c PROBLEMEN IVAN DEN DAG Nog steeds een jaar voor rijwieldieven Ake Seyffarth maakt ongekende tijden Strijd en Overwinning Arrondissementsrechtbank te Alkmaar MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 3 Februari. ANNA PAULOWNA HET BELOOF. DE LAND VOOR ZWIJNTJES JAGERS. De getuige, schoon slechts twintig jaren oud enjtunnende slechts stel len tegenover den klassieken arendsneus der speurders, een overigens niet onwelgevormd wipneusje, mat de tafel met overtuigingsstukken met Sher- lock Holmes-blikken en vertel de, zoodat een iegelijk het in de rechtszaal kon hooreu, dat hij, met medewerking van de Berger politie, vele pogingen in het werk had ge steld „den man" te ontmaskeren. „De man", was een zekere de Leur, een arbeider van een vliegveld, die aan diverse mcnschen fietsen had 'verkocht, waarvan de herkomst eenigsfcins duister scheen te zijn. De manipulaties van dezen heer de Leur nu, zouden in verband heb ben kunnen staan met het feit, dat zekere Engel D. uit Bergen aan Zee, een fiets had verkocht aan zijn zwa ger M. Kansen te Alkmaar. En dan zou Engel D. te goeder trouw een doqr de Leur gestolen fiets hebben gekocht, althans een fiets, welke had toebehoord aan de zuster wan den jeugdigen D. Groot te Bergen, die dit aan de rechters kwam ver tellen. Echter deze omstandighe den kwamen eerst ter zitting aan het licht, maar intusschen had onze Engel reeds enkele weekjes preven tief opgeknapt, verdacht de fiets zelf gestolenf althans geheeld te hebben. De man, die vermoedelijk veel vertellen kan, afgezien of hij het zal doen óók, de Leur, werkt in Duitschland en was niet/ ver schenen. Air. Meijer, de verdediger van D., smaakte het genoegen de zaak voor onbepaalden tijti geschorst en: zijn cliënt in vrijheid gesteld te zien. GESTOLEN OF GELEEND? In Anna Paulowna werden on rustbarend veel rijwielen gestolen en sommige verdachten die hier voor terecht staan meenen zich vrij te kunnen praten, door te ver tellen dat zij om een of andere re den een fiets geleend hadden en deze wel weer teruggebracht zoh- deri hebben. Aldus vertelde ook ze kere N. B. uit Haarlem, arbeider in de werkverruiming te Wieringer- meer, die er van door was gegaan met het rijwiel van den heer C. Vlaar te Anna Paulowna, maar al spoedig door een. brcer van het slachtoffer, den heer A. Vlaar werd geatrappeerd. De caféhouder Kossen als getuige k decharge gehoord, kon verklaren dat de verdachte den vorigen dag ook een fiets van een ander mee genomen en inderdaad terugge bracht had. Hiertegenover stond de verklaring van den haltechef, die verdachte verchillende malen op het station in de buurt van de rij wielbewaarplaats had zien rond scharrelen. De officier eischte volgens ge bruikelijk tarief een jaar gevange nisstraf, de rechtbank zal over acht dagen uitspraak doen. De nog jeugdige C. G. en C G. D uit den Helder en Anna Paulowna maakten het rechtbank, officier en verdediger al zeer gemakkelijk door grif te bekennen wat ten laste was gelegd: diefstal van konijnen van L. Kroon van de Van Ewijcksvaart, en diefstal van fietsen rep. heling van onderdeelen van P. R. Rooden- burg en G. Weyers te A. Paulowna. De boutjes de jongens had den de langocren kersversch op gegeten en het had tot verwonde ring van den president, nog ge smaakt ook, en de ^zwijntjes zullen de onvoorzichtige knapen wel duur komen te staan. Do officier eischte* tegen G. an derhalf jaar en tegen D. een jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Mr. de -Groot, verdediger van G., vroeg voor zijn cliënt jeugdgevan genis. Mr. Sluis pleitende voor D. vroeg slechts clementie. „Natuurlijk klare"l De officier, vroeger als Ambt. b. h. kantongerecht in Den Helder, toch zulke beste vrienden met Japie M., die altijd wanneer hij te veel graantjes had gepikt, zonder mor ren en de kuur in Veenriuizen aan vaardde, schudde nu droef en niet be grijpend zijn hoofd. Japie was in appèl gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij wegens openbare dronkenschap voor de achtste maal gepleegd, ver oordeeld werd tot de oudfe straf: zeven dagen hechtenis en een jaar opzending. Het verzet kwam vermoedelijk omdat Jftap gepromoveerd is van voddenraper tot arbeider bij de Heidemaatschappij, en wel bijna achttien gulden per week vedient. [Hij beweerde al sinds een half jaar de slokjes te laten staan, wat de president erg verstandig vond. omdat chocolademelk inderdaad beter voor een patriarch als Japie M.ï is, maar Zijn Edelachtbare scheen het toch niet te gelooven. ,.Ik kan er niet meer tegen", zei Jaan, en voor meer dan een gulden in de week drink ik niet op.. Laat me nou niet naar Veenhuiz^n gaan, meneer de edelachtbare, anders ben ik gesjochten als ik terugkom 't GAdt nou goed, 't Klonk roerend, maar toen de president vroeg wat Jaap dan allemaal kocht voor dien gulden, zei die zóó luid en zóo met z'n lippen smakkend: „Natuurlijk klare", dat wij vrèezen moeten dat hij voor de zooveelste keer zijn pyama wel in de koffer kan pak ken en enkele reis Veenhuizen ne men.. Want de officier eischte weer prompt een jaar opzending. WAT IS EEN SNOEKDREG? De zeer wel bespraakte gemach tigde, de heer Misset, voor 2 ver baliseerde visschermannen eener- zijds en twee visscherijdeskundigen anderzijds trachtten de heeren ach ter de groene tafel in te wijden in de geheimen van de snoekdreg, slaanderij of visscherij, al dan niet met levend aas. Een appèlzaak van den kantonrechter, waarin de recht bank over 14 dagen een voor de vis- schers zeker belangrijke uitspraak zal doen: Is een op een snoekdreg gelijkend vischtuig met drie ha ken en levend aas verboden of niet? De officier vroeg vernietiging van het vrijsprekend vennis van den kantonrechter en eischte geldboe ten van f 15. UITSPRAKEN; Klaas Sm„ rijwielhandelaar en garagehouderte Sehagen, schuld- heli ng, vrijgesproken. J. P. Sj., Petten, brand door schuld, 1 maand hechtenis. Wed. Joh. T., den Helder, diefstal, 5 mnd. gevangenisstraf met af trek van 3 mnd. preventief. B. A. M., den Helder, zedenmisdrijf, ontslag van rechtsvervolging: plaatsing krankzinnigengesticht 1 jaar B. M., Beverwijk, diefstal te Hoog woud, ontslag van rechtsvervol ging, plaatsing krankzinnigenge sticht 1 jaar. tfchaaUen Tijden ver onder de wereld records. ZüRICH, 3 Febr. (4.N.P.) De op- het oogenblik in Davos verblijf houdende Zweedsche hardrijders op de schaats, Ake Seyffarth en Harry Jansson, hebben tijds hun training aldaar buitengewoon goede tijden gemaakt. Beter waren echter de .tijden, die Seyffarth tijdens de Zwitsersche landskampioenschappen maakte. Hij reed hierbij buiten mededin ging mede, doch liet den Zwitsers zijn hielen zien en maakte fantas tische tijden. Den 1000 meter reed hij in 1 min. 27.5 en den 3000 meter in 4 min. 43.5. Hiermede bleef de Zweed ondfcr het wereldrecord van Clas Thunberg, dat cp 1 min. 28.4 Italiaansch Weermachtbericht NIEUWE SUCCESSEN IN CYRENAICA. ROME, 3 Febr. (Stefani). Het Italiaansdhe weermachtbericht van heden luidt als volgt: Gemotoriseerde Italiaansch-Duit- sche pantserafdeelingen rukken on danks den weerstand van den te genstander op ten Oosten van Cire- ne. Luchtformaties zijn tusschen- bcide gekomen in den slag, waarbij zij doeltreffend bommen wierpen op ravitailleeringscentra en materiaal depots van den vijand, terwijl ge motoriseerde strijdmiddelen en vliegtuigen op den grond met mi- trailleurvuur werden bestookt en in brand gestoken. De ongunstige weersomstandigheden hebben het offensief van de Duitsche lucht macht op het eiland Malta niet ver traagd, waar vliegvelden en haven installaties het voorwerp vormden van verscheidene aanvallen. Brftsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht aanvallen on dernomen op Napels en Palermo. Zij wierpen ecnige brisant- en brandbommen neer. Onbelangrijke schade, geeh enkel slachtoffer in Napels, drie gewonden in Palermo. Van alles wat nit dorp en stad Inbraak in fabriekskantoor. Gis termorgen ontdekte men, dat was ingebroken, bij de N.V. wollen stof- fenfabriek Brouwers van Gladbeek te Tilburg. De dieven hebben zich door het uitbreken van een raam kozijn toegang tot de fabriek ver schaft. Van hieruit .zagen zij kans om door het forcearen van een lo ktet in het kantoor te komen, waar een bedrag van f 3500.— werd buit gemaakt. Veelbelovend. De Haarlemsche recherche heeft een 17-jarigen loop jongen aangehouden, die samen met twee 15-jarige vriendjes tot drie malen toe had ingebroken in den winkel van zijn vroegeren pa troon. In totaal stalen zij een be drag van f300— en een groot aan tal goederen, welke zij verkochten aan een 46-jarigen koopman, die eveneens wegens heling is aange houden. Hartverlamming door de koude. De 53-jarige postbode P. Coppens te Schijndel, die wegens ziekte enkele dagen buiten dienst was geweest, deed gistermiddag wederom zijn ronde. Hij zakte hierbij plotseling in elkaar en* werd dood opgenomen. Hartverlamming door de koude had een einde gemaakt aar zijn léven. Doodelijke val door de gladheid. De 61-jarige weduwe van Poppel, wonende aan den Rijsbergschen- weg onder Breda, kwam door de gladheid te vallen. Zij kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij na en kele oogenbljkken overleed. Veehouder beroofd. De gemeen tepolitie te Leeuwarden heeft twee vrouwen van verdachte zeden en een bij haar behoorend mansper soon aangehouden, die in een pand in den Boterhoek een Frieschen veehouder van f 1500.hebban be roofd. Het grootste gedeelte van het geld heeft de politie achterhaald. Brankast geplunderd. In den af geloopen nacht zijn inbrekers een perceel aan de Keizersgracht le Amsterdam binnengedrongen, waar een rokkenindustrie gevestigd is. Op het kantoor hebben zij de brand kast van achteren opengesneden ca den inhoud ruim f 100.buitge maakt. Ook een aantal rokken wordt vermist. staat, doch ook de tijd op den 3000 meter beteekent een geweldige ver betering. Het wereldrecord van Ivar Ballungrud op dezen afstand staat immers op 4 min. 49.6. De Zweed zal reeds 3 en 4 Febr. a.s. in de gelegenheid zijn, officieel nieuwe records te vestigen, n.1. in den landenwedstrijd tusschen Zwe den en Zwitserland te Davos. Met belangstelling en vertrouwen wor den de verrichtingen van den Zweed alom dan ook tegemcet ge zien. 153. Waar moest hij zich verber gen? In een stad met twintig huis jes hadden ze hem gauw genoeg... De kakelende dame scheen tot over maat van ramp alle menschen uit hun middagdutje gewekt te heb ben, zoodat er geleidelijk overal mannen, vrouwen eri kinderen te voorschijn kwamen. Wat moest hij doen? Daar viel hem wat» in. Toen er een aantal van die lui vlak bij hem was, wees hij met uitge strekte hand naar de lucht... WIE WORDEN OP DE OVER HEIDSPOSTEN BENOEMD? EN WAAROM EERST THANS WINTERHULP, VOLKS DIENST, ENZ. ER wordt beweerd, zoo schrijft ons T. S. te B., dat op alle over heidsposten nu alleen de bekwaam- sten benoemd worden; als er echter tegenwoordig iemand op een belang rijke overheidspost benoemd wordt, is het altijd een N.S.B.-er. Zijn er onder het overige deel van het Ne- derlandsche volk dan geen bekwa me personen meer? i ANTWOORD: Ons antwoord kan kort zijn, want met de bewering van S. is het als met zooveel dat „men" beweert. Het is n.1. niet waar, dat Op alle overheids posten en uiteraard worden be doeld de belangrijkste overtieids- funcaiesuitsluitend leden der N.S.B. worden benoemd. Om een voorbeeld te noemen: lang niet Alle nieuwbenoemde burgemees ters zijn lid der N.S.B. Inderdaad is het zoö, dat getracht wordt alléén de bekwaamsten te benoemen. Niet Alle overigens wellicht zeer bekwame mehschen echter zijn geschikt om in dezen Ljjd ver antwoordelijke functies waar'te ne men. Zonder te verlangen, dat men lid der N.S.B. moet zijn, worden derhalve die personen benoemd, die behalve bekwaamheid, ook be grip voor de huidige situatie van ons land bezitten. Het zou echter niets verwonderlijks in zich houden indien uitsluitend N.S.B-ers werden bénoemd. Vroeger werden ze im mers uit alle functies geweerd, stel selmatig. Het pleit echter voor de N.S.B. welke, ofschoon niet aan de macht zijnde, tengevolge van het fei/, dat ze de eenige politieke be weging in ons land is. toch veel in vloed heeft dat ze geen misbruik maakt van haar invloedrijke positie en ook de eerlijkwillende, bekwame landgénooten een eerlijke kans geeft. T"\EZELFDE lezer vraagt voorts: Duitschland heeft men de organisaties: Kraft durch Freude, Winterhilfe, en Na.tional Sozialisti- sche Volkswohlfahrt". In Nederland heeft men de zusterorganisaties: Vreugde en Arbeid, Winterhulp en Nederlandsche Volksdienst. Waar om werden deze organisaties pas na de bezetting opgericht, hoewel ze in principe nuttig zijn en er dus reeds eerder hadden kuqnen zijn. ANTWOORD: Ziehier eens iemand die niet moppert, op het bestaan van deze organisa ties, zooals zoovele van zijn landge- nooten, die dan tegelijk een bezwaar zien. in de klankovereenkomsten der namen, maar iemand, die het nuttige dezer instellingen erkent en zijn verwondering over uit spreekt. dat ze niet eerdar, d.w.z. vóór den lOen Mei 1940 gekomen zijn. Het antwoord is eenvoudig. De FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van H-ina HirUiaramer (Nadruk verboden) 42 •„My'n man was piloot op den nachtdienst naar Londen. Ach, hoe vaak heb ik zoo gezeten en op hem gewacht, zonder te weten óf ik hem wel ooit zou terug zien. En op een noodlottigen dag hebben zij hem thuis gebracht. Van dat oogenblik af heb ik die martelende onzekerheid van het wachten tenminste niet meer behoeven door te maken. En hij haa mij onzen jongen achter ge laten; ik was niet heelemaal alleen, ik had nog iets van bem!." „Ach hebt u ook een Jongen? Net zoo oud alB de mijne? En mag lk weten, hoe hy heet?" „Wy hadden hem Kurt genoemd, maar anderhalf Jaar gelede^ Is h(J bij het spelen op straat door een autobus overreden. O. destijds dacht lk. werkelijk niet verder te kunnen leven." Ztj zei het byna fluisterend, alsof zy zioh schaamde voor haar wankelmoedigheid. „Om '8 hemels wil!" stamelde Mariene. En plotseling leek haar eigen moedeloosheid een onvergeefe- ljjke zonde, een vergrijp tegen God. Haar was nog niemand door den dood ontnomen. Daar sliep haar jon gen, onberoerd van alle aardsche zorgéh. De zachte regelmatige ademhaling van het kind leek haar plotseling een onverdiend geschenk van den hemel. En ook Lorenz leefde. Ja, natuur lijk leefde hy. Z\j voelde het In het diepst van haar ziel. Mocht zij dan nu versagen en wankelmoedig wor den? „Hoe hebt u die verschrikkeiyke slagen toch kunnen overleven?" „Door mij hals over kop in het werk te storten. Daar ik eenig idee had van teekenen en schilderen, leg de ik mij op modeteekenen toe. Hoe wel het pensioen van mijn man mij iir' staat stelde het hoofd boven water te houden, ging het .my den eersten tijd toch niet bijzonder goed. Niemand wilde iets van mijn nieuwe pingen weten,' tot eindelijk door ge lukkig toeval een uitgever van een groot modeblad zich voor myn werk begon te Interesseeren. En zooals het gewoonlijk gaat: als er maar eenmaal een begin ls. dan komt de rest vanzelf. Mijn werk sloeg in, men zag er een soort nieuwe styi in en bood mij steeds hoogere honoraria. Op het oogenblik ben lk als vaste medewerkster aan verschillende bla den verbonden en, o, het leven zou nu zoo mooi kunnen zijn, als... Mariene richtte zich op en tastte naar Magda's hand. En zoo zaten de beide Jonge vrouwen naast el kaar op de rand van het bed, de handen Ineen en elk in haar eigen gedachten verdiept. En beiden voel den ze, hoe het ln een warmen stroom van den een naar den ander* vloeide. En dan glimlachten zy beiden en in den blik, waarmee zij elkaar aan keken, lag een stomme smeekbede en een belofte. En zonder dat er een woord over werd gewisseld, wisten zij, dat zy in goede kameraadschap met elkaar verbonden zouden blij ven. Intusschen werd de jongen wak ker en hy toonde zich zeer verrast weer een nieuwe tante té zien, die zich nu over zijn bed boog en hem met een veelbelovend lachje be groette. Hansje aarzelde nog een oogen-, blik, wat hy zou doen, maar dan kwam er toch Iets van een lachje op zyn gezicht en al spoedig Strekte hij zjjn armpjes naar haar uit. „Dat is ongelooflijk!" zei Mar iene. „Hij is anders tegenover vreemden zeer terughoudend. In ieder geval heb ik het nog nooit meegemaakt, dat hij reeds by de eerste kennismaking met iemand vriendschap sloot." „Zoo, dus dan mag ik dat als een bijzondere onderscheiding beschou wen!" Ze zei het met oprechte blijd schap in haar stem. „Hoe heet je, mijn jongen?" „Hans!" zei Hansje, terwijl hy met grooten ernst alle details in Magda's gezicht bestudeerde. Dit onderzoek scheen geheel in het voor deel van Magda uit te vallen, want tot besluit gaf hy haar een zoen» en de bijna plechtige wijze, waarop hij dat deed, bewees duidelijk, dat dit als een groot voorrecht moest wor den opgevat. Op verzoek van Mariene werd de koffietafel in haar kamer gedekt. De middag vloog om. Mevrouw Klilcke was de stad ingegaan om boodschappen te doen en had d.e bel de jonge vrouwen alleen gelaten. In den loop van het gesprek ver nam Magda de geschiedenis van Marlene's huwelijk. Zij zaten tegen over elkaar bij het raam en meer dan eens gebeurde het, dat Magda haar hand op Marlene's knie legde, diep getroffen als zij was door de onbarmhartige slagen van een lot, dat haar bijna nog moeilijker te dragen leek dan haar eigen. Wn «1-J N.S.B., het nationaal-socialiSme in het algemeen, heette een gevaar voor het welzijn van ons land, lees: een gevaar voor de politieke macht hebbers, die wel zagen aankomen, dat het met hun posities, hun vre dige rust, verkregen door het bond genootschap met dé liberalistisdh- kapitalistische belangen en ten kos te van het algemeene volksbelang, voor goed gedaan zou zijn. Daarom werd alles, wat van nationaa-l-so cialistische zijde kwam, in den ban gedaan, hoe goed sommige dingen ook mochten zijn. Dat was ook het geval met de bovenaangehaalde or ganisaties. Hoe goed ze ook waren, hoe noodig dergelijke instellingen ook in ons land waren om aan de versnippering en verwaarloozing van den zorg voor het volkswelzijn een einde te maken, ze waren taboe voor ons. Iets „Duitsch" hier in Hol land, dat nooit; dan liever de lucht in. Men wilde immerd niet toegeven dat er ook nog wel iets goeds uit het nat.-soc. kon voortkomen. De zelfde dwaze argumenten halen sommige van de vroegere tegenstan ders nü nog aan: ,,'t ls Duitsch, zelfs de namen zijn Duitsch en daarom zijn we er tegen. We moeten iets echt-Nederlandsch hebben!" Dezulken vergeten, dat het Mar xisme óók van over onze grenzen kwam, en zoo vele andere dingen. En wat de Duitsche namen be treft: Het is nu eenmaal zoo dat de Duitsche en Nederlandsche taal veel overeenkomstigs hebben. Maar omdat het Nederlandsche „geld" zooveel lijkt op het Duitsche „Geld" hebben onze „goede vaderlanders" nog nimmer hun salaris geweigerd. En ontbijten doen ze ook nog steeds, ofschoon ons „brood" verdacht veel heeft van „Brot". Hoe houden ze er het lev.en bij, dat is in het Duitsch toch „leben"! In ernst: het waren deze en soort gelijke „argumenten", die het in het leven roepen van nuttige, volk- sche instellingen als de onderha vige, vertiinderden. CORRESPONDENTIE. K. P. P. te Den H.. A. M. te S., P. G. te Kampen, A. B.te B., D, O. te O. N., M. te S.: Uw brieven ontvan gen. De daarin gestelde vragen worden zoo spoedig mogelijk beant woord. Red. Hoa op met dat gepraat. Toon meegevoel metterdaad. Giro 5553 WINTERHULP NEDERLAND. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 5 FEBRUARI. Hilversum. L 415.8 7.1# Oramoloonmuzlek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7 85 Gramofoonmuzlek. 8 30 Ochtend gymnastiek. 8.20 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.45 Oramoloonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 Plano- voordracht. 10.35 Oramoloonmuzlek. 1100 Voor de kleuters. 11.30 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuzlek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.40 Almanak. 12.45 B.N.O.:Nieuws- en economische berichten. 13.00 Hoe komen de voorjaarsgroenten op tafel. 13.15 Amusementeorkest en soliste. 14.00 Trioconcert. 15.00 Zang met pianobegeleiding. 15.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 18 00 Bijbellezing. 18.20 Oramofoonmuzlek. 18.30 Het Revtda-Sextet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Gramo foonmuzlek. 17.45 Nordisk, muzikaal program ma. 18.30 Een handarbeider aan het woord. 18.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 Actueel half uur. 19;20 Het Omroep-Symphonle-Orkest en ■ollste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- centrales die over een lijnverbinding met de studio beeehlkken. 20.16 Gramofoonmuzlek. 30.45 Causerie: „Uit de werkplaatsen ran onze beeldende kunstenaars". 31.00 Het Omroep- Symphonle-Orkest. 31.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum n. 801.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 16.16 Geestelijke Uederec (opn.1. 10.40 Vrouw van Dijk. 11.00 Gramofoonmuzlek. U.20 Orkest Willy Eberle. 12.00 Ensemble Jonn Lancè. 13.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Ram- blers. 13.46 Voordracht. 14.00 Omroeporkest en gramofoonmuzlek. 16.00 Voor de vrouw'. 15.30 Zang met pianobegeleiding. 18.00 De Melodisten en soliste (opn.l. 18.40 Voor de Jeugd. 17-15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Viool,plano en g.amo- foonmuzlek. 18.15/-Sport en lic'amelUke op voeding. 18.30 Orgelconcert. 10 09 B.NO.: Wat Nederland schrijft. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberich- ten 19.20 Gramofoonmuzlek. 19.45 Brandende i 488e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE TIENDE LIJST Trekking 3 Februari. ƒ50.000 No. 16568 1000 No. 7017, 13404, 19510, 20689 400 No. 6673, 9927, 21105 200 No. 3789. 4725, 5130. 9423, 10053, 18187. 100 No 1578. 2056, 2405, 3044, 3487, 6087, 8001, 8267, 9420, 18844. 1021 1228 2421 3753 4799 5755 6278 6793 7362 7706 8034 8764 9305 9762 10741 11112 1221? 12743 13326 13697 14002 14435 14936 15077 15685 .16156 16759 17549 18313 19877 20591 21025 21806 PRIJZEN VAN 70. 1101 1115 1130 1132 1174 1761 3240 4172 5355 5C88 6461 6917 7601 7917 8470 1930 1950 3284 3350 4216 4453 5416 5478 5999 6091 6575 6608 6975 7066 7654 7'35 1591 1612 2877 3059 3878 4166 5166 5342 5892 5940 6309 6330 6856 6871 7479 7495 7719 7757 8238 8324 8470 8634 ,8649 8770 8382 9092 9136 9205 9307 9494 9522 9537 9677 10030 10198 10347 10506 10G31 10866 10879 10920 10945 10963 11168 11498 11574 11656 11741 12270 12434 12505 12605 12703 12786 12836 12851 12916 13071 13329 13334 13448 13489 13504 13753 13801 13824 13918 13922 14022 14068 14160 14227 14300 14462 14593 14625 14709 14788 14954 15272 15312 15372 15595 15607 15700 15737 15824 15886 15934 16206 16238 16451 16457 16G48 16904 16993 17094 17238 17394 17778-17791 17881 17997 18205 18452 18485 18614 13633 18682 19015 19039 19107 19160 19192 19554- 19620 19634 1S637 19C15 19974 2015*4 20187 20296 20452 20639 20694 20782 20789 20818 210fi9 21138' 21188 21324 21573 31983 1196 2138 3730 4726 5616 6161 6768 7185 7684 8654 9225 9738 10673 11043 11785 12740 13111 13620 13943 14324 149011 15666 16134 16708 17476 18214 18866 19314 19866 20469 20972 21609 NIETEN. 1020 1073 1077 1091 1168 1180 1201 1204 1356 1365 1406 1414 1439 1440 1442 1464 1465 1490 1519 1593 1613 1620 1637 1684 1700 1728 1770 1780 1792 1847 1908 1945 1953 2008 2079 2107 2140 2156 2169 21S4 2247 2329 2393 2449 2476 2504 2523 2606 2611 2672 2734 2763 2764 2769 2802 2849 2919 2922 2942 2S88 3028 3032 3049 3086 3106 3129 3l33 3136 3178 3278 3334 3391 3449 3489 3520 3535 3560 3584 3609 3731 3737 3767 3812 3844 3850 3861 3905 4033 4045 4049 4060 4077 4081 4093 4102 4121 4151 4158 4177 4322 4361 4401 4469 4480 4497 4514 4575 4583 4599 4605 4627 4643 4660 4693 4694 4713 4722 4732 4922 4951 4966 4977 5002 5037 5059 5100 5J38 5142 5147 5204 5205 5216 5291 5292 5300 5310 5341 5361 5411 5454 5489 5508 5523 5566 5581 5596 5645 5677 5682 5692 5725 5741 5743 5752 5787 5852 5854 6011 6063 6123 6139 6142 6148 6197 6211 6214 6230 6331 - 6343 6356 6357 6415 6456 6523 6533 6635 6680 6699 6781 6795 6715 6886 6901 6982 7000 7042 7120 7192 7195 7207 7220 7276 7306 7347 7350 7357 7433 7453 7536 7541 7655 7677 7691 7738 7763 7784 7781 7790 7795 7820 7842 7848 7851 7858 7865 7883 7978 8101 8149 8152 8163 8170 8191 8197 8209 8230 8237 8256 8295 8338 8369 8440 8442 8455 8456 8473 8571 8574 8663 8745 8792 8799 8834 8846 8888 8893 8905 8907 8914 8931 8987 8996 9009 9085 9143 9161 9239 9252 9254 9270 9329 9444 9459 9490 9531 9554 9698 9713 9771 9777 9781 9830 9847 9910 10006 10094 10097 10103 10177 10189 10191 10215 10333 10365 10403 10409 10410 10411 10417 10432 10521- 10530 10535 10551 10595 10713 10733 10734 10803 10860 10883 10938 11006 11063 11109 11119 11185 11196 11244 11258 11300 11305 11349 11374 11382 11398 11434 11435 11484 11524 11540 11563 11570 11617 11620 11626 11634 11698 11739 11751 11764 11814 11835 11917 11984 11988 12066 12120 12237 12252 12273 12287 12297 12321 12328 12329 12375 12376 12382 12389 12405 12418 12419 12436 12459 12544 12555 12571 12574 12583 12676 12606 12712 12751 12768 12810 12821 12845 12855 12868 12877 12897 12901 12949 12964 12988 12998 13002 1303G 13043 13051 13063 13082 13085 13184 13125 13150 13187 13205 13210 13215 13222 13233 13288 13337 13355 13415 13416 13442 13470 13507 13547 13595 13628 13640 13810 13822 13853 13894 13905 13923 13984 14036 14047 14074 14105 14167 14191 14198 14243 14335 14370 14386 14432 14480 14531 14537 14595 14616 14620 14665 14735 14742 14749 14756 14800 14821 14828 14885 14899 14914 14923 14979 14987 14999 15001 15010 15063 15074 15115 15153 15161 15185 15210 15216 15275 15279 15344 15349 15352 15368 15390 15449 15463 15495 15512 15514 15526 15543 15688 15708 15712 15752 15870 15873 15807 15904 15905 15907 15927 15945 15978 1601? 16020 16025 16055 16100 16206 16121 16173 16243 16282 1G300-16313 16343 16356 16405 16425 16430 16449 16462 16499 16551 36599 16652 16672 1C677 16707 16732 16782 16830 16832 16835 16852 1C855 16899 16926 16979 16986 17060 17062 17078 17092 17141 17176 17210 17273 17237 17304 17310 17365 17377 17378 17382 17462 17469 17620 17559 175S0 17592 17600 17658 17659 17725 17744 17754 17755 17820 17847 17953 17976 17978 17996 18009 18024 18041 18051 18081 18084 18088 18116 13146 18198 18230 18274 18316 18370 18407 18412 18423 18483 18516 18567 18613 18631 18672 18691 18770 18786 18795 18810 18822 18837 18843 18885 18912 18922 18937 18946 18975 18984 19003 19055 19082 19094 19098 19131 19163 19199 19202 19210 19220 18224 19239 19323 19329 19330 19336 19357 10375 19377 19396 19435 19451 19469 19474 19476 19552 19567 19594 19599 19601 1Ö664 19683 19639 19700 19715 19803 19817 19829 19899 19924 19947 19969 19995 20012 20027 20115 20232 20299 20300 20327 20361 20398 20424 20430 20501 20543 20548 20549 20608 20G23 20631 20663 20671 20696 20711 20728 20786 20795 20315 20849 20855 20861 20863 20898" 20914 20916 20959 20962 20986.20999 21001.21030 21048 21065 21070 21098 21123 21127 21168 21218 21223 21237 21362 21330 21392 21420 21450 21459 21468 21486 21513 21531 21618 21632 21739 21755 21789 21805 21839 21858 21873 21926 21928 21935 21942 21946 21947 21967 In de vorige lijst staat6688 m z 6683: 9254 m. z. 9354; 11868 m. z 11818; 16972 m. z. 16872 21904 70 m. z, 21924 70. Vanaf 30.15 alleen voor de Radiocontrales die over een HJhverblndlng met de studio beschik ken. 20.15 Orgelconcert. 20.40 Radlotoonee!. 31.00 Gevarieerd programma 'opn.l. 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.Toe lichting op het weermaebtsberlcht 22.10—22.15 Avond wijding. Hoofdredacteur: J Keesman, Schapen. Wnd. Hoofdrad A Ite Jonker Buiten- en Bin nenland. Schapen. Fred. Groot, Schapen Alp. reportage, ■5 treek nieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur. I)„n MaM*»

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2