelnemende artsen, tandartsen, enz. Deze uitbetaling behoort op de gebruikelijke wijze voortgang te vinden. Indien de kasmiddelen van de ziekenfondsen daartoe niet toe reikend zijn. dient een voorschot te worden aangevraagd bij de commis saris. belast met het toezicht op de ziekenfondsen, te 's-Gavenhage, op dat de uitbetaling aan de deelne mers in elk geval verzekerd .zij. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 13 JANUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Politiële weekpraatje (opn.1. 8.15 Gramofoonmuzïek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.45 Gramofoonmuzïek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuzïek. 10.00 Pianovoordracht en gramofoonmuzïek. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 12.40 Almanak. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. 13.00 Boerenland ln boek en krant. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Fluit, viool en altviool. Ca. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O Nieuws-, economische- en beursbfr richten. 17.30 De Ramblers. 18.00 Voor de plattelandsvrouw. 18.15 De Romancers en solist. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „Het A.B.C. in de Lichte Muziek". Vanaf 20.15 alleen voor de Radlo-Centralen, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 30.IJ Klaas van Beeck en zijn orkest. 20.45 Am- sterdamsch Trio. 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Economie News frore Holland" èf Gramofoonmuziek. 32.1521.01 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 to. 7.158.00 Zie programma Htlversum I. 8.0 Gramofoonmuziek. 8.15—8.45 Zie programmi Hilversum 1. 8-45 Gramofoonmuziek. 10.0 Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert (opn.) 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 11.35 Gra mofoonmuzlek. 12.00 Frans Wouters en zij: orkest. 12 45 B.N.O.: Nieuws- en economisct berichten. 13.05 Orkest Malando, solist* gramofoonmuziek. 14.00 Arnhemsche Orkesl vereeniging, solist en gramofoonmuziek. 15.! Voor de zieken. 16.00 „Jules Massenet", col serie met gramofoonmuziek. 16.45 Vlooi mi pianobegeleiding. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, eci nomische- en beursberichten. 17.30 Ot' Hendriks en zijn orkest. 18.15 „Het Jodel vraagstuk", causerie. 18.30 Gramofoonmuele 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezici I Voorbereid door de N.S.B.). 19.09 Actue halfuur. 19.30 Reportage. 20.00 Gramofoo muziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radi Centrales, die over een lijnverbinding met Studio beschikken. 20.15 Amusementsorke het Kleine Omroepmannenkoor en solist* 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuu berichten. 23.00 B.N.O.: Toelichting op 1 Weermachtsbericht. 22,10—22.15 Avondwtjdli Hoofdredacteur: J- Keesman Schaden. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen. - Fred. Groot, Schagen. Alg. reportage. Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur Den Helder. verzocht hij. Z(j bracht hem direct het wat Daarna legde ze het scheerapparj voor hem klaar dat ze van een nie mesje had voorzien. Een half uurtje later zat hij de oude Lorenz Burmester voor gedekte tafel in de slaapkamer. 2 pak was keurig geperst, zijn bo was gewasschen en gestreken, handen waren schoon, in zijn h: lag een onberispelijke scheiding niets herinnerde meer aan den waarloosden zwerver, die den vi gen nacht in het station Alexanc plein ineen was gezakt. Dina had karbonaden gebakl Bovendien stond er nog een set met roode kool en gebakken af appelen, alles bij elkaar dus gen om zijn leeuwenhonger te stillei Dina zat zwijgend tegenover I en hij meende althans van zijn wi deering voor haar goede zorgen moeten blijk geven. „U kunt voortreffelijk koken! zal mij na dat Lucullusmaal gemakkelijk vallen mijn riem v wat nauwer aan te halen". „Karbonaden bakken kan ie een", weerde zij af. „Dat is r bijzonders". Maar het ontging niet, dat zij zich gevleid voelde i zijn loftuigïng. Wordt verv

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2