BRUINE HANDEL Nieuwe Niedorp heeft zijn ster Bewaarkuilen Bevordering van den groei De successen van JANS FIJNHEER in de keuken. En daar zitten wij nu ook en houden een na praatje over de successen van Jans op de schoonrybaan, de zen winter. Het, is met haar gegaan zoo als dat met allen gaat die de eerste schreden- op het p,ad der eere"hebben gezet: als de men- schen er niet zooveel ophef van hadden gemaakt, zou ze zelf heusch niet geweten hebben dat het zooveel bijzonders was. En daarom had ze natuurlijk van al die bloemen raar staan te kijken. Het is met die schoonrijsport heel anders als bijvoorbeeld met dv hardrijderij. Het ver stand komt met de jaren, want op een heel enkele uitzonde ring na zijn de prominente schoonrij distérs hün eerste jeugd reeds gepasseerd. Jans zelf. hoe wel ook vrij laat in haar leven met de baanrijderij begonnen behoort met Mevr. Rommelaar- Timmerman (vroeger te Scha- gen) nog tot de jonge garde en heeft daarom, nog n schoo- ne toekomst voor zich. Het is toch geen kleinigheid wat ze dit jaar heeft gepres teerd. in aanmerking genomen dat het het, tweede seizoen is, dat ze wedstrijden in groot ver hand rijdt: kampioene van Ne derland, in de wedstrijden voor varen, samen met haar part ner Meeuwig uit Hoofddorp. hEn nu volgend jaar kam pioene van Nederland alleen „Daar hen ik nog niet aan toe" lacht. Jans, die een groote bewondering voor hef. kunnen van haar collega's blijkt te hebben. „Ik heb heusch nog wel wat te leeren wat de tech niek aanaat". Het getuigt van zelfkennis deze uitspraak, inderdaad heb ben ook de verslaggevers, die de wedstrijden bijwoonden het e.lenante en soepele rijden van Mej. Fijnheer b eirond erende, er op gewezen, dal de, grootere technische vaardigheid en grootere haanroutine van Mevr. Loggers-Ronm.tjes, die zooals men weet kampioene der da mes werd. voor de jury den doorslag heeft, gegeven. Hoe dit zij: Nieuwe Niedorp is trots ch ow zijn ster. die de eer van hef dorp heeft hoog gehouden, en van wie zeker nog veel verwacht kan wor den! (Foto Kuiper-Groot) Een en twintig bloemstukken drie boeken, een taart, een flesch advocaat, en Zeven en dertig poststukkerfidat alles wachtte Jans Fijn- heer toen ze, het flatteer en- de zwartfluweelen ijscostuum- met-derwitte-nestels in den koffer, de schaatsen in de hoe zen, weer bij haar vader en moeder in Nieuwe Niedorp te rugkwam. Zelfs had eèn Nieu we Niedorpeling zóóveel met Jans op, dat hij haar een ge deelte van zijnboterrant- soen afstond. En wie weet hoe hoog de vlammen van het Nie- dorpsche enthousiasme alle cadeaüx kwamen uit het dorp zelf nog niet waren opge laaid, wanneer en nu gaan we gevaarlijk becldspreken andere vlammen deze niet had den gedoofd. Een naar binnenbrandjewas oorzaak dat de taartdoor be middeling van dl te behulpza me brandblusschers midden op straat terecht kwam, dat twin tig turnzusters, die een avond je zouden komen passeeren werden afgezegd en dat het ge zin Fijnheer plus de bloemen* de boeken en de advocaat moesten worden ondergebracht EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLO MA 1942. Het examen voor het Midden standsdiploma „Algemeene Han delskennis" wordt in 1942 afgeno men voor wat het schriftelijk ge deelte hetreft op Woensdag, 22 April, en voor wat het mondeling gedeelte aangaat, in de week van 15 Juni. De inschrijving sluit onherroepe lijk cp 28 Februari 1942. Aan dit examen kunnen deelne men: a. Zij, die op 1 Jan. van het examen jaar den léeftijd van 17 jaar heb ben bereikt; b. Diegenen, wicn destijds dispen satie op deze bepaling is ver leend; C. Zij, die, hoewel nog geen 17 jaar oud, de bewijzen kunnen over leggen, dat zij na het behalen van het ULO-diploma (A of B) nog gedurende ten minste één jaar het dagonderwijs aan een handelsvervolgklas van een Ulo school met vrucht hebben ge volgd; d. Zij, die, hoewel nog geen 17 jaar oud, in het bezit van een ULO- diploma, een officieèle erkende cursus hebben gevolgd. Voor candidaten uit Noord-Hol lands Noorderkwartier, is het van belang te weten, dat te Schagen wordt geëxamineerd. Aanmeldingsformulieren (met ©xamenyoorwaarden-eischen en extract-reglement-) gratis verkrijg baar bij het Centraal Secretariaat voer het Middenstandsexamen. EEN MOOI MUZIKAAL SUCCES! Van een Westfrieschen com ponist. Op den tweeden auditie-middag der Nederlandschen' Omroep zal op Woensdag 11 Febr. a.s. van 14.00 16.30 uur in de concertzaal-studio B. te Hilversum van den jongen Westfrieschen componist Siem Pluister te Obdam de uitvoering plaats vinden van de volgende werken: I: „Korte Adagio's", II: „Muziek voor strijkorkest, cla- rinet en pauken". Eenigen tijd geleden werd van denzelfden componist, doch toen onder pseudoniem van Henk Swe- de, door den Nederlandschen Om roep een uitzending gegeven van zijn werken „Chanson Slave", voor solo-viool en klein-orkest en van het Voorspel (voor groot or- kest) van de operette „Intermezzo in Bohemenland". Dit laatste werk schrijft de heer Pluister in samen werking met den tekstdichter van „Florimont", den bekenden Lange- dijker auteur Jan van Alfcn, die 't libretto verzorgt. OBDAM. „TUINDERS WELVAREN." Wegens bedanken van den heer Jac. van Leyen Sr., die als zoodanig een reeks van jaren heeft gefun geerd, is tot voorzitter van de tuin- dersvereeniging „Tuinders Welva ren" alhier benoemd de heer D. Bank er t, alhier. SCHAGEN GESLAAGD. Voor het praktijk diploma Boek houden van de Nederlandsche As sociatie van Praktijkexamens, slaagden de heeren P, Stikkelman en M. de Moei, beiden te Schagen en J. Bouma te Middenmeer. Alle drie deze candidaten werden door den heer J. J. de Vries te Scha gen opgeleid. DAMNIEUWS. Uitslagen van de Woensdag ge speelde partijen van de Schager Damclup. lste klas: Winkelde Vos 0—2 Van der OordWillemse 11 J. Keet—J. v. Montföort 2—0 J. EriksP. Blaauboer 0 BruinBrem er 02 3de klas: Stuit-^de Vries 02 MareesBakker 11 WIER1NGERME ER WIERIN GERWERF. GEGUND. Het bouwen van een kas voor re kening van den bloemist J. Kruit te Schagen, te bouwen aan den Verbindingsweg te Wieringerwerf, is gegund.aan N.V. V.h. A. Kingma en Zn. té Slootdorp. GEGUND. Aan het schildersbedrijf Booms- maGeertsma te Slootdorp is ge gund het verf- en behangwerk van den bouw der Chr. Nat. School te Wieringerwerf. SLOOTDORP. SCHILDERSWERK GEGUND. Van den te bouwen ambtswoning voor den burgemeester te Wierin gerwerf is het schilder- en verf- werk opgedragen aan de fa. Boomsma en Geertsma te Slootdorp WIERINGEN HARDRIJDEN. Dé uitslag van de Vrijdag j.1. ge houden hardrijderij van de IJsclub „Voorwaarts" te Den Oever was: le prijs Jn. Kreijger, Hippo, f25; 2e prijs J. Manneveld, St. Maartens- vlotbrug, f 15.—; 3e prijs Jan Kooij Pzn., Stroe, f 10.4e prjjs Nan Rot gans Elbzn., f5.5e prijs Cor- Terpstra Jzn., f2.50. HARENKARSPEL SCHAKEN. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen lui den: lste klas: Wit—Zwart. W. A. Bullooper-J. Slot 01 W. BakkumJ. Bakkum 10 J. BakkumBullooper 10 2de klas:' D. Nieroj)C. de Maijer 10 A. van DijkP. Hoeve 01 C. Schuit Azn.J. Kant 1—0 E. H. Wind—P. Slotemaker 10 E. H. WindD. Nierop 01 AGRARISCH NIEUWS. CONTRACTEN LAND- EN TUIN BOUWBEDRIJF N.-HOLLAND. Het l\oofdbestuur van den Neder landschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf heeft aan de werkgevers organisaties in het land- en tuin bouwbedrijf in Noord-Holland me degedeeld, dat de bestaande eollee tieve arbeidsovereenkomsten voor 19421943 niet ongewijzigd kunnen worden verlengd en dat in verband daarmede de overeenkomsten moe ten worden opgezegd. Het betreft o.m. de landbouwcontracten in de districten Schagen en Texel en de tuinbouwcohtracten in de districten Langedijk, Hoorn, De Streek, Castri- cum en Anna Paulowna. Hou op met dat gepraat. Toon meegevoel metterdaad. Giro 5553 WINTERHULP NEDERLAND. OUDKARSPEL. 45 jaar getrouwd Het echtpaar K. DE JONGT. DE JONGHOOGLAND hoopt op 5 I Februari zijn 45-jarig huwelijksfeest te vieren. Zij zijn dan tevens 45 jaren abonné op onze courant. Wij wenschen ihet echtpaar De Jong, §1 dat zich in een goede gezondheid mag verheugen, 'nog vele gelukkige jaren toe. tijdens de vorst VOORKOMEN BETER DAN GENEZEN. Bij mijn rondzwervingen door Noordholland heb ik natuurlijk ook mijn oog laten gaan op de kuilen met aardappelen, wortelen, knollen enz., die zoo hier en daar, vooral achter bij de aardappel bouwers, op het land liggen, aldus schrijft ons de heer v. Herwijnen. Het is mij daarbij opgevallen, dat in vele gevallen niet voldoende ge rekend is op strengen vorst Vooral nu, nu wij zoo buitenge woon zuinig moetep zijn met alltjs wat maar eetljaar is, ^noet er na tuurlijk zooveel mogelijk voor ge waakt worden, dat er geen voedsel door de vorst waardeloos wordt. le deren winter bevriest er echter nog tamelijk veel voedsel tengevolge van de slordige' manier waarop de kuilen worden klaargemaakt of toe gedekt. Nu weet ik wel, dat er aan het klaarmaken van de kuilen nu, tij dens de vorst, niet meer kan wor den veranderd, maar toch kunnen er soms nog wel maatregelen ge nomen worden om de vorstschade tot een minimum te bej>erken. Zoo komt het in het voorjaar her haaldelijk voor, dat de onderste zijkanten van een aardappelkuil be vroren zijn; ook soms is een deel van de aardappelen boven in den hoop bevroren. De aardappelen die in het midden van den kuil zitten, zijn slechts zelden bevroren, tenzij er in het geheel geen aandacht aan het maken van de kuilen besteed is. Heel dikwijls wordt er langs de onderzijde van de kuilen een greppel gegraven om den grond van dien greppel voor het af dekken te benutten. Ligt de kuil boven op den grond, zooals bij ons veelal het geval is, dan is de kans, dat de vorst door dien greppel binnen kan komen dan ook groot. Het bovenste deel van den kuil is dan wel dik genoeg met riet, stroo en grond bedekt, maar het onder ste deel juist niet. Daarom vindt men in het voorjaar langs den grond dan ook dikwijls een bevroren strook aardappelen. Bij strengen aanhoudenden vorst, zooals op het oogenblik, verdient het dan ook aanbeveling om langs den kuil, in dien greppel, wat extra dekmateriaal aan te brengen. Mest, vooral niet te kort, is voor dit doel heel goed te gebruiken en in onze naaste omgevingkan men daarvóór heel goed gebruik maken van kroos, dat ingroote hoeveelheden is opgehaald in den herfst. Ingezakt. Bij sommige kuilen heb ik waar genomen, dat ze ,zijn ingezakt, zoo dat er in den top van de kuil een scheur is ontstaan door de zwaarte van het dekmateriaal en door het graven van de greppels langs de kuilen. Het zal duidelijk zijn, dat ook in dit geval de sterkte van de ketting bepaald wordt door de zwakste schakel, in dit geval door dien scheur. Die scheuren moeten dus op de een of andere manier Landbouw VAN STALMEST EN HORMONEN. Nog nieuwer dan de vitaminen, een van de belangrijkste ont dekkingen der laatste jaren, zijn de groeistoffen of planten- hormonen, die vooral in de laat ste tien jaar ontdekt zijn en waarschijnlijk steeds meer van beteekenis zullen worden voor den Nederlandschen land- en tuinbouw. Nu zult U wol vragen, wat dat nu weer is, zoo schrijft de landbouw kundige medewerker van de V.P.B. En laat ik toegeven, dat ik als een voudige boer er ook het fijne nog niet van snap; maar dat weet ik dan toch wel, dat het stoffen zijm die net als vitaminen in uiterst kleine hoeveelheden noodig zijn om den groei te bevorderen. Wat pre cies het verschil is tusschen vitami nen en deze plantenhormemen, zou ik werkelijk niet kunnen zeggen, maar de hormonen hebben een an deren invloed dari de vitaminen. Sommigen er van bevorderen het ontwikkelen van wortels, andere dragen er toe bij, dat wonden in de schors van hoornen sneller genezen; weer andere schijnen van betee kenis te zijn bij het uitloopen van worden dichtgemaakt. Dat is na tuurlijk tijdens de vorst minder ge makkelijk met het normale dek materiaal, maar. dat gaat overigens heel goed met water, dat met een gieter b.v. in die scheuren gegoten kan worden, waar het op het oog< n blik direct bevriest. IJs is een pri ma dekmateriaal, hetgeen ook be kend is in onze waterrijke streken. Heeft men kuilen, waarvan men niet zeker i3, dp.t ze vorstvrij zijn ingepakt, dan kan men er een mas sa water over heen gieten met een hoosvat, b.v. Zulk een kuil zal zel den bevriezen. Zoo is er dus, ook al vriest bet. nog wel wat tegen het vorstgevaar te doen. Nu veronderstel ik niet, dat U dat niet weet, maar de bedoeling van mijn schrijven is, om U aan te sporen, uw kuilen eens goed te con troleeren en, indien nooflig, de be schreven maatregelen alsnog te nemen. v Een gewaarschuwd man geldt voor twee!, EEN MUZIKAAL VOLK. Een instituut voor spaaronder- zoek heeft, door middel van een on derzoek vastgesteld, dat de Chinee- zen verreweg de meest muzikale volk zijn. Het onderzoek omvatte meer dan 1000 personen van 36 na tionaliteiten. Alleen bij de Chinee zen kon iedereen ^een voorgespeel de melodie zonder fouten nazingen. Men schrijft deze eigenschap toe aan de klankvolle Chineesche taai, waarbij een enkele verkeerde toon de beteekenis van 'n zin kan wijzi gen. "knoppen en ten slotte zijn er ook, die het vroegtijdig afvallen van vruchten voorkomen. EEN MERKWAARDIGE PROEF. Dat laatste is in een Betuwschen boomgaard onderzocht onder lei ding van landbouwkundigen uit Wageningen. Bij deze proef werd een boomgaard van lemoenappelen onderworpen aan een bespuiting met schrik niet van het woord naphtaleen-azijnfour. Erg straf was die bespuiting niet, want er werd maar één gram van dat goed je opgelost in honderd litpr water en dat was dan nog de sterkste op lossing. Met deze oplossing werden drie hoornen behandeld. Drie ande re hoornen kregen een bespuiting van een sterkte van drie-kwaft gram per 100 liter en nog een an der drietal een half gram per 100 liter. Daarnaast had men nog drie onbespoten hoornen ter contróle. Het resultaat was merkwaardig. Van de boomeö die met de sterkste oplossing v/aren bespoten, viel maar 17.3 van het fruit af, van dé volgende groep 27.2 van de derde 41.8 en van de onbehandel de groep 52.4 Deze ervaringen stemden overeen met hetgeen in andere landen reeds gevonden was, zoodat men zeker niet van een toe vallig resultaat mag spreken. VOORDEELEN VAN STALMEST. Nu is het merkwaardig, dat ver schillende van deze groeibevorde- rende stoffen van nature blijken voor te komen in mest. Dat weten de, kunnen we begrijpen, waarom stalmest toch altijd een andere wer king heeft dan-zuivere kunstmest. Ook krijgen we hierdoor een verkla ring van het feit, dat bij sommige proeven van stalmestaanbidders, die zelfs de zaden willen behande- .len met mestpreparaten, soms merkwaardige resultaten kunnen worden geconstateerd. De behande ling brengt dan blijkbaar mee, dat een bijna onmeetbaar kleine ho-e veelheid van dergelijke plantenhor- monen aan het zaad wordt meege- gegeven, waardoor de plant, dis daaruit ontstaat, al dadelijk betere kansen krijgt. Intusschon. blijkt thans dat deze merkwaardige wer king ook op de normale wéten- schappelijke wijze verklaard kan vvorden en nu we eenmaal zoover zijn, mogen we zeker verwachten, dat binnen afziénbaren tijd deze plantenhormonen in de prakrijk zuilen worden toegepast. Wie weet, welk een fantastische oogsten we dan nog eens van ons land zullen halen. TOEKOMSTMUZIEK. y Er is één stof bij, die al heel merkwaardig is; dat is dé colchi- cine, een stofi die voorkomt in de wortels van de uiterst giftige herfst tijloos. Als men deze stof in een zeer verdunde oplossing tusschen de blaadjes van een jong plantje brengt, gebeuren er allerlei won derlijke dingen. Er ontstaan bijv. reuzenplanten; iedere cel van zoo'n plant kan zich dan tot fantastische grootte ontwikkelen, zoodat we al dadelijk weer zien, dat de weten schap eigenlijk haar boekje te bui ten gaat en met het doordringen in de geheimen van de natuur er te- ge'lijk een soort misbruik van maakt. OUD FN NUW UIT WEST-FRIESLAND Hal hiette aigeluk Maarten 1 Ko ning. maar omdat zen vader em te kort skoppe geven had, was ie zoo'n opeten kirreltje, zoo'n breiden mig bleven en deerom zaide ze zoo ach ter zen reg Maartentje Urtepeul teu gen em. Een groote boón kon niet laie vanzelf. Maar zoo klain as ie was, hai was puur mannig, en hai kon klesse dat ie zellef geloufde dat et waar was. Aan wereken^ad ie een barre hekel, hai skarrelde wat in segare en loteraie, en nou is et wel zoo dat je stroffele over de segaremanjès en loteraikirrels. maö-r Maartentje Urtepeul hield et span totch gnap op et peerdepadje gien mensch die een cent van em kreeg en van zen segarenegosie was ie zelf een beste klant, zonder dat et skaai deid. Et was nou wel een buitenbientje, maar hai was toch nagal in de kas hier en daar. Maar tentje mocht et nagal zegge. Hai had sons kort nag een soortement herreberregie er ok bai, dat kon ie zoo onderhand ok nag wel bemen- teneere, en an de ronde tafel had ie ok vanzelf weer et grooste woord. Den keek ie over zen briltje en den bubberde et segarepeukie onder zen snorre, en den had ie hande en monde te kort om Gert er drie van de zes te geven, voor Ollevert nei te kaiken of ie geluk op zen twuntegie had. en voor Klaas zen vaifde neut je in te tappen. Van dikke Teun had 'ie niet terug. Die had nag.groo- ter mond as hai^en uit Teun konne wel drie Maarten Urtepeultjes. Nei as Teun an et woord was, kroop Maarten et liefste wat achterof in de tapkas. Teun es boekie was ok puur dikker as van j^faarten en dat stak de borst ok wel. want as er wat te sjaggelen was, was' Maarten toch aigeluk meer bai de taid. Bai Teun was et meskien meer mortel an mortel of, zóó een kefeetafeltje vol briefjes van honderd, en zóó was 't weer op, maar hai geurde er den toch maar mee. Maarten had ien liefhebberai, dat wazze zen kippe. Die had ie niet thuis, maar een heel end buiten et durrep. an de ringsloot, vlak bai de vullisbelt.Dat was goed beke ken, want deer viel voor de kippe nag wel ders wat te skarrelen en et was makkelijk met de mis. die kon ie zoo over sloto kruie leite. Want zelf kruie deid ie niet, deer kon zen reg niet teugen, hai had er een opskoten jo'n voor huurd voor een paar golden in de week. Aiere- rape kon Maarten zellef wel, de rest deid de knecht. Er wazze tie dat ie der vier vaifhonderd had, hai stroupte Zaterdes Alkmaar. Donder des Skagen en Dingesdes Pur- merend of. Ze zatte weer ders om de ronde tafel, et was in et lest van de vori ge oorlog, en krek as nou wazze ze allegaar zoo wat maltabelig met de praize. Der was meer te smokkelen en te smuigelen as nou, der wier niet zoo nei keken en Maarten en Teun wazz opperst en het voorst Een gouwe taid. De ien had zitte te swessen over zooveul pond vet van dertig golden et pond. de aar over zooveuf pond urte van nag meer Maarten had ze -oplesten allegaar oftroefd met zen verhale van een zootje sukkelaaddoppe. dat vaif keer over de kop gaan was. „Weet je wat ik niet begraip. zai de Teun oplesten, dat jai van je kippespul niet meer make kirrel Ik ben der iemesdage langs reden, nou. ik docht altaid dat je je ver stand hadde, maar je moete toch nag puur leere oorDeer hè je nou ie mis." „Men mis", zaide Maartentje, „nou ik docht dat dat wel skikte. ik ben der zoo van of, ik kieper et zoo over et slootje „Deer hé je et nou krek", zaide Teun. „kirrel dat ken je toch duur verlcoupé?" „Duur verRoupe". zaide Maarten, „dat magere zoötje mjs?" „We ja," zaide Teun,.„ze gooie et opreden, nou der zoo'n beetje skeipe benne deur de keis, en ze make der zeip ok vanJe wete toch wel die groene keisies die je opheden krai- ge kenne? Deer gaat kippemis in Vroeger skeipemis." Nou, Teun deid in keis, dus hai kon et wete. En Maarten had wel ders lezen datte ze vroege* van dui- vemis zeip maakte, hoe onwais of dat ok leek „Et is dat een kameraad van je ben", zaide Teun, „ik had et van zelf zoo meeneme keune, maar ik geef je de prais Nou, dat wier efkes handjeklap in de tapkas, want deer hadde de are niet mee noodig. Et slot was dat Maarten et murgenochend an Teün zen pakhuizie ofievere zou, want er was haast bai, en de markt zakte, had Teun zaid. 'sMiddags gong Maarten nei zen bedraif, en maar an et mis zoeken uit de hokke en van et endje grond en de vullisbelt, nou. hai zweitte op et lest as een andreiger en hai was zoo louf as een maier. Maar ja, hai taxementeerde et zoótje toch op- lesten op een veertig vaiftig golden et was temet een handwagen vol Maarten was op taid de are och tend met zen miskar. en bai Teun zen pakhuis stinge alle kammerade van de ronde tafel en nag wel een stik of tien are. Dat had Teun niet doen moeten, docht Maarten, wat hewwe ze de'r neus in main mis te steken? Maar Teun was nou ien- maal zoo, geure en ophakke, ze mos- te allegaar zien, wat ie nou weer voor nuwe onwaizigaid an de hand had. Want onwais bleef et, kippe mis in de keis. Maarten zen porsie maar an een aar, afain, Teun zen geld $ou wel niet zo stinke as de mis. „Zoo deer wazze we, morgen sa men", zaide Maarten. „Weer is Teun?" Et duurde efkes. Toe kwam ie. en hai had een vergiootglas in zen hande, en segaar in et houfd van zelf. „Murgen Maarten, was je deer?" „Murgen Teun. ja deer was ik Wou ie metien ofrekene. óffe,..." „Nei nei..." zaide Teun, „je ken ne dalek vange. maar eerst ers kai ke „Nou", zaide Maarten, en hai leek wel wat pain in zen laif te kraigen want Gert en Aris en Freek en al die are leke wel zoo aardigeg te1 I kaiken, „kippemis is toch kippe mis?" „Welzeker M&arten", zaide Teun, „welzeker m'n jo'n, kippemis is kip pemis, maar is dut wel kippemis?" „Hoe hew ik et nou", zaide Maar* ten, „ik heb et zelf raapt, nou pa, der zit vanzelf een beetje stroo deur maar je moste et zeve hè je zaid, den gaat dat er wel uit „Welzeker", zaide Teun nag ers, „dat stroo dat doet et em niet... maar kaik ers Metien haalde ie een plokje mis van de kar, en lai dat op et brad van Maarten zen kartje. „Moet je ders deur et vergrootglas kaike. ik docht et al an de kleur. „Nou wat den", zaide Maarten en de pain in zen laif wiere nou hille- gaar skeute tot zen stuur an toe „Main jo'en, je ziene toch wel dat er hanemis tusschen zit. en we hewwe toch afsproken dat je k i p- p e m i s brenge zouwe Hane mis. wat moet ik nou met hane mis... nei Maarten... et is niet aars. neem et maar mee verom en eraan eï maar uitserteere.en as de markt nag goed is kenne we nag wel ders prate..." Maarten zaide maar ien woord. Van vaif letters. Goed Hollandsch. „Barst". èfgé. (Alle rechten voorbehouden)

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3