Brandende kwesties De toekomst der Nederlandsche bedrijven Alle vergunnifigen personenauto's ingetrokken fkem'nAKÊEEStUE Strijd en Overwinning ALS DE KL0X TWAALF SLAAT RADIOPROGRAMMA Werkgever en werkneme» geen vijanden, doch arbeidskameraden 's-GRAVENHAGE. 26 Febr. Op de dapelijksohe persconferentie te 's-Gravenhape sprak hed?.n de heer H. J. Woudenberp, commissaris van het N.V.V., over „de toekomst yan de Nederlandsche bedrijven". Nadat spreker de monopolistische positie, die het N.V.V. thans als eenip orgaan van werknemers in Nederland heeft, peteekend had, stelde hij in het licht, dat hiermee de groote taak, die de nieuwe tijd stelt, eerst recht begint. Het gaat namelijk, niet om de vraag, hoe sterk de vakvereenigingen zullen zijn, doch om de vraag hoe het sociale probleem wordt opgelost. En dit brengt ons op hooger plan. Er is thans een stakingsverbod, doch ieder begrijpt, dat alleen daai^ mee de klassenstrijd niet kan wor den uitgebannen en dat er daartoe meer gebeuren moet. Er moet een nieuwe gemeenschapsidée post vat ten, een nieuwe gemeenschapsgeest .werkgever en werknemer samen binden. In het bedrijf zelve moet dus de sociale vrede worden gevon den, ideëel zooals materieel. Het ideëel is eerst, do geest der gemeen schap als van „Fuhrer" en „Ge- folgschaft", als van officier en sol daten, moet eerst doorwerken en kameraadschap kweeken. Ook met de beste huwelijkswet- ten kan men geen gelukkig huwe lijk maken. In het bedrijfsleven is het niet an ders. De sociale vrede in het be drijfsleven hangt af van de persoon lijke verhouding tusschen werkge ver en werknemers. En eerst als de ze sociale vrede bereikt wordt, is de wettelijke bedrijfsregeling vrucht baar. Hoe meer wij "werken, hoe sterker wij zijn. Werken en nog eens werken, jagend naar de beste prestatie is het parool. Daarmede bouwen wij op de beste wijze niet alleen aan het nieuwe Europa me de. maar ook aan Nederlands plaats in de nieuwe toekomst, aan een eigen plaats in het arbeidsleven. Spreker noemt met vreugde de KJO.UIO Nederlandsche arbeiders, die thans in Duitschland werken, liet is in zekeren zin jammer, dat zij weg moesten, maar vroeger werkten er toch ook steeds een 100:000 Nederlanders in Duitschland Spreker constateert dankbaar, dat deze löO.OOO daar hard weiken en Nederlands eer hooghouden. Ieder daar moet ook voor twee werken, eenmaal voor zichzelf en eenmaal voor een soldaat aan het front en men doet het. Zoo wordt het nieuwe Eu ropa gebouwd. Op deze wijze wordt het nieu we Europa en de nieuwe ge meenschap in dit Europa ge bouwd. En in de gezamenlijke arbeidsprestatie ligt de rijkste belofte voor de toekomst der Nederlandsche bedrijven. Wie Europa in dezen oorlog zou wil len laten verliezen, is tot zelf moord bereid. Wie leven wil, die werke. De nationale eenheid is de grondslag voor den socia len vrede. Daarmee wordt ook de erfenis der vaderen op de beste wijze bewaard. In het voorbijgaan deelt spreker mede, dat de 1CO.OOO Nederlandsche arbeiders in Duitschland aan de zorgen van het N.V.V. zijn toever trouwd. Cultureel wordt et veel voor hen gedaan, een 30.000 Nederlandsche boeken werden voor de leestafels der kampementen aangekocht. Nederlandsche bladen en tijd schriften worden regelmatig ver zonden. Spreker verklaart, thans Neder land te doorreizen om overal met name tot de werkgevers het woord te richten en met hen aan den nieu wen socialen vrede te bouwen. Hij vertrouwt op deze wijze belangrijke resultaten te zien groeien. Natuur lijk zal op den duur een overkoepe ling tot stand moeten komen, onder welke werkgevers en werknemers beide tezamen thuis behooren. Opnieuw strenge bepalingen. De Secr.-Gen. van het Dep. van Waterstaat maakt het volgende be kend: Teneinde het gebruik van perso nenauto's zooveel mogelijk te doen geschieden ten algemeenen nutte, en ten behoeve van gewichtige beJ langen, moeten verdere beperkin gen worden ingevoerd. Personenauto's zullen, zoowel in den openbaren dienst als in het economisch leven eil het overige verkeer, slechts mogen worden ge bruikt ter wille van vitale belan gen. Tijdsbesparing alleen recht vaardigt het gebruik van een per- sonenauto niet Dit geldt inhet bijzonder ook voor ritten over groote afstanden. Hitten, welke slechts ten doel heb ben, op gemakkelijkere of aange namere wijze te reizen, zijn ten eenenmale ontoelaatbaar. Het ligt in het voornemen alle vergunningen voor; .personen-auto's welke verleend zijn op grond van het eerste uitvoeringsbesluit van den Secr.-Gen. van het Dep. van Waterstaat betreffende het vervoer van personen, met ingang van 1 April 1942 in te trekken en te over wegen, in hoeverre een nieuwe ver gunning kan worden verleend. Voor zoover nieuwe vergunnin gen gegeven worden, zal dit ge schieden onder nadere aan de ver gunning te vrebinden voorwaarden Deze voorwaarden zullen inhou den, dat geen personenauto's zullen mogen worden gebruikt voor: A. Ritten op Zaterdag na 18 uur of op Zon- en feestdagen. B. Ritten over meer dan 75 km. van de standplaats (hemels breedte gemeten). C. Ritten binnen stedelijk ge bied, voor zoover openbare ver voermiddëlen kunnen worden gebezigd. D. Ritten tot het bezoek van theaters, concerten, bioscopen, lezingen, vergaderingen, café's, restaurants e.d., E. Ritten uitsluitend tusschen woonhuis en plaats van werk zaamheid. De voorwaarden onder A, C cn E gelden niet voor artsen, en veeartsen, mits zij op de voorruit het gebruikelijke kenteeken voeren en voor vroedvrouwen, verplegers en verpleegsters, in de uitoefening van hun beroep, Voorts kunnen door den Rijks inspecteur van het Verkeer op verzoek uitzonderingen op de voor „Geen nood, mannie, je vrouwtje zal je daar gauw - genoeg van afhelpen, want ik heb natuurlijk AKKER TJES in huis. Mijn moeder zei al, wie AKKERTJES heeft, rustig leeft. Begin er nu dadelijk een paar te nemen en je zult ondervin den wat AKKERTJES waard zijn, je pijnen kun- fnen al verdwenen zijn nog voor je op je kantoor bent gekomen. AKKERTJES brengen die verlichting heel spoedig tot stand." De Nederlandsche Pijnstiller Itaiiaansch Weermachtbericht ZWARE LUCHTAANVALLEN OP MALTA. ROME, 26 Febr. In zijn weer- wachtbericht no. 635 maakt het Ita- liaansche opperbevel het volgende bekend: In Cyrenaica; Verkenningsactivi teit van onze vooruitgeschoven posten. 'Tusschen Tobroek en Sidi el Bai-rani vielen luchtformati.es van de As linies en verbindings- centra van den vijand aan. Drie Wellington machines werden door het luchtdoelgeschut van Derna neergehaald. Talrijke andere vlieg tuigen werdén op den beganen grond getroffen en onbruikbaar ge maakt of ernstig door de Duitsche jagers beschadigd. Golven bommen werpers volgden elkaar op bij de aanvallen op Malta, waarbij do vioolbasis I.a Valetta en de vlieg velden Halfar en Luka gebombar deerd werden. Een Huri'hï'ane werd in een luchtgevecht neergehaald. De vijand onderaam aanvallen op Benghasi en Tripolis gedurende den nacht. Geen enkele schade van 'beteekenis-en geen slachtoffers. Een Engelsch vliegtuig, dat door het luchtdoelgeschut van Benghasi in brand geschoten was, stortte in zee. Britsche troepen in New-York. Naar de Britsche nieuwsdienst uit V\ ashington meldt, heeft het depar tement van Oorlog Woensdag be kend gemaakt, dat een kleine af- deeling Engélschè troepen in het stad gebied van. New York is inge kwartierd. Er werd niet gemeld, uit welke troepen deel en deze af- öocling bestaat en hoe lang zij vermoedelijk in New York zal blijven, of waarheen zij definitief zaJ vertrekken. Kardinaal Boggiani. In den af- geloopcn nacht is overleden kardi naal Tommaso Pio Boggiani, de kanselier van de-Heilige Room§che Kerk. Hij is geboren in 1863 en in 1916 door Paus Bencdictus XV tot kardinaal benoemd. In 1922 werd kardinaal Boggiani benoemd tot Pauselijk afgezant in Mexico. Onder Paus Pius XI werd hij kan selier van de Heilige Roomsche Kerk. waarden onder A, B, C en E wor den toegestaan. Er wordt in het bijzonder op ge wezen, dat deze voorwaarden ook gelden, voor personenauto's, dia op gas of op vaste brandstof rijden. De naleving van bovengenoemde voorwaarden zal door verscherpt politietoezicht worden gecontro leerd. Misstanden in liet kampleven Interessante radio-uitzen ding. HILVERSUM, 26 Febr. De persdienst van den Nederland sche n Omroep meldt: In de uitzending „Spiegel van den dag" op Vrijdag 27 dezer, zal een vraaggesprek worden» uitgezonden, waarin de gemach tigde voor de jeugdherbergen in Nederland, de heer G. A. van Dieren, interessante mededeelin- gen zal doen in verband met de misstanden in het kampleven. Bommen op Denemarken. Engel- sche vliegtuigen hebben gisternacht boven een groot deel van Denemar ken gevlogen en bommen geworpen op een stad in Oost Jutland en op enkele plaatsen op Funen. Door de zen aanval zijn, naar het Ritzau Bureau verneemt, schade aange richt aan verschalende particuliere woningen, waarvan er enkele wer den vernield. Een vrouw werd ge dood, een andere burger gewond. 170. De beide vliegeniers liepen voorop en een van hen had zijn electrische zaklantaarn aangesto ken en bij het licht daarvan zag Piet, hoe er overal lange kegels van de wanden en boven hun hoofd om laag hingen. Nu was hij dan toch ook eens in een echte grot. EK keek zoo vol verbazing rond, dat HijVar- does tegen zóo'n kegel aanliep, gVn groote gelukkig, die dan ook netjètf afknapte en op zijn hol terecht kwam. Het is niet" mijn gewoonte dingen te zeggen, die ik niet verantwoor den kan, aldus begon Max Blokzijl gisteren zijn radiopraatje. Dit al dadelijk aan het adres van velen, die mij geschreven hebben, dat ik zoo nu en dan iets zeg, dat naar dreigementen riekt. Ik denk er niet aan te dreigen inet wat dan ook. Zoo was het b.v. allesbehalve een dreigement, toen ik een paar maan den geleden aankondigde dat het vijf minuten voor twaalf geworden was, en evenmin, toen ik er eenige weken geleden op wees, dat het nu wel twee minuten vöor twaalf ge worden is. Ik begrijp eerlijk gezegd niet, waarom vele mcnschen zoo bang voor den eerstén slag van twaalf zijn! Hebben ze misschien toch een meer of minder kwaad ge weten?- Wat stellen ze zich dan ei genlijk van die twaalf slagen voor? Naar ©en nationaal-s^cialis- tisch Nederland. Men heeft mij, toen ik van vijf mi nuten voor twaalf sprak, verweten, dat ik een of andere bloedige revo lutie aankondigde; en toen ik weer drie minuten als verloopen aangaf, werden zekere luisteraars een beet je zenuwachtig en gingen de won- cierlijkstè combinaties op touw zet ten. En toch is het raadsel zoo ge makkelijk op te lossen. We zijn op weg naar een nationaal-socialis- tisch geregeerd Nederland, naar een nieuwe orde, midden in oorlogs tijd, naar het einde van een over gangstijd, en naar het begin van een omwenteling. Het is merkwaardig, dat zich een belangrijk deel van onze intellectu- eelen daarvan veel minder bewust is dan de groote groep der minder bedeelden, en dat het de arbeiders onder ons zijn, de ecnvoudigen, die een veel beter inzicht toonen. Dat is tenminste m ij n indruk, en ik geloof alweer, dat ik me niet ver gis. Ik wil niet zeggen, dat alle arbeiders en alle kleine luyden aL zoover zijn, maar vele. En on- cter hen vooral zij, die reeds korter of langer tijd de zekerheid in zich omdragen, dat het socialisme van den allernieuwsten tijd'de verlos sing moet brengen. Onze arbeiders onze misdeelden met de schandelijke loonon en sa larissen, onze moderne slaven op de kantoren en in de werkplaatsen, met hun eeuwig hopeloozen kijk op een leven zonder den schijn van toekomst, beginnen te begrijpen, waar het nu onverbiddelijk heengaat. Dat de bevoorrechten, de pa-zoontjes en de -ma-dochtertjes, het niet begrijpen, niet willen be grijpen of niet durven hegrijpen, verwondert me niets. Bij hen gaat het om alles. En het is alweer geen dreigen, maar een bloote aankondi ging van het on\rermijdeliike, als Hou op met dat gepraat. Toon meegevoel metterdaad.. Giro 5553 WINTERHULP NEDERLAND. FEUILLETON Dr. Bui-mesters Ro.nar- van Hans Hirchaurmer lNadruk verboden) 62. „Goed, dat ik het weet!" zei ze. „Het is goed, dat je me eindelijk eens ronduit de waarheid zegt. Ik zal je niet langer lastig vallen." Beiden ging het hun op dit oogen- ttik door het hoofd, waarom zij el kaar op zoo'i» dwaze manier treiter den. Beiden beseften ze ten volle, dat een enkel woord voldoende zou zy'n om hen weer tot elkaar te bren-/ gen. Elk voor zich verlangde naar dit woord, maar geen minner sprak het. „Goed, goed!" zei Lorenz, kwasie gedecideerd, „ga maar! Maar de jon gen blijft by mij, daar zijn we het, hoop ik, over eens!" Z wist ook dezen aanval op haar m rhart* te verdragen. „Voor mijn parw!" klonk het moedig. „Ook daar mee kan ik mij vereenigen." Terwijl zij hem verzekerde, hoe goed zij het nu bij mevrouw Helling zou hebben 'geen ergernissen over Hansje's kapotte kousen, geen sla- pelooze nachten meer, geen zorg hoe zij van hun armzalige inkomsten moest rondkomen terwijl zjj op deze wijze zichzelf moed trachtte in te spreken, vroeg zjj zich in hulpe- iooze verwarring af, wat dit nu alles eigenlijk te beteelonen had. Was nu werkelijk alles afgeloopen? Zouden haar het kind en de man, dien zij lief had, nu werkelijk worden ont nomen? Lorenz verging het niet anders. Ook hjj had maar al te graag met een verlossend woord aan deze dwa ze scène een einde gemaakt, maar hij wa3 als verlamd door het nieuwe en het ongewone. Hy zag alles als een onzinnige carricatuur, zijn man nelijke ijdelheid had hem volkomen in haar macht en hij was dwaas ge noeg zichzelf voor te houden, dat hier het noodlot de hand in het spel had, .een macht, waartegen hij zich niet kon en mocht verzetten. Mariene pakte haar koffer. Hij had kunnen zien, dat zy de helft vergat, dat zij de geheele bedrijvig heid allerminst au serieux nam, maar Lorenz lette daar niet op. Hij rookte onverschillig een sigaret en toonde zich in al^e opzichten de sterkere man, die het ernstig meen de met zy'n woorden en die den moed had de consequenties daarvan te aanvaarden. Zij mocht gaan, als ze dacht, dat ze het bij mevrouw Helling zooveel beter had. Hij zou haar niet tegen houden. Ze moest maar eens erva ren, wat het waa op eigen beenen te staan. Die dwaze stijfkoppigheid zou zich wel wreken. Over een paar dagen kwam ze wel weer op han gende pootjes terug, als haar trots wat geluwd was en ze haar onrecht had ingezien. Tot de laatste minuut hoopte Mariene, dat Lorenz het verzoe nende woord zou spreken. Een en kel woordje rr.aar en dat heele malle gedoe zou voorbij zijn ge- Weest. Hy zweeg echter. Toen nam zy haar koffer op en ging, haar lippen vast opeen geklemd, naar de deur. Lorenz drukte zijn sigaret in het aschbakje uit. „Als je het een of ander vergeten mocht hebben, zal ik het wel naar mevrouw' Helling sturen." Mariene voelde plotseling een pijnlijk wurgen in haar hals. Hansje, haar jongen. Zou ze nog niet een maal naar zijn bedje gaan, hem in haar armen nemen Hoe zou ze 'een enkelen dag zonder het kind kun nen leven? Lorenz bleef zwijgen. Toen Mariene de deur achter zich bad dicht gesclagen, liet ze haar tranen' den vrijen loop. Een half uur later ontwaakte Hansje en het ging alles boven ver wachting goed. Aanvankelijk leiek het hem slechts wat merkwaardig, dat hij door zijn vader werd begroet. „Mamma?" vroeg hij verwonderd en naar het leek eenigszins ver wijtend. „Wat is er aan de hand?" scheen hij te willen vragen. Hierna echter vond h\j het zeldzaam grap pig, dat zy'n vader hem aankleedde. Moeder ging het weliswaar wat han diger af, maar met pappa was het beslist veel leuker. In de toekomst zou hij er op staan, dat deze nieuwig heid gehandhaafd bleef. Lorenz kweet zich van zijn onge wone taak met een zekere ontroe ring, al was deze dan niet bepaald echt. Zijn streven was er kennelijk op gericht den jongen aan zich te binden. In de hoop, dat deze de al leenheerschappij van zijn vader zou erkennen, waardoor hij zich dan zelf tegenover Mariene wat sterker zou voelen. Voorloopig scheen Hansje volko men tot medewerking in deze be reid, zoodat van Mariene's afwezig heid zelfs niet gerept werd. De vriendelijke attenties, die Pappa hem op bijna Verkwistende wijze bewees, de vele suiker in zijn pap en ettelijke chocolaadjes, welke anders bij hooge uitzondering werden uitgedeeld, mis ten hun uitwerking niet en toen Lo renz zich tenslotte nog gereed maakte om zijn zoon op diens dagelijksche wandeling in het Frïedrichspark te vergezellen, was Hansje geheel ge wonnen. (Wordt vervolgd.) ik hier zeg, dat ze, bewust of in hun onderbewustzijn, de dingen toch jui^t zien /althans wat hun eigen toekomst en die van hun kroost en nakroost aangaat. Het nationaal-socialisme. wil hun en zal hun niets ontnemen, wat ze eerlijk verdient hebben noch straks nog eerlijk, zullen verdienen. Het gaat de2cn keer niet om het revolutio nair naar boven komen van een onderdrukten derden o f vierden stand, maar om een revolutie in alle standen, ten bate van het ge heel. Ilct nationaal-socialisme breekt niet af, wat goed was, maar alleen wat niet deugde. Maar dan ook ra dicaal en zonder medelijden. Neder land was een typisch voorbeeld van standsbevoorrechting. Bij ons was het schering en inslag, dat voor reeksen van invloedrijke en rijkma ken de posten en postjes gevraagd werd naar titels en namen, en slechts bij uitzondering naar den helderen kop, het eerlijke karakter het gezonde stel hersenen en het sterke lichaam. Als de klok straks twaalf slaa!, luisteraars, dan is die tijd voorbij. Maar dan ook radicaal voorbij. En als er nog een of twee generaties rijp geworden zijn, dan zal het zaakje er bij ons heel anders uit zien dan toen het nog twee minuten vöör twaalf tyasl^ Een arm Nederland komt uit den strijd. Het ziet er naar uit, dat we een periode van arm zijn als staat en als volk tegemoet gaan. Wie daar over jammert en weeklaagt, kan er verzekerd van zijn, dat hij voor het Nederland van na twaalf uur in leidende posities niet meer bruik baar is, en daarom onherroepelijk van den ladder zal vallen. Wie we broodnóodig hebben, zijn juist die. die nu vechten en zwoegen. Missen als kiespijn kunnen we de slappe lingen, die door meneer Churchill en meneer Roosevelt gered willen worden en wier moed zich alleen manifesteert in werkelijke drcige- meenten met voor hen ongevaar- Tijke gemeenschapsafslachtingen van menschen, die meer werkelij- ken moed in hun kleine teen heb ben dan deze wonderlijke volksge- nooten in hun heele zielige body. Er zal gezwoegd moeten worden, want de hoorn des overvloeds, die Insulinde heette, is verstopt en Nederland is een arm land, als we niet met z'n allen gaan aanpakken als in dit volk nog nooit vertoond is. Maar ook: wat voor een prachti ge periode gaan we tegemoet! Wel ke krachten schuilen in ons mid den. Wat hebben we voor kranige zeevaarders en kooplieden, inge nieurs en vakarbeiders, kunste naars en landbouwers! Het is volkomen overbodig ons nog met de nullen, de gearriveer den zonder eigen verdienste, de zwakkelingen met groote namen en dikke titels, de klaargestoomde academici zonder een spoor van ta lent dé zielige haters uit egoïsme en de anonieme beleedigingenfabri- kanten bezig te houden. Alleen voor hen, die nog tot een beter inzich willen en kunnen komen, is het twee minuten voor twaalf. We wil len tegen den minister opzien, die als jongste bediende begonnen is, en tegen een Hoofd van Staat, die in de werkmanskiel hééft gestaan. En als het dan een graaf of een millionair moet zijh, goed, maar dan een kerel, die tegen 't zwaarste niet opziet, en voor wien de eerlijke en verdienstelijke bankbeambte pre cies dezelfde volksgenot is als de gezant met de illustere voorouders. Dat riekt naar democratie, zult 17 zeggen. Juist, precies. En dan is er aan te herinneren, dat Adolf Hitier al vele malen gezegd heeft, dat het natio- naal-soeialistische Duitschland ten slotte veel democratischer is dan die andere staten, die zich democratieën noemen -en er alleen maar een aan fluiting van zijn. Als de klok twaalf slaat, zullen de mannen en de vrouwen naar voren komen, die wat ze dan zpllen zijn, aan zichzelf te dan ken zullen hebben. Ik weet niet hij benadering, wie het zullen BEWAAR UW LEDIGE KRtfSCHEN-FLACONSl Tot nu toe Kon de verpaxking van Kruschen hier te lande nog regel matig' als voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen rs nog voor geruimen tijd voldoende, doch glas schaarschte bemoeilijkt thans de levering. Daarom kan voortaan Uw apotheker of drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-flacon met deksel inlever» van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 5, 3 of 2 ets., naar grootte. Krvschen wordt uitsluitend verkocht In do bekende gele verpakking. zijn. Maar ik weet, dat ze uit aile groepen van ons volk zul len komen. En dat zal blijken, dat men er maling aan heeft gehad, of ze ook van goeie kom-af" waren, &cld meebrach ten, stamboomen bezaten, en over relaties beschikken. Kunt U begrijpen, dat er hon derdduizenden Nederlanden® zijn, die het klokje van twaalf nauwe lijks meer kunnen afwachtend Ik wel. t r ZATERDAG 28 FEBRUARI. Hilversum I. 410.5 m. OvcrUselsche Stredk- Ung. 7.15 Gramoloonmuzlek. 7.45 Ochtendgym- nastlek. 7.55 Gramoloonmuzlek. 8,00 Causerie ..Brandende kwesties" (opn.). 8.15 Gramo- foonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Hier Overijsel, Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 kort programmaoverzlcht. 8.50 Gramofocrrtnus. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Beiaardconcart. 9.25 De commissaris van de provincie Ovex- ïjsel, dhr. E. von Ednnlnghausen spreekt. 9.35 Beiaardconcert. 0.50 Gramofoonmtt2iek. 10.00 Orgelconcert en voordracht uit Over- ilselsChe proza en poëzie. 11.00 Van alles wat. 11.15 Voor de Jeugd. 11.30 Zang en plano. 12.00 Kamper Kinderkoor. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Boerenbedrijf en boerenleven ln Overijsel. 13.30 Stedelijk orkest van Kampen. 14.00 Boerenbedrijf en boerenleven in Over ijsel. 14.30 Vroolijk middagprogramma. 15.00 Twentsch luisterspel. 14.30 Vroolijk middeg- programma (vervolg). 15.55 Orgelspel (gr. pl.). 16.00 Bijbellezing. 16.20 Viool en piano. Ca. 16.50 Overijselsche varia. Ca. 17.05 B.N.O.: - Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 „Het Elgenheemsche Kunstleven in Overijsel". 17.45 De Ramblers. 17.55 Sport in Overijsel. 18.05 De Ramblers. 18.15 Werkend Overijsel. 18.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „De Omroep in Deven ter", gevarieerd programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.25 Causerie „Natuurleven in Overijsel". 20.45 „De Omroep ln Deventer", gevarieerd pro gramma (vervolg). 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuziok. 23.00 Piano spel (opn.). 23.15—24.00 Dansmuziek (gr. pl.), Hilversum II. 801.5 m. 7.158.00 Zie programma Hilversum I. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.158.45 Zie programma Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Utrechtsch Stedelijk orkest en solist (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gramofoonmuzlek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 Ensemble Rentemeester. 12.00 Guitaarvoordracht. 12.25 Gramofoonmuziek. 12.45 B.N.Q.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Ensemble Joan Lancé. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Stedelijk orkest van Maastricht. Ca. 1 4.40 Waarom leeren wi) eigenlijk? 15.00 Ste delijk orkest van Maastricht en solist. 15.45 Hier W.A. 16.00 Klaas van Beeck en zijn orkest en gramo foonmuzlek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Gramofoonmuzlek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.). 18.15 Roemeensch orkest Gregor Ser- ban. 18.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.00 B.N.O.: De wereldmeenlng uit den aether ge plukt. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Residentie-orkest en solist. 20.00 Wat zal Ik de volgende week beluisteren. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding 'met de Studio beschikken. 20.15 Residentie-orkest en solist. 21,10 Pianomuziek (gr. pl.). 21.30 Voordracht. 21.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het weermachtsbericht. 22.1022.15 Avond- wiJding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schapen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schapen - Fred. Groot, Schapen, Alp. reportage. Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2