Distributienieuws ABDIJSIROOP ExmmniMsasa Nieuwe bonnen VASTZITTEND SLIJM Strijd en Overwinning 45 De Dyitsche reis vu Woudenberg Lux tollet Zeep Vrouw onthoofd in Frankrijk Inderdaad RADIOPROGRAMMA Voor do week van Zondag 8 tot Zaterdag 14 Februari zijn voor het koopen van brood en vleesch aangewezen de bonnen 08 van de daarvoor bestemde kaarten. Eterbonnen een week 1 sm eer geldig. Op de reeds eenigen tijd geleden bij den détaillist ingeleverde bonnen WB, MC en 04D reserve, mogen nog eieren worden afgeleverd tot en met Zaterdag 14 Februari 1942. De geldigheidsduur van genoem de bonnen wordt dus verlengd met één week. Aardappelranfsocn tijdelijk verminderd Extra rantsoen penlvrmchtea beschikbaar. Bij de stopzetting van de particu liere win terbevoorrading met aard appelen is medegedeeld, dat bij de bevolkingscentra voldoende reserve- VOorraden aardappelen lagen opge slagen, om daarmede den winter in te gaan. Thans is reeds gedurende vier of vijf weken uit dien voorraad geput. En nog zal met de aardappel voorziening onder de heerschende «eer moeilijke omstandigheden op deze wijze nog eenigen tijd kunnen worden doorgegaan. Het is echter onzeker, hoe lang «sog uit de voorraden geput zal moeten worden, zoodat de overheid gedwongen is tot een voorzichtige verbruiks politiek. Daarom is besloten tot het vol gende: Gedurende het tijdvak van 8 Febr. tot en met 21 Febr. a.s., der halve gedurende twee weken, zal elk der met 08A genummerde bon nen van de aard appel kaart recht geven op het koopen van 13/, kg. aardappelen. Volledigheidshalve wordt hierbij opgemerkt, dat de normale verbruiker over twee aard- appelkaarten, derhalve over twee met 06A genummerde bonnen be schikt. Voorts geeft gedurende genoemd tijdvak bon OSB van de aardappel- kaart recht op het koopen van y2 kg. aardappelen. Teneinde de gevolgen Van deze tijdelijke halveering van het rant soen op te vangen, is bepaald, dat gedurende het tijdvak van 15 Febr. tot en met 28 Febr. a.s. een nader aan te wijzen bon van de aard appelkaart recht zal geven op het koopen van 750 gram neulvruchten. Daarnaast zal van 8 tot en met 21 Febr. bon 212 van de bonkaart al gemeen recht geven tot aankoop van 250 gram peulvruchten. De aandacht wordt er op geves tigd, dat men genoegen zal dienen te nemen met de soort peulvruch ten, welke de winkelier voorradig heeft, met andere woorden, men kan niet, en zeker niet voor alle bonnen, waarover men beschikt, één bepaalde soort peulvruchten verlangen. Voorts is, teneinde te waarborgen, dat een ieder op de thans geldige bonnen van de aardappelkaart ten volle zijn rantsoen zal kunnen be- is oorzaak van piepen op de luchtpijp, hoestbuien en benauwdheid op de borst! Neem dan direct de zoo buitengewoon siytn- oplossende Abdijsiroop. Vsnouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, esthma. AKKER's FEUILLETON Dr» Burmesters Roman van Hans Hirthammer (Nadruk verboden) „Ja!" zei Meissner en daarop be- go.v hij eensklaps weer te iachen, terwijl hij Lorenz van het hoofd tot de voeten opnam. Ik zou wel eens willen weten, wat er te grinniken is." „r)»v wil ik je met genoegen ver tellen: ik tracht me de verwonderde snuiten van je kameraden voor te stellen, a) ze je vanavond zien." „Hoezoo? Die zien me eiken dag! Er is toch niets bijzonders aan me?" „Niets bijzonders? O, ik dacht zoo... Dat zijden hemd b.v. en dat elegante colbertje. En die keurige schoenen... Als je dat niets bijzonders vindt?" „Klets! I' verkleed me natuurlijk vcK«r ik wegga Mijn spullen..." „Tja, ar At 'm nu juist de knoop Je' moet me niet kwalijk nemen, Lo renz, mam* je rpull n zijn intus- schen den weg van al het aardsche gegaan. Een betreurenswaardige vergissing van mijn personeel helaas H"t dienstmeisje dacht, dat ze niet trekken, bepaald, dat de geldig heidsduur van bon 07A en 07B van de aardappelkaart, welke zou ein digen op Zaterdag 7 Febr., wordt verlengd tot en met Zaterdag 14 Febr. a.s. Centrale keukens. Naar aanleiding van de tijdelijke wijziging in de aardappeldistribu tie, waaraan een aanvullende peul vruchtendistributie is verbonden, dienen de personen, die van de centrale keukens hun maaltijden betrekken, een half aardappelrant soen, namelijk een der nummers 08A van de aardappelkaarten, in te leveren voor de periode 8 Febr. tot en met 22 Fehr., alsmede een halve peulvruchtenbon, waarvan het nummer nog zal worden bekend gemaakt, ter waarde van 375 gram peulvruchten. De gewone peul vruchtenbon 212 moet od normale wijze door de centrale keukens wor den ingenomen. Oproep san aardappel handelaren ta telers Morgen wordt doorgewerkt. De moeilijkheden, die zich meer en meer in het vervoersapparaat doen gevoelen, zijn van grooten in vloed op het levensmiddelenver- voer, in het bijzonder onder de huidige omstandigheden. Vooral ten aanzien van het. aardappelver- voer zijn thans bijzondere maatre gelen geboden. Het spreekt vanzelf, dat van de zijde van de overheid alles wordt gedaan om dit vervoer zoo vlot mogelijk te doen verloopen, doch zonder medewerking van allen, die eenig aandeel hebben in de voed selvoorziening, zal dit niet wel mo gelijk zijn. Het is een gebiedende eisch, dat ook Zondag a.s. aardappelen afge leverd, geladen, gelost en afgeno men kunnen -worden. De Dir.-Gen. van de Voedselvoorziening heeft daarom de Vebena, de in de voed selvoorziening ingeschakelde orga nisatie van den aardappelgroothan- del, opgedragen, morgen met de werkzaamheden voort te gaan. Het is echter niet voldoende wan neer slechts één schakel in den keten zijn medewerking verleent. Daarom doet de Dir.-Gren. van de Voedselvoorziening een dringend beroep op de aardappeltelers om ook morgen af te leveren, en op de kleinhandelaren om denzelfden dag aardappelen af te nemen bij de plaatselijke verkoopkantoren der Vebena. ORKEST VAN DEN FÜHRER KOMT. Op Zondag 15 Febr. a.s. zal het Nationaal Socialistische Symphonie orkest, het symphonie-orkest van den Führer, onder leiding van zijn dirigent, Gen. Musikdirektor Franz Adam, te 's-Gravenhage in het ge bouw voor Kunsten en Weten schappen een concert geven. Dit concert is georganiseerd door de af- deeling Kraft durch Freude van het Deutsche Arbeidsfront in het Ar- heitsbereich der N.S.D.A.P. in Ne derland. BEGRAFENIS ROTTERDAMSCHE SLACHTOFFERS. Wederom zijn gisteren velen naar Crooswijk gegaan om, hetzij als naaste familie, hetzij als vriend en belangstellende, op den doodenak- ker aanwezig te zijn bij de plechti ge uitvaart van drie slachtoffers van den jangsten Britschen vlieger aanval op Rotterdam. Dit zijn, voorloopig, de laatste slachtoffers, die naar hun laatste rustplaats zijn gebracht. Voorloopig, want in de ziekenhuizen liggen nog tal van ernstig gekwetsten, aan wier leven wordt gewanhoopt. N.V.V. komt ook op voor de rechten der Ned. arbeiders in Duitschland. Maagdenburg, 5 Febr. - De ANP.-ccrrespondent meldt: Commissaris Wou- denberg's Duitsche reis in het belang van de Nederlandsche arbei ders in Duitschland heeft aan het slot eeni- ge wijzigingen onder gaan en zoo vertoefde het gezelschap de laat ste dagen in Maagden burg. Het indrukwekkend ste programpunt vorm de een groote bijeen komst in het Huis van den Duitschen Arbeid, waar de heèr Wouden berg den Ncderland- schen vrouwelijken en mannelijken arbeiders toesprak. De zaal die o.a. met do Ned. kleu ren vroolijk was ver sierd, was tot den nok gevuld. In een geheel geïm proviseerde rede bracht Woudenberg allereerst de groeten van het va derland over, waar men steeds bij het bespreken der arbeidersbelangen ook aan de kameraden in Duitschland dacht. Het is al een oud ver schijnsel, aldus spr., dat uit het volk, met recht een volk zonder ruimte, arbeidskrachten naar Duitschland trekken. Spr. gaf ver schillende wenken, cm het elkaar wederzijds aangenaam te maken Spr. verheelde niet, dat men ook van Duitsche zijde wel eens misge tast had, b.v. door een verkeerde voorlichting omtrent de arbeids voorwaarden alhier. Nu hebben wij evenwel een arbeidscontract, waar van wij eischen, dat het ook wordt negeleefd. Het N.V.V. en het N.A.F. zitten daar achterheen. Natuurlijk zijn er wel eens gevallen van force ma- jeure, bij vervoer en masse b.v., doch aan het contract zal altijd voldaan moeten worden. Spr. wek te zijn hoorders op tot werkelijk heidszin. Wij hebben wel degelijk met den oorlog te maken, zoo zei- de hij, wij staan er midden in. Daarbij wordt beslist ook over het ;lot van het Nederlandsche volk en den Nederlandschen arbeider. Spr. herinnerde aan de radiorede van een vrcegeren Nederlandschen mi nister-president, die zijn hoorders toevoegde: gaat nu rustig slapen. Dat was een groot psycholoog. De Holander wil graag met rust gela ten worden! Maar wij moeten nu hard werken en produceeren, om den oorlog te winnen. De Ned. mensch, die nu nog mocht hopen of verlangen, dat Duitschland den oorlog verliest, pleegt zelfmoord. De rede werd herhaaldelijk door krachtig applaus onderbroken. Gouwverbindingsman Schiks dank te spr., waarna het Wilhelmus en het Horst-Wessel-lied werden ge zongen. TEGEN VERMOEIDE HUID! De zuiver witte kleur was bij iedereen bekend als iets heel aparts. Thans is zulk een fraaie witte kleur bij de toiletzeep-fa- bricage niet meer te bereiken, omdat de fijne oliën en vetten hiervoor niet in ons land be schikbaar zijn. Doch Lux Toilet Zeep met haar aparte kleur, haar delicaten geur en,heilzame werking tegen het euvel van een vermoeide huid zal bij iedereen in herinnering blijven. DEZE BEROEMDE ARTIKELEN BLIJVEN IN HAAR GEDACHTEN LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ N V. LTZ ian_n<j* President weigerde te verleenem gratie PARIJS, 6 Febr. (D.N.B.) Voor het eerst sedert 55 jaar is vanoch tend te Parijs een vrouw onthoofd. Zij had tezamen met haar man haar vijfjarig dochtertje op beest achtige wijze vermoord. De echtge noot wordt morgenochtend terecht gesteld. Tot de ongeschreven wetten der derde Franschc republiek behoorde het, dat de in functie zijnde presi dent der republiek, wien het vonnis voor de voltrekking moest worden voorgelegd, steeds gebruik maakte van het recht tot gratie, wanneer een vrouw de veroordeelde was. Het staatshoofd, maarschalk Pótain, die het gezin, naast arbeid en vader landsliefde tot een pijler van volk en staat heeft gemaakt, heeft ge weigerd de kindermoordenares gra tie te verleenen. Roosevelt is mija herder... De stemming in de Ver. St. BUENOS AIRES, 6 Febr. (DNB.) Uit een pamflet, dat in vele dui zenden exemplaren in de Vereenig- de Staten is verspreid, en in het blad Pampero gepubliceerd wordt, blijkt, dat een belangrijk gedeelte der bevolking het weinig eens is met de oorlogspolitiek van Roose velt. Het pamflet^ dat door reizi gers uit de V. S. bekend is gewor den, luidt woordelijk: „Roosevelt is mijn herder. Hem dank ik mijn bitteren nood. Hij laat mij op banken in het park overnachten en voor de gesloten fa- briekspoort staan. Ter wille van zijn partij heeft hij mij in ellende gestort. Ik zwerf door het donkere dal der moedeloosheid en vind geen ititweg uit mijn ellende, want hij is met mij. Hij laat mijn salaris korten en door belastingen heiligt hij mijn karig inkomen. Mijn uit gaven worden grooter, werkloos heid en zorg zijn mijn schaduwen en mijn huis wordt met hypothe ken belast tot in alle eeuwigheid". De herstelwerkzaamheden in Frankrijk Balans van dan wederopbouw. VICHY, 6 Fehr. (D.N.B.) De ba lans van Frankrijks wederopbouw vertoonde eind vorig jaar het vol gende beeld: Van de vernielde spoorbruggen, tunnels en viaducten was 80 de finitief en 15 voorloopig hersteld Van de 2532 vernielde overige bruggen waren 587 definitief en 1327 voorloopig hersteld. Van de kanalen was 52000 K.M. door den oorlog onbruikbaar ge- ACHTERVOLGING IN CYRENAICA VOORTGEZET. - OPMARS CH NAAR EL GAZALA. ROME. 6 Febr. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: In Oost Cyrenaica trekken de de tachementen die den vijand achter volgen, na Tmimi bezet te hebben, op naar de streek van El Gazala. Het aantal Britsche vrachtwagens, buitgemaakt of vernield tot 31 Ja nuari, bedraagt 1220. Tijdens een aanval op een vijan delijk vliegveld hebben formaties van de spil op den grond eenige Britsche toestellen vernield en ver scheidene andere ernstig bescha digd. Ook werden ravitailleerings- inrichtingen verscheidene malen getroffen. Italiaansche en Duitsche bommen werpers hebben hun doelteffende acties of) doelen op Malta hervat en zichtbare resultaten behaald. Roven het eiland hebben Duitsche jachttoestellen tijdens gevechten drie Hurricanes neergeschoten. Een van onze patrouilles torpedovlieg tuigen,, die een convooi had aange vallen, dat zwaar geëscorteerd werd buiten Tobroek, slaagde er ondanks den hevigen luchtafweer in een vrachtschip te treffen, dat stil bleet ligen met duidelijke brandverschijn- selen. De toestellen keerden naar hun basis terug met één doode en eenige gewonden aan boord. De wereld in weinig woorden Amerikaansche tankboot getorpe deerd. Het Amerikaansche de partement van Marine heeft be kend gemaakt, dat de tankboot In dia Arrow aan de Atlantische kust is getorpedeerd door een vijande lijke duikboot. Argentinië bestrijdt het communis me. De politie heeft huiszoeking gedaan in het bedrijf de communis tische organen La Hora, Orietacion en Avanzada. Tevens is de commu nistische uitgeverij Editorial Pro- blema gesloten. Zooals men weet. was de regeering reeds geruimen tijd genoodzaakt tegen communis tische elementen op te treden. Jengdienst in Noorwegen. Het departement voor Arbeidsdienst en Sport heeft in overeenstemming met dat voor kerk en school be paald, dat alle Noorsehe jongens en meisjes van 10 tot 18 jaar in de jeugdorganisatie van de Nasjonal Samling jeugddienst moeten ver richten. Fransche schepen in de V. S. in beslag genomen. Van bevoegde Fransche zijde is bevestigd, dat de regeering der Vereenigde Staten acht Fransche koopvaardijschepen met een totale tonnage van 43.000 brt. in Amerikaansche havens in beslag heeft genomen. De Fransche schenen lagen reeds sedert langen tijd in Amerikaansche havens. Hel offieieele standpunt" van Fransche zijde is nog niet bekend. Spaansch schip door Enpelschen getorpedeerd. Naar uit San Se- bastian wordt gemeld, is het daar thuisbehoorende schip Urumea, dat door de Zwitsersche regeering ge charterd was en met een lading tarwe op weg was van Lissabon naar Genua, in de Golf van Genua door een Britsche duikboot getor pedeerd en gezonken. Over het lot der bemanning is nog niets be kend. worden. Eind vorig jaar was nog slechts 40 K.M. afgesloten. Van de 3010 tot zinken gebrachte binnenschepen waren 1774 gelicht en 874 volledig hersteld. Van de 300 verwoeste postkanto ren waren 200 herbouwd. Het net van leidingen en kabels was weer volkomen intact meer gebruikt behoefden te worden eu heeft ze in de kachel gestopt!" „Aha, ik heb je door, vriend! Een aarts gemeene kerel ben jij! Daar om moest je dus zooeven plotseling weg! Weet je wat dat is? Geweld afpersing, vrijheidsberooving!" „Accoord, ik neem alle schuld op me. Ik ben zelfs bereid om je scha devergoeding te geven. De hoofd zaak is, dat je nu wel niet veel an ders zal overblijven dan mijn uitnoo- diging aan te nemen. Probeer dus maar bonne mine mauvais jeu te maken!" Lorenz slaakte een diepen zucht. „Nou, vooruit dan maar... In de hoop, dat je arme ziel eindelijk rust vindt!" „Bravo, Lorenz, bravo! Bewaar me letterlijk met geweld moet je dien kerel zgn geluk opdringen! Nou, deze glorieuze overwinning van mijn over redingskunst oet natuurlijk gevierd worden. Willen we vanavond naar de schouwburg gaan? Of voel je meer voor een concert? Ik geloof, dat in de Philhsrmonie een BeethoVenavond wordt gegeten. Daarna kunnen we dan nog ergens netjes gr.an soupee- ren." „Nu ik toch volkomen in je macht ben, ga *k met alles accoord. Maar verheug jc nie. te vroeg, broeder. In acht dagen c zijn laatst is het onver biddelijk afgeloopen. Als die vervloek te wgn niet een beetje naar mijn hoofd was gestegen, zou je me met al je krijgslisten niet hier hebben kun nen houden.'' „Lorenz, nu een oogenblik in allen ernst: „Het is e- mij waarachtig niet oir te doen je 'oor mijn genoegen een paar dager hier te houden. Laat ik je eerlijK zeggen, beste k 1, dat die heele geschiedenis, waarin „e je zog hardnekkig hebt vastgebeten, mij een onmogelijke dwaasheid lijkt en dat ik geer mid del onbeproeft zal laten om je uit die krankzinnige situatie te bevrij den. Al die morie woorden van strijd en beproeving en het eerste gelid zijn zelfbedrog. Dat houdt je je nu maar voor un de werkelijkheid niet te zien. Struis/ogelpolitiek, anders niets! Als een man met een acade- mischen graad en ettelijke jaren praktijk als verhuizer en los werk man door de wereld gaat en zich dan bovendien nog verbeeldt, dat dat voor zijn -.ielcheil noodzakelijk is, dan is dat om medelijden mee te krijgen." „Arno, ik moet je..." „Je moet nu je mond eens even houden! Weet je, waar jij thuis h. rt? In een gesticht voor psycho- prten. Niet als medicus, maar als patiënt! Ik heb niets tegen den eer lijken arbeid van een werkman. In tegendeel, ik geef zelfs zonde, eenig voorbehoud toe, dat 't werk van dien man meer moreele waarde heeft da' die romanfabricatie van mij, bijvoorbeeld aar als je medicijnen hebt gestudeerd en je als arts ge roepen voelt, dan dien je ver draaid nog aan toe je bij je leest te houden en daarin, als het dan moet, den strijd tot het bittere einde voort te zetten. Kerel, Lorenz, zie je je dan zelf niet in, dat je op het oo enblik hard op weg bent totaal naar de haaien te gaa.i? Nee, ik geloof waarachtig, 1at je van me verlr gt, dat ik je nog bewonder oo. Een reuze kerel ben je! Geen werk is je te min, geen ontbering te groot! Het i ai. zoo gek niet zijn, of je wilt hrt wel aanpakken, niet? Ingeb Ide dwaas! Weet je waar je op lijkt? Op zoo'n vent, die zich tot vermaak van het stomme publiek in een kooi laat opsluiten en veertien dagen of drie weken lang weet ik veel geen korrel voedsel tot zich ne-mt alstublieft, dames en hee- ren, geen zwendel en geen bedrog! Kom zien er overtuigt u! Geen verborgen buisleidingen, -een ver stopte boterhammen met kaas! Dit is de grootste attractie van deze eeuw! En zoo'n knaap bezit de brutaliteit zichzelf een kunstenaar te ncemen. Is het niet om naar van te worden? Ik begrijp niet» dat je er zelf niet van walgt! Zie zoo, ik hoop niet, det je me kwalijk neemt, maar dat moest er eerst eens uit. Het lag me den heelen middag al zwaar op mijn maag. Nu voel ik me tenminste wat opgelucht." Lorenz Burmester was bleek ge worden en had de geharnaste rede van zgn vroegeren schoolvriend met gebogen hoofd over zich heen laten gaan. Zoo zat hij nog, toen Meiss- ner reeds lang aan het eind waB van zjjn philippica. Eindelijk keek hij op. Er lag zoo waar iets van een lachje op zijn ge zicht.,, Je praat naar je verstand hebt, Stomp! Maar het hartstochte lijke karakter van je woorden be- wi-zen me ni-ts. Hoogstens duiden ze op een slecht geweten. Je ziet jezelf in je welvoldaanheid, in je be haaglijk bestaantje en .e kunt er niet onderuit heimelijk te erkennen, d-'.t je dit alles niet eerlijk hebt ver diend, dat er geen druppel zweet, geen moeite, geen strijd en geen zorg als contra prestatie tegenover staat. Begrijpelijkerwijzj Is het je ietwat onbehaaglijk te moede, nu je plotseling een vriend ontmoet, die zich door zwaren lichameljjken ar beid datgene tracht te veroveren, wat jou een welgezinde speling van het lot eenvoudig in den schoot heeft geworpen. Waarbij dan nog dient te worden opgemerkt, dat dit niet eens het doel van mtjn strijd Is." (Wordt vervolgd.) U had reeds den eersten termijn van uw luisterbijdrage moeten voldoen Betaal nu over de giro, dat spaart U aan het eind van het jaar de reis naar een postinrichting om een nieuwe luistervergunning te gaan halen; wie over de giro betaalt, krijgt de luister vergunning voor 1943 aan het einde van dit jaar thuis gestuurd. Gireer of stort in vier of twee termijnen, nog beter in eens voor het geheele jaar, op gironummer 400200 Staatsbedrijf der P.T.T. - 's-Gravenhage. ZONDAG 8 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek fopn.). 8.15 De zin van het boer-zyn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gramoloomnuziek. 10.00 Gewijde muziek (opn.). 10.30 Studiodienst. 11.30 Orgelconcert (opn.). 13.00 Gramofoonmuziek. 12.15 De Ramblers. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 „Fausl", opera. 16.15 Cau serie „Ons oude stedesclioon". 16.30 Gramo loomnuziek. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 Planovoordracht. 18.20 Sport van den dag. 18.60 Gramofoonmuziek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Omroepsymphonleorkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.45 Om roeporkest en solist (opn.). 23.2524.00 Fran* Wouters en zijn orkest (opn.j. Hilversum n, 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Zon- degmorgea zonder zorgen. 11.30 Gevraagde platen. 12.00 Causerie „De Tragedie van het eiland Malta". 12.15 Wognums Zangkoor. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsen Verbond vopr Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Muziek voor 2 plano's. Ca. 14.40 Gramofoon muziek. 14.45 Luisterspel. 16.00 Omroepsym- phonie-orkest en solisten. 16.45 Gramofoon muziek. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gra mofoonmuziek. 17.30 Voordracht met muzikale omlijsting. 17.46 B.N.O.: Sportuitslagen en militair weekoverzicht. 18.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 18.30 Onze Nederland sche taalclub. 19.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Amusementsorkest, dameskoor „Aether- charme" en solist. 20.00 De Spiegel van de week. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 „Paganinl", operette. 21.15 Schrammelkwartet en soliste. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe lichting op het weermachtsbericht. 22.10 22.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 9 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Zang met clavecimbel- en pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Practische wenken aan boer en tuinder. 13.15 Cello, plano en gramofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 16.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek, 16.00 Bijbel lezing. 16,20 Hobo en piano. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Orgelconcert en zang. 18.00 Landmans Lust. 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Quartetto di Horna. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Quartetto di Roma, 21.10 „De Europee- sche kunst der Middeleeuwen", causerie. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.0024.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.4e Gramoloon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.40 Causerie „Bruidwerving". 10.50 Orgelconcert. 11.30 Reportage. 11.40 Planovoordracht. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Omroepharmonie-orkest en gramofoonmuziek. 14.00 Zang met pianobege leiding. 14.35 Nederlandsch Kamerorkest (opn.). 15.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 15.45 Luisterflits. 16.00 Amusementsorkest. 16.45 Roemeensch orkest Gregor Serban. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Altviool en plano. 18.00 Het groote Omroeporkest en solisten. 19.00 B.N.O.: Frlesch praatje over actueele vragen. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Gramofoon muziek. 19.45 Politiek weekpraatje. 20.00 De Melodlsten en solist. (Vanaf 20.: 5 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Studio besohlkken). 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 De Roman- cers en soliste 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10—22.15 Avond- wijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Iloofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schagen - Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2