Van Sittard geeft zich bloot Van Nek gaat weer rijden Qistribuiienieuws Klanken vah het Oostfront Strijd en Overwinning Onder pressie van Londen RADIOPROGRAMMA De Du man, die alle sciers haat In Dnitschland slechts be langstelling als* medisch verschijnsel. (Vervolg van pag. 1.) Van Sittard kan de vertegen- wod v.lger genoemd worden van een bijzondere groep van denkbeel den die in Engeland school ge maakt hebben. In tegenstelling tot andere Britsche politici, haat hij niet alleen de nazi's", doch de Duitschers kortweg. Aan zijn pen, die door het schrijven van lichte sa lonstukken uit de Londensch^ en Parijsche „Society" bekend gewor den is, zijn ^eenige der wildste be- leedigingen ontvjoden. die ooit aan het adres van 't Duitsche volk ge richt zijn. Evenals Sir Aüsiin Charnberlaind bemint Van Sittard I'.•ankrijk als een vrouw, terwijl hij in eiken Duitscher een voorwerp van aansloot ziet. Hysterische denkbeelden. Deze hysterische denkbeelden vormden den grondslag van zijn builenlandsche pplitiek. Zij bepaal den bovendien de regelen, v,olgens welke van. Sittard de geheele gene ratie Britsche diplomaten heeft op geleid. Ook Eden, hoewel jarenlang zijn superieur, is eigenlijk voortge komen uit de school van Van Sit tard. Deze denkbeelden zijn het, die Groov-Brittannië lot den onder gang gebracht- hebben, en waar voor het dezer dagen met den val van Singapore een nieuwe quiiantie aangeboden heeft ge kregen. Van Sittard behoort tot de Engelsc^en, die met blind heid geslagen werden en waar door Grooi-Brittannië aan, den rand van den afgrond werd ge bracht» Zijn wereld, de wereld van Ver- sai 'es is sinds lang ineengestort.- Dc e: danks zou van Sittard gaarne nog eens het huis van de Britsche polILék op het zelfde zand bouwen en in Europa een super-Versailles willen oprichten. Ter onderschei ding van het Versailles van giste ren, moet het nieuwe Versailles niet door Frankrijk, maar door de Sowjet-Unie gegarandeerd worden. 'De bolsjewisten en het Sovjet-leger zijn in de oogen van van Sittard en Eden, van Churchill en Cripps ertoe bestemd, de rol van den Brit- 'schen degen op het Europeesche vasteland over te nemen. Het woord van Lcnin: „Het communisme heeft voor zijn overwinning de vernieti ging van het 'Britsche wereldrijk nöodig" staat .dezen lieden niet voor den ^geest. Zij hebben in het 'verleden gehandeld als blinden en zijn voornemens, wanneer men hen Aanwakkerende wind des avonds beteekent voor den volgenden dag slecht weer. De zon houdt zich in ons land soms langen tijd schuil. Verkoudheid, griep en rheu- matiek zijn aan de orde ven den dag. D**rom: Aoüït l*L fuoii Bui.j. 20 Ubtetten 65 «L Zskja 2 tabletten 7 et slechts hun gang zou laten gaan, zulks ook in de toekomst te doen. In Duitschland, zoo besluit de Korrespondenz, heeft men voor den. nieuwe uitval van haat van van Sittard slechts belangstelling als medisch verschijnsel. Men juicht het toe, dat juist op dit oogenblik een der hoofdschuldigen aan dezen oorlog, een der lieden, die bijdroegen tot het verlies van Duinkerken en Singapore, zijn stem verheft. Van Sittard's stem gelijkt op den roep van een geest, die niet tot rust komt, omdat do geschiede nis hem vervloekt heeft. tfcAaaU&n Valk kamp oen schoonrijden Blaauboer uit Kolhorn derde Timmerman vierde. FAVORIETEN DOOR SLECHi IJS GEHANDICAPT. Op de banen van de Berger IJs- sport Vereeniging werd gisteren het nationale kampioenschap schoonrijden voor heeren op de schaats verreden. Hoewel de organisoerende ver eeniging alles had gedaan wat mo gelijk was, bleek de baan vecf'e van fraai te zijn. Er zaten eenige xiiepe scheuren in, terwijl aan de kanten hpt ijs hobbelig was Dat was een nadeel voor verschillende rijders, die gewend zijn aan bree- de banen en nu' voor de keuze ge steld werden om óf óver hobbelig- ijs te rijden met kans op plotselin ge, kleine zwenkingen, of knik ken in den rug, óf hun slagen korter te maken dan normaal, hetgeen natuurlijk minder gunstig wordt beoordeeld. Het gevolg was dan ook, dat terwijl als favorieten Timmerman en Ivuperus gestart waren, de kampioenstitel gewonnen werd door den heer J. Valk Jr. uit Leidschendam. Deze trok zich van de kwaliteit der banen niets aan, hij reed buitengewoon' rustig en werd zeer verdiend eerste. Meeuwig, die met een ietwat ge bogen rug rijdt, waardoor zijn ,zit' gemakkelijker is en die daardoor minder last heeft van oneffenheden, werd tweede. Blaauboer uit Kolhorn, die het geheele seizoen nog niet aan een wedstrijd had deelgenomen, werd als derde geplaatst en Timmerman uit Schagen, die ook voor het. eerst weer in een wedstrijd uitkwam, werd vierde. Verrassend goed was het rijden van Goedhart uit Zaandijk. Tot ieders verwondering werd deze jongè rijder echter niet in de fi nale van zes geplaatst. De vijfde plaats werd ingenomen door D. Stuurman uit Gouda en de zesde door J. Kuperus uit Alkmaar. Aan den wedstrijd voor juniores namen 37 rijders deel, waaronder cr velen waren, die ook in de a-klasse een uitstekend figuur zouden hebben geslagen. De uitslag hiervan was: 1. C. Kalff (Hei'oo): 2. D. Haak (Zaandijk); 3. G. Rijper (Alkmaar; WJeliennen Een vast koppel gevormd met Groens we gen. Piet van Nek gaat weer rijden! Na gedurende bijna een jaar niets van zich te hebben laten hooren, heeft hij weer zeer serieuze plan nen. De „Beul van den weg", die vooral in klaasieke zware koersen prachtige successen boekte, waar van zijn 4e plaats in den strijd om het wereldkampioenschap in den beruchten Cauberg-rit van 1940 wellicht het hoogtepunt vormde, is al enkele weken actief in training, ten spijt van de minder gunstige weg en weersomstandigheden. Vooral in Frankrijk verrichtte de vierde man uit het geslacht der van Nek-ken, daverende prestaties en het baart geen verwondering, dat Bcllenger, do directeur van t merk „France Sport", waarvoor hij zulk een goed werk deed, voor korten tijd belangstellend naar hem liet informeeren. André van Schendel uit Geertruidenbcrg, een broer van AJbert en Anton. werkte tijdelijk in Fraqkrijk en via hem liet Bellenger, die aanvankelijk meende, dat van Nek gesneuveld was, zich op dex hoogte stellen. Daarbij verklaarde Piet zich bereid om eventueel weer naar Frankrijk te komen en voor „France Sport" in diverse lilhsieke ritten uit te ko men. Dat zijn echter niet de eenige nlannen van den Nieuwendammer Binnenkort zal men hem ook op de haan zien verschijnen, waarop hij lot nu toe met wisselend succes uitkwam. Hij zal een vast koppel vormen met Dirk Groencwegen, met wicn hij op een der Paasc.h- '"egen te Wageningen en met Pinksteren te 's-Hertogenbosch zal starten. Deze contracten zijn reeds :n het bezit van bet nieuwe kop- oel. dat ongetwijfeld een goede plaats zal weten te veroveren in de rij der haancoureurs. Beide renners zijn zeldzaam hard. De sprintkwaliteiten. van Groenewe- gen, die. ook als stayer en achter volger klinkende successen bereik te, zullen het nieuwe koppel goed van pas komen. Kan de vorst de voetbalcompetitie stagneeren? Nu de competitl© reeds acht weken stilligt en daar op zijn minst rog één week bijkomt, rijst bij ons en vanzelf bij de vele voetbalenthousiasten de vraag of de competitie nog op tijd beëindigd kan worden, want 15 Juni is de uiterste ter mijn van seizoen-sluiting, zoo dat de laatste voetbal-Zondag op 14 Juni a.s. valt Wanneer we eens een kijkje nemen via de verschillende ranglijsten dan valt direct op dat in het Zuiden vooral Spekholzerheide, met nog 7 wedstrijden te spelen en eventueel nog 8 .kampioenswedstrijden, wat dus een totaal vormt van 15 speel dagen, voor groote moeilijkheden komt te staan. In dat geval zal zeker een extra speeldag moeten worden ingevoegd, waarvoor van zelf vooral Hemelvaartsdag en 2en Paasch- er^ Pinksterdag ln aanmer king komen. Hoe staat het in ons district? In de 2e klasse is het al niet beter, want de clubs die voor de onderste plaatsen in aanmerking komen moeten ook nog 8 competi tie-wedstrijden spielen en acht de gradatie-wedstrijden, met dien ver stande echter, dat dit laatste .aantal wel gehalveerd zal worden, wat o.i. echter weer een minder goed ver loop als gevolg kan hebben. Bij deze berekening is vanzelf niet meegerekend het spelen van beslis singswedstrijden, iets wat vooral in de derde klasse B biet onwaarschijn lijk is. In ae vierde klasse moet Schagen bv. nog 7 wedstrijden spelen en hoe wel zij dus nog niet het record vormt, blijft ook hier niet veel tijd meer over, gesteld natuurlijk, dat de Spartanen kampioen worden. In de reserve klasse Is ook nog zoo'n bijzonder geval, n.1. HRC II; de roodjes moeten nog 9 wedstrijden spelen en wanneer zij hun leven niet beteren, minstens 6 degradatie-wed strijden. Met het oog daarop Is zeker voor den eerst komenden Zon dag nog geen wedstrijd vastgesteld voor Racing II; het kan verkeeren, de gekheden zijn de wereld nog niet uit. Voor ons staat het nu al vast, dat de aangekondigde bekerwedstrijden alreeds zullen vervallen en we hoog stens nog een districtwedstrijd e.d. kunnen verwachten. Tot slot van deze beschouwing be sluiten we met de mededeeling, dat de naar vorengehaalde clubs tslechts dienden als spreken bewijs en dit dus geenszins inhoudt, dat we de overige clubs voor bepaalde kannen uitschakelen. RUNDVET VOOR HOUDERS VAN EOTERKAARÏEN. 'S-GRAVENHAGE, 21 Febr. De Secr.-Gen. van het Dep. van Land bouw en Visschérij maakt' bekend, dat op bon 13,van de bo.terka art welke geldig zal zijn gedurende het tijdvak van Dinsdag 17 Maart tot en met Woensdag 25 Maart a.s., naar keuze boter of rundvet ver krijgbaar zal worden gesteld. Per twee bonnen zal men een hoeveel heid van 250 gram boter of 200 gram» rundvet kunnen betrekken. Zij, die op genoemd bonnummer rundvet wenschen te betrekken, dienen de met 13 genummerde bon nen vooraf bij hun slager in te leveren in de "week van Zondag 22 Febr. tot en met 28 Febr. a.s. De slagers moeten de in laatstge noemd tijdvak van hun klanten ontvangen bonnen op Maandag 2 Maart a.s. ter verkrijging van een toewijzing voor vet bij den plaatse lijken distributiedienst inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de aflevering zoo wel van rundvet als van boter op bon 13 eerst geoorloofd is met in gang van Dinsdag 17 Maart a.s. DE DISTRIBUTIE VAN YOGHURT Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, dat in het bericht, waarin is bekend gemaakt, dat Yoghurt, welke is bereid uit gestandaardi seerde melk, uitsluitend verkrijg baar is tegen afgifte van de voor melk aangewezen bonnen, ten on rechte zijn vermeld de „DT"-meIk- kaarten. Het bericjit moet luiden, dat yoghurt verkrijgbaar is tegen afgifte van daartoe aangewezen bonnen der „DN"- en „DM,"-melk- kaarten en de ter' verkrijging van melk bestemde rantsoenbonncn. VERLENGING DER GELDIG HEIDSDUUR VAN MELK- BONNEN. De geldigheidsduur van de bon nen „06" tot .en met „09" van de melkkaart wordt met vier weken verlengd. Genoemde bonnen^ kun nen "derhalve nog tot en met Zater dag 21 Maart a.s. voor het koopen van het gebruikelijke rantsoen melk worden gebruikt. DE ZUURKOOLPRIJS VERHOOGD De winkelprijs voor zuurkool is met ingang van heden met twee cent verhoogd tot een rondgedrag van tien cent fier half kilogram. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede dat deze verhooging noodza kelijk is gebleken in verband met het stijgen dér koolprijzen tenge volge van de bewaarkosten. Zoowel voor fabrikant als grossier als voor den winkelier zijn de prijzen her zien, doch de nieuwe regeling is in belangrijke mate gunstiger voor dén kleinhandelaar uitgevallen. DE SUIKER WORDT DUURDER. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat in verband met een verbooging van den suikerbieten- prijs ook een -verhooging van den suikerprijs noodzakelijk is gewor den.. Deze verhooging zal echter voor het meerendeeL door de industrie worden gedragen, waardoor de ver hooging, die voor rekening van den consument komt, met een cent per K G. beperkt is kunnen worden. Zij is gisteren ingegaan. Leahy opnieuw bij Petain VICHY, 22 Febr. (D.N.B.) In tegenwoord igheid van den plaats- vervangenden premier;- D'arlan, heeft maarechalk Petain opnieuw den Amerikaanschen ambassadeur, Lehay ontvangen. Van geloofwaar dige zijde verneemt men, dat Lea hy een nota heeft overhandigd, welke betrekking heeft op de Én- ge Isch-Amerikaansch e beweringen als zouden leveranties voor de strijdkrachten der,spil in Noord"- Afrika over Fransch gebied geleid zijn. Zooals bekend is. zijn deze beweringen reeds meermalen door de Fransche regeering en de spil- mogendheden onwaar genoemd. Brieven van Nederlandsche soldaten SS-Schuetze A. V. H. van Maarse- veen schrijft: Het is vandaag Allerzielen. Dat is altijd een bijzondere dag, nu zoo wel als vroeger. Buiten sneeuwt het onafgebroken en steeds hooger hoopen de witte vlokken zich op. Het wordt een wonderbaarlijke ein- delooze vlakte. Dit witte kleed dekt vele, ja tallooze helden, die zich zelf hebben geofferd voor het va derland, voor geheel Europa. Deze dag stemt ons weemoedig. Niet omdat zoovele broeders vielen, want deze rouw dragen we met trots. Neen, we zijn weenloedig, om dat in ons eigen land nog zooveel menschen deze ontelbare offers, welke ook voor hen worden ge bracht, niet waardeeren, omdat zij nog vastgeroest zitten in hun gren zeloos egoïsme en verstard zijn in hun betweterij. Wij zijn weemoe dig, omdat zij niet willen zien en niet willen hooren. Zij marcheeren niet mee in onze rijen, doch waar zullen zij morgen, wanneer de strijd voorbij is, staan, wanneer wij datgene gevochten hebben, waarop onze nakomelingen trots zullen zijn? Zullen zij zich dan niet hun geheele leven schamen en spijt heb ben? Zullen zij izch dan niet bedro gen voelen? S.S.-radiotelegrafist Eduard Schip horst schrijft: De Russen zien er in werkelijk heid nog tien maal verschrikkelij ker uit, dan men ze op de foto's in de kranten en tijdschriften ziet. Het zijn eenvoudig geen menschen. meer. Wanneer een van ons een si garettenpeukje weggooit, dén stor ten zich onmiddellijk tien van de ze zwijnen er op. Wat zij aan hun lijf dragen, zijn slechts lompen. Em wat een boeventronies. Verder zijn ze even lui als smerig. En die moesten ons de beschaving bren gen! Op hen hebben onze echte, „humane" Nederlanders hun hoop gevestigd. Dat zijn de bondgenoo- ten van onze hoogbeschaafde ko ningin en consorten. Deze smerige moordenaarsbende moest tenslotte tezamen met de Jodentroep uit Engeland en de vrijmetselaars en plutocraten uit Amerika ons geliefd Nederland bevrijden van de Duit sche overbeersching. Jullie, die al len nationaal-socialist bent, moest er een week kunnen vertoeven, dan zou je zien, welke onbegrijpelijke denkbeelden noen eigenlijk ons nuchtere volk heeft ingegoten. Eén ding staat evenwel vast: „Wanneer wij terugkomen, dan is het daar mede uit". Alleen jongens met veel idealen en met grooten moed komen hier naar toe. Alleen zij hebben ver trouwen in hun leiders en zijn tot ieder offer bereid. Wae bier van daan komen,' zijn evenwel staal harde, door en door krachtige na tionaal socialistische soldaten. Dat zal de redding worden voor ons Dietsche land en dat vormt een bedreiging voor de landverraders! Denk daar eens over na. Er be staat geen middenweg meer tus- schen afwachten en neutraliteit. Het parool luidt thans: Met ons of tegen ons. Ik heb niets voor niets geschreven! -Italiaansch Weermachtberlcht HAVENWERKEN EN SPOOR WEGEN GEBOMBARDEERD. HOME, 22 Febr. (Stcfani) Het 631ste communiqué van hot Itali- aansche hoofdkwartier luidt: „In Cyrenaica de gewone bedrij- vighend van verkenningsaftleelin- gen. De vrij wat verbeterde weers omstandigheden veroorloofden een matige hervatting der luchtopera- ties. Havenwerken en spoorwegen achter de vijandelijke linies wer den met succes gebombardeerd door de luchtmacht der spilmogendhe- den, die ook met goed gevolg ba ses en vliegvelden op Malta aan viel. eenige vijandelijke vliegtui gen werden op den grond ver- nield. Bij de achtervolging van Brit sche duikbooten door onze vloot- strijdkrachten heeft de torpedoboot Circe, onder bevel van korvetka pitein Tsfano Palmas, een vijan delijke bodem gedwongen naar de oppervlakte te komen na hem be schadigd te hebben. Nadat 23 op varenden gered, wareYi, bracht de Circe de duikboot met kanonscho ten tot zinken." Er heerscht gebrek in meenige stulp, Kent dus Uw plicht, steunt Winterhulp. 'i De Dunkerque in Toulon. Het Fransche slagschip Dunkerque, dat begin Juli 1940 bij'een Engel schen overval bij Mers-el-Kèb^r op de ge mobiliseerde Fransche vloot zwaar beschadigd werd, is, naar officieel wordt medegedeeld, een dezer da gen op 'eigen-kracht de oorlogsha- van van Toulon binnengeloopen. Het Fransche oorlogsschip is in Mers-el-Kebir voorloopig gerepa reerd om naar een vaderlandsclie haven te worden overgebracht, vvaar"het 26.000 ton groote schip de finitief hersteld zal worden. Chef van de Amerikaansche veldar tillerie treedt af. Te Washington wordt het „vrijwillige" aftreden van den chef der veldartillerie, ge neraal-majoor Adams, en zijn ad judant bekend gemaakt. Dit aftre den wordt in verband gebracht met berichten over plannen tot een grondige reorganisatie van het mi litaire bestuursapparaat. FEU ILLETON Dr. Bur mesters RoSiai van H »ns HtrUiainmeT NiCruk "erboden) 58 „Daar hebt u gelijk in! Enfin de r.oof Jzaak is, dat ik mtjzelf wetY heb terug gevonden". Broeder Vincent nam zijn onver- wachten bezoeker -nauwkeurig op. „Overigens er is riaar u ge vraagd!" vervolgde hij na een korte pauze, terwijl hij zich omkeerde naar de achter hern, tegen den muur staande kast, die in vele kleine vak jes verdeeld was. Hij nam er een stukje papier uit. „U moet bij een zekere mevrouw Külcke komen, Frankfurterstraat 57, eerste étage. U wordt daar drin gend verwacht." „Verwacht? Door een mevrouw Külcke, zegt '1? Nooit van ge hoord! Ik kan me niet voorstel len, dat... Enfin, ik zal e» bij gele genheid wel eens aanloopeo Het zal wel een vergissing zijn". „Dat is het «eer aeker niet, meneer BumieBterl Misschien hebt u nu di rect gelegenheid die mevrouw Külcke te gaan opzoeken. Het schijnt wer kelijk zeer dringend te zijn". „Goed, goed, broeder Vincent! Als ik er u een plezier mee kan doen. Dan is uw geweten tenminste gerust. Maar wat ik nog zeggen wil, broe der Vincent: van vandaag af slaap ik weer hier! Kan ik mijn oude num mer weer krijgen „Daar zullen wij het later nog wel eens over hebben. Op u is nu eenmaal geen peil te trekken, meneer Bunnes- ter! Wie weet, waar u nu den nacht weer doorbrengt!" „Nou, nou, nou!" protesteerde Bur- mester. „Dat is toch wel een klein beetje overdreven. En vannacht blijf ik beslist in het Josef3heim; daar kunt u vergift op nemen." „Liever niet, meneer Burmester, liever niet! Het zou me spijten voor mjjn jong en veelbelovend leven." „Hoe gaat het eigenlijk met mijn vriend Degener? Is hij hier?" „Meneer Degener zoekt ook al naar u. Sipds vier dagen tracht hij u al op het spoor te komen. H\j is bgna radeloos..." Lorenz trok een beteuterd gezicht. „Ja maar waarom dan? Wat is er dan gebeurd U doet zoo geheim zinnig, broeder Vincent.Wilt u mij niet vertellen wat er eigenlijk...?" „Ik zou niet weten, wat lk u ver tellen moest. Dat zult u aan meneer Degener moeten vragen." Lorenz Burmester verliet schouder ophalend het Josefsheim. Frankfur terstraat 57 Mevrouw Külcke Joost mocht weten, wat dat nu weer te beteekenen had. Hij liep heel langzaam. Hij had niet de minste haast. Een heele poos stond hij zelfs nog voor de uitstalkasten van een bioscoop. Hm, als die dwaze visite bij mevrouw Külcke achter den rug was, kon hij misschien die film wel eens gaan zien. Maar tenslotte kreeg zgn nieuws gierigheid toch de overhand. Voor nummer 57 in de Frankfurterstraat bleef hij staan en wat vlugger nu ging hij de trap op. Dr. Welkenlaub raasde. Zijn witte jas fladderde als een wimpel achter hem aan, zoodat Mariene duizend angsten uitstond, dat hij het een of ander van de tafel zou sleuren, dat dan in scherven op den grond zou vallen. „Moet dat theater nu weer op nieuw beginnen Vijftien jaar lang heb ik met dien dr. Müller gesappeld, omdat hy. me voortdurend mijn pa tiënten voor mijn neus weghaalde, en nu, nadat ik een paar jaar rust heb gehad, zullen we het spelletje zeker weer gaan voortzetten?" De oorzaak van Welkenlaub's woede was een patiëntfe, die juist zijn spreekkamer had verlaten. De dok ter had haar, overeenkomstig zijn gewoonte, vrij onzacht aangepakt en haar een paar onhebbelijkheden naar het hoofd geworpen,, omdat zij zijn aanwijzingen niet had opgevolgd. Toen was het" hooge woord er uit gekomen. Zij had er genoeg van om zich als een ondeugend kind te laten behandelen en daarvoor bovendien 1 log te betalen. Dan zou zij zich maar liever aan dien nieuwen dokter toe vertrouwen, die bij den hoek van de Potsdammerstraat de praktijk van dr. Müller had overgenomen. Zij had zich laten vertellen, dat het een zeer be kwaam medicus was, maar voor alles een uiterst minzaam ën buitengewoon sympathiek mensch. Als patiënte had je er waarlijk wel recht op behoorlijk en met eenige zorg te worden behan deld! En daarmee was de dame ver dwenen. „Uiterst minzaam! Ha, ha, is het niet om te lachen! En dat zijn dan die moderne sjarlatans, die door hun wal gelijke minzaamheid trachten te ver goeden, wat ze aan kennis te kort komen! Nou, vooruit kindje, sleep het volgende slachtoffer maar naar bin nen!" Dat „kindje" was Mariene, wier naam dr. Welkenlaub niet vermocht te onthouden, zoodat hg tenslotte van verdere pogingen daartoe had afge zien. De scène had haar te denken ge geven, want zij was instinctief ge neigd partij te kiezen voor Welken laub's tegenstander, de-party van de jongeren, waartoe ook Lorenz be hoorde. Een nieuwe dokter had zich dus in de buurt gevestigd. Misschien was het ook wel een of andere jongeman, wiens geheele hoop op deze practgk gericht was! Misschien had hij ook al maandenlang geworsteld om het hoofd boven water te houden, mis schien had hij ook een jonge vrouw, die dagelijks met hem in spanning verkeerde of de onderneming met succes zou worden bekroond. Toen het spreekuur was afgeloo- pen, hield Welkenlaub haar terug. „Luister eens, kindje, je moest er .eens heengaan en dien kerel eens zien. Ik zou wel eens willen weten, of dat zaakje daar marcheert en of die geachte concuerrent au sérieux moet worden genomen. Je begrijpt me wel. Misschien kan je het dienst meisje een beetje uithooren of zoo..." „Dat doe ik liever niet, dokter! Stoórt u zich toch niet aan dien man! Elkeen heeft toch het recht zijn brood te verdienen". (Wordt vervolgd.) Italië verbreekt betrekkingen met Saoedie-Arabië. Van officieele Italiaansche zijde wordt weegedeeld: De Italiaansche regeering heeft de sluiting van het Italiaansche gezantschap te Dzjedda en den te rugkeer van het aldaar werkzame personeel naar het vaderland ge last. 4 Het afbreken van de diplomatie ke betrekkingen tusschen Italië en Saoedie-Arabië is een gevolg van de onafgebroken pressie der Brit sche regecring op die van Saoedie- Arabië, die zich tot haar leedwazen gedwongen zag dp Italiaansche re geering te verzoeken haar vertegen woordiging te Dzjedda te sluiten. Dit is een nieuwe gewelddadige maatregel, dien de regeering te Londen een onafhankelijken Ara bische» staat heeft opgedrongen, een staat, die niet slechts geener lei aanleiding tot meeningsversohil met Italië had, maar bovendien sedert jaren betrekkingen van vriendschap en hartelijke sympa thie met ons land heeft onderhou den. Er behoeft wel geen twijfel aan te bestaan, dat de onfeflbare over winning der as weer normale, vriendschappelijke betrekkingen tussohen Italië en Saoedie-Arabië zal vestigen. Turkije heeft de vertegenwoordi ging van de Italiaansche belangen in Saoedie-Arabië op zich genomen. DINSDAG 24 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 GramofoonmuElek. 7.45 Ochtendgym nastiek.' 7.55 Gramoloonmuzlek. 8.00 Politiek weekpraatje (opn.). 8.15 Gramoloonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 3.N.O.: Nieuws berichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw.. 9.20 Qramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Amabile-sextet. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Het groote Omroeporkest en solisten. 13.45 Orgel opnamen. 14,00 Gooisch strijkorkest, soliste en gramofoonmusiek. 16.00 Ziekentroost. 16.20 Gramofoonmuzlek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 „Roe menië in het lied", gramofoonplatenprogram- ma. 18.00 Voor de plattelandsvrouw. 18.15 Salonorkest. 19.00 Aptueel halfuur. 19.30 „Vreugde en Arbeid", 'gevarieerd programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Ensemble „De Kwintslag", 21.00 Roemeensch orkest Gregor Serban en pianospel. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.0024.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 7.15 Zie programma Hilversum T. 8.00 Gra mofoonmuzlek. 8.168.45 Zie programma Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuzlek, 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 Radiotooneel. 11.00 Gramofoonmuzlek. 11.15 Zang en piano. 12,00 De Melodlsten en solist. 12.45 B.NO.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Cello en plano, en zang en plano. 14.00 Het groote Omroeporkest. 14.30 De Lichte Toets. 15.30*Voor de zieken. 16.00 „Ver geten opera's van Rossinl", disco-causerie. 16.45 Viool en piano. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17*30 Om roeporkest. 18.15 Boekbespreking. 18.30 Gra mofoonmuzlek. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S B 19.00 B.N.O.: Groningsch praatje. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Gramofoonmuzlek. 19.30 Reportage over den wederopbouw. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Vocale duetten met pianobegeleiding en gra mofoonmuzlek. 21.00 „Vreugde en Arbeid", gevarieerd programma. 21,45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O.Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10—22.15 AvondwJjding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schaden. - Wnd. Höofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schagen - Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Ren Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2