PROBLEMEN" IVAN DEN DAG mm fJSiROOP Waarom dit en waarom dat? HOES?; BRONCHITIS akker's ommuur Strijd en Overwinning Bij gevatte koude DAGORDER Dt lucht roovirs vin H6ITIKA Distributie nit rijwielbanden pR Zijn de laatste dagen weer '-"'tal van brieven binnen geko men, waarin ons verzocht wordt een antwoord te geven op de meest uiteenloopende vragen. Hoewel en kele der gestelde vragen buiten het kader van deze rubriek vallen, zul len wij niettemin ditmaal toch dén Inzenders beantwoorden. Uiteraard kan niet iedereen tegelijk beant woord worden, zoodat indien men fijn vraag hier nog niet behandeld iiet, nog even geduld geoefend moet worden. De heer E. de Ma yer te Dirkshorn stelt ons twee vra gen, welke wij niet in haar geheel kunnen afdrukken. Allereerst vraagt hij op welken grond het gemotiveerd is een oor log als de huidige te voeren en voort te zetten. ANTWOORD: In de eerste plaats willenwij hierop antwoorden, dat elke oorlogvoe ring de uiterste inspanning van een- volk1 vergt, gepaard met tal van opofferingen en zoo noodig ontbe ringen. Dat is nog in géén oor log anders geweest. Een volk heeft deze opofferingen échter over voor zijn land, temeer nog als het weet dat daardoor een verleden van lijden en onderdruk king achtergelaten en een toekomst van vrede en verheffing verkregen zal worden. Zoo is het met. den oorlog, dien het Duitsch© volk thani.voert, dat vecht voor zijn bestaan. In weerwil van de prachtige gebaren tegenover ae wereld, is N Duitschland sedert den vrede van, Versailles door de Anglo-Amerikaahsche lahdên eco nomisch geboycot, waardoor het land voor zijn bankroet kwafci te •taan. a Men kan zich Duitechlands posi tie na 1918 a.v. voorstellen: Meteen fraai gebaar tegenover de wereldeconomie werd het üuitsche volk na den vrede van Versailles ih een aardig huisje gezet, waar 't een eerlijk leven toegezegd werd, Echter toen de bewoners zich ge ïnstalleerd hadden, sloten de „vriendelijke gevers" deuren en vensters van het huis hermetisch af, waardoor men i n de woning aan den hongerdood was prijsge geven. Er kon immers niets in of pit. c Zoodra nu de bewoners trachtten Verandering in dezen onhoudbaren toestand te brengen en aandrongen oo opening van een der vensters, Varen de „gevers" hun vriendelijk heid plotseling kwijt. „Wat een schandaal", riepen zij in koof, „wat een ondankbaarheid Nu helpen wij ze zoo goed en dan zoo'n reactie...!" De reactie moest échter nog schbr per worden, want behalve honger bedriegde den bewoners ook no"g de verstikking. Maar hoe er ook gesmeekt, ge vraagd, geöischt werd, gebonkt op deuren en vensters, niets hielp. Het was immers bewust'te doen om den bewoners het léven onmogelijk te maken. Wonder, dat er tenslotte een ruit stukgeslagen wérd en dat de buurman, die het voor de „milde gevers" op wilde nemen, onschade lijk gemaakt werd. Wij kennen het woord „lijfsbehoud", dat goldt ook 'voor een Volk in nood. waarbij sltjra op de borgt vast zit, zal Abdijsiroop de sljjm 'ioen loskomen en borst en^teel verzachten, terwijl de hoest verdwijnt. FEUILLETON Dr» Burmesters Roman van Hans Hirihammer lNadruk verboden) 60. Mariene was reeds zoo aan deze bezoeken van Degener gewend, dat zij ér zich den geheelen dag op Ver heugde. Altijd was hg even opge wekt, hij maakte onschuldige grap- jes, vertelde vermakelijke anecdotes en wijdde haar in in de geheimen van het Berlynsche jargon. En altijd bracht hij een kleinigheid meé, hetzij een paar bloemen dan wel een of andere verrassing voor den jongen. Toen Mariene op den hoek van de Andreasstraat uit de trarrT stapte en haar wohing naderde, was zij even teleurgesteld, omdat zij mevrouw Külcke niet met Hansje aan het raam zag. Dit welkom was reeds gewoonte geworden Waarom dan vandaag i1 niet? De jongen was toch niet ziek? In een onbestemde vrees versnelde Mariene haar pas, zij spoedde zich de trap op en hoofde, toen zij de d^ur van de woning opende, Hansjp's De democratische rcgceringen in 'Duitschland vermochten tegen de afsluiting van het Duitsche volk niets te doen. Het is de verdienste van H i 11 e r, dat hij zijn volk on der een nationaal-socia listische be schouwing tot een eenheid wist te brengen, daarna tot een macht, die deuren en vensters zou kunnen verbreken. Dit geschieddè Ten deele, nadat alle pogingen om langs vredelieven den weg een oplossing te 1 vinden, waren vastgeloópen op huichelach tige (onwil. Toen wierpen de .milde gevers hun maskers af en verklaarden hun „ondankbaren protégé's" den oorlog. Duitschland moest zich lucht vér- schaffen en een onhoudbaren toe- si and aan zijn Oostgrenzen opkla ren met behulp der wapenen, toen overleg afstuitte op den onwil der geallieerden en zal dezen hem door de Anglo-Amcrikanen opgedrongen ooflog tot Jiet einde voeren, omdat het zijn eenige kans is, zich een goede woning te verschaffen met licht en lucht en ongesloten deu ren. Woorden hielpen hier niet meeh Het Duitsche volk weet dus waar het voor vecht: voor zijn be staan. Op dien grond is een oorlog altijd gerechtvaardigd, hoe ver schrikkelijk een ontketenen van zulk geweld ook is. En de bewoners der bezette ge bieden hebben zich in dien toe stand te schikken. Ook wij betalen nu het gelag van de „neutraliteits politiek' onzer vroegere regee ring, die in wezen en met een even vriendelijk gezicht met de gealli eerden samenspanden tegen Duitschland. Dé ontketende strijd zal* door het Duitsche volk tot het einde tt)e ge voerd worden met als belooning mede voor de overige landen van het continent een Europa, dat zich zonder ondermijnende ac ties van buitenaf, vrij zal kunnen ontplooien en waar de mensch. waarlijk rechten zal kunnen heb ben die niet ondergeschikt zullen zijn aan kapitalistische belangen. DE LANDARBEIDERS, De tweede vraag van denzelfden inzender betreft het antwoord dat gegeven werd inzake de loonen der landarbeiders. Inzender zegt, dat het wel gemak kelijk ls, zich er af te maken met de verklaring ,,d^t' dit nog één van de oudste dingen is, welke nog gel den." ANTWOORD: Inderdaad is hier sprake van eén ou de erfenis. Inzender spreekt daar zijn verwondering over uit, maar hij kan toch niet verwachten dat een organisatie als de Landstand, die n.b. nog niet eens in het geheele land geïnstalleerd, laat Staan op volle toeren aan het werk is, nu maar ineens al het oude wegwerkt. Wat^hct oude regiem in tientallen jaren niet verbeterde, wil men nu van een organisatie, die nauwelijks werkt in enkele dagen tot stand gebracht hebben. Dat is wel wat te veel gevergd. Niettemin heeft de Landstand de verzekering gegeven, dat dit onder werp nu reeas zijn aandacht heeft. Men kan dus gevoegelijk- aanne men, dat deze kwestie Zoo spoedig mogelijk aan de orde gesteld zal worden. En dat zal geen jaren duren. Veeleer dan er zich van af te ma ken, heeft de Landstand even tijd gevraagd om dit onderwerp te be- studeeren, waarna ongetwijfeld eeh krachtig ingrijpen zal volgen. SOVJETDUIKBOOT VALT TURKSCH SCHIP AAN. Het Turksche motorschip Tsjan- hays, groot 300 brt, zou op weg van Boergas naar Istanboel doör een Sowjetduikboot zijn aangeval len en met geschutvuur tot zinken zijn gebracht. Naar gezegd <wordt is nog niet bekend, of het schip binnen of buiten de Turksche terri toriale wateren is aangevallen. Een officieele bevestiging van het be richt is nog niet uitgegeven. Schijn en werkelijkheid der Amerikaansche politiek EEN ASTIKEL VAN WILLKIE.* \7 DLGENS berichten uit Londen v heeft Willkie eén artikel gepu bliceerd, waarin hij schrijft: De ge heele wereld en vooral de Amerika nen hebben nooit den droom van Wilsoy begrepen. Wij weten, waai de fouten liggen. De wereld had reeds toen Jhpan Mandsjoerije bin nenviel en Italië in Abessinië bin nendrong. moeten ingrijpen. Wan neer toen Iets gebeurd was, zouden wij thans geen1 tweeden wereld oorlog hebben. In dezen zin is Ame rika mede verantwoordelijk voor hetgeen thans geschiedt, aangezien het op het juiste oógenblik niet -handelend kon optreden. Wij heb ben een fout gemaakt door 't inter nationale gerechtshof 'van de hantf te wijzen, door internationale sa menwerking te weigeren en ons te verzetten tegen internationale ta rieven. Men kan thans zeggen, dat wij onbewust hebben gespeculeerd op de massa der democratie. Wan neer men helder nadenkt, moet men zeggen, dat industrieele. sociale en economische krachten niet aan grenzen zijn gebonden en nooit binnen nauwe grenzen, die thans kunstmatig lijken, opgelost kunnen worden. Het gaat er om na de over winning niet meer terzijde te blij ven staan, Precies zooals de Ame rikaansche soldaten overal moeten strijden, moet men er thans zich van bewust zijn, dat degene, die overwint, de verantwoordelijkheid drakgt voor den toekomstigen vre de. 4 JU[ ET de bedoeling de wereld te LYX misleiden omtrent de ware doelstellingen der Ver. Staten en vpor te wenden alsof Amerika natuurlijk onopzettelijk een fout gemaakt heeft na den vrede v. Ver sailles door mede te werken aan de economische omsingeling van Duitschland, bereikt Willkie echter juist het tegendeel met zijn betoog. Duidelijk blijkt thans immers, dat de ware oorlogsdoelstelling dér V.S. is, door deelneming aan den oorlog het plan tot het verkrijgen van de wereldheerschappij te ver wezenlijken. in hoofd en ledematen, Rheumati- sche pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn. Aangezichts pijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ck Bij Uw Drogist^ Italiaansch Wcermachtbericht MALTA WEDEROM ZWAAR BESTOOKT. ROME, 24 Febr. Het 633e Ita- liaajische weermachtbericht luidt: Bij gevechten tusschen verken- ningsafdeelingen, die in ons voor deel geëndigd zijn, hebben wij eeni ge pantserwagens van den vijand vernield. De weersomstandigheden, die opnieuw slechter waren gewor den hebben de luchtmacht niet be let doeltreffend op te treden tegen de achterwaartsche yerbindingen van den vijand en mitrailleurvuur te richten tegen groote opeenhoo- pingen van gemechaniseerde mid delen, waarvan een groot gedeelte in brand vloog of beschadigd werd. De aanvallen op Malta werden voortgezet en havenwerken en vliegvelden werden krachtig be stookt'. De doelen wérden herhaal delijk getroffen door bommen van zwaar kaliber, die met zichtbaar vernietigende werking ontploften. Vier Engclsche vliegtuigen werden door de Duitsche luchtmacht in luchtgevechten boven het eiland neergeschoten. De vijand ondernam met weinig talrijke formaties luchtaanvallen op Zuara, Bengazi en Tripolis. Er wordt geen noemenswaardige scha de gemeld. Een Italiaansche torpe dojager, die een uit Libye terug- keerend convooi begeleidde, trof een vijandelijk vliegtuig, dat bran dend neerstortte. HANDBALLERSATTENTIE! De persdienst van den Nederl. Omroep meldt: In het wekelijksche sportpradtje. dat morgen over den zender Hil versum 1 wordt uitgezonden, komt een interessant vraaggesprek voor met H. Munzert naar aanleiding van de oprichting van een. zelf standige handbalorganisatie. VAN DEN DIRECTEUR-GENE RAAL VAN WINTERHULP NEDERLAND. LANDGENOOTEN, JUIST in dezen tijd, nu de win ter ons terdege laat voelen, wat koude werkelijk beteekent, sprtfekt de nood van onze behoeftige land- genooten wellicht sterker tot u dan ooit het geval was. Het is verblijdend dat juist in de zen tijd, nu tal vjm landgenoot en verstoken zijn van warmte en het meest noodzakelijke voedsel win terhulp Nederland op zooveel plaat sen kan ingrijpen, dank zij den in zet van duizenden vrijwillige me dewerkers, jongeren en ouderen, die ondanks de weersomstandighe den er op uit trekken om hulp te verleunen, daar waar het noodig is. Deze vrijwillige medewerkers heb ben het begrip gemeenschapszin tot werkelijkheid gemaakt en ik doe een dringend beroep op hen om onvermoeid door te gaan en zich met alle krachten in te zetten. Doch verder zou ik allen, die nu nog aarzelend aan den kant staan willen vragen om te beslissen, be slissen om zich mede in de gelede ren te scharen van pns groote W.H.N.-corps, dat reeds in staat was tienduizenden en nog eens tienduizenden in den lande te hel pen. I Op 27 en 28 Februari zal weder om een straatcollecte worden ge houden, een Collecte waarbij de beeltenissen van groote mannen uit onze historie zullen worden ver kocht. Laat de herinnering aan hen u de beslissing gemakkelijk ma ken. Zij hebben niet gepraat, maar gedaan. Maak hen niet besclfaamd. Doe zooals zij en zet u in voor uw volk. Twee mogelijkheden staan voor u open, Offert, offert, omdat tien duizenden wachten en ook van uw beslissing afhankelijk zijn. Meldt u als collectant, ,of collectrice, om anderen het offeren mogelijk te maken. Doch het best dieflt ge uw volk door geld en tijd ter beschik king te stellen. Offért en meldt u, opdat ons devies op 27 en 28 Febr. bewaarheid worde: „Voor het volk, door het volk". Den Haag, 23 Febr. 1942. DE DAG DER DUITSCHE POLITIE De opbrengst der collecten. Naar door den bevelhebber van de Ordnungspolizei in Nederland, generaal-majoor der politie Sch-u- mann, wordt medegedeeld, heeft de ,Dag 'der Duitsche politie" in Nederland een overweldigend suc ces opgeleverd. Dit jaar komeen bedrag van rond 258,364 rijksmark aan het Duitsche Winterhulpwerk worden overge maakt. Daarenboven werdén in zes steden rond 12.000 kinderen gespij zigd met eetwaren, die de politiebe ambten hadden overgespaard. Het vorige jaar kon slechts rojid 83-000 R.M. worden overgemaakt. BUREAU LANDSCHAPSBESCHER MING OPGERICHT BIJ DEN LANDSTAND. De Landstandspersdienst meldt, dat bij de hoofdafdeeling „Volk en Bodem" van den Ned. Landstand is ingesteld een bureau „Land- sohapsbescherming". Met de leiding \%n dit bureéu is bëïast de heer W, N. Lindeman, Van Limburg Sii- rurmveg, Oostetbeek. De taak van dit ^bureau zal zijn zioh bezig te houden met 't boersch karakter van het Nederlandse) ie landschap, teneinde het eigen ka rakter van het boerenland te bewa ren. 168. 168. Tot op borsthoogte door het water wadend Piet zat nog hoog en droog op de schouders van een van hen bereikten ze het bootje, dat hen naar het vliegtuig roeide. Een vlugge inspectie bewees. dat ze gelukkig niet in het toestel waren gekomen. De motoren sloe gen aan ze gleden over het wa ter los .- gelukkig ze waron weer in de lucht! Een nieuwe rijwielband VOORLOOPIGE UITSLAG VAN DE PRJSVRAAG VAN HET C.LV.L Verladen jaar Augustus heeft het Centraal Bureau voor ndustrialisa- tic in Den Haag een prijsvraag uit geschreven voor een nieuwe rijwiel band ter vervanging van den schaarsch geworden rubberband. v Bijna 2000 inzendingen werden ontvangen. Thans is de jury tot zekere be slissingen gekomen. Zij heeft dit gedaan na grondige studie van alle voorstellen. Het „ei van Columbus" is niet ge vonden. Tot een al té groot pessi misme behoeft dit evenwel niét te stemmen, want dat resultaten mo gelijk zijn, hebben dé oplossingen buiten twijfel gesteld. De jury heeft aanleiding gevon den, slechts tot een vooïioopige uit spraak over te gaan. En wél in dier voege, dat zij alleen heeft vastge steld. welke van de inzenders een prijs zullen ontvangen. Over de volgorde wordt later, na de practijkproeven, beslist. Uit hoofde van de goéde grondge dachte zijn de volgende inzendin gen vermeld in willekeurige volg orde, onder de prijswinnaars ge rangschikt: de inzendingen onder de motto's Libra, Flexifix, Gertro en Stark. Vervolgens is wegens keurige verzorging een troostprijs toegekend aan de inzending onder het motto „ook voor na den oorlog", waaron der een in leer gebonden boekje schuil gaat, waarin talrilke metho den worden aangegeven, zeer zorg vuldig geschetst en met toelichtin gen door geteekende letters. Den inzenders wordt verzocht hun namen aan het Centraal Instituut voor Industrialisatie bekend te ma ken. Over de wijze, waarop de be kroonde inzenders het bandenpro bleem hebben opgelost, kan nog niets worden medegedeeld, daar het CIV1 ontwerpen in verband met octrooikwesties ondér gehëihihou- ding in ontvangst heeft genomen en dus lechts na overleg met de prijswinnaars tot publicatie zou kunnen overgaan. NOORD-HOLLANDSCHE BOND VAN LANDELIJKE RUVER- EENIGINGEN. Man-onderricht op da land bouwscholen. De Landstandpersdienst bericht dat te Haarlem de alg. vergadering van den Noord-Ho 11 andschen Bond van Landelijke Rijvereenigingen weid gehouden, welke ditmaal ge leid werd door den wnd. voorzitter, den heer P. K. Kistemaker. De alg. secretaris van den Bond van Landelijke Rijvereenigingen, de heer W. Slob Jr., deelde mede. dat op de landbouwscholen het éien-onderricht als verplicht vak zal worden onderwezen en dat ieder onderricht op het gebied van de paardenkennis via de federatie van landelijke rijvereenigingen zal moeten worden aangevraagd. ALLE AANVRAGEN VOOR FE BRUARI GEANNULEERD In Maart nleuwa aanvrage» indienen. De sccr.-gen. van het dep. van Handel, Nijverheid en -Scheepvaart maakt bekend, dat de distributie- diensten gedurende de maand Fe bruari geen bonnen voor rijwiel banden afgeven. Alle aanvragen, welke voor de maamd Februari zijn ingediend, zijn vervallen verklaard zoodat betrokkenen in Maart weder om bij de distributiediensten een nieu\v aanvraagformulier moeten indienen. EEN OMROEPHARMONIE. ORKEST. Dé Nederlandsche Omroep hééft een eigen harmonieorkest gefor meerd o.l.v. den dirigent Joze^Hol- zer. Binnenkort zal een zeer groot concours voor dilettanten-korp sen worden gehouden, waarbij verschillende verplichte num mers gespeeld moeten worden. Deze verplichte nummers wor- - den op het oogenblik ingestu deerd door het Omroep Harmo-v nieorkest en zullen binnenkort ook worden uitgezonden, zoo dat de leden van de vele di lettantenkorpsen aan hun luid spreker gezeten, het effect van de verschillende nummers kun nen beluisteren. juichende stem. Zij slaakte een zucht van verlichting. \Maar toen zij zich op het portaal van hoed en mantel ontdeed, drong er nog een tweede stem uit de ka mer tot haar door, de stem van een man. En deze stem... kende ze... Zij vloog naar de deur, tuimelde naar binnen en nadat zjj een paar schreden in dé richting van Lorenz had gedaan, bleef zij staan, haar ar men naar hem uitstrekkend. Zij lachte, terwijl de tranen haar over het gezicht stroomden. „LorertZ eindelijk!" Loreftz zette zijn jongen voorzich tig óp den grond, liep zwijgend op Mariene toe, nam haar hoofd in zijn beidé handen, én kuste haar, inner lijk diep ontroerd, de tranen uit de oogen. Dan vonden zijn lippen haar"mond en ib het schier bedwelmend geluk van dit weerzien voelde hij, hoe ver trouwd hem de aanraking van dezen mond was. „Mariene!" Zij was het, die hij Weer in zijn' armen had. Het was de geur van heur haar, het kloppen van haar hart, het waren haar trouwe oogen, waarin nog Steeds de vreug detranen glinsterden. Haar hoofd rustte op zijn schou der, waar het zich voor goed leek te willen nestelen. „Je hebt me zoo lang lèien wach ten!" zei ze en het klonk niet als een verwijt, „Mariene, dat je er werkelijk bent! Ik kan het nóg steeds niet begrij pen!" „Zoo lang hebben we elkaar niet gezien..." „In Heidmühle! Weet je nog, hoe je me voor het laatst toewuifde?" „Niet meer aan denken. Ik heb zoo naar je verlangd..." „En wat mevrouw Külcke mij ver telde, is dat waar? Je werkt?" „Het is heerlijk. Lorenz. Van nu af zal alles heerlijk zijn. Jij bent im mers weer bij me". Intusschèn' vond Hansje, dat hg nu lang genoeg was verwaarloosd. Hij drong tusschen Zijn vader en moe der in en trok ongeduldig aan Lo renz' jas. Lorenz tilde hem pp, de jongen sloeg zijn eenen arm om de hals van zijn vader, den anderen om dien van zijn mbeder en zoo her nieuwden zij in diep stilzwijgen hun heilig verbond. Spoedig daarop kwam Degener. Mariene liet hem binnen." „Nog niets positiefs, mevipuwtje, maar ik heb nu toch een spoor van hem gevonden. Hg is namelgk dien-» zelfden middag in een boekwinkel..." ^„Komt u toch eerst eens binnen!" lachte Mariene, terwijl ztj haar be zoeker de kamer in duwde. „Degener!" riep Lorenz. „Beste, oude vriend! Ben jy ook al hier?" „Nou wat dacht jij dan? Als ik je vrouw niét steeds weer had weten gerust te stellen man, je weet niet, wat je aan mij te danken hebt!" Daarbij wierp hij Mariene een veelbeteekenend knipoogje toe. Lorenz drukte zijn oude vriend zoo stevig de hand, dat deze er een pijn lijk gèzicht bij ttok. „Waar heb je al dien tijd gezeten, schavuit? Ik heb naar je gezocht als naar den bekenden naald in de hooi berg." Mariene dekte de tafel voor* de avond-boterham, waarbij moeder Külcke mét het noodige moest bij springen. Degener wilde zich be scheiden terug tr.ekken, maar dat werd niet toegestaan. Toen Hansje naar bed was ge bracht, ging Lorehz aan hêt vertel len. Dégèner luisterde zwggend naar hetgeen het tweetal elkaar te zeg gen had. Hg hield van deze men- schen,die in zqo trouwe kameraad schap om hun bestaan vochten, hij leed mét hen en voelde zich geluk kig bij hun geluk. Toen hij eindelijk afscheid nam, legde zijn stralend gezicht getuige nis af van zijn erkentelijkheid voor het vertrouwen, dat hem in zoo ruime mate was geschonken. Lorenz en Mariene waren alleen. Twee menschen in deze groote, wildvreemde stad, ingesloten in een klein kamertje, omgeven door het bruisende leven van de metropool, door loeiende claxons, gierende trams, door het gekrijsch van ontel bare luidsprekers, het gedreun van vrachtauto's, het gebral van be^ schonkenen en het lawaai van dich slaande deuren in een door vele ge zinnen bewoond huis. Heel die hartverscheurende, uit schrille dissonanten gevormde sym- phonie van het kolkende leven in dé wereldstad beukte tegen de muren van hun schamel verblijf. Maar zy zagen slechts elkaar en hoorden niets van dit alles. Hun plan voor de naaste toekomst bestond voorloopig hierin, dat zij beiden door hard 'werken zouden trachten het noodige opzij te leggen om Lorenz in dc gelegenheid te stel len te zijner tijd uit eigen middelen een praktijk te vestigen. Het was geen prettig leven. Het kleine kamertje, de geringe ver dienste, die hun streven tot een uto pie maakte neen, het was niet gemakkelijk. (Wordt vervolgd.) 1 STRIJDERS IN HET OOSTEN. Zondag hebben de Nederland sche luisteraars voor het eerst via den aether contact gekregen met onze sti'ijders in het Oosten. De Hollandsche oorlogsverslaggevers hebben voor de eerste maal voor de microfopn hun ervaringen ver teld. Deze week zullen er nog meer uitzendingen over Hilversum I vol gen, waarin de luisteraars de be richten van onze strijders in het Oosten kunnen hoorei). Dinsdag 24 Febr. van 18.00 tot 18.15 uur, Vrij dag 27 Febr. van 20.00 tot 20.15 uur en Zondag 1 Maart van 11.3012.00 wordt via Hilversum I wederom het contact tusschen onze strijders en de Nederlanders tyan de zee tót stand gebracht. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG M FEBRUARI. Hilversum I. 415.6 lis. 7.IS Gramofooomuzlek. 7 45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Qramofoonmuziek. 8.30 Ochtend gymnastiek. 6.45 Gramofoonmueiek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gratqofoonmuziek. 10.30 Oude muziek (gr. pi.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding. Als inter mezzo: 2 piano's (opn.). 12.00 De Ramblers. 13.40 Almanak. 12.46 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 18 00 Hoe worden onze groenten bewaard? 13.15 Een muziekcorps van de Duitsche Weermacht. 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solist. 15,00 Gra- mofoonmuziek. 15.30 Voor de ziekten. 18.00 Lezing „Zondag I van den Heidelbergschen Catechismus". 20.45 „Paul Graener 70 Jaar", causerie. SI.00 Omroepsymphonia-orkest. 21.35 Oramoloonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richtten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.15 Ensem ble Joan Lancé en solisten (opn.). 33.00 24.00 Gramofoonmuslek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie programma Hilversum I. 10.00 Morgenwijding. 10 15 Zang met pianobege leiding. 10.40 Voor vrouv^. 11.00 Gramofoon- muziek. 11.20 Bylvestre Trio. 12.00 Orkest Wllly Eberle. 12.45 B.NO.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 De Melodisten en solist. 13.45 Voordracht. 14.00 Otto Hendriks én zijn orkèst en gramoïoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianovoordracht. 16.00 Omroep orkest en solisten (opn.). 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Viool, piano ten gramofoon- njuziek. 18.15 Gramoïoonmuzlek. 18 30 Vijan den van ons volk. 18 45 GramolooniAuziek. lf.00 B.N.O.: Wat Nederland schrUIt. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19,20 Klaas van Beeck en zijn orkest. Vanal 20.16 alleen voor de Radio-Centrples, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 20.40 Radiotooneel. 21.00 Gevarieerd avondprogramma (vervolg). 2145 B.NO.. Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe lichting op het weermachtsbericht. 22.10— 2^.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. Rj Jonker. Builen- en Bin nenland. Schagen - Fred. Groot, Schagen. Alg. reportage, Streekniemv8 en Kunst - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2