distributiemap Het bedrijf in dienst van de volksgemeenschap Bijzondere rad!o uitzending BOEKHANDEL TRAPMAN N.V. Marktberichten Propaganda-bijeenkomsten van bet N.V.V. GEEN KOEHANDEL OM DEN AR- BEID MEER, HF^f BEDRIJF HET TWEEDE TEHUIS VAfi DEN ARBEIDER. 's-GRAV£NHAGE, 7 Febr. Door h-zt N.V.V. zijn hedenmorgen in het Odeontheater aan de Heeren gracUt in Den Haag "en in de Stads ge^orzaal te Leiden propaganda- h^eenkomsten gehouden door het iN.V.VV. voor directies van bedrij ven en bedrijfsleiders in Zuid-Hol land. De gevolmachtigde van den rijks- lommissaris voor de provincie Zuid Holland, dr. E. A. Schwebel, hield een rede, getiteld „Algemeene so ciale aangelegenheden in de be- dmjven". Spr. schetste in groote trekken «de positie der arbeiders tijdens het liberale stelsel en kwam tot de con clusies, dat de vakvereenigingen en kartels tenslotte als doodsvijanden tegenover elkaar stonden. Groote werkloosheid ontstond. De mensche lijke persoonlijkheid verloor daar door haar inhoud en de methode om deze werkloozen door steun in bet leven te houden, kon slechts bun menschelijke waardigheid ver lagen. Het probleem dat wij thans dan ook hebben op te lossen, be staat uit een" inschakeling in en een terugkeer van de massa tot de volksgemeenchap.s Spr. beschreef het ontstaan en de groei van de echte volksgemeen schap in Duitchland na de machts- Wername der nationaal-socialisten.' $?ij hebben, aldus spreker, als eer ste de gedachten van de massa overwonnen. Ieder is bij ons in de eerste plaats dienaar van zijn volk De geweldige krachten, -di^ i* deze nationale heropstanding tot ^werk zaamheid kwamen, heeft hier on der meer dr. Krekel naar waarde 'geschat, toen hij daaruit de con clusie trok, dat zij het Duitsche volk tot groote prestaties in staat zouden stellen. De taak van het Duitsche arbeids front nu bestaat hierin, den neer slag onzer oorlogservaring te bren gen in de^ bedrijven. Ieder bedrijf moet zich voelen als een dienend orgaan van de volksgemeenschap en ieder lid van dit bedrijf, hetzij 'werkgever of werknemer, evenzoo. Hierdoor verliest niemand zijn per soonlijkheid, de bedrijfsleider is de officier en de arbeider degene, die hem volgt. Echter niet in den geest van een verhouding van heer scher-tot knecht. Het materieele belang wordt, niet ten achter gesteld, maar de indu strie heeft als eerste een dienende taak. Niet langer is zij doel in zich zelf. Het bedrijfsleven krijgt, dan ook zijn opdrachten van dé volks gemeenschap en daardoor was het ons mogelijk de werkloosheid van ongeveer zeven millioen arbeiders in .Duitschland in korten tijd te ©verwinnen. De heer Van Kampen van het N.V.V. (de heer Woudenberg was wegens familieomstandigheden ver- hinderd), zeide, dat thans de een heid der georganiseerde arbeiders thans vrijwel tot stand is gekomen. Het N.V.V. heeft zeer veel kunnen bereiken, o.a. door het bewerkstel ligen van loonsverhoogingen, ver betering van de positie van den landarbeider, betere regelingen voor ziekte en invaliditeit, werk loosheidsverzekering en. dezer da gen nog door het afsluiten van een overeenkomst met. het Duitsche arbeidsfront, waardoor het N.V.V. de zorg op zich neemt voor de 4 Onderwijzers vieren feest N.O.Gbestaat honderd jaar. Een groot aantal personen uit Nederlandsche onderwijskringen was Zaterdagmiddag naar Krasna- polsky gekomen om het Neder- landsch Onderwijzersgenootschap, dat zij.n honderdjarig bestaan viert, geluk te wenschen. Verschillende autoriteiten op on derwijsgebied voerden het woord. De middag werd met een maaltijd besloten. De voornaamste instellingen van het N.O.G., de levensverzekerings maatschappij, de spaarbank, het ondersteuningsfonds, het schoolmu seum en de paedagogische biblio theek werden gedurende de eerste vijftig jaren gesticht. Later ont stonden nog het T.B.C.-fonds, het weezenfonds, hét crisisfonds en, in samenwerking met den bond van Ned. onderwijzers, het herstellings oord te Lunteren. Het N. O. G. heeft zijn werk zaamheden over tal van gebieden uitgestrekt. De wetgeving op het Lager4 Onderwijs, de positie van de openbare school, de ^bevordering van het paedagogisch leven, als mede van de materieele belangen van de onderwijzers, dit alles en nog veel meer vond in het genoot schap .een trouw en volhardend voorvechter. In 1940 kwam de fusie met de vereeniging van hoofden van scho len tot stand, terwijl op 1 Jan. f941 met de organisaties op het gebied van het Christelijk en Roomsch- Katholiek onderwijs het algemeen Nederlandsch Onderwijs Verbond werd gesticht. 140.000 Nederlandsche arbeiders, die in Duitschland werken. Het zou onjuist zijn de taak van het N.V.V. echter alleen te zien ip» materieelen zin. De andere opgave, die het N.V.V. heeft, namelijk te worden tot een organisatie die alle Nederlandsche werkers omvat, is een revolutionaire opgave# Zij heeft aan'het N.V.V. een an dere doelstelling, een ander funda ment gegeven. De arbeid zal het eenige economische fundament zijn waarop de volkeren van Europa hun welvaart en hun toekomst zul len kunnen opbouwen. Wij zijn thans bezig met de afsluiting van het tijdvak van den'egccentrischen mensch en met den opbouw van een gemeenschap, waarin de vraag overheerscht: „Zijt ge socialist of materialist"? Als economische basis van de ge meenschap beschouwen wij het be drijf, en tevens als de eenheid, waarin de nieuwe geest moet wor den aangekweekt. In het bedrijf mag geen kloof zijn tusschen lei ding eil werkers, maar evenmin een grauwe gelijkheid. De leider van het bedrijf mtfet zijn de eerste en beste arbeider daarvan. Het is de taak van het N.V.V. het bedrijf zfijn taak te toonen als schakel in de volksgemeenschap. De historie stelt ook ons volk voor een groote opgave. Met de arbeidsvreugde en den scheeppingsdrang die den Ger- maanschen mensch eigen zijn, zul len wij die ook kunnen vervullen. Wanneer wij defo Nederlandschen arbeider weer zelfbewust maken en zijn bedrijf maken tot zijn tweede tehuis. Wanneer wij het gemeen schapsbesef in ons volk kunnen wekken en den arbeider weer be wust kunnen maken van zijn waar de voor de gemeenschap, dan zal liet wordende Europa zijn van ar beid en arbeidsplicht, waarin het recht niet wordt verworven door middel van een koehandel,, maar waarin het recht verankerd zal liggen in het geweten der volksge meenschap. SCHAGEN AUTO GEKANTELD. Vrijdagmorgen is nabij den over weg te Oudesluis de^groote vracht auto van den heer A. Kapitein al hier, die met koeien op weg was naar Den Helder, door de bijzon dere omstandigheden waarin gere den moest worden, gekanteld en omgeslagen Wonder boven wonder mankeer de de bestuurder niets en kwam ook het vee er goed af. De koeien werden overgeladen in een anderen vrachtauto, de auto van den heer Kapitein stond weer vrij spoedig op de wielen. SCHAPEltf ONDER DEN TREIN. Bij het ter perse gaan van dit nummer, vernemen wij dat heden morgen vroeg de trein nabij de Bon kei aarsd ijk door een koppel scha pen is gereden. Bijzonderheden ont breken nog; ook konden Wij nog geen officieele bevestiging van het bericht krijgen. ANNA PAULOWNA HARDRIJDEN VOOR VROUWEN. Zondagmiddag hield de IJsclub .„Eendracht maakt macht" een hardrijderij voor vrouwen. Aan den wedstrijd namen zeven dames deel Na den eersten omloop, waarbij eeh „stilstaand fit", bleven dus reeds de vier prijswinsters over. Tusschen elke twee van hen volg den nu telkens twee ritten, zoodat een zuiveren uitslag werd verkre gen. Deze was: le prijs f 15, mei. T. Kooij van Wieringen, won 5 van de 6. ritten; 2e prijs f 10, mej'. G. Wigbout van Wieringen, won 4 maal; 3e prijs f 5, mej. T. Walters van Wieringen, won 2 maal; 4e nrijs f 2.50, mej. F. de Vries van Wieringerwaard won 1 maal. Bij afwezigheid van den®heer V. Kaan, deelde de heer H. Jonker Hz. de prijzen uit. Hij noemde den wedstrijd eensdeels een succes, omdat dezelfde rivalen van verle den jaai^weer deelnamen en zorg- lerr voor eenige spannende ritten, docli anderdeels een teleurstelling vanwege het geringe aantal in- "sch rijvingen. Spr. greep deze gelo- genheid aan om de spijt te betui gen van het bestuur,, dat de natio nale kampioenschappen schoonrij- den hier niet verreden konden worden, omdat de voorgeschreven baanafmetingen niet bereikt kun nen worden. WIERINGEN HARDRIJDERIJ. Uitslagen van de hardrijderij,-wed strijden over 500 meter, georgani seerd door de IJsclub „Voorwaarts" te Den Oever. 1. Jn. Kreijgër f40. 2. Jn. Lont Elbz. f20.—, 3. E. Stobbe f 10.—, 4. J. Manneveld, St. Maar- tensvlotbrug f5. WINKEL VEELPLEZIER! Zondagmiddag hield de IJsclub Winkel een hinderniswedstrijd voor paren, waaraan 24 paren v deelne men, terwijl het publiek volop ge noten heeft van dezen komischen wedstrijd. De uitslag was: 1. Mevr. Mooy en G. Smit. 2. Jannie van Ham en H. Wit: 3. Trien L&ngereis en E. Kuiper; 4. A. Brak en P. Plakman; 5. Annie Wit en A. Kooy; 6. Nancy Brugman en Jac. Kooy. Italiaansch Weermachtbericht Ain el Gazala bereikt OASE DZJALO BEZET. Britsche oorlogsschepen op Malta getroffen. He,, Italiaansche weermachtsbe- richt van Zaterdag meldde dat vooruitgeschoven eenheden Vrijdag Ain el Gazala bereikten. In de Li- bysche Sahara werd de oase Ozjalo weer bezet. Het weermachtbericht van Zen dag luidt: Aan het front in Cyrenaica be drijvigheid van verkenningsgroe pen, In het gebied van Tobroek, Badia en Ma•la-Matroeb hebben Duitsche luchtstrijdkrachten con centraties van voertuigen, kampe menten en opslagplaatsen hevig bestookt met bommen en machine geweervuur. Zij troffen troepen, vernielden materiaal en deden tal rijke branden uitbreken. Bij een Engelschen luchtaanval op Syrte •zijn zes slachtoffers gevallen; er is lichte schade aangericht. Bij hevige aanvallen, overdag en des nachts op Malta ondernomen, hebben afdeélingen vliegtuigen der spilmogendheden vliegvelden en vlootbases bestookt; een duikboot, getroffen door bommen van het, zwaarste kaliber, door Duitsche vliegtuigen uitgeworpen, is zeker vernietigd; eeh kruiser is getroffen. Tijdens gevechten bo-ven het eiland zijn drie Bristol-BIenheims door Duitsche jagers neergeschoten. Bij den aanval, op 4'Febr. op Pa- lermo gedaan, is een derde -vijan delijke bommenwerper bij Palazzo Adriano neergestort. Een onzer convocrien werd in den afgelocpen nacht door torpedovlieg tuigen aangevallen. Het schoot er een neer en vervolgde onbeschadigd zijn weg. HET LABORATORIUM VOOR BLOEMBOLLENONDERZOEK TE LISSE. De voorlichting van onze land bouwers en tuinders wordt uitste kend verzorgd, ingewijden weten dat sinds lang. Zij kent velerlei scholen, de instellingen van de Di rectie van den Landbouw als het consulentenvorps, de proefstations enz. en zij profiteert als het ware dagelijks van de resultaten der we tenschap i» haar practische toepas sing. Maar al dit uitnemende werk verdient toch een veel ruimer be kendheid en daarom heeft de af- deeling „Land en Volk" van den Nederjandschen Omroep in samen werking met het Departement, van Landbouw eeh" reeks uitzendingen in bewerking genomen, waarin tel kenmale een bepaald onderdeel der voorlichting terzakekundig behan deld wordt. Deze keer vragen wij U oor voor de bloembollen en brengen wij een bezoek aan het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De directeur, professor van Slochteren. vertelt aan onzen reporter uitvoerig, wat in het aan zijn leiding toever trouwde instituut ten behoeve van het zoo typisch Nederlandsche bol- lenbedrijf ..wordt gedaan, hoe men daar met. de meest verfijnde midde len der techniek de natuur als'het. ware haar banen 'wijst om steeds gezonder en steeds mooeier bloemen voort te brengen; bloemen, die Hol lands naam over den aardbodem tot een synoniem van kleur en fleur gemaakt hebben. Deze uitzending vindt plaats op Woensdag 12 Februari van 13.00 13.15 uur over den zender Hilver- OUDE NIEDCTRP. 'T VELD. R.K. GEM. TOONEEL „NUT EN VERMAAK." Bovengenoemde tooneelclub gaf haar tweede winteruitvoering in de zaal van de wed. Brouwer alhier Een talrijk publiek was aanwezig. Opgevoerd werd Het Biechtgeheim, tooneelspel in 6 bedr. door D. Janse. Geen gemakkelijke taak, en men mag zich verbazen over de durf van „Nut en Vermaak" een stuk ten tooneeie te voeren dat nog door géén enkel dilettantengezelschap werd gbspeeld. Dit in aanmerking genomen, mogen we de tooneelclub feliciteeren met het succesvolle re sultaat. Van alle executanten kun nen we haast zonder uitzondering iets goeds zeggen. Stein, de smid, kon in de eerste helft wel wat minder theatraal van dictie en gebaar zijn, in de laatste scènes was hij beslist op z'n best. Ka the, z'n vrouw, die de rol van oude blinde jnoeder vertolkte, ver dient alle lof. voor haar schitteren de prestatie, waarvan vooral de scène met haar priesterzoon voor treffelijk gespeeld werd. Van de twee broers Katl en Jozef, was de laatste de beste, in zijn rol'van on schuldig veroordeelde. Leplot, de jager, was in z'n rol van intrigant, in vele momenten een geraffineerde schurk. De kleinere rollen werden op een enkele uitzondering na goed weergegeven; vooral Suze. al» Jo- zelfs verloofde maakte een goed debuut. Alles bij elkaar genomen een uit voering, die de verwachtingen van het publiek niét heeft teleurgesteld. Bijzondere vermelding verdient niet op de laatste plaats de verzorger van de décors. Deze „stille acteur" heeft werk geleverd dat af was. Het berglandschap en het tuintoo- neel, het eerste machtig, het laat ste een juweeltje. Crescendo „Nut en Vermaak".! (van Hest). HEERHÜGOWAARD. NU JUFFROUW MEVROUW WORDT Naar we vernemen worden door a.8. huwelijk van onze 'populaire plaatsgenoote Annie Kostelijk alle lessen, die zij geeft, met ingang van heden beëindigd. Vele kinderen werden de laatste jaren door haar opgeleid. Het aan tal leerlingen bedraagt op net ocgen blik 34. De uitvoering, welke begin Maart onder haar leiding in lokaal Rus gegeven zou worden, zal ech-t ter doorgaan. We hopen hierop nog nader terug te komen. r SCHOORL. HET WITTE KRUIS. Buiten het bestuur waren slechts twee leden aanwezig op de jaarver gadering van de plaatselijke afdee- ling van Het Witte Kruis, die onder voorzitterschap van den heer H Heringa in De Staande Leeuw van P. Huiberts gehouden werd. Het ledental bedroeg 527 (vorige jaar 518), De onderafdeeling Huis verzorging hadin het afgeloopen jaar in 9 gezinnen gedurende 77 da gen hulp verleend, wat een uitgave vorderde van f 139.43. Besloten werd het aantal hulpdagen te brengen van 12 cp 14. De ontvangsten had den bedragen f 601.90 en de uitga ven f 139.43, zoodat er een saldo was van f 462.47. De rekening van de T.B.C.-be- strijding sloot in ontvangsten en uitgaven met f 1161.99y2. Het voor- deelig saldo bedroeg f 687.8914. De ontvangsten van de vereeni ging bedroegen f 1174.76, en de uit gaven f 817.92. De afdeeling kon wederom f 100 in het reservefonds storten. Uit het verslag van den magazijn meester bleek, dat er in het afge locpen jaar 260 maal goederen wa ren uitgeleend. Alle goederen verkeerden in goe den staat. Als nieuw materiaal was onder meer een hoogtèzon aange schaft. Na de rondvraag, die niets Ople verde, sloot de voorzitter de verga dering. ALKMAAR. Waarheen met de biestmelk 1 Voor, koeien en kalveren. Voor pannekoek of pap v Onze lezers zullen zich herinne ren, hoe wé enkele dagen geleden over dit onderwerp schreven naar aanleiding van een vonnis van den Economischen Rechter. Deze gal daarbij den verdachte den raad zich tot het Landbouwhuis te wenden in verband met de vraag, wat met do biestmelk moest geschieden. De verdachte van zijn kant meende, dat deze melk aan de menschelijke voeding ten goede kon komen en dat het zaak was, gezien het feit, dat de periode van het afkalven voor de deur staat, deze belangrijke kwestie spoedig onder oogen te zien. We weten niet of hij den raad, zich te wenden tot het Landbouw- kuis, heeft opgevolgd. Wij voor ons hebben het wel gedaan. We spraken daar 'over de aange legenheid met Ir. de Waal, direc teur van het Kaas- en Botercon- trölestation, die ze interessant ge noeg achtte om ze ter sprake te brengen in een vergadering der ZuivelconSmissie, welke denzelfden dag werd gehouden.\ln deze com- missiè hebben verschillende zuivel- specialisten uit ons gewest zitting. De heeren bleken unaniem van meening, dat de biestmelk aan de kalveren ten goede behoort te komen. Over het algemeen is het zoo, dat-op een boerderij meestal wel verscheiden kalve ren zijn, zoodat de hoeveelheid biestmelk gemakkelijk zal kun nen worden vervoerd. Is er echter toch over, dan ge- bruike men de melk als koevoer. Ze is hicvrvoor uitstekend en de voe derpositie is, waarlijk niet van zulk een aard, dat een weinig extra-voer als overbodig mag worden be schouwd. Tenslotte kan de melk worden gebruikt als menschelijk voedsel in den vorm van pap of pannekoeken. Voor boterbereiding werd de biest melk echter minder geschikt ge acht, hiervoor dient ze niet in aan merking te komen en men^vas van oordeel, dat ©en landbouwer hot ongeoorloofde karnen onvoldoende motiveert, zoo hij er zich op be roept biestmelk te hebben gebruikt, die toch nergens anders voor in aanmerking komt. Dit laatste is stellig wel het geval! WERKZAAMHEDEN AAN DE GROOTE KERK GAAN DOOR. De deur van de Groote Kerk, die langen tijd dag in dag uit open stond, pleegt tegenwoordig steeds dicht te zijn. Het ziet er naar uit. of ^r niet meer gewerkt wordt Maar dat is verbeelding. Het werk gaat door. De steenhouwers kun nen nog lang voort. Ze werken in afzonderlijke loodsen en zijn bezig met de blokken, die aanstonds een plaats zullen Tinden in het kolos sale Zuiderraam van het transept, dat reeds is verwijderd. Van binnen worden de wanden van het mid denschip gebikt, zoodat ook hier bijna reeds alles prijkt in de warme kleuren van deoude bak steen. Het groote schot tusschen koor en trgnsept in inmiddels ver wijderd, waardoor er diepte in het gerestaureerde gedeelte begint te komen en de enorme afmetingen van het gebouw binnen te spre ken. Wat thans gebeuren kan, ge beurt! VERTRAGING BIJ DE INRICH TING VAN DE EGMOND-KAMER IN HET MUSEUM. Dóórdat op het oogenblik tijde lijk de distributiedienst weer in het museumgebouw is onderge bracht, schijnt de opening van de Egmondkamer eenigszins te zullen worden vertraagd. Desnietemin hoopt men er' mee gereed te ko men, alvorens de drukte van het vreemdelingenverkeer begint. LANGEDljk Ongerustheid in handelaarskringen De. voorziening van groen ten en fruit door 't Bureau Groenten- en Fruitvoorzie- ning. De circulaire van de Ned. Groem ten- en Fruit-Centrale over de leve ranties van kool en andere stapel- D^oducten ten behoeve van de ste den, welke door het bureau Groen ten- en Fruitvoorziening verzorgd worden, heeft in handelaarskringen veel beroering gewekt. Men vreest, dat door deze nieu we regeling de handel ineens zal worden uitgeschakeld van de levé-, rantie aan de in die steden een dertigtal werkende grossiers. Dat dit voor zeer velen een schadepost zou zijn, welke niet te herstellen is, slaat vast.- Of het echter zoo'n vaart zal loo- pen, is nog niet bekend, aangezien deze regeling in de praktijk nog niet is toegepast. Wanneer het Bureau Groenten- en Fruitvoorziening, dat op de vei lingen voorrang heeft en het èerst geholpen wordt, gewoon allé door de bedoelde steden ;benoodigdc groenten zou bestellen, zooals voor heen het geval was, ook het gedeel te dat andérs. door de handelaren zelf werd afgenomen in de door „de keuken", zooals het bureau op de veilingen wordt g<?noemd, af te'fie- men hoeveelheid opneemt, zouden de handelaren inderdaad uitgeslo ten worden en zou bovendien hun aandeel in het voor het binnenland bestemde gedeelte van den aanvoer aanzienlijk verminderen. Het ge deelte, dat de keuken zou afnemen werd dan toch zooveel te grooter. In de circulaire komt echter ook een zinsnede voor, welke de moge lijkheid epen houdt voor het inge schakeld blijven van de handela ren. „Het is derhalve niet toege staan, dat koopers op Uw veiling leveren aan handelaren in genoem de gemeenten, wanneer hun daar toe geen speciale opdracht is ge geven", luidt deze zin. Het is.toch mogelijk, dat door het bureau Groenten en Fruitvoorzie^ ning naar gelang van de behoeften van de betr steden aan de aldaar gevestigde grossiers van deze spe ciale opdrachten tot levering wor den gegeven, waardoor de handel blijft ingeschakeld en men toch een overzicht, heeft op hetgeen in de steden wordt ingevoerd. De handel zal ongetwijfeld geen bezwaren heb ben tegen deze controle, aangezien het doel is, de bevordering van een geregelde voedselvoorziening, waar bij niet de eene plaats alles en» de andere niets zou krijgen. Naar wij vernemen, zal een dezer dagen een deputatie van den Reor ganiseerden handel naar Den llaag gaan, om met de bevoegde instan ties deze aangelegenheid te bespre ken. Zooals te begrijpen is. worden de resultaten van deze besprekingen in handelaarskringen met belang stelling tegemoet gezien. TUINDERSVOORSCHOTTEN. Van verschillende zijden is ons gevraagd, of er al iets officieels be kend is omtrent de voornemens, als zouden gemeenten en provincie een zelfde bedrag storten als allos- sing, op de tuindersvoorschotten, gelijk aan dat, hetwelk eventueel door voorschotnemers werd' afge lost. Tot nu toe is, naar ons bij in formatie is gebleken, bli de betrok ken geldschieters daaromtrent niets bekend. Wel hoorden we' van de zij de van betrokken tuinders, dat- een dergelijke maatregel zeer op prijs zou worden gesteld. COKES. In de kringen van hen, die inder tijd niet hebben willen meewerken aan den verkoop der gasfabriek aan Alkmaar, hoorden we daarover vol doening uitspreken, nu het blijkt, dat vel§n, ook buiten Langedijk aan voldoende brandstof kunnen wor den geholpen. Belangrijke hoeveel heden kunnen zeifs voor buiten de ze gemeente beschikbaar worden gesteld Jammer dat de cokes niet alle wat fijner gebroken kan wor den afgeleverd. ZUIDSCHARWOUDERPOLDER. Als gevolg van het lang stil- lig gen der werkzaamheden in- den Zuidscharwouderpolder, zal, naar gevreesd wordt, het werk met den aanvang van' het nieuwe seizoen niet. klaar zijn, zoodat niet al het land in cultuur -zal kunnen worden gebracht. Voor verschillende tuin ders zal dit een teleurstelling zijn. Het middelste gedeelte zal wel ge reed komen, zoodat dit land wel in gebruik zal kunnen worden geno men. IN PLAATS VAN KAARTEN. P? DOL erf T. DOLBergmans geven met blijdschap ken' nis van de geboorte vaij hun Dochtertje, Elly Christina indijk (W.), 7 Febr. 1942. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Gerrit Jan Zoon van J. H. BLOEMEN G. BLOEMEN—Zwols. St. Maarten, 6 Febr. 1942. Alleenstaande juffrouw, m. 1., zoekt plaatsing voor HUISHOUDSTER bij één of twee personen. Br. lett. WF28 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: 2 a 3300 kg. KOEHOOI, H. RENS. A 95, Burgerbrug. Te koop: Twee tafels, een linnenkast, een ierpomp en 30 M2. asbestplaten, bij J. GROO- TEWAL. Pade B 25, Hoogwoud Gevraagd: Een flink DAGMEISJE, Wed. IGESZ, Oudeslotstr. E 57, Schagen; Uw adres voor het maken en veranderen, van Uw kleeding is: Mej. A. T. MET, Oudegracht 265 A, Alkmaar, Coupeuse- Leerares. WATERSTAND IN HET GEESTMERAMBACHT. We vernemen, dat een rapport zal worden uitgebracht over de re sultaten van de genomen proeven inzake den waterstand. Deze proe ven zijn genomen onder de voorma lige gemeente Broek op Langendijk. SCHAKEN. Noordscharwonde. Wintercompe titie Schaakmat. H. Hart—K.' Kaan Vr-Vx W. Kaan—H. H. Hart 1—0 2e klas: C. WitsmeerJ. Kamper afgebr. 3e klas: N. v. d. AbeeleJ. Bood 10 Jb. SmitP. Rustenburg 01 T. de JongJ. Heidsma 10 Het legioen marcheert Het vrijwilligers legioen Neder land marcheert. Na een oefening van eenige maanden zijn de man nen thans opgeleid en klaar voor hun taak, mede te helpen aan de vernietiging van het bolsjewisme. Ook uw huis en haard beschermen deze vrijwilligers. Zorgt u er daar om voor dat, zoo een hunner mocht komen te vallen, er onmiddellijk hulp geboden kan worden. Dat is toch wel het minste wat u kunt doeiv Zorgt, dat het de Nederlandsche ambulance aan niets ontbreekt. Het beste is nog maar'net goed genoeg. Stort daarom maandelijks uw bij- dx-age op girorekening .87— -00. Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, Den Heeg. Voor het goed opbergen van Uw distributiebescheiden is een een prachtig hulpmiddel. Distributiemappen, overzichtelijk ingericht, voor 35 CENT Verkrijgbaar bij: ZWAAG, 6 Febr. Veilingsverecn. „Bangert en Om streken". Witte kool f 4—5, gele bew. kool f 5.40, roode kool f 5.80 7.30, witlof f 20.80—30, breekpeen f 2.80-4.20, Bramley f 10—22. WARMENHUIZEN, 7 Febr. Aanvoer: 9900 Kg. roode koöl f 7.30, 19G0 Kg. gele kool f §.80, 500Q Kg. Deensch» witte kool f NOORDSCHA RWOUDE, 7 Fe$>r. Aanvoer: 31400 Kg. roode looi f 7.30, 23200 Kg. gele kool f 6.86, 94600 Kg. Deensche witte kool f 5, 7000 Kg. uien f 5.80,

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3